La Liga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Granada - 7. března 2021   21:00

Bilbao
3' Villalibre (Sancet) • 90+1' Berenguer
2:1
(1:0)
Granada
78' J. Molina  (Puertas)
Bilbao
Simón – Capa, Núñez, Balenziaga (C), Lekue (84. Berenguer) – I. Gómez (69. de Marcos), Dani García, Vencedor, Morcillo – Villalibre (77. I. Williams), Sancet (69. Raúl García).
J. Martínez – Cabañero, M. Martínez
San Mamés Barria (Bilbao)
Granada
Rui Silva – Quini (46. Díaz), G. Sánchez (C), D. Duarte, Foulquier – Quina (60. Soldado), Y. Herrera – Puertas (82. Marín), Montoro (86. Eteki), Vico (60. Kenedy) – J. Molina.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Ahletic Bilbao porazil na domácím stadiónu Granadu těsným výsledkem 2:1 a o tři body se přiblížil kýženým pohárovým příčkám.

Základ k vítězství domácí položili již ve 3. minutě, kdy se trefil Asier Villalibre. Hosté posléze přidali na aktivitě, ale na dobře organizovanou obranu soupeře se jim dlouho nedařilo vyzrát. Velkou možnost pojistit vítězství Marcelinovy družiny měl v 71. minutě Raúl García, který ale nařízenou penaltu neproměnil. A přišel trest. O sedm minut později Puertas odcentroval na hlavu Jorgeho Moliny, který rozvlnil síť. Ale tři body nakonec zůstaly v Bilbau. V první nastavené minutě základní hrací doby Díaz odvrátil centr pouze k Álexi Berenguerovi, na jehož dělovku k bližší tyči neměl Silva nárok.

Bilbao se po vítězství posunulo na osmou příčku právě před dnešního soupeře, ale jen o skóre. Granada spadla na desátou příčku ještě za Celtu Vigo.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 0:5. Rohy: 6:9. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:10.
90+5'
90+4'
Domácí fotbalisté si hlídají závěrečné vteřinky nastaveného času. Kombinují na vlastní polovině, Granada působí s porážkou smířeným dojmem.
90+3'
Dlouho náskok Bilbaa a vydržet nemusel. K odraženému míči se dostal Jorge Molina, jenže z otočky svůj druhý gól v utkání nevsítil.
90+1'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Athletic v nastaveném čase střílí gól a výrazně se přibližuje kýženým třem bodům! Nepovedený obranný zákrok Díaze potrestal žolík ÁLEX BERENGUER, jenž doběhl k míči jako první a vypálil dělovku k přední tyči. Silva byl bez šance.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
89'
Očekávané se stalo skutečností, Iñaki Williams centroval. Ale nutno podotknout, že mizerně, přímo do rukavic Rui Silva, který měl snadnou práci.
88'
Těsně před uplynutím devadesáti minut budou domácí zahrávat slibnou standardku po faulu Etekiho na Berenguera. Na střelu to zřejmě nebude, lze očekávat centr.
87'
Roberto Soldado prodlužoval balón za sebe do země nikoho. Adrián Marín měl k míči daleko, jako první k němu doběhl gólman Unai Simón.
86'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Angel Montoro, přichází Yan Eteki.
85'
Jon Morcillo nabral velkou rychlost a ještě zahrál balón tak, že se nebude odkopávat, ale pouze vhazovat. To je pro Bilbao určitě ta přijatelnější varianta.
84'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñigo Lekue, přichází Álex Berenguer.
83'
Je jasné, že se Atheltic nebude chtít spokojit s remízou, neboť po většinu utkání držel jednobrankový náskok. Nepovedený centr Williamse proletěl nad bránou.
82'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Antonio Puertas, přichází Adrián Marín.
81'
Gól platí, Jorge Molina a celá Granada si mohou oddechnout. Konzultace s viderozhodčím trvala dlouho, ale na žádný přestupek se nepřišlo.
80'
Arbitr Martínez ještě celou situaci zkoumá u videa. S největší pravděpodobností se zkoumá, zda si asistent Puertas nepomohl při zpracování rukou.
78'
Granada právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! Hosté tak dlouho zkoušeli štěstí vzduchem, až se nakonec dočkali úspěšné akce vedoucí ke gólu. Puertas našel svým centrem JORGEHO MOLINU a zkušený španělský forvard neměl žádný problém poslat míč hlavou do sítě.
77'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Asier Villalibre, přichází Iñaki Williams.
76'
Pěkná kombinace na jeden dotek vyřadila ze hry presující trojici Granady. Iñigo Lekue měl čas, přesto volil sázku na tu největší jistotu, poslal malou domů brankáři.
75'
Unai Simón je obrovskou jistotu Bilbaa. Znovu spoluhráčům pomohl výborně načasovaným výběhem, kulatý nesmysl chytil do rukavic a nepustil ho.
74'
Fotbalisté v zelených dresech často zkouší štěstí vzduchem. Nízký pas Puertase trefil Morcilla do obličeje, následuje devátý roh hostů.
73'
Roberto Soldado zůstal ležet na zemi, ale píšťalka arbitra Martíneze zůstala němá. Španělský forvard na zemi jen bezmocně rozhodil rukama.
72'
Hosté bleskově podnikli útočný výpad po pravé straně. Kenedy chtěl odčinit penaltový zákrok, ačkoli tým týmu ve finále neublížil, avšak centr poslal do rukavic gólmana.
71'
Rui Silva ještě drží naděje Granady na bodový zisk! Dobře odhadl, kam bude nově příchozí Raúl García kopat, střelou po své levici vyškrábl levou horní končetinou!
70'
Athletic bude mít příležitost přidat pojistku z pokutového kopu! Unai Vencedor přepadl přes nastavenou nohu Kenedyho a hlavní rozhodčí, který měl situaci přímo před očima, okamžitě ukázal na středový bod.
69'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Ibai Gómez, přichází Óscar de Marcos.
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Ohian Sancet, přichází Raúl García.
68'
Unai Vencedor je druhým hráčem Bilbaa potrestaným žlutou kartou. Do skluzu šel příliš pozdě, místo míče trefil pouze Sáncheze.
67'
Středopolař Athleticu Unai Vencedor si počínal ve střetu s Foulquierem hodně zkušeně. Clonícího soka nastřelil do nohy a získal rohový kop.
66'
Antonio Puertas byl sám proti čtyřem, tudíž téměř bez šance něco kloudného vymyslet. Hlavou balón sklepl pod sebe jen pro soupeře.
65'
Ani v pořadí osmý rohový kop hostů se neujal. Nepovedený polovysoký centr na přední tyč se stal kořistí Unai Núñez, stoper zažehnal hrozbu dlouhým odkopem.
64'
Yangel Herrera by si měl začít dávat na své zákroky velký pozor. Nevybíravým způsobem sestřelil Capu, přitom už jednu žlutou na kontě má.
63'
Nakopávaný balón Mikela Balenziagy se stal kořistí Ruie Silvy. Gólman hostujícího mužstva v rychlostním souboji měl značný náskok na Gómeze.
62'
Další faul z kategorie zbytečných a znovu se o něj postaral hráč Granady. Jmenovitě Roberto Soldado, jenž si došlápl na Morcilla.
61'
Unai Simón častými výběhy spoluhráčům hodně pomáhá. Nyní vystartoval až na hranici velkého vápna, aby sebral balón těsně před hlavou Puertase.
60'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Fede Vico, přichází Kenedy.
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Domingos Quina, přichází Roberto Soldado.
59'
Žlutou kartu vyfasoval Yangel Herrera za zbytečné přišlápnutí soupeřovy nohy. Středopolař je prvním potrestaným fotbalistou Granady.
58'
Fede Vico se protáhl podél Sanceta, místo očekávaného centru následně volil nahrávku patičkou na Quinu. Ten už poslal vysoký balón do vápna, Morcillo si Puertase pohlídal.
57'
Zajímavá myšlenka nebyla úspěšně provedena. Ander Capa se rozběhl příliš pozdě za pasem Núñeze, míč dostihl za postranní čárou.
56'
Sám proti dvěma si Unai Vencedor počínal na jedničku. Balón si přikryl a počkal si na kontakt. Jak jej ucítil, tak spadl na zem, arbitr Martínez odpískal faul.
55'
Dlouhý obranný odkop Domingose Duarteho málem znamenal nebezpečný brejk Granady. To by ovšem nemohl výborně zakročit Jon Morcillo, pravačkou kulatý nesmysl odklidil do autu.
54'
Ibai Gómez mohl střílet, avšak ještě zbytečně zvolil zpětnou nahrávku za šestnáctku na Villalibreho. Překvapený adresát selhal při zpracování.
53'
Stejně jako v závěru prvního poločasu Athletic nikam nespěchá. V klidu kombinuje v blízkosti středového kruhu, vysunutější presink zatím přichází vniveč.
52'
Defenzivní povinnosti si na jedničku splnil Jon Morcillo. Zacouval proti vysokému balónu, který vyprodukoval Puertas a jemně jej přizvedl mimo dosah Vica.
51'
Asier Villalibre od vstřeleného gólu spíše přihrává. Hodně často se stahuje na pozici pravého křídla, odkud vymýšlí centry. Ten poslední proletěl vysoko nad hlavou Garcíi.
50'
Na druhé straně kopala roh rovněž Granada. Na balón letící od rohového praporku vyskočil Domingos Duarte, míč prosvištěl nad horní tyčkou.
49'
Střela byla tečovaná, proto následoval rohový kop Basků. Ohian Sancet svým centrem hledal hlavu Unaie Núñeze, avšak kulatý nesmysl ze vzduchu sebral Silva.
48'
Bilbao málem skórovalo i v úvodu druhého dějství. Odražený balón se na velké vápno odrazil ke Gómezovi, rána z voleje se mezi tři tyče nevešla.
47'
Zatímco domácí trenér Marcelino do druhého poločasu poslal stejnou sestavu, tak kouč Martínez jednu změnu udělal, a sice na pravém bekovi, Quiniho nahradil Díaz.
46'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Quini, přichází Víctor Díaz.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:01.
Athletic Bilbao po prvním poločase vede nad Granadou nejtěsnějším možným rozdílem 1:0 a to zásluhou brzkého gólu, který padl už ve třetí minutě. Jeho autorem se stal Asier Villalibre, jenž převzal nahrávku Sanceta, otočil se kolem obránce a přízemní střelou na zadní tyč překonal Ruie Silvu v brance soupeře. K vidění je vyrovnané střetnutí, v němž by klidně brzký gól mohl být tím klíčovým faktorem. Basové totiž brání výborně a soupeře zatím nepustili k žádné větší šanci.
45'
44'
Gól do šatny by se Granadě určitě hodil. Svěřenci kouče Martíneze rozehrávali standardku, centru se chopil Domingos Quina. V přehuštěném prostoru se nejvýše vyšponoval bránící Mikel Balenziaga.
43'
Kombinuje pro změnu Athletic. Finále akce završil Ibai Gómez centrem do pokutového území hostujícího mužstva, v hlavičkovém souboji Sánchez uspěl proti Gómezovi.
42'
Ještě mohl nahrávat, avšak Dimitri Foulquier volil zakončení z poměrně velkého úhlu. Překvapený Simón vůbec nereagoval, ale měl štěstí, míč skončil na boční síti.
41'
Narážečka mezi Balenziagou a Vencedorem nebyla úspěšná. Jorge Molina skvěle přečetl úmysl těchto dvou protihráčů a nataženou pravou nohu míč zastavil.
40'
Domingos Quina podcenil délku brankářova odkopu. Balón jej přeletěl výrazně, o několik metrů. Hrací předmět s tak brzy vrátil do držení domácích.
39'
Rychlý brejk domácího mužstva táhl levou stranou Ohian Sancet. Ještě poněkud překvapivě volil v dobré palebné pozici centr, Gómezovi poslal míč nad hlavou.
38'
Velmi jistým způsobem si Unai Simón poradil s dlouho letícím centrem Puertase. Balón bez problémů vyboxoval mimo šestnáctku.
37'
Střet mezi Unaiem Núñezem a Fedem Vicem se neobešel bez šrámu, který utržil domácí stoper. Drží se za pravé stehno, ale zdravotníci do akce zatím nemusí.
36'
Oblouček Yangela Herrery za obranu měl oči. Antonio Puertas ale nabral velkou rychlost a balón přeběhl, mimo pokutové území kulatý nesmysl poslal Lekue.
35'
Z útočné poloviny byl Morcillem vytlačen Domingos Quina. Pod tlakem ještě záložník zvládl chytře přenést hru doleva, kde byl nikým nehlídaný Vico.
34'
Unai Vencedor selhal při zpracování zdánlivě jednoduché nahrávky, kterou vyslal Gómez. Kulatý nesmysl mu projel mezi nohama až za postranní čáru.
33'
Do levého křídla obdržel nahrávku Asier Villalibre. Volil centr z jedničky, ten se mu nepovedl dle představ. Míč poslal do rukavic gólmana.
32'
Po faulu Lekueho hlavní rozhodčí na pár okamžiků ponechal výhodu, ale nakonec se rozhodl hru přerušit, protože rozvíjející akce Granady nezaváněla nebezpečím.
31'
Antonio Puertas hrudí sklepl míč pod sebe do prostoru, kam sběhl Angel Montoro. Rána z halfvoleje zasáhla dobře postaveného Balenziagu.
30'
Kombinační hru hosté pojali až v příliš bohorovném stylu. Ibaiu Gómezovi chyběl kousek, aby vystihl rozehrávku Quiny, nestalo se tak.
29'
Zajímavou střelu vyprodukoval z poměrně velkého úhlu a vzdálenosti Yangel Herrera. Střílel na bližší tyč, kulatý nesmysl prosvištěl těsně nad.
28'
První žlutou kartu střetnutí obdržel středopolař Athleticu Dani García. V souboji čtrnáctek zatáhl za dres Vica, čímž zamezil nadějnému brejku. Nebylo co řešit.
27'
Kličkovaná Antonia Puertase skončila neslavně. Útočník zprvu překvapil Morcilla kličkou na pravou stanu, jenže pak volil zbytečnou zasekávačku a tu už soupeř vystihl.
26'
Bylo to těsné, ale Quini za nahrávkou Fedeho Vica doběhl příliš pozdě. Balón zpracovával až za postranní čárou, míč se stěhuje na kopačky domácích.
25'
Vlastní vinou se do úzkých dostal Germán Sánchez. Příliš dlouho váhal s rozehrávku a následně měl kolem sebe dvojici protihráčů. V nouzi hrál malou domů.
24'
Angel Montoro zdviženým palcem pochválil spoluhráče Puertase za dobře myšlenou nahrávku, ačkoli na ni nedosáhl. Morcillo bude vhazovat.
23'
Třetí rohový kop Granady skončil v náruči Unaie Simóna. Domácí strážce svatyně vystartoval včas a ve výskoku se nenechal nikým přeskočit.
22'
Antonio Puertas obdržel nahrávku do pokutového území, ale byl pod příliš velkým úhlem na to, aby vystřelil. Proto volil nahrávku, Molinovi poslal míč za paty.
21'
Rychlý přímočará akce domácího mužstva končí neúspěchem. Parádním skluzem pod nohy Sanceta se prezentoval Dimitri Foulquier. Ukázkový obranný zákrok.
20'
Podobně jako Granada, i domácí volili rozehrávku na krátko. Rui Silva si v poslední chvíli rozmyslel vyběhnutí a Gómez jeho zaváhání nepotrestal, hlavičkoval nad.
19'
První rohový kop pro Bilbao vybojoval Ohian Sancet. V plné rychlosti zkusil centr, který se nepovedl podle představ, jenže bránící Quina hrál jen do autu.
18'
Skvělé přenesení hry v podání Domingose Duarteho. Fede Vico si bez problémů poradil se zpracováním, avšak neměl kam hrát dopředu, proto volil nahrávku na stopery.
17'
Velké problémy měl nyní Rui Silva, jenž musel couvat proti nepovedenému centru Ibaie Gómeze. Míč letěl na bránu, nakonec odrazem od břevna proletěl nad.
16'
Asier Villalibre nabral velkou rychlost po pravé lajně, ve finále akce hledal stříleným centrem Sanceta. Adresát pasu podklouzl a tak ztratil možnost zabojovat o míč.
15'
Hosté jsou od inkasovaného gólu jasně aktivnějším týmem. Ale na dobře pracující defenzivu soupeře zatím recept nenašli, Yangel Herrera neuspěl proti Garcíovi.
14'
Premiérový rohový kop střetnutí rozehrál Fede Vico. Centr na přední tyč se mu vůbec nepovedl, pozorný Jon Morcillo vyhlavičkoval míč pryč z šestnáctky.
13'
Postupný útok hostujícího mužstva málem přinesl kýžené ovoce. Angel Montoro hledal Puertase, útočník v hlavičkovém souboji nestačil na Capu.
12'
Dlouhý odkop brankáře Ruie Silvy našel hlavu Antonia Puertasa. Ten jemně prodlužoval za sebe, kde tušil Vica, jehož úspěšně udržel na zádech Unai Núñez.
11'
Úmysl dobrý, realizace pokulhávala. Iñigo Lekue věděl, že po zemi jen těžko posune míč k Morcillovi přes tři protihráče, tak to zkusil vzduchem. Ale s tímto řešením počítal Sánchez, jenž hlavičkou poslal balón mimo nebezpečí.
10'
Na poslední chvíli odkopl Angel Montoro balón před stíhajícím Sancetem. Posléze ještě soupeři bolestivě přišlápl pravou nohu, rozhodčí tento zákrok přehlédl.
9'
Nová posila Granady v podobě Domingose Quiny o sobě dala poprvé výrazněji vědět. Kličkou se zbavil Gómeze, technický pokus poslal těsně nad bránu.
8'
Příliš velké sousto na sebe vzal Asier Villalibre. Gólem povzbuzený vletěl mezi dvojici protihráčů, ale dostal se do kleští, z nichž nebylo úniku.
7'
Fede Vico vysunul presink hodně vysoko. Jona Morcilla dostal pod tlak, ale domácí fotbalsita si poradil, zpětný pas poslal volnému Lekuemu.
6'
Je pochopitelné, že Athletic se nyní snaží především zklidnit hru. Unai Núñez dokonce zapojil do hry i gólmana, Simón prvním dotekem odkopl do zámezí.
5'
Hosté mohli rychle odpovědět. Dimitri Foulquier stříleným centrem hledal Quinu, před nímž v poslední chvíli odkopl do zámezí Gómez.
3'
Fantastický úvod domácích, kteří s jímají vedení už ve třetí minutě! Sancet nahrál do vnitra šestnáctky ASIERU VILLALIBREOVI, který se obtočil kolem svého osobního strážce a křižnou střelou prostřelil bezmocného gólmana.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních červeno-bílých dresech. Hostující Granada pro dnešní střetnutí oblékla dresy barvy zelené.
1'

Athletic Bilbao: Simón – Capa, Núñez, Balenziaga (C), Lekue – I. Gómez, Dani García, Vencedor, Morcillo – Villalibre, Sancet.
Náhradníci: Ezkieta – Berenguer, de Marcos, Raúl García, Unai López, Muniain, Nolaskoain, Vesga, Vicente, I. Williams, Zarraga, Yeray.

Granada CF: Rui Silva – Quini, G. Sánchez (C), D. Duarte, Foulquier – Quina, Y. Herrera – Puertas, Montoro, Vico – J. Molina.
Náhradníci: A. Escandell, Fabrega – Aranda, Díaz, Eteki, Kenedy, Marín, N. Pérez, Barcia, Soldado.

Rozhodčí: J. Martínez – Cabañero, M. Martínez.
Granada CF

Granada je na tom o něco lépe než její nedělní soupeř. V tabulce nejvyšší španělské soutěže okupuje osmou příčku, přičemž pohárové šesté místo, které patří Betisu, ztrácí šest bodů. Martínezově družině se v posledních týdnech nedaří. V předešlých osmi střetnutích zvítězili pouze dvakrát, jednou v lize a jednou v Evropské lize. Právě v pohárově Evropě Granada postoupila do osmifinále, když po domácím vítězství nad Neapolí 2:0 prohrála v Itálii 1:2. Nejlepším střelcem týmu je Roberto Soldado s osmi trefami.
Athletic Bilbao

Fotbalisté Athleticu Bilbao se po pětadvaceti kolech nacházejí v polovině tabulky, tedy na desáté příčce. To určitě není pozice, s kterou by měl být celek z Baskicka spokojený, kvalitu má rozhodně takovou, aby zabojoval i o pohárovou Evropu. Svěřenci kouče Marcelina čekají na svého přemožitele od konce ledna, kdy padli na Camp Nou s Barcelonou. Od té doby sehráli sedm zápasů s bilancí tří vítězství a čtyř porážek, přičemž hned dvě výhry byla pohárové. Právě pohár je nejspíše poslední šance Athleticu, jak se kvalifikovat do evropských soutěžích pro příští ročník, ve finále vyzvou Real Sociedad. Gólovou produktivitu týmu vede dvojice Alex Berenguer, Iňaki Williams s šesti zásahy.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný nedělní večer! Vítám vás při sledování 26. kola španělské La Ligy, u zápasu mezi Athleticem Bilbao a Granadou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.