La Liga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Eibar : Mallorca - 7. března 2020   13:00

Eibar
90+2' Bigas (Orellana)
1:2
(0:1)
Mallorca
42' Rodríguez   • 78' Kubo  (Pozo)
Eibar
Dmitrović – Arbilla, P. Oliveira, Bigas, Cote – P. León (57. De Blasis), Cristóforo (76. Escalante), Papakouli Diop (57. Expósito), Orellana – Charles, Enrich (C).
Javier Estrada Fernández – Roberto Alonso Fernández, José Alcoba Rodríguez
Estadio Municipal de Ipurúa (Eibar)
Mallorca
Reina (C) – Valjent, Raíllo, Agbenyenu, Sedlar – Kubo (82. Ki Song-jung), Baba Mohammed, Pozo, Rodríguez – Cucho Hernández (85. Chavarría), Budimir (72. Lago Junior).
Fabri – Febas, Chavarría, Lago Junior, Pedraza, Sastre, Ki Song-jung.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 5:4. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 16:7.
Mallorca dokázala porazit Eibar poměrem 2:1 a připsala si tak velmi cenné vítězství a hlavně tři body do bojů o záchranu.
V 65. minutě mohl uklidnit hosty Hernández, ale jeho střela minula pravou tyč. V 78. minutě se ale Mallorca dočkala dvoubrankového vedení po gólu Kuby. V 90+2. minutě sice snížil Bigas, ale následně už Eibar nedokázal vstřelit vyrovnávací branku.
Po závěrečném hvizdu ještě panují emoce a sudí opět tasí žlutý kartónek, který uviděl náhradní brankář Eibaru Yoel Rodríguez.
90+4'
90+3'
Následně se ještě obě mužstva požduchala a žlutou kartu uviděl Sergi Enrich a Manolo Reina.
90+2'
Eibar právě vstřelil branku!
Domácí se přece jenom dočkali branky a snižují na 1:2! Po centru Orellany z pravé strany do vápna se dostal do zakončení hlavou PEDRO BIGAS a jeho nekompromisní střela pod horní tyč skončila v brance. Asistence: Orellana.
90'
Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.
90'
Po chvíli se ale Paulo Oliveira dopustil nedovoleného zákroku ve středu hrací plochy.
89'
Po chvíli ale přišel jen faul ze strany hostů uprostřed hrací plochy a Eibar tak bude pokračovat v nátlaku, ovšem moc času už mu na dva góly nezbývá.
88'
Enrich se nedostal z levé strany k centru a Manolo Reina tak bude mít odkop od své svatyně.
86'
Charles ještě uviděl za řeči kartu žluté barvy.
86'
Domácí hráči jsou podráždění, jelikož nyní sudí odpískal faul ve prospěch soupeře a navíc Eibar pořád prohrává o dvě branky.
85'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Cucho Hernández, přichází Pablo Chavarría.
84'
Tentokrát se navíc lehce zranil brankář Manolo Reina a hra je tak přerušená.
83'
Znovu si hosté poradili s nákopem Eibaru do vápna před bránu Reiny.
82'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Takefusa Kubo, přichází Ki Song-jung.
81'
Nyní navíc pomezní rozhodčí odmával ofsajdové postavení, ve kterém se nachytal útočník Eibaru.
80'
Eibar se opět jen marně snaží něco vymyslet, protože Mallorca ve druhé půli brání velice dobře.
78'
Mallorca právě vstřelila branku!
Zdá se, že je rozhodnuto, protože hostující celek jde do vedení 2:0! Hostující hráč Pozo navedl míč před vápno, kde si jej přebral TAKEFUSA KUBO a ten posléze pohotově vypálil přízemní ránu do levé tyče, od které se míč odrazil za brankovou čáru. Asistence: Pozo.
77'
Nepovedená přihrávka domácího hráče skončila jen u gólmana Reiny.
76'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Sebastián Cristóforo, přichází Gonzalo Escalante.
74'
Standardní situace Mallorcy ale nebyla nijak moc nebezpečná a skončila pouze v moci obrany Eibaru.
73'
Cote nevybíravým zákrokem přerušil únik soupeře a uviděl tak od sudího kartu žluté barvy.
72'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Lago Junior.
71'
Iddrisu Baba Mohammed získala balón ve středu hrací plochy, ale následně ji poslal k zemi Oliveira.
70'
Cucho Hernández si udělal místo pro střelu, ale jeho rána z levé strany skončila v zámezí.
68'
Obrana Mallorcy zatím skvěle odolává tlaku ze strany Eibaru a domácí jsou bezradní.
67'
Opět marná snaha ze strany domácích něco vymyslet a následný centr z pravé strany tak končí bezpečně v rukou gólmana Reiny.
66'
Rodríguez zezadu podrazil Orellanu a uviděl žlutou kartu.
65'
Po skvělé kombinaci a přízemním centru z levé strany se dostal do velké šance Cucho Hernández, ale jeho zakončení z první mu sjelo z kopačky a šlo vedle domácí svatyně!
64'
Nyní je k vidění snaha Eibaru a jeho obléhání soupeřovy šestnáctky. Nakonec se domácím podařilo dostat do vápna, ale míč skončil opět jen v moci gólmana.
63'
Posléze se ovšem k balónu dostala Mallorca a nakonec přišla také střela zpoza šestnáctky, ale ta byla zblokována.
62'
Fabián Orellana se nedostal dopředu z levé strany, ale získal pro Eibar alespoň autové vhazování.
60'
Hodina hry je u svého konce a Mallorca stále vede nad Eibarem 1:0. Můžeme se ovšem těšit na dramatický konec tohoto zápasu, neboť domácí jsou v tlaku.
59'
Nová tvář na hrací ploše Eduardo Expósito centroval z levé strany do vápna, ale tam míč dostal do bezpečí hostující obránce.
58'
Domácí se sice dostali k centru z pravé strany, ale ten byl zblokován do zámezí.
57'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Pedro León, přichází Pablo De Blasis.
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Papakouli Diop, přichází Eduardo Expósito.
57'
Další nákop domácích skončil jen u hostující obrany a posléze navíc přišel faul obránce Eibaru.
56'
Eibar sice je v tlaku, ale stále se nemůže dostat do velké gólovky.
54'
Po centru ze strany Eibaru přišla hlavička Charlese, ale ta skončila jen bezpečně v moci gólmana Reiny.
53'
A opět dělal obraně Eibaru velké problémy Takefusa Kubo, ale tentokrát si s ním poradil obránce tělem.
52'
Domácí se sice dostali k pokusu o střelu, ale ten nebyl nijak nebezpečný a skončil vedle branky.
50'
Přihrávka domácího hráče na pravé straně byla zblokována a Mallorca navíc získala autové vhazování.
48'
Eibar se z pravé strany dostal až k centru, ale ten po pár odrazech skončil bezpečně v moci brankáře Reiny.
47'
Kubo opět dělal problémy domácí obraně, ale nakonec Eibar dokázal vše vyřešit a Dmitrović tak bude mít odkop od své svatyně.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 14:01.
První poločas je u svého konce a Mallorca vede na půdě Eibaru 1:0. V úvodu utkání byli hosté aktivnějším týmem, ovšem posléze se hra srovnala Cote napálil břevno. Už se zdálo, že se gólu nakonec v první půli nedočkáme, ale ve 42. minutě se parádním přímým kopem blýskl Dani Rodríguez a poslal tak Mallorcu do vedení 1:0.
45'
45'
Tentokrát jsme se už dočkali střely z kopačky Coteho, ale ta zamířila jen vedle brány soupeře.
44'
Roh se bude opakovat, jelikož první centr odvrátil do zámezí obránce Mallorcy.
43'
Eibar ale chce rychle odpovědět a nyní získal rohový kop z levé strany.
42'
Tak přece jenom jsme se dočkali branky před konce první půle! K exekuci přímého kopu se postavil DANI RODRÍGUEZ, který svůj střílený centr poslal do vápna až zapadl přesně k pravé tyči možná s lehkou tečí domácího obránce!
40'
Posléze se ale dopustil faulu uprostřed hrací plochy Paulo Oliveira, jenž uviděl žlutou kartu.
38'
Ovšem volný kop domácích nepřinesl nic nebezpečného, ale Eibar je stále u balónu.
37'
Další faul, který přichází ze strany hostů, kterého se nyní dopustil Alejandro Pozo. Eibar tak je konci poločasu v tlaku.
35'
Rána zpoza vápna domácího hráče byla zblokována obětavým obráncem soupeře.
34'
Cote se tentokrát dostal do zakončení, ale to letělo opět jen mimo svatyni Reiny.
33'
Hosté následně ještě získali rohový kop z levé strany, ale ten už tak nebezpečný nebyl a dopředu jde Eibar.
32'
Kubo se skvěle prodral po pravé straně a posléze dostal do šance Agbenyenu, který chtěl obejít brankáře, což se mu povedla, ale následná přihrávka před bránu byla zblokována.
30'
Půl hodina hry je u svého konce a gólu jsme se zatím v utkání Eibar s Mallorcou nedočkali.
29'
Posléze se sice na pravé straně dostal k centru Kubo, ale ten byl nepovedený a brankář Dmitrović tak bude mít odkop od své svatyně.
28'
Mallorca je stále u balónu na polovině soupeře a snaží se něco vymyslet.
27'
Na centr na přední tyč si sběhl hostující hráč, ale ten míč těsně podskočil, jinak by zakončoval z bezprostřední blízkosti.
26'
Mallorca získala rohový kop z levé strany, o který se postará Takefusa Kubo.
25'
Následné exekuce se ujal Pedro León, ale ten svou střelu poslal pouze na tribunu.
23'
Antonio Raíllo jasně přišlápl nohu soupeře a od sudího uviděl žlutou kartu. Eibar tak bude mít přímý kop z velice dobré pozice.
21'
Eibar nyní sevřel hostující celek, ale centry ze stran zatím nejsou nijak nebezpečné.
20'
Aleksandar Sedlar v hlavičkovém souboji sundal domácího hráče na zem a Eibar tak má k dispozici volný kop.
18'
Nákop do vápna domácích ale nepřinesl nic nebezpečného a u míče tak je opět Eibar.
17'
Po chvíli přišel nedovolený zákrok ze strany domácích a Mallorca tak bude mít volný kop.
16'
Nebezpečný centr domácího hráče z levé strany sice letěl do vápna, ale tam jej odhlavičkoval hostující obránce.
14'
Nyní ale bude domácí gólman Marko Dmitrović čelit standardní situaci ze strany hostů.
12'
Domácí celek se už dostal do hry, ale stále vidíme velice vyrovnaný začátek zápasu.
11'
První velká příležitost Eibaru končí na břevně! K exekuci přímého kopu z poměrně velké dálky se postavil Cote, ale jeho rána orazítkovala horní tyč!
9'
Následná standardní situace hostů byla rozehrána signálem, ale ten se moc nepovedl a do protiútoku tak může jít Eibar.
8'
Dani Rodríguez se velice dobře procpal dopředu po levé straně a nakonec vybojoval pro Mallorcu rohový kop.
7'
Charles se tentokrát dostal k možnosti vystřelit, ale nebylo z toho nic nebezpečného.
6'
Na začátku zápasu je zatím o něco aktivnější hostující celek a Eibar se nemůže ani přiblížit k bráně soupeře.
4'
Posléze se Mallorca opět snažila něco vymyslet, ale nakonec je z toho pouze autové vhazování pro domácí mužstvo.
3'
Cucho Hernández byl velice blízko ke vstřelení první branky tohoto zápasu, ale jeho střela ke vzdálenější pravé tyči skončila na skvělém zákroku Dmitroviče!
2'
Eibaru se sice nepovedl útok a následně se tak Mallorca dostala do přečíslení, ovšem Paulo Oliveira skvěle zasáhl a získal pro domácí celek autové vhazování.
1'
Hosté se snažili dostat dopředu po pravé straně, ale následný pas skončil jen v zámezí.
1'

SD Eibar: Dmitrović – Arbilla, P. Oliveira, Bigas, Cote – P. León, Cristóforo, Papakouli Diop, Orellana – Charles, Enrich (C).
Náhradníci: Y. Rodríguez – R. Correa, S. Álvarez, De Blasis, Escalante, Expósito, Kike García.

RCD Mallorca: Reina (C) – Valjent, Raíllo, Agbenyenu, Sedlar – Kubo, Baba Mohammed, Pozo, Rodríguez – Cucho Hernández, Budimir.
Náhradníci: Fabri – Febas, Chavarría, Lago Junior, Pedraza, Sastre, Ki Song-jung.

Rozhodčí: Javier Estrada Fernández – Roberto Alonso Fernández, José Alcoba Rodríguez.
RCD Mallorca:

Mallorca se momentálně nachází na 18. pozici s 22 body a skóre 26:43. Naposled se Mallorca představila doma před 14 022 diváky proti Getafe. V první půli tohoto zápasu ale branka nepadla. V 67. minutě se sice diváci dočkali gólu, ale ten vstřelil hostující hráč Maksimovič. Konec utkání byl velmi vyhrocený a v 90+1. minutě uviděl dvě žluté karty během dvou minut Sevilla. Mallorca tak prohrála 0:1. Nejlepším střelcem je s 9 góly Budimir.
SD Eibar:

SD Eibar je aktuálně v tabulce na 16. místě s 27 body a skóre 25:37. V posledním utkání přivítal na svém stadionu před 5 952 diváky Levante. Ve 27. minutě poslal domácí tým do vedení Charles a stav byl tak poločase 1:0. Ve 48. minutě se Charles trefil podruhé a bylo to už 2:0. V 72. minutě mohl právě Charles zkompletovat hattrick, ale pokutový kop neproměnil. Šest minut před koncem ještě pojistil jasnou výhru Orellana a Eibar zvítězil 3:0. Nejlepším střelcem je se 7 góly Orellana.
Ve 27. kole se proti sobě utkají týmy SD Eibar a RCD Mallorca. Naposled se spolu tato mužstva utkala minulý rok na půdě Mallorcy, která zvítězila 2:1. Dnes se ale bude hrát na Estadio Municipal de Ipurúa v Eibaru. Tento stadion nabídne kapacitu pro ‎7 222 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Javier Estrada Fernández a jeho asistenti Roberto Alonso Fernández a José Alcoba Rodríguez. Úvodní výkop je naplánován na 13:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.