La Liga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : D. Alavés - 10. dubna 2021   16:15

0:0
(0:0)
Bilbao
Simón – Capa, Núñez, Balenziaga (C), Lekue – I. Gómez, Vesga, Unai López (64. Dani García), Morcillo (69. Berenguer) – Sancet (69. Raúl García), Villalibre (64. Muniain).
Melero – Alcoba, Martínez
San Mamés Barria (Bilbao)
D. Alavés
F. Pacheco (C) – Navarro, Tachi, Lejeune, Martín – Jota (75. Pons), Battaglia, Pina (78. M. García) – Lucas Pérez (85. Sainz), Joselu, Rioja (75. Méndez).

To už je z tohoto utkání vše. Děkuji za pozornost a někdy zase u LaLigy na počtenou!
Statistiky zápasu:
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 4:0. Střely mimo: 5:5. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 13:15.
Utkání je za námi. Gól jsme v něm neviděli. Hostující trenér Javier Calleja asi může být se svým debutem na střídačce Alavésu vcelku spokojen. Poslední celek tabulky se totiž prezentoval sympatickým fotbalem a byl Athleticu vyrovnaným soupeřem. Hráči Deportiva dokonce dvakrát dostali míč do sítě, ale ani jeden z gólů nemohl být kvůli ofsajdům uznán. I domácí však samozřejmě měli šance. Za zmínku stojí především břevno Morcilla z první půle a dvě velké příležitosti Basků v závěru utkání. Brankář Pacheco však nejprve dokázal zareagovat na teč Núñeze po standardce Muniana a pak hosty podržel i při úniku Berenguera.
90+3'
90+2'
Tu zahrával Manuel García. Jeho centr od levé postranní čáry odvrátil jeden z bránících hráčů.
90+1'
Žlutou kartu dostává Ander Capa. Standardní situace pro hosty.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty!
90'
Rozehrávka rohového kopu domácím nevyšla. Skončilo to ofsajdem.
89'
Velmi dobře sehraný protiútok domácích! Rozjel ho Iñaki Williams, který následně dostal míč nazpátek od Capy. Domácí útočník pak vysunul průnikovou přihrávkou Álexe Berenguera, který z pravé strany běžel sám na bránu. Jeho zakončení však vytěsnil pravou nohou vedle vzdálenější tyče Fernando Pacheco!
88'
Álex Berenguer se nacházel v ofsajdu. Rozehrávat budou hosté.
86'
Kolmá přihrávka hledala Borju Sainze, který na balón nedosáhl. Domácí začínají útočnou akci výhozem brankáře Simóna.
86'
Joselu si seběhl pro míč na vlastní polovinu, kde byl faulován. Rozehrává hostující Deportivo.
85'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Lucas Pérez, přichází Borja Sainz.
84'
Následný rohový kop Basků obrana hostí pohlídala.
83'
Zahrával ji Iker Muniain. Jeho střílený centr tečoval těsně před hostující bránou hlavou Unai Núñez a jen skvělá reakce brankáře Pacheca uchránila Alavés od inkasovaného gólu!
82'
Iñaki Williams opět ukázal svou rychlost i šikovnost! Ximo Navarro ho těsně před pokutovým územím fauloval a hosté tak budou čelit standardní situaci.
80'
Iñaki Williams se na levé straně krásně zbavil Tachiho a doběhl až do šestnáctky. Co to ale bylo platné, když svou následnou střelu poslal až téměř k rohovému praporku.
80'
Změnit se to snažil Joselu, který se prodral k centru z levé strany. Míč vyboxoval mimo svou šestnáctku Unai Simón.
79'
Teď je to takový klid před bouří. Hraje se bez šancí a spíše ve středu hřiště.
78'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Tomás Pina, přichází Manuel García.
78'
Lucas Pérez ho rozehrál na vzdálenější tyč. Tam se nikdo z hráčů v modrobílém k zakončení nedostal.
77'
Mikel Balenziaga zablokoval centr jednoho z hostů. Athletic tak bude čelit rohovému kopu.
75'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Jota, přichází Pere Pons.
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Luis Rioja, přichází Edgar Méndez.
74'
Rohový kop Bilbaa hosté přestáli.
73'
Iñaki Williams z první posunu míč na Álexe Berenguera. Ten si balón jedním dotekem rovnal na střelu a to hostům stačilo, aby jeho pokus srazili na rohový kop.
71'
Vstoupili jsme už do závěrečné dvacetiminutovky duelu. Domácí kouč asi není spokojen s hrou svého týmu a tak už využil všechny možnosti ke střídání.
69'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Jon Morcillo, přichází Álex Berenguer.
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Ohian Sancet, přichází Raúl García.
66'
Domácí zahrávali rohový kop, po němž se Deportivo ubránilo.
64'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Unai López, přichází Dani García.
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Asier Villalibre, přichází Iker Muniain.
63'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñigo Vicente, přichází Iñaki Williams.
61'
Mikel Vesga se opustil ve středu hřiště nedovoleného zákroku. Rozehrávat budou hosté.
59'
Alavés se dnes prezentuje rozhodně lepší hrou, než bylo u tohoto týmu v posledních zápasech zvykem. Že by změna na trenérském postu přinesla kýžený efekt?
57'
Hosté dnes už podruhé dostali míč do sítě, ale ani tenhle gól nebude platit. Tentokrát k jeho neuznání nebyl potřeba ani VAR. Po nahrávce Joselua usměrňoval míč do prázdné brány Florian Lejeune z ofsajdové pozice. Rozhodčí navíc signalizoval i hru rukou.
56'
Joselu si nabíhal před bránu a zasahovat musela obrana Athleticu. Roh pro hosty.
53'
Domácí teď drželi míč v blízkosti šestnáctky soupeře. Ke střele ze střední vzdálenosti se nakonec odhodlal Unai López, který pálil vedle pravé tyče z pohledu Pacheca, jenž situaci jistil skokem.
52'
Hosté se snaží hrát aktivně a kombinačně. Na Jotovu nahrávku si nyní zbíhal Rodrigo Battaglia, jehož náběh si však pohlídal bránící hráč.
51'
Vypadalo to, že Morcillo u lajny fauloval Xima Navarra. Vhazovat ale budou domácí.
50'
Ibai Gómez posouval míč za obranu na Andera Capu, před nímž ale balón ve skluzu zastavil hostující obránce.
49'
Hosté rozehráli nakrátko a pokračují v držení míče.
48'
Ximo Navarro měl na pravé straně hodně prostoru. Jeho centr však srazil do zámezí bránící hráč a tak z toho bude jen roh pro Aláves.
47'
Ibai Gómez rozehrál standardní situaci bídně. Odcentroval do zámezí a svým spoluhráčům se za toto pochybení omlouvá.
46'
Florian Lejeune přišlápl kopačku na pravém křídle postupujícímu Sancetovi. Za to dostal hostující stoper žlutou kartu.
46'
Máme za sebou první poločas, který se dá rozdělit na dvě části. Po úvodním oťukávání získalo převahu favorizované Bilbao, které si vytvořilo také dvě velké příležitosti. Morcillo nejprve svou bombou zatřásl břevnem a o chvíli později neuspěl sám před brankářem Pachecem Sancet. Výkon Alavésu, který dnes poprvé vede nový trenér Calleja, se ale postupně zlepšoval a před přestávkou přišly i gólové šance. V obou hrál roli Joselu, který nejprve zakončoval nepřesně po rohu a nejistém zákroku brankáře Simóna. Poté dokonce zužitkoval centr Piny, ovšem jeho gól byl odvolán poté, co VAR odhalil ofsajd Péreze.
45+2'
45'
Hosté se chvíli radovali z gólu, ale ten nakonec neplatí! Bilbao ubránilo rohový kop, ovšem celek Alavésu zůstal u míče. Balón putoval na levé křídlo k Lucasovi Pérezovi, který ho předal Tomásovi Pinovi. Na jeho přesný centr si naskočil Joselu, jenž hlavou rozvlnil síť. Sudí ale po chvilce gól odvolal, jelikož kolegové u systému VAR odhalili postavení mimo hru, v němž se nacházel Lucas Pérez.
43'
Z velké dálky to nyní zkoušel hostující Jota. Bránu Unaie Simóna ale neohrozil, zamířil nad břevno.
41'
A hosté po rohu zahrozili! Nejistý zákrok totiž předvedl brankář Simón, který nedokázal balón vyboxovat do bezpečí a ten se snesl k Joselovi. Ten měl před sebou částečně volnou bránu, ale zakončení z první mu nesedlo a skončilo vysoko nad.
40'
Bránící Capa balón dostihl až za brankovou čarou a to znamená, že Deportivo bude mít k dispozici svůj první roh v zápase.
38'
Navarro byl nyní napadajícími protihráči donucen k dlouhému nákopu. Balón tak sbírají domácí fotbalisté.
37'
Dobrá pasáž ze strany Alavésu, jehož hráči drží balón na útočné polovině.
36'
Hostující obránce Martín centroval z levé strany. Našel prvního bránícího hráče soupeře.
35'
Další ofenzivní snahu hostí ukončil ofsajd Lucase Péreze. Ten byl těsný, pomezní měl dobré oko.
34'
Hosté se přesunuli na svou útočnou polovinu. Lucas Pérez získal na levé straně autové vhazování v souboji s Capou.
33'
Na druhé straně domácí zaútočili přes pravou stranu. Pro centr z kopačky Ibaie Gómeze si došel Pacheco.
32'
Lucase Pérez doběhl míč u brankové čáry a z levé strany posílal před domácí bránu přízemní centr. Před nabíhajícím Joselem balón lapil brankář Simón.
31'
Z těžké pozice hlavičkoval Asier Villalibre. Míč se snesl za hostující bránu.
30'
Hosté vyrazili do rychlého protiútoku. Kolmá přihrávka však byla příliš prudká a míč doputoval až k brankáři Unaiovi Simónovi.
29'
Villalibre chtěl zrychlit hru obloučkem za hostující obranu. Bohužel pro domácí se ukopl a poslal míč až do zámezí.
27'
Ibai Gómez poslal z pravé strany zajímavý centr na vzdálenější tyč. Tam při výskoku spadl nabíhající Jon Morcillo, sudí ale ukazuje, že se o případné penaltě ve prospěch domácích bavit nebude.
26'
Jon Morcillo nyní hledal Unaie Lópeze. K němu ale včas přistoupil jeden z obránců Alavésu.
25'
Střely na bránu – 2:1
24'
Ander Capa ještě na útočné polovině poměrně tvrdě fauloval. Nakonec se ale vyhnul udělení žluté karty.
23'
Domácí rozehráli roh nakrátko. Následně nic nebezpečného nevymysleli.
23'
Florian Lejeune si pohlídal náběh Ibaie Gómeze a odhlavičkoval před ním míč na roh.
21'
A další příležitost Basků! Mikel Vesga vysunul kolmou přihrávkou Ohiana Sanceta, který se ocitl sám před Pachecem. Jeho zakončení však nebylo dostatečně razantní na to, aby brankáře Deportiva překonalo!
19'
Vypadá to, že Athletic začíná postupně přebírat iniciativu. Domácí opět drží míč na kopačkách.
17'
Domácí teď mohli jít do vedení! Na dlouhý pas za obranu si naběhl Jon Morcillo. Bránící Tachi měl k balónu blíže, ale křídelník Bilbaa ho dokázal předběhnout a z hranice šestnáctky vypustil bombu, která zatřásla břevnem Pachecovy brány!
16'
Domácí to nyní zkoušeli postupným útokem. Balón ale končí u brankáře Pacheca, který může v klidu rozehrávat.
15'
Zatím sledujeme poměrně vyrovnaný zápas. Deportivo se snaží držet se soupeřem krok.
13'
Jon Morcillo si naběhl z levého křídla na přihrávku za obranu. Na bránu se řítil z úhlu a asi do poslední chvíle přemýšlel, co udělá. Nakonec vyprodukoval něco mezi střelou a centrem na zadní tyč a bránu, kterou hájí Fernando Pacheco, neohrozil.
12'
Po faulu na Battagliu hosté rychle rozehráli a snaží se kombinací překonat obranu Bilbaa.
10'
Přímočará akce domácích. Míč dostal v blízkosti pokutového území Asier Villalibre. Ten se nerozpakoval a hned střílel. Jeho pokus však ztlumil bránící hráč a míč se jen snesl do náruče brankáře Pacheca.
7'
Z levé strany se snažil centrovat Luis Rioja, který ale trefil jen dobře postaveného domácího obránce Capu.
5'
První náznak příležitosti pro domácí. Ibai Gómez udržel míč na pravém křídle a posunul ho na spoluhráč Capu. Ten chtěl v pokutovém území zakončovat, v čemž mu ale stačil zabránit Rodrigo Battaglia.
4'
Rozehrával ji Jota. Míč propadl před bránu, kde ho Florian Lejeune hlavou sklepl na Josela. Ten střílel z voleje nad.
2'
Mikel Vesga nepříjemně dohrál Lucase Péreze, za což dostal žlutou kartu. Hosté budou zahrávat standardní situaci.
1'
Úvodní rozehrávku měli domácí. Nyní se už ale dotkl míče i celek Alavésu.
1'
Aktéři utkání už jsou nastoupeni na hrací ploše. Za malou chvíli zápas začne.

Athletic Bilbao: Simón – Capa, Núñez, Balenziaga (C), Lekue – I. Gómez, Vesga, Unai López, Morcillo – Sancet, Villalibre.
Náhradníci: Ezkieta – Vicente, Berenguer, de Marcos, Dani García, I. Martínez, Raúl García, Muniain, I. Williams, Vencedor.

Deportivo Alavés: F. Pacheco (C) – Navarro, Tachi, Lejeune, Martín – Jota, Battaglia, Pina – Lucas Pérez, Joselu, Rioja.
Náhradníci: Sivera – Sainz, Guidetti, Burgui, M. García, Deyverson, Méndez, López, Pons, Laguardia.

Rozhodčí: Melero – Alcoba, Martínez.
Athletic Bilbao (9. místo, 9 – 9 – 11, skóre 39:33, 36 bodů)
Bilbao hrálo minulý týden finále Copy del Rey, tedy národního poháru. V něm padlo v baskickém derby 0:1 s Realem Sociedad. Pomstít se hráči Athleticu mohli hned ve středeční dohrávce 29. kola na hřišti soupeře a k výhře opravdu neměli daleko. V 85. minutě je totiž poslal do vedení Asier Villalibre, v samotném závěru však soupeř vyrovnal. I se zmíněnou pohárovou porážkou Bilbao čeká na výhru už pět zápasů. V La Lize za tuto dobu třikrát remizovalo a jednou padlo.

Posledních 5 zápasů Bilbaa:
Atl. Madrid – Bilbao 2:1
Vigo – Bilbao 0:0
Bilbao – Eibar 1:1
Bilbao – Real Sociedad 0:1 (Cola del Rey)
Real Sociedad – Bilbao 1:1
Deportivo Alavés (20. místo, 5 – 8 – 16, skóre 24:47, 23 bodů)
Deportivo se velmi trápí. Poslední výhru si připsalo na začátku února, kdy doma zdolalo 1:0 Valladolid. Od té doby sehrálo dalších sedm utkání, z nichž uhrálo jedinou remízu. Naposledy prohrálo v neděli doma 1:3 s Celtou Vigo. Tápající klub vystřídal v tomto ročníku už tři trenéry. Pabla Machína v lednu nahradil Abelardo, který byl ale vyhozen po zmíněné poslední prohře s Vigem. Úkol zachránit Alavés mezi elitou dostal Javier Calleja. Uvidíme tedy, jak si nový kouč v duelu na půdě Bilbaa povede.

Posledních 5 zápasů Alavésu:
Alavés – Osasuna 0:1
Betis – Alavés 3:2
Aláves – Cádiz 1:1
At. Madrid – Alavés 1:0
Alavés – Vigo 1:3
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! V rámci 30. kola španělské La Ligy se utkají také Bilbao a Alavés. Domácí se nacházejí na devátém místě tabulky a toto postavení v její lepší polovině by chtěli přinejmenším udržet. Deportivo je poslední a ve zbytku sezóny bude bojovat o přežití mezi elitou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.