La Liga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : D. Alavés - 2. února 2020   18:30

Sevilla
78' Ocampos
1:1
(0:0)
D. Alavés
71' Joselu
Sevilla
Vaclík – Navas, Sergi Gómez, Koundé, Reguilón – Banega, Fernando, Jordán (52. F. Vázquez) – Ocampos, L. de Jong (80. Nasjrí), Nolito (52. Suso).
Díaz – Nasjrí, Escudero, Rony Lopes, Gudelj, F. Vázquez, Suso.
del Cerro Grande – J. Y. Jiménez, A. Á. Cantón
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
D. Alavés
Pacheco – Martín (87. Sainz), Magallán, Laguardia, Navarro, R. Duarte – García, Fejsa (59. Rioja), Camarasa – Joselu, Burke (59. Pons).
Roberto – Gutiérrez, Burgui, Pons, Rioja, Tachi, Sainz.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný večer!
Držení míče: 74 % : 26 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 8:0. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:12.
Je konec! Sevilla si s utkáním s Deportivem Alavés odnáší pouze jediný bod! Domácí Sevilla sice hrála většinu času s míčem na kopačkách, jenže nikdo v bílém si v první půli nevypracoval vyloženou možnost. Zajímavé dění přinesl až druhý poločas. První velkou šanci měla domácí Sevilla, ale Jules Koundé po rohu hlavičkoval mimo. Do vedení se ale překvapivě dostali hosté, když se po závaru prosadil Joselu! Sevilla se nakonec dočkala vymodleného vyrovnání. Z pokutového kopu se prosadil Lucas Ocampos! Další branku už ale domácí celek v závěrečném tlaku nepřidal.
90+3'
90+2'
Suso si našel prostor pro zakončení, vyslal zajímavou přízemní střelu pravačkou, ale hostující brankář jeho pokus bez problémů zvládl vyrazit.
90+1'
Domácí zahrávali rohový kop, jenže hostující brankář vyrazil na malé vápno a bez větších problémů míč vyboxoval do bezpečí.
90'
Nastavují se tři minuty!
88'
Joselu zůstává po jednom ze soubojů ležet na trávníku a drží se za levou nohu. Uvidíme, zda bude schopen nadále pokračovat ve hře.
87'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Martín, přichází Borja Sainz.
86'
Vázquez poslal centr do pokutového území, kde se k jeho pobídce dostal Suso, ale druhý jmenovaný nakonec pravačkou vůbec netrefil branku.
84'
Hostující brankář vystartoval z brankové čáry na malé vápno a bez problémů schoval míč do rukavic. Sevilla musí počkat s dalším útokem.
83'
Sevilla nadále pokračuje ve snaze rozhodnout o svém triumfu. Domácí celek se usadil v blízkosti pokutového území, ale zatím kombinuje spíše házenkářským způsobem.
82'
Ocampos si zpracoval přihrávku do blízkosti pokutového území, krásně se s míčem otočil, ale jeho prostrčení do velkého vápna nenašlo nikoho v bílém.
81'
Ocampos je po proměnění pokutového kopu doslova na koni! Domácí fotbalista se nadále tlačí do pokutového území. Jeho další akci zastavil pozorný obránce.
80'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Luuk de Jong, přichází Júsuf Nasjrí.
78'
Sevilla právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! K exekuci pokutového kopu se postavil LUCAS OCAMPOS a střelou do protipohybu brankáře penaltu bezpečně proměnil!
77'
Ridja zahrával v pokutovém území rukou a rozhodčí okamžitě nařídil pokutový kop pro Sevillu!
76'
Sergio Reguilón vystihl nepřesnou rozehrávku soupeře, otočil se s míčem a otočil hru na opačnou stranu hrací plochy. Sevilla pokračuje v honbě za vyrovnáním.
75'
Banega se zpoza hranice velkého vápna opřel do odraženého míče, jenže jeho zakončení pravou nohou skončilo na hrudi prvního obránce v modrém dresu.
74'
Suso kouzlil s míčem u nohy na pravé straně hrací plochy, jenže jeho průnik do pokutového území nakonec úspěch neslavil. Hosté pokračují v pečlivé obraně.
73'
Sevilla se okamžitě usadila na polovině soupeře a snaží se o rychlé vyrovnání. Hostující obránce Laguardia odhlavičkoval míč obětavou rybičkou.
71'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
Hostující celek se dostává do vedení! Deportivo dokázalo udeřit z první obrovské šance dnešního souboje! Po přímém kopu nedokázala obrana Sevilly odehrát míč do bezpečí a JOSELU míč z malého vápna doklepl do sítě!
70'
Joselu dostal vysokou přihrávku na hranici pokutového území, jenže po špatném zpracování už se nedokázal otočit a přišel o možnost k zakončení.
69'
Navas nakopl míč na hranici velkého vápna, jenže urostlí stopeři hostujícího Deportiva si znovu bez větších problémů poradili.
68'
Manuel García napadal rozehrávku Sevilly na její polovině. Pod tlak se dostal také brankář Tomáš Vaclík, ale český brankář si krásnou kličkou vysloužil potlesk.
67'
Pere Pons se při návratu na vlastní polovinu dopustil nedovoleného zákroku, když zatáhl za dres unikajícího soupeře. Sevilla bude rozehrávat.
66'
Sevilla zahrávala další přímý kop. Jeho exekuce se pro změnu chopil Vázquez, jenže jeho technický pokus minul branku Deportiva snad o tři metry.
65'
Laguardia dojel ostrým skluzem jednoho z domácích hráčů a dostává žlutou kartu.
64'
Banega centroval do velkého vápna, jenže k jeho pobídce se nedostal nikdo ze spoluhráčů. Domácí záložník už je hodně frustrovaný a máchá kolem sebe.
63'
Exekuce přímého kopu se ujal právě faulovaný Suso, jenže jeho pokus skončil pouze na hrudi jednoho z hráčů ve zdi. Zmar domácího mužstva trvá.
62'
Suso byl faulován v blízkosti pokutového území a vybojoval pro Sevillu přímý kop z vynikajícího prostoru. Hostující obrana vyhlašuje stav nebezpečí.
61'
Deportivo si dalo pozor na další nebezpečnou přihrávku na rozběhnutého Vázqueze. Hostující obránce Víctor Laguardia odkopl míč do bezpečí.
60'
Je za námi hodina hry a stále čekáme na úvodní branku dnešního souboje. Domácí Sevilla sice v posledních minutách zlepšila svůj výkon, ale nedostává se do zakončení.
59'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Oliver Burke, přichází Pere Pons.
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Ljubomir Fejsa, přichází Luis Rioja.
58'
Sergio Reguilón spěchal za přihrávkou do pokutového území, jenže skákavou pobídku už ani přes velké vypětí sil neudržel na hrací ploše.
57'
Navas dostal přihrávku na levou stranu hrací plochy, odkud odcentroval do pokutového území, jenže jeho pobídka skončila na noze prvního obránce.
56'
Po dalším rohovém kopu znovu zakončoval domácí stoper, ale jeho další hlavička byla mnohem nepřesnější. Sevilla pomaličku začíná stupňovat svůj tlak.
55'
Sevilla zahrávala rohový kop. Centrovaný míč se snesl na malé vápno, kde si na míč naskočil Jules Koundé, ale jeho pokus prolétl těsně vedle levé tyčky!
54'
Franco Vázquez se v hlavičkovém souboji dostal pod tlak a schytal úder loktem do obličeje. Rozhodčí měl souboj přímo před očima a přerušil hru.
53'
Domácím fanouškům se stále nelíbí výkon jejich oblíbeného celku. Hráči Sevilly si stále nedokázali vypracovat nějakou nebezpečnou příležitost.
52'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Joan Jordán, přichází Franco Vázquez.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Nolito, přichází Suso.
51'
Laguardia dostal přihrávku na polovinu hřiště, krásně si přehodil míč na pravou nohu, ale jeho přenesení hry skončilo u prvního soupeře.
50'
Deportivo se až nyní dostalo do blízkosti pokutového území, jenže kombinace hráčů v modrých dresech byla hodně zdlouhavá a míč skončil v autu.
49'
Na světě je první žlutá karta. Za ostrý skluz ji dostává Reguillón.
48'
Lucas Ocampos dostal přihrávku na pravou stranu, jenže jeho centr do pokutového území byl moc krátký a skončil u prvního obránce soupeře.
47'
Ocampos spěchal po pravém křídle do pokutového území, jenže jeho centr skončil na noze prvního obránce v modrém dresu Deportiva.
46'
Sevilla obstarala výkop do druhého poločasu dnešního utkání. Domácí celek se ihned vydal do útoku, ale nákop na hranici velkého vápna byl moc prudký.
46'
První poločas končí! Úvodní pětačtyřicetiminutovka dnešního utkání nepřinesla zrovna pohledný duel. Domácí Sevilla sice hrála většinu času s míčem na kopačkách, jenže nikdo v bílém si zatím nevypracoval vyloženou možnost. Deportivo zatím pouze brání a nenechává domácím hráčům moc prostoru. Naopak směrem dopředu jsou hosté naprosto bezzubí. Do kabin se proto odchází bez branek.
45+1'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta!
45'
Banega neustál souboj s Laguardiou na polovině soupeře a drží se za stehenní sval. Domácí záložník si podle všeho ublížil při změně směru.
44'
Sevilla kombinuje na polovině hřiště, nicméně domácím fotbalistům v závěru prvního poločasu stále schází lepší pohyb. Deportivo ani při bránění nemusí vynaložit moc úsilí.
43'
Reguillón si krásnou kličkou udělal prostor k odcentrování do velkého vápna, nicméně jeho přízemní pobídka skončila na noze připraveného obránce.
42'
Ocampos se krásnou kličkou zbavil obránce, jenže jeho pomalý centr skončil na noze prvního obránce v modrém dresu Deportiva Alavés.
41'
De Jong si naskočil na další povedený centr z levé strany, jenže musel zakončovat v záklonu a trefil jen prostor, kde stál připravený brankář Pacheco.
40'
Joan Jordán si došel pro přihrávku na vlastní polovinu, jenže jeho následný nákop na pravou stranu skončil u prvního obránce, kterým byl Duarte.
39'
Koundé poslal přihrávku na hranici velkého vápna, nicméně nikdo v bílém dresu jeho akci nepodpořil. Domácím fanouškům se výkon Sevilly přestává líbit.
38'
Sergio Reguilón dostal přihrávku na levou stranu, prodloužil míč na Nolita, jenže jeho průnik do velkého vápna neměl moc dlouhé trvání.
37'
Deportivo se znovu vydalo na polovinu Sevilly, jenže se tam dlouho neudrželo. Domácí zadáci se srovnali v pevném bloku a odehráli míč do autu.
36'
Nolito neustál souboj na levé straně hrací plochy a zůstává ležet s bolestivou grimasou v obličeji. Hosté dosud rozhodně nehrají v rukavičkách.
35'
Éver Banega se následně ujal rozehrávky rohového kopu, jenže na jeho prudkou pobídku si nanaskočil nikdo v bílém dresu domácí Sevilly.
34'
Sergio Reguilón si na levé straně pokutového území narazil míč s Nolitem a dostal se k odcentrování. Jeho pobídku ale srazil první obránce na další roh.
33'
De Jong si po dalším centru naskočil na prudký míč, ale nedokázal své zakončení usměrnit mezi tři tyče hostující branky. Deportivo v první půli brání na jedničku.
32'
Sevilla zahrávala další rohový kop. Právě Jules Koundé se dostal do zakončení, ale hlavou prodloužil míč snad tři metry vedle branky Deportiva.
31'
Jules Koundé vyslal průnikovou přihrávku do pokutového území, jenže nikdo v bílém dresu si na jeho pobídku nenaběhl a hráči Deportiva míč odkopli.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme hodně opatrné utkání. Ani jeden z týmů se zatím nedostal do nějaké vyložené šance.
29'
Sergio Reguilón odcentroval z levé strany do pokutového území, jenže jeho pobídka skončila u prvního hráče v modrém dresu Deportiva.
28'
Sevilla znovu uklidňuje rozehrávku postupnou kombinací na vlastní polovině. Fotbalisté v bílých dresech mají skvělý pohyb a nepouštějí soupeře k míči.
27'
Banega prošel po levé straně do blízkosti pokutového území, jenže jeho centr levou nohou byl hodně pomalý a skončil u prvního připraveného obránce.
26'
Sergio Reguilón dostal přihrávku do běhu na levou stranu hrací plochy, jenže si nepotykal se zpracováním a míč mu od kopačky uskočil až do autu.
25'
Víctor Camarasa natáhl ke střele z úctyhodné vzdálenosti, ale jeho pokus byl hodně pomalý a skončil v rukavicích připraveného Tomáše Vaclíka.
24'
První zajímavé zakončení domácího celku. Na vysoký centr z levé strany si naskočil Luuk de Jong, ale jeho pokus našel cestu pouze do rukavic pozorného brankáře.
23'
Sevilla zahrávala přímý kop na polovině soupeře. Centrovaný míč se snesl k Nolitovi, ale jeho dělovku nártem zablokoval hned první obránce v modrém dresu.
22'
Víctor Laguardia se skvěle vrátil do pokutového území a odhlavičkoval centr z levé strany. Hostující celek zatím předvádí pevnou defenzivu.
21'
Zadáci Sevilly si vyměňují krátké přihrávky na vlastní polovině a nikam se neženou. Naopak fotbalisté Deportiva teď vytáhli presink a dostávají soupeře pod tlak.
20'
Ocampos poslal přihrávku na pravou stranu, jenže rozběhnutý Éver Banega už se k balónu nedostal. Naopak obrana Deportiva teď skvěle zakročila.
19'
Hra je přerušena! Jeden z fotbalistů hostujícího Deportiva zůstává po hlavičkovém souboji ležet na trávníku a drží se za čelo. Uvidíme, zda bude pokračovat.
18'
Martín si skvěle zpracoval míč na vlastní polovině, chytře naznačil odkopnutí balónu a vybojoval vhazování pro hostující Deportivo Alavés.
17'
Lucas Ocampos si skvělým pohybem řekl o průnikovou přihrávku do pokutového území, ale obránce jeho postup tentokrát vystihl a nenechal jej zakončit.
16'
Sergio Reguilón prošel po křídle do blízkosti pokutového území, ale nestačil si přehodit míč na levačku a vůbec neodcentroval.
15'
Joselu se prohnal na hranici pokutového území, krásnou patičkou si udělal prostor pro zakončení, ale jeho pokus orazítkoval stehno prvního obránce.
14'
Domácí celek uklidňuje rozehrávku postupnou kombinací na vlastní polovině. Nikdo v modrém dresu se nyní rozehrávku soupeře nevydal atakovat.
13'
Deportivo zahrávalo další přímý kop na polovině soupeře. Hosét se rozhodli pro rozehrávku do kombinace. S následným centrem si poté domácí obrana hravě poradila.
12'
Luuk de Jong neustál vzdušný souboj s jedním z obránců a dožadoval se odpískání pokutového kopu. Rozhodčí měl střet přímo před očima a nechal pokračovat ve hře.
11'
Sevilla rozjela další kombinaci na polovině svého soupeře. Fotbalisté v bílých dresech teď hýří aktivitou, ale Alavés brání v pevném bloku na hranici velkého vápna.
10'
Sevilla vhazovala na levé straně hrací plochy, jenže nikdo v bílém dresu si na prudkou pobídku nenaběhl. Obrana Deportiva tak získala míč zadarmo.
9'
Manuel García spěchal za prudkou přihrávkou za obranu domácí Sevilly, ale na poslední chvíli se s ním stačil vrátit Sergi Gómez, který odkopl míč do bezpečí.
8'
Martín si naběhl na přihrávku na pravou stranu hrací plochy, jenže jeho hlavička za obranu soupeře skončila u prvního obránce v bílém dresu Sevilly.
7'
Hosté pouze odkopli míč na polovinu Sevilly. Deportivo vstoupilo do dnešního zápasu hodně opatrně a zatím se nikam nežene. Ani kombinace Sevilly není bezchybná.
6'
Rubén Duarte se po levém křídle prohnal na hranici velkého vápna, kde si ale neporadil se zpracováním míče a balón mu uskočil daleko před tělo.
5'
Do rozehrávky hostujícího celku se musel zapojit také brankář Pacheco. Gólman Deportiva nakopl míč na levou stranu, jenže tam nebyl nikdo v modrobílém.
4'
Lucas Ocampos se diví, že rozhodčí neodpískal ostrý skluz na jeho osobu. Domácí fotbalista schytal v prvních pěti minutách dvě ostré rány na holeň.
3'
Banega dostal přihrávku na pravou stranu hrací plochy, jenže k němu rychle dokázal přistoupit bránící Duarte, který mu nedal prostor ke konstruktivní rozehrávce.
2'
Lucas Ocampos si naběhl na přihrávku na polovinu soupeře, jenže jeho následné prostrčení na de Jonga byla předem čitelné a míč skončil v rukavicích brankáře.
1'
Hostující celek obstaral výkop do prvního poločasu dnešního utkání. Deportivo se ihned vydalo do útoku, jenže nákop na pravé křídlo byl moc dlouhý.
1'
Oba týmy už jsou na trávníku. Sevilla bude hrát v bílém, zatímco Alavés oblékne modré dresy.

Sevilla FC: Vaclík – Navas, Sergi Gómez, Koundé, Reguilón – Banega, Fernando, Jordán – Ocampos, L. de Jong, Nolito.
Náhradníci: Díaz – Nasjrí, Escudero, Rony Lopes, Gudelj, F. Vázquez, Suso.

Deportivo Alavés: Pacheco – Martín, Magallán, Laguardia, Navarro, R. Duarte – García, Fejsa, Camarasa – Joselu, Burke.
Náhradníci: Roberto – Gutiérrez, Burgui, Pons, Rioja, Tachi, Sainz.

Rozhodčí: del Cerro Grande – J. Y. Jiménez, A. Á. Cantón.

Sevilla FC

Domácí tým prošel za poslední rok a půl velkou obměnou, ale i tak se drží v horních patrech prvoligového pelotonu. Zaměstnavatel českého brankáře Tomáše Vaclíka v ligové soutěži jen pětkrát nebodoval a s pětibodovým mankem na druhou Barcelonu okupuje třetí místo. Jistotu účasti v evropských pohárech však Sevilla rozhodně nemá, protože má jen o čtyřo body více než sedmý Real Sociedad. Mužstvo vedené Julenem Lopeteguim před čtrnácti dny prohrálo 1:2 s vedoucím Realem Madrid, nicméně o pár dní později si poradilo s Granadou v poměru 2:0. Nejlepším střelcem je s pouhými pěti zásahy Lucas Ocampos.
Deportivo Alavés

Hosté jdou do zápasu v roli outsidera. Na kontě mají šest výher, pět remíz a deset porážek, což jim stačí na třiadvacet bodů a patnácté místo. Náskok Alavésu na sestupové pásmo je šest bodů, zatímco stejné manko ho dělí také od desáté Granady. Z předchozích osmi zápasů zvítězili svěřenci Asiera Garitana pouze jednou na hřišti Levante. Před týdnem se představili před vlastními fanoušky proti Villarealu a kvůli gólu ze samotného konce prohráli 1:2. Největšími oporami týmu jsou jednoznačně útočníci Lucas Pérez a Joselu, kteří dali šestnáct z dvaadvaceti branek.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu dvaadvacátého kola španělské LaLigy. Od osmnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na utkání mezi Sevillou a Alavésem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.