La Liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celta Vigo : D. Alavés - 20. prosince 2020   14:00

Celta Vigo
19' Méndez (Olaza) • 80' Méndez (Aspas)
2:0
(1:0)
Celta Vigo
Blanco – Mallo (C), N. Araujo, Murillo, Olaza (90+3. Aidoo) – Tapia – Méndez, Beltrán (75. Fontán), Denis Suárez (70. Yokuşlu) – Aspas (90+3. Mor), Nolito (70. Baeza).
J. A. Rojas
Abanca-Balaídos (Vigo)
bez diváků diváků
D. Alavés
F. Pacheco (C) – Navarro, Ely (40. Tachi), Lejeune, R. Duarte – Jota (74. Guidetti), Battaglia (85. García), Pina, Rioja (85. Sainz) – Joselu, Lucas Pérez (74. T. Tavares).

Děkuji vám za pozornost a přeji vám příjemný zbytek neděle!
Dvojitým střídáním utkání končí. Hrdinou zápasu se stává domácí Brais Méndez, jehož dvě trefy rozhodly o zaslouženém vítězství 2:0. Celta si tak připisuje další tři body, zatímco Alavés si komplikuje boj o záchranu.
90+3'
90+3'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Iago Aspas, přichází Emre Mor.
90+2'
Vigo poslední centry hostů úspěšně odvrací. Vzápětí pálí hostující hráč hodně mimo.
90+1'
Domácí brankář si pohlídal také přední tyč při Sainzově centru, jenž mu přistál v rukavicích. Zbývá poslední minuta!
90'
Centrovaný míč do šestnáctky nadělal domácí defenzivě problémy, ale nakonec končí míč v Blancově náručí.
90'
Celta se snaží dohrát utkání na soupeřově polovině, čímž by si zajistila tři body a čisté konto pro svého brankáře.
89'
Zahuštěná defenziva Celty dělá hostům problémy, přesto se Deportivo dostalo k centru. Joselu se k hlavičce nedostal, zato se dožadoval penalty, leč marně.
88'
Deportivo se přesunulo k vápnu, v jehož blízkosti si vybojovalo vhazování. Chce to rychlý centr, případně povedenou kombinaci. Ofenzivní snaha hostů je zatím bezzubá.
87'
Ofsajd se tentokrát píská na druhé straně, což vyhovuje domácím. Ti mohou rozehrát a vysunout hru na půli soupeře.
86'
Vigo drželo míč, ale dlouhý pas na Malla míří do ofsajdu.
85'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Rodrigo Battaglia, přichází Manuel García.
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Luis Rioja, přichází Borja Sainz.
85'
Deportivo si navíc musí dávat pozor na domácí brejky, tentokrát ten poslední uhasilo včas.
84'
Deportivo se nevzdává, což je sympatické, leč to bude nejspíš marné. Vigo už si závěr zápasu zřejmě bezpečně pohlídá.
82'
Alavés se nevzdává, ale chybí tomu potřebná přesnost a nápaditost. Uvidíme, co vymyslí po rozehrávce ve středu hřiště.
81'
Deportivo už bude mít hodně těžký úkol. Když budu hodnotit dosavadní průběh zápasu, tak nevěřím, že na body dosáhne.
80'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
Zdá se, že máme hotovo! Domácí získali míč, přesunuli hru na levou stranu, odkud centroval Aspas na zadní tyč a osamocený BRAIS MÉNDEZ uklidil míč do odkryté sítě.
79'
Celta bojuje o míč na útočné polovině. Zdá se, že se jí to podaří...
78'
K zakončení nevedl, přesto se hosté drží u míč na útočné polovině hrací plochy. Centr za obranu však končí u Blanca.
77'
Vzápětí ale získali míč zpět do své moci, zasypali domácí šestnáctku centry a získali další rohový kop.
76'
Zakroucený míč na zadní tyč odvrátili obránci Viga na rohový kop, z něhož hosté nezahrozili.
75'
Deportivo si vybojovalo faul na útočné polovině hřiště, po němž bude zahrávat zajímavý přímý kop!
75'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Fran Beltrán, přichází José Fontán.
74'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Lucas Pérez, přichází Tomás Tavares.
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Jota, přichází John Guidetti.
73'
Centr do šestnáctky si hostující defenziva pohlídala. Chystá se navíc další střídání, tentokrát na straně Deportiva.
72'
Aspas v posledních minutách ústřední postavou. Tentokrát se snažil zakončit přihrávku za obranu z pravé strany, ale po zásahu obránce budou domácí kopat jen rohový kop!
71'
Uvidíme, co udělají změny v domácím týmu, ale okamžitě po střídání utekl po levé straně Aspas, jenž se snažil propálit Pacheca střelou z úhlu. Neúspěšně!
70'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Denis Suárez, přichází Okay Yokuşlu.
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Nolito, přichází Miguel Baeza.
69'
Boj pokračuje. Míč je s nadsázkou častěji ve vzduchu, kombinace oběma týmům nic neříká a fotbalu vidíme málo.
67'
Hra je rozkouskovaná fauly na obou stranách, jelikož se tentokrát provinili hosté. Vigo je z následného útoku nepotrestalo.
65'
Mužstvo v černém už se usadilo na útočné polovině, navíc mělo pěknou šanci z hranice vápna! Jota však poslal dělovku z první jen do domácího hráče.
64'
Kombinace hostů nadále pokračuje, leč jen u půlící čáry. Nestranný fanoušek zřejmě přepíná.
63'
Žádnou velkou parádu nesledujeme. Celta se spíše brání, čeká na brejky a nakopává míče. Deportivo se marně snaží dostat na útočnou polovinu.
61'
Do třetice všeho žlutého, Nolito (CVG) vidí žluté napomenutí.
61'
Deportivo dokázalo na domácí zatlačit, donutilo je faulovat, ale pokaždé daleko od branky, ke které se hosté nakonec nedostali.
60'
Druhý faul v krátkém sledu. Tentokrát si pro něj k nelibosti domácích došel Battaglia.
60'
Vigo se hnalo do protiútoku marně. Ještě na své polovině se dopustilo útočného faulu, po němž rozehrávají hosté.
59'
Tento přízemní centr z levé strany však nemohl Blancovi nadělat sebevětší potíže. Domácí brankář v poklidu vykopává z ruky.
58'
Vigo rozehrává na své polovině. Domácím by druhý gól velmi pomohl, protože by jim dodal klid. Deportivo se stále nevzdává a dělá soupeři rozhodně větší problémy, než tomu bylo v první půli.
58'
Ofenzivní hráči Celty hrají hodně na hraně, proto přichází ofsajdy. Tentokrát z něho zabíhal za obranu Nolito.
57'
Vigu se podařilo vyhnat hosty až na jejich polovinu, odkud se Deportivo pokusí zaútočit podruhé.
56'
Deportivu standardní situace vůbec nevyšla, přesto se díky domácí nepřesnosti zmocnilo míče.
55'
Na obranné polovině fauluje Néstor Araujo (CVG), za což vidí žlutou kartu.
54'
Ale pozor, chyby nemizí. Špatnou rozehrávku domácích Celta málem potrestala, jenže její útok zastavil na hranici vápna hostující defenzivní val.
53'
Na tahu je znovu Celta, která tentokrát naráží na obranný val Deportiva. Zdá se, že hosté chytili tempo a jsou aktivnější.
51'
Fantastický Blanco! Hezký centr do šestnáctky zakončil hlavičkou Joselu, jehož pokus vytáhl domácí hráč z čáry. Vzápětí došlo k souboji, po němž se hosté dožadovali faulu marně, protože faulovaný hráč vybíhal z ofsajdu.
50'
Pérezův pas na přední tyč letěl do míst, kde stáli jen domácí hráči. I přesto si hosté rohový kop zopakují.
49'
Hezký útok Deportiva po levé straně táhl Pérez, jehož centr však zablokoval bránící hráč na rohový kop.
48'
Centr do vápna Vigo nezakončilo, a přestože mu koncovka nevyšla ani při následném obléhání, míč udrželo ve své moci.
47'
Vedlo, ale na druhou stranu. Od obrany přilétl dlouhý pas na Méndeze, který využil podklouznutí soupeře a z levé strany prověřil Pacheca! Rohový kop.
47'
Uvidíme, zda vhazování Deportiva povede k nějaké útočné akci.
46'
Úvod druhé půle se odehrál u zadní postranní čáry, kde se oba týmy přetahovaly o míč, ale vítěze stále nemáme.
46'
Úvodní část zápasu končí zaslouženým vedením Celty. Vigo potvrzuje roli favorita, je aktivnější směrem dopředu a po gólu Braise Méndeze vede. Deportivo není špatné směrem dozadu, dobře napadá, ale v útoku je to velká bída. Pokud hosté po půli nepřidají, nemají na body nárok.
45+3'
45+3'
První poločas už se odehrává v poklidném režimu. Tady už nezaprší.
45+2'
Rychlý brejk hostů končí nezdarem. A není se čemu divit, když jdete do brejku ve třech lidech a navíc ve výklusu. Alavés musí přidat!
45+1'
Na druhé straně Deportivo zahrozilo hlavičkou po centru z levé strany, ale ta nakonec míří mimo.
45+1'
Hezkou akci Celty mohl zakončovat z hranice vápna Nolito, jemuž nesedlo první zpracování, načež se ukličkoval a nevystřelil.
45'
Vigo vybojovalo míč a vydalo se do brejku, při němž byl sám ve vápně Nolito, ale brankář mu skokem pod nohy srazil míč od kopačky. Tlak Celty pokračoval, leč k zakončení nedošlo.
44'
Celta se dobře zmátořila a vytlačila soupeře za půlící čáru. Na její úrovni se však dopustila dalšího nedovoleného zákroku.
43'
Karty se obrací, protože domácí faulují. Alavés se usazuje na útočné polovině.
42'
Konec ofenzivní akce. Vysoký centr byl nepřesný a příliš vysoký, proto končí v zámezí a odkopem domácího brankáře.
42'
Centr Deportiva na druhé straně úspěch neslavil. Hosté se musí s míčem vracet až na vlastní polovinu.
41'
Celta vymazala soupeře pěknou akcí kolem šestnáctky, kterou z její hranice zakončil Suárez. Jeho ránu však zablokoval skluz bránícího hráče.
40'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Rodrigo Ely, přichází Tachi.
40'
Zraněný hráč Deportiva je odnášen rovnou do útrob stadionu a zřejmě i do sanitky. Nevypadá to vůbec dobře.
39'
U zraněného hráče už jsou nosítka, zatímco hostující střídačka chystá vynucené střídání. Nepříjemný pohled.
38'
U postranní čáry šel Ely do souboje s Méndezem a při faulu si zřejmě přivodil nešťastné zranění. Stadionem se lyne jeho křik, drží se za koleno a lékař signalizoval střídání.
37'
Na druhé straně zahrozili hosté, jenže nebezpečný centr do šestnáctky domácí defenziva odvrátila.
36'
Tento přímý kop si domácí za rámeček nedají. Pacheco letící míč vyráží, načež práci dokončil bránící hráč odkopem.
36'
Tomas Pina (DAL) vidí zaslouženou žlutou kartu – není sporu.
35'
Navíc přichází další faul na vlastní polovině, tentokrát Pina sestřelil Olazu, k němuž spěchají lékaři.
34'
Trápení hostujícího mužstva pokračuje. V defenzivě hraje celkem slušně, dobře napadá, ale když má kombinovat, je to špatné.
33'
Deportivo je ale směrem dopředu s míčem marné. Přichází další ztráta, po které je na tahu domácí mužstvo.
32'
Čárový sudí opět načapal domácího hráče v ofsajdu, což hraje do karet hostům, kteří mohou uklidnit hru a rozehrávají.
31'
Vigo je mnohem aktivnějším týmem. I díky vhazování se usazuje u vápna soupeře, přesto se mu zatím nedaří zahrozit.
29'
Celta zahrozila pro změnu z druhé strany, odkud přiletěl další jedovatý centr. Míč nakonec Pacheco vyboxoval, načež ho obránce vykopl pryč.
28'
Mallo dostal krásný pas do běhu ze středu hřiště a pěkně vrátil míč na penaltu, jenže snaha byla marná – ofsajd.
27'
Ťukec Celty pokračuje na ofenzivní polovině, leč bez střeleckého zakončení. Už jsme ale viděli, že stačí vteřina hostující nepozornosti, která může skončit fatálně.
26'
U postranní čáry fauloval pro změnu Duarte, jehož faul se nelíbil domácímu hráči. Výčitky směrem k sudímu se týkaly neudělení karty.
25'
Celta Vigo má problémy s rozehrávkou, protože Alavés ji dobře napadá. Domácí však drží míč ve své moci.
24'
Oba týmy se přetahovaly o míč, hrálo se převážně ve středu hřiště, a když už se dostal na jednu z polovin, nic zajímavého nevzešlo.
22'
Celta z přímého kopu zahrozit nedokázala, hra se vzápětí uklidňuje a k míči se dostávají také hráči hostujícího mužstva.
21'
Rodrigo Battaglia (DAL) už má žluto před očima, za což se na sudího zlobit rozhodně nemůže.
20'
Celta se okamžitě po rozehrání hnala do útoku, kde si vybojovala tvrdý faul na Nolita. Rozhodčí bude zřejmě udělovat kartu.
19'
Ha ha, to jsem trošku zakřikl. Deportivo snad poprvé v utkání vzadu polevilo, čehož využil Olaza, jehož parádní zakroucený míč z levé strany našel BRAIS MÉNDEZ a přesnou hlavičkou z malého vápna otevřel skóre.
18'
Celta pokračuje ve své aktivitě, leč marně. Houževnatá defenzivu Alavése ji k ničemu nepouští – obranný faul hostů.
16'
Celta se vzápětí hnala do útoku, kde se si dokázala vybojovat rohový kop, jenže zakroucený míč defenziva hostů odvrátila do bezpečí.
15'
Deportivo napadalo tak houževnatě, až se Navarro dopustil útočného faulu na polovině domácího mužstva.
15'
Míč se stěhuje do středu hřiště, kde o něj obě mužstva bojují.
14'
Tvrdý zákrok Méndeze sudí nepřehlédl, přesto se domácí rychle ujali míče a vyslali Aspase, jemuž zabránil v zakončení domácí hráč.
12'
Hezká akce Celty gólem nekončí! Domácí se prokombinovali až do šestnáctky, kde mohl pálit Nolito, ale v obležení obránců trefil jen jen soupeře před sebou.
11'
Celta využívá obě strany, jenže ani přes jednu se jí nedaří zaútočit. Deportivo napadá hodně vysoko a komplikuje domácím jejich rozehrávku.
10'
Celtě se nakonec nepodařilo prosadit a dostat k zakončení. Na druhé straně selhal také Alavés, tudíž se míč vrací do moci domácích.
9'
Azurové dresy už kmitají kolem černé defenzivy hostujícího mužstva. Battaglia zastavil Tapiu jen za cenu faulu.
8'
Deportivo napadalo rozehrávku Celty, až ji donutilo rozehrát vzduchem, ale vysoký míč hostující defenziva sebrala.
7'
Kdo by čekal nějakou pasivní nudu, pletl by se! Obě mužstva se snaží hrát ofenzivně, ale zatím jim chybí potřebná přesnost a vyšší kvalita.
5'
Rychlý brejk Deportiva přinesl rohový kop, který hosté rozehráli hezky! Na zadní straně malého vápna se dostal k hlavičce jeden z domácích hráčů, jenže jeho pokus do středu branky Blanco pokryl.
4'
Nakonec jim stačilo jen napadat. Celta dostala centr až před vápno, odkud však přiletěla nepřesná přihrávka, která míří do zámezí.
3'
Zablokovaná střela hostů nastartovala kombinaci Celty, jenž se přesunula k šestnáctce hostů. Ti se úspěšně brání a snaží se soupeřit zamezit v zakončení.
2'
Začátek zápasu je v režii Viga, které drží míč, ale nedaří se mu usadit na útočné polovině. Celta vstoupila do utkání aktivně!
1'

Real Club Celta de Vigo: Blanco – Mallo (C), N. Araujo, Murillo, Olaza – Tapia – Méndez, Beltrán, Denis Suárez – Aspas, Nolito.
Náhradníci: Villar – Aidoo, Baeza, Carreira, De León, Fontán, Mor, Rodríguez, Veiga, Yokuşlu.

Deportivo Alavés: F. Pacheco (C) – Navarro, Ely, Lejeune, R. Duarte – Jota, Battaglia, Pina, Rioja – Joselu, Lucas Pérez.
Náhradníci: Sivera – Martín, García, Guidetti, Laguardia, López, Marín, Méndez, Tachi, Sainz, Deyverson, T. Tavares.

Rozhodčí: J. A. Rojas.
Obě mužstva navíc splnila roli favorita, když v týdnu postoupila v domácím poháru. Gólové hody však asi nečekejme. V černu sice Vigo zvítězilo doma 6:0, ale ve třech z předchozích pěti duelů padl jediný gól.
Celta bude v utkání plnit roli favorita, do které se vyšvihla díky třem výhrám v řadě, které napravily její špatný vstup do sezony. Vigo se navíc rozstřílelo, když ve zmíněných zápasech dalo devět gólů, zatímco inkasovalo jediný. Výhra nad Granadou, cenný triumf v Bilbau a naposledy proti Cádizu ho posunuly na desáté místo tabulky.

Deportivo je na tom o něco hůře, protože mu patří patnáctá příčka. Alavés sice vybojoval senzační triumf 2:1 na půdě Realu Madrid a domácí remízu se Sociedadem, ale pak jeho šestizápasová série bez porážky skončila nejhubenější prohrou na hřišti Huescy.
Všem fanouškům španělského fotbalu přeji příjemné nedělní odpoledne! Od 14 hodin budeme sledovat první utkání dnešního programu mezi Celtou Vigo a Alavésem.