La Liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Real - 18. prosince 2019   20:00

0:0
(0:0)
Barcelona
ter Stegen – N. Semedo (56. Arturo Vidal), Piqué, Lenglet, Alba – Roberto, Rakitić, F. de Jong – Messi (C), L. Suárez, Griezmann (84. Fati).
Neto – Busquets, Arturo Vidal, C. Pérez, Aleñá, Fati, Umtiti.
Hernández – Sobrino, Naranjo
Camp Nou (Barcelona)
Real
Courtois – Carvajal, Varane, Ramos (C), F. Mendy – Valverde (80. Modrić), Casemiro, Kroos – Bale, Benzema, Isco (80. Rodrygo).
Aréola – Vinícius Júnior, Nacho Fernández, Jović, Rodrygo, Modrić, Militao.

To je z mé strany vše, hezký večer či dobrou noc.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 3:6. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 3:16.
Je dobojováno. Hodně sledované El Clásico nakonec skončil výsledkem, který zřejmě nikdo nečekal, protože Barcelona s Realem Madrid remizovala 0:0. Několik šancí jsme viděli, ale žádná očekávaná velká ofenzivní show to nebyla. Týmy si tedy body rozdělily a na čele tabulky se tedy nic nezměnilo, protože oba týmy mají na svém kontě 36 bodů a první je o skóre stále Barcelona. Nutno dodat, že Real dnes hrál skvěle, byl možná o něco lepší, ale branky se nedočkal. Barcelona toho směrem dopředu příliš nepředvedla, protože dnes se jí opravdu nedařilo.
90+5'
90+4'
Benzema dostal přihrávku za obranu, ale ta byla až příliš dlouhá a pro míč si došel Marc-André ter Stegen.
90+3'
Žlutou kartu dostává Daniel Carvajal (Real Madrid CF).
90+2'
Domácí se usadili na polovině soupeře a kombinují, ale stále daleko od branky, kterou střeží Thibaut Courtois.
90+1'
Rozhodčí přidal pět minutek.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88'
Míč poslal do vápna teprve sedmnáctiletý Anssumane Fati, ale ani z tohoto rohu nic nebylo.
87'
Rohový kop pro domácí.
86'
Barcelona se ještě snaží něco vymyslet, ale ve druhém poločase se domácím vůbec nedaří. A to se potvrzuje i nyní.
84'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Anssumane Fati.
82'
Aktivní Gareth Bale nyní inkasoval úder do obličeje a zůstal ležet na trávníku, bude se ošetřovat.
80'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Federico Valverde, přichází Luka Modrić.
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Isco, přichází Rodrygo.
80'
Oba celky mají posledních deset minutek na to, aby tento velký zápas rozhodly. No, bude to ještě hodně zajímavé.
78'
Ramos fauloval Messiho a také on uviděl žlutou kartu.
76'
Žlutou kartu dostává Isco (Real Madrid CF).
75'
Hosté ještě dlouho protestovali, ale gól nakonec opravdu neplatí a pokračujeme tedy za stavu 0:0.
73'
Po bleskové akce směřoval míč do vápna a Bale ho uklidil do branky, ovšem branka nakonec kvůli ofsajdu neplatí a stav se nemění!
72'
Frenkie de Jong se dostal na hranici velkého vápna, ale s jeho slabým zakončením si zkušený Thibaut Courtois v pohodě poradil.
70'
Vzápětí ale Bale fauloval a uviděl žlutou kartu.
69'
Po rychlé akci se ve vápně objevil Bale, který to vzal na sebe, ale branku těsně minul a na první gól tedy stále čekáme!
67'
Messi to vyzkoušel z přímého kopu, ale byla to obrovská dálka a navíc domácí legenda nastřelila pouze zeď.
66'
Žlutou kartu dostává Casemiro (Real Madrid CF).
65'
Po centru hlavičkoval Benzema, ale měl to hodně složité a branku trefil nedokázal. Rozehrávat tak bude Marc-André ter Stegen.
64'
Messi se po nákopu dostal ve vápně Realu k míči, vyzkoušel to z otočky, ale hradbu těl nepropálil a Thibaut Courtois tak zasahovat nemusel.
62'
Do konce utkání zbývá posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že je to stále 0:0, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
60'
Nyní ale domácí málem udeřili. Hráči Barcelony se dostali do vápna, nakonec se do zakončení dral Messi, ale byl zastaven a vystřelil nedokázal, ale bylo to jen tak tak!
58'
Barcelona se ve druhém poločase dopředu příliš nedostává. Real stále hraje velmi dobře a soupeře k ničemu nepouští.
56'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Nélson Semedo, přichází Arturo Vidal.
55'
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Domácí zatím brání velmi dobře a Marc-André ter Stegen příliš práce nemá.
54'
Federico Valverde si srovnal míč na střelu, nakonec vypálil, ale hradbu těl nepropálil. Roh pro Real.
53'
Hosté se znovu hnali dopředu, ale tentokrát je zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
52'
Ale ani tentokrát z toho nic nebylo. Domácí to nakonec zvládli a ubránili se, ale nutno dodat, že ve druhém poločase hraje Real skvěle.
51'
Borci v bílých dresech, tedy Real Madrid, se usadili na polovině soupeře a snaží se něco kloudného vymyslet.
49'
Po zisku míče šli domácí hned dopředu, ale Messi byl okamžitě zdvojen a nakonec faulován.
48'
Real dnes napadá opravdu hodně vysoko a domácí hráči s tím mají zatím velké problémy.
47'
Z prvního rohu ve druhém poločase ale nic nebylo, domácí se ubránili.
47'
Real začal hodně zostra a hned vybojoval rohový kop.
46'
Hráči se vrací zpět na trávník, takže duel začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 21:00 hodin.
První poločas utkání mezi Barcelonou a Realem Madrid je za námi. Hraje se v hodně svižném tempu, ale je vidět, že se hraje o důležité body a tak ofenzivní, jak se očekávalo, to zatím opravdu není. Branky jsme se nedočkali a je to tedy stále 0:0. Každopádně sledujeme hodně zajímavý duel a myslím si, že druhé dějství toho přinese ještě hodně a máme se na co těšit.
45+1'
45'
Clément Lenglet zastavil unikajícího protihráče a také vyfasoval žlutou kartu.
43'
Do odraženého míče se z hranice velkého vápna opřel Federico Valverde, ale poslal míč jen do míst, kde byl připravený Marc-André ter Stegen. A ten si poradil.
42'
Lionel Messi ukázal svou dokonalost, vymyslel další parádní přihrávku do vápna, v tutovce se objevil obránce Alba, ale branku nakonec těsně minul!
41'
Luis Suárez fauloval a vyfasoval žlutou kartu.
40'
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a vypadá to, že na úvodní branku El Clásica si budeme muset počkat do druhého poločasu.
40'
Rohový kop pro Barcelonu.
39'
Po zblokovaném centru si pro míč došel Marc-André ter Stegen, který tak ukončil snažení Realu.
38'
Po kombinaci to na sebe nakonec vzal německý záložník Toni Kroos. Vyzkoušel to z dálky, ale jeho projektilu scházela přesnost a Marc-André ter Stegen byl tak bez práce.
36'
Lionel Messi poslal míč na přední tyč, ale tam se k němu žádný ze spoluhráčů neprodral.
35'
Rohový kop pro Barcelonu, vůbec první v tomto utkání.
34'
Hosté to zkusili dlouhou přihrávkou, ale vše skvěle přečetl Marc-André ter Stegen, který vyběhl na hranici velkého vápna a míč sebral.
33'
První faul v tomto utkání si do statistik zapsal také důrazný stoper Realu Madrid Sergio Ramos.
32'
Následná akce Realu skončila útočným faulem a hrát tedy může znovu Barcelona.
31'
Po centru míč vyboxoval Thibaut Courtois, na hranici velkého vápna se k němu nakonec dostal Messi, který ho poslal do branky, ale tam stál ještě Ramos a ten míč vykopl!
29'
Znovu ho zahrával Toni Kroos, ale tentokrát se žádný z jeho spoluhráčů do zakončení nedostal a stav se tedy stále nemění.
29'
Je tu další rohový kop pro Real Madrid.
28'
Domácí hráč se dostal do vápna, po souboji upadl, ale vše bylo zbytečné, protože rozhodčí odpískal ofsajd.
27'
Po rohu znovu zakončoval Raphaël Varane, ale tentokrát branku trefit nedokázal a rozehrávat tak bude Marc-André ter Stegen.
27'
Třetí rohový kop pro Real Madrid.
26'
Po rychlé akci se do vápna dostal z pravé strany Bale, tlačil míč před branku, ale Marc-André ter Stegen ho skvěle vykopl a do zakončení žádného hráče nepustil.
25'
Po nepřesné přihrávce skončil míč v zámezí a hrát bude Real Madrid.
24'
Pořádně se přitvrdilo a nyní jsme viděli znovu několik faulů. Rozhodčí tomu zatím dává hodně volný průběh a to se domácím divákům příliš nelíbí.
22'
Ivan Rakitić zastavil unikajícího Isca a za svůj zákrok zezadu vyfasoval žlutou kartu.
21'
První strkanice. Do sebe se pustili Alba a Varane, rozhodčí je ale rychle uklidnil a můžeme tedy pokračovat.
20'
Dobrá pasáž hostujícího celku, který se nyní stále tlačil dopředu. Nakonec hosty zastavil ofsajd.
19'
Nakonec to chvíli trvalo, než se rozehrálo, ale z následného rohu nic nebylo a pokračujeme tedy za stavu 0:0.
18'
Je tu další rohový kop pro celek z Madridu.
17'
A málem z toho byla úvodní branka! Po centru hlavičkoval nejspíše Raphaël Varane, míč směřoval do branky, ale jeden z obránců ho na brankové čáře zastavil!
16'
Po zblokované střele je tu první rohový kop v tomto utkání, zahrávat ho bude Real Madrid.
15'
Domácí chybovali v rozehrávce, ale toho využít nedokázali a po nepřesném centru jsou u míče znovu Katalánci.
13'
Zatím to je směrem dopředu hodně opatrné. Ani jeden celek nechce udělat zbytečnou chybu, což je zcela pochopitelné, protože se hraje o velice důležité body.
12'
Alba cpal míč před branku, ten ve skluzu zasáhl Daniel Carvajal, domácí reklamovali ruku, ale rozhodčí měl jiný názor a pokutový kop neodpískal.
10'
Na druhé straně se po kombinaci dostal do zakončení Benzema, ale s jeho pohotovým pokusem si Marc-André ter Stegen bezpečně poradil!
9'
Domácí dobře kombinovali před vápnem soupeře, ale do zakončení se ani jeden z nich nedostal.
8'
Poprvé na sebe upozornil hostující Brazilec Casemiro, který faulem zastavil talentovaného de Jonga.
7'
Ale nyní se to hostům povedlo a po levé straně to zkusil Mendy, který ale nic nevymyslel a poté navíc míč doslova daroval domácím.
6'
Po zisku míče se dopředu vydali i hosté, ale ani jejich akce k ničemu nevedla a znovu tedy kombinují Katalánci, kterým se míč bere opravdu hodně těžko.
5'
Nakonec z toho byla parádní přihrávka za obranu, tam si naběhl Alba, který z první poslal míč do vápna, ale Luis Suárez si s těžkou přihrávkou neporadil.
4'
Barcelona stále drží míč, ale víceméně pouze na své polovině.
3'
Domácí drží míč a kombinují, ale zatím daleko od branky, kterou střeží belgický brankář Thibaut Courtois.
3'
Hned od začátku se hraje v hodně svižném tempu, hráči se nahání po celém hřišti a to se divákům musí líbit.
2'
Real se držel na polovině soupeře, nakonec z toho byla přihrávka do vápna, ale tam si faulem pomohl Bale, takže na tahu je Barcelona.
1'
Úvodní výkop obstarali fotbalisté Realu. Jako první se míče dotkl Karim Benzema.
1'
Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel mezi Barcelonou a Realem Madrid začne za malý okamžik.

FC Barcelona: ter Stegen – N. Semedo, Piqué, Lenglet, Alba – Roberto, Rakitić, F. de Jong – Messi (C), L. Suárez, Griezmann.
Náhradníci: Neto – Busquets, Arturo Vidal, C. Pérez, Aleñá, Fati, Umtiti.

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Varane, Ramos (C), F. Mendy – Valverde, Casemiro, Kroos – Bale, Benzema, Isco.
Náhradníci: Aréola – Vinícius Júnior, Nacho Fernández, Jović, Rodrygo, Modrić, Militao.

Rozhodčí: Hernández – Sobrino, Naranjo.
Slavné El Clásico začíná ve 20:00 hodin a my budeme samozřejmě u toho, tak si nenechte zápas ujít, protože nás čeká opravdu velká bitva a myslím si, že se máme na co těšit.
Poslední vzájemné zápasy

Real – Barcelona 0:1
Real – Barcelona 0:3
Barcelona – Real 1:1
Barcelona – Real 5:1
Barcelona – Real 2:2
Real Madrid CF šlape Barceloně stále na paty. Hostující celek zatím v této sezoně pouze jednou prohrál, nasbíral také 35 bodů a nachází se na druhé pozici, ovšem pouze o skóre za dnešním soupeřem. Nutno dodat, že Real Madrid má v této sezoně trochu překvapivě zatím lepší defenzívu než Barcelona, protože inkasoval pouze dvanáct branek, což je o osm méně, než dnešní soupeř. Venku to ale ze strany Realu není žádná sláva. Na hřištích soupeřů odehrál osm utkání a vyhrál pouze čtyři. V dresu Realu řádí v této sezoně hlavně Karim Benzema, který vstřelil stejně branek jako Messi, tedy dvanáct. Pak ale je mezi střelci velká díra, protože druhým nejlepším střelcem hostů je stoper Sergio Ramos, který se trefil třikrát.
FC Barcelona je o trochu větším favoritem na celkové vítězství. Katalánský celek zatím roli potvrzuje a po šestnácti kolech je se ziskem 35 bodů na první pozici. Na začátku sezony se Barcelona nevyhnula výkyvům, ale v posledních týdnech už předvádí skvělé výkony a vyhrává jeden zápas za druhým. Naposledy ale ztratila, když remizovala 2:2 na hřišti San Sebastianu. V dresu domácího celku řádí hlavně Leo Messi, protože tento fenomén zatím nastřílel 12 branek a kraluje tabulce střelců. Skvěle si ale vede také Luis Suarez, který vstřelil devět branek. Trochu za očekáváním je zatím Antoine Griezmann, který se trefil šestkrát. Každopádně nutno dodat, že doma hraje Barcelona skvěle a ze sedmi zápasů získala plný počet bodů, navíc při skóre 30:9.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. V původním termínu se slavné El Clásico neodehrálo, ale dnes se tento velký zápas mezi Barcelonou a Realem Madrid už odehraje. Narazí na sebe první a druhý tým tabulky, oba celky mají stejný počet bodů, takže to bude i tentokrát velice zajímavá bitva, která nakonec může rozhodnout o titulu.
Slavné El Clásico je odloženo! Vedení La Ligy rozhodlo o odložení duelu Barcelony s Realem Madrid z bezpečnostních důvodů.

V Barceloně metropoli se rozsáhle protestuje proti rozsudku Španělského nejvyššího soudy. Ten rozhodl o trestech pro katalánské politiky, kteří v roce 2017 uspořádali nezákonné referendum.