La Liga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  D. Alavés : Valladolid - 5. února 2021   21:00

D. Alavés
66' Joselu (Martín)
1:0
(0:0)
D. Alavés
F. Pacheco – Navarro (60. Martín), Tachi, Lejeune, R. Duarte – Méndez, Pina, M. García (C) (82. Battaglia), Rioja (60. I. Córdoba) – Joselu (90+1. Deyverson), Lucas Pérez.
Soto – Álvarez, Méndez
Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz)
Valladolid
Masip (C) – L. Pérez, Fernández, Bruno González, Olaza – Mesa (64. Alcaraz), Fede – Hervías (63. T. Villa), Plano (79. Orellana), K. Pérez (64. Kodro) – Weissman (79. Rubio).

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Deportiva Alavés, kterému se povedlo vyhrát výsledkem 1:0. I druhý poločas se hodně podobal tomu prvnímu, i tentokráte byl domácí celek jasně aktivnější a po zásluze se nakonec dostal do vedení, což obstaral Joselu. Real Valladolid měl poměrně dost času na případnou vyrovnávací branku, avšak hosté se v tomto duelu nedostali ani do jedné vyložené šance. Naopak daleko od druhé branky nebylo favorizované Deportivo, které si sice podruhé na Masipa nepřišlo, avšak přesto po zásluze bere všechny tři body, které jsou velmi cenné.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 8:2. Rohy: 11:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:16.
90+4'
90+3'
Z vlastní poloviny se pokoušel dostat na druhou stranu domácí Battaglia, který ovšem narazil pouze do protihráče. Valladolid se nyní usadil na druhé straně.
90+2'
Žlutou kartu dostává Edgar Méndez (Deportivo Alavés).
90+1'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Joselu, přichází Deyverson.
90+1'
Daleko od druhé domácí branky nyní nebyl Joselu, který si vyskočil na rohový kop, avšak s hlavičkou pod břevno si Masip dokázal poradit.
90'
Nastavují se čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Nyní si pozici pro centr našel domácí Duarte, který ovšem centroval mimo dosah kolegů.
88'
Alcaraz přesto vyfasoval žlutou kartu, sudí mu to zřejmě spočítal.
87'
González měl poměrně dost času na rozehrávku z vlastní poloviny, přičemž se mu velice přesně povedlo najít hruď Alcaraze, který sklepl pouze k protihráči.
85'
U postranní lajny se pokoušel získat míč pro svůj celek doposud jediný střelec tohoto zápasu Joselu. Ten nakonec vybojoval autové vhazování pro Méndeze.
84'
Domácí se chopili standardní situace, ke které se znovu postavil Pérez. Jeho přímý střelecký pokus se stáčel k tyči, kam bleskově skočil brankář Masip.
83'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka, domácí stále vedou o jednu branku. Real Valladolid se ale přesto nedostává k žádným šancím.
82'
Žlutou kartu dostává Fede (Real Valladolid).
82'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Manuel García, přichází Rodrigo Battaglia.
81'
Hezkým způsobem to nyní udělal domácí Pina, který se z jedničky položil do padajícího míče, jenž směřoval vedle branky. Masip se stačil pouze ohlédnout.
80'
Standardní situace se nebezpečně snášela směrem do branky, kde to měl hodně těžké brankář Masip, který přeci jen vyškrábl míč na rohový kop pro domácí.
79'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Shon Zalman Weissman, přichází Waldo Rubio.
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Óscar Plano, přichází Fabián Orellana.
78'
Poté byl hodně agresivním způsobem dohrán domácí García, na kterého si vyšlápl středopolař Alcaraz. Následovat bude další standardní situace Deportiva.
77'
Nyní mohl od své branky odkopávat brankář Masip, kterému se velice přesně povedlo najít Toniho. Ten chytře prodlužoval za sebe, kde zakročil Lejeune.
76'
Do rozehrávky domácích se nyní zapojil i brankář Pacheco, který to poté zkoušel dalekonosným přenesením hry k autové lajně, kde se nacházel Córdoba.
75'
Hostující celek znovu operoval na vlastní polovině, odkud to dalekonosným přenesením k opačné šestnáctce zkoušel Fernández, který našel pouze protihráče.
74'
Real Valladolid postupoval na druhou stranu, jenomže Alcaraz hodně nepřesně přenášel hru k autové lajně, kde měl daleko k míči jeden ze spoluhráčů.
73'
Domácímu Córdobovi se ještě povedlo udržet míč na vymezeném prostoru, jenomže následné přenesení hry na pravou stranu si dokázal najít zadák Olaza.
72'
Poté ještě domácí zadák Lejeune vracel míč k opačnému pokutovému území, kde si na něj počíhal jeden z protihráčů, kterému se povedlo odvrátit do bezpečí.
71'
Deportivo nyní zahrávalo standardní situaci z hodně velké vzdálenosti od branky. I tentokráte se k rozehrávce postavil Pérez, jehož centr si našel González.
69'
Krátce po rozehrávce operoval s míčem na polovině soupeře hostující Toni. Tomu se povedlo přenést hru na pravou stranu, odkud centroval zadák Pérez.
68'
Real Valladolid to bude mít najednou hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Přesto do konce zápasu zbývá hodně času, výsledek se může klidně otočit.
66'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
Naprosto zničehonic tu máme vedoucí branku domácích! Domácí útočili přes levou stranu, kde měl celkem dost prostoru na centrovanou nabídku do malého vápna střídající Martín. Na jeho prudkou nabídku si dokázal seběhnout JOSELU, který šikovně nastavil kopačku tak, aby míč zapadl přesně ke vzdálenější konstrukci.
65'
Pacheco mohl nyní rozehrávat od své branky, ani při předešlé akci soupeře nemusel zasahovat. Sám dokázal přenést hru na druhou stranu, kde číhal Méndez.
64'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Kike Pérez, přichází Kenan Kodro.
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Roque Mesa, přichází Rubén Alcaraz.
63'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Pablo Hervías, přichází Toni Villa.
63'
Další žlutá karta, tentokráte jí za taktický zákrok vyfasoval García.
62'
Jednalo se o centrovanou nabídku na přední tyč, kde se nejvýše do vzduchu dostal hostující Hervías, kterému se ve vzduchu povedlo prodloužit za sebe.
61'
Na pořadu dne byl rohový kop z levé strany, který se bude opakovat. Sudí totiž nedal pokyn k rozehrávce, Pérez si tak rozehrávku bude muset zopakovat.
60'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Luis Rioja, přichází Iñigo Córdoba.
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Ximo Navarro, přichází Martín.
59'
Ani standardní situace Valladolid nepřinesla nic nebezpečného. Posléze musel ven z branky hostující brankář Masip, kterému se povedlo odvrátit nebezpečí.
58'
Obrannou povinnost si kousek od svého pokutového území splnil domácí Tachi, který tak za sebe nepustil Plana. Posléze byl druhý jmenovaný poslán k zemi.
57'
Hostující brankář Masip tak mohl rozehrávat od své svatyně. Ten si v tomto případě přichystal hodně vysoký odkop, který si na opačné polovině dokázal najít soupeř.
56'
V krátkém časovém sledu jsme pro změnu sledovali domácí standardky. Ta byla rozehrána cvičeným signálem, nicméně Duartemu se nepovedlo najít Méndeze.
55'
Domácí tak vykřesali zisk dalšího rohového kopu. Ten se z nohy Riojy snášel směrem k penaltovému puntíku, kde měl daleko k míči jeden ze spoluhráčů.
54'
Také domácí celek měl k dispozici rohový kop, který přinesl centr směrem do malého vápna. Ve vzduchu zasahoval Plano, který prodlužoval zpět do zámezí.
53'
Míč příhodně propadl do malého vápna, kde měl velice dobrou pozici ke skórování domácí Méndez. Ten ovšem nečistě trefil balón a Masip nemusel zasahovat.
52'
První vážnější zákrok si připsal také domácí brankář Pacheco, který si se zakončením z kopačky Plana dokázal poradit. Sám Pacheco odkopával směrem vpřed.
51'
Real Valladolid si navíc vybojoval svůj první rohový kop, který byl rozehrán nakrátko. Hervías se přesto dostal k centru pravačkou, který trefil prvního soupeře.
50'
Na opačné straně se k hranici pokutového území dostal Weissman, který se pokoušel odcentrovat do malého vápna, kde se povedlo zasáhnout Lejeunemu.
49'
Deportivo zahrávalo další standardní situaci ze zajímavé vzdálenosti od branky. Na sebe to vzal obránce Lejeune, jehož rána ovšem putovala doprostřed.
48'
Žlutou kartu dostává Joaquin Fernández (Real Valladolid).
48'
Na útočnou polovinu se poměrně jednoduše dostal hostující Kike, který se pokoušel přenést hru na pravou stranu, kde měl hodně daleko k míči Maqueda.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nepřinesla vůbec atraktivní podívanou. Logicky jsme se nedočkali ani jedné branky, dokonce jsme neviděli ani jednu vyloženou šanci, což nezaujatého fanouška nemůže bavit. Oba celky hrají hodně vyrovnanou partii, která přináší celou řadu nedovolených zákroků. Hlavní sudí tak má poměrně složitou práci, avšak zvolil hodně benevolentní metr, neboť zatím vytasil tři žluté kartónky. Nezbývá než doufat, že druhý poločas nabídne o něco atraktivnější podívanou.
45+1'
45+1'
Deportivo rozehrává z vlastní poloviny, do konce prvního poločasu nezbývá moc času.
45'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
Pacheco byl znovu zapojen do rozehrávky, přičemž se tentokráte odvážil k odkopu levou nohou. Míč padal ke středovému kruhu, kde souboj vyhrál Joselu.
43'
Další žlutá karta, tentokráte po odehrání míče přišlápl soupeře González.
42'
Faul také na polovině Deportiva, který byl před malým momentem oceněn kartou. I Valladolid nevyprodukoval nic nebezpečného, míč totiž odvracel Duarte.
40'
Žlutou kartu dostává Ximo Navarro (Deportivo Alavés).
40'
Domácí Pérez si vzal na starost rozehrávku i další standardní situace, která navíc přinesla další faul. Weissman fauloval Rioju, hosté se budou znovu bránit.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
38'
Daleko k míči nyní neměl domácí Pina, který ani ve skluzu na něj nedosáhl. Hodně prostoru tak kolem sebe měl obránce Olaza, jehož centr si našel Lejeune.
37'
Na druhé straně si domácí celek vybojoval rohový kop, avšak ani z tohoto mráčku nezapršelo. Do protiútoku se tak vydával Hervías, který daleko nedorazil.
36'
Valladolid si před malým momentem chtěl vybojovat rohový kop, avšak mu to nakonec nevyšlo. Brankář Pacheco další přízemní rozehrávkou našel Duarteho.
35'
Snadná práce pro domácího brankáře Pacheca, který mohl po zemi rozehrát přímo na obránce Tachiho. Deportivo Alavés to znovu zkouší velice pozvolně.
34'
Weissman neúprosně dotíral na rozehrávajícího Lejeunea, kterému se povedlo odvrátit míč odkopem na opačnou polovinu, kde pouze v ofsajdu číhal Rioja.
33'
U postranní lajny a navíc před zraky sudího si nedovoleným zákrokem pomohl domácí Navarro, který zcela očividně nestíhal Plana, jenž nakonec skončil na zemi.
32'
Máme za sebou něco málo přes třetinu hry, zatím na první branku tohoto zápasu čekáme. Deportivo je sice aktivnější, avšak ani domácí se do šance nedostali.
31'
Deportivo nyní pracovalo s míčem na vlastní polovině, kde se Lejeunovi povedlo najít vedle stojícího kolegu Tachiho, který dostal míč na druhou stranu.
30'
Konečně jsme se dočkali střeleckého pokusu. Na sebe to vzal domácí García, který to zkoušel z hodně velké vzdálenosti od branky, avšak míč poslal nad.
29'
Nahrávka v podání Navarra sice směřovala na opačnou polovinu hrací plochy, kde se ovšem jako první k míči dostal obránce Olaza, který nevybojoval aut.
27'
Deportivo se chopilo rozehrávky rohového kopu, po kterém z hodně kostrbaté pozice zkoušel zakončit forvard Pérez, který ovšem mířil daleko vedle branky.
25'
Pacheco tak mohl rozehrávat od své branky, přičemž to také v tomto případě raději zkoušel po zemi na volného Tachiho, který u lajny zkoušel najít Duarteho.
24'
Pérez obstaral dalekonosné autové vhazování až do šestnáctky soupeře. Tam se sice do vzduchu dostával Hervías, avšak v souboji ho předčil jeden z obránců.
23'
Weissman ovšem svému celku moc nepomohl, do souboje šel totiž vysokou nohou. Domácí se tak chopili další standardky, která doputovala směrem do zámezí.
22'
Avšak ani v tomto případě jsme neviděli nic nebezpečného. Nejvýše do vzduchu se totiž vyšplhal hostující obránce González, který odvracel mimo šestnáctku.
21'
Další souboj o míč byl tentokráte k vidění u postranní lajny, kde si nedovoleným způsobem počínal hostující Pérez. Následovat tak bude další standardní situace.
20'
Po nakopávaném míči se Méndezovi sice povedlo prodloužit za sebe, tam ale kraloval hostující obránce Fernández, který razantně odehrál balón do zámezí.
19'
Aby toho nebylo málo, tak se po souboji ocitl na zemi domácí Rioja, který inkasoval kolenem přímo do stehna. Ani v tomto případě se nebude podruhé žlutit.
18'
Další velice tvrdý souboj, při kterém jsme nakonec sledovali nedovolený zákrok ze strany domácích. Z vlastní obranné poloviny tak bude rozehrávat Masip.
17'
Deportivo zahrávalo první rohový kop, který ovšem nepřinesla nic nebezpečného. Míč pouze proletěl pokutovým územím a pokračovat se bude autem.
16'
Hlavní sudí nyní debatoval s videorozhodčím, ve hře totiž byla hra rukou v pokutovém území v podání hostujícího Plana. Nakonec tomu tak dle sudího nebylo.
15'
Znovu se do kombinace svého celku zapojil domácí brankář Pacheco, kterému se po zemi povedlo oslovit obranného kolegu Tachiho, který hledal Joselua.
14'
Masip odkopával na opačnou stranu hrací plochy, kde se ve vzduchu dokázal prosadit útočník Weissman, kterému se povedlo prodloužit za sebe na Olazu.
13'
V krátkém časovém sledu další faul, znovu ze strany Deportiva. Tentokráte dostal celkem dost naloženo křídelník Plano, kterého v souboji přišlápl Méndez.
12'
Od postranní lajny mohl vhazovat hostující zadák Pérez, kterému se ke spolupráci přihlásil Hervías. S ním si však poradil Tachi, načež míč doskákal do zámezí.
11'
Poté kousek za pokutovým územím soupeřem zpracovával míč domácí Joselu, který sice sklepl pod sebe, avšak tam nepřesně nahrával kolega Méndez.
10'
Žlutou kartu dostává Tomás Pina (Deportivo Alavés).
10'
K postranní lajně byl poté zahnán křídelník Rioja, načež se povedlo obrannou povinnost splnil Pérezovi. Deportivo Alavés bude vhazovat od levé autové lajny.
9'
Na opačné straně se do vzdušného souboje pouštěl hostující Kike, který ovšem neuspěl. Hra se hodně rychle přesunula vpřed, kde operuje s míčem Duarte.
8'
Poté na hranici svého pokutového území dokázal ve vzduchu zakročit Weismann, který přesto odvracel pouze na kopačku soupeře, kterým byl zadák Lejeune.
7'
V úvodu tohoto zápasu sledujeme celou řadu nedovolených zákroků. Po dalším z nich mohlo Deportivo zahrávat standardní situaci, Pérez našel pouze soupeře.
6'
Na vlastní polovině si poté na padající míč počkal hostující Mesa, který zpětnou nahrávkou oslovil obránce Gonzáleze, jenž do kombinace zapojil Masipa.
5'
Následovalo autové vhazování z levé strany, ke kterému se postavil hostující Olaza. Real Valladolid rychle přenášel hru a k míči se tak dostal záložník Fede.
4'
Real Valladolid si pohrával s míčem na vlastní obranné polovině, načež to na sebe vzal Pérez, který se pokoušel vyvézt míč kupředu, kde ho fauloval Joselu.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali důrazný souboj u postranní čáry, po kterém skončil na zemi domácí Joselu, který má menší zdravotní problémy.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Deportivo Alavés: F. Pacheco – Navarro, Tachi, Lejeune, R. Duarte – Méndez, Pina, M. García (C), Rioja – Joselu, Lucas Pérez.
Náhradníci: Sivera – Battaglia, Martín, Burgui, Sainz, Pons, Deyverson, Laguardia, López, Pellistri, I. Córdoba.

Real Valladolid: Masip (C) – L. Pérez, Fernández, Bruno González, Olaza – Mesa, Fede – Hervías, Plano, K. Pérez – Weissman.
Náhradníci: Roberto – Alcaraz, Kodro, Míchel, Nacho Martínez, Orellana, Rey, Rubio, T. Villa, Rubio, Zalazar Martínez.

Rozhodčí: Soto – Álvarez, Méndez.
První vzájemné střetnutí letošní sezóny ovládl na půdě soupeře Alavés. Ten 25. října loňského roku zvítězil po gólech Piny a Sainze 2:0. Ráz utkání však ovlivnila rychlá červená karta, kterou vyfasoval domácí Nacho už ve 21. minutě. Deportivo následně neproměnilo penaltu a vsítilo gól z ofsajdu, po změně stran už se však dokázalo dvakrát regulérně prosadit.
Pískat si nemůže ani Valladolid. Real má na kontě jen o bod více než jeho páteční protivník a v tabulce se tak nachází se 20 body nepříjemně blízko sestupové zóně. Valladolid čeká na ligové vítězství čtyři kola. V souboji s Alavésem se může fanouškům revanžovat za páteční domácí porážku 1:3 s poslední Huescou. Hlavním problémem Valladolidu je především slabá produktivita. Za 21 zápasu vsítil Real pouhých 18 branek. Nejlepšími střelci týmu jsou tak "pouze" třígóloví cizinci Shon Weissman z Izraele a Brazilec Marcos André. Druhý jmenovaný je však momentálně na listině zraněných hráčů a do utkání by neměl zasáhnout.
Za 21 odehraných kol poznal Alavés pouze čtyřikrát příchuť vítězství. V tabulce se s 19 získanými body nachází na osmnácté pozici, která je zároveň první sestupovou. V posledním kole ukončilo Deportivo sérii čtyř ligových porážek v řadě, když venku remizovalo bez branek s Getafe. Poslední výhra Alavésu se pak datuje k 23. prosinci. Den před Štědrým dnem porazil 2:1 doma Eibar. Od té doby na další tříbodový "dáreček" jeho příznivci čekají. Nejlepšími střelci týmu jsou dva čtyřgóloví Španělé – třicetiletý útočník Joselu a o dva roky starší parťák z ofenzívy Lucas Pérez.
Hezký páteční večer. V pořadí 22. kolo španělské La Ligy bude zahájeno předehrávkou mezi dvěma týmy ze spodní části tabulky. Fotbalisté Deportiva Alavés budou na svém stadionu hostit Real Valladolid. Řečí sázkových kurzů nemá duel výraznějšího favorita.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.