La Liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Bilbao - 9. února 2020   14:00

Real Sociedad
65' Portugués (Isak) • 83' Isak
2:1
(0:0)
Bilbao
71' I. Williams  (Muniain)
Remiro – Zaldúa, Zubeldia, Le Normand, Muñoz – Portugués, Guevara (77. A. Elustondo), Merino, Sangalli (59. Januzaj) – José (55. Isak), Oyarzabal (C).
Moyà – A. Elustondo, Januzaj, Isak, Monreal, Barrenetxea, Zubimendi.
Reale Arena, San Sebastián
36730 diváků
Bilbao
Simón – Capa, Yeray, Núñez, Balenziaga – Beñat (62. Dani García), San José (C) – Lekue, Kodro (46. Muniain), I. Gómez – Villalibre (55. I. Williams).
Herrerín – I. Williams, Muniain, Larrazabal, Dani García, Aduriz, Vivian.

Španělská La Liga vyhlásila Mužem zápasu domácího Cristiana Portuguése, který vystřelil úvodní gól, za mě osobně je ale nejlepším hráčem utkání talentovaný Alexander Isak, který přišel na hřiště jako střídající hráč a po přihrávce na úvodní gól vstřelil rozhodující branku. Výsledek. Real Sociedad 2 Athletic Bilbao 1.
90+4'
90+4'
Athletic Club ještě mohl vyrovnat, když v rychlém sledu dvakrát vypálil zpoza šestnáctky, obě střely ale byly zablokovány a domácí fotbalisté se mohou radovat.
90+3'
Iñaki Williams se hnal za dlouhou kolmou přihrávkou a málem na míč dosáhl, jako první u něj byl ale vybíhající brankář Álex Remiro, který byl navíc faulován.
90+1'
Iker Muniain sice předvedl velice ostrý skluz a málem zranil svého protihráče, velice sympatické ovšem bylo, že si uvědomil, co udělal, a okamžitě se mu běžel omluvit.
90'
Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 4 minuty.
89'
Žlutou kartu vzápětí ještě viděl zřejmě za nemístné protesty domácí hrdina Alexander Isak, který vstřelil gól na 2:1 a ještě předtím asistoval u úvodního gólu.
89'
Iker Muniain přejel ostrým skluzem achilovku Adnana Januzaje a viděl ihned červenou kartu!
88'
Na stadionu panuje fantastická atmosféra a fanoušci Realu Sociedad skáčou v hledišti jako jeden muž či žena.
87'
Atlhetic Club mohl vyrovnat po rohovém kopu z levého křídla, jenže následný centr žádné nebezpečí nepřinesl a střela zpoza šestnáctky skončila u Álexe Remira.
86'
Alexander Isak sice přišel na hřiště jako střídající hráč, zatím je ale nejlepším hráčem dnešního utkání, když zaznamenal asistenci u úvodního gólu a poté se prosadil.
83'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
ALEXANDER ISAK si naběhl uprostřed šestnáctky na nádhernou patičku Cristiana Portuguése, a přestože přízemní střelou mířící ke vzdálenější levé tyči Unaie Simóna nepřekonal, vzápětí se prosadil z dorážky! Real Sociedad znovu vede!
82'
Real Sociedad rozehrál volný přímý kop a následná rána zpoza šestnáctky skončila na hostující zdi. Vzápětí přišla střela z blízkosti, také ta ale byla zablokována.
81'
Dani García nyní zatáhl v blízkosti vlastního pokutového území za záchranou brzdu a za taktický faul viděl kartu.
79'
Iñigo Lekue se rozebíhal na míč podél levé postranní čáry, jenže se ocitl v ofsajdu a domácí fotbalisté Realu Sociedad rychle rozehráli. Skóre utkání je vyrovnané 1:1.
77'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Ander Guevara, přichází Aritz Elustondo.
76'
Jeden z domácích obránců zahrál v blízkosti vlastního pokutového území skvěle hlavou a vpádu usměrnil míč do rukavic domácího brankáře Álexe Remira. Přehled.
74'
Dnešní utkání sleduje 36730 diváků.
73'
Zatímco po vedoucím gólu San Sebastiánu se z tribun nesly hlasité a oslavné chorály, po vyrovnávací brance se to změnilo v hlasitý pískot. Vyrovnání přineslo velké nevole.
71'
Bilbao právě vstřelilo branku!
IÑAKI WILLIAMS si na pravé straně šestnáctky naběhl na nádhernou kolmou přihrávku od Ikera Muniaina a přízemní střelou zamířil ke vzdálenější levé tyči! Akce dvou střídajících hráčů přinesla vyrovnávací gól na 1:1! Asistence: Iker Muniain.
70'
Do konce dnešního zápasu zbývá odehrát dvacet minut a Real Sociedad za fantastické atmosféry na stadionu nadále dominuje a navíc vede, když se prosadil Cristian Portugués.
68'
Iñaki Williams se dostal na pravé straně šestnáctky k míči a zřejmě chtěl vypálit na bránu, jenže nakonec z toho byl hodně nepřesný centr, po kterém se San Sebastián ubránil.
67'
Alexander Isak po příchodu na hřiště výrazně ožil hru domácího týmu a po nádherném uvolnění asistoval u úvodního gólu zápasu. Real Sociedad vede zaslouženě.
65'
Alexander Isak se na levé straně šestnáctky nádherně uvolnil a CRISTIAN PORTUGUÉS po jeho zpětné přihrávce zamířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! San Sebastián zaslouženě vede. Asistence: Alexander Isak.
63'
Cristian Portugués a Ander Capa se do sebe pustili v blízkosti pokutového území a oba viděli žlutou kartu.
62'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Beñat, přichází Dani García.
61'
Alexander Isak si teď na levé straně šestnáctky naběhl na nádhernou kolmou přihrávku, poté si přehodil míč přes hlavu jednoho z protihráčů a jeho pohotový volej placírkou těsně minul tyč!
60'
Fotbalisté Realu Sociedad předvedli na levé straně hřiště nádhernou kombinační akci a do šestnáctky přilétla přihrávka, po které mohli skórovat do prázdné brány.
59'
Střídající Alexander Isak mohl po pár minutách na hřišti skórovat, když se teď na pravé straně šestnáctky ocitl ve slibné šanci a jeho přízemní střela minula vzdálenější levou tyč! Velká šance.
59'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Luca Sangalli, přichází Adnan Januzaj.
58'
Střídání na obou stranách hru nepříjemně rozkouskovala a domácí tým navíc přípravuje druhou změnu.
55'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Asier Villalibre, přichází Iñaki Williams.
55'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Willian José, přichází Alexander Isak.
54'
Do šestnáctky domácího Realu Sociedad přilétl z levé strany hřiště hodně nepříjemný centr, Álex Remiro proti němu ale rychle vyběhl a dokázal ho vyboxovat do bezpečí.
53'
Iker Muniain byl nyní faulován na levém křídle v blízkosti šestnáctky a následovat bude standardní situace. U postranní čáry už je připravený Alexander Isak, který bude střídat.
52'
Vzápětí přišel nebezpečný centr z brankové čáry a uprostřed šestnáctky se dostal k hlavičce Mikel San José, míč se ovšem od hlavy kapitána hostujícího týmu odrazil vysoko nad.
51'
Athletic Club na levém křídle rozehrál rohový kop a na přední tyč přilétl nepříjemný centr, který se točil do brány, domácího fotbalisté ho ale hlavou dokázali odvrátit.
50'
Ibai Gómez přišel do souboje s protihráčem příliš pozdě a byl mu ve středu útočné poloviny hostujícího týmu odpískán útočný faul. Útočník hostí se sice diví, jenže zbytečně.
49'
Real Sociedad vybojoval v blízkosti pravého rohového praporku rohový kop, který rozehrál nakrátko, následný centr z pravé strany hřiště ale nic nepřinesl a byl odvrácen.
48'
Fotbalisté San Sebastiánu se dostali na levém křídle k pěknému centru, jenže na přední tyči nebyl žádný z domácích fotbalistů a Athletic Bilbao odvrátil míč do bezpečí.
47'
Athletic Club byl během prvního poločasu výrazně horším týmem, a tak o přestávce sáhl k jedné změně. Ze hřiště odešel Kenan Kodro a nahradil ho čerstvý Iker Muniain.
46'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Kenan Kodro, přichází Iker Muniain.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:00.
Fotbalisté San Sebastiánu byli od úvodních minut duelu výrazně lepším týmem a nejblíže ke vstřelení gólu měl po necelých deseti minutách Cristian Portugués, Unai Simón ho ovšem skvělým zákrokem vychytal. V závěru poločasu poté mohl udeřit hostující Ibai Gómez, jeho pohotový halfvolej poté ale skončil v rukavicích Álexe Remira, a tak první poločas žádný gól nepřinesl. Skóre po prvním poločase. Real Sociedad 0 Athletic Bilbao 0.
45'
44'
Do konce prvního poločasu zbývají odehrát necelé dvě minuty, a přestože sledujeme velice atraktivní španělský fotbal, žádný gól zatím nepadl. Domácí k němu měli blíže.
41'
Ibai Gómez se dostal na hranici šestnáctky k odraženému míči po centru z pravé strany a pohotovým halfvolejem mířil k levé tyči, Álex Remiro byl u ní ale včas a vytáhl pěkný zákrok!
40'
Fotbalisté San Sebastiánu chtěli za fantastické domácí kulisy zrychlit hru dlouhou kolmou přihrávkou do šestnáctky, jenže míč skončil pouze u Unaie Simóna, který snadno rozehrál.
39'
Další nepříjemný hlavičkový souboj podstoupil Robin Le Normand, kterého na polovině hřiště nepříjemně udeřil hlavou do obličeje Asier Villalibre. Hodně nepříjemná srážka.
38'
Mikel Merino podstoupil na levém křídle ostrý hlavičkový souboj a ještě, než vyskočil do vzduchu, ho nepříjemně udeřil loktem Ander Capa. Rozhodně to ale neudělal úmyslně.
37'
Asier Villalibre na pravém křídle zpracoval vysoký míč a poté předvedl v souboji s jedním z protihráčů obrovský důraz, který se mu vyplatil, a vybojoval pro svůj tým vhazování.
36'
Athletic Club na levé straně hřiště rozehrál rohový kop a do šestnáctky přilétl pěkný přetažený centr, jenže na vzdálenější pravé tyči nebyl nikdo, kdo by míč dokázal zpracovat.
34'
Hosté tentokrát vyrazili na steč podél pravé postranní čáry, fotbalisté San Sebastiánu ale jejich útok zastavili čistým skluzem a vzápětí je donutili k dlouhé zpětné přihrávce.
33'
Athletic Bilbao se úspěšně ubránil a podél levé postranní čáry vyrazil do rychlého protiútoku. Následovalo autové vhazování a po centru do šestnáctky střela, která byla zablokována.
31'
Domácí fotbalisté Realu Sociedad mají nyní fantastickou procentuální úspěšnost přihrávek, která dosahuje hranice 73 procent. Athletic Club je hluboko pod padesáti procenty.
30'
Real Sociedad má obrovskou územní převahu a gól doslova visí ve vzduchu, zatím se ho ale domácím fotbalistům vstřelit nepodařilo a Unai Simón nadále drží čisté konto.
29'
Athletic Club se nachází v tabulce španělské La Ligy na devátém místě a na osmý Real Sociedad ztrácí přesně tři body, což znamená, že v případě vítězství by se na něj dotáhl.
28'
Real Sociedad rozehrál v rychlém sledu dva rohové kopy, ani po jednom z centrů z levé strany hřiště se ale do zakončení nedostal a fotbalisté Athleticu Bilbaa tlaku opět odolali.
27'
Pískal se až faul v blízkosti pravé postranní čáry a Real Sociedad měl k dispozici standardní situaci. Následoval prudký centr na přední tyč, který hosté z Bilbaa dokázali odvrátit.
26'
Dvojice fotbalistů San Sebastiánu nyní upadla v blízkosti hranice pokutového území, byli to Luca Sangalli a Mikel Oyarzabal, faul se ovšem ani v jednom případě nepískal.
24'
Cristian Portugués posílal na pravé straně šestnáctky míč pěkně pod sebe a vypadalo to na velkou příležitost, jenže hosté míč odvrátili a navíc byl odmáván a odpískán ofsajd.
23'
Na opačné straně hřiště mohl skórovat po přízemní střele zpoza šestnáctky Kenan Kodro, jenže zamířil pouze doprostřed brány a Álex Remiro si připsal snadný zákrok.
23'
Mikel Merino si zpracoval míč na levém křídle a zpoza šestnáctky napřáhl k prudké střele, která těsně minula bližší levý horní roh brány Bilbaa!
22'
Následoval centr z pravého křídla, míč byl ale příliš vysoký a dlouhý, takže na vzdálenější levé tyči zamířil do území nikoho. Dokonce z toho bylo autové vhazování Athleticu Bilbaa.
21'
Real Sociedad předvedl nádhernou kombinační akci a po rychlém protiútoku se dostal na levé straně šestnáctky k prudké přízemní střele, hosté ji ale dokázali zablokovat.
20'
V pokutovém území Bilbaa to po přízemním centru z levého křídla opět pořádně hořelo, žádný z fotbalistů San Sebastiánu se ale do zakončení nedostal. V hledišti to jen zahučelo.
19'
Hlavní rozhodčí se v blízkosti středového kruhu připletl do kombinační akce domácího týmu a okamžitě přerušil hru. Následoval míč rozhodčího. Velice správné rozhodnutí.
18'
Ze zápasu je odehráno více než sedmnáct minut a fotbalisté Bilbaa se zatím nedostali ani k jedné střele. Real Sociedad velice dobře brání a navíc je nebezpečný směrem kupředu.
17'
Mikel Merino se pokusil vypálit na levém rohu pokutového území, jeho střela ale nabrala příliš velkou výšku a zamířila vysoko nad bránu hostujícího brankáře Unaie Simóna.
16'
Na stadionu Realu Sociedad panuje fantastická atmosféra a hodně k tomu přispívá skvělý výkon domácích fotbalistů, kteří jsou směrem vpřed výrazně aktivnější a měli velkou šanci.
15'
Fotbalisté San Sebastián rozehráli rohový kop nakrátko a do šestnáctky chtěli poslat z levého křídla prudký přízemní centr, jenže Athletic Club ho zablokoval a dokázal se ubránit.
14'
Aihen Muñoz na levém křídle předvedl sérii přešlapovaček a na brankové čáře nakonec dokázal vybojovat rohový kop. Jedná se o první rohový kop v celém dnešním zápase.
12'
Do šestnáctky hostujícího týmu přilétl z levé strany velmi nebezpečný přízemní centr a jeden z domácích hráčů se málem dostal do zakončení, jenže mu nevyšel první dotyk.
11'
Fotbalisté Athleticu Bilbaa vybojovali autové vhazování na levém křídle, daleko se ovšem nedostali a pomohli si zpětnou přihrávkou až na vlastní polovinu hřiště.
10'
Cristian Portugués se snažil vybojovat míč na pravé straně šestnáctky, jenže šel do souboje s Mikelem Balenziagou příliš důrazně a byl mu odpískán útočný faul.
9'
Fotbalisté San Sebastiánu předvedli nádhernou kombinační akci a Cristian Portugués poté mířil přízemní střelou z pravé strany šestnáctky ke vzdálenější levé tyči, Unai Simón ale vytáhl skvělý zákrok a míč vyrazil! Domácí hráči málem vedli.
8'
Athletic Bilbao uprostřed týdne senzačně vyřadil Barcelonu a postoupil do semifinále Copa del Rey. Od dnešního utkání lze očekávat velice vyrovnanou bitvu. Domácí jsou ale lepší.
7'
Unai Simón si v pohodě došel pro vysoký míč a okamžitě ho vyhodil do hry. Fotbalisté San Sebastiánu jsou od úvodních minut aktivnějším týmem, zatím se ale ke střele nedostali.
6'
Už to vypadalo, že se jeden z domácích fotbalistů dostane ke střele v blízkosti šestnáctky, nakonec z toho ale střelecký pokus nebyl. Míč skončil v zámezí a kopalo se od brány.
5'
Athletic Club v blízkosti pravého rohového praporku předvedl skvělé napadání a do šestnáctky domácího týmu přilétl pěkný centr, San Sebastián ho ale dokázal snadno odvrátit.
4'
Asier Villalibre na pravém křídle předvedl pěkný sprint a po doběhnutí míče se pokusil o kolmou přihrávku do šestnáctky, domácí fotbalisté ji ale přečetli a ubránili se.
3'
Fotbalisté Realu Sociedad se vzápětí dostali k vysokému centru na levém křídle, jenže přelétl hlavy všech hráčů v pokutovém území hostujícího týmu a byl příliš dlouhý.
2'
Cristian Portugués na pravém křídle dokázal předběhnout Mikela Balenziagu a do šestnáctky poslal ostrý přízemní centr, který lapil pozorný brankář Unai Simón.
1'
Hlavní rozhodčí José Luis Munuera Montero dal právě pokyn k zahájení dnešního zápasu, jehož výkop obstarali fotbalisté hostujícího Bilbaa. První nákop ale nic nepřinesl.
1'

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Zaldúa, Zubeldia, Le Normand, Muñoz – Portugués, Guevara, Merino, Sangalli – José, Oyarzabal (C).
Náhradníci: Moyà – A. Elustondo, Januzaj, Isak, Monreal, Barrenetxea, Zubimendi.

Athletic Bilbao: Simón – Capa, Yeray, Núñez, Balenziaga – Beñat, San José (C) – Lekue, Kodro, I. Gómez – Villalibre.
Náhradníci: Herrerín – I. Williams, Muniain, Larrazabal, Dani García, Aduriz, Vivian.

Rozhodčí: José Luis Munuera Montero. Asistenti: Iñigo Prieto López de Ceraín, Alfonso Baena Espejo. Čtvrtý rozhodčí: Daniel David Baiges Dones.
Vzájemné zápasy

Oba týmy se potkaly na začátku letošní sezóny, když se střetly na konci srpna v San Sebastiánu a domácí fotbalisté Athleticu Bilbaa zvítězili s čistým kontem 2:0.
Athletic Club de Bilbao

Athletic Club uprostřed týdne postoupil do semifinále Copa del Rey, když na domácím stadionu překvapivě porazil Barcelonu. O osudu pohárového utkání rozhodl jeden jediný gól, který si vystřelil v nastaveném čase Sergio Busquets, a byl tedy vlastní. Bilbao je deváté.
Real Sociedad de Fútbol

Fotbalisté Realu Sociedadu vyhráli jen dva z posledních sedmi ligových zápasů poté, co předtím vyhráli třikrát v řadě. Domácí celek naposledy nestačil na CD Leganés, na jehož hřišti prohrál těsně 2:1. San Sebastián budou chybět zranění fotbalisté Illarra a Fernando Llorente.
Bilbao uprostřed týdne senzačně porazilo Barcelonu a na vítězství z ligového poháru se bude snažit navázat v neděli odpoledne na hřišti Realu Sociedad. Před námi je souboj dvou sousedů z tabulky španělské ligy, kteří se nachází v jejím klidném středu. Týmy dělí tři body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.