La Liga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  D. Alavés : Real Betis - 5. ledna 2020   16:00

D. Alavés
14' Aleix Vidal (Lucas Pérez)
1:1
(1:0)
Real Betis
55' Emerson  (Fékir)
D. Alavés
Pacheco – Navarro (69. Martín), Laguardia, Ely, R. Duarte – Aleix Vidal (82. Pons), García (C), Wakaso (85. Burke), Rioja – Lucas Pérez, Joselu.
Sivera – Martín, Burke, Burgui, Magallán, Pons, Sainz.
Lahoz – Jiménez, Mateo
Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz)
Real Betis
Robles – Emerson, Mándí, Feddal, Moreno – Bartra – Fékir (81. Aleñá), Canales, Guardado, Joaquín (C) (73. D. Lainez) – Iglesias (84. Loren).
Marín – Aleñá, Barragán, González, D. Lainez, Loren, Tello.

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme za pozornost a přejeme krásný zbytek víkendu. Na viděnou.
Příští týden má LaLiga pauzu. Další zápas odehraje Alavés 18. ledna na stadionu Levante. Betis přivítá o den později v domácím prostředí Real Sociedad.
Alavés natáhl své čekání na ligové vítězství už na pět zápasů a zůstal v tabulce na patnácté pozici. Betis si díky bodu o příčku polepšil a je dvanáctý.
Držení míče: 32 % : 68 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 3:7. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 18:15.
Už potřetí v řadě končí vzájemné střetnutí Alavésu s Betisem nerozhodně. Zápas začali lépe domácí, kteří šli po Vidalově tečované ráně už ve 14. minutě do vedení. Real měl možnost krátce před pauzou srovnat, po faulu na Fékira ale Joaquín penaltu neproměnil. Na gólovou radost si tak fotbalisté ze Sevilly museli počkat do 55. minuty, kdy si na Fékirův pas naskočil Emerson a umístil jej hlavou přesně k levé tyči. Rozhodčí Lahoz rozdal během nervózního duelu celkem deset žlutých a jednu červenou kartu, po Feddalově vyloučení ze 79. minuty hrálo Deportivo přesilovku. Tu ale domácí ani přes herní převahu nevyužili, a tak se s protivníkem rozešli, tak trochu už tradičně, smírně.
90+6'
90+5'
Nákop na rozběhutého Josela odklidil na autové vhazování pohotový Bartra.
90+5'
Rozběhla se poslední minuta avizovaného nastavení. Na trávníku sedí Canales, jenž má zřejmě nějaký zdravotní problém. Hra ale pokračuje.
90+4'
Podobně skončila také akce Alavésu. Z levé strany se nižším centrem prezentoval Rioja, jeho spoluhráči to ale měli k míči daleko.
90+3'
Záměr dobrý, provedení horší. Morenův centr na zadní tyč končí v zámezí.
90+2'
Po Martínově faulu na polovině hřiště budou rozehrávat fotbalisté ze Sevilly. Je z toho navíc další žlutá karta.
90+1'
Canalesův kratší centr byl na přední tyči odvrácen daleko mimo vápno.
90'
Betis vybojoval rohový kop. Nastavovat se bude pět minut nad rámec řádné hrací doby.
90'
Nepřesná kombinace Deportiva končí balonem pro Roblese. Ten bleskově rozehrává.
88'
Na druhé straně se ke střele ze střední vzdálenosti odhodlal střídající Aleñá, rána mu ale vůbec nesedla, a tak jen pobavila domácí příznivce.
87'
Centr z pravé strany odvrátil na poslední chvíli Mándí. Stále tak platí nerozhodný stav.
86'
Moreno obstál na pravé straně šestnáctky v běžeckém souboji s čerstvým Burkem, před kterým odvrací balon na rohový kop.
85'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Mubarak Wakaso, přichází Oliver Burke.
84'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Borja Iglesias, přichází Loren.
83'
Aktivní Pérez se opět zjevil za obranou, dostal se ale s míčem příliš do strany, a tak volil přihrávku na střed, kde si nabíhal Joselu. Jeho dělovku z hranice vápna ale zblokoval jeden z protihráčů. To muselo štípat...
82'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Aleix Vidal, přichází Pere Pons.
81'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Nabil Fékir, přichází Carles Aleñá.
80'
Alavés mohl trestat ještě jednou, a to z výhodného přímého kopu, který rozehrál Martín zhruba metr před hranicí šestnáctky. Svou střelou překonal zeď, balon ale zamířil nad břevno.
79'
Po zhlédnutí videa je marockému obránci správně udělena červená karta! Zouhair Feddal trest podáním ruky rozhodčímu sportovně přijímá.
77'
Lucas Pérez se dostal za hostující obranu, zpracoval si míč na prsou, avšak poté byl zezadu poslán k zemi Feddalem! Sudí udělil žlutou kartu, ještě se ale půjde podívat na video.
77'
Guardado našel na levé straně volného Morena, tomu ale centr levačkou příliš nesedl, a tak skončil opět jen u Pacheca.
75'
Šestadvacetiletý Nabil Fékir načapán v dalším ofsajdu. Těch bylo dnes spácháno už sedm.
74'
Moreno utnul útočné snažení Alavésu dalekým odkopem z vlastní půlky až do rukou Pacheca. Zdá se, že Real se v posledních minutách přeci jen trochu zatáhl.
73'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Joaquín, přichází Diego Lainez.
73'
Balon se v těchto chvílích nejčastěji nachází poblíž půlící čáry. Duel je aktuálně hodně vyrovnaný, bojovný.
71'
Do konce řádné hrací doby schází posledních dvacet minut. Zatím to vypadá, že se oba týmy rozejdou už potřetí v řadě smírně.
70'
Canales musel po tvrdém zákroku Wakasa odkulhat s dopomocí lékařů za postranní čáru. Uvidíme, zda bude hostující záložník schopen vrátit se do hry.
69'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Ximo Navarro, přichází Martín.
69'
Tentokrát centroval Rioja z levé strany hřiště, nadějná akce Deportiva ale ztroskotala právě na tomto vzdušném pasu, který byl značně přetažený a skončil až v zámezí. Mezitím přichystal domácí trenér Asier Garitano první změnu v sestavě.
67'
Rioja stáhl rukami k zemi Emersona a rozšířil už tak početnou řadu karetních hříšníků.
66'
Vidal opět na zemi, tentokrát v roli faulovaného hráče. Důraz uplatnil v souboji o balon Moreno, ačkoliv s verdiktem nesouhlasí.
65'
Hra přerušena, na zemi se nacházejí Vidal s Emersonem. Útočným faulem se provinil prvně jmenovaný.
63'
Po hlavičkovém souboji se dostal balon k Pérezovi, také jeho počínání ale zastavuje pozdě, ale přeci jen praporek. Další ofsajd!
62'
S postaveními mimo hru se nám nyní roztrhl pomyslný pytel. Nejprve zastavil praporek pomezního akci Alavésu, následně je přistižen v ofsajdu i Fékir.
61'
Moreno se z ničeho nic dostal k překvapivému zakončení z levé strany malého vápna, Pacheco ale výborně zasáhl a střelu z bezprostřední blízkosti vyrazil. Jak se později ukázalo, případný gól by vinou ofsajdového postavení neplatil.
59'
Canales rozehrál roh nakrátko. Po chvíli se k dalšímu centru do vápna odhodlal Fékir, tentokrát ale zastavila míč domácí obrana.
58'
Real je nadále při chuti. Hráči v růžovo-černých dresech rozehrají další roh, tentokrát z pravé strany.
56'
Vzhledem k průběhu druhého poločasu je nutné konstatovat, že srovnání Betisu je zasloužené. Hosté jsou o poznání aktivnějším týmem. Uvidíme, jak tento gól zamíchá kartami.
55'
Real Betis právě vstřelil branku!
Teď už se ale fotbalisté Betisu radují! Krátce po rohovém kopu odcentroval z levé strany do vápna Fékir, na jehož pas si nejvýše naskočil EMERSON a poslal balon hlavou přesně k levé tyči!
54'
Moreno vnikl z levé strany do pokutového území a oslovil zpětnou přihrávkou Joaquína, který z dobré pozice zamířil jen doprostřed branky. Tam číhal připravený Pacheco.
52'
Alavésu se rýsovala zajímavá možnost, vše ale ztroskotalo na Vidalově centru z pravé strany, který byl až příliš prudký.
51'
A další šlapák, tentokrát v podání Garcíi. Obětí nedovoleného zákroku se stal odkopávající Moreno.
50'
Další srážka Duarta s Fékirem zůstala bez povšimnutí rozhodčího. Podle opakovaných záběrů nicméně přišlápl domácí bek protivníkovu nohu.
49'
Z levého okraje velkého vápna odcentroval Moreno. Nevyzpytatelný míč nakonec přistál na horní síti.
47'
Canales našel překvapivým vzdušným pasem Fékira, jenž si na levé straně vápna zpracoval míč na prsou a poté vypálil levačkou vedle levé tyče. Teď obrana Alavésu propadla.
46'
Ani jeden z trenérů nesáhl o přestávce ke změně v sestavě, na hřišti tak vidíme shodné jedenáctky jako před pauzou.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:09.
Úvodní poločas zápasu mezi Alavésem a Betisem vygradoval velice nervózním závěrem, během něhož rozdal hlavní rozhodčí Lahoz hned čtyři žluté karty. Domácí reklamovali Fékirův pád v pokutovém území, jenž posoudil sudí po dlouhém prozkoumání videa jako penaltový. Vášně přiživil i fakt, že francouzský záložník o několik minut dříve jeden takový pád v šestnáctce nasimuloval a byl za něj dokonce potrestán žlutou kartou. Tentokrát už se však penalta kopala, Joaquín ale nechal přízemní ranou k pravé tyči vyniknout skvělého Pacheca. Ten brilantním zákrokem uhájil hubené domácí vedení, neboť se v závěru úvodní čtvrthodiny prosadil tečovanou střelou na zadní tyč Aleix Vidal.
45+4'
45+4'
Žlutou kartu dostává Sergio Canales (Real Betis).
45+3'
Žlutou kartu dostává Ximo Navarro (Deportivo Alavés).
45+3'
Hostující kapitán Joaquín ale selhal! Jeho přízemní pokus k pravé tyči vytěsnil konečky prstů skvělý Pacheco!
45+2'
A známe verdikt! Hlavní rozhodčí nařizuje pokutový kop ve prospěch Betisu, který tak má díky faulu Duarta jedinečnou možnost srovnat stav.
45+1'
Nastavovat by se měly tři minuty.
45'
Žlutou kartu dostává Rubén Duarte (Deportivo Alavés).
Žlutou kartu dostává Manuel García (Deportivo Alavés).
45'
A pozor! Betis možná bude kopat penaltu! Po přihrávce do šestnáctky padl k zemi Fékir, jenž dnes už jeden takový pád nasimuloval. Ve hře je i druhá žlutá karta. Sudí Lahoz se jde podívat na video.
44'
Hosté jsou stále nastěhováni na polovině Alavésu, Pacheco se musí mít neustále na pozoru.
42'
Závěr poločasu patří Betisu, který má míč na kopačkách podstatně častěji. Statistika držení balonu hovoří jasně – 71 procent času ve prospěch Realu.
41'
Betis dělily decimetry od vyrovnání! Po autovém vhazování přiklepl Iglesias balon rozběhnutému Fékirovi, jehož přízemní střela z pravé strany vápna jen těsně minula vzdálenější tyč!
40'
Dva centry v podání Joaquína, ani jeden se ale neujal. Poprvé zasáhla obrana, podruhé si stáhl míč do rukavic pozorný Pacheco.
38'
Z vrcholku pokutového území střílel na zadní tyč Fékir, jeho technický pokus ale zamířil nad břevno.
37'
Centr od rohového praporku domácí odvrátili, další pas dostal do bezpečí Laguardia.
36'
Další výborný obranný zákrok Elyho! Ten nyní nedovolil rozběhnutému Joaquínovi nahrávat z levé strany před branku a odvrátil tak velkou hostující šanci na rohový kop.
34'
A další žluté napomenutí, tentokrát pro domácího Wakasa, který zákrokem zezadu zboural nic netušícího Canalese. Ghanský záložník nejprve protestoval, pak ale uznal chybu a protihráči se omluvil.
33'
Žlutou kartu dostává Nabil Fékir (Real Betis).
33'
Teď domácím příznivcům hodně zatrnulo! Po souboji s Vidalem se ve vápně poroučel k zemi Fékir a rozhodčí fouknul do píšťalky. Penalta z toho ale nakonec není, ba naopak – žlutá karta za simulování pro záložníka Betisu!
33'
Real ale zůstává nadále u balonu. Nyní bude kopat roh.
32'
Betis operuje delší dobu na polovině Alavésu. Po asi minutovém obléhání šestnáctky přišel centr z levé strany, ten ale vyhlavičkoval Ely.
30'
Sudí na pomezí píská vhazování pro Real, což se domácím nelíbí. Míč podle nich ještě celým objemem za čárou nebyl.
30'
Wakasovo zatažení za dres rozhodčím neuniklo. Míč pro Betis.
27'
Alavés zahrával další přímý kop, tentokrát z toho ale žádné nebezpečí nebylo. Nepřesný centr přistál mimo hrací plochu.
26'
Nepřesného centru Emersona se zmocnili domácí, a tak sáhli fotbalisté Realu k taktickému faulu, kterým přerušili naděje na rychlý protiútok Deportiva.
25'
Je to tak. Pérez načechral balon na hlavu nabíhajícího Garcíi, jehož zakončení vyrazil Robles vedle levé tyčky. Vzrušení ale bylo zbytečné, již bylo dříve pískáno.
24'
Po nedovoleném zákroku Feddala má Alavés k dispozici standardní situaci. Očekávat lze dlouhý centr do vápna.
22'
A jak sudí Lahoz slíbil, tak posléze činí. Na pravé straně zajel Joselu tvrdě do Morena a vidí žlutou kartu.
21'
Na hřišti planou vášně. Faulovaný Canales neudržel nervy na uzdě a dopustil se vůči Duartemu oplácení. Rozhodčí vydal důrazné varování, že příště už sáhne do kapsičky.
20'
Joselu si pohotově naběhl k bližší tyči, kde přetavil kratší centr v zajímavou hlavičku. Ta letěla, naštěstí pro Betis, vedle pravé tyčky.
19'
Tentokrát vybojovalo Deportivo rohový kop z pravé strany hrací plochy.
18'
Rychlá domácí akce vedená po pravé straně přinesla nebezpečný centr do vápna, který hosté odvrátili na autové vhazování.
17'
Alex Moreno tentokrát adresátem nepříjemného faulu, jehož autorem byl opět Vidal. Tohle nejsou zrovna chvíle šestadvacetiletého útočníka.
14'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
Domácí jdou do vedení! Pérez nahrál ze středu hřiště na pravou stranu ALEIXI VIDALOVI, jehož ránu ke vzdálenější tyči nešťastně tečoval Moreno. Brankář Robles tak byl bez šance.
13'
Fékir si naběhl na dobrou přihrávku a vyslal přízemní dělovku z levého kraje velkého vápna. Míč minul asi o metr zadní tyč.
12'
Alavés s míčem dlouho nepobyl, po faulu Joselua rozehrává Betis.
11'
Domácí mají k dispozici autové vhazování na vlastní polovině hřiště.
10'
Končí nám zajímavá úvodní desetiminutovka, která nabídla po jedné velké šanci na každé straně. Diváci se zatím nenudí.
8'
Na druhé straně přihrával do vápna zajímavým dloubáčkem Moreno, ani tentokrát se však jeho spoluhráči do zakončení nedostali.
7'
Z rohového kopu domácí nic nevytěžili, vzdušný prostor ovládli hosté ze Sevilly.
6'
Zajímavá možnost i na protější straně hrací plochy! Robles vybíhal pro míč mimo pokutové území, o chloupek dříve ale u něj byl dotírající Lucas Pérez, který hostujícího brankáře přeloboval. Míč nakonec do sítě nedoletěl, na rohový kop jej včas odhlavičkoval Mándí.
5'
První velká možnost tohoto utkání! Z hranice ofsajdu vybíhal Iglesias, který se dostal zcela sám před Pacheca. Zaskočen tím, že nebyl máván ofsajd, ale zaváhal a napálil míč mimo pravý horní růžek branky.
3'
Na chvíli se útočení ujali hosté, rychle se ale museli vracet. Aktivní Rioja byl na levém křídle zastaven pouze za cenu nedovoleného zákroku.
2'
Z pravé strany hrací plochy odcentroval do vápna Navarro, hostující obrana ale balon bleskově vyhlavičkovala do bezpečí.
1'
Fotbalisté Alavésu nastoupili do zápasu v modro-bílých dresech, hosté ze Sevilly hrají v růžovo-černé kombinaci.
1'

Deportivo Alavés: Pacheco – Navarro, Laguardia, Ely, R. Duarte – Aleix Vidal, García (C), Wakaso, Rioja – Lucas Pérez, Joselu.
Náhradníci: Sivera – Martín, Burke, Burgui, Magallán, Pons, Sainz.

Real Betis: Robles – Emerson, Mándí, Feddal, Moreno – Bartra – Fékir, Canales, Guardado, Joaquín (C) – Iglesias.
Náhradníci: Marín – Aleñá, Barragán, González, D. Lainez, Loren, Tello.

Rozhodčí: Lahoz – Jiménez, Mateo.
Poslední dvě vzájemná měření sil skončila remízou. Předloni v srpnu se na stadionu Alavés čekalo na branky marně, loni v únoru pak skončil duel na půdě Realu 1:1. Budou se body dělit i tentokrát?
Betis posbíral v dosavadním průběhu soutěže o čtyři body více, v tabulce se tak nachází na třináctém místě. Nutno říci, že drtivou většinu bodů (17) získal Real na domácím hřišti. Betis zakončil loňský kalendářní rok domácí porážkou 1:2 s Atléticem Madrid, před tímto duelem ale neprohrál v součtu s pohárem hned pět zápasů v řadě, přičemž jen jednou remizoval. Také v případě Betisu má nejlepší klubový kanonýr na své gólové pažbě osm letošních zářezů. Je jím šestadvacetiletý útočník Loren.
Alavés se ve dvacetičlenné tabulce nachází na patnácté pozici, když dosud nasbíral 19 bodů. V závěru roku se Deportivu vůbec nedařilo, když z posledních čtyř kol vydolovalo jen jediný bod za remízu 1:1 s předposledním Leganes. V posledním duelu pak Alavés prohrál rozdílem třídy 4:1 na půdě vedoucí Barcelony. Nejlepším týmovým střelcem je Lucas Perez. Jednatřicetiletý španělský útočník se v letošním ligovém ročníku trefil již osmkrát.
Příjemné nedělní odpoledne. V pořadí 19. kolo španělské LaLigy má dnes na programu čtyři utkání. My se v tomto textovém přenosu zaměříme na duel mezi týmy Deportivo Alavés a Real Betis. Vzhledem k vyrovnanému postavení obou celků nemá zápas papírového favorita.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.