La Liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : D. Alavés - 26. září 2019   21:00

Real Sociedad
19' Oyarzabal (Ödegaard) • 32' José (Oyarzabal) • 41' Oyarzabal
3:0
(3:0)
Remiro Gargallo – Gorosabel (75. Le Normand), D. Llorente, A. Elustondo, Monreal – Portugués, Guevara, Merino, Ödegaard – José (46. Isak), Oyarzabal (C) (60. Januzaj).
Moyà – Isak, Januzaj, Le Normand, Sangalli, Zubeldia, Zurutuza.
Jiménez – Izquierdo, González
Reale Arena (San Sebastián)
28720 diváků
D. Alavés
Pacheco (C) – Martín, Ely, Magallán, Marín – Pina (60. García) – Sainz Gallo (75. Guidetti), Pons, Wakaso (46. Aleix Vidal), Burke – Lucas Pérez.
Sivera – R. Duarte, García, Guidetti, Tachi, Joselu, Aleix Vidal.

Děkuji za pozornost a přeji krásnou dobrou noc. Na shledanou.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 6:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 7:20.
Druhá půle už gól nepřinesla, třebaže k ní měli domácí velmi blízko, avšak jakoby snad už ani nechtěli skórovat. Třebaže se ocitli v mnoho šancích a dokonce kopali penaltu, všechna jejich zakončení byla trochu až lajdácká, vč. pokutového kopu. Na druhou stranu, nad svým soupeřem vedli o tři góly a své vedení si v klidu udrželi, soupeř Remira vážněji neohrozil.
90+3'
90+2'
Januzaj z pravé strany mířil na vzdálenější tyč, kterou asi o metr minul, stadionem to zahučelo.
90+1'
Nastavují se dvě minuty.
90'
Ödegaard skluzem zkoušel překonat zblízka kapitána hostů, avšak míč poslal mimo bránu.
90'
V závěru základní hrací doby si ještě vynutili faul u pokutového území.
89'
Domácí zahozená penalta zřejmě moc nemrzí, nyní rozehrávají ze své poloviny.
87'
Pacheco si počkal na správný okamžik a vyplatilo se, Portugués zamířil jen lehce na levou stranu a hostující brankář stačil nohama míč udržet před brankovou čárou.
85'
Penalta, druhá v zápase. V pokutovém území fauloval García protihráče a vidí druhou žlutou a tím pádem musí předčasně do sprch.
84'
To se změnilo vzápětí, kdy Januzaj pálil tvrdě z levé strany, ovšem Pacheco jeho pokus vyrazil.
84'
Hra teď sklouzla do docela nudné fáze, dlouho nebyla k vidění žádná možnost.
83'
Januzaj se snažil vyslat do úniku spoluhráče, ale míč poslal jen obránci hostů.
82'
Domácí si teď přihrávají až u svého brankáře, kterého zapojují do hry, aby si aspoň na chvíli pohrál s míčem. V zápase k tomu mnoho možností neměl.
80'
Domácí teď vhazoval aut, ale míč pouze odevzdali protivníkovi.
79'
Hosté se na chvíli usadili u brány Realu, avšak nic nevymysleli a Remiro se postará o rozehrávku.
77'
Domácí jakoby už ani nechtěli dát gól, po rozehrávce na střed pálil z velké dálky Le Normand a zamířil hodně vysoko nad bránu.
76'
Januzaj bojoval tak vehementně na levé straně poblíž pokutového území, až si vynutil faul. Hosté se tak musí bránit.
75'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Bernardo Sainz Gallo, přichází John Guidetti.
75'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Andoni Gorosabel, přichází Robin Le Normand.
74'
Žlutou kartu dostává Manuel García (Deportivo Alavés).
74'
Domácí teď trochu polevili v útočné snaze a z hlediště se ozývá pískot nespokojených fanoušků.
72'
Příliš přetaženou přihrávku neměl Gorosabel šanci dostihnout, míč mu utekl za postranní lajnu.
70'
Lucas Pérez byl až příliš aktivní, po jeho faulu domácí rozehrají u středové lajny.
68'
Velké šance domácích gólem nekončí, Merino měl před sebou odkrytou bránu, ale svoji ránu adresoval pouze do protihráče.
66'
A Alavés zahrozilo rovněž, Sainz Gallo tečoval hlavou míč jen těsně nad, míč se otřel o horní část sítě domácí brány.
66'
Velká šance domácího celku, Isak střílel z levé strany po zemi, avšak Pacheco se včas položil k zemi a ránu stačil zneškodnit.
64'
Hosté se po delší době dostali s míčem na soupeřovu stranu, z hlediště se ozývá pískot domácích fans.
63'
Isak inkasoval nepříjemný úder do hlavy a těžce se zvedá z trávníku.
62'
Po boji u středové lajny se ze zisku míče radují hosté, kteří si vynutili faul.
61'
Žlutou kartu dostává Cristian Portugués (Real Sociedad San Sebastian).
60'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Adnan Januzaj.
60'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Tomás Pina, přichází Manuel García.
59'
Deportivu se povedlo odvrátit míč do bezpečné vzdálenosti.
58'
Pacheco znovu balón jen vyboxoval, tentokrát do zámezí a následuje rohový kop.
57'
Portu inkasoval nepříjemný úder do břicha a těžce se zvedá z trávníku, jeho tým rozehraje u pokutového území soupeře.
57'
Hosté mohou trochu vydechnout, míč končí na straně soupeře.
56'
Velká skrumáž před bránou Alavésu gólem nekončí, Pacheco nejprve vyboxoval míč jen před sebe a ač stálo poblíž dost hráčů Realu, žádný nedokázal míč dorazit do brány. Bude to ovšem znovu roh.
55'
Domácí rozehráli na krátko a pak zkoušel Oyarzabal střelu z dálky, ta byla zblokována na rohový kop.
54'
Ely zasáhl rukou obličej jednoho z protihráčů, karta to není, ale hosté se musí mít na pozoru.
53'
Sainz Gallo se postupně dostával až do pokutového území, ale těsně předtím, než mohl zakončit, o balón přišel. Vybojoval pro své barvy aspoň roh.
52'
Míč končí až na druhé straně u Remira, který v klidu rozehrává.
51'
Stejný hráč o chvíli později byl o trošku pomalejší, než Pacheco, který míč ukryl do rukou.
51'
Oyarzabal útočil na hattrick, když si na levé straně zpracoval balón, ale jeho následný pokus letěl vysoko nad bránu.
50'
Isak teď místo na levou stranu, kam nabíhali volní spoluhráči, přihrál pouze středem, kde byl pouze brankář hostů.
49'
Žlutou kartu dostává Tomás Pina (Deportivo Alavés), který musel zatáhnout za záchranou brzdu.
49'
Marín se dostával do šance, avšak byl čistě od míče odstaven a domácí mohou vyrazit do protiútoku.
48'
Ely se sice dostal k hlavičce, ovšem jeho pokus letí vysoko nad břevno.
47'
Na druhé straně vybojovali hosté rohový kop.
47'
Monreal zakroutil míč před bránu, ale tam nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal zakončit.
46'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Mubarak Wakaso, přichází Aleix Vidal.
46'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Willian José, přichází Alexander Isak.
46'
Domácí si do kabin odnáší zasloužené tříbrankové vedení. Do zápasu vstoupili aktivně ač zpočátku pár slibných možnosti nevyužili, přeci jen se jim povedlo po necelých dvaceti minutách otevřít skóre utkání. Následně přidali ještě další dva góly, to hosté jsou v útoku zatím bezradní a Remiro mnoho práce nemá.
45+3'
45+3'
V posledních sekundách to hosté ještě zkoušeliu, Sainz Gallo ale střílel z voleje hodně nepřesně.
45+2'
Teď ale míč ztratili a musí rychle zpátky ke své bráně.
45+1'
Hráči Realu Sociedad se už příliš nikam neženou.
45+1'
Ještě dvě minuty se budou hrát.
45'
Blíží se závěr první půle, samozřejmě bude o něco nastaven. Domácí drží míč na polovině soupeře.
44'
Jeden z domácích fotbalistů si před bránou Alavésu nabíhal na centr, ale ten byl příliš vysoký a hráč na něj tak i přes velkou snahu nedosáhl.
43'
Hosté rychle rozehráli a poslali míč k pokutovému území, Remiro musel rychle ven, aby míč odkopl do bezpečí, nakonec ovšem bylo veškeré vzrušení zbytečné, neboť byl odmáván ofsajd.
43'
Domácí se teď provinili faulem, ale daleko od své brány.
41'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
MIKEL OYARZABAL to provedl velmi zkušeně. K míči běžel pomalu a levačkou jej zamířil do horní části soupeřovy brány. Pacheco sice směr vystihl, avšak na balón nedosáhl.
40'
Video potvrdilo pravost protestu, je nařízen pokutový kop.
39'
Hlavní arbitr se na situaci jde podívat osobně.
38'
Domácí teď reklamují hru rukou v pokutovém území a ohlušující pískot publika se ani nedá popsat, hlavní arbitr konzultuje situaci s videem.
37'
Přeci jen se hosté na chvíli dostali před bránu Realu, ale žádná šance z toho nebyla.
36'
Pons se snažil přihrávkou vyslat do šance spoluhráče, avšak míč ukořistil soupeř.
35'
Hosté mají problémy, teď málem pokazili rozehrávku a sám na gólmana se už chystal Ödegaard, v poslední chvíli přeci jen hráči Alavésu situaci zvládli.
32'
Oyarzabal si zatančil u postranní lajny a poté poslal nadýchaný centr před bránu, kde zcela zaspala hostujiící obrana, WILLIAN JOSÉ se mezi dvěma protihráči dostal k hlavičce a zamířil do volné části brány, Pacheco neměl šanci.
31'
Nikam však nepospíchá, hru přenáší až ke svému brankáři.
31'
Chvíli to trvalo, ale přeci jen hlavní arbitr odpískal faul ve prospěch domácího celku, jenž bude rozehrávat kousek za středovou lajnou.
29'
Merino už nestihl hlavičkovat na hrací ploše, Alavés tak bude zahrávat aut.
28'
A zahrozilo na druhé straně, kde se hosté dostali do šance, avšak nakonec vše končí ofsajdem.
28'
Oyarzabal však zamířil přímo do brankářových rukavic.
27'
Žlutou kartu dostává Mubarak Wakaso (Deportivo Alavés), který to teď hodně přehnal v obranné snaze a skluzem poslal soupeře k zemi. Poté se mu sice omluvil, ale žlutý trest je oprávněný. Jeho tým bude navíc čelit přímému kopu.
26'
Asistent u první branky Ödegaard zůstal na chvíli ležet na trávníku, ale zřejmě se nejednalo o nic vážného.
24'
Další slušná možnost domácích, avšak tentokrát být gólová nemohla, neboť hned dva hráči zůstali v ofsajdové pasti.
22'
Hráči Realu trochu uklidnili hru a přihrávají si na své straně.
22'
Domácí jsou nadále aktivní, Marínova přihrávka před bránu však byla zblokována obránci.
19'
Domácí jdou do vedení. Ödegaard krásnou přihrávkou přes tři protihráče vyzval ke skórování MIKELA OYARZABALA, jenž míč spíš lehce tečoval za záda vyběhnutého Pacheca, který se snažil co to šlo, aby byl u míče jako první, chyběl mu malý kousek, ale přeci jen to bylo pozdě.
18'
Hodně tvrdý zákrok Sainze Galla, za který hráč klidně mohl vidět žlutou kartu, hlavní arbitr mu jen domlouvá.
17'
Merino zkoušel obloučkem vyslat do šance některého ze spoluhráčů, ale míč skončil jen u Pacheca.
17'
Hostující celek však útočí dál a zasáhnout musí Remiro, jenž míč ze vzduchu rychle bere do rukavic.
16'
Pěkný pas na Burkeho, ten poté hledal ještě někoho ze spoluhráčů před bránou, jenže všichni hráči v červeném dresu byli příliš daleko. Lucas Pérez gestem ukázal, že neměl šanci být tak rychlý.
14'
Ale krátce na to to stadionem už zahučelo. José obdržel přihrávku a z levé strany zkoušel zamířit po zemi ke vzdálenější tyči, ovšem tu minul.
14'
Přechod do útoku Realu nevyšel, obrana Deportiva odhlavičkovala letící míč včas do bezpečí.
13'
Přetahovaná o míč u postranní lajny, hosté vhazovali aut, avšak krátce na to po špatném zpracování bude vhazovat soupeř.
12'
Hosté si počínali nedovoleně a domácí budou rozehrávat na jejich polovině.
11'
Takto to Ödegaard určitě nemyslel, jeho přetažený míč letí až k rohovému praporku.
10'
Domácí si vynutili faul a je tu standardka v blízkosti pokutového území.
7'
Obrovská šance San Sebastianu! Domácí měli k dispozici standardní situaci. Po centru Ödegaarda si za obranu zaběhl Llorente, který však balon z dobré pozice nasměroval hlavou těsně vedle pravé tyče!
5'
Oyarzabal si zpracoval míč na středu velkého vápna a vypálil, jeho rána ale byla zblokována. Následně se k odraženému míči dostal Ödegaard, který místo střely volil nepřesnou přihrávku na pravou stranu.
4'
Real kombinuje okolo středového kruhu a snaží se směrem dopředu něco vymyslet. Začátek zápasu je opatrný.
3'
Domácí favorit je v úvodu střetnutí aktivnějším týmem. Balon se vyskytuje na polovině Deportiva.
2'
Real Sociedad vstoupil do zápasu v pruhovaných modro-bílých dresech, hosté z Alavésu hrají v rudých.
1'

Real Sociedad San Sebastian: Remiro Gargallo – Gorosabel, D. Llorente, A. Elustondo, Monreal – Portugués, Guevara, Merino, Ödegaard – José, Oyarzabal (C).
Náhradníci: Moyà – Isak, Januzaj, Le Normand, Sangalli, Zubeldia, Zurutuza.

Deportivo Alavés: Pacheco (C) – Martín, Ely, Magallán, Marín – Pina – Sainz Gallo, Pons, Wakaso, Burke – Lucas Pérez.
Náhradníci: Sivera – R. Duarte, García, Guidetti, Tachi, Joselu, Aleix Vidal.

Rozhodčí: Jiménez – Izquierdo, González.
Ve vzájemných zápasech těchto soupeřů padá velice málo branek. V loňské sezóně se radoval z výhry 1:0 vždy tým, jenž do utkání vběhl z pozice hosta. Před letošním ligovým ročníkem pak odehrála obě mužstva hned dvě vzájemná přátelská utkání. Jednou zvítězil poměrem 1:0 Real Sociedad, podruhé se oba celky rozešly bez branek.
Oba letošní góly Alavésu vsítil devětadvacetiletý útočník Joselu. Na straně San Sebastianu pak figurují dva muži se stejnou bilancí. Dvakrát se v tomto ročníku nejvyšší španělské soutěže prosadili Nor Martin Odegaard a Brazilec Willian Jose Da Silva.
Bodové konto Alavésu je v porovnání s jeho čtvrtečním soupeřem poloviční. Fotbalisté Deportiva zatím zvítězili pouze jednou, a to v prvním kole soutěže proti Levante (1:0). Následovaly dvě remízy, po kterých přišly dvě porážky. Ta poslední se zrodila o víkendu na půdě Bilbaa (2:0). Nyní čeká nejhorší útok celé ligy druhé venkovní utkání v řadě. Jakýkoliv bodový zisk by byl vzhledem k rozložení sil překvapivým.
S bilancí tří výher, jedné remízy a jedné porážky je Real Sociedad po pěti odehraných kolech se ziskem deseti bodů na šesté pozici. Tým se prezentuje jednou z nejlepších obran v soutěži, když dosud inkasoval pouze čtyřikrát. V posledním kole se Real představil na hřišti barcelonského Espanyolu, z něhož si odvezl všechny body za triumf 3:1.
Příjemný večer. V pořadí šesté kolo španělské LaLigy uzavře střetnutí mezi týmy Real Sociedad San Sebastian a Deportivo Alavés. Papírovými favority utkání budou domácí fotbalisté, kteří zatím atakují příčky zaručující účast v evropských pohárech.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.