La Liga - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : D. Alavés - 23. května 2021   21:00

Sevilla
90+3' A. Gómez
1:0
(0:0)
Sevilla
Vaclík – Aleix Vidal, Koundé, Rekik, Escudero (75. A. Gómez) – Jordán (57. Óscar Rodríguez), Gudelj, F. Vázquez (57. Ó. Torres) – Suso (75. L. de Jong), Nasjrí, Ocampos (57. Rakitić).
de Mera – Becerril, Escuela
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
D. Alavés
Sivera (73. F. Pacheco) – Navarro, Tachi, Lejeune, R. Duarte – Pons (68. Joselu), Pina, M. García – Méndez (78. Battaglia), Guidetti (78. Lucas Pérez), Pellistri (68. Rioja).

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 6:8. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 11:8.
Je konec! Sevilla nakonec zvládla závěrečné kolo a poráží Deportivo Alavés 1:0. Vše podstatné se dnes odehrálo až po změně stran. První šanci měl Suso, ale jeho technický pokus skončil vedle zadní tyčky. V závěru mohl o triumfu hostů rozhodnout Joselu, ale Tomáš Vaclík jej parádně vychytal. Ve třetí nastavené minutě pak o triumfu Sevilly rozhodl Alejandro Gómez.
90+6'
90+5'
Sevilla hraje nadále s míčem na kopačkách a hlídá si svůj těsný náskok.
90+3'
Sevilla právě vstřelila branku!
Sevilla v nastavení rozhoduje o svém triumfu! Obrovská radost na straně domácího celku! ALEJANDRO GÓMEZ si v blízkosti velkého vápna přehodil míč na pravačku a parádní střelou napálil míč k tyči!
90+2'
Rakitič se snažil procedit míč do pokutového území, ale jeho pobídka byla příliš prudká a skončila mimo hrací plochu.
90+1'
Nastavuje se pět minut!
90'
Joselu mohl v samotném závěru rozhodnout o vítězství svého mužstva, ale Tomáš Vaclík jeho ránu po úniku vyrazil levou nohou!
90'
Alejandro Gómez sice kouzlil s míčem u nohy, jenže operoval daleko od pokutového území soupeře. Sevilla by potřebovala hrát blíže k šestnáctce.
89'
Aleix Vidal si vyměnil přihrávku se spoluhráčem na pravé straně, ale dloubáčkem do pokutového území už nenašel nikoho v bílém dresu Sevilly.
88'
Domácí se v závěru dostali do zakončení. Júsuf Nasjrí zakončoval v pádu z hranice velkého vápna, nicméně jeho projektil skončil daleko vedle branky.
87'
Nemanja Gudelj se na polovině hřiště zbavil soupeře a rozehrál na levou stranu. Následný centr od přední tyče odkopl Florian Lejeune.
86'
De Jong se tlačil za centrem do pokutového území, ale urostlý fotbalista domácího celku si podle rozhodčího v souboji se stoperem pomohl faulem.
85'
Goméz dostal dlouhou přihrávku na levou stranu, zpracoval si míč, ale přihrávkou na hranici velkého vápna už nenašel nikoho ze spoluhráčů.
84'
Fernando Pacheco rozhodně nespěchal s rozehrávkou od své branky. Fotbalisté Deportiva jsou s bodem ze závěrečného kola na půdě favorita spokojení.
83'
Sevilla zahrávala rohový kop. Jeho rozehrávky se chopil Ivan Rakitič, ale jeho vysoký centr odhlavičkoval ven ze šestnáctky Duarte.
82'
Vidal dohnal dlouhý nákop na pravou stranu, přehodil si míč na pravačku, ale jeho centr srazil do zámezí hned první zadák v modrém dresu.
81'
Jeden z domácích hráčů upadl po souboji s pokutovém území a hráči Sevilly chtěli penaltu. Sudí ale ukazuje jen odkop od branky.
80'
Vaclík si bez problémů pohlídal prudký centr z pravé strany a nechal míč propadnout mimo hrací plochu. Český brankář dnes moc práce nemá.
78'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Edgar Méndez, přichází Rodrigo Battaglia.
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází John Guidetti, přichází Lucas Pérez.
78'
Aleix Vidal napadal rozehrávku soupeře na jeho polovině, nicméně zadáci Deportiva si na něj dali pozor a jednoduše nakopli míč na polovinu Sevilly.
77'
Joselu udržel míč v souboji s Koundém, sklepl jej pod sebe a fotbalisté Deportiva Alavés tentokrát vybojovali alespoň vhazování na polovině Sevilly.
76'
Střídající de Jong okamžitě uspěl v hlavičkovém souboji na polovině soupeře, ale prodloužil míč jen do prostoru, kde byli zadáci Deportiva.
75'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Suso, přichází Luuk de Jong.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Sergio Escudero, přichází Alejandro Gómez.
74'
Óscar Rodríguez prošel s míčem do blízkosti velkého vápna, jenže jeho pobídka skončila na hlavě stopera Tachiho. Sevilla ale začíná tlačit.
73'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Antonio Sivera, přichází Fernando Pacheco.
72'
Rubén Duarte podpořil ofenzivu Deportiva náběhem po pravém křídle, ale jeho technický centr odvrátil do bezpečí skvěle postavený Tomáš Vaclík.
71'
Koundé se jako stoper zjevil až na hranici velkého vápna, odkud zkoušel zakončit levačkou, ale jeho technickou střelu zastavil obránce.
70'
Do konce dnešního souboje zbývá posledních dvacet minut a stále čekáme na úvodní branku. Ani jeden z týmů se navíc nedostává do šancí.
69'
Joselu se krátce po svém příchodu na trávník opřel zpoza velkého vápna do odraženého míče, ale jeho ránu zablokoval hned první obránce.
68'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Pere Pons, přichází Joselu.
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Facundo Pellistri, přichází Luis Rioja.
67'
Gólman Sivera si dal pozor na Rakitičův centr od rohového praporku a dokázal míč z malého vápna vyboxovat ven ze šestnáctky.
66'
Domácí zahrávali přímý kop v blízkosti pokutového území soupeře. Přetažený centr přiletěl na zadní tyč, odkud jej do bezpečí odehrál Lejeune.
65'
Sevilla je nyní o něco aktivnější a pokračuje v ofenzivě. Domácí celek se sice dostal do blízkosti velkého vápna, ale zatím tomu schází četnější zakončení.
64'
Dosud největší šance dnešního souboje! Domácí Suso se zpoza hranice velkého vápna opřel do volného míče, ale jeho technická rána prolétla kolem zadní tyčky!
63'
Znovu musel do akce Jules Koundé. Důrazný stoper si vzal do parády Guidettiho, kterému nedal v hlavičkovém souboji v blízkosti šestnáctky šanci.
62'
Hosté zahrávali další standardní situaci. Centrovaný míč se sice stáčel do pokutového území, ale ve vzduchu dnes zkrátka kraluje Koundé.
61'
Brankář hostujícího celku Sivera nakopl míč na levou stranu, ale jeho pobídka byla příliš dlouhá a skončila až u zadáků v bílých dresech Sevilly.
60'
Je za námi hodina hry a stále čekáme na nějakou vyloženou příležitost. Oba týmy po změně stran pokračují v urputné defenzivě.
59'
Hosté zahrávali rohový kop. Centr od rohového praporku přiletěl na malé vápno, ale zadáci Sevilly míč odkopli ven ze šestnáctky.
58'
Deportivo se vydalo do útoku akcí po pravé straně, jenže přihrávku za obranu si defenziva Sevilly s přehledem pohlídala.
57'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Ivan Rakitić.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Joan Jordán, přichází Óscar Rodríguez.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Franco Vázquez, přichází Óliver Torres.
56'
Vázquez střílel zpoza hranice velkého vápna, jenže jeho dělovka pravačkou prolétla kolem pravé tyče hostující svatyně.
55'
Jules Koundé poslal pobídku na hranici velkého vápna, nicméně jeho přihrávku si pohlídal Tachi, který míč bez váhání nakopl na tribunu.
54'
John Guidetti se na malém vápně tlačil za dlouhou přihrávkou z autového vhazování. Švédský útočník ale zády k brance Vaclíka neohrozil.
53'
Escudero vhazoval v blízkosti rohového praporku. Jeho pobídku si zpracoval Suso, ale kolem svého strážce už se otočit nedokázal.
52'
Rubén Duarte si dal pozor na napadajícího soupeře a rozehrál na Tomáse Pinu. Toho následně fauloval Jordán, který byl v souboji pozdě.
51'
Jules Koundé potáhl míč na polovinu soupeře a hledal Jordána. Středopolař Sevilly poté rozehrál na pravou stranu, ale následný centr byl nepřesný.
50'
Sevilla se opět usadila na polovině Deportiva, ale kombinace domácího mužstva je zatím hodně pomalá. Deportivo pokračuje v bránění v bloku.
49'
Deportivo zahrávalo rohový kop. Centrovaný míč od rohového praporku přiletěl na přední tyč, u které zasáhl důrazný stoper Koundé.
48'
Tomáš Vaclík nakopl míč na polovinu hřiště, kde ve vzdušném souboji uspěl Joan Jordán, ale pod tlakem napadajícího soupeře sklepl míč do autu.
47'
Tachi si dal pozor na rozběhnutého Ocampose a před křídelníkem domácího celku jednoduše zakopl míč do zámezí. Vhazovat bude Sevilla.
46'
Sevilla obstarala výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Domácí Sevilla se ihned vydala do útoku, ale nákop na levou stranu byl příliš dlouhý.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme sledovali hodně opatrnou hru. Domácí Sevilla byla sice o něco aktivnější a hrála častěji s míčem, ale proti kompaktnímu bloku soupeře domácí nic nevymysleli. Ani Deportivo Alavés však nebylo směrem vpřed nebezpečné. Do kabin se proto odchází bez branek.
45'
45'
Edgar Méndez v závěru prvního poločasu dloubl míč za obranu domácí Sevilly, ale Vaclík opět prokázal dobrou pozornost a došel si pro míč.
44'
Edgar Méndez se na levé straně zbavil obránce, jenže jeho přízemní centr skončil v prostoru, kde kralovala domácí defenziva. První půle je plná nepřesností.
43'
Domácí se po dlouhé době dostali za obranu soupeře, ale Suso nemohl v pohybu směrem k brance pokračovat, jelikož si nepohlídal své postavení. Ofsajd!
42'
Suso se dostal k odraženému míči a okamžitě přenesl hru na pravou stranu. Jeho pobídku ale přečetl číhající Tomás Pina.
41'
Sergio Escudero si naběhl na přihrávku na levou stranu, potáhl míč na polovinu Deportiva, ale Sevilla musí opět útočit proti kompaktnímu bloku soupeře.
40'
Pellistri se po pravém křídle prodral na hranici velkého vápna, přehodil si míč na levačku a odcentroval. Jeho pobídka byla pro Vaclíka snadnou kořistí.
39'
Sevilla zahrávala přímý kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, ale nikdo v bílém dresu na nadýchanou pobídku nedosáhl.
38'
Jordan ustál souboj na vlastní polovině, kde se zbavil dotírajícího soupeře a rozehrál na levou stranu. Pellistri následně fauloval Gudelje.
37'
Hosté tentokrát zahrávali rohový kop. Vysoký centr přiletěl k zadní tyči, kde si na něj naskočil Tachi, ale jeho hlavička Vaclíka překvapit nemohla.
36'
Deportivo zahrávalo přímý kop na polovině Sevilly. Nadýchaný centr přiletěl na zadní tyč, ale tam zasáhl domácí obránce Koundé.
35'
Suso se pustil do přetlačované s Mendézem, který si domácího fotbalistu bez problémů odstavil tělem a Suso jej následně fauloval.
34'
Aktivní Jordan si sice během prvního poločasu chodí pro přihrávky na vlastní polovinu, ale ze strany spoluhráčů mu schází větší podpora.
33'
Koundé čistým způsobem zastavil rodící se akci soupeře a ihned přenesl hru na pravou stranu. Sevilla pokračuje s postupným útokem.
32'
Hosté se po delší době usadili v blízkosti pokutového území. Kombinace Alavése na pravé straně však skončila jen dalším vhazováním.
31'
Navarro vhazoval na pravé straně hrací plochy. Jeho pobídka směřovala na Pellistriho, kterého bez větších problémů uhlídat důrazný Escudero.
30'
Aleix Vidal po půlhodině hry zastavil unikajícího Mendéze a vidí žlutou kartu.
29'
Jordan znovu kouzlil v blízkosti velkého vápna, jenže příliš dlouho otálel s rozehrávkou na pravou stranu a napadající soupeř mu míč vypíchl.
28'
Gudelj si došel pro přihrávku až takřka k Tomáši Vaclíkovi. Český brankář následně rozehrál vysokým nákopem na levou stranu, kam si naběhl Suso.
27'
Koundé diriguje rozehrávku domácího celku na polovině soupeře. Sevilla se postupnou kombinací přibližuje k velkému vápnu, ale zatím je to hodně pomalé.
26'
Vázquez se zbavil napadajícího soupeře, ale místo průnikové přihrávka roztáhl hru na levou stranu. Sevilla se směrem vpřed zatím hodně trápí.
25'
Deportivo vhazovalo na polovině soupeře. Do šestnáctky se následně prodral Pons, ale klička kolem Koundého už byla navíc.
24'
Pro změnu se do hry zapojil také hostující brankář Sivera. Gólman Deportiva Alavés našel Duarteho, který ale směrem vpřed zrovna nespěchá.
23'
Jordan dostal krásnou přihrávku na hranici velkého vápna, odkud mohl zakončovat, ale ještě si chtěl vylepšit střeleckou pozici a o míč přišel.
22'
Vaclík je v prvním poločase často u míče. Český brankář nyní dokonce vystartoval daleko ze šestnáctky, aby spoluhráčům pomohl s rozehrávkou.
21'
Gudelj potáhl míč středem hrací plochy na polovinu soupeře, roztáhl hru na pravou stranu, ale následný Vidalův centr skončil v rukavicích brankáře.
20'
Tomáš Vaclík opět přečetl rozehrávku soupeře a počkal si na dlouhou přihrávku za obranu. Český brankář si pro míč došel na hranici šestnáctky.
19'
Sevilla zahrávala přímý kop na polovině soupeře. Jeho rozehrávky se ujal Escudero, který to však přehnal s délkou své pobídky a poslal míč do autu.
18'
Jordan se prosmýkl do pokutového území, kde si stačil přehodit míč na levačku, ale jeho tvrdou ránu zablokoval hned první obránce v modrém.
17'
Hra je přerušena! Jeden z fotbalistů Deportiva zůstává po souboji s Vidalem ležet na trávníku a drží se za levý kotník. Uvidíme, zda bude nadále pokračovat.
16'
Sevilla se dostala do blízkosti velkého vápna, jenže nikdo v bílém dresu nedosáhl na nadýchaný centr. Pro míč si naopak dokráčel brankář Sivera.
15'
Domácí už se opět usadili na polovině soupeře a postupnou kombinací si hledají cestičku do velkého vápna. Deportivo ale brání v kompaktním bloku.
14'
Hosté se poprvé v utkání dostali do zakončení. Edgar Méndez zkusil prověřit Vaclíka zakončení zpoza velkého vápna, ale jeho technická rána skončila nad břevnem.
13'
Edgar Méndez prošel s míčem u nohy až na hranici velkého vápna. Z jeho blízkosti zkoušel zakončit vnějším nártem, ale jeho pokus zablokoval obránce.
12'
Ocampos se tlačil mezi obránce Deportiva, ale Tachi mu tělem vystavil jasnou stopku a vybojoval rozehrávku pro své mužstvo.
11'
Koundé si dal pozor na nákop za obranu a před Guidettim si krásně zpracoval míč na hruď. Stoper Sevilly ale následně přihrál jen do autu.
10'
Sevilla je v úvodních minutách dnešního souboje mnohem aktivnější. Favorit dnešního střetnutí se usadil na polovině Deportiva, ale zatím se nedostává do šestnáctky.
9'
Escudero potáhl míč vpřed do volného prostoru na levou stranu. Krajní obránce Sevilly se snažil odcentrovat, ale trefil jen prvního soupeře.
8'
Tomáš Vaclík vystartoval ven ze své svatyně, položil se pod nohy Mendézovi, který se poroučel k zemi, ale sudí ukazuje, že penalta se pískat nebude.
7'
Aktivní Guidetti se už při další akci dostal k míči na polovině Sevilly, ale pro změnu si nedokázal obhodit hned prvního fotbalistu v bílém dresu.
6'
John Guidetti se hnal za nákopem na polovinu soupeře, ale domácí obránce Koundé si dal na švédského útočníka dobrý pozor a odehrál míč do bezpečí.
5'
Stopeři Sevilly nyní potáhli míč na polovinu soupeře. Nikdo v bílém dresu ale zatím nehýří aktivitou a nehlásí se o míč do volného prostoru.
4'
Suso se z pravé strany tlačil do pokutového území, jenže si v klíčovou chvíli posunul míč daleko před sebe a už jej nedohnal na hrací ploše.
3'
Nemanja Gudelj prošel na polovinu soupeře, kde k němu přistoupil Pons a nedovoleným zákrokem domácího fotbalistu poslal k zemi.
2'
Pons zahrával první přímý kop dnešního souboje. Hosté se ihned vydali do útoku, ale nákop skončil na hranici velkého vápna u stoperů Sevilly.
1'
Hostující celek obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Deportivo se ihned vydalo do útoku, ale nákop skončil u zadáků.
1'

Sevilla FC: Vaclík – Aleix Vidal, Koundé, Rekik, Escudero – Jordán, Gudelj, F. Vázquez – Suso, Nasjrí, Ocampos.
Náhradníci: Bunú, Díaz – Munir, Sergi Gómez, Rakitić, Fernando, Navas, Gnagnon, A. Gómez, Ó. Torres, Óscar Rodríguez, L. de Jong.

Deportivo Alavés: Sivera – Navarro, Tachi, Lejeune, R. Duarte – Pons, Pina, M. García – Méndez, Guidetti, Pellistri.
Náhradníci: F. Pacheco – Martín, Battaglia, Mahmoud, Joselu, Rioja, Sainz, Laguardia, Lucas Pérez.

Rozhodčí: de Mera – Becerril, Escuela.
Vzájemný zápas

V podzimním duelu zvítězila Sevilla na půdě Deportiva 2:1.
Sevilla FC

Domácí Sevilla už má před dnešním duelem jisté, že obsadí čtvrtou pozici, která zaručuje Ligu mistrů. Třetí Barcelona totiž v sobotu zvítězila a zajistila si svou pozici. Sevillu letos brzdil o něco slabší útok. Dosud soupeřům nastřílela jen padesát dva branek. V posledních duelech se navíc připravil o boj o titul. Po remíze na půdě Realu Madrid sice porazila Valencii, ale naposledy dostala výprask 0:4 na hřišti Villarrealu.
Deportivo Alavés

Deportivo Alavés už může do dnešního duelu vstupovat s klidem na kopačkách. Po třiceti sedmi duelech má na kontě třicet osm bodů a může slavit záchranu mezi španělskou elitou. Už před dnešním duelem je totiž jisté, že do druhé ligy sestoupí Huesca, Real Valladolid a Eibar. Deportivo tak může završit ligovou sezónu úspěchem na půdě favorita. Naposledy doma Deportivo přehrálo 4:2 Granadu.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání La Ligy mezi Sevillou a Deportivem Alavés.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.