La Liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : CD Leganés - 31. srpna 2019   21:00

Real Betis
54' Morón  • 62' Fékir (Canales)
2:1
(0:0)
CD Leganés
51' Braithwaite
Real Betis
Robles – Emerson, Mándí, Sidnei (65. Bartra), Pedraza – W. Carvalho, Guardado – Canales (84. Javi García), Fékir, Joaquín (C) (71. Iglesias) – Morón.
D. Martín – Bartra, Javi García, Kaptoum, Juanmi, Iglesias, Moreno.
Cuadra – López, Porras
Estadio Benito Villamarín
CD Leganés
Cuéllar – Bustinza (74. Arnaiz), Omeruo, Siovas (C) – Navarro, Mesa (79. Merino), R. Pérez, J. Silva – Óscar Rodríguez (79. Ruibal) – Nasjrí, Braithwaite.
Soriano – Merino, Arnaiz, Eraso, Recio, Ruibal, Awaziem.

Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 8:6. Rohy: 11:8. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 12:15.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Betisu, který svého soupeře porazil poměrem 2:1. Pakliže byl první poločas nezajímavý, tak to samé se nedá říct o tom druhém. Leganés se totiž celkem překvapivě dostal do vedení, avšak Betisu se během chvíle podařilo výsledek otočit. Koncovka zápasu žádnou další branku nepřinesla, domácí tak získali vůbec první body.
90+7'
90+7'
Taktická žlutá karta pro domácího Carvalha.
90+5'
Emersonovi se uvnitř pokutového území podařilo najít Guardada, který se pokusil o okamžitý centr, který ihned odvracel Omeruo.
90+4'
Žlutou kartu dostává Nabil Fékir (Real Betis).
90+3'
Leganés se dostalo do další zajímavé šance, tentokráte to střelou ke vzdálenější tyči zkoušel Arnaiz, s jehož zakončením si Robles poradil.
90+2'
Na opačné straně se Josému podařilo najít Braithwaitea, jehož střelecký pokus úplně minul branku. To by byla hodně krutá rána pro domácí celek.
90+1'
Mohlo být rozhodnuto! Iglesias se pohotovým způsobem dostal k pokutovému území, kde jeho zakončení zastavila vzdálenější konstrukce.
90'
Druhý poločas bude nastaven o šest minut.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Betis se snaží udržet jednobrankové vedení, ještě musíme počítat s nastavením.
88'
K pokutovému území se dostal Emerson, kterého na poslední chvíli dokázal zastavit jeden z protihráčů. Hra je přerušena, křeče má totiž domácí Fékir.
85'
Z velice dobré vzdálenosti od branky to zkoušel hostující Silva. Jeho pohotová rána nebyla vůbec špatná, míč prosvištěl kousek nad brankou soupeře.
84'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Sergio Canales, přichází Javi García.
83'
Canales zahrál u pokutového území rukou, na řadu přijde standardní situace.
83'
Hosté si tak vybojovali ještě jeden rohový kop, po kterém se Merino dožadoval dalšího rohu. Sudí byl opačného názoru, Robles tak bude vykopávat.
82'
Z velkého úhlu to zkoušel hostující Navarro, který pravačkou mířil do pravé šibenice. Roblesovi se podařilo zasáhnout, míč poslal kousek nad horní konstrukci.
81'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut, domácí stále vedou o jedinou branku. Betis nepřipouští žádné drama, je totiž výrazně aktivnější.
80'
Canales obstaral také desátý rohový kop, kterým zkoušel na zadní tyči najít Carvalha, který při snaze o zakončení fauloval. Leganés bude moc uklidnit hru.
79'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Óscar Rodríguez, přichází Aitor Ruibal.
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Roque Mesa, přichází Sabin Merino.
78'
Betis zahrával v krátkém časovém sledu hned dva rohové kopy. Po tom druhém zkoušel odcentrovat Canales, avšak trefil hned prvního protihráče.
77'
Hostující brankář Cuéllar si připsal další zákrok, tentokráte své štěstí zkoušel defenzivně laděný Guardado, jehož rána směřovala pod horní konstrukci.
76'
Hlavní sudí ještě pro jistotu přerušil hru, na zemi totiž zůstal ležet hostující Nasjrí, který dostal slušně naloženo. Nakonec to na nic vážnějšího nevypadá.
75'
Canales obstaral standardní situaci z pravé strany, která se nebezpečně kroutila k přední tyči. Tam se podařilo zasáhnout Nasjrímu, následovat bude odkop.
74'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Unai Bustinza, přichází José Arnaiz.
73'
Robles tak mohl odkopávat od své branky, přičemž rozehrával konstruktivně do strany, kde se nacházel Mandi. Betis to zkouší hodně trpělivou rozehrávkou.
72'
Navarro to zkoušel dalekonosným hodem do pokutového území, kde míč dopadl přesně na hlavu Mandiho. Leganés si zajistil další rohový kop, tentokráte zprava.
71'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Joaquín, přichází Borja Iglesias.
70'
O provedení autového vhazování se postaral domácí Pedraza, který si pro spolupráci vybral střídajícího Bartru, jenž odkopával na druhou polovinu hřiště.
68'
Žlutou kartu dostává Dimitris Siovas (CD Leganés).
66'
Zároveň hlavní sudí nařídil druhou krátkou přestávku na doplnění tekutin. Mezitím oba trenéři udělili další důležité taktické pokyny.
65'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Sidnei, přichází Marc Bartra.
64'
Vypadá to na první střídání tohoto zápasu. Zničehonic na trávníků skončil Sidnei, který má zdravotní problémy. Za postranní lajnou se začíná připravovat Bartra.
63'
V tuto chvíli to bude mít nesmírně složité hostující celek, který ještě před několika minutami vedl. Betis Sevilla ale v posledních minutách pořádně zabral.
62'
Real Betis právě vstřelil branku!
Domácí jdou poprvé v utkání do vedení! Naprosto přesnou nahrávkou se prezentoval Guardado, kterému se v pokutovém území podařilo najít Canalese, jehož okamžitá nabídka našla důrazného NABILA FÉKIRA, který procedil míč za brankáře Cuéllara.
62'
Do kombinace svého celku se zapojil také Pedraza, kterému provedení autu trvalo celkem dlouho. Jeho mužstvo nyní kombinuje u středového kruhu.
62'
Na opačné straně to zpoza pokutového území zkoušel nevýrazný Canales, který trefil protihráče. Následné přenesení hry se podařilo odklidit Bustinzovi.
61'
Robles dokázal reflexivním způsobem vyrazit míč do strany, načež to Silva zkoušel přízemním zakončením, které pouze proletělo vedle domácí branky.
60'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, druhý poločas je o poznání atraktivnější. Před malým momentem rozehrával volný kop obránce Omeruo.
59'
Joaquín to zkoušel drzým manévrem, avšak následnou nahrávku dokázal zastavit Silva. Akce Betisu je tak u konce, vhazovat bude moci hostující Siovas.
58'
Rohový kop v podání Oscara nebyl nikterak nebezpečný, naopak se podařilo zasáhnout pozornému Guardadovi, který odhlavičkoval balón do bezpečí.
57'
Po vzdušné nabídce se do vzduchu dostal Braithwaite, jehož hlavička směřovala přesně pod břevno. Robles zasáhl na jedničku, následovat bude rohový kop.
56'
Na opačné straně to po pravém křídle zkoušel Bustinza, který narazil do Emersona, jenž má menší problémy. I tak bude Leganés vhazovat z pravé strany.
55'
Úvod druhého poločasu nám přináší hodně zajímavé momenty, v krátkém časovém sledu jsme se dočkali dvou branek, stav je tak opět nerozhodný.
54'
Na vyrovnávací branku jsme nemuseli zas tak dlouho čekat! Betis se totiž dostal do slušného náporu, přičemž se Emerson prodral k centru do malého vápna, kde se LORÉNU MORÓNOVI podařilo v pádu překonat brankáře Cuéllara.
53'
Ihned po rozehrávce jsme sledovali dalekonosný pas mezi obránce, avšak Mandi nedokázal najít Moróna. Naopak se jako první dostal k míči brankář Cuéllar.
52'
Leganés tak udeřilo hned ze své první větší šance, domácí to budou mít hodně složité. I tak na případné vyrovnání zbývá celkem dostatek času.
51'
Leganés právě vstřelili branku! Hosté se dostávají do kýženého vedení! Leganés totiž zahrávalo standardní situaci, po které hosté zůstali u pokutového území soupeře. Tam do malého vápna přiletěl další centr, po kterém zakončoval Oscar. Robles ránu zneškodnil, avšak míč vyrazil k volnému MARTINU BRAITHWAITEOVI, který měl snadnou práci.
51'
Nasjrí se chtěl vydat podél autové lajny, avšak při tom ho za ruku zatáhl jeden z domácích hráčů. Jednoznačný faul, po kterém budeme sledovat volný kop.
50'
U hranice pokutového území se k nebezpečnému centru dostal Joaquín, kterému se sice povedlo najít Moróna, avšak ten se v době střely nacházel v ofsajdu.
49'
Žlutou kartu dostává Ajsa Mándí (Real Betis).
49'
Posléze to sám na sebe vzal Fékir, který si nastolil hodně velké sousto. Jeden z hostujících hráčů zasáhl čistě, jeho pas ale nesměřoval na Nasjrího.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu si autové vhazování vyzkoušel domácí zadák Emerson. Jeho přihrávka našla Sidneiho, který ihned přenášel hru křížem.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si pro změnu vzali na starost domácí, kteří budou tentokráte hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl žádnou přesnou trefu. Aktivnější byl Betis, který ale většinu času narážel na obranu soupeře. Domácí si první slušné šance vypracovali až v samotném závěru, avšak branku se jim vstřelit nepovedlo, což ostatně platí také o Leganés. Navíc sledujeme celou řadu osobních soubojů, sudí tak musí řešit hned několik sporných situací.
45+3'
45+3'
Konec prvního poločasu se pomalu a jistě blíží, domácí jsou stále u míče.
45+2'
Betis zahrával další rohový kop, tentokráte z levé strany. Míč se snášel do malého vápna, kde se do vzduchu dostával Mandi, jenž trefil pouze břevno.
45'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
44'
Nakonec to na sebe vzal Joaquín, jehož zakončení skončilo na bližší konstrukci.
43'
Betis Sevilla si vyzkouší standardní situaci kousek za šestnáctkou. Pedraza to totiž udělal natolik zkušeně, že se dostal kolem smečky protihráčů a poté spadl na zem, což přineslo faul.
42'
O přihrávku si ve středu hrací plochy řekl Carvalho, kterému se podařilo velice přesně přenést hru. Následná Joaquínova nabídka skončila na noze hostujícího Siovase.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
Hlavní rozhodčí musí řešit celou řadu siutací. Tentokráte napadající Oscar dohrál po odehrání míče Emersona, podruhé v utkání se ale žlutit nebude.
39'
Avšak přímý střelecký pokus skončil pouze na dobře postavené zdi. Následná dorážka pro změnu vedle branky, Robles rovněž bude rozehrávat od branky.
38'
Emerson si zcela evidentně pomáhal ve vzduchu rukama, což neuniklo ani sudímu. Ten pískl do své píšťalky, což Leganés přinese nadějnou standardní situaci.
37'
Následná kolmice měla za obranou najít zatím nevýrazného Canalese, který se k míči vůbec nedostal. Včas z branky totiž vystartoval brankář Cuéllar.
36'
Fékirovi se podařilo vybojovat druhý rohový kop, který posléze sám rozehrál po zemi. Do šestnáctky přeci jenom přiletěl centr, avšak ten odehrál Pérez.
31'
Mandi si poradil s napadajícím Nasjrím, avšak poté zbytečně odkopával daleko od Mórona. Domácí se tak připravili o míče, se kterým v tuto chvíli pracuje Pérez.
30'
Cuéllar si v tomto případě vyzkoušel rozehrávku po zemi, do kombinace se mu totiž nabídl osamocený Siovas, který se celkem v poklidu dostal na druhou polovinu.
29'
Na opačné straně to Joaquín zkoušel přihrávkou na pravou stranu, kde Emerson nepřesně přihrával na prvně jmenovaného. Další odkop od branky.
28'
Cuéllar si na jeho zakončení vůbec nesáhl, z čehož logicky pramenil odkop od branky. Po něm se do šestnáctky dostával Nasjrí, kterého přeci jenom zastavil Sidnei.
27'
Rychlá kombinace v podání domácích nakonec nepřinesla nic nebezpečného. Z hranice šestnáctky sice pálil Canales, avšak zhruba dva metry vedle branky.
26'
Morón upadl kousek od pokutového území, avšak je nakonec pískáno ve prospěch Leganés. Domácí útočník totiž místo míče trefil nohu jednoho z protihráčů.
25'
V posledních minutách sledujeme celou řadu nedovolených zákroků. Po jednom z nich se na trávníku ocitl Silva, kterého udeřil do obličeje aktivní Fékir.
24'
Pokračovalo se dalším rohovým kopem domácích. Joaquín rozehrál nakrátko, následně si Fékir poradil s těžkou nahrávkou, avšak trefil prvního protihráče.
23'
Máme za sebou něco málo přes dvacet minut hry, žádné branky jsme se zatím nedočkali. Betis je sice aktivnější, avšak stále naráží na pozornou obranu.
22'
Fékirovi se povedlo odcentrovat zpět do pokutového území, tam po jednom ze soubojů skončila na zemi dvojice protihráčů. Na hřiště míří lékaři obou celků.
21'
Betis dostal k dispozici standardku zhruba ze třiceti metrů od branky. Odpovědnost na sebe vzal kapitán Joaquín, jehož nabídka hlavu připraveného Omerua.
19'
Žlutou kartu dostává Roque Mesa (CD Leganés).
16'
Hodně odvážným způsobem to zkoušel Emerson, který nevyzrál na přesilu protihráčů. Hlavní sudí si navíc všiml nedovoleného zákroku v podání Mandiho.
15'
Nepřesnost domácího celku nakonec skončila až za postranní lajnou. Emerson totiž nepřesně přenášel hru, Navarro si tak vyzkouší další vhazování.
14'
Na levou stranu si dokázal seběhnout Mesa, který patičkou prodloužil za sebe, načež se Silvova vzdušná nabídka snesla přímo do rukavic domácího brankáře.
13'
Pedrazovi trvalo autové vhazování celkem dlouho, nakonec byl po jeho nabídce faulován Fékir. Betis rychle rozehrál, Carvalho přenášel hru na pravou stranu.
12'
Leganés se díky velice přesné kombinaci dostalo k hranici šestnáctky. Nasjrí navíc prodlužoval na Navarra, který si při zpracování míče pomohl rukou.
11'
Emerson mohl vhazovat z pravé strany, načež po spolupráci nekompromisně odkopával na druhou stranu, kde se k balónu dostal také brankář Cuéllar.
10'
Poté to z velké vzdálenosti zkoušel hostující Silva, jehož pokus byl skutečně hodně nepovedený. Domácí brankář Robles se za míčem pouze ohlédl.
9'
K taktickému zákroku sáhl domácí Mandi, který si pomohl nedovoleným způsobem. Unikající Mesa byl faulován, jeho celek okamžitě rozehrál volný kop.
8'
Do kombinace se zapojil také brankář Robles, který pouze roztáhl hru na pravou stranu, kde se nacházel Mandi. Tomu se povedlo vyvézt balón do bezpečí.
7'
Guardadovi se podařilo vyvézt míč na útočnou polovinu, avšak tam se prezentoval příliš nepřesnou nahrávkou. Ani Oscar si balónu moc dlouho neužil.
6'
Betis se natlačil k pokutovému území, avšak tam se k zakončení nedostal. Morón se totiž nacházel v ofsajdu, následné zakončené Fékira bylo zbytečné.
5'
Do hlavičkového souboje se pouštěl Morón, který trefil jednoho z protihráčů. Míč se tak ocitl v zámezí, díky čemuž Pedraza obstaral autové vhazování.
4'
Navarro se zkoušel rychlostním způsobem dostat kolem protihráče, avšak nakonec nevybojoval ani rohový kop. Brankář Robles bude odkopávat od své branky.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu si nedovoleným zákrokem pomohl hostující Braithwaite, který si v souboji pomáhal rukama, což uviděl také hlavní sudí.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzal hostující celek, který bude hrát zprava doleva.
1'
CD Leganés

Na opačné straně se nachází Leganés, které rovněž nevstoupilo do domácí soutěže zrovna povedeně. Hostující tým tohoto zápasu okupuje až devatenáctou pozici, což by v konečném důsledku znamenalo sestup do nižší soutěže. Ani Leganés zatím nezískalo ani jeden bod, s Betisem je tak jediným celkem s tímto milníkem. Hned první utkání přišlo pouze jednu branku, vstřelil jí nováček soutěže z Osasuny, který získal první tři body do tabulky. Leganés odehrálo i druhý zápas na domácí půdě, nicméně i tentokráte s výsledkem 0:1. Tentokráte dokázalo vyhrát Atlético, které se mohlo radovat z jednobrankového vítězství.
Real Betis

Fotbalisté Betisu si určitě představovali lepší vstup do letošního ročníku. Tento celek se během letní přípravy prezentoval velkou aktivitou na přestupovém trhu, což se na hře zatím neprojevilo. Hned první ligové klání přineslo porážku 1:2 proti Valladolidu, Betis navíc hrál od osmé minuty bez vyloučeného brankáře Roblese. Druhý ligové utkání se odehrálo na Nou Campu, kde Betis změřil síly s Barcelonou. Sevillský celek šel do vedení, avšak soupeři se nakonec podařilo otočit výsledek na konečných 5:2. Betis se v tuto chvíli nachází na poslední pozici, což by se po tomto kole mohlo klidně změnit.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská LaLiga má na programu zápasy druhého kola, my budeme společně sledovat souboj mezi Real Betis a CD Leganés.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.