La Liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vallecano : Sevilla - 19. srpna 2018   20:15

Vallecano
85' Embarba
1:4
(0:3)
Sevilla
16' F. Vázquez  (Navas) • 32' André Silva  (Escudero) • 45+1' André Silva  (Mercado) • 81' André Silva  (F. Vázquez)
Vallecano
Alberto García – Amat, Dorado, A. Ba – Tito, Pozo (77. Advíncula), Medrán (69. Guerra), Á. Moreno – G. Kakuta, Trejo, Embarba.
Lucho García – G. Elustondo, Advíncula, Bangoura, Guerra, Akieme, Comesaña.
Mateau – Cebrián, de Francisco
Estadio del Rayo Vallecano
Sevilla
Vaclík – Mercado, Kjaer, Sergi Gómez – Navas, Roque, Banega (70. Amadou), Escudero (61. Aleix Vidal) – Sarabia (78. Muriel), André Silva, F. Vázquez.
Soriano – Amadou, Nolito, Ben Yedder, Aleix Vidal, Muriel, Gnagnon.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný večer!
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 2:8. Střely mimo: 4:7. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 3:6. Fauly: 6:15.
Je konec! Sevilla zvládla vstup do ligového ročníku na jedničku a zvítězila na půdě Vallecana 4:1! Hosty poslal do vedení po čtvrthodině hry Vázquez. Další zásah hosté přidali ve 32. minutě, když se krásnou střelou prosadil Silva. Vallecano poté hru uklidnilo, ale v nastaveném čase se podruhé během zápasu trefil Silva. Portugalský hráč navíc ve druhém poločase zkompletoval hattrick. Vallecano se přesto dočkalo čestného zásahu. Z penalty se totiž trefil Embarba.
90+3'
90+2'
Gaël Kakuta si navedl míč na levačku a nebezpečně zakončil ze střední vzdálenosti. Jeho skákavá rána prolétla kolem levé tyče branky Tomáše Vaclíka.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Sevilla vybojovala vhazování v blízkosti pokutového území. Silva si řekl o míč, ale domácí obránce mu nedal ani metr prostoru. Hosté přesto zůstanou u míče.
89'
Adrián Embarba operoval s míčem v blízkosti pokutového území, jenže soupeřovi zadáci mu nenechali prostor na zakončení.
88'
Vallecano chce dohrát závěr utkání na polovině soupeře. Domácí celek teď podává opravdu sympatický výkon. Tomáš Vaclík si nemůže oddechnout.
87'
Domácí ještě mohli zdramatizovat závěrečné minuty! Adrián Embarba si naběhl na prudký centr z pravé strany, ale Vaclík jeho střelu s pomocí břevna zneškodnil!
85'
Vallecano právě vstřelilo branku!
Vallecano se dočkalo první vstřelené branky po návratu do nejvyšší soutěžě! Míč si připravil ADRIÁN EMBARBA a střelou do protipohybu nedal Vaclíkovi šanci!
84'
Tak pozor! Rozhodčí se znovu radil s kolegou u videa a shledali, že k faulu došlo v pokutovém území. Vallecano bude kopat penaltu!
84'
Roque Mesa fauloval soupeře na hranici pokutového území a dopřává Vallecanu rozehrávku přímého kopu z parádní pozice.
83'
Utkání se už pouze dohrává. Sevilla nadále pokračuje v kombinaci s míčem na kopačkách. Vallecano už se ani nezmáhá na žádný odpor.
81'
Sevilla právě vstřelila branku!
Tak branka nakonec platí! Rozhodčí dostal radu od videa, že se o ofsajd nejednalo a ANDRÉ SILVA se tak dočkal hattricku! Svou třetí branku vstřelil po centru z pravé strany.
80'
André Silva se už radoval z hattricku, jenže podle asistenta rozhodčího se pohyboval za hranicí ofsajdu. Branka tak nemůže platit.
79'
Sevilla se znovu usadila na polovině soupeře. Střídající Muriel se ihned zapojil do akce, jenže obránce Álex Moreno se na něj ihned nalepil a obral jej o míč.
78'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Pablo Sarabia, přichází Luis Muriel.
77'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází José Angel Pozo, přichází Luis Advíncula.
76'
Na stadionu panuje parádní atmosféra. Domácí Vallecano sice prohrává o tři branky, ale domácí fanoušci i přesto hlasitě skandují.
75'
Aleix Vidal si zpracoval krásnou přihrávku na levou stranu, odcentroval do vápna, kde střílel Sarabia, ale jeden z obránců jeho ránu vykopl z brankové čáry!
74'
Gaël Kakuta z pravé strany vyslal přetažený centr do pokutového území. Do zakončení se tlačil José Antonio Dorado, ale ani ve skluzu nedosáhl na míč.
73'
Guerra spěchal za přihrávkou na pravou stranu, jenže obrana hostujícího celku si míč pohlídala a nepustila hráče Vallecana do zakončení.
72'
Do útočení se rychle zapojil také střídající Amadou, který pálil po přiklepnutí na hranici pokutového území. Jeho rána levačkou prolétla nad břevne,
71'
Tomáš Vaclík dlouhým výkopem na levou stranu hledal Vázqueze, který však neuspěl v hlavičkovém souboji s Duradem. Vallecano se ale musí nadále bránit.
70'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Éver Banega, přichází Ibrahim Amadou.
69'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Álvaro Medrán, přichází Javi Guerra.
69'
Hostující zadáci si vyměňují krátké přihrávky na vlastní polovině a nepůjčují fotbalistům Vallecana balón.
68'
Tomáš Vaclík zatím hraje skvělé utkání. Český brankář vystartoval z branky na malé vápno a schoval do rukavic nebezpečný centr.
67'
Sarabia svedl ostrý souboj na levé straně hrací plochy. Kreativní fotbalista hostujícího celku si v tísni neporadil se zpracováním a míč mu uskočil do autu.
66'
Aleix Vidal uklidňuje hru Sevilly na polovině hostujícího celku. Střídající fotbalista nechtěl hrát až na Vaclíka a raději přenesl hru přes šíři hrací plochy.
65'
Sarabia si v pokutovém území naběhl na Silvův centr z pravé strany hrací plochy a pokusil se o zakončení patičkou. Alberto García jeho zakončení skvěle vyrazil!
64'
Rayo Vallecano zahrávalo přímý kop ze zajímavé pozice. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, odkud balón odhlavičkoval Franco Vázquez.
63'
Sarabia odcentroval z pravé strany na značku pokutového kopu. Do zakončení se tlačil André Silva, jenže portugalský střelec si neseřídil svá mířidla.
62'
Jesus Navas dostal další přihrávku na pravou stranu, nicméně tentokrát si nedal pozor na své postavení a nechal se chytit v ofsajdu.
61'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Sergio Escudero, přichází Aleix Vidal.
60'
Je za námi hodina hry a Sevilla si zatím s přehledem drží svůj tříbrankový náskok. Hosté na trávníku zcela dominují a nepouštějí Vallecano do šancí.
59'
Zadáci Sevilly uklidňují hru postupnou kombinací na vlastní polovině. Hostující obránci si vyměňují krátké přihrávky a vyčkávají na skulinku v obraně Vallecana.
58'
Tito se parádně vrátil na vlastní polovinu a položil se Navasovi pod nohy. Domácí obránce si za svůj skvěle načasovaný skluz vysloužil potlesk tribun.
57'
Óscar Trejo si do pokutového území naběhl na ojedinělý centr z pravé strany. Domácí fotbalista musel zakončovat v tísni a jeho hlavička prolétla kolem branky.
56'
Adrián Embarba si naběhl na přihrávku do pokutového území. Domácí útočník mohl zakončovat, ale místo toho si balón ještě zasekl a přišel o něj.
55'
Tomáš Vaclík si musel dát pozor na dotírajícího Treja. Českým brankář před ním vystartoval ven z branky a na poslední chvíli odkopl míč do bezpečí.
54'
Pablo Sarabia vyslal nadýchaný centr na malé vápno. Do zakončení se tlačil Silva i Franco Vázquez, ale ani jeden z nich se nenatlačil před obránce.
53'
André Silva napadal rozehrávku domácího celku, jenže v souboji u rohového praporku zatáhl za dres jednoho z domácích hráčů a dopustil se faulu.
52'
Álvaro Medrán se pokusil vyslat prudkou přihrávku podél levé postranní čáry, jenže jeho pobídku zastavil pozorný Sarabia, který se sám vydal do útoku, ale levačkou minul branku.
51'
Éver Banega ve vlastním pokutovém území předvedl vynikající obranný zákrok a před dotírajícím soupeřem ve skluzu odkopl míč pryč z pokutového území.
50'
Roque Mesa skvěle zapracoval na pravé straně hrací plochy, jenže mu vůbec nevyšlo zpracování míče a přišel o něj. Vallecano se může přesunout do útoku.
49'
Do rozehrávky Sevilly se nyní musel zapojit také Tomáš Vaclík. Gólman španělského klubu nakopl míč na polovinu Vallecana, kde balón vybojoval Roque.
48'
André Silva si naběhl na parádní přihrávku do pokutového území a odcentroval na Navase. Druhý jmenovaný střílel z voleje, ale vůbec netrefil branku.
47'
Sergi Gómez byl pozdě v souboji na levé straně hrací plochy a dopustil se nedovoleného zákroku. Gaël Kakuta si ze souboje odnese bolestivou vzpomínku.
46'
Vallecano obstaralo výkop do druhého poločasu dnešního utkání. Domácí celek se v úvodu druhé půle nikam nežene a spíše kombinuje v zadních řadách.
46'
První poločas je u konce! Sevilla zvládla úvodní pětačtyřicetiminutovku nové sezóny ve velkém stylu a vede 3:0! Hosty poslal do vedení po čtvrthodině hry Vázquez. Další zásah hosté přidali ve 32. minutě, když se krásnou střelou prosadil Silva. Vallecano poté hru uklidnilo, ale v nastaveném čase se podruhé během zápasu trefil Silva.
45+2'
45+1'
Hosté v nastavení přidávají svou třetí branku v dnešním souboji! ANDRÉ SILVA si znovu našel prostor po rohovém kopu a střelou na zadní tyč podruhé v utkání překonal domácího brankáře!
45'
Jesus Navas se pokusil překvapit obranu Vallecana ukrytou přihrávkou za obranu, ale zadák Álex Moreno jeho úmysl přečetl a srazil balón mimo vápno.
44'
Abdoulaye Ba nakopl míč na polovinu soupeře. Jeho přihrávku si hrudníkem zpracoval Óscar Trejo, ale Mercado jej skvělou poziční hrou vytlačil ze střelecké pozice.
43'
Simon Kjaer diriguje rozehrávku Sevilly na vlastní polovině. Dánský stoper španělského celku pořádně prohnal Navase, který si u rohového praporku pomohl faulem.
42'
Tomáš Vaclík znovu odkopával míč od branky. Český brankář tentokrát hledal urostlého Vázqueze, který však neuspěl v přetlačované s obráncem.
41'
Jesus Navas se po několika skvělých přihrávkách ocitl v roli zakončujícího fotbalisty. Jeho střela pravačkou proskákala kolem zadní tyče.
40'
Vallecano kombinovalo s míčem na polovině soupeře. Domácí se však zasekli deset metrů před pokutovým územím a Roque Mesa získal míč pro hosty.
38'
Jesus Navas zatím hraje parádní utkání. Křídelní fotbalista hostujícího celku obdržel další krásnou přihrávku vzduchem. Tentokrát se rozhodl pro přihrávku do zadních řad.
37'
Do rozehrávky Sevilly se nyní musel zapojit také Tomáš Vaclík. Český brankář poslal dlouhý nákop na osamoceného Navase, který si neporadil se zpracováním.
36'
Zadáci Sevilly nyní uklidňují hru kombinací na vlastní polovině. Hosté si jsou vědomi své herní vyspělosti a nechtějí pouštět fotbalisty Vallecana do šancí.
35'
José Angel Pozo si udělal prostor na levé straně a odcentroval na malé vápno. Jeden z domácích střelců zakončoval v krkolomné pozici, ale Vaclík si jeho ránu pohlídal.
34'
Hráči dostali od rozhodčího krátkou přestávku na občerstvení. Hlavně domácí lodivod využil pauzu k udělení důležitých pokynů.
32'
Sevilla se dočkala další branku! Silvu předchozí situace nemusí mrzet! Právě ANDRÉ SILVA si ve vápně zpracoval centr z levé strany, připravil si jej ke střele a domácímu gólmanovi nedal sebemenší šanci!
31'
Escudero mohl střílet z dobré pozice v pokutovém území, ale všiml si rozběhnutého Silvy, kterého zkusil najít stříleným centrem. Portugalský reprezentant na míč o kousek nedosáhl!
30'
Pablo Sarabia se po chybě domácího obránce hnal z ostrého úhlu na domácí branku. Sarabia už po dlouhém sprintu neměl sílu a daroval gólmanovi snadný zákrok.
29'
Hned dva hráči hostujícího celku se po rohovém kopu tlačili do zakončení. Mercado dokonce přetlačil svého strážce, ale jeho hlavičce scházela přesnost.
27'
Adrián Embarba táhl akci Vallecana po levé straně hrací plochy. Místo centru na útočníky zvolil ještě jednu kličku, kterou Gabriel Mercado přečetl.
26'
Jesús Navas se znovu vydal do útoku po pravé straně hrací plochy. Krajní obránce Sevilly vymyslel další krátký centr. Domácí defenzíva tentokrát stačila zareagovat.
25'
Álvaro Medrán vymyslel střílený centr na malé vápno. Pablo Sarabia však stál na správném místě a nikým neatakován odkopl míč do bezpečí.
24'
Álex Moreno zvolil přímou střelu na hostující branku, ale jeho dělovku přizvedla připravená zeď na rohový kop. Vaclík musí znovu vyhlásit stav nebezpečí.
23'
Jordi Amat si udělal prostor tělem, skvěle si pokryl míč a nechal se chytře faulovat. Rayo Vallecano bude zahrávat další přímý kop z dobré pozice.
22'
Domácí fotbalisté v posledních minutách převzali iniciativu a snaží se útočit. Do pokutového území přiletěl další centr z levé strany. Pro míč si s přehledem došel Vaclík.
21'
Vallecano nyní pro změnu zahrávalo rohový kop. Adrián Embarba odcentroval na přední tyč. Na jeho centr si zadáci Sevilly dali pozor a nepustili domácí hráče do zakončení.
20'
Mohlo být vyrovnáno! Vallecano málem udeřilo po přímém kopu! Na parádní centr si naběhl Abdoulaye Ba, jenže z těsné blízkosti Tomáše Vaclíka nepřekonal!
19'
José Angel Pozo si připravil míč k odcentrování do pokutového území, nicméně jeho nadýchaný centr srazila obrana Sevilly mimo pokutové území.
18'
Vallecano se ihned hnalo do útoku a snažilo se bleskově odpovědět. Gaël Kakuta si míč navedl na pravačku, ale důrazný obránce mu zamezil v zakončení.
16'
Nyní už se Sevilla úvodní branky dnešního utkání přeci jen dočkala! Jesús Navas dostal parádní přihrávku do běhu a prudkým centrem na malé vápno oslovil FRANCA VÁZQUEZE, který dopravil míč do sítě!
15'
Franco Vázquez sprintoval za skákavou přihrávkou do pokutového území. Trávník byl před výkopem pokropen a balón se po něm svezl do zámezí.
14'
Seville se rozehrávka přímého kopu vůbec nepovedla. Jeho exekuce se zhostil Pablo Sarabia, ale jeho technická střela prolétla nad břevnem domácí svatyně.
13'
José Angel Pozo o sobě dal vědět hodně ostrým skluzem v blízkosti pokutového území. Sudí měl souboj přímo před očima a udělil domácímu hráči žlutou kartu.
12'
Éver Banega dostal prostor na levé straně hřiště, přichystal si míč k odcentrování, jenže jeho nadýchanou pobídku odhlavičkoval obránce José Antonio Dorado ven ze šestnáctky.
11'
Také Sevilla se dostala své úvodní branky v novém ligovém ročníku. Pablo Sarabia si nepohlídal své postavení a brankáře propálil až v ofsajdové pozici.
10'
Rayo Vallecano chtělo znovu zahrozit z bleskového protiútoku. Přihrávka z kopačky Tita však znovu mířila za hranici ofsajdu. Sevilla může pokračovat v kombinaci.
9'
Franco Vázquez si skvěle udělal prostor na levé straně hrací plochy a povedeně odcentroval. Na poslední chvíli jeho centr srazil Abdoulaye Ba na roh.
8'
Sevilla zahrávala rohový kop. Centrovaný míč přiletěl pouze na hranici pokutového území, kde měli k míči o kus blíže zadáci nováčka nejvyšší španělské soutěže.
7'
Jesús Navas obdržel už třetí dlouhou přihrávku v úvodních minutách. Bývalý záložník Manchesteru City hledal Escudera, jehož ránu vyrazil Alberto García na roh.
6'
Na druhou stranu pelášil po pravém křídle Jesús Navas, který svým centrem našel Andrého Silvu, jež se dostal k hlavičce, ale mířil přímo do rukavic Garcíe.
5'
Adrián Embarba dostal přihrávku na pravou stranu hrací plochy, jenže obránce Sevilly k němu bleskově přistoupil a nenechal mu prostor k odcentrování.
4'
Vallecano se do nejvyšší soutěže vrací hodně aktivně. Domácí fotbalisté se zatím v soubojích nebojí přitvrdit. Jordi Amat se ve středu hrací plochy dopustil faulu.
3'
Domácí se už radovali z úvodní branky, ale radost jim pokazil asistent rozhodčího. Nutno říci, že praporek vyletěl nahoru hodně pozdě.
2'
Jesús Navas dostal parádní přihrávku do volného prostoru na pravé straně hrací plochy, odcentroval do šestnáctky, ale nikdo z jeho spoluhráčů se nedostal ke střele.
1'
Rayo Vallecano obstaralo výkop do dnešního utkání. Nováček Primera Division se ihned vydal do útoku, nicméně dlouhý centr skončil v rukavicích brankáře.
1'
Oba týmy už jsou na hrací ploše. Domácí budou hrát v bílých dresech, zatímco Sevilla na úvod ligového ročníku oblékne černou sadu.

Rayo Vallecano: Alberto García – Amat, Dorado, A. Ba – Tito, Pozo, Medrán, Á. Moreno – G. Kakuta, Trejo, Embarba.
Náhradníci: Lucho García – G. Elustondo, Advíncula, Bangoura, Guerra, Akieme, Comesaña.

Sevilla FC: Vaclík – Mercado, Kjaer, Sergi Gómez – Navas, Roque, Banega, Escudero – Sarabia, André Silva, F. Vázquez.
Náhradníci: Soriano – Amadou, Nolito, Ben Yedder, Aleix Vidal, Muriel, Gnagnon.

Rozhodčí: Mateau – Cebrián, de Francisco.
Rayo Vallecano

Rayo Vallecano v minulé sezóně opanovalo druhou nejvyšší soutěž a zajistilo si postup zpátky mezi ligovou smetánku. V přípravě sehrálo zápasy s Belenensen, Valladolidem nebo Leganés. Ani v jednom případě však dnešní domácí celek nedokázal zvítězit. Rayo prohrálo jen dva z devatenácti posledních domácích zápasů minulé sezóny, jenže dnes na jeho stadion přijíždí jeden z nejlepších španělských týmů.
Sevilla

Sevilla prožívá solidní vstup do utkání. Před týdnem sice nezvládla v Maroku superpohár proti Barceloně, ale ve čtvrtek výhrou 5:0 v Litvě vyřadila z Evropské ligy Vilnius. V posledním předkole se navíc španělský celek i s Tomášek Vaclíkem střetně o postup do skupiny se Sigmou Olomouc. Dnes navíc Sevilla zajíždí na půdu ligového nováčka, kde bude chtít úspěšně vstoupit do ligové soutěže.
Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z úvodního kola Primera Division mezi Rayo Vallecano a Sevillou. Výkop je stanoven na 20:15.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.