La Liga - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : D. Alavés - 16. července 2020   21:00

Real Betis
90+3' Loren (Emerson)
1:2
(0:0)
D. Alavés
52' Joselu  (Burke) • 77' Ely  (Camarasa)
Real Betis
D. Martín – Emerson, Mándí, Feddal, Pedraza (46. Moreno) – González (58. Juanmi), G. Rodríguez – Joaquín (C) (72. Loren), Fékir (83. Aleñá), Canales – Iglesias.
Medié – Barranco, Méndez
Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
D. Alavés
Roberto – Tachi, Laguardia (C), Ely, Marín – Méndez (65. Pons), Fejsa (46. García), Camarasa (90+6. Pina), Rioja – Joselu, Burke (81. Aleix Vidal).

Statistiky zápasu:
Držení míče: 72 % : 28 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 4:3. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 14:18.
Je konec! Fotbalisté Alavésu mohou slavit, protože si dnešním vítězstvím definitivně zajistili záchranu.

V první půli oba soupeři neproměnili několik šancí a vše podstatné pro výsledek duelu se tak událo až po změně stran. V 52. minutě se sice po trefě Josela mával ofsajd, ovšem systém VAR usvědčil pomezního z omylu a gól Alavésu tak platil. Betis se směrem dopředu trápil, šance si nevytvářel a v 77. minutě tak opět udeřili hosté, když se po rohovém kopu prosadil Rodrigo Ely. Smutnou postavou na domácí straně byl střídající Juanmi. Toho nejprve vychytal ve velké příležitosti brankář Roberto a v závěru základní hrací doby se navíc nechal po dvou žlutých kartách za protesty, které viděl během několika sekund, vyloučit. Zajímavé věci se pak udály i v sedmiminutovém nastavení. Betis nejprve zásluhou Lorena snížil a krátce poté byl navíc vyloučen za zbytečný zákrok na Aleñu Rodrigo Ely. Na vyrovnání už však Andalusané čas neměli.
90+7'
90+6'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Víctor Camarasa, přichází Tomás Pina.
90+5'
Také hosté budou dohrávat v deseti! Rodrigo Ely skočil nohama proti pronikajícímu Aleñovi a za zbytečný a hrubý zákrok ho sudí posílá pod sprchy!
90+3'
Real Betis právě vstřelil branku!
Domácí ještě dramatizují závěrečné minutky nastavení! Emerson našel přesným centem z pravé strany LORENA, který balón tak ze sedmi metrů napálil za záda Roberta. Hostující brankář se snažil proti střelci přesunout, ale zastavit míč už nedokázal.
90+2'
Moc nescházelo a hosté mohli přidat třetí gól! Po hezké narážečce se dostal do šance Manuel García, který však po zemi zakončoval vedle levé tyče.
90+1'
Rozhodčí nastaví sedm minut!
90'
Juanmi u sudího reklamoval rohový kop, který se i podle opakovaných záběrů měl kopat. Domácí hráč to s protesty přehnal, protože během 10 sekund uviděl dvě žluté karty a zápas pro něj končí!
90'
Žlutou kartu dostává Juanmi (Real Betis).
87'
Žlutou kartu dostává Guido Rodríguez (Real Betis).
86'
Domácí mohli zdramatizovat závěrečné minuty! Dlouhý nákop Mándího propadl až k Juanmimu, který si balón výtečně zpracoval a byl zcela sám před Robertem. Hostující brankář ho však fantastickým zákrokem vychytal!
84'
Aleix Vidal v ofsajdu. Rozehrávají domácí fotbalisté.
83'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Nabil Fékir, přichází Carles Aleñá.
83'
Domácí zahrávali rohový kop. Po rozehrávce nakrátko centroval Canales. Hosté míč odvrátili k jednomu z hráčů Betisu, který střílel vysoko nad.
82'
Zajímavý signál hostí po standardní situaci. Rozehrávka před pokutové území a okamžitě následovala kolmice za obranu na Aleixe Vidala. Ten na balón o krůček nedosáhl.
81'
Alex Moreno sáhl rukama na Aleixe Vidala a dostal za to žlutou kartu.
81'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Oliver Burke, přichází Aleix Vidal.
79'
Rozhodčí po gólu Alavésu nařizuje přestávku na občerstvení.
77'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
Hosté se prosazují po rohovém kopu! Centrovaný míč z kopačky Víctora Camarasy si našel na malém vápně RODRIGO ELY, který ho pravačkou usměrnil za záda bezmocného Daniho Martína. Deportivo je už velmi blízko jisté záchraně – 0:2.
75'
Žlutou kartu dostává Zouhair Feddal a za protesty také Nabil Fékir. Ten možná u sudího ještě reklamoval níže zmíněný zákrok Ponce.
74'
Tentokrát Fékir prošel po levé straně šestnáctky k brankové čáře a poslal do ohně ostrou střílenou přihrávku. Míč však prolétl pokutovým územím, aniž by ho někdo zasáhl.
73'
Nabil Fékir upadl v šestnáctce po souboji s Perem Poncem, ale rozhodčí Medié nechává hru pokračovat.
72'
Žlutou kartu dostává Roberto (Deportivo Alavés).
72'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Joaquín, přichází Loren.
71'
Zajímavý centr Joaquína. Míč ale jen propadl šestnáctkou a dostihl ho až mimo ní Emerson. Betis tak ještě může něco zkusit.
71'
Emerson byl faulován Riojou a domácí mají k dispozici standardní situaci v podobě lepšího rohového kopu.
70'
Střely na bránu – 5:3
68'
Domácím to ve druhé půli dopředu moc nejde. To nyní dokumentoval útočným faulem Juanmi.
66'
Juanmi odcentroval z levé strany na zadní tyč, kde balón musel hrát hrudí, myslím, Joaquín. balón se od něj odrazil do zámezí.
65'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Edgar Méndez, přichází Pere Pons.
64'
Juanmi zboural v pokutovém území jednoho z hostujících obránců a je mu tak pískán útočný faul.
62'
Edgar Méndez spolkl zasekávačku Alexovi Morenovi, kterého skluzem fauloval. Hostující fotbalista si je svého přestupku vědom a pomohl protihráči na nohy. Přesto neunikl žluté kartě.
61'
Hodina hra za nimi a hráči Alavésu drží výsledek, kterým by si zajistili záchranu.
59'
Přetažený centr Emersona si na zadní tyči našel Nabil Fékir, který ale nepropálil dvojblok bránících hráčů. O chvíli později střílel z 20 metrů vedle pravé tyče Guido Rodríguez.
58'
Krátké ošetření podstoupil hostující Burke. Už se ale vrátil na pokyn sudího na trávník.
58'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Edgar González, přichází Juanmi.
56'
Žlutou kartu za faul vyfasoval hostující obránce Tachi.
54'
Uvidíme, s čím přispěchá Betis. Domácím o tolik nejde, ale určitě by si chtěli trochu udobřit fanoušky. Byť ti musejí koukat na zápas jen v televizi.
52'
Gól nakonec platí a poté, co to sudí signalizoval, vypukla obrovská radost fotbalistů Deportiva! JOSELU totiž přebral přihrávku Olivera Burkea na úrovni posledního obránce, tedy nikoliv v ofsajdu, a z levé strany překonal Martína střelou k bližší tyči. Tenhle výsledek by pro hosty znamenal jistou záchranu.
51'
Joselu dostal přihrávku za obranu a situaci tváří v tvář brankáři Martínovi zakončil gólem. Pomezní odmával ofsajd, ale hlavní sudí Medié ještě čeká na potvrzení od videa...
50'
Emersonovi se nepovedl centr z pravé strany. Krajní bek domácích poslal balón za bránu soupeře.
49'
Joaquín si došel ve středu hřiště pro faul. Míč pro Betis.
48'
Hosté se na začátku druhé půle snaží o vyšší napadání a vytvářejí tak tlak na rozehrávající hráče Betisu. Ti ale zatím nevyrobili chybu.
46'
Joselu se nyní drží za hlavu! Hostující útočník si naběhl na centr z levé strany a mohl zakončovat z bezprostřední blízkosti! Míč ale zasáhl tak špatně, že trefil sám sebe do těla a balón se následně odrazil do zámezí.
46'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Ljubomir Fejsa, přichází Manuel García.
46'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Alfonso Pedraza, přichází Alex Moreno.
46'
První poločas gól nepřinesl. Úvodní čtvrthodina přitom indikovala docela ofenzivní podívanou. Už ve 4. minutě poslal míč do hostující brány z dorážky Iglesias, kterému však byl odmáván ofsajd. Na druhé straně krotil Burkeovo zakončení brankář Martín a zajímavou pasáž zakončil Canales, který neprostřelil hostujícího Roberta. Na další šance se pak čekalo až do nastavení. Iglesias však po Canalesově pasu nepřekonal gólmana Alavésu a podobně si vedl proti Martínovi také Méndez.
45'
45+3'
Na druhé straně ještě zahrozili hosté! Edgar Méndez udělal na pravé straně šestnáctky Feddala a z ostrého úhlu pálil na bližší tyč. Martín byl připraven a vyrazil balón na roh, který se už rozehrávat nebude. Sudí Medié odpískal konec první půle.
45+3'
Opět Borja Iglesias. Ten si balón navedl na pravačku a střílel z hranice šestnáctky. Střele ale scházela razance na to, aby více potrápila brankáře Roberta.
45+2'
Domácí se ještě dostali do šance! Sergio Canales vysunul kolmou přihrávkou Borju Iglesiase, který z levé strany šestnáctky neprostřelil brankáře Roberta!
45+1'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
45'
Fékir nahrával doleva Pedrazovi. Ten si 1 na 1 netroufl a poslal balón dozadu. Betis tak volí postupný útok.
44'
Rioja dobře napadal domácí rozehrávku. Brankář Dani Martín byl nucen odkopnout míč jen do autu.
43'
Tachi přistrčil Joaquína. Domácí mají rozehrávku z vlastní poloviny.
42'
Ve středu hřiště byl faulován Luis Rioja. Rozehrávají tedy hosté.
41'
Emersonův centr z pravé strany přelétl nabíhající hráče. Následně balón neudržel pro domácí na hřišti Pedraza.
40'
Po přenesení hry na pravé křídlo se dostal k míči Nabil Fékir. Ten se pokusil o technické zakončení přes obránce, ovšem Roberto si balón našel a byl na zemi včas.
38'
Pro centr z následné standardní situace si došel domácí brankář Martín.
38'
Žlutou kartu za ostrý zákrok dostává domácí ikona Joaquín.
37'
Po nadějné úvodní čtvrthodině hra upadla do průměru. Žádnou šanci jsme za dalších 30 minut neviděli.
35'
Centr Edgara Méndeze z pravé strany pro domácí obranu nebezpečný nebyl. V šestnáctce Betisu nebyl žádný hostující hráč a míče se tak ujal brankář Dani Martín.
34'
Protiútok hostí měl krátký život. Joselu nahrával na pravé křídlo Oliverovi Burkeovi, který byl v ofsajdu.
33'
Už se opět hraje. Míč má Betis.
31'
Rozhodčí Medié nařídil přestávku na občerstvení.
30'
Pokus o signál, kdy Canales posouval balón na vedle zdi číhajícího Nabila Fékira. Ten si však pustil míč příliš za sebe a nakonec se s ním dostal až za brankovou čáru.
29'
Rodrigo Ely fauloval Fékira a domácí mají k dispozici standardní situaci z dobré pozice...
28'
Emerson našel Fékira, který měl před sebou volno na pravém křídle. Jeho centr byl ale zablokován a pomezní navíc viděl Fékirův ofsajd.
26'
Na centr po rohovém kopu si naskakoval Víctor Laguardia. Balón směřoval vedle brány Betisu, ale brankář Martín ho raději chytal. Možná by se totiž jednalo o rohový kop, protože spolu s Laguardiou skákal i jeden z bránících hráčů.
25'
Hosté zaútočili po své pravé straně. Centr na zadní tyč odvrátil na roh Emerson.
23'
Joselu v souboji o míč skolil Guida Rodrígueze. Útočník Alavésu dostal za svůj zákrok žlutou kartu.
21'
Joaquín odcentroval od rohového praporku na zadní tyč, kde se míče dotkl rukou Ajsa Mándí. Rozhodčí tedy přerušil hru a přisuzuje merunu Deportivu.
21'
Emerson zrychlil na své pravé straně a vybojoval pro celek ze Sevilly roh.
20'
Hráči Betisu mají míč na vlastní polovině a snaží se trpělivě kombinovat.
18'
Fékir fauloval při napadání Camarasu. Rozehrávat tak budou hosté.
17'
Snaha domácích o přechod do útoku skončila u Emersona, jemuž balón odskočil do autu.
15'
Po rohovém kopu domácích se celek Alavésu ubránil.
14'
Nabil Fékir vlétl z levé strany do šestnáctky a po jeho zpětné přihrávce zakončoval Sergio Canales. Střelu z nějakých sedmi metrů reflexivně vyrazil na roh Roberto!
14'
Emerson z pravé strany centroval do šestnáctky hostí. Obrana Alavésu ale dobře zapracovala a pokryla nabíhající hráče v zelenobílém.
13'
Emerson byl na pravé straně faulován Adriánem Marínem. Domácí tedy budou rozehrávat již na útočné polovině.
11'
Domácí drží míč na svých kopačkách a kombinují u půlící čáry.
9'
Zatím sledujeme vyrovnaný fotbal. Domácí si chtějí spravit chuť po nepříliš vydařené sezóně a dnes už mohou hrát v klidu. O záchranářských starostech Deportiva již řeč byla.
6'
Hosté zahrávali rohový kop. Odražený míč se díky dvěma hlavičkám spoluhráčů dostal až k nohám Olivera Burkea, jehož tvrdou ránu musel nadvakrát pacifikovat brankář Dani Martín!
4'
Centr Joaquína směřoval na zadní tyč, kde byl Emerson, který balón hlavou posunul na Ajsu Mándího, jehož hlavičku ještě brankář Roberto zastavil reflexivním zákrokem, ovšem Borja Iglesias míč z bezprostřední blízkosti dorazil za brankovou čáru. Radost Betisu však byla předčasná. Iglesias se totiž nacházel v ofsajdové pozici, kterou v momentě, kdy se do hry zapojil, proměnil v postavení mimo hru.
3'
Domácí budou zahrávat standardní situaci z pravé strany...
1'
Začalo utkání, které je důležité zejména pro o záchranu bojující Alavés. Do prvního útoku se také pustili hráči tohoto celku. Útočník Joselu dokonce reklamoval ruku obránce Betisu, ale podle rozhodčího to na penaltu nebylo.
1'

Real Betis: D. Martín – Emerson, Mándí, Feddal, Pedraza – González, G. Rodríguez – Joaquín (C), Fékir, Canales – Iglesias.
Náhradníci: Robles – Tello, D. Lainez, Aleñá, Sidnei, Loren, Barragán, W. Carvalho, Javi García, Bartra, Juanmi, Moreno.

Deportivo Alavés: Roberto – Tachi, Laguardia (C), Ely, Marín – Méndez, Fejsa, Camarasa, Rioja – Joselu, Burke.
Náhradníci: Castro – Aleix Vidal, Pina, R. Navarro, Rodríguez, Paulino, Mahmoud, Magallán, Sainz, García, Lucas Pérez, Pons.

Rozhodčí: Medié – Barranco, Méndez.
Poslední tři vzájemné zápasy skončily remízou. Výjimkou tedy nebyl ani úvodní duel v této sezóny v Alavésu, tam se oba týmy podělily o body po výsledku 1:1.
Real Betis (13. místo, 10 – 11 – 15, skóre 47:56, 41 bodů)
Betis dohrává nepovedenou sezónu. Alespoň se už jeho hráči nemusejí být o záchranu, tu mají jistou. Ambice andaluského celku ale byly daleko vyšší než pohybovat se ve druhé polovině tabulky. Nějaké výrazné zlepšení výkonnosti nepřinesla výměna trenérů ani koronavirová přestávka. Po ní Betis sehrál devět utkání, zvítězil jen dvakrát a přidal dvě remízy. Naposledy prohrál 0:1 na hřišti Atlética Madrid.

Posledních 5 zápasů Betisu:
Levante – Betis 4:2
Betis – Villarreal 0:2
Celta – Betis 1:1
Betis – Osasuna 3:0
Atl. Madrid – Betis 1:0
Deportivo Alavés (17. místo, 9 – 9 – 18, skóre 32:53, 36 bodů)
Deportivo ještě jistou záchranu nemá, ale potřebné karty drží ve svých rukách. Na osmnácté Leganés i devatenáctou Mallorcu má k dobru čtyři body a pokud by na Betisu zvítězilo, zajistilo by si definitivu setrvání v La Lize bez ohledu na ostatní výsledky. Hráči Alavésu by určitě měli rádi klid už po čtvrtku, v závěrečném kole totiž hostí Barcelonu. Deportivo si velmi zkomplikovalo situaci po koronavirové přestávce, po níž si připsalo z devíti duelů jen čtyři body. Naposledy doma uhrálo bezgólovou remízu s Getafe, čímž přerušilo sérii šesti proher v řadě.

Posledních 5 zápasů Alavésu:
Atl. Madrid – Alavés 2:1
Alavés – Granada 0:2
Valladolid – Alavés 1:0
Real Madrid – Alavés 2:0
Alavés – Getafe 0:0
Vítám tu všechny milovníky kvalitního fotbalu! Ve čtvrtek se odehraje všech deset zápasů předposledního 37. kola španělské La Ligy. Já Vás provedu soubojem mezi čtrnáctým Betisem a sedmnáctým Alavésem. Zatímco domácímu celku už půjde jen o čest, tak Deportivo si ještě potřebuje definitivně zajistit záchranu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.