La Liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Eibar : D. Alavés - 24. listopadu 2019   16:00

0:2
(0:0)
D. Alavés
85' Joselu  (Aleix Vidal) • 90+1' Joselu  (Pons)
Eibar
Dmitrović – De Blasis, P. Oliveira, Arbilla, Cote (81. Bigas) – P. León, Papakouli Diop (87. Ramis), Escalante (C), Orellana – Enrich (65. Charles), Kike García.
Y. Rodríguez – Ramis, Inuj, Expósito, Bigas, Charles, Tejero.
Mateu Lahoz – Cebrián, Martínez
Estadio Municipal de Ipurúa (Eibar)
D. Alavés
Pacheco (C) – Martín, Navarro, Ely, R. Duarte – Aleix Vidal, Wakaso, Pina, Sainz (65. Pons) – Lucas Pérez (72. Joselu), Burke.
Sivera – Burgui, Magallán, Rioja, Guidetti, Pons, Joselu.

S konstatováním, že si Alavés veze z Eibaru všechny tři body, se s Vámi loučím a někdy se zase těším na počtenou!
Statistiky zápasu:
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 7:2. Rohy: 10:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:11.
Fotbalisté Eibaru podlehli na domácím hřišti Alavésu 0:2. Domácí mohou žehrat na neproměňování šancí, kterých měli za bezgólového stavu celkem dost. Hrdinou zápasu se však stal hostující žolík Joselu. Ten přišel na trávník dvacet minut před koncem a dvěma zásahy utkání rozhodl. Deportivo zůstává v tabulce třinácté, ale zase se více vzdálilo sestupovému pásmu. Eibar klesl na šestnáctou pozici.
90+4'
90+3'
Zápas se už jen dohrává. Domácí vědí, že dnes žádné body nezískají.
90+1'
Rozhodčí nastaví tři minuty.
90+1'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
Nasazení JOSELA na posledních 20 minut se hostujícímu trenérovi nadmíru vydařilo! Hosté vyrazili do otevřené obrany soupeře. Pere Pons pak poslal do šance právě Josela a ten přes padajícího Dmitroviće s největší pravděpodobností rozhoduje zápas – 0:2.
89'
Charles si došel pro faul od Martína. Standardní situace pro domácí.
88'
Žlutou kartu dostává Anaitz Arbilla (SD Eibar).
87'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Papakouli Diop, přichází Iván Ramis.
85'
Hosté otevírají necelých šest minut před vypršením základní hrací doby skóre! Aleix Vidal poslal z pravé strany do šestnáctky zpětnou přihrávku, která našla nabíhajícího JOSELA a ten z první umístil míč pod padajícím Dmitrovićem do sítě.
84'
Hosté ze standardní situace bránu soupeře neohrozili.
83'
Mubarak Wakaso se svíjí v bolestech na trávníku poté, co se ho snažil zastavit Charles. Místo míče totiž trefil jeho nohu. Kartu sudí nevytáhl, přímý kop ale nařizuje.
83'
Centr Wakasa skončil na hlavě Diopa, který balón odvrátil do autu. Vhazuje Deportivo.
82'
Na pravé straně postupoval dopředu Aleix Vidal. Jeho přihrávka byla sražena do zámezí a tak je z toho roh pro hosty.
81'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Cote, přichází Pedro Bigas.
80'
Mubarak Wakaso zajel do protihráče poměrně ostrým skluzem. Výsledkem je žlutá karta.
78'
Tutovka hostí! Joselu poslal do úniku Olivera Burkea, který obstřelil vybíhajícího Dmitroviće, ale zamířil metr vedle pravé tyče!
77'
Vidalovi se centr nepovedl, míč skončil až za domácí bránou, od které bude rozehrávat Dmitrović.
76'
Centr hostujícího Duarteho skončil na ruce Pabla De Blasise. Hosté budou zahrávat standardní situaci.
75'
Před námi je poslední čtvrthodina. Odvrátí některý z týmů bezgólovou remízu?
72'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Lucas Pérez, přichází Joselu.
72'
Po rohovém kopu žádali domácí penaltu za údajnou ruku jednoho z bránících hráčů. Myslím si ale, že bylo vše v pořádku. Stejný názor má i sudí Mateu Lahoz, který pokutový kop nenařizuje.
71'
Jeden z hostujících hráčů odvrátil hlavou míč jen ke střídajícímu Charlesovi. Ten protáhl Pacheca ranou z 18 metrů, ale gólman Deportiva balón vytáhl nad břevno!
70'
Přetažený centr Coteho dostihl De Blasis. Domácí tak mohou nadále obléhat pokutové území soupeře.
68'
Navarro ale k lavičce nic nesignalizuje a pokračuje ve hře. Zřejmě šlo pouze o krátkodobou indispozici.
67'
Vypadá to, že nějaký zdravotní problém má Ximo Navarro. Hostující stoper na hřišti viditelně pokulhává.
65'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Borja Sainz, přichází Pere Pons.
65'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Sergi Enrich, přichází Charles.
64'
Hosté se po rohovém kopu ubránili. Nyní se bude střídat...
63'
Obrovská šance domácích! Na levé straně šestnáctky se dostal ke střele Cote. Ta směřovala na vzdálenější tyč a Pacheco balón vyrazil jen k Fabiánovi Orellanoi. Ten mohl dorážet do odkryté brány, míč si však rovnal příliš dlouho a jeho zakončení tak bylo sraženo obránci na roh.
63'
Centr Leóna hledal nabíhajícího Sergia Enricha. Před ním ale zakročil obránce.
62'
Rozehrávajícím hráčem byl Aleix Vidal. Jeho centr obrana Eibaru odvrací.
61'
Po nedovoleném zákroku De Blasise budou hosté zahrávat standardní situaci.
59'
Teď už se dostali ke slovu zase domácí. Fabián Orellana pracoval s míčem na pravé straně a nakonec nahrál před šestnáctku Papakoulimu Diopovi. Ten na nic nečekal a z první vypálil nad.
57'
Hosté poprvé po přestávce vystrčili růžky! Přihrávku za obranu dostal Lucas Pérez, který to však měl na dlouhou nohu a v pádu nedokázal překonat brankáře Dmitroviće!
55'
Ve druhém poločase stále útočí převážně jen Eibar. Alavés sází na zataženou obranu.
54'
Centr Pedra Leóna zablokoval Pina. Další míč poslal před hostující bránu Cote, ovšem Ximo Navarro ho hlavou odehrál do bezpečí.
52'
De Blasisova kolmá přihrávka hledala Sergia Enricha. Ten míč před brankovou čarou nedoběhl, ale svému spoluhráči i tak gestem poděkoval.
50'
Domácí začali druhou půli tlakem. Z levého křídla si navedl míč na střelu pravačkou Pedro León. Zamířil vedle vzdálenější tyče.
49'
Z dálky zkusil štěstí Pablo De Blasis. Míč doskákal do náruče brankáře Pacheca.
48'
Ten rozehrával právě Orellana. Míč se k němu poté ještě vrátil, ale ani z dalšího centru neuhodilo.
47'
Kike García sklepával míč pro Petra Leóna. Ten místo střely centroval na vzdálenější tyč, kde ale scházeli spoluhráči. Následně se snažil něco vymyslet Orellana, který pro domácí vybojoval roh.
47'
Po centru Orellany sudí přerušil hru. Viděl útočný faul některého z domácích hráčů.
46'
Rozhodčí nic nenastavil a ukončil první poločas, který gól nepřinesl. Šance jsme ale viděli. Hned v úvodu utkání trefil tyč hostující Sainz, pak už měli více příležitostí fotbalisté Eibaru. Nejčastěji se v nich ocital Kike García, který v prvním případě těsně minul bránu, druhé zakončení, které by asi skončilo v bráně, mu zablokoval obránce a nakonec mu dobrou hlavičku po rohu vytáhl nad břevno brankář. Za zmínku pak stojí i přímý kop Coteho, po němž se opět zaskvěl gólman Pacheco.
45'
45'
Kike García se ocitl v ofsajdovém postavení a dobře to věděl. Míč tak pustil k hostujícímu brankáři.
43'
Ximo Navarro se ocitl při rozehrávce pod tlakem a musel tak zakopnout míč jen do autu.
41'
Do konce první půle zbývá tak pět minut. Na gól stále čekáme.
39'
Domácí následně pokračovali v tlaku. Centry do pokutového území poslali Escalante či Cote, ale defenziva Alavésu stále drží.
38'
Přímý kop zahrával Cote! Pokusil se zaskočit Pacheca ranou na stranu, kterou si měl krýt on. Hostující brankář ale s touto variantou zřejmě počítal a tygřím skokem balón vyrazil!
37'
Ximo Navarro zajel před pokutovým územím do Sergia Enricha, za což vyfasoval žlutou kartu.
36'
I podruhé se hosté dokázali ubránit.
36'
Po rohu Leóna hosté odvrátili balón do zámezí. León si rozehrávku od rohového praporku zopakuje.
35'
Enrich roztáhl hru doleva na Pedra Leóna. Ten vymotal protihráče a odcentroval. Míč odvrátil na roh bránící Pina.
32'
Po dalším rohu se dostal k hlavičce Kike García. Mířil pod břevno, ale také na střed brány a brankář Pacheco tak balón vyškrábl nad svou svatyni!
31'
Po rohovém kopu skákal na vzdálenější tyči Gonzalo Escalante, ale balón se nakonec snesl za brankovou čáru. Podle rozhodčího za to mohl dotek bránícího hráče a domácí tak budou kopat další roh.
31'
Po obranném zákroku Rodriga Elyho budou domácí zahrávat rohový kop.
29'
Dobrou hostující spolupráci před pokutovým územím zakončil přízemní střelou k bližší tyči Aleix Vidal. Dmitrović byl na zemi včas a pokus hostujícího fotbalisty lapil.
27'
Borja Sainz odcentroval z pravé strany do rukavic brankáře Dmitroviće. Hosté v posledních minutách srovnali obraz hry.
26'
Výbornou kolmicí vyslal Pina dopředu Olivera Burkea. Ten se snažil z levé strany procpat míč před bránu, kde byl Borja Sainz, ovšem bránící Arbilla balón srazil do náruče brankáře Dmitroviće.
24'
Domácí dobře napadají. Rodrigo Ely byl tak nucen jen nakopnout balón dopředu, kde ho vybojovali hráči Eibaru.
23'
Aleix Vidal se prezentoval nepřesným pokusem o přenesení hry na levou stranu. Domácí budou vhazovat.
21'
Po rohovém kopu Pedra Leóna se míč na chvíli dostal k De Blasisovi. Argentinský fotbalista se však nezorientoval dost rychle na to, aby stačil vystřelit.
20'
Domácí vybojovali u půlící čáry míč a rozehráli protiútok, který vyřešil odkopem na roh Rodrigo Ely.
19'
Hráči Alavésu se snaží otupit nápor soupeře a drží míč ve středu hřiště.
17'
Fabián Orellana si navedl míč na levačku a zkusil to zpoza šestnáctky. Trefil střed brány, kde byl připravený Pacheco.
16'
Domácí přebírají iniciativu. Přetažený centr doběhl Pedro León, který vracel míč zpět do ohně a obrana Deportiva měla co dělat.
14'
Hra se rychle otočila a velkou příležitost si připravili hráči Eibaru! Po zpětné přihrávce spoluhráče zakončoval z 8 metrů Kike García. Brankář Pacheco by asi neměl šanci, ovšem střelu Garcíi zablokoval obránce Martín.
14'
Hosté vyrazili do útoku po levé straně. Po přihrávce Wakasa se řítil dopředu Tomás Pina, který ale ztroskotal na bránících hráčích.
13'
Cote se dostal s míčem až do zámezí. Vhazovat budou hosté.
11'
Unikajícího soupeře podrazil domácí Pedro León. Obešlo se to bez karetního trestu.
10'
Oba týmy si už vytvořily po jedné gólové šanci. Uvidíme, zda bude zápas v podobném duchu pokračovat dál.
7'
Na pas z hloubi pole si naběhl Kike García. Domácí útočník se už dostal do poměrně ostrého úhlu, přesto zamířil jen těsně vedle vzdálenější tyče!
6'
Nebezpečný centr domácích z levé strany směřoval na vzdálenější tyč. Nabíhající hráč tam hlavou na balón těsně nedosáhl.
4'
Hosté z Alavésu mohli jít do vedení! Aleix Vidal zatáhl z pravé strany balón do šestnáctky, kde ho předložil Borjovi Sainzovi. Brankář Dmitrović míč lehce škrtl a to stačilo na to, aby ho vytěsnil na tyč!
3'
Také domácí měli k dispozici standardku. Ta se kopala z levé strany, Leónův centr skončil na obraně Deportiva.
1'
Hosté zahrávali standardní situaci. Centrovaný míč odvrátil do bezpečí Pedro León.
1'

SD Eibar: Dmitrović – De Blasis, P. Oliveira, Arbilla, Cote – P. León, Papakouli Diop, Escalante, Orellana – Enrich, Kike García.
Náhradníci: Y. Rodríguez – Ramis, Inuj, Expósito, Bigas, Charles, Tejero.

Deportivo Alavés: Pacheco – Martín, Navarro, Ely, R. Duarte – Aleix Vidal, Wakaso, Pina, Sainz Gallo – Lucas Pérez, Burke.
Náhradníci: Sivera – Burgui, Magallán, Rioja, Guidetti, Pons, Joselu.

Rozhodčí: Mateu Lahoz – Cebrián, Martínez.
SD Eibar (14. místo, 4 – 3 – 6, skóre 14:21 15 bodů)
Fotbalisté Eibaru jsou na tom velice podobně jako Alavés. Jen vinou horšího skóre se nacházejí za svým soupeřem. Naposldy na domácím hřišti podlehli vysoko 0:4 Realu Madrid. Před tím si ale připsali dvě výhry, doma zdolali 2:1 Villarreal a poté zvítězili stejným výsledkem na půdě Leganés.

Posledních 5 zápasů Eibaru:
Eibar – Barcelona 0:3
Valladolid – Eibar 2:0
Eibar – Villarreal 2:1
Leganés – Eibar 1:2
Eibar – Real Madrid 0:4
Deportivo Alavés (13. místo, 4 – 3 – 6, skóre 14:18, 15 bodů)
Fotbalisté Alavésu půjdou do nedělního zápasu ze třináctého místa tabulky. Na sestupové pásmo mají k dobru šest bodů. V posledních sedmi utkáních Deportivo pravidelně střídá výhry s prohrami. Naposledy doma přehrálo 3:0 Valladolid, bude tedy tentokrát na řadě zase porážka?

Posledních 5 zápasů Alavésu:
Alavés – Vigo 2:0
Villarreal – Alavés 4:1
Alavés – Atlético 1:1
Osasuna – Alavés 4:2
Alavés – Valladolid 3:0
Vítám tu všechny milovníky kvalitního fotbalu a obzvláště toho španělského! 14. kolo La Ligy přinese také souboj sousedů v tabulce, čtrnáctý Eibar přivítá třinácté Alavés. Oba celky jsou na tom bodově stejně, Deportivo však disponuje o něco lepším skóre.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.