La Liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Granada : D. Alavés - 7. prosince 2019   16:00

Granada
48' C. Fernández (Díaz) • 58' Soldado  • 78' Y. Herrera (Díaz)
3:0
(0:0)
Granada
Rui Silva – Díaz (C), D. Duarte, J. A. Martínez, Quini (37. Neva) – Gonalons, Y. Herrera – Puertas, C. Fernández, Vadillo (82. Machís) – Soldado (71. Eteki).
A. Escandell – Á. Martínez, Neva, Eteki, Azeez, Ramos, Machís.
Manzano
Estadio Nuevo Los Cármenes (Granada)
D. Alavés
Pacheco – Navarro, Laguardia, Ely, Marín – Aleix Vidal, Pina (37. Wakaso), García (C), Rioja (59. Burke) – Joselu, Lucas Pérez (69. Pons).
Sivera – Martín, Magallán, Burke, Burgui, Pons, Wakaso.

Konec zápasu! Granada ve druhé půli výrazně dominovala a to proměnila v tříbodový zisk! Vše odstartoval Carlos Fernández , který hlavou proměnil centr Díaze. Následně proměnil penaltu Roberto Soldado a třetí branku vstřelil po skvělé akci Yangel Herrera.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 5:4. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 16:17.
90+4'
90+4'
Domácí ještě rozehrávají rohový kop.
90+1'
Rozhodčí nastavuje čtyři minuty.
90+1'
Další hřebíček do rakve Alavésu. Víctor Laguardia (Deportivo Alavés) dostává za šlapák do zad Fernándeze červenou kartu a hosté tak budou posledních pár minut dohrávat v devíti hráčích!
90'
Rozhodčí si ještě půjde celou situaci prohlédnout na videu.
89'
Víctor Laguardia po odkopu trefil Carlose Fernándeze, který zůstává ležet.
88'
Do zakončení se nyní dostal Joselu a Rui Silva musel poprvé v tomto utkání zasahovat.
87'
Puertas dostal pěknou přihrávku za obranu, střela mu ale vůbec neseděla a Fernando Pacheco tedy mohl zůstat v klidu.
85'
Granada dnes bude slavit tři body poprvé od konce října. Od té doby hrála pět zápasů, ze kterých získala pouhý bod.
84'
Fanoušci se dnes v Granadě opravdu baví, nyní po tribunách kolovala mexická vlna.
83'
Puertas vyvezl míč z vlastní půlky až k vápnu hostů. Tam míč poslal na Fernándeze, před kterým zakročil obránce.
82'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Álvaro Vadillo, přichází Darwin Machís.
79'
Domácí se hned snažili ještě zvětšit rozdíl, Carlos Neva ale z brankové čáry odcentroval jen do rukavic brankáře.
78'
Granada právě vstřelila branku!
Domácí pokračují ve skvělém poločasu ve druhé půli a přidávají i třetí branku! YANGEL HERRERA si skvěle obhodil obránce a přesnou střelou na zadní tyč zvyšuje náskok Granady!
75'
Na druhé straně skvěle zakročil Víctor Laguardia, za ním už totiž číhal Carlos Fernández, který by určitě chtěl vstřelit další branku.
74'
Oliber Burke se snažil o rozhýbání ofenzivy hostujícího celku, když si nabíhal do volného prostoru, míč ale zpět nedostal.
72'
Do konce zápasu sice zbývá ještě přibližně dvacet minut, o vítězi tohoto utkání ale je, téměř, rozhodnuto.
71'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Roberto Soldado, přichází Yan Eteki.
70'
Vadillo dloubáčkem hledal Fernándeze, ten se ale při snaze dostat se k míči fauloval kapitána Deportiva.
69'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Lucas Pérez, přichází Pere Pons.
69'
Adrián Martín se vydal do předu, v rohu hřiště vybojoval alespoň rohový kop pro svůj tým.
67'
Další pohroma pro hosty! Mubarak Wakaso (Deportivo Alavés) nyní zbytečným šlapákem fauloval soupeře a po druhé žluté kartě jde do sprch! Stačilo mu k tomu rovných 30 minut na hřišti.
67'
Hráči Alavésu sice mají míč na kopačkách, z vlastní půle ale branku Rui Silvy rozhodně neohrozí.
63'
Manuel García (Deportivo Alavés) skluzem fauloval pronikajícího Soldada a dostává žlutou kartu i přesto, že se mu rozhodnutí rozhodčího vůbec nelíbí.
62'
Centr Puertase po faulu na Fernándeze nenašel nikoho v červenobílých dresech, odkopávat od své branky bude Pacheco.
61'
Domingos Duarte skvěle předskočil Lucase a odhlavičkoval míč do zámezí.
59'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Luis Rioja, přichází Oliver Burke.
58'
Už je to 2:0! K pokutovému kopu se postavil ROBERTO SOLDADO, jenž poslal brankáře na druhou stranu a po dvanácti zápasech konečně skóruje!
57'
Centr z rohového kopu trefil Manuela Garcíu do ruky a rozhodčí ukazuje na penaltový puntík!
57'
Penalta pro Granadu!
56'
Puertas byl s míčem na pravé straně, bránící hráč mu ho pouze odkopl na další rohový kop Granady.
55'
Útočné snažení hostů přerušil Álvaro Vadillo, který odebral soupeři balón a následně byl faulován.
55'
K míči se nyní dostali hráči Alavésu, kteří se budou snažit odpovědět na úvodní branku zápasu.
52'
Manu García doslova odhodil Soldada a může být rád, že vyvázl bez žluté karty.
51'
Roberto Soldado (Granada CF) dostává za protesty žluté napomenutí.
50'
Právě Fernández se znovu dostal k míči v pokutovém území, tentokrát ale nezakončil, po kontaktu se soupeřem totiž zůstává ležet na trávníku.
48'
Domácí vstoupili do druhé půle parádně, po necelých třech minutách totiž dávají první gól zápasu! Skvělý centr Víctora Díaze z pravé strany si totiž našel CARLOS FERNÁNDEZ, který hlavičkou posílá Granadu do vedení!
47'
Álvaro Vadillo našel jen hlavu protihráče, který odhlavičkoval do bezpečí. Míč se poté vrátil na pravé křídlo k Vadillovi, jehož další pokus o centr nebyl přesný a skončil za brankovou čárou.
46'
Granada si hned ze začátku poločasu vyzkouší volný přímý kop z pravé strany.
46'
První poločas je za námi! Bylo v něm vidění několik velkých šancí, ale Roberto Soldado, ani na druhé straně Lucas Pérez, nedokázali vstřelit branku. Skóre je tedy, zatím, nerozhodné.
45+6'
45+6'
Rohový kop Rui Silva nedokázal udržet v rukavicích a měl veliké štěstí, že první, kdo se k balónu dostal, byl Roberto Soldado. Domácí útočník rychle odvrátil nebezpečí.
45+5'
Na druhé straně unikal po pravé straně Aleix Vidal, jenž hledal před brankou spoluhráče, obrana tečovala na rohový kop.
45+4'
Centr z levé strany skončil na hlavě Carlose Ferándeze, jeho zakončení v klidu chytá do rukavic Pacheco.
45+4'
V závěru první půle mají jasně navrch domácí, obrana hostů ale zatím drží.
45+2'
Centr z levé strany mířený do pokutového území hostů vypadal nebezpečně, jeden z domácích útočníků však fauloval, vzrušení tedy bylo zbytečné.
45'
Rozhodčí nastavuje šest minut nad rámec řádné hrací doby.
43'
Šance i na druhé straně. Lucas Pérez si skvěle pokryl balón od protihráče a z hranice pokutového území vyslal přízemní ránu, kterou jen o chloupek minul levou tyč.
42'
Velká šance domácích! Centr z pravé strany se dostal až na zadní tyč, kde číhal Roberto Soldado, který ve skluzu zakončoval, naneštěstí pro domácí však nezamířil přesně!
40'
Puertas si skvěle pohrál s míčem a nakonec byl faulován protihráčem. Tím byl Mubarak Wakaso (Deportivo Alavés), který po třech minutách na hřišti hned dostává žlutou kartu.
38'
Carlos Fernández nyní fauloval Manuela Garcíu. Hosté tedy rozehrávali volný kop, ze kterého vyslal Lucas Péreze skvělý centr do pokutového území. Tam si míč našel Joselu, hlavičkou ale vůbec neohrozil branku.
37'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Tomás Pina, přichází Mubarak Wakaso.
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Quini, přichází Carlos Neva.
36'
Vypadá to na to, že i domácí tým bude muset střídat kvůli zranění. Zatím se hraje deset na deset.
34'
Quini pronikl do pokutového území a vystřelil, trefil ale jen boční síť. Právě Quini poté rovněž zůstal ležet na hrací ploše.
33'
Pina v dnešním utkání pokračovat nebude. Je odvážen ze hřiště na vozíku, za chvíli proběhne první, vynucené, střídání.
31'
Tomás Pina je ošetřován na hrací ploše poté, co po souboji s Fernándezem zůstal ležet na trávníku.
29'
Po krátkém rohu se míč dostal na nohu Yangela Herrery, záložník domácích ale namířil svůj pokus daleko nad břevno branky.
29'
K volnému přímému kopu se postavil Álvaro Vadillo, jenž zkusil střelu, trefil jen hráče ve zdi. Rohový kop.
28'
Skvělá kombinace domácích po levé straně končí první žlutou kartu střetnutí. Vidí ji Ximo Navarro (Deportivo Alavés), jenž těsně před pokutovým územím zatáhl za záchrannou brzdu a stáhl soupeře k zemi.
27'
Rui Silva skvěle zareagoval na přihrávku za obranu, na kterou si nabíhal Lucas Pérez. Domácí brankář včasně vyběhl a zažehnal nebezpečí.
24'
Domingos Duarte odvrátil přízemní centr z levé strany. Hráči Alavésu však zůstávají na balónu na levé straně.
23'
Nyní na hrací ploše leží Roberto Soldado, ke kterému se už sbíhá lékařský tým Granady.
21'
Álvaro Vadillo dostal míč na pravé straně a odcentroval, míč zastavil obránce. Míč se poté dotkl ruky obránce, penalta se ale pískat nebude.
20'
Soldado čekal na centr z pravé strany, Puertas ale trefil jen před ním stojícího obránce. Následuje první roh tohoto utkání.
18'
Hráči Granady se provinili proti pravidlům, přímý kop Deportiva rozehrál Joselu. Tento hráč se zkušenostmi z Premier League ale branku Silvy neohrozil.
15'
V první čtvrthodině jsme zatím neviděli žádnou střelu. Míč mají častěji na kopačkách hráči Alavésu. Ti mají držení míče 58%.
14'
Adrián Marín fauloval u rohového praporku Puertase, volný přímý kop pro domácí celek.
Ximo Navarro přesprintoval soupeře, kterým byl Vadillo, poté ale zbytečně upadl na zem a míč tedy získávají domácí fotbalisté.
10'
Álvaro Vadillo ve středu hřiště pouze přihrál na nohu protihráče a Carlos Fernández poté fauloval Garcíu.
8'
Aleix Vidal měl míč na pravém křídle, přes obránce ale nedokázal odcentrovat. Poté se mu nabídl Pérez, který na přihrávku svého spoluhráče nedosáhl.
6'
Hosté získali míč na půlce hřiště a chtěli jít do rychlého protiútoku, tomu ale zabránila záložní řada Granady.
4'
Lucas Pérez se ocitl ve velké šanci! Kanonýr hostů přetlačil obránce a obešel brankáře, z velkého úhlu ale nedokázal zakončit do odkryté branky!
3'
Puertas dostal zajímavou přihrávku z pravé strany, do zakončení se ale neprodral. Fernardo Pacheco vyběhl a dostal míč do rukavic.
2'
Joselu byl ošetřen a vypadá to, že bude v pořádku. U míče jsou nyní domácí.
1'
Po 15 sekundách hry se na zemi ocitl Joselu, který se svíjí v bolestech po špatném dopadnutí po hlavičkovém souboji.
1'

Granada CF: Rui Silva – Díaz (C), D. Duarte, J. A. Martínez, Quini – Gonalons, Y. Herrera – Puertas, C. Fernández, Vadillo – Soldado.
Náhradníci: A. Escandell – Á. Martínez, Neva, Eteki, Azeez, Ramos, Machís.

Deportivo Alavés: Pacheco – Navarro, Laguardia, Ely, Marín – Aleix Vidal, Pina, García (C), Rioja – Joselu, Lucas Pérez.
Náhradníci: Sivera – Martín, Magallán, Burke, Burgui, Pons, Wakaso.

Rozhodčí: Manzano.
Deportivo Alavés je momentálně na 14. místě tabulky s 18 body a skóre 17:20. I tento klub dokázal obrat o body Atlético Madrid, rovněž po remíze 1:1. V posledním kole sahal na bodový zisk i proti druhému velkému celku z Madridu, tomu však podlehl 1:2. Před zápasem s Realem ale dvakrát za sebou vyhrál s čistým kontem, když si poradil 3:0 s Valladolidem a 2:0 s Eibarem.

Nejlepším střelcem je Lucas Perez, jenž se rovněž dělí o třetí místo v celé soutěži. Po letním příchodu z West Hamu United sice ze začátku branky nedával, v poslední době mu to tam však padá – trefil se v osmi z posledních devíti zápasů!
Granada měla parádní vstup do sezóny, když doma zdolala Barcelonu 2:0 a potrápila například také Real Madrid. V posledních pěti zápasech už jí to ale tolik nelepilo a tak se pomalu propadá tabulkou, kde momentálně okupuje desáté místo s 21 body. I přes nepříliš dobrou formu dokázala obrat o body favorita, když po třech prohrách za sebou doma remizovala s Atléticem Madrid 1:1.

Nejlepším střelcem týmu je Antonio Puertas, jenž si ze záložní řady připsal čtyři přesné zásahy.
Vítejte u online přenosu ze zápasu 16. kola španělské LaLigy, ve kterém se utkají týmy Granada CF a Deportivo Alavés. Úvodní výkop je naplánován na 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.