La Liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  D. Alavés : Bilbao - 23. února 2020   14:00

D. Alavés
28' Lucas Pérez  • 90+1' Ely (Lucas Pérez)
2:1
(1:1)
Bilbao
17' Raúl García  (Berchiche)
D. Alavés
Pacheco – R. Duarte, Ely, Laguardia, Navarro – Aleix Vidal, García (C), Camarasa (81. Pons), Martín (46. Méndez) – Lucas Pérez, Joselu (71. Burke).
Castro – Burke, Fejsa, Magallán, Méndez, Pons, Sainz.
A. Lahoz
Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz)
Bilbao
Simón – Capa (77. Lekue), Yeray, Núñez, I. Martínez – Berchiche, Muniain (C), Dani García, Vesga – I. Williams (85. Larrazabal), Raúl García (80. Aduriz).
Herrerín – Aduriz, I. Gómez, Larrazabal, Lekue, Unai López, San José.

Jinak jsme neviděli příliš pohledný fotbal a ani moc šancí nebylo k vidění. Alavés se však raduje z důležitých tří bodů, díky kterým si upevní střed tabulky.
Bilbao si nakonec připisuje čtvrtou porážku v řadě za sebou. Avšak až do posledních minut drželi remízový stav. Alavés se v posledních deseti minutách herně zvedl a jejich branka v první minutě nastavení hodně rozesmutnila hostující celek.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 0:5. Rohy: 1:9. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 17:12.
90+3'
90+1'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
Tak to se podívejme! Alavés zahrávalo standardní situaci a dobrý centr za obranu dokázal tečovat RODRIGO ELY, který poslal míč do branky i za pomocí odrazu od levé tyčky. Asistence: Lucas Pérez.
89'
Nicméně zatím to vypadá na další remízový zápas z pohledu Bilbaa.
88'
V závěru zápasu domácí celek výrazně ožil a najednou se často dostává s míčem před branku Bilbaa.
87'
Faul poblíž poloviny hřiště a Alavés bude rozehrávat.
86'
Žlutou kartu dostává Pere Pons (Deportivo Alavés).
86'
Oliver Burke již neměl šanci doběhnout míč, který mířil do autu.
85'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Gaizka Larrazabal.
84'
K dalšímu ohrožení se Alavés nedostal.
83'
Překvapivě se do vedení mohli dostat domácí, Lucas Pérez centroval z levé strany a míč změnil směr směrem do branky, Simón míč odráží na rohový kop!
81'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Víctor Camarasa, přichází Pere Pons.
80'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Aritz Aduriz.
79'
Boj o míč uprostřed hrací plochy, nyní si ani jedno mužstvo nedokáže nic kloudného směrem dopředu vymyslet.
78'
Hosté zahrávali standardní situaci z větší dálky, Pacheca nedokázali výrazněji ohrozit.
77'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Ander Capa, přichází Iñigo Lekue.
74'
Míč byl nacentrován obdobně, avšak tentokrát si k němu našel cestu Fernando Pacheco a chytá jej do svých rukavic.
73'
Míč byl nacentrován na střed vápna, kde jej hlavičkou odvrátil domácí hráč. Roh se bude opakovat.
72'
Bilbao vybojovalo rohovou možnost...
71'
13:3 je to celkem na střely. A to pro hostující celek!
71'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Joselu, přichází Oliver Burke.
68'
Ale dostali se k centru před branku, Joselu si však dlouho zpracovával míč na hrudi a navíc se ocitl v ofsajdu.
67'
Po delší době se na útočný výlet vydává i domácí celek, ale jejich postup je hodně pomalý.
66'
O případnou výhru po delší době, se snažil jeden z jejich hráčů, ale jeho rána šla hodně mimo.
64'
Bilbao taky prohrálo poslední tři utkání, zatím to vypadá, že by si mohli tuto nepříznivou statistiku trochu vylepšit.
63'
Pokud se již nedočkáme branky, pro Bilbao to bude již jedenáctá remíza v letošní sezóně.
62'
Nepovedený útok hostujícího celku a Fernando Pacheco bude odkopávat od své branky. Za pomezní čarou se rozcvičují další hráči, možná po vystřídání dojde o oživení hry, uvidíme.
59'
Nakonec nikoliv a hra se přesouvá opět na půlící čáru. Ve druhém poločase jsme se zatím nedočkali žádné velké šance. K vidění byly dvě snahy o průnik od obou stran.
58'
Bilbao bude zahrávat rohový kop, dokáže z něj udeřit?
57'
Domácímu hráči se téměř povedlo s míčem dostat až před branku, ale nakonec byl od míče odstaven jedním z obránců.
56'
I druhý poločas se nám zatím nese v duchu toho prvního. To znamená, že se na hře obou celků nic zásadního nezměnilo.
54'
Hosté si jej rozehráli na krátko a ihned putoval centr na branku, míč byl bleskurychle odražen.
53'
Tato střela z dálky nemohla ohrozit brankáře Simóna. Míč byl však tečován a bude následovat roh domácích.
52'
Žlutou kartu dostává Rodrigo Ely (Deportivo Alavés).
51'
Dvakrát v krátké době za sebou se pokoušeli hosté o průnik do malého vápna, ale ani jednou se jim nepodařilo ohrozit brankáře Deportiva.
49'
Ze standardní situaci se Alavés nedostal k ničemu zajímavému.
48'
Postup podél pravé lajny se domácímu hráči nepovedl, nakonec si vynutil faul na svou osobu.
47'
Začal nám druhý poločas a uvidíme, které mužstvo zavelí k další brance.
46'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Martín, přichází Edgar Méndez.
46'
Skončil nám první poločas a upřímně, kdyby nebyly k vidění dvě branky, tak by se průběh prvního poločasu dal hodnotit jako hodně podprůměrný. Jako první se vedení ujali hosté, domácí celek pak dokázal vyrovnat skrze nařízenou penaltu. Celkově mají hosté více ze hry a jsou více na míči. Nicméně ve své kombinaci kupí hodně chyb a díky tomu nejsou k vidění velké šance.
45'
44'
Ofsajd nyní překazil snahu hostujícího hráče.
43'
Nyní byl k vidění útočný pokus domácích, který však byl rázem překažen defenzívou Bilbaa.
41'
Jeden z hráčů Bilbaa se pokoušel přes obránce protlačit s míčem před branku. To se mu částečně povedlo, nicméně brankář domácího celku dokázal včas vyběhnout.
40'
Pět minut dokonce prvního poločasu a nyní sledujeme asi nejnudnější pasáž hry.
37'
Hosté zahrávali rohový kop, míč byl rozehrán do strany. Následný centr na zadní pravou tyč nedokázal nikdo z hráčů využit.
36'
Centrovaný míč na levou stranu nenašel správného adresáta.
35'
Faul na pravé straně a bude následovat standardní situace Bilbaa.
34'
Snaha o útok hostí zůstala nevyužita.
33'
Žlutou kartu dostává Martín (Deportivo Alavés).
33'
Hra se nám nyní opět vrátila ke hře mezi oběma šestnáctkami. Stále platí, že hostující celek je více na míči.
32'
Přímá střela na branku, míč si nakonec našel cestu asi metr od horní levé tyčky.
31'
Žlutou kartu dostává Iñigo Martínez (Athletic Bilbao).
31'
Žlutou kartu dostává Ximo Navarro (Deportivo Alavés).
Žlutou kartu dostává Dani García (Athletic Bilbao).
30'
Po půl hodině hry máme tedy opět nerozhodný stav zápasu. Do šance se dostávali hosté, konkrétně Iñaki Williams, který byl faulován a bude to zajímavá standardní situace pro Bilbao.
28'
Autorem branky z pokutového kopu je LUCAS PÉREZ, který na jistotu poslal míč přízemní ranou k levé tyčce.
27'
Aleix Vidal se vydal neohroženě do vápna a nakonec byl faulován a rozhodčí ihned ukázal na penaltu!
27'
Byla nařízena penalta pro hosty.
25'
Na polovině hřiště došlo k souboji a Unai Núñez ukázal šlapák na Péreze a oprávněně vidí žlutou kartu.
23'
Víctor Camarasa přihrál do běhu na Péreze, avšak Unai Simón včas vyběhl a ukryl před ním míč do náruče.
22'
Na druhé straně se dostal do úniku Iñaki Williams a nakonec obstřelil vybíhajícího brankáře kolem pravé tyčky. Nicméně potenciální branka by nebyla uznána, neboť se Iñaki Williams nacházel v těsném ofsajdu.
21'
Po faulu zahrávali domácí standardní situaci. Došlo k přímé střele na branku a v malém pokutovém území byl míč tečován hlavičkou. Unai Simón však dokázal zachytit míč.
20'
Žlutou kartu dostává Ander Capa (Athletic Bilbao).
19'
U míče Alavés, který kombinuje na vlastní polovině.
17'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Athletic Bilbao danou situaci zahrálo na krátko, následně se míč dostal na hranici šestnáctky, kde si míč na střelu navedl RAÚL GARCÍA, který přesně našel prostor a umístil míč k levé tyčce. Asistence: Yuri Berchiche.
16'
Bilbao se chystá rozehrát standardní situaci...
15'
Po čtvrt hodině hry jsme mohli vidět jednu vlekou šanci na straně Bilbaa a jednu menší šanci na straně Alavésu. Jinak sledujeme spíše snahu hostujícího celku.
13'
Po faulu Yuri Berchicheho se zvedla menší vlna emocí, rozhodčí následně uklidňuje celou situaci.
12'
Deportivo se dostalo do blízkosti branky, hráč však nedokázal nakonec s míčem doputovat až před branku.
11'
Avšak zanedlouho je tu i první větší šance domácího celku. Unai Simón však zastavuje míč a nedovolil změnu ve skóre.
10'
Snaha Alavésu končí na hranici šestnáctky. V malém pokutovém území si už míč přebírá hostující obrana.
8'
Pacheco musel dávat pozor i na tuto střelu z dálky, ale v poklidu chytá míč.
7'
Zničehonic přišel centr na branku Alavésu a Iñaki Williams se před brankou dostal k hlavičce. Pouze reflexivní zákrok Fernanda Pacheca ubránil domácí od první inkasované branky.
6'
Začátek utkání je hodně opatrný a také hodně nepřesností v kombinační souhře, zejména hostujícího celku.
5'
Kombinace hostujícího celku před brankou domácích. Nakonec chyběla přesnější závěrečná souhra.
4'
Přenesení hry na levou stranu se Alavésu nepovedlo.
3'
Hráč domácího celku to myslel velmi dobře, ale nakonec mu obrana Bilbaa dokázala uzavřít uličku, do které chtěl poslat pas.
1'
Bilbao se jako první ujalo kombinace. Jejich následná snaha o útok skrze pravou stranu nevyšla.
1'

Deportivo Alavés: Pacheco – R. Duarte, Ely, Laguardia, Navarro – Aleix Vidal, García (C), Camarasa, Martín – Lucas Pérez, Joselu.
Náhradníci: Castro – Burke, Fejsa, Magallán, Méndez, Pons, Sainz.

Athletic Bilbao: Simón – Capa, Yeray, Núñez, I. Martínez – Berchiche, Muniain (C), Dani García, Vesga – I. Williams, Raúl García.
Náhradníci: Herrerín – Aduriz, I. Gómez, Larrazabal, Lekue, Unai López, San José.

Rozhodčí: A. Lahoz.

Deportivo Alavés
Domácím patří čtrnáctá příčka s celkovým počtem 27 bodů! Jejich aktuální forma je kolísavá. Po výhře nad Eibarem (2:1), prohráli v minulém kole 0:1 s sestupem ohroženou Mallorcou!. Alaves má pět bodů náskok od sestupových míst a zatím může být relativně v klidu.

Athletic Bilbao
Hosté drží desátou příčku s celkovým počtem 31 bodů. Nicméně nyní drží nepříznivou sérii tří proher v řadě za sebou. V posledním zápase nestačili na Osasunu, se kterou padli těsným rozdílem 0:1! Bilbau se sice daří v pohárech, ale v ligové soutěží již nedokázali vyhrát za tři body v posledních devíti zápasech! Z toho však dokázali rovnou pět zápasů dotáhnout do remízového stavu a Bilbao se řadí mezi celky, které nejvíce hrají na nerozhodný stav zápasu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.