La Liga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : Espanyol - 3. února 2019   12:00

Villarreal
37' Iborra  • 65' Cazorla
2:2
(1:0)
Espanyol
76' Bonera (vl.)  • 81' Rosales  (Melendo)
Villarreal
Asenjo (C) – Álvaro González, Ra. Funes Mori, Bonera – Llambrich (88. M. Gaspar), Cazorla, Iborra, Fornals (83. Chukweze), Pedraza – Toko Ekambi (74. Bacca), G. Moreno.
Andrés Fernández – Bacca, Cáseres, J. Costa, Fuego, Chukweze, M. Gaspar.
G. C. Fernández – J. L. Mir, G. G. González
Estadio de la Cerámica, Villarreal
Espanyol
Diego López – Rosales, David López, Hermoso, Vilà (78. Lej) – Darder, V. Sánchez (C) (46. Melendo), Granero – Sergio García, Iglesias, Piatti.
Roberto – Javi López, Álex López, Melendo, López, Lej.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 7:6. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 22:16.
Je dobojováno! Žlutá ponorka šla do druhé půle se zaslouženým vedením, které díky Cazorlou proměněné penaltě ještě zdvojnásobila. Espanyol však nesložil zbraně a v 75. minutě zažehl jiskřičku naděje, když Granerův přímák Asenjo nešikovně vyrazil a jeho spoluhráč Bonera si ještě nešikovněji vstřelil vlastní gól. Barcelonské to nakoplo a o dalších šest minut později už bylo srovnáno na konečných 2:2, o což se krásnou střelou postaral Rosales. Důležitý záchranářský souboj tak zůstal bez vítěze a o dalším průběhu sezóny nijak nerozhodl. Oba celky zůstávají namočené ve vyrovnaném boji o záchranu.
90+3'
90+3'
Nakonec z toho byl roh i pro Katalánce, jenomže ani rozehrávka Estebana Granera nenadělala v pokutovém území žádnou větší paseku. Tento zápas zřejmě vítěze mít nebude.
90+2'
Další z mnoha centru Santiho Cazorly Espanyol jednoduše ubránil a pokusil se přejít do protiútoku. Hráči ve žlutém ho však stihli poměrně záhy zabrzdit.
90+1'
Villarreal v ponechané výhodě vybojoval roh. Před jeho rozehrávkou dostal za podražení Cazorly žluté napomenutí Sergi Darder.
90+1'
Nad rámec druhého poločasu jsou přidány tři minuty.
90'
Po centru Cazorly musel v pokutovém území zúřadovat Granero, který srazil jednu ze střel na roh. Z něj hlavičkoval Álvaro González naprosto neškodně.
89'
Domácí se po ztraceném vedení rozhodně nechtějí smířit s jediným bodem. Po faulu na Morena okamžitě rozehrávají a v hojném počtu jdou do útoku.
88'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Miguelón Llambrich, přichází Mario Gaspar.
86'
Vicente Iborra chtěl zabránit tomu, aby Pablo Piatti vyvezl míč ven z pokutového území. To se mu sice podařilo, nicméně to bylo s faulem za žlutou kartu.
85'
Carlos Bacca potáhl míč na osu hřiště. Z osmnácti metrů už mohl střílet, ale ještě místo toho ještě přihrával doprava na Chukwuezeho. Ten k domácí smůle trefil jen prvního obránce.
84'
Útočníci Villarrealu si nepohlídali svůj náběh při rychlém protiútoku. Samuel CHukwueze běžel sám na Lópeze, ale zastavil ho ofsajd.
83'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Pablo Fornals, přichází Samuel Chukweze.
82'
Pár desítek vteřin po vstřeleném gólu se Roberto Rosales zapisuje do statistik znovu. Tentokrát od hlavního rozhodčího Cuadry vyfasoval žlutou kartu za úder loktem.
81'
Espanyol právě vstřelil branku!
Tak to je opravdu velká pohroma pro domácí tým, který během pár minut ztrácí dvougólový náskok! Granero, Melendo a ROBERTO ROSALES zakombinovali na malém prostoru před pokutovým územím. Z jeho rohu se do krásné technické střely opřel právě venezuelský krajní bek a Sergio Asenjo se k pravé tyči natahoval marně.
79'
Zničehonic na stadionu Villarrealu panuje značná nervozita a strach o výsledek. Moc radosti si zde fanoušci v sezóně neužili, slavili totiž jediné vítězství.
78'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Dídac Vilà, přichází Wu Lej.
76'
Čtvrthodinu před koncem je sníženo na rozdíl jediného gólu! Granerův přímý kop z šestadvaceti metrů šel jen doprostřed branky. Asenjovi balón nečekaně vypadl a pak ho překonal vlastní spoluhráč DANIELE BONERA, který asi chtěl odpálit míč na roh, ale místo toho zamířil do sítě.
75'
Llambrich strčil do vyskakujícího Pabla Piattiho a daroval hostům další přímý kop. Asenjo musí vyhlásit stav největšího nebezpečí.
74'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Karl Toko Ekambi, přichází Carlos Bacca.
73'
Barcelonský klub se ještě rozhodně nevzdal. Ve finální fázi mu ale stále něco chybí, Granero teď vypálil ze sedmnácti metrů do domácího bloku.
71'
Oscar Melendo zahrál přímý kop asi nejhůře jak mohl. Míč vůbec nedostal k Lópezovi a trefil jenom zeď. Snížení nepřišlo ani z následného voleje Iglesiase.
70'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Sergio García, přichází Facundo Ferreyra.
69'
Iborra kousek před domácím pokutovým územím špatně načasoval skluz, kterým sestřelil Granera. Espanyol může zdramatizovat koncovku zápasu ze zajímavého přímého kopu.
68'
Gerard Moreno nabral rychlost a zleva dával finální přihrávku na Ekambiho. Nebylo to od něj úplně přesné a kamerunský útočník na míč nedosáhl.
67'
V posledních pětadvaceti minutách už to bude mít Espanyol hodně složité. Iglesiasova pomaloučká střela z delší vzdálenosti letěla mimo tři tyče.
65'
Villarreal právě vstřelil branku!
Míč si na penaltový puntík postavil SANTI CAZORLA a skvěle umístěnou střelou k tyči nedal Lópezovi žádnou šanci. Zkušenému brankáři nebylo nic platné, že skákal na správnou stranu.
64'
Žlutou kartu dostává Mario Hermoso (Espanyol Barcelona).
64'
Žlutá ponorka může rozhodnout o svém vítězství! Ekambi byl po zaseknutí v pokutovém území faulován Hermosem a je z toho penalta!
62'
Držení míče: 45% – 55%.
61'
Z tohoto mráčku rozhodně nezapršelo. Míč prosvištěl přes celou šířku hříště do autu, odkud bude vhazovat Roberto Rosales.
60'
Dídac Vilà si vyšlápl na Pabla Fornalse a řekl si o žlutou kartu. Navíc bude muset bránit standardku v podání Cazorly.
59'
Další akce už byla mnohem zajímavější! Alfonso Pedraza dostal míč za obranu a křižnou střelou z levé strany trefil vzdálenější tyč!
57'
Až teď se i Villarreal dostal do útoku. Fornalsova střela z úhlu ale zamířila jen do boční sítě.
56'
Obraz hry se po změně stran zásadně změnil. Najednou je to klub z Barcelony, který téměř bez přestání operuje na útočné polovině.
55'
Iborra zachránil domácí tým dobrým obranným zákrokem v pokutovém území. Po autu Roberta Rosalese doplachtil míč až do rukavic Sergia Asenja.
54'
Melendův nákop ze standardní situace způsobil menší závar u domácí branky. O chvíli později přiletěl do vápna další dlouhý pas z půlící čáry, z něhož vzešla Iglesiasova střela letící těsně vedle branky.
53'
Sergio García zřejmě dostal ve vzdušném souboji rukou do obličeje od Ramira Funese Moriho, který se stává druhým žlutě napomenutým stoperem Villarrealu.
52'
Kromě srážky mezi Melendem a Morenem se před Lópezem nic neudálo. Hra je na pár vteřinek přerušená.
51'
Dobrá práce domácí defenzivy, která zneškodnila přízemní centr na Borju Iglesiase. Kataláci budou rozehrávat od rohového praporku.
50'
Lehký faul u půlící čáry od Funese Moriho přiřkl míč Espanyolu, který to zkusil dlouhým nákopem na Iglesiase. Ten zpracoval balón pro svého spoluhráče, jehož střela byla zablokovaná.
48'
I na začátku druhé půle se hraje v naprosto poklidném tempu. Míč zatím neopustil střed hřiště.
46'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Víctor Sánchez, přichází Oscar Melendo.
46'
Příznivci Villarrealu zatím prožívají klidné nedělní poledne. Žlutá ponorka svého soupeře k ničemu nepustila a naopak se na dlouhé minuty zabydlela poblíž branky Diega Lópeze. Toho se domácím povedlo poprvé překonat v sedmatřicáté minutě, kdy Morenovu střelu do břevna dorazil do sítě bývalý hráč anglického Leicesteru Vicente Iborra.
45'
45'
Obranou Espanyolu odvrácený centr z levého křídla byl tím posledním, ke kterému v první půli došlo. Rozhodčí posléze nenastavili ani vteřinu.
44'
Funes Mori byl v nenápadné chvilce obrán o míč Sergiem Garcíou, kterého se snažil do nejdříve zastavit. To se mu povedlo ještě u středového kruhu a navíc bez faulu.
42'
Cazorla prokázal skvělý přehled o hře, kterou roztáhl na levou stranu k Pedrazovi. Ten předem věděl, že bude přihrávat na Morena, který při střele z devíti metrů netrefil míč vůbec dobře a poslal ho vysoko nad břevno.
41'
Mario Hermoso si trochu vystoupil z obranné linie a ve středu hřiště fauloval. Na branku Diega Lópeze se tak valí další žlutá vlna.
40'
Druhá žlutá karta během krátké chvíle Borja Iglesias startoval do protiútoku, přičemž byl podražen domácím záložníkem Pablem Fornalsem.
39'
Žlutou kartu dostává Víctor Sánchez (Espanyol Barcelona).
37'
Domácí se v sedmatřicáté minutě dostávají do vedení! Cazorlův skvělý centr přistál přesně na hlavě Gerarda Morena. Bývalý hráč Espanyolu trefil jenom břevno, ale míč spadl k VICENTEMU IBORROVI a ten ho pohotově dorazil do sítě.
36'
Llambrichův centr z levé strany se zastavil o ruku Pabla Piattiho, o které nemohlo být sebemenší pochyb. Je z toho další standardní situace.
34'
Villarreal je v posledních minutách jasně lepším týmem. Potvrdila to i další Ekambiho akce zakončená Morenovou střelou z dvaceti metrů, jež šla pouze doprostřed branky na Diega Lópeze.
33'
Esteban Granero zezadu jednoznačně fauloval Pabla Fornalse a Santi Cazorla může opět něco vymyslet ze standardní situace.
32'
Žlutá ponorka ještě pokračovala standardní situací, ovšem Diego López znovu žádnou práci neměl. Zakončení Álvara Gonzáleze letělo mimo jeho branku.
31'
Sergio García svým centrem z levého křídla nikoho nenašel a Villarreal bleskově přešel s míčem na druhý konec hřiště. Moreno se po Ekambiho akci ke střele přesto nedostal.
30'
Držení míče: 47% – 53%.
29'
Diego López nedal moc dobrou přihrávku z první na Hermosa. Stoper Espanyolu si musel poradit s okamžitým tlakem dvou napadajících soupeřů.
27'
David López odklidil míč k dalším domácím hráčům. Cazorla ho vrátil do přihrávkou na Pedrazu a toho v zatím největší šanci zápasu vychytal Diego López.
26'
Centrovaný míč přistál na noze Ekambiho, který se rychle zorientoval a z otočky vystřelil, jenže přitom minul ze svého pohledu pravou tyč.
25'
Hostům byla odpískána hra rukou. O standardní situaci z blízkosti pravé postranní čáry se postará Santi Cazorla.
24'
Náznak rychlého kontru okamžitě uťal zvednutý praporek pomezního arbitra, který si všiml ofsajdu. Domácí se každopádně vrací k míči díky faulu na Iborru.
23'
Ekambi svým napadáním donutil hostujícího obránce nakopávat míč do míst, kde nebyl ani jeden z hráčů katalánského klubu.
22'
Přesně na půlící čáře fauloval domácí obránce Ramiro Funes Mori. Odnesl to s devítkou hrající Sergio García.
21'
Pedrazův centr se rychle vrátil z šestnáctky do míst, odkud ho domácí křídelník posílal. Do hry se záhy dostal i Asenjo.
19'
Pablo Fornals postupoval po ose hřiště vstříc pokutovému území. Nějaký metr předním však byl poměrně jednoduchým způsobem odzbrojen.
17'
Zápasu zatím chybí nějaké větší tempo, což je při zápasech hraných od pravého poledne docela běžná záležitost. Ani atmosféra na dosti prořídlém stadionu zatím není bůhvíjaká.
16'
Mario Hermoso na kraji šestnáctky doběhl Ekambiho a vytlačil ho do zámezí. Přitom bylo pískáno proti domácímu mužstvu.
15'
Santi Cazorla skončil na zemi po faulu Granera. Bývalý hráč Arsenalu se sám zvedl a domácí rozehrávají poblíž středového kruhu.
14'
Iborrův nedovolený zákrok na Víctora Sáncheze trochu ulevil Espanyolu a jeho rozehrávce, která se rodila pod velkým tlakem napadajících hráčů.
13'
Pablo Fornals dělal co mohl, ale Cazorlovu neúplně dokonalou kolmici ve hřišti nedosáhl. Zpět do hry uvede míč DIego López.
12'
Santi Cazorla vybojoval první roh, který zleva sám rozehrál. Zřejmě to byl nacvičený signál, kdy jeden z hráčů na bližší tyči posunul přízemní pas na Morena a ten z první vysoko přestřelil.
11'
Víctor Sánchez byl na obranné polovině důrazně atakován Pedrazou. Faul se nepískal a jsou to domácí, kteří budou vhazovat nedaleko od vápna.
10'
Teď už se Pedraza dostal k centru z levého konce pokutového území, jenže u bližší tyče našel jen kopačku jednoho z obránců Espanyolu.
9'
Pedraza zpomalil úprk po levé autové čáře. Žlutá ponorka se přesunula na druhou stranu a pak až k vlastnímu brankáři Asenjovi.
8'
Sergio Asenjo sebral centr z pravé strany a veterán Cazorla si po jeho rozehrávce došel pro faul u postranní čáry.
7'
Hraje se v parádních fotbalových podmínkách. Ve Villarrealu je zhruba dvanáct stupňů a výborně připravený trávník je téměř kompletně pod útokem slunečních paprsků.
5'
K rozehrávce přímého kopu z nějakých třiceti metrů se postavil Esteban Granero, jenže trefil jenom pětičlennou žlutou zeď.
4'
Daniele Bonera šel nohama napřed proti rychlému balónu. Místo něj trefil nohy Iglesiase a vysloužil si brzkou žlutou kartu.
3'
První desítky vteřin jsou hodně opatrné. Espanyol se na konci třetí minuty bude muset vypořádat s vhazováním vedle vlastní šestnáctky.
2'
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří nastupují v kompletně žlutých, zatímco hosté v modrobílých dresech.
1'

Villarreal CF: Asenjo (C) – Álvaro González, Ra. Funes Mori, Bonera – Llambrich, Cazorla, Iborra, Fornals, Pedraza – Toko Ekambi, G. Moreno.
Náhradníci: Andrés Fernández – Bacca, Cáseres, J. Costa, Fuego, Chukweze, M. Gaspar.

Espanyol Barcelona: Diego López – Rosales, David López, Hermoso, Vilà – Darder, V. Sánchez (C), Granero – Sergio García, Iglesias, Piatti.
Náhradníci: Roberto – Javi López, Álex López, Melendo, López.

Rozhodčí: G. C. Fernández – J. L. Mir, G. G. González.

Espanyol Barcelona

Hosté měli skvělý vstup do sezóny, po jedenácti kolech jim patřilo druhé místo a mohli tak střádat plány na prohánění svého městského rivala. Místo toho ale přišel obrovský výkonnostní sešup, který se Kataláncům ještě nepodařilo zastavit. Od jedenáctého listopadu Espanyol vyhrál jeden jediný ligový zápas, což se přihodilo na začátku ledna proti Leganesu. Následně ztratil body s Realem Sociedad a před očekávanou prohrou 2:4 s Realem Madrid dostal třígólový výprask také od Eibaru. V rozehraném dvaadvacátém kole je barcelonský celek na šestnáctém místě, přičemž od sestupového pásma ho dělí jediný bod. Ještě donedávna se Espanyolu dařilo aspoň v poháru, jenže ve čtvrfinále už nestačil na Real Betis. V odvetě navíc přišel o vykartovaného Marca Rocu, kromě kterého dnes budou absentovat i obránci Duarte s Naldem a záložníci Hernan Pérez s Davidem Lópezem.
Villarreal CF

Žlutá ponorka je nepochybně největším zklamáním probíhající sezóny a nic na tom nemůže změnit ani postup do jarní fáze Evropské ligy. V jednadvaceti ligových zápasech dokázala zvítězit jen třikrát a příliš si nepomohla ani devíti remízami. Celkem má v tabulce osmnáct bodů a to ji stačí na předposlední devatenácté místo, z něhož ztrácí na záchranu pět bodů. V La Lize čeká Villarreal na vítězství od konce listopadu, od té doby odehrál dalších osm duelů a vytěžil z nich čtyři remízy. Minulý týden se představil na hřišti Valencie, kde od čtvrté minuty tahal za kratší konec provazu a kvůli nulové efektivitě prohrál 0:3. Byl u toho i třicetiletý obránce Victor Ruiz, který se pro dnešní zápas vykartoval. Další absence by domácí mít neměli. Zmíněnou prohru odnesl teď už bývalý kouč Luís García, kterého po necelých dvou měsících nahradil Javier Calleja.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování dvaadvacátého kola španělské La Ligy. Od pravého poledne se můžeme těšit na střetnutí mezi Villarealem a barcelonským Espanyolem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.