La Liga - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Sevilla - 16. července 2020   21:00

Real Sociedad
Moyà – Zaldúa (82. Gorosabel), D. Llorente, Le Normand, Muñoz (46. Monreal) – Portugués (67. Isak), Zubimendi, Zubeldia, Merino (82. Barrenetxea) – Oyarzabal, José.
Del Cerro – Yuste, Álvarez
Reale Arena (San Sebastián)
Sevilla
Bunú – Navas, Koundé, Sergi Gómez, Reguilón – Jordán (75. Munir), Gudelj, Ó. Torres (61. Ocampos) – Suso (74. Fernando), Nasjrí (84. L. de Jong), F. Vázquez (61. Banega).

S konstatováním, že branky jsme se nedočkali, se s vámi loučím a přeji vám dobrou noc.
Bojovné utkání mezi San Sebastian a Sevillou skončilo bezbrankovou remízou, nebezpečnějším celkem ale byli domácí borci. Ti zahodili minimálně tři velké příležitosti, a tak v nastavení mohl přijít trest, jenž nedokonal Munir (Sevilla).

Při pohledu na tabulku zjistíme, že v souboji o třetí pozici ztrácí Sevilla dva body na Atlético Madrird. Naopak San Sebastian poskočilo na šestou příčku, když pod sebe dostalo Getafe.
90+7'
90+6'
Ander Barrenetxea (Real Sociedad) je dalším hráčem, který si prohlédl žlutý kartónek! Domácí hráč totiž objal soupeře zezadu, čímž si vykoledoval potrestání.
90+5'
Hostující mužstvo drží balon, jenomže velmi daleko od soupeřovy brány. Dnešní střetnutí týmů z horní poloviny tabulky vypadá na plichtu.
90+3'
Sevilla mohla rozhodnou v nastavení! Luuk de Jong po zisku míče pelášil na polovinu soupeře, kde vyzval k rozhodnutí spoluhráče. Munir postupoval zpravé části vápna sám na brankáře, který vytáhl klíčový zákrok zápasu.
90+2'
Ve druhé minutě nastavení si Alexander Isak obhodil posledního bránícího hráče, ovšem Sergi Gómez si počínal obratně a situaci zachránil.
90+1'
Teprve druhým potrestaným hráčem je Éver Banega (Sevilla), který šel do nebezpečného skluzu, v němž trefil Nacha Monreala.
90'
Poslední minuta normální hrací doby je realitou. Sevilla měla balon, ale znovu o něj přišla a musela se rychle vracet. Jenomže San Sebastian už nikam nespěchá, asi je s bodem spokojeno.
88'
Hostující celek vybojoval faul na levé straně hrací plochy. O rozehrání volného kopu se postaral Éver Banega, který výborně kroutil míč na zadní tyč. Jenomže žádný z hráčů v černém dresu se k balonu nedostal, a tak se bude kopat pouze od branky domácího týmu.
87'
Sevilla se dál tlačí ze vítězným gólem, ale zastavila ji nepřesnost v rozehrávce. Hostující celek ztrácí cenné body v boji o třetí místo, jelikož Atlético Madrid vede na půdě Getafe.
85'
San Sebastian odevzdalo míč zpátky k nohám soupeře, tohle může být hodně zrádné. Hostující celek disponuje šikovnými hráči, kteří mohou rozhodnout i v nastavení.
84'
Hostující celek se nadechuje k závěrečnému tlaku, ovšem opět se jedná o postupnou akci. Sevilla se bude jen těžko prosazovat, protože obrana soupeře funguje na jedničku.
84'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Júsuf Nasjrí, přichází Luuk de Jong.
82'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Joseba Zaldúa, přichází Andoni Gorosabel.
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Merino, přichází Ander Barrenetxea.
81'
Alexander Isak se proháčkoval až na hranici šestnáctky, kde míč předal na Williana Josého. Jeho pokus letěl kousek vedle levé tyče, to je škody.
80'
Pokračujeme poslední desetiminutovkou! Real Sociedad by si dnes zasloužil více zvítězit, ovšem fotbal není o zásluhách, nýbrž o gólech.
78'
Hlavní rozhodčí znovu přerušuje hru, aby se hráči mohli občerstvit. Před námi je závěrečná pasáž utkání a my stále čekáme na vstřelený gól, ke kterému mělo blíže San Sebastian.
77'
Na levé straně šestnáctky se přes soupeře uvolnil Mikel Merino, kterému se povedlo vystřelit. Balon z jeho kopačky letěl doprostřed branky, kde byl připravený Jasín Bunú.
76'
Nemanja Gudelj je po ošetření v pořádku a už čeká u postranní lajny, až bude vpuštěn do hry. Samotný hráč se hodně zlobí, protože jeho návrat příliš dlouho trvá.
75'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Joan Jordán, přichází Munir.
74'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Suso, přichází Fernando.
72'
Jeden z domácích hráčů zůstal ležet na trávníku, a tak se zase chvíli hrát nebude. Hostující celek následně přichystal další střídání.
71'
Domácí mužstvo znovu mířilo do otevřené obrany, když tři útočící hráči šli na dva obránce! Alexander Isak se pokusil o přihrávku do strany, ale míč postrádal větší razanci.
70'
Dnes jsou oba celky za očekáváním, což všechny fanoušky fotbalu zklamalo. Nic nezměnil ani Willian José, který se řítil sám na brankáře, jenže jej nepřehodil. Stejný hráč pak zakončoval ještě zpoza vápna, jenomže Jasín Bunú byl znovu úspěšnější.
69'
Přihrávka z pravé strany mířila na hranici vápna, kde byl obsazený Suso, jenž volil přihrávku ještě pod sebe. Zbrklé zakončení předvedl Joan Jordán, jenž branku přestřelil.
68'
Sevilla vymyslela dlouhý pas do šestnáctky, za nímž se vydal Joan Jordán. Jenomže z branky vystartoval Miguel Ángel Moyà, který ve vzduchu vládne.
67'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Cristian Portugués, přichází Alexander Isak.
66'
Můžeme pokračovat ve hře! San Sebastian chystá střídání, s nímž ještě chvíli počká. Navíc Diego Llorente bude v pořádku.
64'
Na zelený pažit spěchá lékařský tým, který Diega Llorentea musí ošetřit. Domácí obránce je velice otřesen a dost možná dnes dohrál.
63'
Sevilla se začala více tlačit na polovinu šestnáctky. Předvedla nám kombinaci na pravé straně, ale odcentrovat se ji nepovedlo. Následně se střelou prezentoval jeden z hráčů, jehož pokus obličejem zastavil Diego Llorente.
61'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Franco Vázquez, přichází Éver Banega.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Lucas Ocampos.
60'
Břevno! San Sebastian získal míč u středové čáry a mohl jít do otevřené obrany. Míč putoval na pravou stranu, kde se pohyboval Cristian Portugués, jenž si to namířil do šestnáctky. Jeho pumelice mířila na přední část branky a orazítkovala horní tyčku.
59'
Další centr mířil před branku, kde došlo na slabou hlavičku, která navíc mířila do míst, kde byl připravený Jasín Bunú. Sevilla dnes není rozhodně lepším celkem.
58'
Před duelem se očekával atraktivní duel, ovšem opak je pravdou. Sledujeme spíše boj o každý kousek hrací plochy. Navíc se hra hodně kouskuje, dalšího faulu se dopustil Sergio Reguilón.
57'
San Sebastian vybojoval faul, a tak bude rozehrávat standardní situaci u nadějné pozice. K míči se postavil Willian José, který zakončení poslal jen do postavené zdi.
55'
Atlético Madrid se právě ujalo vedení, což znamená, že Sevilla je na čtvrtém místě. Hráči v černých dresech budou muset zabrat, aby jim Madridský celek neodskočil.
54'
Po dlouhé době sledujeme Sevillu v postupném útoku na polovině soupeře. Jenomže akce znovu skončila, jelikož byla k vidění další nepřesná nahrávka.
52'
K odraženému míči se dostal Suso, jenž po kličce vnikl do pravé části šestnáctky. Bývalý hráč AC Milán poté mířil na zadní tyč, ovšem jeho pokus postrádal přesnost.
51'
Domácí celek vyslal další centr před branku, kde pevnou rukou vládne Miguel Ángel Moyà. Sevilla se pokusí nastartovat, ovšem musí přidat.
50'
Boj o každý kousek hrací plochy stále pokračuje. Do druhého poločasu vstoupil lépe San Sebastian, jenomže kvalita v předbrankovém prostoru schází.
48'
Už to vypadalo, že se Real Sociedad k centru nedostane, jelikož se míče zmocnil Franco Vázquez, jemuž se nepovedla přihrávka. Následný centr mířil do dobrý míst, ale počet domácích hráčů v šestnáctce bylo málo.
47'
Pokračujeme druhým poločasem, doufejme, že nám nabídne lepší podívanou. San Sebastian znovu nalezl na soupeře, ale nemůže se dostat k balonu, což platilo jen chvilku. Následně se faulu dopustil Joan Jordán.
46'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Aihen Muñoz, přichází Nacho Monreal.
46'
Sledovali jsme vyrovnaný první poločas, v němž byla trochu více u balonu Sevilla. Ovšem jedinou velkou příležitost zahodil Mikel Merino (Real Sociedad), který z velké dálky natáhl k povedenému pokusu. Doufejme, že se ve druhé pětačtyřicetiminutovce dočkáme gólu a především zábavnějšího fotbalu.
45+3'
45+2'
Po souboji s Mikelem Oyarzabalem došlápl špatně Jesús Navas, který zůstal ležet na zeleném pažitu. Jeho stav rychle zkontrolovali domácí hráč i hlavní sudí, ovšem zdá se, že Navas bude v pořádku.
45+1'
Do vzdušného souboje se vydali Jules Koundé (Sevilla) a Aihen Muñoz (Real Sociedad). První jmenovaný trefil soupeře loktem do obličeje a je potrestán žlutou kartou.
45'
Centr z levé strany odkopl obránce jen do soupeře, Óliver Torres se pokusil hned zakončit, avšak trefil dalšího z beků San Sebastian.
44'
Mikel Oyarzabal měl na levé straně proti sobě dva soupeře, přesto se mu podařilo odcentrovat. Jenomže dal míči příliš velkou razanci a poslal jej mimo hrací plochu.
42'
První velká šance je spálená, což má na svědomí San Sebastian! Mikel Merino si zpracoval míč prsy do pohybu a následným halfvolejem poslal míč pod břevno. Ovšem famózním zákrokem se vyznamenal Jasín Bunú, jenž míč prsty vytěsnil nad břevno.
41'
Z pravé strany odcentroval Jesús Navas, po jehož pasu se natahoval Óliver Torres. Celou situaci vyřešil Miguel Ángel Moyà, který hru rychle otočil.
40'
Sevilla znovu zvolila postupnou akci, ovšem obrana soupeře je dobře rozestavená. Hráče v černých dresech čeká pořádná porce práce.
37'
Asistentovi hlavního rozhodčího se uvolnilo komunikační zařízení, a tak se mu na pomoc vydal sudí. Znovu se chvíli nehrálo, ale po chvíli bylo vše v pořádku.
35'
Zatím sledujeme nevýrazné výkon obou celků. Místo krásné podívané se bojuje o každý kousek zeleného pažitu. Dočkáme se gólu ještě v prvním poločase?
34'
Jesús Navas přeloboval obranu, jelikož se mu za ní rozeběhl Óliver Torres. Hostující ofenzivní hráč se ale stejně nacházel v ofsajdové pasti, a tak bude hrát San Sebastian.
33'
Pokračujeme dále! Sevilla sportovně vrátila balon soupeři a ihned se zformulovala na vlastní polovině. Stále platí, že čekáme na první velkou šanci zápasu.
31'
Hlavní rozhodčí přerušuje hru a pouští hráče ke střídačkám, aby se občerstvili. Na zeleném pažitu také dochází k ošetření Igora Zubeldia.
30'
Hostující celek velice zajímá, jak hraje Atlético Madrid, které hraje bez branek s Getafe.
28'
Favorit zápasu zatím nikterak nespěchá a začíná další akci v poklidu. Po chvíli se do náběhu vydal Óliver Torres, který špatně načasoval svůj pohyb a byl chycen do ofsajdové pasti.
27'
Centr z pravé strany přizvedl před branku Mikel Oyarzabal. Nejprve to vypadalo, že Real Sociedad bude rozehrávat roh. Po chvíli si ale hlavní rozhodčí všiml signalizovaného ofsajdu.
25'
Vypadalo to na nadějnou akci hostujícího mužstva, ovšem zastavil ji praporek pomezního rozhodčího. San Sebastian se tak znovu vrací k balonu.
23'
Domácí mužstvo rozehrálo rohový kop na první tyč, kde bylo pořádně těsno. Do chumlu hráčů se vydal také Jasín Bunú, jenž míč přizvedl do bezpečných míst.
22'
Barcelona v tuto chvíli prohrává s Osasunou, což znamená, že by Real Madrid slavil titul. Vraťme se na trávník, kde se snaží San Sebastian najít hráče před brankou.
21'
Domácí mužstvo zastavilo další akci soupeře, který se tak k ničemu výraznějšímu nedostal. Zatím sledujeme boj o každý kousek zeleného pažitu.
20'
Dvacet minut hry je minulostí, zatím čekáme na nějakou velkou šanci. Real Sociedad San Sebastian znovu vhodil dlouhý aut až do vápna, jenomže obrana v černém si znovu poradila.
18'
Franco Vázquez se pohyboval na levé straně šestnáctky, kde si zpracoval míč na prsa, jenomže následně přes beka neprošel. Hostující celek bude rozehrávat rohový kop.
17'
Po faulu ve středovém kruhu ponechal hlavní rozhodčí výhodu. Real Sociedad se vydal do akce, ovšem pas na pravou stranu byl obranou Sevilly pohlídán.
15'
Real Sociedad drží balon na kopačkách a dlouho hledal šanci k průniku do šance. Po chvíli přišla kolmá přihrávka na hranici šestnáctky, ovšem pas byl nepřesný a zmocnil se ho brankář Jasín Bunú.
14'
Pokud by se hrálo na držení míče, Sevilla by úvodní minuty ovládla. Naopak San Sebastian hraje ze zabezpečené obrany a čeká na své šance.
13'
Suso navedl balon a střed hrací plochy, odkud jej rozdal na lépe postaveného spoluhráče. Hostujícímu celku se cesta k šestnáctce neotevřela a opět přišel o balon.
12'
Hostující trenér je nespokojen s další akcí svého celku, Óliver Torres mohl znovu vykřesat více. San Sebastian tak bude znovu rozehrávat od vlastní branky.
10'
Za nepřesnou přihrávkou se vydal Sergio Reguilón skluzem, při kterém trefil soupeře. Seville se rozhodnutí rozhodčího nelíbí, přesto jí je odpískán faul.
9'
Na hranici šestnáctky se nacházel Óliver Torres, na kterého také mířil oblouček od spoluhráče. Bohužel se hostujícímu hráči nepovedlo zpracování, a tak se bude kopat jen od branky.
8'
Dlouhé autové vhazování letělo až do pokutového území, kde se nacházeli obránci v černých dresech. Sevilla se zmohla jen k razantnímu odkopu.
7'
Na pravé straně se rozeběhl Aihen Muñoz, který by upaloval ze strany sám. Jenomže ve skluzu zasáhl Jules Koundé, jenž zachránil situaci.
6'
Hostující mužstvo vytahuje napadání soupeře hodně vysoko, San Sebastian má s tímto aspektem veliké potíže.
5'
Real Sociedad San Sebastian vstoupil do dnešního zápasu v pruhovaných dresech, které mají světle modrou a bílou barvu. Naopak Sevilla vzala na sebe černé dresy.
4'
Do šestnáctky domácího celku se naběhl Joan Jordán, který se pokusil o přihrávku pod sebe. Obrana Realu Sociedad zapracovala na jedničku, když si situaci zkušeně pohlídala.
3'
Domácí celek kombinoval na vlastní polovině, až se faulu dopustil Sergio Reguilón. Sevilla začíná pořádně od podlahy.
2'
Na levé straně se rozeběhl Mikel Oyarzabal, jehož centr byl přetažený a k zakončení nedošlo. Po chvíli pokus San Sebastian vyslalo, ale poradil si s ním Jasín Bunú.
1'

Real Sociedad San Sebastian: Moyà – Zaldúa, D. Llorente, Le Normand, Muñoz – Portugués, Zubimendi, Zubeldia, Merino – Oyarzabal, José.
Náhradníci: Remiro – Gorosabel, Zurutuza, Lobete, Barrenetxea, Ödegaard, Monreal, Isak, J. Pacheco, Djouahra, Aranbarri, Roberto López.

Sevilla FC: Bunú – Navas, Koundé, Sergi Gómez, Reguilón – Jordán, Gudelj, Ó. Torres – Suso, Nasjrí, F. Vázquez.
Náhradníci: Díaz, Pastor – Pérez, Munir, Ocampos, Lara, Diego Carlos, Genaro, L. de Jong, Fernando, Rony Lopes, Banega.

Rozhodčí: Del Cerro – Yuste, Álvarez.
Pojďme se na oba soupeře podívat trochu blíže. Pokud se zaměříme na San Sebastian, najdeme jej na sedmém místě, které zaručuje předkolo Evropské ligy. Domácí mužstvo zatím posbíralo čtyřiapadesát bodů, ovšem jeho poslední výsledky jsou jako na houpačce. Real Sociedad tak musí zabrat, jelikož o tři body zpátky je Bilbao a o čtyři Valencia s Granadou. Pokud se budeme ale dívat opačným směrem, San Sebastian si může brousit zuby i na pátou příčku, kterou hájí Villarreal, jenž má o tři body více. Domácí pak tíží početná marodky, kde se nachází hned pět hráčů, asi největší ztrátou je indispozice Adnana Januzaje.

Dobře si vede také Sevilla, která bojuje s Atléticem Madrid o třetí pozici. Oba zmíněné celky mají na svém kontě šestašedesát bodů. Hostující celek se aktuálně nachází na vítězné vlně, když čtyřikrát v řadě zvítězil a do souboje půjde v roli mírného favorita. Za španělský klub chytá český reprezentační brankář Tomáš Vaclík, jenž v posledních dnech léčí poraněné koleno, a tak jeho start je nejistý.

Pokud se zaměříme na poslední vzájemné duely zjistíme, že lépe je na tom Sevilla, která ovládla dvě předešlá klání. V letošní sezóně se vzájemné střetnutí odehrálo na konci září roku 2019. Utkání nabídlo hned pět branek, ovšem rozdíl ve skóre byl nejtěsnější možná – 3:2 pro Sevillu.

29.9.2019 Sevilla – San Sebastian 3:2
10.3.2019 Sevilla – San Sebastian 5:2
4.11.2018 San Sebastian – Sevilla 0:0
4.5.2018 Sevilla – San Sebastian 1:0
20.12.2017 San Sebastian – Sevilla 3:1
Vítám všechny fotbalové nadšence u sedmatřicátého kola španělské LaLigy, do kterého se ve čtvrtek večer zapojí všechny kluby. My budeme sledovat souboj, v němž Real Sociedad San Sebastian vyzve Sevillu FC. Čeká nás atraktivní duel, jelikož oba celky jsou na pozicích zaručující evropské poháry. Domácí však musejí hájit své postavení, a tak by potřebovali zaznamenat vítězství.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.