La Liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : Celta Vigo - 24. listopadu 2019   18:30

Villarreal
59' Chukwueze (Quintilla)
1:3
(0:0)
Celta Vigo
54' Sisto  (Denis Suárez) • 80' Aspas   • 90+4' Aspas
Villarreal
Asenjo – Peña, Ra. Funes Mori, Francisco Torres, Quintilla (87. Ontiveros) – Chukwueze, Iborra (57. Moisés Gómez), Anguissa, Cazorla (C) – G. Moreno, Toko Ekambi (77. Bacca).
J. Munuera – C. Soto, C. Álvarez
Estadio de la Cerámica (Villarreal)
Celta Vigo
S. Álvarez – Mallo (C), N. Araujo, Aidoo, Olaza – Pape Diop, Lobotka, Denis Suárez (84. Costas) – Méndez (65. S. Mina), Aspas, Sisto.
Villar – Beltrán, Costas, G. Fernández, S. Mina, K. Vázquez.

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme vám za pozornost a přejeme krásný zbytek večera. Na viděnou.
V příštím kole zajíždějí fotbalisté Villarrealu na půdu desáté Valencie. Vigo bude na vlastním stadionu hostit čtrnáctý Valladolid.
V tabulce osmnácté Vigo zvítězilo po sérii pěti porážek v řadě a přiblížilo se prvnímu nesestupujícímu místu, na němž je momentálně Mallorca, na rozdíl dvou bodů. Villarreal zůstává po druhé prohře za sebou dvanáctý.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 1:7. Střely mimo: 11:3. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:9.
Zatímco první poločas utkání mezi Villarrealem a Vigem příliš fotbalové krásy nenabídl, po přestávce se na Estadiu de la Cerámica začaly dít věci! Hosty poslal v 54. minutě do vedení střelou z hranice vápna Sisto, jen o pět minut později ale trefou do Álvarezova protipohybu vyrovnával Chukwueze. Vyrovnaný stav vydržel do 80. minuty, kdy propadl tečovaný centr k Aspasovi, jenž poslal míč z voleje o levou tyčku až do sítě. Stejný hráč přidal z poslední akce utkání ještě pojistku, když zakončil šikovně své sólo přes polovinu hřiště.
90+4'
90+4'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! Po autovém vhazování Villarrealu přišel odkop jednoho z hráčů Viga. Za míčem se z hloubi pole vydal IAGO ASPAS, jenž nasadil kličku Asenjovi, poté si položil Peñu a šoupnul míč přesně pod víko.
90+3'
Villarreal zahrával hned dva rohové kopy, obrana Viga ale zahustila prostor a ke střele domácí nepustila.
90+1'
Mina podrazil Peñu. Je z toho omluva a žlutá karta, proti které hostující útočník ani nikterak neprotestuje.
90+1'
Nastavovat se budou čtyři minuty nad rámec řádné hrací doby!
90'
Lobotka kombinuje na útočné polovině s Mallem, oba jmenovaní získávají pro Celtu důležité vteřinky.
88'
A opět střídající Ontiveros, který hru Villarrealu bleskově oživil! Tentokrát se dvaadvacetiletý útočník opřel levačkou do odraženého balonu a rozezvonil dělovkou z nějakých dvaceti metrů břevno!
88'
Nově příchozí Ontiveros na sebe nalákal dva protihráče a poté zvládl z pravé strany odcentrovat, Morenovi ale jeho rána z voleje nesedla podle představ.
87'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Xavier Quintilla, přichází Javier Ontiveros.
86'
Minovi je pískán ofsajd, po pravé straně vedená akce Viga rychle končí.
85'
Žlutá ponorka zahrávala z pravé strany svůj šestý roh, hostující obrana si ale s mírně přetaženým centrem poradila.
84'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Denis Suárez, přichází David Costas.
82'
Uvidíme, jak na situaci zareaguje Villarreal. Domácí jsou zatím jako pokropeni studenou sprchou.
80'
Další trest přichází směrem k domácím vzápětí. Tečovaný centr z pravé strany propadl u zadní tyče k pohotovému IAGU ASPASOVI, jenž jej střelou z voleje o levou tyčku poslal až do sítě! Vigo jde podruhé do vedení a je blízko vítězství.
78'
Torres sundal před zrakem pomezního sudího skluzem Arauja a je z toho žlutá karta. Pod hrozbou vyloučení hrají v tuto chvíli všichni tři středoví defenzivní hráči Villarrealu.
77'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Karl Toko Ekambi, přichází Carlos Bacca.
75'
Po autovém vhazování upadl na hranici malého vápna při snaze zpracovat si propadlý míč Aspas, o cizí zavinění však nešlo.
74'
Hostující brankář Álvarez až příliš otálel se svým odkopem, a tak je prvním hráčem Viga, jenž dnes vidí žlutou kartu.
73'
Na prudký centr z pravé strany si naskočil Moreno, hlavou ho ale nasměroval zhruba dva metry vedle pravé tyče.
71'
Pape Diop poslal z hranice vápna šikovnou přihrávku na pravou stranu volnému Minovi, prudkou ránu střídajícího hráče ale v pádu Asenjo vyrazil.
70'
Další šlapák předvedl Anguissa, jeho adresátem byl hostující kapitán Mallo. Tentokrát se vše obešlo bez karty.
67'
Ramiro Funes Mori přišlápl zezadu nohu Sistovi a je teprve druhým hráčem tohoto utkání, který vyfasoval žlutou kartu.
67'
Sisto se uvolnil na levé straně, zasekl si míč a zvolil místo očekávané přihrávky střelu na bližší tyč. Asenjo byl připraven a ukryl míč v náručí.
65'
Moreno vysunul šikovnou přihrávkou do zakončení střídajícího Gómeze, jeho přízemní ránu ale fantasticky vyrazil Álvarez. Trefa by ovšem tak či tak neplatila, následně je totiž signalizován ofsajd.
65'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Brais Méndez, přichází Santiago Mina.
62'
Gómez upadl po kontaktu s protihráčem ve vápně, hrálo se ale dále. Balon se odrazil ke hbitému Morenovi, který jej dloubáčkem z levé strany nasměroval jen do vnějšího okraje bližší tyče!
60'
Vigo mohlo zahrozit z rohového kopu, po něm ale dobře zasahuje domácí obrana. Do konce zápasu chybí poslední půlhodina a zbytek duelu slibuje drama.
59'
Villarreal právě vstřelil branku!
Krásná akce Villarrealu končí bleskovým vyrovnáním! Do vápna pronikl z levé strany Quintilla a poslal k penaltovému puntíku přízemní přihrávku, po které střílel SAMUEL CHUKWUEZE přesně k levé tyči do Álvarezova protipohybu.
57'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Vicente Iborra, přichází Moisés Gómez.
54'
Hra se přesunula k protější brance a je z toho vedoucí trefa! Kvalitní průnikovou přihrávku Denise Suáreze si přebral rozběhnutý PIONE SISTO. Ten si navedl míč na střed hřiště a vypálil z hranice vápna. Asenjo si na jeho střelu sáhl nohou, v cestě do sítě ale míči nezabránil.
53'
Sporná situace u brankové čáry. Míč skončil po souboji v zámezí a Peña si žádal rohový kop, podle rozhodčího byl ale posledním hráčem, jenž se dotkl míče, právě domácí obránce, a tak nařídil k nelibosti Villarrealu odkop od branky.
50'
Denis Suárez posílal vzdušnou přihrávku za obranu, míč ale končí v rukavicích Asenja.
48'
Chukwueze centroval na zadní tyč, kde se hostům podařilo odvrátit míč mimo vápno. Následně se balon opět vrátil k Chukwuezovi, balon ale hodně nepřesným počínáním odevzdal do zámezí.
47'
Aspas oslovil na levé straně vápna Sista, který mu chtěl zpětnou přihrávkou míč vracet na zadní tyč, obrana Villarrealu ale útočné manévry utnula rázným odkopem.
46'
Do zakončení se skrze obránce dral Aspas, Asenjo ale včas vyběhl a byl u míče o něco dříve.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:31.
Úvodní poločas zápasu mezi Villarrealem a Vigem příliš fotbalové parády nenabídl. Hosté zahrozili ve 14. minutě, kdy se do úniku dostal po dobré přihrávce Sisto, jeho střelu ale vytěsnil Asenjo na rohový kop. Největší šance domácích přišla ve 32. minutě. Cazorla rozehrál standardku centrem na hlavu Morena, který se trefil přesně k levé tyči. Rozhodčí ale pro těsný ofsajd správně branku neuznali.
45+1'
45'
Chukwueze se pustil na levé straně vápna do souboje s protihráčem. Po nezdařeném průniku se odhodlal ke střele z úhlu, ta ale byla hodně nepřesná.
43'
Ani tentokrát nedokázal domácí favorit vážněji zahrozit, a tak nám spěje úvodní dějství k bezbrankové remíze. Uvidíme, kolik nastaví rozhodčí.
42'
Z útočné snahy vytěžil Villarreal rohový kop, po němž má k dispozici ihned ještě jeden.
41'
Fotbalisté ve žlutých dresech kombinují poblíž půlící čáry a čekají na vhodnou příležitost k přechodu do útoku.
39'
Iborrovi se na nohy vůbec nechtělo. Až nyní hra za pískotu tribun pokračuje.
38'
Brais Méndez atakoval nedovoleně Iborru, Munuera pro žlutou kartu do kapsičky nesahá.
37'
Míč si vzal na starost Sisto, jeho prudká rána ale směřovala jen doprostřed branky, kde ji vyrazil Asenjo.
36'
Cazorla povalil Olazu, a ačkoliv s odpískaným faulem hlasitě nesouhlasí, bude Vigo zahrávat nebezpečnou standardku z nějakých dvaceti metrů.
34'
Mallo odehrál míč na autové vhazování. Villarreal se dostává opět k míči.
32'
Villarreal zahrával standardku a radoval se z vedoucí branky, ta ale pro ofsajd správně neplatí. Na Cazorlův nadýchaný centr si naběhl Moreno, jenž jej poslal hlavou přesně k levé tyči, není mu to ale nic platné.
31'
Po centru z levé strany vznikl před brankou Álvareze zmatek, na střelu ale nedošlo.
30'
Domácí se snažili poslat míč z levé strany do vápna, obrana Viga odvrací na poslední chvíli na další roh.
28'
Pape Cheikh zajel ostře do Iborry, vše se trochu překvapivě obešlo bez karetního napomenutí.
24'
Nechybělo mnoho a domácí potrestali slabou přihrávku Viga směrem vzad. Přízemní rána Morena ale minula po zisku míče pravou tyč.
23'
Peña poslal u postranní čáry k zemi Sista, rozhodčí píská i díky hlasitému výkřiku druhého jmenovaného faul.
22'
Fotbalisté Villarrealu čím dál častěji kombinují na útočné polovině. Pořádkou šanci ke skórování si ale dosud "žlutá ponorka" nevypracovala.
20'
Pomalu končí úvodní dvacetiminutovka. Míč si staví k odkopu Álvarez.
17'
Po centru z pravé strany se jen těsně nedostal ke hlavičce Ekambi. Jeden z hostů odehrál míč na rohový kop.
15'
S tím si obrana Villarrealu poradila, domácí mohou jít dopředu.
14'
Sisto obdržel dobrou přihrávku do běhu a mašíroval si to na branku, jeho přízemní pokus ale vyrazil Asenjo na rohový kop.
13'
Moreno si po centru z levé strany hřiště chystal míč na střelu přes hlavu, v akrobatické pozici ale trefil do hlavy hostujícího kapitána Malla.
12'
Chukwueze prošel šikovně snad přes čtyři protihráče a poslal na střed hřiště přihrávku Morenovi, jehož pokus byl ztečován na roh.
11'
Vicente Iborra podrazil protihráče a vidí první žlutou kartu tohoto utkání.
10'
Méndez se dostal k odraženému míči a střílel z vně vápna, jeho pokus ale letěl vysoko nad břevno.
8'
Tentokrát se hosté provinili faulem, sudí Munuera fouká do píšťalky. Standardka pro Villarreal.
5'
Vigo se zatím prezentuje hodně vysunutým napadáním, a tak to nemají domácí při kombinaci na vlastní polovině vůbec jednoduché.
3'
Domácí se nadechovali k rychlému brejku po levé straně hřiště, ten ale včas utnul odkopem do zámezí Hugo Mallo.
2'
Villarreal nastoupil do zápasu v tradičních žlutých dresech, hosté v bledě modrých.
1'

Villarreal CF: Asenjo – Peña, Ra. Funes Mori, Francisco Torres, Quintilla – Chukwueze, Iborra, Anguissa, Cazorla (C) – G. Moreno, Toko Ekambi.
Náhradníci: Andrés Fernández – Bacca, Moisés Gómez, Morlanes, Ontiveros, M. Gaspar, Trigueros.

Real Club Celta de Vigo: S. Álvarez – Mallo (C), N. Araujo, Aidoo, Olaza – Pape Diop, Lobotka, Denis Suárez – Méndez, Aspas, Sisto.
Náhradníci: Villar – Beltrán, Costas, G. Fernández, S. Mina, K. Vázquez.

Rozhodčí: J. Munuera – C. Soto, C. Álvarez.
V posledních vzájemných zápasech obou soupeřů padal velký počet branek. Vigo vyhrálo oba loňské duely poměrem 3:2. Před nimi se radoval Villarreal, jenž zvítězil 4:1.
To Vigo má se střílením branek obrovské potíže. Za třináct kol jich Celta vsítila jen sedm, přičemž devatenáct jich inkasovala. Není tak divu, že Vigo se ve dvacetičlenné tabulce nachází až na osmnácté pozici, horší už jsou pouze Espanyol a Leganes. Pouhé dvě letošní vítězství a tři remízy znamenají celkový zisk devíti bodů a už pětibodovu ztrátu na sedmnáctou Mallorcu. Jediným hráček, který se v dresu Viga letos prosadil více než jednou, je Iago Aspas. Dvaatřicetiletého útočníka však momentálně trápí poraněná záda.
Villarreal nasbíral za třináct odehraných kol pět vítězství, pět porážek a tři remízy. V tabulce se nachází s osmnácti body na dvanácté pozici. Na výhru čeká parta okolo osmigólového kanonýra Gerarda Morena tři zápasy. Naposledy Villarreal nestačil na Mallorcu, na jejímž hřišti padl 1:3. Tým z valencijské oblasti sází především na ofenzívu, po vedoucí Barceloně momentálně disponuje při skóre 26:19 druhým nejlepším útokem soutěže.
Příjemný nedělní podvečer u sledování španělské LaLigy. Čtrnácté kolo má dnes mimo jiné na programu duel mezi týmy Villarreal CF a Real Club Celta de Vigo. Papírovým favoritem utkání bude domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.