La Liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : Granada - 8. února 2020   21:00

Atlético
6' Á. Correa (Koke)
1:0
(1:0)
Atlético
Oblak – Vrsaljko, Savić, Hermoso, Lodi (59. Carrasco) – Koke (C) (87. Lemar), M. Llorente, Partey, Saúl Ñíguez – Á. Correa, Vitolo (87. Moya).
Adán – Šaponjić, M. Sánchez, Lemar, Moya, Carrasco, R. Sánchez.
Soto – Costoya, Villate
Estadio Wanda Metropolitano (Madrid)
54 113 diváků
Granada
A. Escandell – Foulquier, D. Duarte, J. A. Martínez (75. C. Fernández), Díaz (C) – Eteki, Y. Herrera (59. Bastiao Dias) – Vadillo (59. Puertas), Azeez, Köybaşı – Soldado.
Rui Silva – Puertas, Neva, Machís, C. Fernández, J. Vallejo, Bastiao Dias.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 2:6. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 6:0. Fauly: 16:19.
Fotbalisté Atlética se po třech zápasech konečně dočkali ligového vítězství, když zdolali nováčka z Granady 1:0. O jediný gól utkání se postaral už v 6. minutě Ángel Correa. Po změně stran si to domácí dosti zkomplikovali, zejména v posledních 25 minutách byli hodně pasivní. Největší šanci hostí na vyrovnání měl Roberto Soldado, který šikovně tečoval na bránu centr spoluhráče, ovšem Atlety zachránil svým zákrokem brankář Jan Oblak.
90+3'
90+3'
Gil Bastiao Dias se po rohu dostal k zakončení, ale míč na bránu Colchoneros neprošel! Atlético zvítězí!
90+2'
Saúl Ñíguez ubránil Puertase za cenu rohového kopu. Poslední naděje pro Granadu...
90+1'
Hosté rozehrávají od své brány a mají jednu z posledních šancí ohrozit bránu Atlética.
90+1'
Rozhodčí Soto přidá dvě minuty!
90'
Dopředu se vydal Ángel Correa, který nakonec donutil k faulu Ismaila Köybaşıho. Ten za to dostal žlutou kartu!
90'
Domácí se ubránili, tlak Granady ale pokračuje.
89'
Gil Bastiao Dias získal pro hosty rohový kop.
88'
Střídající Lemar si hned došel pro faul, za který dostal žlutou kartu Víctor Díaz.
87'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Vitolo, přichází Antonio Moya.
87'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Koke, přichází Thomas Lemar.
87'
Ismail Köybaşı nezahrál následnou standardní situaci dobře. Míč poslal za domácí bránu.
86'
Vitolo stáhl na zem Ramona Azeeze, za což uviděl žlutou kartu.
85'
Přímý kop zahrával Saúl Ñíguez. Balón zakroutil tak metr vedle bližší pravé tyče.
84'
Yannick Carrasco šel sám do dvou hostujících obránců a vybojoval pro domácí standardní situaci! Navíc žlutá karta pro Domingose Duarteho.
83'
Vitolovi byl odmáván ofsajd.
81'
Už jsme vstoupili do poslední desetiminutovky řádné hrací doby. Ángel Correa získal pro Colchoneros autové vhazování na útočné polovině.
80'
Na půlce fauloval Partey. Míč pro hosty.
78'
U domácí lavičky se chystá střídání. Zdá se, že do hry brzy půjde Thomas Lemar.
76'
Colchoneros jsou v posledních minutách pod velkým tlakem. Domácí si koledují o vyrovnání.
75'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází José Antonio Martínez, přichází Carlos Fernández.
73'
Z rohového kopu už hosté bránu Atlética neohrozili.
72'
Největší šance Granady v zápase! Ismail Köybaşı poslal z levé strany centr na přední tyč, kde balón ze vzduchu zasáhl podrážkou Roberto Soldado. Domácí podržel Oblak, který reflexivním zákrokem zabránil gólu. Domácí hráči si to pak ještě zkomplikovali, když míč odehráli jen k Bastiaovi Diasovi, jehož zakončení bylo sraženo na roh.
70'
Carrasco byl v ofsajdu. Míč se vrací k nováčkovi soutěže.
70'
Oblak si nyní stáhl ze vzduchu vysoký míč. Je znát, že Atlético není v pohodě, domácí se začínají být o výsledek.
69'
Balónu se dotkl rukou Šime Vrsaljko, za což domácí obránce uviděl žlutou kartu.
68'
Balón v pokutovém území propadl na Yana Etekiho, který však zakončení z první nezvládl podle představ. Vypálil poměrně výrazně vedle vzdálenější tyče. Domácí se ale zbytečně zatáhli a začínají si koledovat.
68'
Žlutou kartu dostává Thomas Partey (Atlético Madrid).
67'
Jan Oblak dobře přečetl situaci, kdy za obranu Atlética směřovala kolmá přihrávka. Domácí brankář byl u míče dříve než nabíhající hráč.
66'
To se jim nepovedlo ani teď. Míč odkopl do bezpečí Thomas Partey.
65'
Fotbalisté Granady nyní drží míč. Zatím se ale nemohou přiblížit k bráně Atlética.
63'
Yannick Carrasco dostal míč na pravé křídlo a křížnou střelou ohrozil hostujícího brankáře. Přízemnímu pokusu však scházela razance a Escandell ho lapil.
62'
Tak na levého obránce se nakonec zatáhl Saúl Ñíguez.
60'
Domácí trenér Diego Simeone provedl rozhodně zajímavé střídání. Levého obránce Lodiho totiž nahradil Yannick Carrasco, který je křídelním hráčem. Uvidíme tedy, zda se na pozici levého beka postaví on, nebo se tam zatáhne třeba Partey?
59'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Álvaro Vadillo, přichází Antonio Puertas.
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Yangel Herrera, přichází Gil Bastiao Dias.
59'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Renan Lodi, přichází Yannick Carrasco.
57'
Také Granada se snaží hrozit. Zpětná přihrávka Soldada oslovila Víctora Díaze, který chtěl vystřelit, ale míč na hranici šestnácctky vůbec netrefil!
54'
Velká šance domácích! Centr z pravé strany směřoval na vzdálenější tyč, kam si naběhl Saúl. Jeho akrobatické zakončení reflexivně vyrazil Escandell.
53'
Přímého kopu se ujal Álvaro Vadillo. Jeho střela však byla velmi nepřesná a tak se bude kopat od Oblakovy brány.
52'
Chybu Maria Hermosa musel hasit Thomas Partey, který před šestnáctkou fauloval Yangela Herreru. Standardní situace pro Granadu.
50'
Z hloubi pole centroval Víctor Díaz. Míč skončil na hlavě Saviće.
48'
Roberto Soldado vyhrál hlavičkový souboj s domácím obráncem a sklepával míč do prostoru na nabíhajícího hráče. Toho už si ale pokryl Savić.
48'
Z levé strany chtěl centrovat Koke, našel ale jen prvního obránce Granady.
47'
Dnešní utkání sleduje 54 113 diváků.
46'
Ani jeden z trenérů o přestávce neprováděl změny v sestavách.
46'
První poločas skončil přesně po 45 minutách. Atléticu skvěle vyšel vstup do zápasu a Ángel Correa už v 6. minutě otevřel skóre. Za zmínku pak stojí ještě rána Vitola, která skončila těsně vedle a pro ofsajd neuznaný zásah stejného hráče. Granada se v první půli do žádné příležitosti nedostala.
45+1'
45'
Hosté nyní vhazovali. Díaz poslal do pokutového území dlouhý aut, který ale skončil na hlavě jednoho z hráčů Atletů.
44'
Domácí hráči už dlouho drží míč. Do konce poločasu ho asi chtějí půjčit Granadě co nejméně.
42'
Lodi pustil dlouhý nákop hostí do zámezí. Červenobílí budou vhazovat.
41'
Domácím byl máván ofsajd. V této statistice vedou 4:0.
39'
Soldado zasáhl domácího hráče do obličeje loktem. Asistenti u systému VAR ale nic neviděli a rozhodčí Sto tak nebude nařizovat pokutový kop!
38'
Po souboji s Robertem Soldadem spadl na trávník Ángel Correa, který se drží za tvář. Tohle by mohla být penalta!
37'
Rozehrávka vyšla na Thomase Parteyho, který balón poslal vysoko nad. Byla tam ale teč hráče ve zdi, takže se bude kopat roh.
36'
Dimitri Foulquier si pomohl lehkým přistrčením v souboji s Renanem Lodim. Za to obdržel žlutou kartu. Navíc standardka ze zajímavé pozice pro Colchoneros.
36'
Z hostujícího pobytu na útočné polovině nic nebylo. Hráči Atlética vybojovali míč, pak byl navíc faulován Vrsaljko.
33'
Útok Atlética přerušil odmávaný ofsajd. V něm byl chycen Saúl Ñíguez.
31'
Půlhodina hry je za námi. Atlético vede, v posledních minutách se ale nehraje moc záživný fotbal.
28'
Další žlutý trest. Za nesportovní chování si kartónek prohlédl domácí Koke.
27'
V hlavičkovém souboji zasáhl protihráče loktem Roberto Soldado. Také on dostává žlutou kartu.
26'
Rozhodčí se následně vrátil k faulu Yangela Herrery na Lodiho, po němž dostali domácí výhodu. Hostující záložník byl zpětně ohodnocen žlutou kartou.
26'
Domácí se radovali z gólu, který vstřelil po přihrávce za obranu Vitolo. Ten byl ale v ofsajdu, který pomezní od začátku mával. Hlavní sudí nechal situaci dohrát, pak ale dal na doporučení svého kolegy na lajně.
24'
Ve středu hřiště byl faulován Vitolo. Míč pro madridský celek.
23'
Nic vážného to ale nebude. Hosté sportovně vrací míč Atléticu.
22'
Po souboji se Saúlem zůstává ležet na hřišti Yangel Herrera. Vypadá to, že dostal úder do hlavy a bude muset být ošetřen.
22'
Odražený míč chtěl napálit na domácí bránu Dimitri Foulquier. Střela mu ale vůbec nesedla a míč neškodně proskákal do zámezí.
20'
Nic z ní ale nebylo. Stejně tak z následného centru Köybaşıho, který se nepovedl.
19'
Hosté budou mít k dispozici standardní situaci.
17'
Právě Vitolo málem vstřelil druhý gól domácích! Vypálil z poměrně velké dálky a míč skončil jen o centimetry vedle levé tyče.
16'
Vitolo přejel v hlavičkovém souboji Domingos Duarte. Hostujícímu hráči byl pískán faul a Atlético rozehrává ze středu hřiště.
15'
Ten zahrával právě Koke, hosté se ubránili.
14'
Domácí si naráželi míč v pokutovém území. Saúl to zkoušel z první na Kokeho, kterému ukradl balón před kopačkou brankář Escandell. Je z toho alespoň roh pro Colchoneros.
12'
Hráči Atlética se teď nikam neženou. Zatáhli se a nechávají soupeře kombinovat poblíž půlící čáry.
10'
Ano, Koke je v pořádku.
9'
Koke dostal nepříjemný zásah míčem na solar. Zřejmě má vyrážený dech, ale jeho pokračování v zápase by to snad nemělo ohrozit.
8'
Domácí v této sezóně mají velké problémy se střílením gólů, takže rychlé vedení jim rozhodně přišlo vhod. Nyní už nemusejí za kaženou cenu dobývat zataženou obranu.
6'
Atlético právě vstřelilo branku!
Domácí se rychle dostávají do vedení! Přihrávku z levé strany přebral v pokutovém území Koke. Ten ještě předložil míč kousek před sebe, kde byl volný ÁNGEL CORREA a ten přízemní střelou ke vzdálenější tyči nedal brankáři Escandellovi šanci zakročit.
6'
Šime Vrsaljko bojoval u brankové čáry o míč s Ismail Köybaşım. Reklamuje, že by měli domácí zahrávat rohový kop, sudí ale ukazuje na odkop od brány.
5'
Centr Renana Lodiho z levé strany dolétl na hlavu bránícího Víctora Díaze, který míč odehrál do bezpečí.
4'
Pod tlak se dostal hostující brankář Aarón Escandell. Ten tak odehrál balón jen do zámezí.
3'
Míč nyní drží ve středu hřiště hostující hráči.
2'
Saúl Ñíguez vběhl z levé strany s míčem do pokutového území. Čistým skluzem mu sebral míč obránce.
1'

Atlético Madrid: Oblak – Vrsaljko, Savić, Hermoso, Lodi – Koke (C), M. Llorente, Partey, Saúl Ñíguez – Á. Correa, Vitolo.
Náhradníci: Adán – Šaponjić, M. Sánchez, Lemar, Moya, Carrasco, R. Sánchez.

Granada CF: A. Escandell – Foulquier, D. Duarte, J. A. Martínez, Díaz (C) – Eteki, Y. Herrera – Vadillo, Azeez, Köybaşı – Soldado.
Náhradníci: Rui Silva – Puertas, Neva, Machís, C. Fernández, J. Vallejo, Bastiao Dias.

Rozhodčí: Soto – Costoya, Villate.
K prvnímu vzájemnému utkání v této sezóně došlo ve 14. kole. Granada doma uhrála s Atléticem remízu 1:1. V sezóně 2016/17, v níž Granada sestoupila, pak Atleti zvítězili doma vysoko 7:1 a na hřišti soupeře 1:0.
Atlético Madrid (6. místo, 9 – 9 – 4, skóre 22:15, 36 bodů)
Fotbalisté Atlética neprožívají úplně dobrou sezónu. Na mužstvo možná až nečekaně dolehl letní odchod hvězdného Antoina Griezmanna do Barcelony, protože hlavním problémem Atletů je střílení gólů. V lize jich dali jenom 22, tedy přesně jeden na utkání. Tradičně dobrá čísla naopak vykazuje defenziva v čele s brankářem Janem Oblakem. Trenér Diego Simeone se navíc musí vypořádat také s rozsáhlou marodkou. Na ní jsou oba útočníci – tedy Álvaro Morata i Diego Costa, dále João Félix, Koke, Kieran Trippier či José Giménez. I to se asi výrazně podepsalo na výsledcích v posledních zápasech. V lize získalo Atlético ze tří zápasů jen bod, naposledy prohrálo městské derby na Realu. Ve 3. kole Copy del Rey navíc vypadlo na hřišti třetiligové Leonesy.

Posledních 5 zápasů Atlética:
Real Madrid – Atlético 1:0 (Superpohár)
Eibar – Atlético 2:0
Leonesa – Atlético 2:1 po pr. (Copa del Rey)
Atlético – Leganés 0:0
Real Madrid – Atlético 1:0
Granada CF (10. místo, 9 – 3 . 10, skóre 27:29, 30 bodů)
Fotbalisté Granady začali sezónu skvěle a v jednu dobu dokonce vedli tabulku. Pak ale přišlo vystřízlivění a pád do středu tabulky, kam by mělo mužstvo i reálně patřit. Před týdnem dokázal celek z Andalusie zvítězit 2:1 nad Espanyolem a dokázal tak bodovat po dvou porážkách. Granadě se výborně daří v národním poháru. V úterý doma zdolala 2:1 Valencii a postoupila tak již do semifinále.

Posledních 5 zápasů Granady:
Badalona – Granada 1:3 po pr. (Copa del Rey)
Sevilla – Granada 2:0
Badajoz – Granada 2:3 po pr. (Copa del Rey)
Granada – Espanyol 2:1
Granada – Valencia 2:1 (Copa del Rey)
Vítám tu všechny milovníky kvalitního fotbalu! Sobotní program 23. kola španělské La Ligy uzavře souboj Atlética Madrid a Granady. Madridský celek by měl být favoritem zápasu, ovšem momentálně se mu vůbec nedaří a ani šesté místo v tabulce není rozhodně to, co by vedení ambiciózního klubu chtělo. Granada se po výborném vstupu do ligy propadla do středu tabulky, momentálně je desátá.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.