La Liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Eibar - 14. prosince 2019   18:30

0:0
(0:0)
Bilbao
Simón – Capa, Yeray, I. Martínez, Berchiche – San José, Dani García – I. Williams, Unai López (64. Villalibre), I. Córdoba (46. I. Gómez) – Raúl García.
Herrerín – Lekue, Sancet, Villalibre, Núñez, I. Gómez, Beñat.
Melero – Torre, J. Martínez
San Mamés Barria, Bilbao
Eibar
Dmitrović – R. Correa, P. Oliveira, Bigas (21. Burgos), Tejero – P. León (82. De Blasis), Expósito, Escalante, Inuj – Enrich, Kike García (86. Charles).
Y. Rodríguez – Burgos, Quique, Charles, De Blasis, Cubero, Atienza.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Dnešní duel končí bezbrankovou remízou, což je dvoubodová ztráta Athletica. To bylo v duelu s trápícím se Eibarem jasným favoritem, ale vstřelit gól se mu nepodařilo. Eibar si tak za statečný výkon odváží velmi cenný bod.
90+5'
90+4'
Žlutou kartu dostává Álvaro Tejero (SD Eibar).
90+2'
Žlutou kartu dostává Ander Capa (Athletic Bilbao).
90+2'
Asistent hlavního trenéra Eibaru dostává žlutou kartu.
90+1'
Eibar stále s míčem na polovině Athletica, pro které by bylo pohromou teď, v samém závěru zápasu, inkasovat.
90'
Žlutou kartu dostává Mikel San José (Athletic Bilbao).
90'
Nastavují se čtyři minuty.
89'
Hraje se na polovině Bilbaa, hosté se snaží co nejdéle udržet míč daleko od své branky.
88'
Žlutou kartu dostává Marko Dmitrović (SD Eibar).
88'
Po následujícím rohovém kopu je domácím odpískán ofsajd.
87'
A další šance domácích, kdy střelu San Josého zablokoval bránící Esteban Burgos (Eibar).
86'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Kike García, přichází Charles.
86'
Žlutou kartu dostává Kike García (SD Eibar).
86'
Eibar se dostává na polovinu soupeře, Takaši Inuj (Eibar) podržel míč na levé straně, diváci pískají.
85'
Po rohovém kopu, z pravé strany, hlavičkuje ve vápně Eibaru Raúl García (Ath. Bilbao), kterého ale Marko Dmitrović (Eibar) parádně vychytal.
84'
Míč zamířil někam na malé vápno, kam šel do souboje gólman Marko Dmitrović (Eibar), který také dokázal míč vyboxovat.
83'
Rohový kop pro Athletic, domácí rozehrají z levé strany.
82'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Pedro León, přichází Pablo De Blasis.
80'
Čeká nás poslední desetiminutovka tohoto zápasu (+ nějaké to nastavení) a stále čekáme na první (regulérní) gól, domácí mají převahu, kterou ale zatím nedokáží vyjádřit gólově.
79'
Statistika držení míče – 61% : 39%.
78'
Centr z pravé strany zamířil do vápna Eibaru, hosté se ale ubránili a i nadále drží nadějnou remízu.
77'
Zase a znovu, další faul v souboji o míč... tentokrát fauluje hostující hráč, to znamená, že domácí mají volný kop.
76'
Dopředu se tak prodírají hosté, jmenovitě Takaši Inuj, který neuspěl a o míč přišel.
74'
VAR správě postřehl ofsajdové postavení Williamse a gól správně neplatí.
73'
Pozor, domácí vstřelili gól, který si pravděpodobně dal bránící Burgos, při skluzu na malém vápně, ale vše je to k ničemu, byl pískán ofsajd!
72'
Ofsajdem končí útočná akce hostů, takže hrát znovu mohou domácí.
71'
Mikel San José (Ath. Bilbao) faulován na vlastní polovině, domácí rozehrávají.
68'
Domácí jsou při chuti a znovu se drží na polovině Eibaru.
66'
Unai Simón (Ath. Bilbao) rychle rozehrál od vlastní branky a na konci celé akce je zakončení Williamse, které ale Marko Dmitrović (Eibar) skvěle zneškodnil.
65'
Hraje se ve středu hřiště, zatím je to typické remízové utkání.
64'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Unai López, přichází Asier Villalibre.
62'
Asier Villalibre (Ath. Bilbao) se na lavičce připravuje na střídání, domácí posílí útočnou sílu.
61'
Kike García (Eibar) vybojoval rohový kop pro svůj tým, hosté rozehrají z levé strany.
60'
Je za námi hodina hry, na první gól si stále musíme počkat, toto bojovné utkání nenabízí moc šancí, v podstatě zatím žádnou, ale fotbal, díky svému nasazení a tempu, nenudí.
58'
Pravdou je, že těch soubojů, zejména hlavičkových, v nichž si hráči pomáhají hodně často rukama a lokty, je hodně a je s podivem, že zatím se téměř nežlutilo...
57'
Esteban Burgos (Eibar) to v souboji s Garcíou schytal... ve tváři má již jedno zranění z předchozího průběhu, nyní dostal další ránu a to se mu spustila pro změnu krev z nosu.
56'
Žlutou kartu dostává Raúl García (Athletic Bilbao).
55'
Athletic se snaží něco vymyslet na polovině soupeře, ale nakopávanými míči to zatím moc nejde.
54'
Malá domů v podání Eibaru, hostům to stačí, nikam spěchat nemusí za tohoto stavu.
52'
Unai López (Ath. Bilbao) zahrál rukou na polovině soupeře, na levém křídle, sudí vše postřehl a přerušil hru.
51'
Na pravé straně se domácím otevřel prostor, Iñaki Williams odtud odcentroval před branku, kde ale Iñigo Córdoba (Ath. Bilbao) nedokázal míč hlavou usměrnit.
50'
Yuri Berchiche (Ath. Bilbao) posílá pas do vápna, ale nepřesný, hrají hosté.
49'
Kike García (Eibar) nebyl faulován, míč končí v autu, vhazují domácí, z levé strany, na vlastní polovině.
48'
Unai Simón (Ath. Bilbao) sbírá ze vzduchu vysoký pas soupeře.
47'
Autové vhazování domácích, z pravé strany, Mikel San José trochu váhal, což se nelíbilo divákům.
46'
46'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñigo Córdoba, přichází Ibai Gómez.
Druhý poločas začne přibližně v 19:36.
První poločas končí nerozhodným a bezbrankovým výsledkem, což je asi spravedlivé vyústění toho, co jsme sledovali na hřišti. Nehraje se špatný fotbal, ale je to trochu ubojované z obou stran, k vidění je dost faulů, které kouskují hru, čekáme nejen na první gól, ale i na první šanci.
45+4'
45+2'
Dostal míč do branky, ale gól neplatí pro ofsajd.
45'
Nastavují se tři minuty.
44'
Pouze odevzdání míče, v podání domácích, po nepřesném pasu na levou stranu.
42'
Bilbao rozehrává, domácí posílají míč na pravou stranu, kde ale hosté odvrací do autu.
41'
Autové vhazování domácích, z pravé strany, odkud se míč dostal do vápna, tam ale úřaduje dvojice obránců Eibaru.
40'
Statistika držení míče – 56% : 44%.
38'
Unai Simón (Ath. Bilbao) bude rozehrávat od své branky, ještě chvíli vyčkává, pak posílá míč na pravou stranu.
37'
Zatím je to vyrovnané utkání, bez šancí, takže není divu, že na první gól stále čekáme.
36'
Iñaki Williams (Ath. Bilbao) bojuje proti přesile bránících hráčů, u vápna Eibaru padá, ale není to faul, hrají hosté.
35'
Pedro León (Eibar) rozehrál rohový kop z pravé strany, ale nepřesně, hrají domácí.
34'
Rohový kop pro Eibar, hosté rozehrají z pravé strany.
33'
Dnešní utkání sleduje na vlastní oči i slavná bulharská legenda Christo Stoičkov!
32'
Esteban Burgos (Eibar) musí za postranní čáru, po ošetřování a hned se vrací do hry.
31'
Esteban Burgos (Eibar) se srazil v hlavičkovém souboji s Raúlem Garcíou a musí být ošetřován.
30'
Je za námi první půl hodina hry, sledujeme vyrovnaný fotbal, zatím v podstatě bez šancí.
29'
Hosté zaútočili po levé straně, odkud zamířila přihrávka do vápna, tam míč zastavuje obránce Bilbaa.
28'
Hraje se ve středu hřiště, hosté nechtějí půjčit míč soupeři, diváci tak nesouhlasně pískají.
27'
Gonzalo Escalante (Eibar) zabojoval na své polovině, u levé postranní čáry, kde zastavil průnik domácího hráče.
25'
Kike García (Eibar) fauluje na polovině soupeře, ještě se rozčiluje, ale do souboje šel naprosto zbytečně lokty, není se čemu divit.
24'
Útočným faulem končí akce Eibaru, rozhodčí ještě gesty trochu tlumí emoce.
23'
Přesto vhazovali domácí, kteří zkusili zaútočit po pravé straně, ale neúspěšně, míč pro Eibar.
22'
Bilbao se po levé straně dostává na polovinu soupeře, po přenesení hry na pravou stranu končí míč v autu.
21'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Pedro Bigas, přichází Esteban Burgos.
20'
Pedro Bigas (Eibar) toho má viditelně dost a je to jasné, bude muset střídat.
19'
Znovu se nehraje, Pedro Bigas (Eibar) leží na trávníku.
18'
Pedro León (Eibar) vypálil ze střední vzdálenosti, trefil branku, ale ne moc rychlou střelu chytá gólman Unai Simón (Ath. Bilbao).
17'
Trochu se nám v zápase přiostřuje, k vidění je poměrně dost tvrdých faulů rukama a lokty.
16'
Rychlá komunikace rozhodčího s VAR, ne, ruka to nebyla, penalta se kopat nebude.
15'
Roberto Correa (Eibar) vhazuje z pravé strany, míč míří do vápna Bilbaa, hosté reklamují hraní rukou, ale hraje se dál.
14'
Bilbao s míčem opět na polovině Eibaru, hosté se nemusí obávat, Raúl García (Ath. Bilbao) byl na levé straně v ofsajdu.
13'
K míči se rychle dostávají hosté, kteří kombinují u půlící čáry.
12'
Unai Simón (Ath. Bilbao) má míč ve svých rukavicích a rozehrává od své branky.
11'
Roberto Correa (Eibar) vhazuje z pravé strany, na své polovině, míč však vzápětí získávají domácí.
10'
Žádné nebezpečí pro branku Bilbaa, míč končí v rukavicích Unai Simóna.
9'
Rohový kop získávají hosté, rozehrávat budou z pravé strany.
8'
Pedro Bigas (Eibar) se po ošetření za postranní čárou vrací do zápasu.
7'
Bude se hrát dál, míč rozhodčího, hosté ho získávají a rozehrávají.
6'
Hraje se u půlící čáry, kde utrpěl ránu do hlavy Raúl García (Ath. Bilbao), v souboji s Bigasem.
4'
Centr, mířící do vápna Bilbaa, domácí odvrací na roh, ten již hosté rozehráli z pravé strany, ale branku ohrozit nedokázali.
3'
Volný kop pro Eibar, na polovině Bilbaa, je to na centr do vápna.
2'
Sergi Enrich (Eibar) fauluje v hlavičkovém souboji, u půlící čáry, míč pro Athletic Bilbao.
1'
Před úvodním hvizdem ještě minuta ticha.

Athletic Bilbao: Simón – Capa, Yeray, I. Martínez, Berchiche – San José, Dani García – I. Williams, Unai López, I. Córdoba – Raúl García.
Náhradníci: Herrerín – Lekue, Sancet, Villalibre, Núñez, I. Gómez, Beñat.

SD Eibar: Dmitrović – R. Correa, P. Oliveira, Bigas, Tejero – P. León, Expósito, Escalante, Inuj – Enrich, Kike García.
Náhradníci: Y. Rodríguez – Burgos, Quique, Charles, De Blasis, Cubero, Atienza.

Rozhodčí: Melero – Torre, J. Martínez.
SD EIBAR
Jestliže se Bilbao může pochlubit parádní formou a skvělými výsledky, pro Eibar nic takového neplatí. V předchozích čtyřech ligových kolech, z toho navíc třikrát před vlastními fanoušky, Eibar nevybojoval ani bod, inkasoval jedenáct gólů a v tabulce LaLigy se propadl až nad pásmo sestupu, na které má v tuto chvíli náskok pouhých dvou bodů.
ATHLETIC BILBAO
Bilbao půjde do souboje s Eibarem v pozici favorita. Opravňuje ho k tomu nejen lepší postavení v tabulce, ale také parádní forma z posledních zápasů. Po prohře 0:2 na hřišti favorizovaného Atlética Madrid, v utkání 10. kola, vybojovalo Bilbao v dalších šesti kolech skvělých třináct bodů, které ho katapultovaly na pohárové příčky.
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání 17. kola španělské LaLigy, v němž ATHLETIC BILBAO přivítá na svém stadionu SD EIBAR.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.