La Liga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : CA Osasuna - 7. listopadu 2020   18:30

Sevilla
59' Ocampos
1:0
(0:0)
Sevilla
Bunú – Navas (46. Rakitić), Koundé, Diego Carlos, Acuňa (42. Escudero) – Jordán (89. Gudelj), Fernando, Ó. Torres – Nasjrí (89. F. Vázquez), C. Fernández (68. L. de Jong), Ocampos.
J. Martínez – Cebrián, M. Martínez
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, Sevilla
CA Osasuna
Herrera – Roncaglia, D. García, U. García (67. Vidal), Cruz (83. I. Pérez) – R. García (67. R. Torres), Torró (16. Oier), Moncayola, Jony – Gallego (83. Adrián López), Budimir.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek soboty a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání se z důvodu prevence proti koronaviru hrálo bez diváků.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 6:5. Rohy: 3:0. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 11:19.
Je dobojováno, Sevilla ubránila těsný náskok a připisuje si důležité tři body. O výhře rozhodla penalta, kterou Lucas Ocampos nadvakrát proměnil. První pokus gólman Osasuny chytil, nicméně sudí nechal celou proceduru opakovat pro Herrerovo předčasné vyběhnutí z brankové čáry, Hosté se pak snažili nepříznivý stav zvrátit, jenže po přestávce už nebyli tak nebezpeční a Bunúa prakticky neohrozili. Sevilla je po výhře 1:0 s deseti body na 11. místě, Osasuna má stejný počet bodů a je na 12. místě.
90+3'
90+2'
Ocampos tvrdě atakoval Jonyho, Osasuna finišuje se svou snahou vyrovnat.
90+1'
Jonyho hlavička mířila na branku domácích, na poslední chvíli ale gólmanovi pomohl jeden z obránců a míč odhlavičkoval.
90+1'
Ještě jedna žlutá karta na straně hostů, za zákrok na de Jonga byl potrestán David García.
90'
Rozhodčí přidá tři minuty.
89'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Júsuf Nasjrí, přichází Franco Vázquez.
89'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Joan Jordán, přichází Nemanja Gudelj.
88'
Přímý kop rozehrál Roberto Torres, skončilo to ale podobně, jako v mnoha případech předtím – dobrým obranným zákrokem domácí obrany.
87'
Fernando fauloval rozběhnutého a za zákrok dostal žlutou kartu.
86'
Už se zase hraje na opačné polovině, Sevilla samozřejmě nikam nechvátá.
85'
No, teď to ze strany hostů nevypadalo zle. Jony zleva nacentroval na zadní tyč, kde se objevil Budimir a výsledkem byla zajímavá hlavička, která šla těsně vedle!
84'
Ofsajd domácích, Osasuna však u míče moc dlouho nevydržela. Dopředu jde zase Sevilla.
83'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Enric Gallego, přichází Adrián López.
83'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Juan Cruz, přichází Iñigo Pérez.
82'
Hosté ještě chystají střídání a to rovnou dvojité. Čeká se na přerušení hry.
81'
Jules Koundé sice vybojoval míč, vzápětí mu ale utekl do zámezí.
80'
Sevilla s rozehrávkou nikam nepospíchá, snaží se co nejdéle držet míč u sebe.
80'
Tou byl za skluz potrestán hostující Oier.
79'
Tvrdý souboj u středové čáry mezi Ocamposem a Oierem, až se oba borci postaví na nohy, bude se udělovat žlutá karta.
77'
Přímý kop pro Osasunu, míč do pokutového území posílal Roberto Torres, dal do kopu ale málo razance a domácí obrana nebezpečí odvrátila ještě před hranicí pokutového území.
77'
Žlutou kartou byl potrestán domácí Ivan Rakitić.
75'
Dnes je to opravdu tvrdě vedené utkání, za holeň se ve vlastní šestnáctce drží domácí Diego Carlos. Soupeř mu navíc při souboji zul kopačku.
74'
Centr Ocampose z pravé strany byl sražen a místo ke spoluhráčům zamířil přesně k Herrerovi a ten jej skryl ve své náruči.
73'
Pokus hostů o narážečku na pravé straně skončil po Torresově přihrávce do ofsajdu.
72'
Neklaplo to ani domácím, prudký centr pouze prolétl nad Herrerou a obrana se postarala o zbytek.
70'
Osasuna se snaží o vyrovnání, druhá půle se hostům ale na útočné polovině moc nedaří. Akce zhusta končí ještě před vápnem.
68'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Carlos Fernández, přichází Luuk de Jong.
67'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Rubén García, přichází Roberto Torres.
67'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Unai García, přichází Nacho Vidal.
66'
Oba celky chystají střídání, zatím se čeká na přerušení hry.
64'
Rakitićova střela z dálky šla vysoko nad, Sevilla pokračuje v náporu.
62'
Vysoký pas mířil na nenápadně se nabízejícího Fernándeze, na poslední chvíli zakročil Roncaglia a srazil míč k Herrerovi.
61'
Vedoucí gól nalil domácím ještě více elánu do žil a opět se tlačí na útočnou polovinu.
59'
Sevilla právě vstřelila branku!
I na druhý pokus se rozhodl jít LUCAS OCAMPOS, tentokrát ale zvolil prudkou střelu doprostřed branky a rozvlnil za Herrerou síť. Sevilla vede 1:0.
58'
Ještě předtím ale probíhá Herrerovo ošetřování, při zákroku si poranil nohu.
57'
Penaltu si vzal na starost sám Ocampos, zvolil slabou střelu po zemi, kterou mu Herrera vystihl a chytil. Jenže ještě před střelou opustil oběma nohami brankovou čáru a rozhodčí nechává penaltu zopakovat!
56'
Penalta pro Sevillu! Na přihrávku do šestnáctky si naběhl Ocampos, dostal se do kontaktu s Moncayolou, upadl a rozhodčí ihned pískal!
55'
Zase se nám lehce přitvrdilo, ve středu hrací plochy srazil domácí Koundé Rubéna Garcíu.
53'
V protiútoku se na malém vápnu zjevil Rubén García, Bunú však využil toho, že mohl natáhnout ruce a míč skryl v rukavicích.
52'
Hra se dostala před Herreru, Sevilla rozehrála rohový kop, celé manévry se však obešly bez zakončení na branku.
50'
Bunú a obrana Sevilly to zvládli, domácí tým už jde do pozvolného protiútoku.
49'
Bunú si mezitím dává dohromady obranu a chystá si zeď proti přímému kopu.
48'
Nehrajeme, neboť u hostujícího Gallega jsou lékaři a dávají mu dohromady koleno, které si poranil v souboji poblíž vápna.
47'
V souboji proti Budimirovi so domácí Fernando pomohl rukou, pozornému sudímu to neuteklo. Dopředu už míří Osasuna.
46'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Jesús Navas, přichází Ivan Rakitić.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:33.
Je za námi první poločas, který nebyl zrovna přehlídkou pěkných akcí. Na obou stranách se spíše bojovalo, na šance ale tuto půli byli lepší hosté, Budimir po centru z levé strany hlavičkoval těsně nad a po zmatcích u pokutového území zakončoval o kousek nad Jony. Sevilla předvedla pouze několik náznaků bez úspěchu a do kabin se tak odešlo za stavu 0:0.
45+2'
45+1'
Z velké dálky vystřelil hostující Moncayola, mířil ale přesně do míst, kde byl připravený Bunú.
45'
Rozhodčí nastaví dvě minuty.
44'
Centr z pravé strany zůstal chvíli bez pokrytí uvnitř vápna Osasuny, doslova na poslední chvíli uklízel volný míč dobíhající Oier.
42'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Marcos Acuňa, přichází Sergio Escudero.
41'
Vypadá to, že i domácí budou muset střídat, Marcos Acuňa kulhá, i on má problém se stehenním svalem!
40'
Sevilla posílá před branku jeden centr za druhým, bylo tu i jedno zakončení, Ocamposova střela ale byla zablokována.
39'
Následný přímý kop vyřešil gólman Herrera včasným vyběhnutím a vyboxováním levou rukou.
38'
Je tu první žlutá karta utkání, za nedovolený zákrok na Nasjrího byl potrestán hostující Unai García.
36'
Na druhé straně se zprava dostal k centru Ocampos, nacentroval, následná Jordánova hlavička ze záklonu však nemohla Herreru ohrozit.
35'
Po zmatcích na hranici šestnáctky Sevilly se míč odrazil k Jonymu a ten ihned střílel. Bunú si mohl oddechnout, zasahovat nemusel, šlo to těsně nad.
33'
Zpoza pokutového území to zkusil Acuňa, pustil si míč na levačku a po zemi protáhl Herreru. Ten si připsal jistý zákrok.
33'
Lékař gestem naznačuje, že by to mělo být v pořádku, Navas to půjde zkusit.
32'
Ošetřování na straně domácích, Jesús Navas má problém s pravým stehenním svalem. Na lavičce domácích se rychle začal rozcvičovat jeden z náhradníků.
31'
Domácí reklamovali hru rukou v pokutovém území, když Acuňa trefil clonícího hráče, ruka obránce byla ovšem dokonale u těla.
29'
Střela domácích, Herrera mohl zůstat v klidu, neboť míč se sklouzl po trávníku a skončil vedle.
27'
Nevyšlo to ani teď, kdy se Sevilla vydala do akce pravou stranou, rána z úhlu skončila v rukavicích brankáře Herrery.
26'
Začal se hrát aktivní fotbal z obou stran, útok střídá útok, teď ještě zlepšit koncovku.
24'
Na opačné straně se k vápnu hnal Ocampos, byl na hranici od míče odstaven a dle sudího to bylo v rámci pravidel. Domácí bez úspěchu protestují.
23'
Tohle už ale vypadalo hodně dobře a hosté nebyli daleko od gólu. Zleva centroval Jony, našel Budimira a jeho hlavička prolétla jen kousíček vedle levé Bunúovy tyče!
22'
Domácí rozehráli hned dva rohové kopy a po druhém centru dokázali lehce zahrozit. Obrana Osasuny ale zvládla situaci ustát a dokonce tu byl náznak brejku. Ten hasil Bunú vyběhnutím velký kus mimo svou šestnáctku a odvážnou rozehrávkou.
20'
Následoval přímý kop, centr letěl k levé tyči na Gallega, ten v těžké pozici hlavičkoval mimo Bunúovu branku.
19'
Zase nehrajeme, neboť na trávníku sedí hostující Rubén García a drží se za koleno. U něj ale nebude potřeba ani ošetření, bude pokračovat.
18'
Pěkná myšlenka od Torrese vysunout Fernándeze, rychlá přihrávka se však stočil mimo hrací plochu.
17'
První střela utkání. Na levou nohu si hodil míč domácí Nasjrí, mířil však poměrně velký kus vedle Herrerovy branky.
16'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Lucas Torró, přichází Oier.
15'
Je tu potíž pro hosty, budou muset střídat. Na trávníku sedí Lucas Torró a má problémy s nohou. Na lavičce se už chystá blesková změna.
14'
Acuňa dostával přihrávku na levou stranu, dostal se do souboje s Roncagliou a ten jej u rohového praporku zvládl uhlídat.
12'
Dlouhý pas na levou stranu domácí tým dokázal zastavit vyhraným vzdušným soubojem a Jesús Navas už přenáší hru na opačnou stranu.
10'
Chvíli se hrálo před brankou, kterou střeží Jasín Bunú, Sevilla už ale míří do postupného protiútoku.
9'
Stále čekáme na první střelecký pokus z jakékoliv strany, ova celky předvádí spíše bojovný fotbal.
8'
Teď už zase hosté. Po akci pravým křídlem přiletěl do vápna centr, Jony si ovšem ve vzdušném souboji počínal až příliš tvrdě a byl mu odpískán útočný faul.
7'
Sevilla je v posledních okamžicích aktivnější, má míč častěji na kopačkách, jenže naráží na červenou zeď.
6'
Nedovolený zákrok hostujících hráčů poblíž středu, Sevilla z toho vypracovala pouze akci do šířky.
5'
Ale i Sevilla se snaží, ví, že dnes je to důležitý zápas, že tým potřebuje nakopnout.
4'
Osasuna vstoupila do utkání docela živě, další výpad ovšem skončil odmávaným ofsajdem.
3'
Před Bunúem bylo po prvé trochu živo, obrana Sevilly si musela dávat ve vlastní šestnáctce velký pozor.
2'
Marcos Acuňa se snažil po levé straně o průnik, jednoho ze spoluhráčů obešel, další už mu ale vystavil stopku.
1'

Sevilla FC: Bunú – Navas, Koundé, Diego Carlos, Acuňa – Jordán, Fernando, Ó. Torres – Nasjrí, C. Fernández, Ocampos.
Náhradníci: Vaclík, Díaz – F. Vázquez, L. de Jong, Gudelj, Óscar Rodríguez, Rekik, Munir, Escudero, Rakitić, Aleix Vidal, Sergi Gómez.

CA Osasuna: Herrera – Roncaglia, D. García, U. García, Cruz – R. García, Torró, Moncayola, Jony – Gallego, Budimir.
Náhradníci: Martínez, R. Martínez – Vidal, Navas, Barja, R. Torres, Cordoba, Adrián López, I. Pérez, Oier.

Rozhodčí: J. Martínez – Cebrián, M. Martínez.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán začne v 18:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Juan Martínez, kterému budou na pomezí asistovat Pau Cebrián a Miguel Martínez.
Poslední vzájemné zápasy

V loňském ročníku se lépe dařilo Seville, nejprve si odvezla bod za výsledek 1:1, aby pak v domácí odvetě vyhrála 3:2.
CA Osasuna

Hosté jsou na tom lépe, na devátém místě mají deset bodů ale i oni dnes budou chtít zapomenout na poslední kolo, neboť Osasuna doma nestačila na Atlético Madrid. Za hosty se dvakrát trefil João Félix a i když v 80. minutě snížil Budimir, tak o chvíli později skóroval Torreira a zařídil tak výhru 3:1 pro Atlético.

Sevilla FC

Domácí tým nezačal sezónu vůbec dobře a byť má odehráno pouze šest ligových zápasů, tak sedm bodů není to, co si v klubu představovali. Sevilla je tak až 16. místě. Na výhru už čeká déle než měsíc, naposledy se to povedlo 1. října doma proti Levante. Poté následovala remíza a hned tři porážky. Minulý týden hrál tým v Bilbau a i když po gólu Nasjrího vedl, tak konec zápasu patřil domácím a po brankách Muniaína a Sanceta byhrálo Bilbao 2:1.

Sevilla – Levante 1:0
Barcelona – Sevilla 1:1
Granada – Sevilla 1:0
Sevilla – Eibar 0:1
Bilbao – Sevilla 2:1
Dobrý podvečer u španělské LaLigy. Společně se podíváme na utkání 9. kola mezi týmy Sevilla FC a CA Osasuna.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.