La Liga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Huesca : Real - 6. února 2021   16:15

48' Galán (Okazaki)
1:2
(0:0)
Real
55' Varane   • 84' Varane
Huesca
Fernández Llorente – Siovas, Pulido (C), G. Silva (86. Ferreiro) – Maffeo Becerra, M. Rico (86. Carlos), I. Doumbia (73. Ontiveros), Seoane, Galán – Okazaki (62. Escriche), Mir.
Estrada Fernández – Barbero, Porrasová
Estadio El Alcoraz (Huesca)
Real
Courtois – Odriozola Arzallus (67. Marcelo), Varane, Nacho Fernández, F. Mendy (78. Marvin) – Kroos, Casemiro, Modrić – Asensio, Benzema (C), Vinícius Júnior (78. M. Díaz).
Altube, Lunin – Chust, M. Díaz, Marcelo, Marvin.

Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 9:5. Rohy: 3:9. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 18:9.
Real se tříbodovým ziskem osamostatnil na druhém místě, Barcelona jej ale může dostihnout v zítřejším utkání na hřišti Betisu. Vedoucí Atlético Madrid stále má obrovský náskok, který bude moci zvýšit v pondělním zápase se Celtou Vigo.

Huesca zůstává poslední, na pásmo záchrany ztrácí tři body.
Fotbalisté Realu Madrid v dramatickém zápase udolali nováčka z Huescy 2:1. Domácí šli po přestávce do vedení díky parádní ráně Javiera Galána a nastřelili dvě břevna, Realu se ale povedlo vyrovnat po standardní situaci díky dorážce Rafaela Varana.

Huesca byla i nadále nebezpečná, šance ale byly k vidění na obou stranách a zápas nakonec rozhodla až další dorážka Rafaela Varana po Kroosově standardní situaci a Casemirově hlavičce.
90+3'
90+3'
Real Madrid vybojoval ještě jeden rohový kop, to už ale je úplný závěr zápasu.
90+3'
Domácí to ještě zkouší dlouhými nákopy, to už ale začala závěrečná minuta nastavení.
90+1'
Maffeův centr mířil do prostoru, kde nebyl žádný jeho spoluhráč, u protější postranní čáry pak Ontiveros fauloval.
90+1'
Rozhodčí Estrada Fernández oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
89'
Střídající Ontiveros s Juanem Carlosem rozehráli nakrátko, Ontiveros se pak neprokličkoval do pokutového území.
89'
Standardní situací teď disponovali i domácí, k míči se ale před brankou nedostali, přesto ještě budou zahrávat rohový kop.
88'
Další standardní situace pro Real, tentokrát se Kroosův centr neujal.
87'
Domácí už se zase pokusili zahrozit, střela Juana Carlose je ale zablokována.
86'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Gastón Silva, přichází David Ferreiro.
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Mikel Rico, přichází Juan Carlos.
84'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Dnešní hrdina Realu Madrid má jméno Rafael Varane! Ke Kroosově centru ze standardní situace se dostal Casemiro, jeho hlavičku brankář Fernández vyrazil jen k RAFAELU VARANEMU, jenž zblízka doklepl míč do sítě a skóruje podruhé!
82'
Osmému rohu Realu se Huesca bezpečně ubránila.
81'
Po nakrátko rozehraném rohu a následném centru vznikl závar v pokutovém území, po němž z hranice „šestnáctky“ střílel Benzema a jeho ránu mířící do horního rohu vytáhl brankář Fernández.
81'
Modrićův centr je sražen na rohový kop, hostující hlavičkáři už míří před Fernándeze.
80'
Nepřesná střela Ontiverose z dálky, Courtois už rychle rozehrál od své branky.
78'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Vinícius Júnior, přichází Mariano Díaz.
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Ferland Mendy, přichází Marvin.
77'
Obrovská šance Realu! Vinícius Júnior přetáhl svůj centr na Asensia, jeho hlavička před branku se od Gastóna Silvy odrazila k volnému Benzemovi, jenž prudkou ránou zblízka trefil Fernándeze, klečícího na brankové čáře!
76'
Ferland Mendy teď dokáal odcentrovat, míč však zachytil brankář Fernández.
76'
Neúspěšná souhra Mendyho s Modrićem na pravém křídle. Mendy se doprava přesunul po zranění Odriozoly, vlevo hraje Marcelo.
74'
Dvě útočné devítky si na střelecké pokusy vedou shodně, mezi Benzemou a Mirem je to 4:4, na vstřelenou branku ale čekají oba.
73'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Idrissa Doumbia, přichází Javier Ontiveros.
72'
Při rychlém brejku Huescy se Rafa Mir dostal k odraženému míči a prudce jej napálil těsně vedle hostující branky!
72'
Asensio ránu z volného kopu nedokázal propasírovat přes domácí zeď.
71'
Gastón Silva podrazil Asensia, v podobném souboji už jednu žlutou kartu schytal a může být rád, že teď nepřišla druhá.
69'
Po nakrátko rozehraném rohu se k míči dostal Marcelo a jeho střela prosvištěla kolem vzdálenější tyče domácí branky.
68'
Real sehrál skvělou rychlou kombinaci u hranice pokutového území, Benzema pak dostal přihrávku do obrovské šance, jeho ránu z úhlu Fernández dokázal vykopnout!
67'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Álvaro Odriozola Arzallus, přichází Marcelo.
67'
Značné zdravotní potíže trápí Odriozolu a pravý obránce Realu dost možná nebude schopen pokračovat v zápase.
66'
Escriche se pokusil propasírovat svoji kolmici do pokutového území na Rafaela Mira, hostující defenziva ale zasáhla včas.
64'
Následnému druhému rohu Huescy se Real ubránil a už se znovu hraje ve středu hřiště.
63'
Po čase zase zahrozila Huesca a byla z toho další tutovka! Na skvělý centr Seoaneho si naběhl Rafa Mir, jehož prudkou hlavičku bravurním zákrokem vyrazil Thibault Courtois!
63'
Pátý roh Realu Asensio s Kroosem rozehráli nakrátko, hosté se však následně ani nedostali do pokutového území.
62'
Vinícius Júnior se protáhl po levém křídle, pak je jeho centr sražen na rohový kop.
62'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Šindži Okazaki, přichází Dani Escriche.
61'
Po dalším nakrátko rozehraném rohu střílený centr Marcose Asensia ukryl do svých rukavic Álvaro Fernández.
60'
Po rohu se k hlavičce dostal Rafael Varane, svoji hlavičku ale neprocedil k brance.
59'
Marcos Asensio pronikl po útočné polovině až do pokutového území, následně je jeho střela sražena na rohový kop.
58'
Pablo Maffeo byl faulován u postranní čáry, domácí rozehrávají na své polovině.
57'
Odriozolův centr dorazil jen k bránícímu Siovasovi, ten odehrál míč do bezpečného prostoru.
55'
Vyrovnáno! Karim Benzema parádní ránou z volného kopu také trefil břevno, míč se pak odrazil vysoko do vzduchu a spadl těsně před branku, kde jej do sítě dopravil RAFAEL VARANE!
54'
Gastón Silva podrazil rozběhnutého Asensia a okamžitě věděl, že žluté kartě se nevyhne.
53'
Po odrazu míče do zámezí může vhazovat Huesca, Real je viditelně rozhozen v úvodu druhého poločasu, kdy soupeř kromě vstřelené branky také dvakrát trefil břevno.
52'
Vinícius Júnior měl prostor na levém křídle, ovšem velmi nepřesně odcentroval.
50'
Neuvěřitelné věci se dějí v Huesce! Domácí vyrazili do dalšího brejku, Jaime Seoane přesným pasem našel v pokutovém území Rafu Mira, jenž v pádu také trefil břevno!
48'
Huesca právě vstřelila branku! Senzace v Huesce! Domácí se vydali do brejku ve třech proti dvěma, Šindži Okazaki přenesl hru doleva na JAVIERA GALÁNA, jenž si míč zpracoval a fantastickou ránou jej z halfvoleje nasměroval ke vzdálenější tyči Courtoisovy branky!
46'
Zajímavý nástup domácích do druhého poločasu! Rico dostal přihrávku do volného prostoru v pokutovém území a jeho střela dopadla na břevno Courtoisovy branky!
46'
Po přestávce se pokračuje v zahajovacích sestavách, což není úplně překvapení.

Domácí zatím nemají ke změnám důvod a Zinedine Zidane k nim nemá moc prostor kvůli velmi omezené lavičce.
46'
Na střely Huesca vede 6:5, na bránu je to již zmíněných 0:1, v držení míče je obrovská převaha na straně Realu, který měl míč ve své moci 71% hracího času.
Oslabený Real Madrid se v prvním poločase na trávníku nováčka z Huescy trápil a jedinou zajímavější příležitostí byla střela Benzemy zpoza pokutového území, kterou brankář Fernández vyrazil. To byla zároveň vůbec jediná střela na branku v celém dosavadním průběhu zápasu.

Poslední tým zápasu vstoupil do zápasu velmi aktivně, v jeho největší šanci v úvodu Rafael Mir střílel jen do boční sítě. Do druhého poločasu zůstává vše zcela otevřeno.
45'
45'
Faulu se nedočkal ani Luka Modrić poblíž pokutového území Huescy, píská se až po chvíli ve středu hřiště, kde Pablo Maffeo navíc inkasuje žlutou kartu.
44'
Rozhodčí Estrada teď pustil několik tvrdších zákroků na obou stranách.
43'
Modrićovu přihrávku na Benzemu vystihl bránící Pulido.
43'
Rafaelu Mirovi se nepovedlo v pokutovém území zpracovat dlouhý nákop z hloubi pole.
42'
Asensiův centr nenašel před brankou nikoho v bílém, útočná snaha Realu pak končí faulem Casemira.
41'
Benzema si při zpracování míče pomohl jasnou rukou, což neuniklo pozornosti rozhodčího Estrady Fernándeze.
39'
Vinícius Júnior se na levém křídle nedokázal uvolnit přes Maffea, míč se navíc odrazil za brankovou čáru od Brazilce a rozehrávat může Álvaro Fernández.
38'
Mendyho centr nedorazil až k adresátu Benzemovi, Real Madrid ale zůstává usazen na útočné polovině.
37'
Vysokému centru Javiera Galána se Real Madrid ubránil, hosté ale mohou vhazovat u rohového praporku.
37'
Doumbia byl naháněn Viníciusem Júniorem, tomu je ale pískán nedovolený zákrok.
36'
Od praporku centroval právě Kroos, ve skrumáži před brankou Fernández nezasáhl přesvědčivě, hosté se ale ke střele nedostali.
35'
Real Madrid je v náporu, Benzemova střela je zablokována, Kroos pak vybojoval rohový kop.
35'
Po faulu Seoaneho následuje standardní situace pro Real.
34'
První střela Realu Madrid na branku, Benzema zpoza pokutového území mířil k tyči, Fernández jeho pokus vyrazil do strany.
32'
Při značné marodce další nepříjemnost pro Real, Toni Kroos viděl žlutou kartu za šlapák u postranní čáry a vynechá příští zápas s Getafe.
31'
Další útočná akce Realu je zastavena hvizdem rozhodčího Estrady, Modrićovi je pískán faul na Maffea Becerru v pokutovém území soupeře.
31'
Real zakombinoval před pokutovým územím Huescy, na zahuštěném prostoru se ale hosté do koncovky zase nedostali.
29'
Asensiův centr našel jen bránícího Gastóna Silvu, ten odhlavičkoval míč do zámezí.
29'
Utkání se hraje za vytrvalého deště, což je znát na trávníku, který začíná být podmáčený.
28'
Odriozolův centr doplachtil jen k Maffeovi, protože Asensio před brankou podklouzl.
27'
Rafael Mir se dokázal uvolnit na pravém křídle, pak byla jeho přihrávka sražena k Seoanemu, ten neprostřelil klubko těl před Courtoisem.
25'
Vinícius Júnior dostal lobovaný pas Benzemy za domácí obranu, pak přehodil brankáře Fernándeze, branku však minul. Navíc byl brazilskému fotbalistovi máván velmi těsný ofsajd.
24'
Kroosův příliš prudký nákop zamířil k brankáři Fernándezovi, Asensio měl k míči daleko.
23'
Útočná akce Realu je zastavena ofsajdem už v zárodku.
22'
Seoane od praporku centroval do předbrankového prostoru, Courtoisovi se povedlo vyboxovat míč do bezpečí.
22'
Po Modrićově zásahu bude Huesca zahrávat svůj první rohový kop v zápase.
21'
Doumbia velmi nepřesně přihrával před pokutovým územím, byť se dušoval, že byl faulován, zkušený rozhodčí Estrada Fernández ale ponechal hru bez přerušení, Real z následné možnosti nedokázal vytěžit vůbec nic.
19'
Asensio se ocitl na levém křídle a přetažený centr směroval na pravé, kde ale většinou bývá on, tak tam teď nebyl nikdo v bílém.
18'
Maffeo Becerra ve středu hřiště fauloval Viníciuse Júniora, Real už rychle rozehrál volný kop.
16'
Modrić průnikovou přihrávkou našel na pravém křídle rozběhnutého Asensia, ten ale nedokázal dopravit svůj pas před branku na Benzemu.
14'
Po prvním rohu Realu se k hlavičce protlačil Nacho Fernández, v pádu ale hlavičkoval mimo branku.
14'
Vinícius Júnior z levého křídla pronikl do pokutového území, pak sice nedokázal přesně přihrát, odraženého míče se ale zmocnil Benzema, po jeho přetaženém centru Asensio vybojoval rohový kop.
13'
Siovasův nákop si u postranní čáry nedokázal zpracovat Rafael Mir, vhazuje Odriozola.
12'
Po nepřesné souhře domácích se volného míče zmocnil brankář Courtois.
11'
Ferland Mendy potáhl míč po útočné polovině, pak nedokázal procedit svoji přihrávku do pokutového území.
10'
Po Benzemově přihrávce se Vinícius Júnior pokusil proniknout před Fernándeze, míč si ale příliš předkopl a zmocnil se jej domácí brankář.
9'
Jaime Seoane se dostal do dalšího střeleckého zakončení, ze střední vzdálenosti hostující branku netrefil.
8'
Odriozolův centr Siovas sklepl k brankáři Fernándezovi.
7'
Mendyho přihrávka do pokutového území na Benzemu postrádala přesnost, blíže k míči měl Siovas.
6'
Real Madrid se poprvé usadil na útočné polovině, zatím ale kombinuje daleko od pokutového území soupeře.
4'
Teď už měli domácí velkou šanci! Soane vybojoval míč na útočné polovině, Okazaki jej přistrčil Mirovi, jenž pronikl do pokutového území, z úhlu pak zakončuje do boční sítě.
3'
Rafael Mir potáhl míč po pravém křídle, pak hledal před brankou nabíhajícího Okazakiho, ten se do zakončení.
2'
Huesca začíná aktivně, dalekonosná střela Jaimeho Seoaneho doskákala vedle Courtoisovy branky.
1'
Rozehráno! Huesca oblékla modro-červenou kombinaci, Real tak mohl využít svoji obvyklou bílou sadu.
1'
Fotbalisté už nastupují na hrací plochu, utkání bude brzy zahájeno.
O marodce na straně Realu Madrid už byla řeč, ve výsledku hosté zaplnili svoji lavičku jen z poloviny, mezi šesti hráči připravenými do hry jsou navíc dva brankáři.

SD Huesca: Fernández Llorente – Siovas, Pulido (C), G. Silva – Maffeo Becerra, M. Rico, I. Doumbia, Seoane, Galán – Okazaki, Mir.
Náhradníci: Andrés Fernández – Escriche, Ferreiro, B. García, Gómez, Insua, Pedro López, Ontiveros, Carlos, Vavro.

Real Madrid CF: Courtois – Odriozola Arzallus, Varane, Nacho Fernández, F. Mendy – Kroos, Casemiro, Modrić – Asensio, Benzema (C), Vinícius Júnior.
Náhradníci: Altube, Lunin – Chust, M. Díaz, Marcelo, Marvin.

Rozhodčí: Estrada Fernández – Barbero, Porrasová.
Real Madrid CF

Už byla zmínka o tom, že Real Madrid před týdnem prohrál doma s Levante 1:2 a naděje na obhajobu titulu už jsou jen miniaturní, neboť na rozjeté Atlético ztrácí už deset bodů, navíc městský rival má ještě jeden zápas k dobru. Aktuálním cílem Realu tak je spíše předčít svého arcirivala z Barcelony, s nímž má po dvaceti kolech shodnou bilanci 12-4-4 a před Katalánci se drží díky o šest gólů lepšímu skóre.

Pozitivem pro Real je fakt, že jej v dalším průběhu sezóny čeká více zápasů doma než venku, neboť ten dnešní bude už dvanáctý na hřištích soupeřů z jednadvaceti, na druhou stranu nemůže využívat stadión Santiaga Bernabeua, který je dlouhodobě v rekonstrukci. Ta je plánována až do konce roku 2022, Real tak hraje své domácí zápasy na stadiónu Alfreda di Stéfana.

V těch dosavadních jedenácti zápasech na hřištích soupeřů Real uhrál bilanci 6-4-1, jedinou ligovou prohru venku utrpěl nečekaně v letos výrazně oslabené Valencii, kde i kvůli třem pokutovým kopům soupeře prohrál 1:4. Od té doby královský klub v dalších šesti venkovních zápasech neprohrál, byť remízy 1:1 v Elche a 0:0 v Pamploně jej jistě nepotěšily.

Už byla zmínka o tom, že Real bude dnes velmi oslaben. Kvůli disciplinárnímu trestu po vyloučení proti Levante nemůže hrát Éder Militao a dlouhý seznam zraněných hráčů (Carvajal, Lucas Vázquez, Sergio Ramos, Rodrygo, Valverde) rozšířil i Eden Hazard, jenž se zase vrátil na marodku, kde tráví velkou část svého působení ve španělské metropoli.
SD Huesca

Až v roce 2018 Huesca poprvé v klubové historii postoupila do nejvyšší soutěže, hned však následoval sestup do druhé ligy, kterou Huesca ale loni dokázala vyhrát a okamžitě se vrátila zpět do La Ligy.

Letos se pokusí zabránit dalšímu sestupu, zatím je však na posledním místě. Minulý týden si ale Huesca připsala velmi důležité vítězství 3:1 ve Valladolidu, které bylo jejím teprve druhým v dosavadních 21 zápasech, všechny ostatní body nasbírala za deset remíz.

Předchozí výhry se Huesca dočkala 12. prosince v domácím zápase s Deportivem Alavés, to tedy byla jediná dosavadní výhra Huescy na domácím stadiónu, kde uhrála přesně polovinu svých šestnácti bodů za bilanci 1-5-4. Na pásmo záchrany nováček ztrácí tři body.
Hezké odpoledne, program 22. kola španělské La Ligy pokračuje soubojem nováčka z Huescy proti obhájci titulu Realu Madrid. Ten přijíždí do Aragonie ve velmi špatném rozpoložení, neboť naposledy doma prohrál s Levante a chybí mu celá řada důležitých hráčů.

V prvním vzájemném zápase v dočasném domově Realu na stadiónu Alfreda di Stéfana měl favorit jasně navrch, v závěru prvního poločasu se ujal dvoubrankového vedení, které dovedl k pohodlné výhře 4:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.