La Liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : Bilbao - 26. října 2019   21:00

Atlético
28' Saúl Ñíguez (Á. Correa) • 64' Morata (Á. Correa)
2:0
(1:0)
Atlético
Oblak – Trippier, Felipe, Hermoso, Lodi – Koke (C), Partey, Saúl Ñíguez, Lemar (77. Vitolo) – Á. Correa (66. H. Herrera), Morata (67. D. Costa).
Adán – Arias, M. Llorente, H. Herrera, Vitolo, D. Costa, Riquelme.
Alejandro Hernández – Teodoro Sobrino Magán, José Naranjo Pérez
Estadio Wanda Metropolitano, Madrid
Bilbao
Simón – Capa (79. de Marcos), Núñez, I. Martínez, Berchiche – Muniain (C), Dani García, Unai López, I. Córdoba (56. I. Gómez) – I. Williams (67. Aduriz), Raúl García.
Herrerín – Aduriz, Yeray, de Marcos, I. Gómez, Larrazabal, San José.

Ode mě je to pro dnešek vše. Přeji Vám příjemný zbytek sobotního večera a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 4:5. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 14:9.
Je dobojováno a všechny tři body zůstanou v Madridu. Atlético dnes podalo velmi soustředěný výkon a svému soupeři téměř nic nedovolilo. Ve druhém poločase navíc zásluhou Moraty přidalo druhou branku a svůj náskok už poté nepustilo. Bilbao se snažilo v závěru ještě svého soupeře zatlačit, nicméně defenziva domácího celku dnes pracovala opravdu na vysoké úrovni a hosty k ničemu nepustila.
90+3'
90+2'
Atlético mohlo v závěru přidat třetí přesný zásah! Trippier našel svým centrem Hermosa, jehož zakončení se jen o kousek nevešlo mezi tři tyče.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny dvě minuty.
90'
Domácí nyní vybojovali rohový kop a je jasné, že závěr utkání už budou chtít dohrát na útočné polovině.
89'
Hra byla na chvíli pozastavena, neboť na trávníku zůstal ležet Raúl García. Ten se ale po několika sekundách strávených na hrací ploše zvedl a zdá se být v pořádku.
88'
Simónův výkop letěl na Adurize, nicméně toho v hlavičkovém souboji předčil Felipe a Atlético může znovu v klidu kombinovat.
87'
Hosté se stále snaží dobývat defenzivu Madridu, nicméně zatím se jim vůbec nevede dostat svého soupeře pod nějaký tlak.
86'
Dobrou práci nyní odvedl Diego Costa, jenž proti přesile podržel míč a poté jej přihrál volnému Herrerovi.
85'
Domácí jsou si dobře vědomi svého náskoku, a proto už se dopředu příliš neženou a spíše se soustředí na obranu.
84'
Následný volný přímý kop si vzal na starost Koke, který zkusil Simóna překvapit dalekonosnou ranou, nicméně jeho pokus nakonec mezi tři tyče nezamířil.
83'
Unai Simón vyběhl mimo vápno proti Vitolovi, a jelikož ho zastavil jen za cenu faulu, tak za svůj zákrok obdržel žlutou kartu.
82'
Berchiche nyní zariskoval a nebýt faulu Costy, obránce Bilbaa by se ocitl ve velkých problémech.
81'
Óscar de Marcos se chtěl vydat dopředu, jenže při přechodu přes půlící čáru by míč odebral pozorně bránící Vitolo.
80'
Raúl García by si měl ve zbytku zápasu dávat velký pozor, jelikož na svém kontě má žlutou kartu a ta druhá nebyla po faulu na Felipeho daleko.
79'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Ander Capa, přichází Óscar de Marcos.
78'
Atlético se teď snaží držet míč co nejdále od Oblakovy svatyně a zatím se jim to daří. Uvidíme, zda se hosté dokáží ještě zvednout.
77'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Thomas Lemar, přichází Vitolo.
76'
Felipe sice připravil o míč Muniaina, avšak v souboji s hostujícím kapitánem si pomohl faulem, a proto byl balon hlavním sudím navrácen hostům.
74'
Po střetu s Lemarem zůstal na trávníku ležet Berchiche. Ten se ale po chvilce zvedl a zdá se, že bude v pořádku.
73'
Muniain poslal do pokutového dobrý centr od rohového praporku, jenže nejvýše si naskočil Felipe a ten odhlavičkoval balon do bezpečí.
72'
Žlutou kartu dostává Raúl García (Athletic Bilbao).
71'
Berchiche se protáhnul okolo Trippiera a poté hledal Adurize, avšak jeho centr stačil zblkovat na roh Felipe.
70'
Trippier si chtěl pustit míč za sebe, avšak nepovedlo se mu jej udržet na hrací ploše, a proto budou vhazovat fotbalisté Athleticu.
69'
Hosté jsou po druhé inkasované brance jako opaření a nyní se jim vůbec nedaří podržet balon na svých kopačkách.
68'
Diego Costa hned od začátku potvrzuje roli fotbalového rabiáta. V prvním souboji totiž velmi důrazně zajel do Martíneze, který si to nechtěl nechat líbit a vznikla z toho menší rozmíška. Oběma kohoutům nakonec musel důrazně domluvit sudí Hernández.
67'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Aritz Aduriz.
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Diego Costa.
66'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Ángel Correa, přichází Héctor Herrera.
64'
Atlético právě vstřelilo branku!
Madrid k radosti svých příznivců přidává druhou branku! Na pravé straně dostal po rychlé kombinaci spoustu prostoru Correa, jenž prudkým centrem našel ÁLVARA MORATU a ten už pouze nasměroval míč do prázdné brány.
64'
Capovu nabídku prodloužil za sebe Williams a balon doputoval až k Muniainovi, jenž ale ekvilibristickým zakončením rozvlnil síť jen z boku.
63'
Berchiche hledal ve vápně číhajícího Williamse, avšak místo něj našel pouze rukavice připraveného Oblaka.
62'
Zatím se stoprocentně potvrzuje to, že sledujeme zápas dvou nejlépe bránících celků, jelikož šancí jsme v uplynulém čase moc neviděli.
60'
Výborně to teď udělal Koke, který se u postranní čáry vymotal ze sevření dvou protihráčů a poté získal aut v blízkosti šestnáctky Bilbaa.
59'
Muniain sice dobře přenesl hru doprava na Capu, jenže tomu balon uskočil při zpracování od nohy a poté už ho nedokázal zachytit na hrací ploše.
58'
Morata se mohl hnát do velké šance, avšak dobrou práci v defenzivě odvedl vracející se Berchiche, jenž svému soupeři nedovolil zakončit.
57'
Na hřišti se začíná přiostřovat, nyní svedli velmi tvrdý osobní souboj Morata a Núñez. Ani jeden z nich si ale nepočínal v rozporu s pravidly, a hra tak plyne dál.
56'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñigo Córdoba, přichází Ibai Gómez.
56'
Nyní už se ale píská. Martínez ve středu pole zajel do Moraty a může být rád, že z této situace vyvázl jen s domluvou.
55'
U postranní čáry byl tvrdě dohrán Correa. Dle názoru hlavního rozhodčího se však jednalo o čistý zákrok, a proto z toho bude pouze autové vhazování.
54'
Dani García zkusil své štěstí ze střední vzdálenosti, ovšem jeho rána Oblaka nijak zvlášť nevylekala.
53'
Kapitán Simeoneho družiny si vzal na starost také následný rohový kop, ale tentokrát nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
52'
Koke našel sbíhajícího Moratu a ten zakončoval z dobré pozice. Jeho střelu ale zblokoval Berchiche a bude z toho jen roh.
51'
Lemar si už už naváděl balon na střelu, ovšem na poslední chvíli mu jej od nohy ukopl Capa.
50'
O chvilku později to Lodi zkusil individuálně, jenže přes tři bránící protihráče neměl šanci přejít.
49'
Lodi se pokusil vysunout do akce Lemara, jenže ten s tímto řešením nepočítal, a k míči se tak zcela zadarmo dostal Martínez.
48'
Capa dlouho váhal s centrem, který nakonec sice přišel, ale balon před Williamsem v pohodě odhlavičkoval Hermoso.
47'
Partey hned zkraje poločasu chtěl vyslat dopředu Kokeho, ovšem pas ghanského záložníka byl až příliš dlouhý.
46'
Ani jeden z trenérů neudělal během přestávky žádnou změnu. Uvidíme, zda dokáže Atlético svůj hubený náskok ve druhém poločase udržet či dokonce navýšit.
46'
Je za námi úvodní pětačtyřicetiminutovka a hráči odcházejí do kabin za stavu 1:0 pro domácí. Ti sice zatím nepodávají nijak zvlášť povedený výkon, nicméně díky brance Saúla jsou o něco spokojenější. Bilbao mělo největší šanci hned v úvodu zápasu, kdy ale proti hlavičce Raúla Garcíi famózně zasáhl Oblak.
45'
45'
Modří jsou v závěru poločasu daleko aktivnější. Nyní mohli udeřit z rohového kopu, jenže zakončující Williams si nepohlídal postavení mim hru.
44'
Žlutou kartu dostává Ángel Correa (Atlético Madrid).
43'
Po faulu Saúla mělo Bilbao další volný přímý kop, nicméně centr Daniho Garcíi bez problémů odvrátil Hermoso.
42'
Žlutou kartu dostává Saúl Ñíguez (Atlético Madrid).
41'
Z následného rohového kopu se nic nenarodilo, jelikož proti centru Unaie Lópeze znovu zasáhl anglický obránce Kieran Trippier.
40'
Capa naservíroval míč Danimu Garcíovi a ten pálil z nebezpečné pozice, avšak do jeho rány obětavě skočil Trippier, díky němuž nemusel Oblak zasahovat.
39'
Podobná situace se odehrála i na druhé straně, kde se standardky dožadoval Morata. Ani jemu ale nebylo vyhověno.
38'
Po souboji s Kokem se k zemi poroučel Berchiche a hosté se dožadovali odpískání faulu, ovšem hlavní sudí zůstal v klidu a nechal hru plynout dál.
37'
Hosté jsou sice více na balonu, ovšem zatím se jim příliš nedaří dostat se do bezprostřední blízkosti Oblakovy brány.
36'
Po podobné akci už se dostal ke střele Correa, ale jeho oblouček přes vyběhnuvšího Simóna mezi tři tyče nezamířil.
35'
Martínez podskočil nákop Trippiera a do šance se málem dostal Morata, nicméně míč mu na poslední chvíli ukopl Berchiche.
34'
Berchiche se chtěl vydat dopředu, avšak nakonec si vše rozmyslel a raději poslal balon zpět na Martíneze.
33'
Následný rohový kop už ohrožení pro bránu Madridu neznamenal, centr Muniaina totiž odvrátil na přední tyči stojící Lodi.
32'
Dani García napřáhl k dalekonosné ráně a Oblak musel proti jeho tvrdé pumelici vytáhnout velmi kvalitní zákrok.
31'
Lodimu se nyní zamotal míč pod nohy a Williams se ho málem lehce zmocnil, ale domácí bek si nakonec dokázal poradit a balon udržel.
30'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Iker Muniain, jehož akce po pravém křídle však nevyústila ani v zakončení.
28'
A máme tu první branku zápasu! Ángel Correa se prodral s míčem do vápna, kde si obehrál obránce a poté posunul balon na SAÚLA ÑIGUEZE, jenž zblízka propálil Simóna.
27'
V posledních minutách se toho na hřišti moc neděje. Doufejme, že tato herní pasáž brzy pomine a aktéři nám nabídnou lepší podívanou.
26'
Simón vyběhl daleko ze své brány a dostal se pod tlak napadajícího Moraty. Nakonec hostujícímu brankáři nezbylo nic jiného než zakopnout míč do zámezí.
25'
Capa si teď moc neporozuměl s Williamsem a po jejich neshodě uvedou domácí balon do hry autovým vhazováním.
24'
Ke střele zpoza šestnáctky teď natáhl Saúl, avšak jeho pokus zamířil vysoko nad bránu.
23'
Po následném rohovém kopu hlavičkoval z dobré pozice Martínez, jenže jeho zakončení si cestu mezi tři tyče nenašlo.
22'
Williams se znovu dral za povedeným centrem a nebýt zásahu Felipeho, španělský mladík by zakončoval sám z malého vápna.
21'
Muniain hledal ve vápně číhajícího Williamse, ovšem toho k zakončení nepustil Felipe.
20'
Williams chtěl rychle posunout balon na Muniaina, avšak jeho pas vystihl dobře postavený Saúl.
19'
Kapitán Koke jej nerozehrál vůbec špatně, avšak těsně před Parteyem stačil míč odhlavičkovat Capa.
18'
Trippierův centr z pravé strany zblokoval jeden z obránců Bilbaa. Uvidíme, zda se dokáží domácí prosadit z rohového kopu.
17'
Zatím sledujeme velmi opatrné utkání, ani jeden z celků nechce příliš otevřít svou obranu a pustit se do nějakého zběsilého útočení.
16'
Další ofsajd mimo hru v podání domácích fotbalistů, tentokráte byl v postavení mimo hru přistižen Morata.
14'
Berchiche se dravě hnal za odraženým míčem, ale Trippier ho dokázal pokrýt tělem a následovat bude odkop od domácí svatyně.
13'
Dani García si vzal na starost volný přímý kop Athleticu. Na jeho nabídku si naskočil Williams, ovšem ten nedokázal nasměrovat balon na Oblakovu bránu.
12'
Correa si zabíhal za obranu na pas Kokeho, nicméně jeho akci přerušil zdvižený praporek pomezního rozhodčího, jenž signalizoval ofsajd.
11'
Ve středu hřiště se nepříjemně srazili Saúl a Dani García. Hra byla na chvíli přerušena, ovšem oba borci se po chvilce strávené na trávníku oklepali a budou v pořádku.
10'
Svěřenci kouče Simeoneho zahrávali standardní situaci z poměrně slibné pozice. Exekuce se ujal Kieran Trippier, který však trefil pouze nadskakující zeď.
9'
Thomas Lemar se po chvilce zvedl a zdá se, že bude v pořádku.
8'
Na hrací ploše nyní zůstal ležet Lemar a hra je přerušena, neboť francouzský záložník má nějaké zdravotní komplikace. Uvidíme, jak to s ním bude vypadat.
7'
Ten rozehráli Madridští na krátkou vzdálenost, avšak po krátké kombinaci nabízel balon do šestnáctky Koke. Tomu se ale centr příliš nepovedl a míč si ze vzduchu v pohodě stáhl Simón.
6'
Morata se sice nedostal přes Capu, nicméně alespoň vybojoval první rohový kop pro svůj tým.
5'
Hosté velmi aktivně napadali rozehrávku soupeře, ovšem Lodi si poradil s velkým přehledem a domácí nyní mohou útočit.
4'
Koke se ujal míče před vlastním vápnem a potáhl jej až na polovinu hřiště, kde ho fauloval Unai López. Atlético bude moct v klidu rozehrávat.
3'
Fantastický Oblak! Po rohovém kopu hlavičkoval z malého vápna Raúl García a slovinský gólman vyškrábl jeho zakončení konečky prstů mimo tři tyče.
2'
Berchiche se hned utrhl na levé straně a jeho následný střílený centr pouze na roh odvrátil Felipe.
1'
Zazněl úvodní hvizd, jdeme na to! Výkopu se ujali fotbalisté Bilbaa, kteří dnes nastupují v modrých dresech. Jejich soupeř pro dnešní utkání zvolil tradiční červeno-bílou sadu.
1'

Atlético Madrid: Oblak – Trippier, Felipe, Hermoso, Lodi – Koke (C), Partey, Saúl Ñíguez, Lemar – Á. Correa, Morata.
Náhradníci: Adán – Arias, M. Llorente, H. Herrera, Vitolo, D. Costa, Riquelme.

Athletic Bilbao: Simón – Capa, Núñez, I. Martínez, Berchiche – Muniain (C), Dani García, Unai López, I. Córdoba – I. Williams, Raúl García.
Náhradníci: Herrerín – Aduriz, Yeray, de Marcos, I. Gómez, Larrazabal, San José..
Athletic Bilbao

Bilbao vlétlo do ligy s velkou chutí, hned na úvod překvapivě zdolalo Barcelonu a i několik dalších utkání odehráli Baskové velmi solidně. První porážku museli překousnout až v sedmém kole, kdy nestačili na Valencii. Od té doby to ale vypadá, jakoby na ně spadla deka a v poslední době se jim výsledkově moc nedaří. Před reprezentační pauzou nestačil Athletic na trápící se Celtu Vigo a minulý týden doma jen remizoval s Valladolidem. I tak se ale Aduriz a spol. mohou pyšnit jednou velmi dobrou statistikou, jejich defenziva je totiž nejlepší v lize. Stejný počet branek (tedy pět) inkasovalo také právě Atlético Madrid, takže k vidění dnes bude souboj dvou nejlépe bránících celků.
Atlético Madrid

Atlético si zatím v této sezoně nepočíná příliš přesvědčivě a aktuálně se nachází „až“ na páté pozici, nicméně ztráta na vedoucí Barcelonu činí pouhé tři body. Vstup do nového ročníku se svěřencům kouče Simeoneho sice vydařil a po úvodních třech kolech byli stoprocentní, jenže poté přišla menší výsledková krize, která stále ještě trvá. Z posledních šesti ligových mačů vytěžili jen osm bodů a na výhru čekají od pětadvacátého září, kdy přemohli Mallorcu 2:0. Atlético nejvíce tlačí bota v útoku, neboť zatím dalo jen osm branek. Po odchodu Antoina Griezmanna si střílení gólů měli vzít na starost Diego Costa a Álvaro Morata, avšak ani jeden z nich se ještě pořádně nerozstřílel.
Hezký sobotní večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Tento víkend je na programu desáté kolo LaLigy a k vidění bude několik zajímavých soubojů, mezi které se dá určitě zařadit také zápas mezi Atléticem Madrid a Bilbaem. Výkop je ve španělské metropoli naplánován na 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.