La Liga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vallecano : Girona - 1. března 2019   21:00

0:2
(0:1)
Girona
30' Stuani   • 85' Stuani  (Porro)
Vallecano
Dimitrievski – Advíncula, A. Ba, Amat, Á. Moreno – Comesaña, Mario Suárez (66. Velázquez), Trejo (51. G. Kakuta) – Embarba (C) (78. Di Santo), De Tomás, Á. García.
Alberto García – G. Kakuta, Bébé, Velázquez, Di Santo, Tito, Pozo.
Jaime – Bueno, Tresaco
Estadio de Vallecas
Girona
Iraizoz – Ramalho (82. Porro), Alcalá, Espinosa, Carnero García – Douglas Luiz – B. García (74. Aleix Garcia), Pons, Granell (C), Portugués (88. Roberts) – Stuani.
J. A. Suárez – Doumbia, Muniesa, Lozano, Aleix Garcia, Porro, Roberts.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 4:5. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 17:23.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Girony, která svého soupeře porazila poměrem 2:0. Vallecano se v úvodu druhého poločasu dostalo do slušného náporu, který přinesl několik zajímavých šancí, avšak ani jedna neskončila za brankářem Iraizozem. Naopak Rayo chybovalo v rozehrávce, což za cenu červené karty musel hasit obránce Ba. I posléze mělo Rayo více ze hry, avšak neustále naráželo na pozornou obranu soupeře, která zkrátka inkasovanou branku nepřipustila. Girona se přeci jenom dostala k pojišťující brance, tu opět přidal útočník Stuani.
90+4'
90+3'
Na levém křídle měl hodně času na centr García, který ale našel pouze rukavici brankáře. Následně ještě centroval Roberts, jenž narazil na Amata.
90+2'
Žlutou kartu dostává Pedro Alcalá (Girona FC).
90+2'
V tomto případě se zřejmě mohlo žlutit, pro Velázqueze by to ale znamenalo druhou žlutou kartu. Nakonec se to obešlo bez dalšího vyloučení.
90+1'
Iraizoz si dával s provedením odkopu celkem načas, nakonec mu to u sudího prošlo. Jeho výkop našel naprosto volného Granella.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. O vítězi zápasu se zdá být rozhodnuto, ještě ale můžeme počítat s nastaveným časem.
88'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Cristian Portugués, přichází Patrick Roberts.
87'
Na vlastním malém vápně musel zasahovat Alcalá, který akrobatickým způsobem odvracel míč do zámezí. Moreno se okamžitě postaral o autové vhazování.
85'
Girona právě vstřelila branku!
Je tu druhá branka v hostující svatyni! Porro táhl míč po pravém křídle, načež odcentroval ke vzdálenější konstrukci, kam si seběhl forvard CRISTHIAN STUANI, který bezpečnou hlavičkou uklidil míč k bližší konstrukci, na což Dimitrievski nemohl reagovat.
85'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes pět minut, Girona si stále drží jednobrankové vedení. Vallecano je ale o něco aktivnější, nicméně Iraizoz je už delší dobu bez složitější práce.
84'
Žlutou kartu dostává Álex Granell (Girona FC).
84'
Do pokutového území se dostával Moreno, který celkem zbytečně z první zakončoval. Rána levým nártem sice byla pohotová, avšak míč vystoupal vysoko nad.
83'
Kapitán Granell se i tentokráte postavil k volnému kopu, který cpal do malého vápna. Do vzduchu se dostávala početná skupinka hráčů, zasahoval ale Advíncula.
82'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Jonás Ramalho, přichází Pedro Porro.
81'
Stuani se nyní dostal do volnějšího prostoru, v souboji proti jedinému obránci sice uspěl, avšak se dostal do velkého úhlu, což na zakončení už nebylo.
80'
A tak se do kombinace zapojil také brankář Dimitrievski, který pouze přeposlal přihrávku na vedle stojícího Amata, jenž přenášel hru na levou stranu.
79'
Také domácí měli k dispozici rozehrávku standardní situaci, kterou si vzal na starost Kakuta. Rozehrávka byla naprosto zoufalá, míč přeletěl všechny spoluhráče.
78'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Adrián Embarba, přichází Franco Di Santo.
77'
Žlutý kartónek také na druhé straně, v souboji o míč byl totiž příliš pozdě hostující García, který tak u postranní čáry fauloval unikajícího Comesaňu.
77'
Navíc jsme sledovali standardní situaci z kopačky Ponse. Jeho prudký centr našel pouze hlavu protihráče, posléze ještě fauloval brankáře Alcalá.
76'
Jenomže Girona velmi dobře pokrývá vlastní polovinu, v tuto chvíli si pro nedovolený zákrok dokráčel Douglas, který se zezadu nechal fauloval Amatem.
75'
Nyní přišel další faul, tentokráte se o něj postaral střídající Velázquez, který zatáhl za záchrannou brzdu. Výsledkem je žlutý kartónek z ruky sudího.
74'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Borja García, přichází Aleix Garcia.
73'
U postranní čáry to přeci jenom zvládl Advíncula, kterému se povedlo udržet míč na hrací ploše. Vallecano posléze rozjelo kombinaci po pravé straně.
69'
Přihrávka pod sebe našla volného Kakutu, který měl na zakončení hodně času. I přesto trefil obětavého protihráče, jenž se vrhl po prudkém zakončení.
68'
O to samé se na druhé straně pokoušel Ramalho, který sice našel hlavu Portua, jehož prodloužení ale nenašlo Stuaniho. Dimitrievski bude vykopávat.
67'
Advíncula zkoušel odcentrovat z velké vzdálenosti od branky, jeho nabídka navíc doplachtila pouze do náruče brankáře Iraizoze. Vallecano ale pokračuje v aktivitě.
66'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Mario Suárez, přichází Emiliano Velázquez.
65'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, Girona stále vede o jednu branku. Domácí to budou mít nyní o to složitější, neboť přišli o obránce Ba.
64'
Žlutou kartu dostává Jonás Ramalho (Girona FC).
63'
Neúnavným napadáním se ještě prezentoval hostující Pons, který nezískal míč, navíc ještě fauloval. Jednalo se o taktický zákrok, žlutit se ale nebude.
62'
Nakonec to na sebe vzal obránce Alcalá, jehož dělovka skončila na pozorné zdi. Následnou dorážku dokázal zneškodnit Dimitrievski, který vyrážel do strany.
61'
To je pro domácí celek hodně nemilá zpráva, utkání tak bude dohrávat v početní nevýhodě. Navíc Girona bude zahrávat přímý kop kousek za šestnáctkou.
60'
Obrovská komplikace pro Rayo! Další hrubice v rozehrávce nabídla samostatný únik Stuaniho, kterého ale za cenu červené karty fauloval obránce Ba.
60'
Ani tady moc nescházelo! Moreno si navedl míč na levou nohu a poté před branku posílal přízemní nabídku, přičemž De Tomás tečoval kousek vedle tyče.
59'
Vzápětí zůstal na zeleném pažitu ležet domácí Comesaňa, který si tak řekl o nedovolený zákrok. Girona se vrací zpět na vlastní polovinu, volný kop pro soupeře.
58'
Až nyní se musel Iraizoz činit. Kostrbatá kombinace Vallecana nakonec směřovala na Suáreze, jehož přízemní dělovka skončila na noze brankáře.
57'
Jenomže ani další akce Vallecana nebyla zrovna přesná, míč totiž doskákal ven z hrací plochy. Iraizoz spěchá pro náhradní balón, který zanedlouho pošle do hry.
56'
Hodně zkušeně to před malým momentem udělal Advíncula, který si pohlídal balón před dotírajícím Garcíou. Dimitrievski tak bude moci rozehrávat.
55'
Chybnou rozehrávku Girony dokázal vystihnout De Tomás, který ale nadějnou akci zabrzdil. Do akce se zapojil také Kakuta, který vybojoval aut.
54'
Vzápětí se do kombinace zapojil také zkušený brankář Iraizoz, který ihned odkopával za středový kruh, kde měl Stuani celkem daleko k hracímu předmětu.
53'
Na druhé straně hrací plochy se Garcíovi absolutně nevydařil centr z levé strany, snesl se totiž daleko za branku soupeře. Dimitrievski bude moci vykopávat.
52'
Jednalo se o rozehrávku, po které se k centur dostal Embarba, který našel naskakujícího Ba, jehož pohotová hlavička nakonec skončila kousek vedle branky.
51'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Óscar Trejo, přichází Gaël Kakuta.
50'
Následně si autové vhazování vyzkoušel také Moreno, kterému to trvalo trochu déle. Nakonec si ale vybral Treja, který pro změnu vybojoval rohový kop.
49'
Také domácí brankář Dimitrievski si vyzkoušel první kontakt s balónem, který ihned posílal na pravou stranu, kde číhal naprosto osamocený Advíncula.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se k míči dostal hostující García, který na jistotu odkopával ven z hrací plochy. Autového vhazování se ujme Advíncula.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si pro změnu vzali na starost hosté, kteří budou ve druhém poločase hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec přinesl jedinou branku. Úvod utkání sice vyšel lépe Vallecanu, které si vytvořilo menší nápor, avšak mnohem nebezpečnější byl soupeř. Nejprve ve vyložené šanci selhal Granell, který orazítkoval pouze tyč, posléze se ale ke kýžené brance dostal forvard Stuani. I nadále jsme sledovali vyrovnanou podívanou, chybu v domácí rozehrávce mohl potrestat Pons, jenž rovněž trefil pouze brankovou konstrukci. Rayo tak musí přidat, herní projev zatím není vůbec ideální.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
45'
K rozehrávce přímého kopu se dostal domácí De Tomás, jehož technická rána směřovala k tyči, kam se brankář Iraizoz dokázal včas natáhnout.
44'
Suárez byl u postranní lajny zastaven rukou, což uviděl také hlavní rozhodčí, který okamžitě odpískal. Vallecano raději rozehrálo po zemi na Ba.
43'
Na druhé straně je opět pískáno, nenápadný Trejo se totiž opřel do Douglase, který si vymodlil faul. Girona se pokusila rozehrát dalekonosným nákopem.
42'
Ramalhovi nakonec uskočil míč daleko od kopačky, načež ho už nezastihl na hrací ploše. O aut z levé strany se tedy postaral domácí zadák Moreno.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
39'
Comesaňa si tak dlouho pohrával s míčem, až o něj přišel. Do protiútoku se tedy dostal Pons, který doběhl až k šestnáctce, odkud orazítkoval brankovou konstrukci.
38'
Chvíli se nehrálo, neboť Girona ještě debatovala s hlavním sudím, u kterého se snažila vymodlit žlutý kartónek. Ten z rukou rozhodčího nakonec nepřichází.
37'
Nakonec to Amat zkoušel nákopem do pokutového území, kde se ve vzduchu dokázal prosadit Ba, jenž se dle sudího nakonec prezentoval faulem loktem.
36'
Následně přišel další faul, tentokráte se provinil hostující Granell. Vallecano tak rozehrávalo od půlící čáru, logicky se ale jednalo o přízemní rozehrávku.
35'
Obrannou povinnost si splnil hostující Alcalá, který na jistotu odkopl míč daleko od pokutového území. To vše přinese autové vhazování pro Advínculu.
34'
Naopak jsme sledovali další volný kop v podání Girony. Tentokráte si útočným faulem pomohl Bernardo, který v hlavičkovém souboji zatáhl Suáreze.
33'
Tak nakonec Morenovi uskočil míč do zámezí, což přineslo odkop od hostující branky. Iraizoz odkopával kousek za středový kruh, kde číhal pouze Suárez.
32'
Vallecano se ihned po rozehrávce usadilo na druhé straně hrací plochy, kde se Comesaňa dostal k centru, který jeden z jeho kolegů ještě udržel na hřišti.
31'
Regulérnost branky ještě musel potvrdit videorozhodčí, branka ale skutečně platí. Domácí se tak dostávají do těžké pozice, budou muset dotahovat.
30'
Domácí se dostávají do vedení! Girona zahrávala rohový kop z pravé strany, přičemž vzdušná nabídka směřovala k hranici malého vápna, kde za sebe prodlužoval míč obránce Alcalá. Jako první se k volnému míči dostal CRISTHIAN STUANI, který přízemní střelou propálil brankáře Dimitrievskiho.
29'
Na pořadu dne byla standardka pro Gironu. K míči se postavil záložník Granell, který to zkoušel přímo na bránu, avšak Dimitrievski si s jeho pokusem poradil.
28'
Douglas se celkem snadným způsobem dostal na útočnou polovinu, odkud přenesl hru na pravou stranu. Portu se včas dostal k míči, se kterým nyní operuje.
24'
Avšak ta nepřinesla nic nebezpečného, načež se domácí dožadovali dalšího faulu. Sudí nechal pokračovat ve hře, Vallecano drží míč na útočné polovině.
23'
Následně dobrým pohybem hýřil Embarba, který si vynutil nedovolený zákrok napadajícího Douglase. Vallecano se chopí rozehrávky standardní situace.
22'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, na první branku stále čekáme. Zatím sledujeme celkem vyrovnanou podívanou, nebezpečnější je ale Girona.
21'
Ramalho měl na pravém křídle celkem dost času, avšak i přesto se nedostal k centru. Naopak přišla špatná souhra s Ponsem, kterou vystihl Suárez.
20'
Podél postranní čáry se prodíral vpřed domácí Moreno, kterého včas zastavil důrazný Ramalho. Právě druhý jmenovaný se jako poslední dotkl balónu.
19'
Vallecano si vyzkoušelo už třetí rohový kop. Embarba se pokoušel stáčet míč k penaltovému puntíku, kde se ale nejvýše do vzduchu dostal Bernardo.
18'
Aby toho nebylo málo, tak Dimitrievski špatně odkopl od své branky. Z velké vzdálenosti to tedy zkoušel Granell, jehož dělovka skončila na horní konstrukci.
17'
Obrovská šance pro Gironu! Pons dokázal zpracovat těžkou přihrávku, posléze pod sebou našel naprosto volného Portua, jenž ale zamířil nad branku.
16'
Hostující obrana raději uklidnila hru, přičemž rozjela kombinaci na vlastní polovině. Soupeř aktivně napadal rozehrávku, což zisk míče ale nepřineslo.
15'
Roztažení hry na levou stranu našlo naprosto volného Morena, který zkoušel z jedničky odcentrovat. Jeho vzdušná nabídka se ale stočila vedle branky.
14'
U postranní čáry se podařilo zasáhnout hostujícímu Granellovi, který tak čistým způsobem ulovil hrací předmět. Následně se k práci s míčem dostal Dimitrievski.
13'
Girona si poradila s nepříjemným centrem, který posléze odvracel do bezpečí Espinosa. Na druhé straně se k nepovedenému centru dostal Pons.
12'
Sled nedovolených zákroků i nadále pokračuje. Dotírající De Tomás zajel do Douglase, načež si oba "kohouti" řekli pár nehezkých slov, což se sudímu nelíbilo.
11'
Posléze si Embarba příliš nevěřil na průnik kolem Granella, místo toho přihrával do středu hrací plochy, odkud Comesaňa vyprodukoval nepřesnou přihrávku.
10'
Nyní jeden z hostujících hráčů omylem zahrál rukou, čehož si všiml také hlavní sudí. Vallecano se tak dostalo na druhou stranu, Trejo ale vůbec nevypálil.
9'
Vallecano se rozhodlo rozehrát nakrátko, načež Embarba přeci jenom centroval ke vzdálenější konstrukci, kde si ale faulem pomohl domácí De Tomás.
8'
Rayo se pustilo do rychlého protiútoku, který po levém křídle táhl Moreno. K němu se ale včas dokázal vrátit Ramalho, který srazil míč za cenu rohového kopu.
7'
Na rohový kop z pravé strany si dokázal naskočit domácí Suárez, který se vyšplhal nejvýše do vzduchu, avšak svojí hlavičku poslal kousek nad branku.
6'
Dimitrievski si po kratší době vyzkoušel další práci s míčem, tentokráte raději rozehrál na jistotu do strany. Nákop od Morena přinesl faul v podání Suáreze.
5'
Stuani neúnavně napadal na protihráče, který se dostal do nepříjemné pozice. Nakonec zvolil zpětnou přihrávku na Dimitrievskiho, který sevřel míč do náruče.
4'
Na vlastní polovině se podařilo zasáhnout Ba, který ihned rozehrál do strany, kde ale číhal jeden z protihráčů. Vallecano ale dokázalo odvrátit akci soupeře.
3'
Hned v samotném úvodu operoval na levé straně Comesaňa, který ihned posílal centr do pokutového území, kde se ale podařilo zasáhnout Bernardovi.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí hráči, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Advíncula, A. Ba, Amat, Á. Moreno – Comesaña, Mario Suárez, Trejo – Embarba, De Tomás, Á. García.
Náhradníci: Alberto García – G. Kakuta, Bébé, Velázquez, Di Santo, Tito, Pozo.

Girona FC: Iraizoz – Ramalho, Alcalá, Espinosa, Carnero García – Douglas Luiz – B. García, Pons, Granell, Portugués – Stuani.
Náhradníci: J. A. Suárez – Doumbia, Muniesa, Lozano, Aleix Garcia, Porro, Roberts.

Rozhodčí: Jaime – Bueno, Tresaco.
Girona FC

Na opačné straně stojí trápící se Girona, která v tabulce poklesla až na dosavadní patnáctou pozici. Katalánský celek zřejmě přečkal desetizápasovou sérii bez vítězství, senzačně totiž uspěl na půdě Realu Madrid, kde sice po poločase prohrával o jednu branku, nakonec však otočil na konečných 2:1. V minulém kole pro změnu přišla remíza, nezáživná podívana proti Realu Sociedad nakonec skončila bezbrankovou remízou. Girona se v rámci venkovních zápasů řadí mezi špici celé soutěže, konkrétně jí patří sympatická šestá pozice. Girona ale z posledních pěti zápasů vyhrála pouze jednou, a sice právě proti Realu Madrid.
Rayo Vallecano

Fotbalisté Vallecana se i po minulém kole nacházejí v sestupovém pásmu, na poslední nesestupovou pozici ztrácejí pouze dva body. Rayo navíc už čtyři zápasy v řadě čeká na bodový zisk, naposledy se to povedlo koncem měsíce ledna, kdy Vallecano senzačně zvítězilo na půdě šestého Alavésu poměrem 1:0. Od té doby následuje série čtyř porážek v řadě, avšak pokaždé se jednalo o prohru o jednu branku. Vallecano se v tabulce domácích celků řadí na šestnáctou pozici, dohromady na vlastním stadionu odehrálo třináct zápasů, přičemž se mu podařilo zvítězit ve třech případech.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská Primera Division má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Rayo Vallecano a Girona FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.