La Liga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valladolid : Levante - 27. listopadu 2020   21:00

Valladolid
57' Maranhão (Plano)
1:1
(0:0)
Levante
83' Campaña
Valladolid
Masip (C) – Hervías (71. Janko), Fernández, Bruno González, Nacho Martínez – Orellana, Fede (88. J. Sánchez), Alcaraz, Plano (85. Jota) – Guardiola, Maranhão.
Pizarro – Garrido, Masso
Estadio Municipal José Zorrilla (Valladolid)
Levante
Cárdenas – Son (71. Rober), Vezo, Postigo, C. Clerc – Rochina, Malsa (80. Coke), Campaña, Morales (C) (71. Goméz) – Martí (80. S. León), Melero (67. De Frutos).

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 1:1. Druhý poločas se jednoznačně podobal tomu prvnímu, i tentokráte jsme sledovali hodně vyrovnanou podívanou. Na vyloženou šanci jsme čekali poměrně dlouho dobu, domácí Marcos André jí dokázal ukázkově proměnit. Levante se po inkasované brance věnovalo útočným manévrům, avšak dlouhou dobu to k ničemu nevedlo. Paradoxně poté, co Levante přežilo vyloženou šanci soupeře, si vybojovalo pokutový kop, který proměnil Campaňa. Tato branka byla tou poslední, oba celky si tak rozdělily po bodu.
Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 6:6. Rohy: 3:11. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 17:9.
90+3'
90+3'
Rozhodující branku měl na své noze domácí Jota, který se prodral až před Cárdenase. Toho zkoušel přehodit, jenomže míč skončil v rukavicích.
90+2'
Ono to skutečně vypadá na nerozhodný konec. Valladolidu tentokráte nevyšel útočný manévr na levém křídle, kde se povedlo včas zasáhnout de Frutosovi.
90+1'
Po rohovém kopu se jako první dostal k odraženému míči hostující Rochina, který to okamžitě zkoušel na branku soupeře, avšak střelu poslal nad branku.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, dost možná se dočkáme nerozhodného konce. Ještě ale musíme počítat s nastaveným časem.
88'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Fede, přichází Javier Sánchez.
87'
V krátkém časovém sledu další odkop od branky Valladolidu. Ani v tomto případě se Masipovi nepovedlo najít nikoho ze svých spoluhráčů, míč se dostal ke Cárdenasovi.
86'
Sledovali jsme odkop od domácí branky, přičemž se na opačné polovině povedlo ve vzduchu prosadit de Frutosovi, který navíc nahrál na kopačku Campani.
85'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Óscar Plano, přichází Jota.
83'
Levante právě vstřelilo branku!
Necelých deset minut před koncem zápasu máme znovu srovnáno! K exekuci pokutového kopu se totiž postavil JOSÉ CAMPAŇA, který zvolil zakončení k levé tyči, zatímco se domácí brankář Masip vydal k opačné konstrukci.
82'
Je tu pokutový kop pro Levante!
81'
Levante obstaralo svůj šestý rohový kop, celkově v tomto duelu devátý. Centr se v tomto případě snášel na přední tyč, kde úspěšně odvracel pozorný Marcos André.
80'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Roger Martí, přichází Sergio León.
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Mickaël Malsa, přichází Coke.
80'
Tutovka pro domácí! Soupeř zahrával hned dva rohové kopy v krátkém časovém sledu, načež zapomněl na obranu. Sledovali jsme přečíslení tří na jednoho, přičemž Alcaraz trefil pouze boční síť.
79'
Po delší době se tedy s hracím předmětem setkal hostující brankář Cárdenas, kterému se povedlo vyhodit do strany, kde jeho celek vybojoval další aut.
78'
Poměrně jednoduše se dostal až k centru hostující Roger, který ovšem ani v tomto případě nenašel nikoho ze svých spoluhráčů, nýbrž pouze hlavu Gonzáleze.
77'
Na pořadu dne byla rozehrávka volného kopu z domácí poloviny. Rozehrávající González si dával celkem načas, nakonec vysoký odkop poslal do zámezí – odkop.
76'
Poprvé se k míči dostal střídající Janko, který založil útočnou akci svého celku. Pří to neudělal nejlépe Fede, jenž svým přízemním centrem našel pouze Veza.
75'
Vypadalo to na nedovolený zákrok, nicméně tomu tak nebylo. Levante se přesto po kombinaci dostalo na druhou stranu, kde si na křídle o nahrávku řekl Campaňa.
74'
Žlutou kartu dostává Dani Goméz (Levante UD).
73'
Domácí Fede se ve středu hrací plochy dostal do těžké situace, načež to přesto zkoušel riskantním pasem na pravou stranu. Balón se ovšem snesl až do zámezí.
72'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Real Valladolid stále drží jednobrankové vedení, hostující celek je směrem dopředu naprosto bezradný.
71'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Pablo Hervías, přichází Saidy Janko.
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Son, přichází Rober.
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází José Luis Morales, přichází Dani Goméz.
70'
Na pořadu dne byl osmý rohový kop tohoto zápasu, o který se postaralo Levante. Centr se tentokráte snášel daleko k zadní tyči, kde dokázal hlavičkovat Nacho.
69'
V pokutovém území si obrannou povinnost splnil domácí obránce Fernández, který raději na jistotu odvracel ke středovému kruhu, kde ovšem číhal de Frutos.
68'
Po autovém vhazování se Levante povedlo přenést hru na pravou stranu, kde se nacházel obránce Son. Jeho pas směřující na Rochinu zastavil domácí González.
67'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Gonzalo Melero, přichází Jorge De Frutos.
66'
Hrací předmět se v krátkém časovém sledu znovu dostal do zámezí, což znamenalo autové vhazování pro Hervíase. Tomu se nakonec nabídl kolega Alcaraz.
65'
Masip se po delší době postavil k odkopu od své branky, přičemž pochopitelně nikam nepospíchal. Nakonec svým pasem zkoušel najít útočníka Andrého.
64'
Guardiola se pokoušel dostat k volnému míči, což se také povedlo, nicméně náběh byl naprosto zbytečný. Domácí útočník se totiž nacházel v těsném ofsajdu.
63'
Hosté se znovu usadili na polovině soupeře, kde se zatím k ničemu nebezpečnému nedostávají. Planovi se díky dobrému napadání povedlo vytlačit soupeře.
62'
Na pravém křídle se povedlo těžkou nahrávku zalepit Rogerovi, který ovšem měl příliš málo času na další počínání. Čistým způsobem ho zastavil González.
61'
Je za námi hodina hry, předchozí vstřelená branka by mohla přinést ofenzivnější momenty. Levante navíc rozjelo poměrně dlouhou kombinaci ve středu hřiště.
60'
Krátce po rozehrávce si na průnikovou nahrávku pokoušel seběhnout Roger, nicméně bleskově vystartoval ze své branky Masip, který míč sevřel do rukavic.
59'
Levante to bude mít najednou hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Přesto do konce zápasu zbývá hodně času, výsledek se totiž může klidně obrátit.
57'
Real Valladolid právě vstřelil branku!
Zničehonic tu máme vedoucí branku domácího celku! Na jedné straně se domácím povedlo odklidit vzdušnou nabídku, načež se na útočnou polovinu dokázal prodrat Plano, který to nakonec vzal sám na sebe. Jeho pohotový centr si uvnitř pokutového území dokázal najít MARCOS ANDRÉ, který hlavičkou o tyč nedal Cárdenasovi sebemenší šanci na zákrok.
57'
Levante poté přenášelo hru k levé autové lajně, kde musel hodně rychle jednat obránce Clerc, který nakonec před napadajícím protihráčem vracel Vezovi.
56'
Poměrně jednoduše pronikl po pravém křídle Melero, který to poté zkoušel nahrávkou pod sebe, jenomže trefil pouze Gonzáleze. Navíc z toho nebude ani roh.
55'
Do přehuštěného prostoru se poté vydal právě záložník Fede, který se po souboji ocitl na zemi. Hlavní sudí nechal pokračovat, Levante se ale daleko nedostalo.
54'
Tady to zavánělo kartou. Příliš pozdě přijel skluzem do souboje hostující Malsa, který tak poslal k zemi Fedeho. Real Valladolid okamžitě rozehrál nakrátko po zemi.
53'
Už to vypadalo, že by se do slušné šance mohl prodrat hostující Roger, jenomže na poslední chvíli se povedlo zakročit Fernándezovi, který založil protiakci.
52'
Z kopačky hostujícího obránce jsme nakonec sledovali nákop na opačnou polovinu, kde si dokázal poradit Alcaraz, který poté u postranní lajny hledal Hervíase.
51'
Na levém křídle si o nahrávku řekl domácí Plano, který se ovšem nacházel pouze v ofsajdu. To potvrdil také opakovaný záběr, rozehrávat tak bude moci Son.
50'
Masip se posléze postaral o dalekonosný odkop od své branky, který se snášel daleko na opačnou stranu hrací plochy, kde se povedlo zakročit pozornému Postigovi.
49'
K oné rozehrávce volného kopu se nakonec postavil Rochina, kterému se velice přesně povedlo odcentrovat na hlavu Moralese, jenž prodlužoval do rukavic Masipa.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se vracející forvard Rochina lehce přidržel protihráče, což uviděl také hlavní sudí. Následně přijde na řadu standardní situace.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl ani jednu branku. Sledovali jsme nesmírně vyrovnanou podívanou, která sice nabízela celou řadu útočných akcí, avšak ani jedna z nich nepřinesla vyloženou šanci. Oba celky se tak většinou dostaly pouze k pokutovému území, kde veškeré akce také končily. V závěru prvního poločasu bylo mírně aktivnější Levante, které se rovněž nedostalo k ničemu nebezpečnému. Druhý poločas zřejmě nabídne podobný obrázek, rychlá branka by utkání ale určitě hodně pomohla.
45'
44'
Ono to skutečně vypadá, že nám první poločas nepřinese ani jednu branku. Real Valladolid se nyní brání na vlastní polovině, k míči se totiž dostal Rochina.
42'
Zřejmě nejaktivnější hráč tohoto zápasu Marcos André se před malým momentem dostal do velkého vápna, kde ještě vracel míč pod sebe, což ale přečetl Postigo.
41'
Do rychlého protiútoku se pouštěl Plano, který v pokutovém území nakonec zkoušel zpětnou nahrávkou oslovit Andrého, před kterým ale zasahoval protihráč.
40'
Žlutou kartu dostává Gonzalo Melero (Levante UD).
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
38'
Nicméně ani tento rohový kop nakonec nepřinesl nic nebezpečného. Valladolid znovu zkoušel rozehrát po zemi, načež se do velkého vápna prodíral Orellana, jehož pád nepřinesl penaltu.
37'
Hodně zkušeně to provedl Alcaraz, kterému se velice přesně povedlo přenést hru na pravou stranu, kde se nepovedlo nejlépe odcentrovat Orellanovi – roh.
36'
Zadák Nacho měl možnost vhazovat z levé strany, kde se Guardiola málem dostal až do pokutového území. Na samotné hranici šestnáctky ho zastavil Rochina.
35'
Orellana pouze naznačil, načež se k centru odhodlal jeho kolega Fede. V ofsajdovém postavení se ovšem nacházel González, čehož si všiml také pomezní.
34'
Následovat bude další standardní situace pro domácí. V souboji si totiž dle sudího nedovoleně počínal Postigo, jeho celek se tak bude muset znovu bránit.
33'
Poměrně hodně prostoru měl kousek od pokutového území Campaňa, který to pochopitelně zkoušel přímo na branku. Jeho pokus ovšem vyletěl vysoko nad.
32'
Žlutou kartu dostává Sergio Postigo (Levante UD).
32'
Za volným míčem se jako první dostal hostující Clerc, který raději na jistotu vracel balón proti noze Cárdenasovi. Hostující brankář poté odkopával na Melera.
31'
Domácí si navíc vybojovali svůj první rohový kop, který byl rozehrán nakrátko. Do pokutového území přesto přiletěl centr, který si ovšem dokázal najít Melero.
30'
K avizované rozehrávce standardky se postavil Orellana, který to zkoušel stříleným centrem přímo do branky. Pozorný Cárdenas dokázal centr vyboxovat.
29'
Valladolid mohl rozehrávat volný kop z útočné poloviny. Krátce po něm se pokoušel do pokutového území prodrat Plano, kterého za cenu faulu zastavil Son.
28'
Po delší době práce také pro hostujícího brankáře Cárdenase, který si s padajícím předmět dokázal poradit na jedničku. Poté přišel výhoz na kolegu Postiga.
27'
Třetí rohový kop hostujícího celku se nakonec snášel směrem od branky, načež se k němu dostal Son. Jeho nahrávka na Melera našla pouze nohu soupeře.
26'
Už to vypadalo, že by se do šance mohl dostat hostující Morales, jenomže na hranici pokutovému území se mu nepovedlo zpracovat míč. Levante vybojovalo roh.
25'
Posléze přišlo na řadu autové vhazování od pravé autové lajny, které si vzal na starost hostující Son. Malsa mu přispěchal na pomoc, načež mu dokázal narazit.
24'
Postupná akce Levante nakonec vedla k dalšímu střeleckému pokusu, o který se postaral hostující kapitán Morales. Ten po chybě Fernándeze mířil vedle tyče.
23'
Na útočné polovině si o nahrávku do volného prostoru řekl hostující Son, který poté vracel zpět ke středovému kruhu, kde se mu pro změnu nabídl Melero.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám žádnou branku nepřinesla. Sledujeme ale poměrně ofenzivní utkání, oba celky se střídají v držení míče.
20'
Individuálním průnikem se pokoušel prosadit křídelník Orellana, který si troufl na souboj jeden na jednoho proti Clercovi. Druhý jmenovaný byl ale úspěšnější.
19'
Moralesovi se povedlo zpracovat poměrně složitou nahrávku, načež si našel prostor k centrované nabídce do šestnáctky, kterou ovšem eliminoval Fernández.
18'
Levante tak mohlo kombinací uklidnit hru na vlastní polovině, do které se zapojila kompletní obranná čtveřice. Malsa nakonec přesně našel nohu Rochiny.
17'
Podél levé autové lajny si to namířil hostující Clerc, který se poté pokoušel nastartovat nevýrazně hrajícího Melera, jenomže nahrávka skončila až u Masipa.
16'
Z poměrně velké vzdálenosti od domácí branky zkoušel levačkou zakončit hostující Malsa. Jeho rána nakonec nebyla přesně, brankář Masip nemusel zasahovat.
15'
Hlavní sudí nyní na malý moment přerušil hru, načež běžel něco řešit s náhradníky na tribuně. Těžko říct, o co se jednalo, dost možná hrály roli roušky.
14'
Domácí se znovu poměrně jednoduše dostali k opačného pokutovému území. Tam to centrem pravou nohou zkoušel Plano, který našel nohu protihráče.
13'
Ven z branky musel hostující brankář Cárdenas, kterému se povedlo dostat se jako první k míči. Následoval výhoz na zcela osamoceného kolegu Rochinu.
12'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali další odkop od domácí branky. Zatím aktivně hrající André se nedokázal prosadit, jeho celek bude moci vhazovat.
11'
Z kopačky brankáře Masipa plachtil hodně dlouhý odkop, který si na opačné polovině pokoušel najít Guardiola. Ve vzdušném souboji ovšem uspěl zadák Postigo.
10'
U středového kruhu se do menších problémů dostal hostující Malsa, kterému se na opačné straně málem povedlo oslovit Rogera, který měl k míči daleko.
9'
Hosté si díky zvýšené aktivitě vybojovali další rohový kop, znovu z levé strany. Centr se tentokráte snesl na přední tyč, kde se povedlo zakročit Gonzálezovi.
8'
Levante se postupnou kombinací dostalo na útočnou polovinu, kde to centrem z levé strany zkoušel obránce Clerc, který ovšem našel pouze hlavu Hervíase.
7'
Hodně prostoru měl na rozehrávku domácí obránce Hervías, kterému se dalekonosným pasem povedlo nastartovat Andrého, jenž zakončoval přímo doprostřed branky.
6'
André se dostával do rychlostního souboje s Postigou, přičemž se nakonec protlačil do zakončení z velkého úhlu. To ovšem směřovalo pouze do boční sítě.
5'
Na pořadu dne byl úvodní rohový kop, který ovšem nepřinesl nic nebezpečného. Odraženého míče se tak chopil domácí Orellana, kterého zastavil soupeř.
4'
Na opačné straně se do pokutového území dokázal dostat Malsa, který si nakonec navedl míč na levou nohu, načež poprvé prověřil domácího brankáře Masipa.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali nákop na levou stranu, kam si nabíhal domácí Guardiola. Následná vzdušná nabídka skončila vedle branky Levante.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zprava doleva.
1'
Před zápasem minuta ticha za zesnulého Diega Maradonu.

Real Valladolid: Masip – Hervías, Fernández, Bruno González, Nacho Martínez – Orellana, Fede, Alcaraz, Plano – Guardiola, Maranhão.
Náhradníci: Roberto – Raúl García, Janko, Mesa, Jota, Weissman, T. Villa, Rubio, L. Pérez, Míchel, J. Sánchez, K. Pérez.

Levante UD: Cárdenas – Son, Vezo, Postigo, C. Clerc – Rochina, Malsa, Campaña, Morales – Martí, Melero.
Náhradníci: Koke – De Frutos, Coke, N. Vukčević, Rober, S. León, Miramón, Goméz, Toňo, Ó. Duarte, Radoja.

Levante UD

Hostující celek je na tom ještě hůře. Hosté tedy odehráli o utkání méně, ale po devíti zápasech mají na svém kontě pouze 7 bodů. Levante zatím pouze jednou vyhrálo, když porazilo 3:1 Osasunu. Z posledních čtyř kol hosté získali čtyři body, když čtyřikrát remizovali. V posledním kole hrálo Levante 1:1 s Elche.
Real Valladolid

Domácí celek se zatím v této sezoně trápí. Valladolid odehrál 10 utkání a získal v nich pouze 9 bodů. To zatím stačí na průběžné 17. místo, tedy poslední nesestupové. A to domácí zabrali až v posledních dvou kolech, ve kterých získali 6 bodů. Valladolid porazil 2:1 Bilbao a v posledním kole vyhrál 3:1 na hřišti Granady. Uvidíme, jak si domácí povedou dnes.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Španělská LaLiga má na programu další kolo a my budeme sledovat zápas Real Valladolid – Levante UD. Mírným favoritem je domácí celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.