La Liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : CA Osasuna - 14. prosince 2019   21:00

Atlético
67' Morata (Trippier) • 75' Saúl Ñíguez (Á. Correa)
2:0
(0:0)
Atlético
Oblak – Trippier, Felipe, J. Giménez, Sánchez (63. H. Herrera) – Saúl Ñíguez, Koke (C), Partey, Lemar (54. Á. Correa) – Félix (82. Hermoso), Morata.
Adán – Arias, Á. Correa, M. Llorente, Šaponjić, H. Herrera, Hermoso.
Munuera – Sobrino, Baena
Estadio Wanda Metropolitano (Madrid)
46 033 diváků
CA Osasuna
Herrera – Roncaglia, D. García, Navas, Estupiñán – R. Torres (73. Adrián López), Oier (C) (73. R. Ibáñez), Brašanac, Mérida (79. I. Pérez), R. García – Ávila.
Álvarez – Moncayola, Adrián López, Brandon, Perea, R. Ibáñez, I. Pérez.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 8:8. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 6:0. Fauly: 16:10.
Fotbalisté Atlética udolali Osasunu 2:0 a po třech ligových duelech bez výhry konečně okusili radost ze tříbodového zisku. O něm rozhodli ve druhém poločase. Bezgólový stav zlomil v 67. minutě hlavičkou po Trippierově standardce Álvaro Morata a čtvrthodiny před koncem pak pečetil skóre Saúl Ñíguez. Výhra Atletů je rozhodně zasloužená, vytvořili si více šancí než celek z Pamplony.
90+3'
90+2'
Zápas se už spíše jen dohrává. Atlético směřuje za třemi body.
90+1'
Tak ještě tři minuty.
90'
Morata byl na půlce faulován Raúlem Navasem. Čekáme na informaci, kolik času ještě rozhodčí nastaví...
90'
Po centru Trippiera to zkoušel efektním halfvolejem Álvaro Morata. Míč ale napálil mimo.
88'
Iñigo Pérez zahrával standardní situaci z levé strany hřiště. Stav se ale nemění, jelikož obránci Atlética nabíhající hráče pokryli.
86'
Álvaro Morata dostal přihrávku za obranu a svůj únik bezpečně proměnil. Jeho radost ale byla předčasná, pomezní mu totiž mával ofsajd.
85'
Mario Hermoso přihrával před bránu Correovi, který trefil brankáře. Hermoso byl ale v ofsajdu a zakončení domácího útočníka už tak bylo zbytečné.
83'
Tohle byla krásná akce Rojiblancos! Ángel Correa z pravé strany odcentroval na zadní tyč, odkud Morata balón sklepl Kokemu. Ten zakončoval z otočky vedle pravé tyče!
82'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází João Félix, přichází Mario Hermoso.
81'
Rubén García posílal z pravé strany míč do šestnáctky. Tam číhal Robert Ibáñez, ovšem Trippier ho pokryl a balón odkopl.
79'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Fran Mérida, přichází Iñigo Pérez.
78'
Atlético si na góly dlouho počkalo, ale ty nakonec přišly. Domácí jsou tedy blízko důležitému tříbodovému zisku.
75'
Atlético právě vstřelilo branku!
Domácí navyšují svůj náskok! Odražený míč získal SAÚL ÑÍGUEZ, který se k němu po kombinaci s Moratou a Correou v šestnáctce opět dostal, proběhl mezi obránci a přes padajícího gólmana Herreru poslal balón do sítě.
74'
Hosté měli k dispozici rohový kop. Rubén García ale nacentroval jen do rukavic Jana Oblaka.
73'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Oier, přichází Robert Ibáñez.
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Roberto Torres, přichází Adrián López.
73'
Domácí mohli přejít do rychlého kontru. Correova nahrávka na Félixe ale nebyla přesná.
72'
Hráči Osasuny se budou muset stále více tlačit dopředu. Určitě tento zápas prohrát nechtějí. Cítí, že bod se s dnešním Atléticem uhrát dá.
71'
Fran Mérida centroval z levé strany. Balón odvrátil do bezpečí Felipe.
69'
Právě Trippier teď v poklidu pohlídal míč až za brankovou čáru. Rozehrávat bude Oblak.
67'
Domácí se konečně dočkali gólu! Kieran Trippier rozehrával standardní situaci z pravé strany. Jeho centr našel hlavu ÁLVARA MORATY a ten tentokrát již umístil míč mimo dosah brankáře Herrery.
65'
Roberto Torres sklepl hlavou míč proti noze Ezequielovi Ávilovi. Ten ale pálil do středu brány a tak neměl Oblak zase tolik starostí s jeho ranou.
63'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Manu Sánchez, přichází Héctor Herrera.
63'
Nakonec jsme viděli dva domácí rohy. Po tom druhém mohli jít hosté do rychlého protiútoku, který ale zastavil Partey. Ten ve skluzu odehrál míč do autu.
62'
Na levé straně šestnáctky se uvolnil Ángel Correa, který pálil k bližší tyči. Herrera balón vykopl na roh!
59'
Trippier poslal před hostující bránu centr ze standardní situace. Pro míč si šel brankáře Herrera, ale obránce David García o něm nevěděl a tak balón zahrál těsně před Herrerou hlavou. Z toho mohl těžit João Félix, který hlavičkoval vedle částečně odkryté brány.
57'
Žlutou kartu dostává domácí trenér Diego Simeone. Ten to ve své technické zóně trochu přehnal s řečmi na rozhodčího.
55'
Po přihrávce Joãa Félixe se řítil proti hostující bráně Álvaro Morata. Ten však při pokusu o zakončení komicky promáchl míč a Herreru tak neohrozil!
54'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Thomas Lemar, přichází Ángel Correa.
53'
Hostující brankář pak naběhl s míčem do dobíhajícího Felipeho. Rozhodčí to posoudil jako simulování gólmana Osasuny a udělil mu žlutou kartu.
52'
Kokeho centr nalezl hlavu Álvara Moraty. Ten ale hlavičkoval z ofsajdové pozice, takže tento zákrok se Herrerovi do statistik počítat nebude.
49'
Po něm se Atleti dokázali ubránit.
48'
V zajímavé pozici se ocitl Ezequiel Ávila. Jeho rána se ale nevešla mezi tři tyče brány Atlética. Bylo to ovšem i kvůli teči bránícího hráče, takže budou hosté zahrávat roh.
46'
Ani jeden z trenérů nesáhl o přestávce k možnosti střídání.
46'
První poločas souboje Atlética s Osasunou gól nenabídl, ale o zajímavé situace nouze nebyla. Vše otevřel hned v úvodu dalekonosnou ranou hostující Rubén García, který pořádně protáhl brankáře Oblaka. Hrdinou dalšího průběhu první půle už byl ale spíše hostující gólman Sergio Herrera. Ten si připsal několik výborných zákroků a po hlavičce Félixe ho dokonce zachránilo břevno.
45+1'
45'
Z velké dálky vypálil Thomas Partey a Herrera musel předvést efektní robinzonádu, aby míč vyrazil! Poté zakončoval z ostrého úhlu João Félix, ovšem hostující gólman opět obstál!
45'
Nakonec z toho byl centr Sáncheze z levé strany, se kterým si obrana Osasuny poradila.
44'
Domácí to teď zkoušejí postupným útokem. Zatím si trpělivě vyměňují míč.
43'
Dobrý centr poslal do domácí šestnáctky z levé strany Estupiñán. Míč propadl až k Robertovi Torresovi, který zakončoval mimo.
42'
Thomas Partey na útočné polovině fauloval. Rozehrávají hosté z Pamplony.
40'
Partey přenášel hru na pravé křídlo, kam si nabíhal Keiran Trippier. Ten ale míč nedokázal doběhnout a Osasuna tak bude rozehrávat od své brány.
39'
Domácí dobře sehráli rychlý protiútok. Na jeho konci přišel centr Manu Sáncheze a nabíhající João Félix hlavičkoval do břevna!
37'
Šance tomuto utkání rozhodně nescházejí. Chybí jen góly.
35'
Šance domácích! Z úhlu nejprve neprostřelil Herreru Thomas Lemar. Poté ještě pálil z 20 metrů Felipe, ovšem hostující gólman dokázal i tuto střelu vyrazit!
35'
Domácí měli k dispozici rohový kop. Centr Kokeho odvrátil Roberto Torres.
34'
Ostrý centr poslal z pravé strany do šestnáctky Kieran Trippier. Hostující obránce balón odhlavičkoval.
33'
Na druhé straně neprošla Estupiñánova přihrávka až na Ezequiela Ávilu. Míč sebral stoper Felipe.
33'
João Félix se pokusil prostrčit míč na rozběhnutého Thomase Lemara. Ten ale na přihrávku o kousek nedosáhl a balón sebral vybíhající Herrera.
31'
Ávila dobře přenesl hru na levou stranu, kde byl Estupiñán. Ten poslal do šestnáctky prudký centr, se který si obrana Atlética poradila.
29'
Álvaro Morata se do zakončení neprosadil. Míč se ale následně odrazil k Joãovi Félixovi, který zpoza šestnáctky bránu netrefil.
28'
Domácí se snaží chodit do útočných akcí přímočaře. Thomas Partey poslal kolmici na Kokeho, který ale z hranice šestnáctky zakončoval nad.
26'
Domácí nevyužili rohový kop a naopak málem pustili Osasunu do brejku. Tomu zabránil za cenu žlutého faulu Manu Sánchez, který sejmul unikajícího Ávilu.
23'
Velká příležitost Atlética! Álvaro Morata do ní poslal Joãa Félixe, jehož střelu vykopl brankář Herrera levou nohou!
22'
Na zadní tyči se dostal k hlavičce jeden z hostujících hráčů. Ten ale Oblakovu bránu netrefil.
21'
Trippier nezahrl standardní situaci dobře. Anglický pravý obránce ve službách domácích, odcentroval až za bránu Osasuny.
20'
João Félix se ocitl v obležení hned tří hostujících hráčů. Byl z toho faul na jeho osobu.
19'
Je znát, že domácí v lize neprožívají ideální období. Atlético je favoritem zápasu, ale nedokáže soupeře na domácí hřišti zatlačit.
17'
Rohový kop domácích zahrával Koke. Osasuna se ubránila.
16'
João Félix se rozběhl s míčem směrem k bráně a po kontaktu s protihráčem skončil na zemi. Rozhodčí ale nechává hru pokračovat, což velmi naštvalo domácího kouče Diega Simeoneho.
15'
Manu Sánchez byl v postavení mimo hru. Za úvodní čtvrthodinu se jedná už o třetí ofsajd Colchoneros.
13'
Hned dva hostující fotbalisté zůstali ležet na trávníku. Rozhodčí si vybral zřejmě zákrok Saúla Ñígueze, po němž nařizuje proti domácím standardní situaci.
12'
Stoper Atletů je v pořádku a už se vrací zpět do hry.
11'
Na trávníku zůstal ležet José Giménez, který bude muset být ošetřen.
9'
Morata se řítil do další příležitosti. Zamířil ale do boční sítě a po zakončení akce navíc vyšlo najevo, že pomezní signalizoval ofsajd.
7'
Zahrozili také domácí! Po přihrávce Lemara zůstal před bránou zcela volný Álvaro Morata. Už to vypadalo, že bude míč pohodlně uklízet do odkryté svatyně, ale Sergio Herrera se proti útočníkovi Atlética bleskově přesunul a nohou míč vytěsnil na roh!
6'
Hosté jsou zatím velice aktivní. Pervis Estupiñán dostal přihrávku z levé strany šestnáctky a ranou na bližší tyč se pokusil překvapit Oblaka. Ten byl pozorný a ztlumil míč v rukavicích.
4'
Rubén García to zkusil z velké dálky a byl to hodně dobrý pokus! Míč směřoval přesně k tyči brány Atlética a jen výborný zákrok Jana Oblaka zachránil domácí před inkasovaným gólem!
2'
Kieran Trippier se pokusil najít rozběhnutého Álvara Moratu. K míči měl ale mnohem blíže hostující brankář Herrera, který tedy situaci vyběhnutím vyřešil.
1'
Ezequiel Ávila byl hned po pár sekundách bolestivě dohrán Kokem. Hosté tak budou rozehrávat z poloviny hřiště.
1'
Domácí klub připravil rozlučkový ceremoniál klubové legendě Juanfranovi. Výborný pravý obránce v Atléticu po minulé sezóně skončil a kariéru dohrává v brazilském São Paulu.

Atlético Madrid: Oblak – Trippier, Felipe, J. Giménez, Sánchez – Saúl Ñíguez, Koke (C), Partey, Lemar – Félix, Morata.
Náhradníci: Adán – Arias, Á. Correa, M. Llorente, Šaponjić, H. Herrera, Hermoso.

CA Osasuna: Herrera – Roncaglia, D. García, Navas, Estupiñán – R. Torres, Oier (C), Brašanac, Mérida, R. García – Ávila.
Náhradníci: Álvarez – Moncayola, Adrián López, Brandon, Perea, R. Ibáñez, I. Pérez.

Rozhodčí: Munuera – Sobrino, Baena.
Osasuna naposledy na hřišti Atůética zvítězila před deseti lety. Tehdy si z hlavního města odvezla výhru 4:2. V loňské sezóně Atleti vyhráli oba zápasy výsledkem 3:0.
Atlético Madrid (7. místo, 6 – 8 – 2, skóre 16:10, 26 bodů)
Fotbalisté Atlética se v posledních sezónách pohybovali na špici tabulky po boku Barcelony a Realu. V této sezóně se jim však zdaleka tolik nedaří, o čemž svědčí až průběžné sedmé místo v tabulce. Atleti se trápí zejména v koncovce, dosud totiž nastříleli jen 16 gólů. Na mužstvo zřejmě hodně dolehl letní odchod Antoinea Griezmanna do Barcelony a jeho trefy i přihrávky Colchoneros scházejí. Tím spíše, když je další elitní útočník Diego Costa mimo kvůli zranění. Z posledních tří ligových duelů tak Atlético získalo jen dva body za remízy. V týdnu si spravilo chuť alespoň v Lize mistrů, kde svěřenci Diega Simeoneho přehráli 2:0 Lokomotiv Moskva a zajistili si postup do další fáze soutěže.

Posledních 5 zápasů Atlética:
Granada – Atlético 1:1
Juventus – Atlético 1:0
Atlético – Barcelona 0:1
Villarreal – Atlético 0:0
Atlético – Lokomotiv Moskva 2:0
CA Osasuna (10. místo, 5 – 8 – 3, skóre 22:18, 23 bodů)
Fotbalisté Osasuny se nacházejí v klidném středu tabulky. V posledních deseti zápasech prohráli jen dvakrát, k tomu přidali čtyři výhry a čtyři remízy. Naposledy doma remizovali 1:1 se Sevillou, byť poslední půlhodinu dohrávali v početní nevýhodě po vyloučení Oiera, jenž tak nebude pro utkání na Atléticu k dispozici. Před tím dokázali zvítězit 4:2 na trávníku Espanyolu.

Posledních 5 zápasů Osasuny:
Osasuna – Alavés 4:2
Getafe – Osasuna 0:0
Osasuna – Bilbao 1:2
Espanyol – Osasuna 2:4
Osasuna – Sevilla 1:1
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! V 17. kole španělské La Ligy přivítá sedmé Atlético Madrid desátou Osasunu. Domácím Colchoneros se v této sezóně zdaleka nedaří podle představ a na přední příčky tabulky začínají nabírat nepříjemné manko. Hosté z Pamplony tak jistě cítí šanci na překvapení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.