La Liga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CD Leganés : Real Sociedad - 2. února 2020   12:00

CD Leganés
49' Omeruo (Braithwaite) • 90+4' Óscar Rodríguez
2:1
(0:1)
Real Sociedad
20' Isak  (Sangalli)
CD Leganés
Soriano – Rosales, Awaziem, Omeruo, Bustinza (C), J. Silva – Eraso (58. Ruibal), Recio, Mesa, Kévin Rodrígues (72. Carrillo) – Braithwaite (80. Óscar Rodríguez).
Lombo – Guerrero, Gil, R. Pérez, Carrillo, Ruibal, Óscar Rodríguez.
Melero – Torre, Martínez
Estadio Municipal de Butarque (Leganés)
Remiro – Zaldúa, A. Elustondo (C), Le Normand, Monreal – Zubeldia – Portugués (61. Barrenetxea), Sangalli (57. Ödegaard), Guevara, Januzaj – Isak (71. José).
Zubiaurre – José, Muñoz, Oyarzabal, Ödegaard, Zubimendi, Barrenetxea.

To už je z tohoto utkání vše. Děkuji za pozornost a někdy se těším zase na počtenou!
Statistiky zápasu:
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 4:1. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 24:19.
Ihned po rozehrávce ve středovém kruhu následoval konec zápasu! Fotbalisté Leganés tedy slaví veledůležitou výhru 2:1. Hosté sice od 20. minuty vedli po zásahu Alexandera Isaka, ovšem druhá půle patřila domácím. V jejím úvodu srovnal Kenneth Omeruo a v době, kdy už vše směřovalo k remíze, rozhodl nádhernou ranou z přímého kopu střídající Óscar Rodríguez. Domácí si tak připisují ohromně cenné tři body v boji o záchranu v La Lize!
90+5'
90+4'
Leganés právě vstřelili branku!
Neskutečný závěr zápasu! Po zákroku Guevary následoval přímý kop, k jehož exekuci se postavil ÓSCAR RODRÍGUEZ, který balón zakroutil do levé šibenice z pohledu marně plachtícího brankáře Remira. Na hřišti i v hledišti vypukla obrovská euforie!
90+3'
Ander Guevara si pomohl rukama v hlavičkovém souboji s Carrillem, za což obdržel žlutou kartu.
90+2'
Domácí mohli rozhodnout! Jonathan Silva posílal z levé strany před bránu výtečný centr, na který hlavou těsně nedosáhl Guido Carrillo a na zadní tyči pak ve skluzu Recio!
90+1'
Aitor Ruibal si obhodil obránce, ale míč si dal příliš daleko od brány. Alex Remiro tak stačil vyběhnout a situaci z pohledu hostí vyřešit.
90+1'
Tak ještě tři minuty!
90'
Řádná hrací doba je téměř u konce. Za chvíli se dozvíme, kolik času rozhodčí nastaví.
89'
Willian José fauloval v hlavičkovém souboji. Žlutá karta pro útočníka hostí.
89'
Aitor Ruibal byl v ofsajdu. Rozehrávat tak budou hosté.
88'
Fauly – 18:13
87'
Ke střele z první se odhodlal Óscar Rodríguez. S přízemním pokusem si poradil Alex Remiro.
86'
Hosté se snažili prosadit pomocí krátkých přihrávek. Hráči Leganés je ale dobře dostupovali a nakonec z toho byl útočný faul na domácího kapitána Bustinzu.
84'
Utkání směřuje k remíze. Ta by asi byla vzhledem k průběhu i spravedlivá.
83'
Zaldúa hledal na pravé straně rozběhnutého Januzaje. Ten balón nedoběhl a tak se bude jen kopat od brány Leganés.
82'
U míče jsou nyní hostující hráči, kteří kombinují na polovině hřiště.
80'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Martin Braithwaite, přichází Óscar Rodríguez.
78'
O chvíli později se Willian José dostal k hlavičce. Ta ale skončila v náručí domácího brankáře Soriana.
77'
Po centru Monreala se ocitl před bránou u míče Willian José, který si ho ale musel rovnat a už neměl prostor pro zakončení. Snažil se tedy ještě najít Ödegaarda, jemuž ale sebral míč obránce.
76'
Do konce řádné hrací doby schází čtvrthodina. Uvidíme, zda se někomu podaří rozhodnout, nebo se budou body dělit.
74'
Roberta Rosalese si pohlídal Le Normand. Domácí budou alespoň vhazovat.
73'
Recio narazil do Andera Guevary. Tomu byl odpískán faul.
72'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Kévin Rodrigues, přichází Guido Carrillo.
71'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Willian José.
70'
Následovala standardní situace, po které se dostal k hlavičce Aritz Elustondo. Zamířil ale poměrně vysoko nad.
69'
Chidozie Awaziem si v souboji s napadajícím Nachem Monrealem pomohl rukou, kterou zasáhl hostujícího zadáka do obličeje. Za to dostal žlutou kartu.
68'
Barrenetxea se na levém křídle ocitl v obležení tří domácích hráčů a o míč tak logicky přišel.
66'
Awaziem trošku prohnal brankáře Soriana. Hlavou mu adresoval malou domů a gólman Leganés musel rychle vyběhnout, aby míč chytil před Isakem.
65'
Pro faul si došel na pravé straně Januzaj. Hosté tedy zůstávají u míče.
63'
Standardní situace domácích. Ostrý centr poslal před bránu Recio, Alex Remiro balón vyboxoval.
63'
Hodina hry je za námi. Zatím platí nerozhodný stav, který si domácí zasloužili výborným vstupem do druhé půle.
61'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Cristian Portugués, přichází Ander Barrenetxea.
60'
Hosté chystají další střídání. Do hry půjde Ander Barrenetxea.
59'
K Robertovi Rosalesovi se dobře vrátil Portugués, který nenechal domácího full backa odcentrovat.
59'
Na pravém křídle se uvolnil Adnan Januzaj. Centr se však belgickému fotbalistovi San Sebastianu nepovedl.
58'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Javi Eraso, přichází Aitor Ruibal.
57'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Luca Sangalli, přichází Martin Ödegaard.
57'
Rosales se snažil přenést hru na levou stranu, kde byl Jonathan Silva. Ten ale těžký pas nezpracoval. Hosté budou vhazovat.
55'
Byl z toho ale jen nepovedený centr, pro který si došel brankář Soriano.
54'
Hosté po přestávce snad poprvé přešli na útočnou polovinu a hned z toho vytěžili standardní situaci.
51'
Domácím tedy vyšel vstup do druhé půle na jedničku. Uvidíme, jak odpoví Baskové.
49'
Aktivní vstup Leganés do druhého poločasu přinesl gólové ovoce! Po centru Recia z levé strany se dostal v pokutovém území k míči Martin Braithwaite. Ten ho sklepl proti noze KENNETHA OMERUOA a nigerijský stoper zamířil z hranice šestnáctky k levé tyči svatyně Realu Sociedad – 1:1.
49'
Centr Rosalese směřoval na přední tyč. Míč odehrál na roh Le Normand.
47'
Domácí na úvod druhé půle zatopili obraně soupeře. Centr Rosalese propadl až k Jonathanovi Silvovi, který si rovnal míč k nebezpečnému zakončení, ale na poslední chvíli mu dokázal odebrat míč Adnan Januzaj. Ten se výtečně vrátil!
46'
Po prvním poločase se odchází do šaten za stavu 0:1 z pohledu Leganés. Domácí začali aktivně a hned v úvodu zápasu neproměnil velkou šanci Braithwaite, jehož výtečně vychytal brankář Remiro. Hráči Realu Sociedad se ale postupně dostali do hry a ve 20. minutě navíc potrestali nepovedený odkop gólmana Soriana. Po něm se míč dostal k Alexanderovi Isakovi, který přízemní střelou otevřel skóre. Po půlhodině hry navíc mohli hosté zahrávat pokutový kop. Rozhodčí řešil s kolegy u videa zákrok na Januzaje, po několikaminutové debatě ale penaltu nakonec nenařídil.
45+3'
45+3'
Ta končí útočným faulem Braithwaita na Nacha Monreala.
45+3'
Tentokrát Guevara ve snaze získat míč fauloval Recia. Domácí tak mohou rozehrát jednu z posledních akcí prvního poločasu.
45+2'
Guevarova kolmice hledala Alexandera Isaka. Soriano ale včas vyběhl a zachytil míč před hostujícím útočníkem.
45+1'
Rozhodčí nastaví první poločas o tři minuty.
45'
Odražený míč si našel v pokutovém území Recio. Jeho halfvolej však končí jen na bránícím hráči.
43'
Hostující stopeři si pohlídali náběh Dána Martina Braithwaita. Míč končí až u brankáře Remira.
41'
Druhá střela Rodriguese byla zřejmě lehce tečována. Rozhodčí totiž nařídil rohový kop. Ten ale hosté přestáli.
40'
Zahrával ho Kévin Rodrigues. Jeho první pokus skončil na zdi, odražený míč pak stejný hráč napálil těsně nad břevno!
39'
Ta přišla a dopředu tak vyrazil Jonathan Silva. Ten byl faulován zhruba 20 metrů od brány Realu Sociedad, což znamená přímý kop ze zajímavé pozice. Igor Zubeldia si za svůj zákrok navíc vysloužil žlutou kartu.
38'
Hosté drží míč na svých kopačkách. Hráči Leganés spíše jen stínují a čekají na chybu soupeře.
36'
Kévin Rodrigues předvedl odvážný průnik na levém křídle. Jeho centr však srazil do autu Guevara.
35'
Domácí Jonathan Silva pokazil rozehrávku standardní situace. Míč nacentroval za bránu soupeře.
33'
Můžeme očekávat, že první poločas bude o pár mnut nastaven. Zápas totiž už dvakrát na delší dobu přerušila kontrola sporné situace u videa.
31'
Faul to nakonec nebyl. Rozhodčí Melero ani nezamířil k monitorům, dal na rady obsluhy VAR.
29'
Adnan Januzaj na hranici šestnáctky upadl po kontaktu s Jonathanem Silvou. Rozhodčí řeší možnou penaltu pro hosty s kolegy u videa!
28'
Cristian Portugués, který má na dresu přezdívku Portu, se nacházel v ofsajdu. Rozehrávají domácí.
27'
Dobrý centr Jonathana Silva rozpoutal zmatky v pokutovém území hostí. Vše ale ukončil hvizd sudího, který viděl útočný faul jednoho z domácích fotbalistů.
26'
Guevara se nyní dopustil faulu a domácí budou rozehrávat standardní situaci z levé strany.
25'
Ander Guevara se snažil na pravém křídle vrátit míč Adnanu Januzajovi. Belgičan však od něj dostal příliš dlouhou přihrávku a nedostihl balón na hřišti.
23'
Gól platí! Real Sociedad tedy opravdu vede.
21'
Celá situace se ale ještě zkoumá na videu. Domácí reklamují ruku jednoho z hráčů Realu Sociedad a možná tam byl i ofsajd!
20'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Hosté se ujímají vedení! Obrovskou chybu udělal brankář Soriano, který míč odkopl pouze k protihráči. K balónu se následně dostal ALEXANDER ISAK, který se zpoza šestnáctky trefil po zemi k levé tyči a otevřel skóre.
19'
Centr z levé strany se stal kořistí domácího brankáře Juana Soriana.
19'
Hráči Leganés se po aktivním úvodu zatáhli do hlubokého bloku a nechávají Basky hrát s míčem.
18'
Recio dohrál ve středu hřiště Adnana Januzaje. Domácí záložník za to obdržel žlutou kartu.
16'
Nadále trvá tento stav, kdy hosté kombinují a zvyšují tak své procento držení míče. Stále je to ale daleko od brány Leganés.
15'
Balónu se ujali v zeleném hrající hosté, ti si zatím nahrávají na půlce.
14'
Hra se uklidnila, míč se teď pohybuje převážně mezi šestnáctkami.
12'
V domácí šestnáctce si dělal prostor Alexander Isak. K zakončení se ale nedostal a snaha Realu Sociedad následně skončila útočným faulem Andera Guevary.
10'
Braithwaite se hnal do další příležitosti. Ve snaze dostat se před brankáře ale fauloval Aritze Elustonda, což mu u sudího neprošlo.
8'
Po rohovém kopu se domácí dostali k dalšímu zakončení v podobě hlavičky nad bránu soupeře.
7'
První velká šance Leganés! Kévin Rodrigues si na levém křídle naběhl na dlouhý pas, s trochou štěstí se uvolnil a přízemním centrem vyzval ke skórování Martina Braithwaita. Toho ale vychytal Álex Remiro, který balón reflexivně vyrazil na roh!
5'
Domácí zatím častěji drží míč na svých kopačkách. Snaží se o aktivní nástup do zápasu.
3'
Roberto Rosales táhl první útočnou akci domácích. Provinil se ale faulem a míč tak připadl hráčům Realu Sociedad.
1'

CD Leganés: Soriano – Rosales, Awaziem, Omeruo, Bustinza (C), J. Silva – Eraso, Recio, Mesa, Rodrigues – Braithwaite.
Náhradníci: Lombo – Guerrero, Gil, R. Pérez, Carrillo, Ruibal, Óscar Rodríguez.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro Gargallo – Zaldúa, A. Elustondo (C), Le Normand, Monreal – Zubeldia – Portugués, Sangalli, Guevara, Januzaj – Isak.
Náhradníci: Zubiaurre – José, Muñoz, Oyarzabal, Ödegaard, Zubimendi, Barrenetxea.

Rozhodčí: Melero – Torre, Martínez.
CD Leganés (19. místo, 3 – 6 – 12, skóre 16:33, 15 bodů)
Fotbalisté Leganés se nacházejí na předposledním místě La Ligy. Na záchranu ztrácejí tři body a jsou na tom jen o skóre lépe než poslední Espanyol. Z posledních šesti ligových zápasů si ale připsali jedinou porážku. Před týdnem navíc uhráli bezgólovou remízu na půdě madridského Atlética. Ve čtvrtečním pohárovém duelu na hřišti Barcelony však dostali pořádnou lekci. Lionel Messi jim nasázel hattrick a hráči Leganés nakonec odjeli domů s debaklem 0:5.

Posledních 5 zápasů Leganés:
Murcia – Leganés 0:4 (Copa del Rey)
Leganés – Getafe 0:3
Ebro – Leganés 0:1 (Copa del Rey)
Atlético – Leganés 0:0
Barcelona – Leganés 5:0 (Copa del Rey)
Real Sociedad (7. místo, 10 – 4 – 7, skóre 36:28, 34 bodů)
Celek z Baskicka je v kontaktu s pohárovými příčkami. Naposledy v lize přehrál na domácí půdě 3:0 nováčka z Mallorky, před tím si ale připsal dvě porážky. Ve středu pak celek ze San Sebastianu odehrál pohárový zápas proti Osasuně, který zvládl velmi dobře a zvítězil 3:1.

Posledních 5 zápasů Realu Sociedad:
Ceuta – Real Sociedad 0:4 (Copa del Rey)
Betis – Real Sociedad 3:0
Real Sociedad – Espanyol 2:0 (Copa del Rey)
Real Sociedad – Mallorca 3:0
Real Sociedad – Osasuna 3:0 (Copa del Rey)
Vítám tu všechny milovníky kvalitního fotbalu! V neděli v pravé poledne bude rozehráno utkání 22. kola španělské La Ligy mezi Leganés a Realem Sociedad. Favoritem duelu budou hosté, kteří bojují o pohárové příčky. To domácí jsou v tabulce předposlední a hrají tedy o udržení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.