La Liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : Granada - 23. února 2020   12:00

0:3
(0:3)
Granada
4' Machís  (Soldado) • 28' Machís  (Y. Herrera) • 41' Foulquier  (Y. Herrera)
CA Osasuna
Herrera – Vidal, Aridane, D. García, Estupiñán – Oier (C) – R. Ibáñez (61. Mérida), Brašanac, I. Pérez (61. Arnáiz), R. García (72. Adrián López) – Gallego.
R. Martínez – Cardona, Arnáiz, Adrián López, Mérida, Roncaglia, R. Torres.
Sanchez J. (ESP)
Estadio El Sadar (Pamplona)
Granada
Rui Silva – Díaz (C), D. Duarte, Sánchez, Neva – Gonalons, Y. Herrera (86. Eteki) – Foulquier, C. Fernández (69. Puertas), Machís (78. Vico) – Soldado.
A. Escandell – Á. Martínez, Eteki, Puertas, Vadillo, Vico, J. Vallejo.

Z tohoto duelu je to vše. Děkujeme za pozornost, krásný zbytek víkendu.
V příštím kole se Osasuna představí na hřišti Sevilly. Granada bude hostit Vigo.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 7:5. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 4:8. Fauly: 19:11.
Ve druhém poločase už se nic podstatného nestalo. Granada v poklidu uhájila své tříbrankové vedení z první půle a odváží si z Pamplony všechny body. Skóre otevřel už ve 4. minutě Machís, který přidal o 14 minut později druhou trefu. Krátce před přestávkou proměnil i třetí střelu na branku v gól Foulquier, jenž tak dal výsledku konečnou podobu.
90+4'
90+3'
Granada přežila větší skrumáž před svou brankou a bude rozehrávat.
90+2'
Po hlavičce Gallega si Rui Silva připisuje ve druhé minutě nastavení svůj vůbec první úspěšný zákrok!
90+1'
Dobrým obranným zákrokem se prezentoval Víctor Díaz, jenž odvrátil balon na rohový kop.
90'
Nastavovat se budou tři minuty.
89'
Z pravé strany vápna prudce vypálil Nacho Vidal, také tentokrát šel ale míč úplně mimo. Tohle už je ze strany Osasuny zmar.
87'
José Arnáiz zkusil odvážnou střelu z voleje, balon ale zamířil vysoko nad břevno. Nad Osasunou se stahují mračna.
86'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Yangel Herrera, přichází Yan Eteki.
85'
Osasuna v těchto chvílích drží míč ve své moci, ovšem na vlastní polovině daleko od svatyně Silvy.
82'
Antonio Puertas si naběhl za obranu a přihrál míč pod sebe zcela volnému Robertu Soldadovi, který zakončoval do prázdné branky. Gól ale není uznán pro předešlý ofsajd.
80'
Odražený míč napálil na levé straně vápna Pervis Estupiñán, trefil ale jen před sebou stojícího Dimitriho Foulquiera.
78'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Darwin Machís, přichází Fede Vico.
78'
Fran Mérida poslal skluzem k zemi Carlose Nevu a rozšiřuje tak řady karetních hříšníků.
76'
Do obrovské možnosti se po centru z levé strany dostal Antonio Puertas, který snad z metru přestřelil na zadní tyči břevno! Tohle snad bylo těžší nedat než proměnit.
75'
Granada bude rozehrávat rohový kop, tentokrát z levé strany.
74'
Po centru z pravé strany se do zakončení dostal Enric Gallego, leč bylo velmi nepřesné.
72'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Rubén García, přichází Adrián López.
70'
Víctor Díaz rozehrál hostující roh, ve vzdušném prostoru ale dominovala domácí obrana.
69'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Carlos Fernández, přichází Antonio Puertas.
69'
Enric Gallego střílel z velkého úhlu po zemi vedle vzdálenější tyčky. Konečně trocha vzrušení, na výsledek ovšem nemělo vliv.
68'
Bohužel jsou to výhradně nevolené zákroky, které teď pravidelně sledujeme. Tentokrát fauloval Rubén García.
66'
A další ostřejší zákrok na polovině hřiště, po němž budou rozehrávat hosté.
65'
Roberto Soldado byl přistižen v těsném ofsajdu. Balon se stěhuje na kopačky domácích.
64'
Hra je opět pořádně rozkouskovaná častými nepřesnostmi, ale i nedovolenými zákroky. Za loket se nyní po pádu na trávník drží Maxime Gonalons.
61'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Iñigo Pérez, přichází José Arnáiz.
61'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Robert Ibáñez, přichází Fran Mérida.
60'
Aridane opět chyboval v rozehrávce, což mohl potrestat Darwin Machís. Tentokrát ale střílel z větší dálky, pokus to byl navíc velmi nepřesný.
59'
Sudí Sanchéz si svá karetní napomenutí dlouho šetřil, nyní ale tasí z kapsičky v krátkém sledu už třetí žlutou. Jejím adresátem je Robert Ibáñez.
57'
Po skluzu Nacha Vidala je udělena další žlutá karta. Následuje standardní situace pro Granadu.
56'
Pervis Estupiñán hledal nadýchaným centrem na zadní tyč Roberta Ibáñeze, do svého vzdušného pasu ovšem vložil až příliš mnoho razance.
55'
Herrera už je na nohou, navíc to byl tentokrát on, kdo se provinil nedovoleným zákrokem. A je z toho žlutá karta.
53'
Yangel Herrera se zranil při dopadu na záda a bude potřebovat ošetřit.
51'
Víctor Díaz rozehrál roh nakrátko, do ohrožení branky Osasuny se hosté tentokrát nedostali.
50'
Roberto Soldado se dostal na pravé straně vápna s míčem ke střele, jeho ránu z úhlu vytěsnil Sergio Herrera na roh a připsal si tak dnes svůj první úspěšný zákrok.
49'
Na ofsajdy máme v Pamploně srovnáno – 4:4. V tom posledním byl přistižen Enric Gallego.
47'
Dimitri Foulquier ubránil balon u rohového praporku. Následovat tak bude odkop od Silvovy klece.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 13:01.
Tři střely na branku, tři góly – taková je zatím bilance tohoto utkání. Zatímco pokusy Osasuny končí na blocích obránců, hosté pálí ostrými. Hned dvěma brankami se blýskl Darwin Machís, kterého krátce před přestávkou podpořil gólem i Dimitri Foulquier. Granada tak má zápas v Pamploně rozehrán fantasticky.
45+1'
45+1'
Nastavovat se bude jedna minuta.
45'
Yangel Herrera přistižen v ofsajdu. Čekáme na údaj o nastaveném čase.
43'
Carlos Neva byl teď v souboji o balon okopáván hned dvěma protihráči. Výsledkem je pobyt na zemi s bolestivou grimasou ve tváři.
41'
Granada právě vstřelila branku!
Rovněž třetí střela Granady končí v síti! Po Herrerově přihrávce mířil DIMITRI FOULQUIER po zemi přesně mezi nohy domácího brankáře.
39'
Roberto Soldado se šikovně uvolnil a mašíroval si to hned proti trojnásobné přesile. Nakonec byl krátce před pokusem o zakončení zastaven Pervisem Estupiñánem.
38'
Osasuna je více na míči, směrem dopředu je ale zatím bezzubá. V tomto ohledu budou muset svěřenci kouče Arrasateho něco změnit.
36'
Prudký centr vyslaný z levého okraje hřiště si pohodlně stáhl do rukavic brankář Sergio Herrera.
34'
Hra je nyní hodně rozkouskovaná. Na hrací ploše není k vidění nic zajímavého.
32'
Osasuna se na chvíli usadila před Silvovou brankou. V závěru akce střílel z otočky na zadní tyč Iñigo Pérez, míč ale letěl asi metr vedle ní.
28'
To na druhé straně bylo vše v pořádku. Yangel Herrera vysunul krásnou přihrávkou rozběhnutého DARWINA MACHÍSE, který se opět trefil přesně pod horní tyč.
27'
Stadion v Pamploně propukl v jásot, ale jen na chvíli. Enric Gallego přebíral přihrávku za obranu z těsného ofsajdu, a tak jeho přízemní střela na zadní tyč nemohla platit.
26'
Zatím nesledujeme dvakrát pohledný zápas. Momentálně se hraje daleko od obou šestnáctek.
23'
Hra je na chvíli přerušena. Zákrokem z kategorie nedovolených se provinil Rubén García.
21'
Pervis Estupiñán střílel z hranice šestnáctky z voleje, také tento pokus je však zablokován.
21'
Teď hostům na chvíli zatrnulo. Ve hře byla Gonalonsova hra rukou ve vápně, penalta se ale nakonec nepíská!
20'
Rubén García rozehrál přímý kop, našel ale jen hlavu připraveného protihráče.
18'
Robert Ibáñez měl zatím největší možnost na srovnání stavu. Jeho nepříjemná střela o zem ale skočila vedle levé tyče.
17'
Další odpískaný ofsajd na straně Granady. Tentokrát si své postavení nepohlídal Yangel Herrera.
16'
Vzdušný souboj mezi Darkem Brašanacem a Carlosem Fernándezem byl posouzen jako faul prvně jmenovaného. Ten druhý se pak stále nezvedá ze země.
15'
Nacho Vidal zkoušel další dalekonosný střelecký pokus, tentokrát mu ale rána vůbec nesedla a doletěla daleko do zámezí.
14'
Roberto Soldado byl přistižen v ofsajdovém postavení. Akce Granady vedená po pravém křídle tak končí.
12'
Z voleje pálil krátce po rohu Nacho Vidal, jeho odvážný pokus se otřel o clonícího Darwina Machíse.
11'
Darko Brašanac se uvolnil na levé straně, jeho střílená přihrávka byla Sánchezem odvrácena na další roh.
9'
Míč má ve své moci Rui Silva. Ten si pohledem vybírá adresáta své rozehrávky.
7'
Z toho žádné nebezpečí nevzešlo. Akce Osasuny skončila přetaženým pasem, který doletěl až do zámezí.
6'
Pervis Estupiñán si připravil na hranici velkého vápna balon na střelu, jeho přízemní dělovka ale byla zblokována. O chvíli později vytěžili domácí ze své snahy roh.
4'
Hosté jdou bleskově do vedení! Aridane ztratil po mizerné přihrávce na polovině hřiště balon a Granada se dostala do rychlého protiútoku. Ten zakončoval po Soldadově přihrávce přesnou střelou pod břevno z levé strany šestnáctky DARWIN MACHÍS, kterého v závěru akce neubránil opět Aridane.
2'
Fotbalisté Osasuny, kteří musí čelit autovému vhazování poblíž svého rohového praporku, nastoupili do zápasu v červeno-modrých dresech. Hosté hrají v bílých.
1'

CA Osasuna: Herrera – Vidal, Aridane, D. García, Estupiñán – Oier (C) – R. Ibáñez, Brašanac, I. Pérez, R. García – Gallego.
Náhradníci: R. Martínez – Cardona, Arnáiz, Adrián López, Mérida, Roncaglia, R. Torres.

Granada CF: Rui Silva – Díaz (C), D. Duarte, Sánchez, Neva – Gonalons, Y. Herrera – Foulquier, C. Fernández, Machís – Soldado.
Náhradníci: A. Escandell – Á. Martínez, Eteki, Puertas, Vadillo, Vico, J. Vallejo.

Rozhodčí: Sanchez J. (ESP).
Podzimní vzájemné střetnutí vyhrála nejtěsnějším možným rozdílem 1:0 Granada. Osasuně tak oplatila totožnou porážku 0:1 z jejího hřiště, která se urodila v únoru téhož roku – tehdy ještě ve druhé nejvyšší soutěži.
V klidném středu tabulky se nachází i Granada, která má o dva body více než Osasuna. V tabulce je tým, jenž je druhým nejméně remizujícím v lize, vměstnán na devátou pozici, a to se skóre 29:31. Z posledních pěti kol vydolovala Granada šest bodů, přičemž i ona zvládla poslední duel vítězně. Před svými fanoušky zdolala minulý týden 2:1 Valladolid. Nejlepšími střelci týmu jsou pětigóloví Španělé Antonio Puertas a Carlos Fernandez.
Osasuně náleží ve dvacetičlenné tabulce jedenáctá příčka, a to se ziskem 31 bodů. Tým získal z posledních pěti kol sedm bodů. Před týdnem Osasuna zvítězila na půdě Bilbaa nejtěsnějším rozdílem 1:0. Klub z města Pamplona se prezentuje téměř vyrovnaným skóre 31:32. Jeho nejlepším střelcem je šestadvacetiletý argentinský útočník Luis Ezequiel Avila, jenž se v tomto ligovém ročníku prosadil celkem devětkrát.
Krásné nedělní poledne. V pořadí 25. kolo španělské La Ligy má dnes na programu celkem pětici utkání. Program dne zahájí souboj mezi týmy CA Osasuna a Granada CF, které jsou v soutěži nováčky. Favoritem budou domácí fotbalisté.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.