La Liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Granada : Real Betis - 27. října 2019   14:00

Granada
61' Vadillo (C. Fernández)
1:0
(0:0)
Granada
Rui Silva – Díaz (C), D. Duarte, Sánchez, Neva – Y. Herrera (60. Eteki), Gonalons – Vadillo (74. Soldado), Azeez, Machís – C. Fernández (79. J. A. Martínez).
A. Escandell – Soldado, Ramos, J. A. Martínez, Eteki, Köybaşı, Á. Martínez.
Mateu Lahoz – Cebrián, De Francisco
Estadio Nuevo Los Cármenes (Granada)
Real Betis
Robles – Emerson, Mándí, Feddal (78. Iglesias), Pedraza (72. Joaquín) – Javi García (72. Moreno) – Fékir, Canales, Guardado (C), Tello – Loren.
Marín – Bartra, Iglesias, Joaquín, Sidnei, Moreno, Gutiérrez.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 3:0. Střely mimo: 7:5. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:6.
Fotbalisté Granady navázali na výborné výkony v dosavadním průběhu sezóny a po vítězství nad Betisem 1:0 se posouvají do čela tabulky La Ligy! Jediný gól zápasu vstřelil v 61. minutě Álvaro Vadillo. Krátce poté ještě mohli domácí navýšit svůj náskok, ale Azeez pálil do tyče a dorážející Fernández přestřelil prázdnou bránu. Betis byl nejblíže k vyrovnání v 87. minutě, kdy Canales nastřelil z přímého kopu břevno.
90+4'
90+3'
Roberto Soldado to udělal výtečně. U postranní čáry si tělem pokryl míč, ušetřil čas a získal pro Granadu autové vhazování.
90+2'
Fanoušci Granady jsou na nohou. Další tři body pro nováčka soutěže jsou blízko.
90+1'
Rozhodčí zápas prodlouží o tři minuty!
90'
Nabil Fékir závěr moc neunáší. Teď si zase koledoval o kartu, zajel do Gonalonse.
89'
Fékir si teď šel pro faul příliš okatě. Může být rád, že nedostal za simulování druhou žlutou kartu. Jednu za tento prohřešek už má.
87'
Moc nescházelo a Sergio Canales vyrovnal! Jeho rána z přímého kopu totiž orazítkovala břevno!
87'
Pro faul od Etekiho si došel Fékir. Další přímý kop pro hráče Betisu.
86'
Hosté se nadechují k závěrečnému náporu. S míčem kombinují kolem šestnáctky soupeře.
84'
Hosté si dobře měnili míč na pravé straně. Joaquín nakonec připravil střeleckou pozici Emersonovi, který z hranice šestnáctky přestřelil.
83'
Moreno byl faulován Etekim. Další standardka pro hosty.
81'
Joaquín zamířil z přímého kopu nad břevno. Domácí stále drží svůj těsný náskok. V případě výhry by se v tabulce minimálně vrátili na třetí místo.
81'
Průnik Sergia Canalese zastavil faulem Duarte. Přímý kop pro Betis.
80'
Joaquín dostává žlutou kartu za nesportovní zakopnutí míče.
79'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Carlos Fernández, přichází José Antonio Martínez.
78'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Zouhair Feddal, přichází Borja Iglesias.
77'
Hostům se pomalu krátí čas. I s nastavením mají na vyrovnání tak čtvrthodinu.
76'
Centr Alexe Morena hledal před bránu nabíhajícího Lorena. Ten spadl, ale podle sudího bez cizího zavinění. Hraje se dál.
75'
Roberto Soldado si pomohl v hlavičkovém souboji s Mándím loktem, za což dostal žlutou kartu.
74'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Álvaro Vadillo, přichází Roberto Soldado.
73'
Po standardní situaci míč propadal před domácí bránu, před kterou číhal Loren. Na poslední chvíli mu ukopl míč obránce. Je z toho roh.
72'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Javi García, přichází Alex Moreno.
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Alfonso Pedraza, přichází Joaquín.
71'
Rohový kop měli k dispozici i hosté. Granada se ubránila.
68'
Z dalšího rohového kopu už opětovné nebezpečí pro bránu Betisu nevzešlo.
67'
Domácí se po gólu uklidnili a tlačí Betis! Po rohovém kopu se dostal do velké šance Azeez. Jeho zakončení nakonec srazil mimo bránící hráč.
63'
Hosté teď měli obrovské štěstí! Protiútok Granady zakončoval Ramon Azeez ranou do levé tyče a dorážející Carlos Fernández přestřelil již zcela prázdnou bránu!
61'
Granada právě vstřelila branku!
Domácí se ujímají vedení! Víctor Díaz vybojoval míč na Guardadovi, z čehož mohl těžit Fernández. Ten balón dovedl k pokutovému území, kde našel ÁLVARA VADILLA, který z první chytře usměrnil míč mimo dosah Roblese. Ten nejspíše čekal zakončení ke druhé tyči a jen se smutně ohlédl. Hráči Betisu ještě reklamovali, že gólové akci předcházel faul na Guardada, ovšem rozhodčí provinění proti pravidlům neviděl.
60'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Yangel Herrera, přichází Yan Eteki.
59'
Ránu Sergia Canalese zablokoval bránící Gonalons. Míč se následně snesl do rukavic brankáře Ruie Silvy.
57'
Vědět o sobě dávají fanoušci Betisu, kterých přijelo poměrně velké množství.
55'
Hosté se skvěle prokombinovali středem hřiště a nakonec z toho byla i dobrá šance! Emerson z pravé strany odcentroval na vzdálenější tyč, kam si až z pozice stopera naběhl Ajsa Mándí. Bohužel pro Betis hlavičkoval v pádu mimo.
54'
Domácí hroťák Carlos Fernández napadal rozehrávajícího brankáře Roblese a donutil ho zakopnout míč do autu.
53'
Carlos Neva v souboji předskočil Canalese, který ho následně přistrčil. Domácí rozehrávají od půlící čáry.
52'
Fauly – 5:2
51'
Jeden z hráčů Betisu v šestnáctce hrudí sklepl míč proti noze nabíhajícího Lorena. Volej hostujícího útočníka skončil nad bránou.
50'
Sledujeme opatrný úvod druhé půle. Hráči obou týmů raději zvolí dlouhý nákop, než aby v rozehrávce chybovali.
48'
Darwin Machís se v úvodu druhé půle postavil na pravé křídlo. První poločas přitom odehrál nalevo. Nyní zpracovával míč až za lajnou a hosté ze Sevilly tak budou vhazovat.
46'
Carlos Fernández si nabíhal na centr z hloubi pole. Před ním ale míč lapil brankář Robles.
46'
První poločas gól nepřinesl. V úvodu se hrálo za územní převahy Granady, ale hra se poté postupně vyrovnala. Z příležitostí stojí za zmínku asi jen hezká akce Betisu, kterou však zakončoval nepovedenou střelou Guardado a na druhé straně byl Azeez překvapen, že až k němu propadl centrovaný míč. Doufejme, že se po změně stran dočkáme nějakých gólů a většího počtu šancí.
45+1'
45'
Zouhair Feddal nakonec dostává žlutou kartu. Myslím, že za ni může být ještě hodně rád.
44'
Tak tohle byly vidle od Zouhaira Feddala, který sestřelil Domingose Duarteho ve středu hřiště! Domácí dostávají výhodu, ovšem sudí se k tomuto zákroku ještě určitě vrátí.
43'
Přímý kop zahrával Cristian Tello. Trefil ale pouze nadskakujícího hráče ve zdi.
41'
Gonalons zastavil ostrým skluzem Javiho Garcíu. Standardní situace ze zajímavé pozice pro Betis.
39'
Machís pracoval s míčem na levém křídle. Poté nahrál na střed Yangelovi Herrerovi, který střílel z 20 metrů nad bránu.
38'
Do zajímavé akce se dostávali hosté, ale Loren nepřihrál přesně. Nyní to zkouší na útočné polovině Granada.
37'
Hra se v posledních minutách poměrně rychle přelévá ze strany na stranu. Že by předzvěst zajímavého fotbalu?
34'
Velká šance domácích! Centr z pravé strany propadl až k Ramonovi Azeezovi. Ten tím byl ale zjevně překvapen a nesrovnal si nohu tak, aby míč usměrnil mezi tyče.
33'
Machís se na levém křídle snaží, ale jeho běžeckému výkonu schází větší efektivita. Teď domácí fotbalista neobehrál obránce Mándího.
31'
Hosté sehráli pěknou akci, které scházelo jen přesnější zakončení. Fékir nahrál do levého křídla Canalesovi, který našel zpětnou přihrávkou Andrése Guardada. Tomu však střela vůbec nesedla a skončila hodně mimo.
29'
Fékir dokonce obdržel žlutou kartu za filmování.
28'
Nabil Fékir v šestnáctce spadl po souboji s Maximem Gonalonsem. Ten se ho lehce dotkl rukama, ale padat Fékir rozhodně nemusel. Stejně to vidí i hlavní rozhodčí, který hostující žádosti o penaltu nevyslyšel.
27'
Centr Díaze přizvedl v pokutovém území hlavou Carlos Fernández. Před dobíhajícím protihráčem si pro míč následně došel brankář Rui Silva.
26'
Hosté vyrazili v pěti proti dvěma bránícím hráčům! Canales se rozhodl pro přihrávku na Tella, který ale v pokutovém území akci zadrbal a o míč přišel.
24'
Yangel Herrera navíc zastavil protiútok Betisu faulem, za který dostal žlutou kartu.
24'
Jednalo se o souboj Javiho Garcíí s Yangelem Herrerou. Ten ale vše přifilmoval a nakonec se bude jen kopat od brány hostů.
23'
Darwin Machís postupoval s míčem po levém křídle. Dal si ho ale daleko od nohy a zahnal se až za brankovou čáru. Rozhodčí však zřejmě viděl nějaký nedovolený zákrok, po němž dával domácím výhodu.
21'
Po souboji s Fékirem skončil na zemi Sánchez. O faul se nejednalo, ale rozhodčí po chvíli raději přerušil hru, aby se přesvědčil, že je domácí fotbalista v pořádku.
19'
Hraje se dost důrazně. Alfonso Pedraza dohrál hokejovým hitem Álvara Vadilla, který se těžce sbíral ze země. Domácí budou rozehrávat.
18'
Tu rozehrával Canales. Po jeho centru se dostal k hlavičce Loren, jenž z těžké pozice netrefil bránu.
17'
Hosté se začínají osmělovat. O vzrušení se stará hlavně Nabil Fékir, jehož musel poslat k zemi Yangel Herrera. Standardní situace pro Betis.
16'
Fékir byl chycen za dres bránícím hráčem. Obešlo se to bez karetního trestu.
15'
Loren se dostal k míči na útočné polovině a okamžitě se snažil vysunout kolmou přihrávkou Cristiana Tella. Ten měl ale k balónu dále než vybíhající brankář Rui Silva, jenž tak z pohledu domácích vše vyřešil.
14'
Domácí zahrávali rohový kop. Centr Álvara Vadilla nedokázal odhlavičkovat Loren, ovšem nikdo z nabíhajících hráčů Granady se k balónu v šestnáctce nedostal.
13'
Zajímavé rozhodnutí sudího. Vypadalo to, že byl faulován Sergio Canales, ovšem muž s píšťalkou přisoudil míč domácím.
12'
Žlutou kartou je potrestán také hostující Javi García.
9'
Darwin Machís se snažil dostat k míči před obráncem Emersonem. Soupeře ale přišlápl a rozhodčí Mateu vytáhl po poradě s pomezním žlutou kartu.
8'
Hosté se poprvé pokusili ohrozit bránu Granady. Z levé strany centroval Pedraza a zakončit se snažil Loren. S jeho slabou střelou ovšem nemohl mít Rui Silva problémy.
8'
Míče se nyní ujali hosté, kteří se snaží trochu uklidnit hru.
7'
Ajsa Mándí v souboji hráčů s číslem 23 odzbrojil Machíse. Granada ale zůstane u míče prostřednictvím autového vhazování.
6'
Domácí se opět usazují na své ofenzivní polovině. Snaží se o útočný a kombinační fotbal.
4'
A domácí po ní poprvé zahrozili. Obrana Betisu odvrátila centrovaný míč před svou šestnáctkou, kde se po přihrávce spoluhráče dostal ke střele Darwin Machís. Jeho skákavý pokus skončil v rukavicích Joela Roblese.
3'
Ramon Azeez postupoval dopředu na pravém křídle a byl sražen Pedrazou. Standardní situace pro domácí.
2'
Granada nastoupila na Betis aktivně. Zatím se hraje na útočné polovině domácích.
1'

Granada CF: Rui Silva – Díaz (C), D. Duarte, Sánchez, Neva – Y. Herrera, Gonalons – Vadillo, Azeez, Machís – C. Fernández.
Náhradníci: A. Escandell – Soldado, Ramos, J. A. Martínez, Eteki, Köybaşı, Á. Martínez.

Real Betis: Robles – Emerson, Mándí, Feddal, Pedraza – Javi García – Fékir, Canales, Guardado (C), Tello – Loren.
Náhradníci: Marín – Bartra, Iglesias, Joaquín, Sidnei, Moreno, Gutiérrez.

Rozhodčí: Mateu – Cebrián, De Francisco.
Granada CF (5. místo, 5 – 2 – 2, skóre 16:10, 17 bodů)
Nováček z Granady je velkým překvapením dosavadního průběhu soutěže. Od jejího začátku předvádí skvělé výkony a pokud nad Betisem zvítězí, vrátí se v tabulce minimálně na třetí místo, které mu patřilo před zahájením 10. kola, kdy před Granadou byli jen Barcelona s Realem Madrid. Pod koučem Diegem Martínezem navíc hraje tento celek divácky atraktivní fotbal. Nazaríes už v probíhající sezóně dokázali na svém stadionu přehrát i vedoucí Barcu. Naposledy zdolali 1:0 Osasunu.

Posledních 5 zápasů Granady:
Granada – Barcelona 2:0
Valladolid – Granada 1:1
Granada – Leganés 1:0
Real Madrid – Granada 4:2
Granada – Osasuna 1:0
Real Betis (18. místo, 2 – 3 – 4, skóre 12:19, 9 bodů)
Betisu se začátek sezóny vůbec nevydařil. Ambiciózní celek z Andalusie se propadl v tabulce až na sestupové pozice, což rozhodně nekoresponduje s papírovou kvalitou hráčského kádru. Betis tápe zejména v defenzivě. Dostal už 19 gólů a to je nejvíce v celé lize. Naposledy tým ze Sevilly padl 1:3 na hřišti Realu Sociedad, celkově z posledních tří zápasů zapsal jediný bod.

Posledních 5 zápasů Betisu:
Osasuna – Betis 0:0
Betis – Levante 3:1
Villarreal – Betis 5:1
Betis – Eibar 1:1
R. Sociedad – Betis 3:1
Granada je v nejvyšší sezóně nováčkem a oba celky se tak naposledy v lize potkaly v sezóně 2016/17. Zápas v Seville tehdy skončil remízou 2:2, v Granadě pak domácí zvítězili 4:1.
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V 10. kole španělské La Ligy se utkají také týmy Granady a Betisu. Domácí zatím předvádějí velmi dobré výkony a před zahájením kola jim patřilo senzační třetí místo. To Betis je až osmnáctý, tedy na první sestupové příčce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.