La Liga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : Barcelona - 6. března 2021   21:00

0:2
(0:1)
Barcelona
30' Alba  (Messi) • 83' Kourouma  (Messi)
CA Osasuna
Herrera – N. Vidal, Aridane, D. García, M. Sánchez – R. Torres (84. Gallego), Torró (84. Oier), Moncayola, Barja (62. Jony) – Calleri (71. Budimir), R. García (71. Adrián López).
Cuadra – Sobrino, López
Estadio El Sadar (Pamplona)
Barcelona
ter Stegen – Mingueza, Lenglet, Umtiti (46. O. Dembèlé), Alba (87. Firpo) – Dest, S. Busquets (67. Kourouma), F. de Jong – Griezmann (67. Braithwaite), Messi, Pedri (87. Puig).

Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 4:2. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 4:12.
Fotbalisté Barcelony zvládli zápas v Pamploně, když porážejí Osasunu 2:0. Na obě branky přihrál Lionel Messi, jeho první asistenci proměnil v trefu Jordi Alba, v závěru přidal druhou branku osmnáctiletý Moriba Kourouma. Osasuna byla nebezpečná zejména v prvním poločase, po změně stran už poněkud odpadla.
90+3'
90+2'
Barcelona hraje s míčem ve středu hřiště, domácí se snaží napadat soupeřovu rozehrávku, zatím ale neúspěšně.
90+1'
Rozhodčí Cuadra Fernández oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
89'
Po Jonyho centru se domácí do zakončení nedostali, o pár sekund později už z hranice pokutového území střílel Enric, ovšem velmi nepřesně.
88'
Júnior Firpo po pár sekundách na trávníku vidí žlutou kartu, následovat bude standardní situace pro Osasunu od postranní čáry.
87'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Jordi Alba, přichází Júnior Firpo.
87'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Pedri, přichází Ricard Puig.
86'
Zdravotní potíže trápí Jordiho Albu, ten se po souboji s Oierem svíjí na trávníku v bolestech.
84'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Lucas Torró, přichází Oier.
84'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Roberto Torres, přichází Enric Gallego.
83'
Barcelona právě vstřelila branku!
Osasuna teď poněkud laxně bránila, po souhře Pedriho s Messim se míč dostal k MORIBOVI KOUROUMOVI a osmnáctiletý mladík při třetím ligovém startu v životě poprvé skóruje parádní ránou k tyči!
82'
Lionel Messi po průniku do pokutového území v tísni nepřekonal Herreru, nevybojoval ani penaltu.
81'
Rozeběhla se závěrečná desetiminutovka a zatím není nic rozhodnuto, neboť Osasuna už několikrát dnes ukázala, že umí být nebezpečná.
79'
Elegantní souhra hostů, na oblouček Messiho si do pokutového území naběhl Jordi Alba, ten ale zblízka nedokázal překonat Herreru, když domácího brankáře trefil do obličeje.
78'
Po Pedriho střele je statistika střel na bránu vyrovnaná 3:3.
77'
Do zakončení se dostal Pedri, mířil však přímo doprostřed branky, kde snadno zasáhl Herrera.
75'
Sergiňo Dest si naběhl na dlouhý pas na pravé křídlo, ovšem už se mu nepovedlo zkrotit míč ve hřišti.
73'
Rozhodčí Cuadra Fernández pak přiběhl k Budimirovi a důrazně mu vysvětlil, že nebude akceptovat jeho rozčilování. O penaltu tu v souboji chorvatského útočníka s Jordim Albou rozhodně jít nemohlo.
72'
Po dalším centru z levé strany se nový muž na hřišti Ante Budimir dožadoval penalty, ovšem marně.
71'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Jonathan Calleri, přichází Ante Budimir.
71'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Rubén García, přichází Adrián López.
70'
Po rohu Osasuna zprvu nezahrozila, pak si ale na kvalitní centr Manu Sáncheze naběhl Jonathan Calleri a jeho nebezpečná hlavička končí vedle domácí branky.
70'
Po standardní situaci se k zakončení nedostal Calleri, následovat bude rohový kop.
69'
Osasuna bude zahrávat standardní situaci od postranní čáry, domácí hlavičkáři už míří před branku.
67'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází Moriba Kourouma.
67'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Martin Braithwaite.
67'
Messiho střílený centr proletěl předbrankovým prostorem a zamířil za vzdálenější tyč domácí branky.
66'
Busquetse nedovoleně atakoval Jonathan Calleri, následovat bude standardní situace pro Barcelonu.
65'
Další změny se chystají na lavičce Barcelony, kde dostává instrukce Martin Braithwaite.
64'
Dembélého centr před Griezmannem uklidil do bezpečí Nacho Vidal.
63'
Dembélé po průniku útočnou polovinou předal míč krajanovi Griezmannovi, tomu nevyšla přihrávka před branku, pak se Griezmann sice ještě zmocnil odraženého míče, byl však zatlačen k rohovému praporku.
62'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Kike Barja, přichází Jony.
62'
Také další roh ale Barceloně vůbec nevyšel a Osasuna chystá první změnu ve své sestavě.
61'
Frenkie de Jong po rychlém přechodu do útoku vybojoval rohový kop pro Blaugranas.
61'
Rubén García vybojoval míč na útočné polovině, pak ale adresoval příliš dlouhou přihrávku na pravé křídlo Robertu Torresovi, blíže k míči měl Clément Lenglet.
60'
Manu Sánchez se u levé postranní čáry nedostal k centru, po odrazu míče do zámezí vhazuje Barcelona.
58'
Dembélému se nepovedl průnik po pravém křídle, za brankovou čáru se míč odrazil právě od Francouze a rozhodčí nařídili odkop od domácí branky.
57'
Barcelona se dostala k rohovému kopu, Messimu se ale centr k bližší tyči nepovedl a domácí odhlavičkovali míč do zámezí.
56'
Frenkie de Jong potáhl míč od postranní čáry k pokutovému území, pak ale hodil zpátečku a přihrál zpět do středu hřiště.
55'
Barcelona ve druhém poločase pokračuje se stoperskou dvojicí Mingueza – Lenglet, na post pravého beka se stáhl Sergiňo Dest.
54'
Po Lengletově faulu rozehrává Osasuna ve středu hřiště, na nedovolené zákroky je to zatím 1:9.
52'
Domácí stoper už je zpět na nohou a ve hře se může pokračovat.
51'
Aridane zůstává ležet v pokutovém území po střetu s Dembélém, domácí obránce má zřejmě vyražený dech.
50'
Rubén García střílel z dálky nepřesně, odkopu se ujme ter Stegen.
48'
Messiho prudkou ránu zpoza pokutového území brankář Herrera vyrazil do bezpečného prostoru v rohu hřiště.
46'
Zajímavé střídání Barcelony do druhého poločasu, domácí pokračují v základní sestavě.
46'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Samuel Umtiti, přichází Ousmane Dembèlé.
46'
Osasuna byla v prvním poločase nebezpečnější, Marc-André ter Stegen ale předvedl tři výborné zákroky a na opačné straně po perfektním pasu Lionela Messiho udeřil Jordi Alba, čímž stanovil poločasový stav 1:0 pro Barcelonu.
45+1'
45+1'
Rozhodčí Cuadra k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
45'
Po zemi rozehraný roh Barceloně nevyšel a Busquets může být dnes už podruhé rád, že po následném faulu nevytahoval Cuadra z kapsy žlutou kartu.
44'
Tečovaná přízemní střela Lionela Messiho mířila vedle domácí branky, následovat bude rohový kop.
43'
Jordi Alba skluzem vletěl pod nohy Nacha Vidala, sám se při tom poranil, bude však v pořádku.
41'
Další nepřesná souhra hostů, obloučku Jordiho Alby do pokutového území se zmocnil brankář Herrera.
40'
Sergiňo Dest dostal příliš dlouhou kolmici po pravém křídle od Minguezy.
40'
V držení míče už je Barcelona, hosté si předávají tolik typické krátké přihrávky na polovině soupeře.
38'
Osasuna už přenesla hru na útočnou polovinu, kde se domácí snaží zase ohrozit ter Stegena.
37'
Hostující útočná souhra končí u Aridaneho, k míči se dostává Osasuna.
36'
Barcelona je v držení míče, další útočné snažení ale musí zahájit od dosavadního hrdiny zápasu, Marca-Andrého ter Stegena.
34'
Obrovská šance domácích! Rubén García si skvěle zpracoval dlouhý pas na levou střelu, výborným prvním dotykem se uvolnil a běžel sám na ter Stegena, ten však prudkou střelu dokázal vyrazit!
32'
Barcelona už je zase usazena na útočné polovině a dobývá pokutové území soupeře.
31'
Albova gólová rána byla vůbec první barcelonskou střelou do prostoru branky.
30'
Barcelona jde do vedení! JORDI ALBA si naběhl na skvělý pas Lionela Messiho a z ostrého úhlu se trefil prudce pod břevno!
29'
K de Jongově nákopu do pokutového území se nedostal Antoine Griezmann.
29'
Teď to Barcelona zkouší svým tradičním obehráváním pokutového území a hledá cestu před branku.
28'
S nákopem Roberta Torrese do pokutového území si poradil spolehlivý Marc-André ter Stegen.
27'
Několik barcelonských zákroků už si zasloužilo žlutou kartu dříve, teď ji dostává Umtiti za skluz pod nohy Roberta Torrese.
26'
Barcelona zaútočila rychleji, než je u ni běžné, Messiho centr Antoine Griezmann hlavou prodloužil mimo branku.
25'
Přetažený centr Roberta Torrese si pohlídal německý brankář Barcelony.
25'
Callerimu je pískán útočný faul na Lengleta při krytí míče.
24'
Roberto Torres od rohového praporku centroval do míst, kde kraloval Marc-André ter Stegen.
23'
Po Barjově centru se Torres nedostal k zakončení přes Umtitiho, následovat bude rohový kop.
22'
Po sérii nepřesností na obou stranách se míče zmocnil Herrera a domácí brankář už hledá, komu by rozehrál.
20'
Po dlouhém pasu za domácí obranu si Lionel Messi nepohlídal svůj náběh, a ačkoliv byl pak sražen brankářem Herrerou, tak rozhodčí správně odmávali ofsajd, což potvrdilo i video.
19'
Sergiňo Dest se uvolnil na pravém křídle, do Američanova přízemního centr ale stačil vběhnout David García a srazil míč k brankáři Herrerovi.
19'
Na dlouhý nákop do pokutového území si naběhl Calleri, ovšem hlavičkoval spíše za sebe, kde Lenglet sklepl míč k ter Stegenovi.
18'
Předchozí Messiho střela byla vůbec první barcelonskou, domácí už vystřelili třikrát, z toho dvakrát na branku.
17'
Po nakrátko rozehraném rohu Frenkie de Jong nepovedeným nákopem do pokutového území jen odevzdal míč brankáři Herrerovi.
16'
Minguezovi se nepovedlo prostrčit míč na Desta, míč se vrátil k pravému obránci Barcelony, ten připravil zajímavou příležitost pro Messiho, jehož rána je sražena na rohový kop.
15'
Po rohovém kopu Calleri hlavičkoval mimo branku, navíc byl nepříjemně zasažen Lengletem a jen pomalu se zvedal zpět na nohy.
14'
Rubén García potáhl míč po útočné polovině, Kike Barja pak velmi nebezpečně vystřelil do rohu a ter Stegen parádním zákrokem vytáhl jeho ránu mimo branku!
12'
Busquets tvrdým zákrokem poslal k zemi Torra, rozhodčí Cuadra ponechal domácím výhodu, ti z ní však neprofitovali.
11'
Centr Kikeho Barjy nenašel nikoho z jeho spoluhráčů, Osasuna se pak ještě na chvíli zmocnila odraženého míče, ohrožení ter Stegena už ale domácí nevymysleli.
10'
Frenkie de Jong se ocitl na trávníku v pokutovém území po souboji s Davidem Garcíou, především však byl také v ofsajdu.
8'
Barja si na pravém křídle našel prostor k centru, Calleri ale byl před brankou pokryt hostujícími zadáky.
7'
Sergiňo Dest pronikl po pravém křídle, pak mu ale nevyšel centr v plném běhu, který nasměroval zcela mimo dosah svých spoluhráčů, míč doputoval za branku a následovat bude odkop od branky.
5'
Antoine Griezmann velmi ostrým skluzem zajel pod nohy Rubéna Garcíi, to si říkalo o žlutou kartu, rozhodčí Cuadra si ale vystačil s ústním napomenutím.
4'
I další útočná snaha Katalánců končí ztrátou míče ještě daleko před pokutovým územím.
2'
Barcelona se usadila na útočné polovině, ovšem přišla o míč a Jonathan Calleri se pokusil zaskočit ter Stegena z hloubi vlastní poloviny a jeho střela ze snad sedmdesáti metrů nadělala velké problémy hostujícímu brankáři, který musel velmi rychle couvat, aby míč dokázal zachytit!
1'
Úvodního výkopu se ujala Barcelona a je rozehráno!
1'
Jelikož Osasuna vyznává červeno-modrou kombinaci, tak Barcelona dnes oblékla žlutou sadu.
Fotbalisté už míří na hrací plochu, utkání bude brzy zahájeno.
Ačkoliv v hledišti El Sadar nejsou fanoušci, tak přesto domácí pořadatelé připravili hezkou světelnou show ještě před nástupem hráčů na trávník.

CA Osasuna: Herrera – N. Vidal, Aridane, D. García, M. Sánchez – R. Torres, Torró, Moncayola, Barja – Calleri, R. García.
Náhradníci: Martínez, J. Pérez – Brašanac, Budimir, Cruz, U. García, Gallego, Adrián López, Jony, J. Martínez, Oier.

FC Barcelona: ter Stegen – Mingueza, Lenglet, Umtiti, Alba – Dest, S. Busquets, F. de Jong – Griezmann, Messi, Pedri.
Náhradníci: Neto, Peña – Fernandes, Braithwaite, O. Dembèlé, Firpo, Kourouma, Trincão, Puig, Pjanić..
FC Barcelona

Barcelona v posledních týdnech zlepšila své výkony a stáhla ztrátu na vedoucí Atlético Madrid na pět bodů, lídr tabulky ale disponuje ještě dohrávaným zápasem s Bilbaem k dobru.

V posledních sedmi ligových zápasech Barcelona ztratila pouhé dva body, to ještě nečekaně a smolně v domácím zápase s Cádizem, kdy měla obrovskou převahu, hosté však vyrovnali na konečných 1:1 z penalty svoji jedinou střelou na bránu v zápase.

Během posledního týdne Barcelona sehrála hned dva zápasy s rozjetou Sevillou, v lize na soupeřově hřišti vyhrála 2:0, stejným výsledkem pak Sevillu porazila i v domácí odvetě semifinále ligového poháru, druhá branka Piqueho v samém závěru Barceloně zajistila prodloužení, které brankou na konečných 3:0 rozhodl Martin Braithwaite. V repríze lednového finále superpoháru si tak Barcelona zahraje i ve finále Copa del Rey s Bilbaem a bude mu tak moci oplatit první letošní finálovou porážku.

Už ve středu Barcelonu čeká odveta osmifinále Ligy mistrů, v níž narazí na PSG, ovšem bude muset dohánět obrovskou ztrátu 1:4 z domácího zápasu.
CA Osasuna

Osasuna se dlouhou dobu trápila v sestupovém pásmu či na jeho hranici, v posledních čtyřech kolech ale získala devět bodů, čímž se vyšvihla už na třináctou pozici, náskok šesti bodů na trojici pod čarou ale stále není uklidňující a potřebuje sbírat body dál.

Během těch čtyř kol Osasuna dvakrát zvítězila na hřištích soupeřů, povedlo se ji to ve Valencii na stadiónu Levante a v Alavésu, k tomu doma porazila Eibar 2:1 a prohra se Sevillou určitě není ostudou.

Na domácím stadiónu Osasuna odehrála dvanáct zápasů s bilancí 4-3-5, což znamená patnáct bodů. Jak už bylo zmíněno, naposledy doma prohrála se Sevillou, předtím však na Estadio El Sadar uhrála osm bodů ze čtyř zápasů v řadě.
Hezký večer při sledování přenosu, který zakončí sobotní program šestadvacátého kola La Ligy, Osasuna Pamplona přivítá vysoce favorizovanou Barcelonu.

Ta ale Osasunu po jejím návratu do La Ligy dokázala porazit jen jednou ze tří pokusů, povedlo se ji to letos v listopadu jasnou výhrou 4:0 na domácím Camp Nou. V loňské sezóně se v Pamploně hrálo 2:2, na barcelonském stadiónu pak senzačně Osasuna zvítězila 2:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.