La Liga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Barcelona - 1. března 2020   21:00

Real
71' Vinícius Júnior (Kroos) • 90+2' M. Díaz (Carvajal)
2:0
(0:0)
Real
Courtois – Carvajal, Varane, Ramos (C), Marcelo – Valverde (86. L. Vázquez), Casemiro, Kroos – Isco (79. Modrić), Benzema (90+1. M. Díaz), Vinícius Júnior.
Aréola – Militao, F. Mendy, L. Vázquez, Modrić, Bale, M. Díaz.
Antonio Mateu Lahoz
Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)
Barcelona
ter Stegen – N. Semedo, Piqué, Umtiti, Alba – Arthur (81. Rakitić), Busquets, F. de Jong – Messi (C), Griezmann (81. Fati), Arturo Vidal (69. Braithwaite).
Neto – Lenglet, Firpo, Rakitić, Collado, Fati, Braithwaite.

Rozhodčí Antonio Mateu Lahoz foukl naposledy do píšťalky a ukončil dnešní zápas, ve kterém Real Madrid porazil Barcelonu 2:0. V prvním poločase byla nebezpečnější Barcelona, která měla dvě vyloženě gólové šance, ale Courtois svůj tým v těžkých chvílích podržel. Real Madrid nastoupil do druhého poločasu aktivněji a v 71. minutě se dočkal vytouženého gólu, o který se zasloužil Vinícius Júnior. Vedení domácích ještě v samotném závěru pojistil střídající Díaz. Díky dnešní výhře se Real Madrid posouvá zpět do čela tabulky a Barcelona jde na 2. místo.
90+4'
90+2'
Real Madrid právě vstřelil branku!
MARIANO DÍAZ přišel na trávník před pár vteřinami a už se raduje ze vstřelené branky, tak toto střídání se domácím opravdu povedlo. DÍAZ vsadil na sólo a ukázal, že jeho rozhodnutí bylo to nejlepší, které mohl zvolit. Dostal na pravé straně přihrávku od Carvajala, s míčem prošel přes bránící protihráče do vápna a pak dokonale překonal brankáře.
90+1'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Mariano Díaz.
90+1'
Do šestnáctky přiběhl také ten Stegen, ale nikdo z hostů se k centrovanému balonu nedostal, protože Courtois měl přehled a ve vzduchu si míč stáhl do náruče. Gólman Realu Madrid mohl klidně zkusit vystřelit a trefit prázdnou bránu, ale s rozehrávkou vůbec nepospíchal.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o 3 minuty.
90'
Na druhé straně byl faulovaný Rakitić a standardní situaci bude zahrávat také Barcelona.
89'
Standardní situaci si vzal na starost Ramos, ale trefil jen dobře postavenou zeď, která jeho střelu úspěšně zablokovala.
88'
Zhruba dva metry za hranicí pokutového území byl faulovaný jeden z domácích hráčů a Real Madrid bude zahrávat volný přímý kop z velmi zajímavé pozice.
88'
U rohového praporku měl míč Fati, ale Carvajal ho čistě odzbrojil a Real Madrid pospíchá do protiútoku.
87'
Pique si v souboji s protihráčem pomohl faulem a rozhodčí mu tento prohřešek odpískal.
86'
Valverde měl křeče a dnešní zápas už dohrál. Místo něj se na zelený pažit podívá Vázquez.
85'
Messi svého protihráče zastavil za hranicí pravidel a vykoledoval si žlutou kartu.
85'
Vinícius Júnior se snažil podruhé překonat brankáře, ale tentokrát byl ten Stegen úspěšný.
83'
Messi posadil míč na hlavu Piquému, ale ten se prezentoval jen nepřesnou střelou.
82'
Faulovaný byl Fati, proti kterému se provinil Modrić a Barcelona bude zahrávat volný přímý kop, který si vezme na starost Messi.
81'
Barcelona má připravené dvojí střídání: hrací plochu opustili Griezmann a Arthur, místo kterých přišli Rakitić a mladičký Fati.
79'
První změnu v sestavě udělal Zidane: na lavičku si šel odpočinout Isco a místo něj do hry naskočil Modrić.
78'
Real Madrid si vytvořil parádní šanci, ale podle sudího byl Carvajal v ofsajdu a hru přerušil.
76'
Braithwaite hledal přihrávkou Griezmanna, ale k tomu se míč nedostal, protože Courtois přes sebe balon nepustil.
76'
Benzema vystřelil, ale jeho pokus byl sražen na rohový kop, ze kterého domácí tým branku soupeře neohrozil.
75'
Messi dostal přihrávku a postupoval s míčem k soupeřově brance, avšak Marcelo si střihl čistý zákrok a Messiho o míč obral.
71'
VINÍCIUS JÚNIOR dostal přesnou kolmici od Kroose, navedl si míč na pravačku a poté přesnou střelou k tyči otevřel skóre zápasu.
70'
Braithwaite se po svém příchodu na hřiště hned dostal do šance, překonal Courtoise, ale míč do odkryté brány dopravit nedokázal, protože vracející se obránce stihl včas zakročit.
69'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Arturo Vidal, přichází Martin Braithwaite.
69'
Centrovaný míč sice ter Stegen vyboxoval, ale Carvajal ho hlavou vrátil zpět před bránu, kde z bezprostřední blízkosti pálil Ramos, avšak brankáře nepřekonal. Všechno snažení bylo ale zbytečné, protože Ramos byl v ofsajdu.
68'
Marcelo chtěl prostrčit míč před branku, ale nepodařilo se mu to. Hráče Realu to moc mrzet nemusí, protože budou mít k dispozici rohový kop.
67'
Barcelona za malou chvíli provede první změnu v sestavě.
66'
Messi dostal parádní přihrávku do pokutového území, ale tam se o něj postaral Carvajal a míč mu čistě odebral.
63'
V obrovské šanci se ocitl také Benzema, který pálil z voleje, ale z bezprostřední blízkosti branku přestřelil.
61'
Gól na hlavě měl Isco, ale ve stoprocentní šanci neuspěl, protože ten Stegen vytěsnil míč do prostoru, který pokrýval Piqué a byl to on, kdo střelu na brankové čáře úspěšně zastavil a zabránil inkasovanému gólu.
60'
Kroos rozehrál nakrátko a Marcelo pak ve vápně našel jednoho ze svých spoluhráčů, který se prodral ke střele hlavou, ale gólman Barcelony potíže neměl.
59'
Faulovaný byl Isco a Real Madrid bude zahrávat volný přímý kop.
57'
Real Madrid zahrával hned dva rohové kopy v řadě za sebou, ale ze standardní situace branku Barcelony neohrozil.
56'
Marcelo našel přesnou přihrávkou Isca, který se prezentoval nádhernou střelou zpoza vápna, ale Marc-André ter Stegen ze své sbírky vytasil skvělý zákrok a Iscův pokus zneškodnil.
55'
Benzema dostal přesnou přihrávku do šestnáctky, zpracoval si míč, ale pak nedokázal projít přes jednoho z obránců.
54'
Vinícius Júnior teď nestihl přihrávku od spoluhráče a následuje odkop od brány.
52'
Vinícius Júnior se snažil zpětnou přihrávkou vybídnout ke střele některého ze spoluhráčů, ale Piqué byl proti a přihrávku úspěšně zastavil.
49'
Hosté rozehráli standardní situaci nakrátko a Alba pak předal míč Messimu, který ho odcentroval do šestnáctky, ale tam byla připravena obrana Realu Madrid.
49'
Faulovaný byl Messi a Barcelona bude zahrávat volný přímý kop.
48'
Barcelona získala výhodu rohového kopu, který si vzal na starost exekutor Messi, ale Umtiti se před brankou provinil faulem a rozhodčí hru přerušil.
46'
Míč do druhého poločasu uvedla Barcelona, která dnes hraje v tradičních červenomodrých dresech.
46'
Rozhodčí Lahoz ukončil první poločas za stavu 0:0, branku jsme tak zatím neviděli. Zápas začal velmi opatrně, ale pak šance přišly. Nebezpečnější byla Barcelona, ale Courtois si připsal dobré tři zákroky a zatím drží čisté konto. Real Madrid měl jen jednu střelu na bránu a také Marc-André ter Stegen si připsal úspěšný zákrok. Doufejme, že druhý poločas přinese minimálně jeden vstřelený gól.
Držení míče: Real Madrid CF 43%:57% FC Barcelona.
Střely celkem: Real Madrid CF 5:6 FC Barcelona.
Střely na bránu: Real Madrid CF 1:3 FC Barcelona.
Zákroky brankářů: Real Madrid CF 3:1 FC Barcelona.
45+1'
44'
Valverde chtěl odcentrovat míč na zadní tyč, ale jeho pokus byl přetažený a dostal se až mimo hrací plochu.
38'
Busquets poslal kolmici za obranu, kde se k míči dostal Messi a znovu prověřil domácího brankáře. Nicméně Courtois se blýskl dalším skvělým zákrokem a ve 38. minutě drží čisté konto.
37'
Piqué prohrál souboj s protihráčem a Vinícius Júnior se ocitl v šanci, ale proměnit ji nedokázal, protože proti němu stál připravený Marc-André ter Stegen.
36'
Messi adresoval centr do vápna, ale Varane měl přehled a míč odhlavičkoval do bezpečí.
35'
Protože Courtois vyrazil balon na rohový kop, tak měli hosté výhodu standardní situace, ale do zakončení se nedostali.
34'
Griezmann našel přesnou přihrávkou Arthura, který mohl poslat Barcelonu do vedení, ale gólman Courtois si připsal výtečný zákrok a svůj tým v těžké chvíli podržel.
33'
Vinícius Júnior skvěle obehrál protihráče, ale nedokázal míč přihrát pro Benzemu, takže domácí tým branku soupeře neohrozil.
33'
Semedo se prezentoval zajímavým centrem do vápna, ale obrana Realu Madrid byla pozorná a míč získala ve svůj prospěch.
32'
Benzema se dopustil útočného faulu a rozhodčí mu tento prohřešek odpískal. Rozehrávat bude Barcelona.
30'
Ve 30. minutě jsme byli svědky první střely na bránu, o kterou se postaral Messi, ale Courtois byl připraven a tento pozdravný pokus úspěšně lapil.
29'
Kroos se teď rozhodl o střelu asi z 18 metrů, ale jeho rána z voleje byla nepřesná a gólman Barcelony zasahovat nemusel.
27'
Na pravé straně teď dobře zakombinovali Carvajal a Valverde, ale z jejich spolupráce nic nevzešlo. Valverde se sice prezentoval zajímavým centrem před bránu, ale nikdo z jeho spoluhráčů se do zakončení nedostal.
26'
Teď už se balon přesunul na kopačky domácích hráčů, kteří to zkouší přes pravou stranu.
25'
V posledních minutách jsou u míče fotbalisté Barcelony a Real Madrid se teď musí hodně bránit. Jediný, kdo čeká na polovině hřiště je Benzema, který by mohl jít do případného protiútoku.
22'
Messi a Alba připravili dobrou šanci Griezmannovi, ale ten branku hodně přestřelil.
21'
Real Madrid získal míč ve svůj prospěch a okamžitě podnikl útočnou akci. Na zadní tyči si nabíhal Benzema, ale Marcelo mu přihrát nedokázal, protože jeho přihrávku zastavil vracející se protihráč a odehrál balon do bezpečí.
19'
Alba a Carvajal teď viděli za nesportovní chování žlutou kartu.
17'
Griezmann byl teď s míčem ve vápně soupeře, ale Varane a Ramos ho čistě zastavili.
17'
Středová linie Realu Madrid funguje zatím na jedničku a proto je Messi zatím neviditelný.
15'
Vinícius Júnior dostal přihrávku od Marcela a pak předal míč pod sebe Kroosovi, který pálil z voleje, ale svoji šanci proměnit nedokázal.
14'
Isco dostal na hranici pokutového území přihrávku od Kroose, ale Semedo mu nic nedovolil a Isco o míč přišel.
10'
Vinícius Júnior se provinil proti pravidlům a od rozhodčího vyfasoval žlutou kartu.
10'
Marcelo teď zpětnou přihrávkou hledal Isca, ale Marc-André ter Stegen centr projít nenechal a míč lapil do rukavic.
10'
Kroos teď přenesl hru na pravou stranu, ale hráči Barcelony dobře vykrývají prostor a svého soupeře k ničemu nepouští.
9'
Teď to vypadalo, že v blízkosti středového kruhu byl faulovaný Isco, ale podle sudího se o faul nejednalo a hru nechal pokračovat.
7'
Benzema se v šestnáctce dostal k odraženému míči a zkusil vystřelit z voleje, avšak rána byla nepřesná a skončila vysoko nad brankou. Ter Stegen provede odkop od brány.
6'
Vinícius Júnior dostal přihrávku od Marcela, ale nepodařilo se mu balon odcentrovat před bránu a Real Madrid bude zahrávat další rohový kop.
4'
Alba teď pokazil přihrávku a téměř zadarmo odevzdal míč soupeři.
3'
V Madridu hustě prší, ale trávník je stoprocentně připraven.
3'
S míčem na kopačkách se teď pohybují hráči Barcelony, kteří si hledají cestičku k soupeřově brance, ale ta je zatím trnitá.
2'
Real Madrid zahrával hned dva rohové kopy v řadě za sebou, ale standardní situace domácímu celku ovoce nepřinesla.
1'
Na levém křídle dostal přihrávku Marcelo, ale přes dva bránící protihráče projít nedokázal a musel zpětně najít Kroose.
1'
O úvodní výkop se postarali hráči Realu Madrid, kteří dnes budou hrát ve svých tradičních bílých dresech.
1'

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Varane, Ramos (C), Marcelo – Valverde, Casemiro, Kroos – Isco, Benzema, Vinícius Júnior.
Náhradníci: Aréola – Militao, F. Mendy, L. Vázquez, Modrić, Bale, M. Díaz.

FC Barcelona: ter Stegen – N. Semedo, Piqué, Umtiti, Alba – Arthur, Busquets, F. de Jong – Messi (C), Griezmann, Arturo Vidal.
Náhradníci: Neto – Lenglet, Firpo, Rakitić, Collado, Fati, Braithwaite.

Rozhodčí: Antonio Mateu Lahoz.
Dnešní El Clásico bude napříč všemi soutěžemi už 277. Úspěšnějším týmem je Barcelona, která zaznamenala celkem 115 výher, Real Madrid si připsal 99 výher a 62 zápasů El Clásica skončilo remízou.
FC Barcelona je v tabulce na 1. pozici a na svém kontě má 55 bodů. Hráči Barcelony zatím sedmnáctkrát zvítězili, čtyřikrát remizovali a čtyřikrát poznali chuť hořké porážky. Dosavadní stav skóre je 62:29, což hovoří o tom, že Barcelona má nejlepší útok v lize, protože ze všech týmů nastřílela nejvíce branek. Na nejvíce gólech se podílel Messi, který jich sám 18 vsítil a na 12 přihrál.
Real Madrid CF se v tabulce aktuálně nachází na 2. místě a na Barcelonu ztrácí 2 body. Fotbalisté Realu Madrid patnáctkrát zvítězili, osmkrát remizovali a dvakrát byli poraženi. Dosavadní stav skóre je 46:17, Real Madrid má nejlepší obranu v lize, protože ze všech týmů inkasoval nejméně gólů.
Španělská LaLiga má dnes na programu 26. kolo, ve kterém budeme sledovat velmi populární a slavné El Clásico. Estadio Santiago Bernabéu totiž nabídne souboj dvou rivalů, domácí Real Madrid CF vyzve FC Barcelonu. Textovým přenosem vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.