La Liga - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valladolid : Real Betis - 19. července 2020   18:30

Valladolid
45+1' Guardiola (Alcaraz) • 65' Plano (Rubio)
2:0
(1:0)
Valladolid
Caro – Antoñito, Moyano, Sánchez (46. Fede), Nacho Martínez – Plano, Míchel, Alcaraz, Rubio (77. Hervías) – Sandro Ramírez (65. Ünal), Guardiola (90. Fernandes).
Masip – Ünal, Fernandes, Hervías, Fede.
Real Betis
D. Martín – Emerson, Bartra, Sidnei, Barragán – Joaquín (73. D. Lainez), Canales, Aleñá (67. Iglesias), Tello (77. Javi García) – Fékir, Loren.
Robles – Iglesias, D. Lainez, Javi García, Trapaga, Visus Contreras, Garrido.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný večer!
Držení míče: 29 % : 71 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 5:2. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:10.
Je konec! Real Valladolid ovládl poslední utkání této sezóny a poráží Real Betis 2:0. Hráči Valladolidu vstoupili do utkání aktivně, ale Real Betis postupně převzal aktivitu. Obrovskou šanci měl Christian Tello, jehož rána prolétla těsně vedle zadní tyče. V nastaveném čase však Valladolid předvedl parádní protiútok, po kterém se prosadil Sergio Guardiola. Po změně stran tempo pořádně opadlo. Oscar Plano ale dokázal domácím vystřelit pojistku, kterou už si Valladolid pohlídal.
90+5'
90+4'
Všichni hráči Realu Betis už jsou na polovině soupeře, jenže domácí celek brání v devíti lidech na hranici velkého vápna. Přes takový val se do šancí dostává těžce.
90+3'
Real Valladolid ještě zahrával rohový kop. Centrovaný míč se snesl na malé vápno, odkud jej nikým neatakován odhlavičkoval Marc Bartra.
90+2'
Real Betis se ještě v závěru utkání snaží o dramatizaci výsledku, jenže Fékir nepřesným centrem neoslovil nikoho v zeleném dresu.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty!
90'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Sergi Guardiola, přichází Matheus Fernandes.
90'
Také Real Betis zahrával přímý kop na polovině soupeře, jenže na malém vápně bez problémů zasáhl Pablo Hervías. Valladolid se brání naprosto bez problémů.
89'
Žlutou kartu dostává Óscar Plano (Real Valladolid).
87'
Domácí následně zahrávali přímý kop, jenže prudký centr přiletěl na malé vápno, kde kralovala obrana Realu Betis.
86'
Právě Plano si skvěle pokryl míč a Nabil Fékir jej faulem za žlutou kartu poslal k zemi.
85'
Zraněný brankář už je zpátky na nohou a ihned se ujal rozehrávky svého celku. Po nákopu na pravou stranu bojoval Plano u praporku, kde získal vhazování.
84'
Také domácí brankář si po jednom ze zákroků stěžuje na zranění a potřebuje ošetření.
83'
Fékir zůstává po jednom ze soubojů ležet na trávníku a drží se za levý bok. Uvidíme, zda bude schopen dnešní duel dohrát až do konce.
81'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Javi Moyano, přichází .
80'
Střídající Hervias si naběhl na přihrávku na hranici velkého vápna, kde k němu přistoupil Marc Bartra, který jej tvrdým zákrokem odstavil od míče.
79'
Borja Iglesias diriguje rozehrávku Realu Betis na polovině soupeře, nicméně domácí zadáci se stále pohybují v pevném bloku a nepouští soupeře ke střelbě.
78'
Stopeři Realu Betis potáhli míč na polovinu soupeře a stále si hledají pozici pro útok. Hra hostujícího celku je prakticky po celou dobu dnešního souboje statická.
77'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Waldo Rubio, přichází Pablo Hervías.
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Cristian Tello, přichází Javi García.
76'
Rozhodčí navíc odpískal krátkou přestávku na občerstvení.
75'
Hra je přerušena! Dva hráči se střetli hlavou v souboji na polovině hřiště a oba potřebují ošetření!
74'
Domácí celek se usadil na polovině soupeře a postupnou kombinací se přibližuje pokutovému území. Obrana Realu Betis stojí v pevném bloku.
73'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Joaquín, přichází Diego Lainez.
72'
Nabil Fékir prošel na hranici velkého vápna, ale ihned se k němu stáhli hned dva soupeři, kteří mu snadno zamezili v zakončení.
71'
Borja Iglesias prošel po pravém křídle do blízkosti pokutového území, ale netroufl si na odcentrování. Jeho zpětnou přihrávku pak domácí přečetli.
70'
Domácí mohli po rychlém protiútoku zaútočit na třetí branku. Centr z pravé strany byl ale poněkud unáhlený a prosvištěl velkým vápnem bez teči.
69'
Tello se z pravé strany pokusil najít pěkným centrem nabíhajícího Fékira, jenže pobídka byla moc prudká a skončila v rukavicích brankáře.
68'
Střídající Borja Iglesias se ihned zapojil do akce hostujícího celku, jenže přihrávka na levé křídlo byla moc prudká a skončila v zámezí.
67'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Carles Aleñá, přichází Borja Iglesias.
66'
Gól nakonec platí a Valladolid vede 2:0!
66'
Pozor! Celá situace se ještě zkoumá kvůli možnému ofsajdu!
65'
Real Valladolid právě vstřelil branku!
Domácí celek přidává druhou branku a výrazně se přibližuje k vítězství v dnešním souboji! ÓSCAR PLANO dostal míč do pokutového území, kde se otočil kolem obránce a přízemní střelou poslal míč k tyči!
65'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Sandro Ramírez, přichází Enes Ünal.
64'
Cristian Tello tentokrát vymyslel krásný centr do pokutového území, jenže jeho pobídka prosvištěla přesně mezi fotbalisty hostujícího Betisu.
63'
Cristian Tello se uvolnil na pravé straně, jenže neodcentroval do pokutového území. Místo centru zvolil přihrávku na spoluhráče ze zadních řad.
62'
Domácí obránci si poradili s dalším výpadem Betisu na pravé straně a bez problémů dokázali míč odkopnout mimo nebezpečný prostor. Hosté už ale opět hrají s míčem.
61'
Sandro Ramírez se skvěle otočil na polovině soupeře a přihrávkou na hranici velkého vápna hledal Guardiolu. Druhý jmenovaný na míč nedosáhl snad o krok.
60'
Je za námi hodina hry a domácí Real Valladolid si zatím bez větších problémů drží své těsné vedení. Hosté jsou sice ve druhé půli aktivnější, ale nedostávají se do zakončení.
59'
Sidnei vhazoval na levé straně hrací plochy, nicméně nikdo v zeleném dresu si nedokázal poradit s průnikem do velkého vápna. Real Valladolid zatím brání fantasticky!
58'
Domácí brankář znovu nespěchal s odkopem od své branky. Nakonec nakopl míč až do blízkosti velkého vápna, kde kralovali zadáci soupeře.
57'
Antonio Barragán potáhl míč do blízkosti pokutového území, jenže místo zakončení ještě roztáhl těžiště hry na pravou stranu, odkud přišel nepřesný centr.
56'
Nabil Fékir dostal přihrávku na pravou stranu, odkud pohotově odcentroval, ale osamocený stoper Javi Moyano zahrál hlavou do rukavic brankáře.
55'
Domácí celek následně zahrával rohový kop. Centrovaný míč se snesl až k zadní tyči, jenže nikdo z domácích hlavičkářů na něj nedosáhl.
54'
Nacho Martínez poslal zajímavý pas do pokutového území, kam sprintoval Rubén Alcaraz, který dokonce zakončil vnějším nártem, ale Dani Martín jej vychytal.
53'
Sergi Guardiola si sprintem řekl o přihrávku za obranu soupeře, jenže prudkou pobídku nedohnal na hrací ploše. Rozehrávat budou hosté.
52'
Hosté po delší době zahrozili centrem do pokutového území. Do vápna se hnali hned tři fotbalisté Realu Betis, jenže ani jeden z nich nedokázal zakončit.
51'
Antonio Barragán sprintoval za přihrávkou na levé křídlo, jenže skákavý míč už na hřišti nedohnal. Asistent rozhodčího viděl teč, Betis bude vhazovat.
50'
Hostující zadáci si vyměňují krátké přihrávky na vlastní polovině. Nikdo z fotbalistů Realu Valladolid rozehrávku Betisu zrovna vysoko neatakuje.
49'
Emerson vhazoval na pravé straně hrací plochy, jenže jeho pobídku na hranici velkého vápna dokázala domácí obrana hravě přečíst a odehrála míč do bezpečí.
48'
Real Betis se poprvé ve druhém poločase usadil na polovině soupeře a postupnou kombinací si hledá cestičku do velkého vápna.
47'
Antoñito zbytečně dojel soupeře skluzem a dostává žlutou kartu.
46'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Javier Sánchez, přichází Fede.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokojenější fotbalisté domácího Realu Valladolid. Hráči Valladolidu vstoupili do utkání aktivně, ale Real Betis postupně převzal aktivitu. Obrovskou šanci měl Christian Tello, jehož rána prolétla těsně vedle zadní tyče. V nastaveném čase však Valladolid předvedl parádní protiútok, po kterém se prosadil Sergio Guardiola. Do kabin se proto odchází za stavu 1:0.
45+3'
45+1'
Real Valladolid se v nastaveném čase dostává do vedení! Domácí celek předvedl rychlý přechod do útoku po levém křídle. Na krásný centr si naběhl SERGI GUARDIOLA a krásnou hlavičkou dostal míč k tyči!
45'
Antonio Barragán dostal přihrávku na pravou stranu, jenže neprocedil svou pobídku do prostoru, kde by byl někdo z fotbalistů Realu Betis.
44'
Sergi Guardiola se v pokutovém území dostal k prudkému centru z pravé strany, jenže Marc Bartra mu nedal ani metr prostoru a odehrál míč do bezpečí.
43'
Zadáci Realu Betis uklidňují rozehrávku postupnou kombinací na vlastní polovině. Hráči Realu Betis vyčkávají na skulinku v obraně domácího celku.
42'
Marc Bartra měl poznámky k verdiktu rozhodčího a vidí žlutou kartu.
41'
Hosté se dožadovali pokutového kopu, jenže rozhodčí nechal pokračovat ve hře, jelikož se podle něj o nedovolený zákrok nejednalo.
40'
Dani Martín musel po špatné malé domů vystartovat na hranici velkého vápna, odkud míč raději zakopl daleko do zámezí. Hostující brankář svému spoluhráči špatnou přihrávku hlasitě vytkl.
39'
Real Betis vhazoval na pravé straně. Domácí fotbalisté ale skvěle vysunuli presink a dokázali domácím hráčům zkomplikovat rozehrávku.
38'
Nabil Fékir se dožadoval odpískání nedovoleného zákroku na jeho osobu, ale rozhodčí nechal pokračovat ve hře.
37'
Právě Aleňa narýsoval prudkou kolmici mezi obránce domácího celku, nicméně jeho pobídka byla moc dlouhá a míč prosvištěl až do zámezí.
36'
Carles Aleñá napadal rozehrávku domácího celku, jenže to v souboji přehnal s agresivitou a dopustil se nedovoleného zákroku.
35'
Aktivní Tello táhl míč po levém křídle dopředu, jenže nikdo v dresu hostujícího celku jeho akci nepodpořil a hned první zadák Valladolidu získal míč pro domácí.
33'
Carles Aleñá vymyslel oblouček do pokutového území soupeře, ale Rubén Alcaraz dokázal míč akrobaticky odkopnout ven ze šestnáctky.
32'
Držení míče: 27% – 73%
31'
Carles Aleñá si naběhl na dlouhou přihrávku na pravou stranu, odkud si míč potáhl na hranici velkého vápna, ale jeho rána prosvištěla vysoko nad břevnem.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme spíše bojovné utkání. Na hřišti je k vidění velké množství osobních soubojů.
29'
Aktivní Guardiola si krásně navedl míč do střelecké pozice, jenže jeho další pokus skončil vedle branky. Domácí celek ale začíná ovládat dění na hřišti.
27'
Oscar Plano si naběhl na krásný centr do pokutového území, kde zakončoval přímo z voleje, ale jeho akrobatický pokus skončil na tribuně.
26'
Sergio Guardiola se svou buldočí zarputilostí dostal k dorážce v pokutovém území, ale pod nohy se mu položil obránce, který obětavým skluzem usnadnil práci gólmanovi.
25'
Přímý kop ze střední vzdálenosti se domácímu celku vůbec nevyplatil. Technickou střelu totiž zastavil jeden z hráčů ve zdi.
24'
Marc Bartra hasil chybu svého spoluhráče ostrým skluzem a může být rád, že nevyfasoval žlutou kartu. Domácí celek bude rozehrávat na polovině soupeře.
23'
Domácí útočník Sergio Guardiola se sice hnal na branku Realu Betis, jenže jeho akci zastavil zdvižený praporek asistenta rozhodčího.
22'
Nabil Fékir si navedl míč do střelecké pozice a zakončil ze střední vzdálenosti. Jeho dělovka přímým nártem ale zaplavala a skončila nad břevnem.
21'
Joaquín se ujal rozehrávky rohového kopu na straně Realu Betis. Jeho centr od rohového praporku byl moc dlouhý a nikdo z hostů se k zakončení nedostal.
20'
Tello je předchozí akcí pořádně nabuzený. Domácí fotbalista se opět dostal do zakončení, ale zpoza velkého vápna vůbec netrefil branku.
18'
Tello zahodil obrovskou šanci Realu Valladolid! Talentovaný rychlík se dostal k zakončení v pokutovém území, jenže obstřelem poslal míč vedle zadní tyče!
17'
Rubén Alcaraz si v hlavičkovém souboji pomohl loktem, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího. Real Betis tak může pokračovat v kombinaci na polovině soupeře.
16'
Javier Sánchez odcentroval z přímého kopu na malé vápno, kde ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů. Brankář Realu Betis míč vyboxoval.
15'
Domácí brankář se musel zapojit do rozehrávky Realu Valladolid. Domácí gólman nakopl míč na levou stranu, kde nenašel nikoho ze spoluhráčů.
14'
Domácí Real Valladolid je v této části souboje aktivnější a kombinuje na polovině soupeře. Nikdo z hráčů domácího celku se ale nemůže dostat do zakončení.
13'
Sidnei dojel tvrdým skluzem soupeře na polovině hřiště a může být rád, že za svůj nedovolený zákrok nevyfasoval žlutou kartu.
12'
Rubio vymyslel zajímavou přízemní přihrávku do pokutového území, nicméně nikdo v dresu Valladolidu se v závaru nedostal do zakončení.
10'
Domácí celek zahodil první obrovskou šanci dnešního souboje! Sandro Ramírez se bez přípravy opřel do míče, ale těsně minul branku Realu Betis!
9'
Sergio Canales se po krásné kombinaci Realu Betis dostal do zakončení z hranice velkého vápna, ale jeden z obránců srazil míč mimo tři tyče.
8'
Domácí celek zahrával rohový kop, jenže na prudký centr nedosáhl nikdo v dresu Realu Valladolid. Obrana Betisu kralovala ve vzdušném prostoru.
7'
Javi Moyano si řekl o přihrávku za obranu hostujícího celku, jenže akci Realu Valladolid zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího! Ofsajd!
6'
Sandro Ramírez si naběhl na krásnou přihrávku proti noze a pohotově zakončil. Jeden z obránců Realu Betis se obětavě položil do jeho rány a pokus zablokoval.
5'
Real Betis zahrával přímý kop z dobré pozice, jenže centrovaný míč se snesl jen do prostoru, kde číhal domácí brankář. Úvodní minuty jsou hodně opatrné.
4'
Antonio Barragán odcentroval do pokutového území, kam spěchali hned tři fotbalisté hostujícího celku, ale domácí obrana hravě zasáhla.
3'
Také Real Betis se poprvé v utkání vydal do útoku. Hosté se usadili na polovině Valladolidu a postupnou kombinací si hledají cestičku do zakončení.
2'
Óscar Plano vymyslel nadýchaný oblouček za obranu Realu Betis, jenže nikdo v domácím dresu jeho pobídku nepochopil a k míči se nedostal.
1'
Domácí Real Valladolid obstaral výkop do prvního poločasu dnešního utkání. Domácí celek se ihned pustil do útoku, ale obrana Betisu si nákop na pravou stranu pohlídala.
1'

Real Valladolid: Caro – Antoñito, Moyano, Sánchez, Nacho Martínez – Plano, Míchel, Alcaraz, Rubio – Sandro Ramírez, Guardiola.
Náhradníci: Masip – Ünal, Fernandes, Hervías, Fede.

Real Betis: D. Martín – Emerson, Bartra, Sidnei, Barragán – Joaquín, Canales, Aleñá, Tello – Fékir, Loren.
Náhradníci: Robles – Iglesias, D. Lainez, Javi García..
Vzájemný zápas

V podzimním střetnutí zvítězil Real Valladolid na půdě Betisu 2:1.
Real Valladolid

Real Valladolid také neprožil zrovna povedenou sezónu, ale kolo před koncem má jistotu účinkování mezi španělskou smetánkou i v příští sezóně. Valladolid má na svém kontě třicet devět bodů. Na osmnácté Leganés má k dobru čtyři body. Poslední tři duely v řadě navíc Real Valladolid prohrál. Naposledy padl 1:3 na půdě Eibaru.
Real Betis

Celek ze Sevilly nemůže být s letošním ročníkem nejvyšší španělské soutěže spokojený. Real Betis totiž ve třiceti sedmi zápasech získal čtyřicet jedna bodů a patří mu čtrnáctá pozice. V předchozích letech si ale Betis zvykl na pohárovou Evropu. V případě vítězství a ztráty Eibaru se může posunout maximálně na třináctou pozici. V posledním kole navíc doma prohrál 1:2 s Deportivem Alavés.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu ze závěrečného 38. kola La ligy. Dnes se podíváme na souboj mezi Realem Valladolid a Realem Betis. Výkop je stanoven na 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.