La Liga -  ONLINE PŘENOS -  Mallorca : Barcelona - 13. června 2020   22:00

0:4
(0:2)
Barcelona
2' Arturo Vidal  (Alba) • 37' Braithwaite  (Messi) • 79' Alba  (Messi) • 90+3' Messi  (L. Suárez)
Mallorca
Reina (C) – Pozo, Valjent, Raíllo, Sastre (46. Gámez) – Rodríguez, Pedraza (58. Baba Mohammed), Sevilla (85. Salibur), Kubo – Cucho Hernández (46. Lago Junior), Budimir (85. Prats).
Del Cerro – Yuste, Álvarez
Iberostar Estadi (Palma de Mallorca)
Barcelona
ter Stegen – Roberto (71. N. Semedo), Piqué, R. Araújo, Alba – Arturo Vidal (46. Rakitić), Busquets (71. Arthur), F. de Jong (85. Firpo) – Messi (C), Griezmann (57. L. Suárez), Braithwaite.

To už je ode mne pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost a přeji dobrou noc!
Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 6:3. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 16:5.
Barcelona nakonec bez větších potíží potvrzuje roli favorita. Výhru si zajistila hned ve druhé minutě, kdy skóre otevřel Arturo Vidal. Poté se postupně prosadili Martin Braithwaite, Jordi Alba a v nastavení se nakonec trefil Lionel Messi, který má v hokejové terminologii 1+2. Nutno ale podotknout, že Mallorca rozhodně neodehrála špatný zápas. Dokázala si vytvořit šance, zejména byl vidět Takefusa Kubo. Domácí se však s takovým soupeřem nemohou měřit, což potvrzuje konečné skóre 0:4.
90+6'
90+5'
Hosté se ještě pokoušeli o pátou branku, konkrétně Luis Suárez, ale toho skvěle vychytal domácí brankář, díky kterému to nakonec bude "jen" 0:4.
90+3'
Barcelona právě vstřelila branku!
Branky se nakonec dočká i hvězdný LIONEL MESSI, který se dokonce prosazuje pravačkou! Argentinec si po přihrávce od Luise Suáreze nejprve hledal pozici pro levačku, ale to se mu nepovedlo. Nakonec se tak musel spolehnout na pravou nohu, což se mu vyplatilo, protože se trefil do Frana Gámeze, od kterého se odrazil míč mimo dosah Manola Reiny. Asistence: Luis Suárez.
90+2'
Míč se pořád dochází na polovině Barcelony, která už se klidně bude jenom bránit. Domácí se totiž pokouší alespoň o čestnou trefu.
90+1'
Mallorca se ještě přece jen mohla prosadit. Lago Junior totiž svým centrem našel Abdóna Pratse, který však zakončoval pod tlakem, takže hlavou se trefil jen vedle pravou tyčku!
90+1'
Nastavuje se pět minut.
90'
Alejandro Pozo nechce riskovat ztrátu míče, takže ho raději vrátí Manolu Reinovi, který ho nakopává na levou stranu, kde se chopil Takefusa Kubo.
89'
Barcelona to opět zkoušela přes střed, ale domácí tam opět dohře zahustili prostor. Tudy to tedy nepůjde, ale Kataláncům to vzhledem ke skóre asi moc nevadí.
88'
Lago Junior se šikovně dostal až do šestnáctky, odkud se pokusil o technické zakončení, které vypadalo hodně nebezpečně, ale nakonec se nevešlo mezi tři tyče.
87'
Alejandro Pozo má nějaký prostor na pravé straně, míč si tak vyměnil s Lago Juniorem, ale následně o balón stejně přišel při souboji.
86'
Žlutou kartu dostává Dani Rodríguez (RCD Mallorca).
85'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Frenkie de Jong, přichází Júnior Firpo.
85'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Abdón Prats.
85'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Salva Sevilla, přichází Yannis Salibur.
84'
Barcelona to tentokrát zkouší přes střed hřiště, ale kolem Lionela Messiho se objevili tři protihráči, což bylo moc i pro jednoho z nejlepších fotbalistů této éry.
82'
Jordi Alba nezachytil prudkou přihrávku, která málem skončila až mimo hrací plochu, ale barcelonský bek prokázal svou rychlost, míč doběhl a ještě ho udržel ve hře.
81'
Nyní už se opravdu bude jenom dohrávat. Domácí už napadají jen z principu a hosté vůbec nikam nespěchají, takže další branky se nejspíš už nedočkáme.
79'
Je určitě hotovo, Barcelona dnes zvítězí! Lionel Messi se prezentoval dalším špičkovým pasem. Skvěle si všiml nabíhajícího JORDIHO ALBY, kterého tak vzdušným pasem poslal do úniku, který barcelonský levý obránce využil tvrdou nechytatelnou střelou. Asistence: Lionel Messi.
79'
Ve hře se docela rychle pokračuje. Katálanci tak začínají na své polovině, ale poměrně rychle se přesouvají do útoku.
77'
Následuje další přestávku na osvěžení vodou.
76'
Marc-André ter Stegen dobře zlikvidoval centr od rohového praporku, ale stejně musel zůstat v pozoru, protože vzápětí zkusil štěstí z dálky Alejandro Pozo. Ten však nemířil mezi tři tyče.
75'
Domácí už mají na vyrovnání jen patnáct minut, ale to stejně Barcelona asi určitě nedovolí. Každopádně teď kombinují poblíž hostujícího vápna a hledají cestu k zakončení.
74'
Pro změnu se ke klidné kombinaci uchyluje také Mallorca, která však přece jen dopředu alespoň trochu spěchá. Další ofenzivu opět táhne Takefusa Kubo.
73'
Žlutou kartu dostává Jordi Alba (FC Barcelona).
72'
Zápas už se opravdu jenom dohrává. Hosté si zase klidně nějakou dobu přihrávají, ale pak přece jen míří dopředu, i když tam taky nikam nespěchají.
71'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází Arthur.
71'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergi Roberto, přichází Nélson Semedo.
70'
Druhý roh už nadělal Kataláncům nějaké starosti, ale nakonec stejně nepřišla ani rána mezi tři tyče. Mallorca každopádně ještě jednou bude rozehrávat od rohového praporku.
69'
Domácí se rychle přesunuli na útočnou polovinu, kde získali roh, který rozehráli nakrátko. K ničemu to však nevedlo, nakonec však získali další rohový kop.
68'
Oba týmy se nyní na středu hřiště střídají v držení míče. Dopředu se nakonec první dostala Barcelona. Tam Lionel Messi hledal nabíhajícího Luise Suáreze, ale ten byl tentokrát dobře pokryt.
67'
Mallorca je po delší době u míče. Nikam s ním nespěchá, chce se s ním alespoň chvíli ohřát, protože Barcelona má mnohem větší držení míče.
66'
Lionel Messi se aktivně snaží prosadit v prvním duelu po přestávce, ale jeho rána po přihrávce Luise Suáreze končí jen nad bránou, což znamená odkop pro domácího brankáře.
65'
Na zemi končí další hráč Barcelona, tentokrát je to samotný Lionel Messi. Ten si z toho souboje naštěstí nenese žádné následky.
63'
Domácí už moc neví jak obírat soupeře o balóny. Zkouší to tak docela tvrdě, ale to se jim nevyplácí, protože faulují.
62'
Gerard Piqué začíná trochu kulhat, ale zatím bude v zápase pokračovat. Pořád zvládá si vyměňovat míče s ostatními obránci, protože to je jeho hlavní náplň v dnešním zápase.
60'
Přihrávka Lionela Messiho se tentokrát dostala k Ronaldu Araújovi, který zakončil velmi tvrdě, ale na branku to nestačilo, Manolo Reina se prezentoval další povedeným zákrokem!
59'
Martin Braithwaite mohl již podruhé skŕovat v dnešním duelu. Opět dostal výborný pas od Lionela Messiho, ale tentokrát jeho zakončení zvládl vyrazit Manolo Reina!
58'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Marc Pedraza, přichází Iddrisu Baba Mohammed.
57'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Luis Suárez.
53'
Sergi Roberto byl při dobíhání míče faulován Antem Budimirem, který chtěl míč získat za každou cenu, ale to se mu vymstilo.
52'
Antoine Griezmann měl před sebou hodně prostoru, ale s míčem se raději zastavil, což rychlý útok pohřbilo. Jeho spoluhráči se následně stahují zpět na svou půlku.
51'
Barcelona hraje na jistotu a klidně kombinuje na své polovině se svým gólmanem. Mallorca sice napadá, ale k ničemu to nevede.
50'
Mallorca se usazuje na útočné polovině, ale jde vidět, že opravdu dlouho nehrála, protože lacině přišla o balón.
49'
Takefusa Kubo dobře vystihl soupeřící pas a ihned zamířil dopředu. Vzápětí přišel centr, který však hosté odklidili na roh.
47'
Druhý poločas začínám ve stejném klidu jako skončil ten první. Marc-André ter Stegen si dokonce dělá výlet s míčem mimo svou šestnáctku.
46'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Arturo Vidal, přichází Ivan Rakitić.
46'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Cucho Hernández, přichází Lago Junior.
46'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Joan Sastre, přichází Fran Gámez.
46'
První poločas probíhal podle očekávaní. Favorizovaná Barcelona si bez problémů vytvořila dvoubrankové vedení, které docela v klidu drží. Mallorca však také občas vycenila svoje zuby, ale prosadit se zatím nedokázala. Každopádně zatím to vypadá na výhru papírového favorita, tak uvidíme, jestli tomu tak nakonec opravdu bude.
Druhý poločas začne přibližně v 23:09.
45+5'
45+4'
Do poslední šance první půle se dostal Lionel Messi, který dostal dobrý pas za obranu, ale Manolo Reina byl rychlejší a zakončení mu nedovolil.
45+3'
Hosté už si jen přihrávají na své půlce a ani Mallorca nemá moc energie. Oba celky tak doslova vyčkávají na poločasový hvizd.
45+2'
Ante Budimir dostal dobrý centr přímo na hlavu. Jeho následná rána vypadala hodně nebezpečně, ale nakonec se bohužel pro něj do brány nevešla.
45+1'
Nastavují se čtyři minuty.
45'
Antoine Griezmann nedokázal míč udržet na hrací ploše, Manolo Reina tak nejspíš naposledy v první půli bude odkopávat od své klece.
44'
Lionel Messi se dobře uvolnil přes tři protihráče, ale následně se odhodlal jen k přihrávce, po které se Martin Braithwaite stejně musel stáhnout dozadu.
43'
Katalánci si pořád jen tak přihrávají na své polovině. Už ale musí být obezřetní, jelikož domácí napadají ve třech hráčích.
42'
Žlutou kartu dostává Arturo Vidal (FC Barcelona).
41'
Oba celky už začínají vyhlížet přestávku, nikdo se už tak nikam nežene. Hraje se tak v poklidném tempu.
39'
Celá situace se ještě zkontrolovala u videa, ale VAR nic nedovoleného neodhalil, takže gól platí!
37'
Hosté jdou do dvoubrankového vedení, dnes se tedy nejspíš žádného překvapení nedočkáme! Přihrávku z levé strany dokázal i přes svou maličkost posunout Lionel Messi na MARTINA BRAITHWAITA, který už si věděl rady. Míč zametl pod horní tyčku. Asistence: Lionel Messi.
36'
Lionel Messi si dobře všiml nabíhajícího Sergiho Roberta, který však následně nedokázal přesně odcentrovat, takže to k ničemu nevedlo.
35'
Ve hře se konečně pokračuje. Barcelona sice rozehrávala, ale rychle o míč přišla, takže se zase musí soustředit na bránění.
32'
Následuje pauza na napití, protože ve Španělsku je rozhodně docela horko.
31'
Takefusa Kubo je jednoznačně nejaktivnějším hráčem Mallorcy. Přímý kop si vzal pod palec právě on, který ale zamířil do středu brány, gólman kvalit Marca-Andrého ter Stegena však takové rány musí bezpodmínečně chytat.
30'
Dani Rodríguez nastřelil ruku Artura Vidala, což znamená nebezpečnou standardku pro Mallorcu téměř z hranice šestnáctky!
29'
Alejandro Pozo se při souboji s Jordim Albou dopustil nedovoleného zákroku, i když nic extra tvrdého to nebylo. Míč mají každopádně hosté.
28'
Útočné snažení domácích nakonec končí míčem za brankovou čárou, což znamená odkop pro německého brankáře, který nikam nespěchá.
27'
Takefusa Kubo se zase uvolňuje na pravé straně. Tentokrát se odhodlal k centru, ale Barcelona pořád pevně drží vzdušný prostor před svou klecí.
26'
Domácí forvardi málem vyhráli hlavičkový souboj, ale nakonec o míč stejně přišli, takže ho zase mají v moci obránci katalánského klubu.
25'
Gerard Piqué dlouho přemýšlel z rozehrávkou, ale k ničemu mu to nebylo, protože se trefil do prvního protihráče. Míč však stále Barcelona drží.
24'
Domácí se po velké šanci dostali do hry. Nyní si už nějakou dobu přihrávají na své půlce a vyčkávají na náběh nějakého útočníka.
22'
Takefusa Kubo se prezentoval nádhernou akcí, kterou musel zastavovat až Marc-André ter Stegen! Míč si od pravé postranní čáry navedl na střed hřiště, odkud se pokusil o nebezpečné technické zakončení. To jen tak tak zachytil brankář Barcelony!
21'
Jordi Alba se opět připravoval na další centr, ale nakonec se k tomu neodhodlal a přihrál dozadu. To se nevyplatilo, protože Mallorca vzápětí ukořistila míč.
20'
Ve druhých deseti minutách se už skoro nic nestalo. Hosté si jen tak přihrávali na své polovině a pořád si zvykají na zápasové tempo.
18'
Martin Valjent si dobře obehrál Artura Vidala, ale stejně následně nenahrál přesně. Míč je tak zase u brankáře Barcelony.
17'
Marc-André ter Stegen pomáhá svým spoluhráčům s rozehrávkou daleko ze své brány, chvíli si jen tak přihrává se svými stopery.
16'
Domácí po dlouhé době míří do útoku, ale Katalánci také dobře střeží svou šestnáctku. Bez problémů ubránili i roh Mallorcy, Marc-André ter Stegen zkušeně zachytil centr.
15'
Lionel Messi se nadějně otočil v šestnáctce a rychle zakončil levačkou, ale trefil jen prvního protihráče před sebou, který opět srazil míč mimo tři tyče.
13'
I druhý roh soupeře domácí fotbalisté bez problémů ubránili. K míči se však pořád nedostávají, protože hosté opět vhazují.
12'
K první střele se dostal také Antoine Griezmann, který sice střílel z blízky, ale jeho rána byla ztečována první protihráče na roh.
11'
Barcelona rozehrává svůj první přímý kop, ale ten nebyl vůbec nebezpečný. Mallorca tentokrát ubránila vzdušný prostor před vlastní bránou.
10'
V první desetiminutovce je zatím jednoznačně lepší favorit, který kontroluje hru a soupeři nic nedovoluje. Dokonce už i vede.
9'
Dani Rodríguez při protiakci vymyslel centr z pravé strany, který však ztroskotal na nejbližším bránícím hráči, který srazil míč do autu.
8'
Tentokrát si Frenkie de Jong už míč nedokázal zpracovat, kvůli čemuž o něj přišel. Domácí následně okamžitě míří do protiútoku.
7'
Skákavý balón se sice dostal až k Martinu Braithwaiteovi, ale tomu se zakončení volejem vůbec nepovedlo, protože míč si to zamířil jen vedle levou tyčku.
6'
Katalánci jsou však bleskově zpět u balónu a následně poprvé zapojili do hry Lionela Messiho. Ten je však pečlivě hlídaný, takže neměl vůbec žádný prostor na střelu.
5'
Mallorca už je také poprvé na míče. Pořád ho však nemá pevně pod kontrolou, avšak při následném souboji získala alespoň autové vhazování.
4'
Hosté pořád drží míč pod kontrolou a rozhodně nikam nespěchají. Hledají další efektivní cestu skrz soupeřící obranu.
2'
Barcelona začíná po přestávce skvěle, protože skóruje už po dvou minutách! Frenkie de Jong jen tak tak udržel míč na své kopačce, takže nechtěl nic riskovat a raději ho předel Jordimu Albovi. Ten nad ničím nepřemýšlel a nacentroval přímo do vápna, kam si skvěle naběhl ARTURO VIDAL, který vyhrál hlavičkový souboj a míč poslal do sítě. Asistence: Jordi Alba.
1'
Úvodní výkop tohoto zápasu obstarali fotbalisté Barcelony, kteří klidně kombinují na své půlce a zvykají si na zápasový pocit, protože ten opravdu dlouho nezažili.
1'

RCD Mallorca: Reina (C) – Pozo, Valjent, Raíllo, Sastre – Rodríguez, Pedraza, Sevilla, Kubo – Cucho Hernández, Budimir.
Náhradníci: Parera – Chavarría, Prats, Baba Mohammed, Señé, Trajkovski, Campos, Salibur, Gámez, Febas, Lago Junior, Sedlar.

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, R. Araújo, Alba – Arturo Vidal, Busquets, F. de Jong – Messi (C), Griezmann, Braithwaite.
Náhradníci: Peña, Neto – Umtiti, Fati, N. Semedo, Rakitić, Puig, Firpo, L. Suárez, Collado, Arthur, Monchu.

Rozhodčí: Del Cerro – Yuste, Álvarez.
FC Barcelona
Barcelona řeší úplně jiné problémy než její dnešní soupeř. V LaLize sice hájí první místo, ale na druhý Real Madrid má jen malý dvoubodový náskok, o který by jen kvůli sebemenšímu zaváhání mohla přijít. Katalánský klub navíc nebyl před přestávkou úplně ve formě, i když v posledním duelu porazil Sociedad, ale jen těsně 1:0. Předtím však padl v El Clásicu 0:2 a ani Ligu mistrů nezačal nejlépe, protože v prvním osmifinálovém duelu s Neapolí remizoval 1:1. Barceloně se alespoň díky tříměsíční pauze vyléčil Luis Suárez, který by tak měl společně s Messim a Griezmannem nastoupit do dnešního duelu. Očekává se tedy demolice Mallorcy, ale uvidíme, jak na tom Katalánci budou po tak dlouhé přestávce.

Poslední tři utkání
Barcelona vs. Sociedad – 1:0
Real Madrid vs. Barcelona – 2:0
Barcelona vs. Eibar – 5:0
RCD Mallorca
Mallorca se v nejvyšší španělské soutěži prezentuje relativně dobře, ale zatím to nestačí, aby se nenacházela na sestupové pozici. Patří jí totiž osmnáctá příčka, která by tedy znamenala přesun zpět do druhé LaLigy. Tomu dnešní domácí chtějí zabránit za každou cenu, ale i přesto se od nich body dnes rozhodně nečekají, i když před přestávkou se jim docela dařilo. V důležitých zápasech o udržení porazili Alavés a Eibar, pak si také připsali cennou remízu s Betisem, ale nutno podotknout, že také prohráli s Getafe. V konečném součtu se však Mallorce docela dařilo, takže se proti Barceloně pokusí získat alespoň bod. Moc velká šance na něj ale není.

Eibar vs. Mallorca – 1:2
Mallorca vs. Getafe – 0:1
Betis vs. Mallorca – 3:3
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! Ve čtvrtek se po tříměsíční pauze naplno rozjela LaLiga, dnes nás tak po dlouhé době čeká zápas jednoho z nejslavnějších klubů na světě. Mallorca tak na svém trávníku přivítá Barcelonu. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.