La Liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valladolid : CA Osasuna - 11. prosince 2020   21:00

Valladolid
7' Weissman (Plano) • 56' Orellana  • 76' Weissman (Hervías)
3:2
(1:2)
CA Osasuna
27' Budimir  (Oier) • 43' R. Torres
Valladolid
Masip – Janko (65. Hervías), Fernández, Bruno González, Nacho Martínez – Orellana (75. Jota), Mesa (74. K. Pérez), Alcaraz (84. Fede), Plano – Weissman (85. J. Sánchez), Maranhão.
Cordero – Villate, Cerezo
Estadio Municipal José Zorrilla, Valladolid
CA Osasuna
Herrera – Vidal (83. Brašanac), Aridane, D. García, Cruz (83. Gallego) – R. Torres, Oier (90. I. Pérez), Moncayola, R. García (90. Barja) – Budimir, Calleri.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 5:5. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 12:17.
Dnešní utkání nakonec zvládli favorizovaní domácí, kteří sice doslova prospali první poločas, ale ve druhém poločase, kterým jim jednoznačně patřil, dokázali dvěma góly otočit zápas a připsat si další veledůležité body. Valladolid tak v zápase potvrdil zlepšenou formu a naopak Osasuna bude i dále klesat tabulkou dolů.
90+6'
90+6'
Domácí šetří čas, po každém kontaktu s protihráčem se svíjejí na trávníku v ukrutných bolestech.. respektive s ukrutně bolestivou grimasou...
90+5'
Žlutou kartu dostává Kike Pérez (Real Valladolid).
90+4'
No, Jonathan Calleri (Osasuna) se dostal přes obránce, byl ve vápně a šel proti němu gólman Masip, i přesto dokázal tento útočník vystřelit, jenže branku netrefuje!
90+3'
Odkopem míče řeší nyní David García (Osasuna) situaci u vlastního vápna, hosté se potřebují znovu rychle dostat do útoku, čas se jim krátí.
90+1'
Nastavuje se pět minut, hosté tak čas na vyrovnání ještě budou mít.
90'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Oier, přichází Iñigo Pérez.
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Rubén García, přichází Kike Barja.
89'
Nepřesný centr v podání hostů, z levé strany, kdy se ale míč odrazil znovu k hráčům v červených dresech.
88'
U postranní čáry vidíme pohyb, hosté připravují střídání, do zápasu ještě naskočí Kike Barja a Iñigo Pérez.
87'
Statistika držení míče – 48% : 52%.
86'
Zajímavá přihrávka šla z pravé strany do vápna Osasuny, ale Óscar Plano měl ještě tak metr a půl k míči, takže ho nedostihl.
85'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Shon Zalman Weissman, přichází Javier Sánchez.
84'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Rubén Alcaraz, přichází Fede.
83'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Nacho Vidal, přichází Darko Brašanac.
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Juan Cruz, přichází Enric Gallego.
82'
Žlutou kartu dostává Jonathan Calleri (CA Osasuna).
81'
Dvojice Darko Brašanac a Enric Gallego se chystá do hry v dresu Osasuny, ještě předtím ale musí oba sledovat, jak jejich spoluhráči brání standardku soupeře.
80'
Žlutou kartu dostává Ante Budimir (CA Osasuna).
79'
Shon Zalman Weissman (Real Valladolid) se pokusil dostat k míči, na polovině soupeře, po dlouhém nákopu, ale jako první je u míče gólman Herrera.
78'
Jordi Masip (Real Valladolid) už nebude spěchat s odkopem od branky... je to tak, u půlící čáry se ale k míči dostali hosté.
76'
Real Valladolid právě vstřelil branku!
Domácí si berou v zápase vedení zpět na svou stranu poté, co si na centr Hervíase, z pravé strany, naskočil ve vápně Osasuny SHON ZALMAN WEISSMAN, který hlavou dává svůj druhý gól v zápase a celkově třetí svého týmu.
76'
Také hosté připravují změnu v sestavě, ale mezitím sledujeme útočnou akci právě Osasuny.
75'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Fabián Orellana, přichází Jota.
74'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Roque Mesa, přichází Kike Pérez.
73'
Nacho Vidal (Osasuna) zabojoval ve vápně Valladolidu o míč, ale neúspěšně, míč končí mimo hřiště.
72'
Žlutou kartu dostává Nacho Vidal (CA Osasuna).
71'
Defenziva Osasuny je již hodně přetížená, v podstatě od začátku druhé půle se na ní valí jeden domácí útok za druhým.
70'
Útočná akce domácích končí nepřesným centrem z pravé strany, Sergio Herrera (Osasuna) nespěchá s rozehrávkou od své branky.
68'
Domácí Saidy Janko opustil hřiště kvůli zranění, vypadá to na zranění stehenního svalu pravé nohy, který si nechává v tuto chvíli ošetřovat již na lavičce.
67'
Rozhodně se nehraje v rukavičkách, k vidění jsou i skluzy, srážky, je to velmi bojovné utkání.
66'
Žlutou kartu dostává Jon Moncayola (CA Osasuna).
66'
Volný kop již domácí rozehráli, centr šel z levé strany do vápna Osasuny, kde ale dobře odhlavičkoval obránce Cruz.
65'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Saidy Janko, přichází Pablo Hervías.
64'
Fabián Orellana (Real Valladolid) zastaven na polovině Osasuny pouze za cenu faulu, volný kop domácích z levé strany, od postranní čáry.
63'
Jonathan Calleri (Osasuna) se nyní dvakrát pokusil vybojovat penaltu, dvakrát upadl po souboji s obráncem Valladolidu, ale sudí zůstává v klidu a hraje se dál.
62'
Vůbec poprvé v dosavadním průběhu druhé půle se také hosté delší dobu drží s míčem na útočné polovině.
60'
Hodina hry za námi, zápas má opět vyrovnané skóre poté, co domácí proměnili pokutový kop. V dosavadním průběhu druhé půle je Valladolid aktivnější a domácí si tak vyrovnávací gól zasloužili.
59'
Jenže tlak Valladolidu neutuchá, domácí jsou stále aktivnější a druhá půle patří zcela jednoznačně jim.
58'
Útočným faulem končí akce domácích, Sergio Herrera (Osasuna) bude moci rozehrát od vlastního vápna.
56'
Střelou pod břevno proměňuje FABIÁN ORELLANA pokutový kop a domácí srovnávají skóre.
54'
Pozor, po zákroku na Joaquina Fernándeze (Osasuna) nařizuje sudí pokutový kop pro Valladolid!
54'
Óscar Plano (Real Valladolid) vybojoval třetí domácí roh v zápase, domácí opět rozehrají z levé strany.
53'
Nacho Martínez (Real Valladolid) si bere míč a vhazuje z levé strany, na polovině soupeře.
52'
Domácí již rozehráli roh z levé strany, míč zamířil do malého vápna, kde zasáhl Sergio Herrera (Osasuna).
51'
Valladolid má další roh, domácí mají aktivní vstup do druhé půle, dočkají se vyrovnání?
50'
Óscar Plano (Real Valladolid) se po rohovém kopu dostal ve vápně k odraženému míči, ale byla to hodně nepovedená střela, která končí vedle branky.
49'
Bránící Aridane (Osasuna) odehrál míč na roh, domácí budou rozehrávat z pravé strany.
48'
Poprvé v zápase je hostům odpískán ofsajd, hrát tak mohou domácí.
47'
Bruno González (Real Valladolid) fauluje bránícího Calleriho, čímž útočná snaha domácích končí, hrají hosté.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:02.
Skončil první poločas, do kterého lépe vstoupili domácí. Ti se ujali vedení již v 7. minutě zápasu, z první povedené akce, kdy se prosadil Weissman. Od té doby ale byli lepší hosté, kteří se po zásluze dočkali vyrovnání o dvacet minut později, po gólu Budimira.
Obrat dokonali hosté ve 43. minutě, kdy se, po dalším zaváhání defenzivy Valladolidu, dokázal prosadit R. Torres. V posledních vteřinách mohli hosté ještě přidat i třetí gól, ale domácí podržel gólman Masip.
45+1'
45+1'
Hosté se drží za hlavu poté, co mohli zvýšit svůj náskok, kdy hlavičku Calleriho dokázal Jordi Masip (Real Valladolid) reflexivně vyrazit!
45'
Žlutou kartu dostává Rubén Alcaraz (Real Valladolid).
43'
Osasuna právě vstřelila branku!
Obrana Valladolidu opět zaváhala, kdy hned dvojice obránců nedokázal odehrát míč ve vlastním vápně, k němuž se prodral ROBERTO TORRES, který pohotovou střelou zaskočil všechny a poslal míč do branky.
43'
Joaquin Fernández (Real Valladolid) nyní musí snést domluvu od sudího, teprve poté budou moci hosté vhazovat z levé strany, na polovině soupeře.
42'
Další zajímavý pas zamířil do vápna Valladolidu, kde se ke střele dostal Oier (Osasuna), ve stoje, ale branku minul.
41'
Bránící Rubén Alcaraz (Real Valladolid) fauluje a hosté tak budou rozehrávat volný kop.
40'
Oier (Osasuna) neprostřelil bránícího hráče na pravé straně, míč se odrazil do autu a tentýž hráč bude moci vhazovat.
39'
Další z řady nákopů v podání domácích, tentokrát míč našel svého adresáta, na pravé straně, jenže přihrávka do vápna poté již byla hodně nepřesná.
38'
Hodně nepovedený nákop v podání domácích, míč končí u brankáře Sergia Herrery.
37'
Sergio Herrera (Osasuna) rychle odkopává od své branky, nepřesně, míč získávají domácí.
36'
Sudí Cordero nyní uklidňuje hráče poté, co u půlící čáry fauloval Rubén García (Osasuna).
35'
Fabián Orellana (Real Valladolid) se nedostal k míči na pravém křídle, po nákopu obránce.
34'
Roberto Torres (Osasuna) ještě zachytil míč na hrací ploše, na pravém křídle, jenže snaha hostů končí opět útočným faulem.
33'
Po delší odmlce se také domácí dostávají do útoku, ale pas z pravé strany na levou byl hodně nepovedený a z této akce tak nic nebude.
32'
Jordi Masip (Real Valladolid) musí ven z branky, aby sebral míč před dotírajícím Budimirem.
31'
Stále platí, že aktivnější jsou hosté, kteří i nyní útočí.
30'
Je za námi první půl hodina hry, stav zápasu je vyrovnaný, když se gólově dokázaly prosadit oba týmy. Po prvním gólu Valladolidu přebrali aktivitu hosté, kteří se po zásluze dočkali vyrovnání.
29'
Kombinace Valladolidu, hosté jsou ale nyní běhavější a dokáží být velice rychle u protihráče, čímž ztěžují rozehrávku domácích.
27'
Domácí nyní těžce zaváhali, když chybovali v rozehrávce a navíc si nepohlídali ofsajdovou past. Toho využil ANTE BUDIMIR, který si naběhl za obranu na pas Oiere a nekompromisně, hlavou, poslal míč do branky, za nevěřícného přihlížení obránců Valladolidu, kteří se dožadovali odpískání ofsajdu.
26'
Útočný faul odpískán hostům, následuje výkop Jordi Masipa, po němž se opět k míči bleskově dostávají hosté.
24'
Žlutou kartu dostává Roque Mesa (Real Valladolid).
24'
Rohový kop hosté rozehráli z levé strany a ani tentokrát branku soupeře ohrozit nedokázali.
23'
Joaquin Fernández (Real Valladolid) předvedl parádní obranný zákrok ve vlastním vápně, před nabíhajícím Budimirem, kdy dokázal centr z levé strany odehrát na roh.
22'
Statistika držení míče – 50% : 50%.
21'
Defenziva Valladolidu si i s tímto rohovým kopem dokázala poradit a následně se i domácí vydali do rychlého brejku.. jenže nesehráli to nejlépe a je jim odpískán ofsajd.
20'
Mírný tlak Osasuny pokračuje a hosté mají k dispozici další roh, tentokrát ho rozehrají z levé strany!
19'
Domácí sice rohový kop ubránili, ale následně se Ante Budimir (Osasuna) prodral mezi bránící dvojici Fernández, González do vápna, kde se jen těsně nedostal ke střele sám před brankářem!
18'
Centr míří z pravé strany do vápna Valladolidu, obránce míč odvrací na roh, takže hosté budou rozehrávat první roh v zápase.
17'
První gól padl zatím z jediné povedené akce zápasu, potažmo zatím z jediné střely na branku.
16'
Zatím se ale kombinace hráčům Osasuny moc nedaří, po přechodu na polovinu soupeře poměrně brzy hosté míč ztrácejí.
15'
Aridane (Osasuna) posílá zpětnou přihrávku až k vlastnímu vápnu a zapojuje tak Herreru do rozehrávky.
14'
Nakonec končí akce Osasuny útočným faulem, takže domácí nebudou spěchat s rozehrávkou.
13'
Osasuna s míčem na polovině Realu, domácí ale zatím nenechávají tolik prostoru.
12'
Žlutou kartu dostává Aridane (CA Osasuna).
11'
Óscar Plano (Real Valladolid) neudržel míč na hřišti, bude se vhazovat... ale vhazují domácí, takže ti zůstávají u míče.
10'
Nepřesným nákopem hosté ztrácejí míč a nyní se musí stahovat zpět na svou polovinu.
9'
Roberto Torres (Osasuna) rozehrává z půlící čáry, místo dopředu posílá pas za sebe.
7'
Domácí zabojovali u půlící čáry, dostali se do útoku, kdy si SHON ZALMAN WEISSMAN trochu se štěstím zpracoval těžkou přihrávku za obranu Osasuny, míč si přehodil na pravačku a z pravé strany, střelou na vzdálenější tyč, překonal gólmana Herreru.
6'
Série nepřesností na obou stranách, míče nyní létají ze strany na stranu.
4'
Jordi Masip (Real Valladolid) bude rozehrávat od své branky, míč míří až za půlící čáru, kde jeho spoluhráči mohou i nadále kombinovat.
3'
Roberto Torres (Osasuna) přidržel míč na levém křídle, nespěchal a nakonec i rozehrál, ale po prohraném hlavičkovém souboji získává míč soupeř.
2'
Oier (Osasuna) to zkusil z dálky, ale branku přestřelil, Jordi Masip navíc dráhu míče pozorně sledoval.
1'

Real Valladolid: Masip – Janko, Fernández, Bruno González, Nacho Martínez – Orellana, Mesa, Alcaraz, Plano – Weissman, Maranhão.
Náhradníci: Roberto – J. Sánchez, K. Pérez, Fede, Rubio, Hervías, Raúl García, Míchel, T. Villa, Guardiola, Aljámik, Jota.

CA Osasuna: Herrera – Vidal, Aridane, D. García, Cruz – R. Torres, Oier, Moncayola, R. García – Budimir, Calleri.
Náhradníci: Álvarez, R. Martínez – Saverio, Brašanac, Gallego, Brandon, I. Pérez, Barja, J. Martínez, Roncaglia, Navas, U. García.

Rozhodčí: Cordero – Villate, Cerezo.
CA OSASUNA
Jak již zmíněno, Osasuna rozhodně nepřijela do Valladolidu v pozici favorita, byť je v tabulce na tom o chloupek, přesněji o jeden bod, lépe. Hosté totiž, na rozdíl od domácích, neprokazují v posledních zápasech dobrou formu a tabulkou se propadávají čím dál níže... Z pěti posledních ligových kol vybojovala Osasuna pouhý bod za domácí remízu 1:1 s Huescou, jinak, dle očekávání, prohrála s Atléticem Madrid (doma 1:3), pak také v Seville (0:1) a v předposledním kole i na Camp Nou, kde domácí Barceloně podlehla vysoko 0:4. Jestli tak byly nějaké body pro Osasunu reálné, byly to právě ty z duelu s Huescou, kde získal „pouze“ bod a pak ze zatím posledního ligového duelu, kdy doma přivítala Real Betis. V tomto zápase však Osasuna propadla a po domácí prohře 0:2 tak má ve Valladolidu co napravovat.
REAL VALLADOLID
Těžko říci, kdo je v duelu druhého nejhoršího s třetím nejhorším týmem LaLigy favoritem. Odborná veřejnost přece jenom trochu více favorizuje domácí Real Valladolid, který má aktuálně o bod méně, než Osasuna (Valladolid 10, Osasuna 11). Ve prospěch domácích hovoří lepší bilance z posledních kol. V tom úplně posledním sice Valladolid, dle očekávání, nestačil na Wanda Metropolitano na domácí Atlético, kterému podlehl 0:2, předtím ale dokázal vybojovat hned 7 bodů z tří ligových duelů! Po výhře 2:1 doma nad Bilbaem přišla i venkovní výhra 3:1 v Granadě a sedmý bod z této vydařené třízápasové série přidal Valladolid po domácí remíze 1:1 s Levante.
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání 13. kola španělské LaLigy, v němž REAL VALLADOLID přivítá na svém stadionu CA OSASUNU.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.