La Liga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Huesca : Levante - 22. prosince 2020   19:45

Huesca
31' Ontiveros
1:1
(1:0)
Levante
53' Melero
Huesca
Fernández Llorente – Pedro López, Insua, Siovas, Galán – B. García (80. Carlos), Mosquera, M. Rico (C) (86. I. Doumbia) – Ferreiro (69. Gómez), Okazaki (80. Mir), Ontiveros (86. Escriche).
Díaz de Mera – Becerril, Escuela
Estadio El Alcoraz, Huesca
Levante
Aitor Fernández – Coke (C) (77. Son), Rober, Vezo, C. Clerc – De Frutos (76. Morales), N. Vukčević, Malsa (58. Goméz), Rochina – Martí (77. S. León), Melero (77. Radoja).

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 4:7. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 10:17.
Zápas mezi Huescou a Levante nepoznal vítěze. Oba týmy dokázali vstřelit po jednom gólu a sestupem ohrožené týmy si do tabulky připsali po bodu. Do vedení šli po půl hodině utkání domácí fotbalisté, Javier Ontiveros proměnil nařízenou penaltu po hře rukou Veza. Hosté dokázali vyrovnat ve druhém dějství, konečnou podobu dal výsledku v 53. minutě Gonzalo Melero, jenž nadvakrát prostřelil bezmocného Fernándeze Llorenteho. Remíza pro obě mužstva moc neřeší. Huesca zůstává devatenáctá se ziskem dvanácti bodů, Levante je čtrnácté se ziskem tří bodů navíc.
90+4'
90+3'
Celky si rozdělí po bodu. Závěrečnou útočnou akci Huescy vedl levou lajnou Sergio Gómez, ale balón si ve finále předkopl až příliš, dostihl ho za postranní čárou.
90+2'
Hosté zuby nehty drží remízový výsledek. Nemanja Radoja dobře vystál Doumbiu, kterého dostal ze střelecké pozice, posléze jej i připravil o míč.
90+1'
Po neúspěšném rohovém kopu Levante musel zabrat směrem do defenzivy. Možné problémy zažehnal Rubén Rochina, který v plném běhu přejel přes kotníky Mosquerovi. Jasná žlutá karta.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
89'
Son přetáhl centr na zadní tyč, kam nabíhal Nemanja Radoja. Pod velkým úhlem neriskoval zakončení, místo toho vracel pod sebe. Vezo se přes Insuu k zakončení nedostal.
88'
Teď navíc bude mít možnost strhnout vedení na svou stranu. Sergio León výbornou kličkou zmátl Mosquery, který sokovi zabránil v pohybu zatažením za dres.
87'
Konec základní hrací doby se nezadržitelně blíží. Levante je ve druhé polovině poločasu pod velkým tlakem, ovšem stále drží vzhledem k průběhu střetnutí cenný bod.
86'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Javier Ontiveros, přichází Dani Escriche.
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Mikel Rico, přichází Idrissa Doumbia.
85'
Pedro López podpořil ofenzivní složku týmu rychlým sprintem po pravé lajně. V plném běhu převzal přihrávku od Mira, načež centroval do autu.
84'
Mizernou nahrávku Mosquery vystihl José Luis Morales. Místo rychlého brejku zpomalil hru pasem na stopery.
83'
Penalty se dožadoval Rafael Mir po údajné hře rukou Veza. Hlavní rozhodčí situaci dobře viděl a správně nechal ve hře pokračovat, ruka byla u těla.
82'
Domácí pokračují v boji o vedoucí branku. Po centru Javiera Galána zleva zkoušel změnit stav utkání Gómez, trefil pouze dobře postaveného brankáře.
81'
Pablo Insua obdržel kartu žluté barvy, což je velkým problémem pro Huescy. Ne vzhledem k dnešnímu střetnutí, ale k faktu, že stoper se vykartoval a bude chybět v následujícím utkání na půdě Betisu Sevilla.
80'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Šindži Okazaki, přichází Rafael Mir.
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Borja García, přichází Juan Carlos.
79'
Útočným faulem se provinil Sergio Gómez, tlak Huescy tak minimálně na pár vteřin opadne. Nemanja Radoja s rozehrávkou nespěchá.
78'
Hostující kouč López nezahálel a udělal čtyři změny naráz. Je si moc dobře vědom převahy Huescy a tak chce hru svých svěřenců oživit novými silami.
77'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Coke, přichází Son.
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Roger Martí, přichází Sergio León.
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Gonzalo Melero, přichází Nemanja Radoja.
76'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Jorge De Frutos, přichází José Luis Morales.
75'
Na trávníku zůstal sedět jediný střelec Levante v utkání Gonzalo Melero. Vypadá to na problém s levým stehenním svalem.
74'
Nikola Vukčević chtěl útočit, avšak neměl komu rozehrát. Nakonec předal do lajny balón Rochinovi, útočník sám proti třem neměl šanci na úspěch.
73'
Černo-bílí jsou pod velkým tlakem. Coke Son zaváhal při rozehrávce a to potrestal Pedro Mosquera, jenž z velkého úhlu těsně minul prostor u bližší tyče.
72'
Huesca přidala, je aktivnějším týmem. Sergio Gómez napálil odražený balón směrem na bránu, kulatý nesmysl vychýlil ven z brány dobrým blokem Rober.
71'
Javier Ontiveros odcentroval na hranici penalty, kam naskakoval Pablo Insua. Hlavička měla dobré parametry, ale Fernández dobře zareagoval a předvedl úspěšný zákrok.
70'
Huesca bude mít šanci strhnout vedení zpět na svou stranu ze standardky v podobě rohového kopu. Javier Galán proti přečíslení šikovně nastřelil do nastavené nohy Veza.
69'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází David Ferreiro, přichází Sergio Gómez.
69'
Prvním domácím hráčem potrestaným žlutou kartou je Pedro López. V hlavičkovém souboji si proti Martímu pomohl loktem.
68'
Po dlouhé době o sobě dal vědět Jorge De Frutos. Dobře zapracoval do defenzivy, když zachytil sprint Rica a ve skluzu mu dokázal čistým způsobem odebrat balón.
67'
Tentokráte bylo s postavením Ferreira všechno v pořádku. Zprava ještě dokázal zpozorovat, kdo nabíhá do šestnáctky na centr, avšak Okazakiho přehlavičkoval Clerc.
66'
García skončil na zemi, přesto ještě dokázal posunout míč na Ferreira. Snaha byla zbytečná, domácí křídelník byl v době pasu za posledním obráncem.
65'
Těžko říct, co nyní Pedro López zamýšlel udělat. Přihrávka do zadních řad ovšem způsobila velké zmatky v defenzivě Levante, vše nakonec hasil dlouhým odkopem gólman Álvaro Fernández Llorente.
64'
Borja García dostal hodně volného času i prostoru na centr. Tomu dal přílišnou výšku a tak dopředu vystartoval gólman Fernández, kulatý nesmysl s klidem sebral ze vzduchu.
63'
Javier Ontiveros je při chuti. Od levé lajny si sběhl na střed, zasekávačkou se zbavil Robera a vypálil technický projektil na zadní tyč. Balón proletěl těsně nad břevnem.
62'
Na obou stranách jsme teď mohli vidět nepřesnosti. Nejprve zkazil nahrávku domácí Moswuera, chybu vzápětí vyrobil i Rubén Rochina.
61'
Dlouhý nákop Ferreira zkušeně pohlídal Rúben Vezo. Na záda mu sice dotíral Galán, avšak stoper před sebe soka nepustil.
60'
Hodina zápasu je pryč. Levante dokázalo srovnat na 1:1 a psychická výhoda je tak momentálně na straně hostů, kteří jsou lepším týmem.
59'
Mile Rico v posledních minutách rozhodně neoplývá velkou jistotou. V pokutovém území atakoval na hraně faulu Cokeho, skluz mu prošel.
58'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Mickaël Malsa, přichází Dani Goméz.
57'
Kapitán Huescy Mikel Rico ještě zabral a smazal ztrátu na Rubéna Rochinu. Ve skluzu dokázal zblokovat slibně vypadající centr, Levante bude kopat roh.
56'
I ve výskoku si Borja García poradil s těžkým zpracováním. Ztratil ale rychlost a tak jej dohnal Vezo, který následně zahrál tělem a uzmul míč do své moci.
55'
Carlos Clerc dostal tvrdý direkt loktem od Rogera Martího. Hlavní ani pomezní souboj neviděli, proto zápas plyne bez přerušení.
53'
Levante právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Rico selhal při obranném odkopu, balón posunul přímo k nohám GONZALA MELERA. Tomu sice první střela nevyšla, ale po šťastném odrazu dostal druhou příležitost. Tou nepohrdl, balón umístil po zemi nechytatelně k pravé tyči.
52'
Ferreiro hledal jemným obloučkem Siovase. Hodně vysoko ovšem vyskočil Rúben Vezo, před stoperem uklidil balón pryč z šestnáctky.
51'
Teď už si Ontiveros faul vybojoval. Pár metr za šestnáctkou udělal kličku Roberovi, ten pak protivníkovi bolestivě přišlápl levou nohu.
50'
Javier Ontiveros požadoval druhý pokutový kop, k němuž by se nejspíše znovu sám postavil. Po střetu s Malsou ale rozhodčí nechal pokračovat ve hře.
49'
David Ferreiro a střílené centry v podání křídelníka jsou velmi nebezpečné. V šestnáctce našel volného Rica, který však pravačkou trefil svou stojnou levou nohu.
48'
Domácí vstoupili do druhého poločasu tak, jak ukončili ten první. Od prvních vteřin druhého dějství zatlačili soupeře na jeho vlastní polovinu.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě, oba celky pokračují v původním rozložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:48.
Huesca vede po prvním poločase nad Levante nejtěsnějším možným rozdílem 1:0 a má solidně nakročeno k tomu, aby se dostala z pásma sestupu. Skóre určuje moment z 30. minuty, kdy nůžkami střílející Okazaki zasáhl do ruky Veza a nařízený pokutový kop proměnil s velkým přehledem Javier Ontiveros. Domácí vstřelený gól nakopl a soupeře výrazně přehrávali, avšak další gól do pauzy přidat nedokázali.
45+2'
45+1'
Poslední akce první půle patřila Levante. Mickaël Malsa hledal za obranou Rogera Martího, útočník se pohybem nedokázal odpoutat od Insuy.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Šindži Okazaki dostal výbornou nahrávku, kterou si ještě pustil mezi nohama, čímž si vylepšil pozici. Japonec zachoval chladnou hlavu a centrem chtěl vybídnout ke skórování Ontiverose. Před něj se ale ještě natlačil Malsa a hlavičkou přizvedl kulatý nesmysl mimo dosah soupeře.
43'
Bek López ještě mohl pokračovat ve sprintu po lajně, ovšem rozhodl se pro centr. David Ferreiro balón přeběhl, čehož využil k zisku míče Vezo.
42'
O přihrávku si pohybem řekl Roger Martí. Mickaël Malsa zkusil útočníkovi poslat přihrávku, což se podařilo, ale forwardovi zabránil v dalším pohybu Insua zdařilým obranným skluzem.
41'
Domácí fotbalisté kombinují na útočné polovině, zatímco hráči Levante běhají bez balónu. Presink má nulovou efektivitu, naopak stojí velké množství fyzických sil.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějakého gólu nebo půjdou domácí do kabin s jednobrankovým vedením v zádech?
39'
Do hostujících řad míří druhá žlutá karta. Ta míří na konto druhého stopera Robera, který na útočné polovině zezadu zbytečně zajel do Ontiverose.
38'
David Ferreiro zkusil střílený centr z pravé strany. Mikel Rico chytře pustil balón za sebe na Garcíu, jehož střelu zblokoval za pět minut dvanáct Vezo.
37'
Pedro Mosquera zůstává ležet na zemi, hvizdu hlavního rozhodčího se nedočkal. Jakmile to zaregistroval, tak vstal zpátky na nohy.
36'
Pěkně si proti přesile poradil David Ferreiro. Pěkným obloučkem našel ntiverose, čímž vyřadil ze hry tři protihráče, jenže střelec gólu z penalty akci zbrzdil.
35'
Svěřenci kouče Míchela jsou pochopitelně na koni. Vstřelený gól jim vlil novou krev do žil, zatímco Levante úplně vypadlo z rytmu.
34'
A tak jsou to domácí, kteří zkoušejí navýšit náskok. Javier Galán po narážečce s Garcíou centroval na Mosqueru, hlavička ze záklonu zamířila nad.
33'
O rychlou odpověď se přihlásil střední záložník Mickaël Malsa. Dalekonosný projektil chytil opačnou faleš než střelec potřeboval.
31'
Huesca právě vstřelila branku! JAVIER ONTIVEROS byl tím, kdo šel zahrávat pokutový kop. A počínal si velmi zkušeně. Balón poslal do levého horního rohu, Fernández skákal opačným směrem!
30'
Arbitrovi Díazovi de Merovi stačili k finálnímu výroku dva záběry. Rúben Vezo skutečně zahrál rukou a bude se tak kopat penalta! Stoper navíc inkasoval kartu žluté barvy.
30'
Hra je přerušená a hlavní rozhodčí dostává od videorozhodčího signál, aby se šel podívat na obrazovku!
29'
Šindži Okazaki po centru z levé strany zkusil akrobatické zakončení nůžkami, při němž zasáhl do ruky Malsu. Hra zatím pokračuje.
29'
Opět si vzal rozehrávku volného přímého kopu na starost David Ferreiro. Vysoký balón letěl hodně dlouho, čehož využil Aitor Fernández, kulatý nesmysl ze vzduchu sebral do náruče.
29'
Po necelé hodině zápasu budeme sledovat další standardní situaci Huescy. Javier Galán udělal úspěšnou kličku Malsovi, následně upadl přes jeho nastavenou nohu.
29'
Pedro López prvním dotekem zpracovával, druhým střílel. Polovysoký balón měl daleko k úspěchu, trefil totiž před sebou stojícího soka.
28'
Hra se postupem času vyrovnává. Huesca měla v úvodních minutách navrch, avšak Levante s protivníkem dokázalo srovnat krok a také předvedlo několik slibně vypadajících akcí.
27'
David Ferreiro centrem hledal hlavu některého ze svých spoluhráčů. Nejblíže byl míči Pablo Insua, přes Robera ale nezakončil.
26'
Mikel Rico dostal tvrdý úder do obličeje od Rochiny. Pomezní rozhodčí měl situaci přímo před očima a dal hlavnímu znamení, aby odpískal faul.
25'
Pas Javiera Galána do šestnáctky soupeře zpomalil skluzující Rúben Vezo. To byl důvod, proč adresátovi Ferreirovi skočil míč na paty.
24'
Nejlepší střelec Levante v sezóně Roger Martí zpevnil tělo a dokonale odrovnal Insuu. Následně ovšem selhal při zpracování, proto hrají domácí.
23'
Nikola Vukčević prováhal ideální možnost ke střele, či rozehrávce. Na záda se mu pověsil Pedro López, který soka přiměl k chybě.
22'
Stoper Rober ukázal, že disponuje i dobrou technikou. Milimetrově přesným pasem našel rozběhnutého Martího, jemuž vystavil stopku Galán.
21'
Hosté často zapojují do mezihry i gólmana Fernándeze. Pod tlakem si pasem brankáři pomohl Rober, strážce hostující svatyně přenesl hru doleva na Veza.
20'
Levý bek a domácí kapitán v jedné osobě Mikel Rico pěknou kličkou obelstil Malsu, jenže vzápětí celou akci sám zazdil, když poslal nahrávku Mosquerovi mimo hrací plochu.
19'
Borja García obdržel v osobním střetu tvrdý direkt do žeber od Vukčeviće. I přes zjevné bolesti domácí fotbalista pokračuje ve hře, nemusí se přerušovat.
18'
Rychle na druhou stranu. Zprava centroval vzduchem Javier Galán a David Ferreiro střílel hlavičkou do Robera, s nímž absolvoval hlavičkový souboj.
17'
A znovu De Frutos! Opět dostal prostor na levé lajně, odkud opět zkusil střílený centr, tentokráte napálil dobře postaveného Insuu.
16'
První vážnější šanci evidujeme na obranné polovině domácích. Jorge De Frutos si u levé lajny krásně pohrál s Lópezem, načež vyslal střílený centr naslepo přes celou šířku vápna. Roger Martí na kulatý nesmysl těsně nedosáhl.
15'
Gonzalo Melero si z hrotu útoku odskočil na pozici ofenzivního záložníka, aby spoluhráčům vypomohl s rozehrávkou. Jedním dotekem výborně uvolnil Malsu, pokračuje akce Levante.
14'
Defenzivní povinnost splnil na jedničku Rúben Vezo. Na zádech udržel sprintujícího Ferreira, míč následně přenechal gólmanovi.
13'
Huesca je v úvodu přeci jen o něco aktivnějším týmem. Dimitris Siovas si narazil s Ferreirem, načež zkusil dalekonosnou ránu. Fernández mohl zůstat klidným, pokusu chyběla přesnost.
12'
Za obranu zabíhal David Ferreiro. To zpozoroval Pedro Mosquera, jenž spoluhráče chtěl najít, avšak příliš dlouhý balón Japonec neměl šanci dostihnout.
11'
Fotbalisté Huescy zkoušejí trpělivou kombinační hru z vlastní poloviny. Levante příliš presink nevysunuje a čeká, co soupeř vymyslí.
10'
Dlouhý odkop Álvara Fernándeze Llorenteho doletěl pouze k Malsovi, jenž zkusil z krkolomné pozice přihrát Martímu. Míč skončil v zámezí.
9'
Exekuce se chopil sám faulovaný Ontiveros. Z velkého úhlu zkusil přímou střelu na bránu, jenže vysoko přestřelil.
8'
Javier Ontiveros se snažil prodrat do pokutového území, což se mu nepovedlo, protože byl faulován. Po zákroku Cokeho budou domácí zahrávat standardku.
7'
Kousek za polovinou hřiště došlo ke střetu hlavami mezi Cokem a Galánem. První jmenovaný se drží za pravé oko, druhý za zátylek, oba však pokračují ve hře.
6'
Do kombinační hry Levante se zapojil i gólman Aitor Fernández, jemuž poslal malou domů středopolař Vukčević. Strážce svatyně druhým dotekem vrátil balón na útočnou polovinu.
5'
proti centru od rohového praporku vyskočil nejvýše Rober. Do odraženého balónu se vší silou opřel Pedro Mosquera, trefil jen dobře postaveného hráče soupeře.
4'
Za Huescu poprvé zahrozil Šindži Okazaki. Japonský forward zkusil vyzrát na Malsu v souboji jeden na jednoho, vybojoval rohový kop.
3'
Hosté začínají pěkně zostra. Z levé strany vyslal ostrý střílený centr Carlos Clerc, před Martím odvracel stoper Javier Galán.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních tmavě modrých dresech. Hostující Levante pro dnešní střetnutí obléklo dresy barvy černo-bílé.
1'

SD Huesca: Fernández Llorente – Pedro López, Insua, Siovas, Galán – B. García, Mosquera, M. Rico (C) – Ferreiro, Okazaki, Ontiveros.
Náhradníci: Andrés Fernández – I. Doumbia, Escriche, Valderrama, Gómez, Carlos, Luisinho, Mir, Nwakali, Seoane, G. Silva.

Levante UD: Aitor Fernández – Coke (C), Rober, Vezo, C. Clerc – De Frutos, N. Vukčević, Malsa, Rochina – Martí, Melero.
Náhradníci: Cárdenas, Koke – Blesa, Goméz, Kočorašvili, S. León, Miramón, Monterde, Morales, Radoja, Sevikjan, Son.

Rozhodčí: Díaz de Mera – Becerril, Escuela.
Levante UD

Rovněž Levante, podobně jako Huesca, má za cíl udržení. Bude to těžký boj, což Lópezova družina určitě ví. V tabulce je sice na výborném 14. místě, avšak stejný počet bodů, jen horší skóre, mají hned tři týmy. Devatenáctá Huesca pak zaostává o jedno vítězství čili tři body. Levante o víkendu zahrálo velmi dobře, o čelo bojující Real Sociedad porazilo na domácí půdě 2:1. A to i zásluhou jednoho gólu Martího, jenž má na kontě čtyři ligové zásahy a spolu s Morelesem jsou nejlepšími střelci mužstva.
SD Huesca

Cíl Huescy pro letošní sezóny La Ligy je jasný, udržet se. Realizaci tohoto plánu se zatím nedaří plnit, protože svěřenci kouče Míchela jsou předposlední, tedy devatenáctí. V letošním ročníku dokázali vybojovat jediné vítězství, na domácím stadiónu porazili těsným výsledkem 1:0, Alavés, další body získali zásluhou osmi remíz, v této statistice zatím drží ligové prvenství. Nejlepším střelcem týmu je Rafa Mir, síť soupeře rozvlnil třikrát.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný úterní večer! Vítám vás při sledování 15. kola španělské La Ligy, u zápasu mezi Huescou a Levante.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.