La Liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valladolid : Real Sociedad - 13. září 2020   16:00

Valladolid
39' Míchel (Guardiola)
1:1
(1:0)
Real Sociedad
60' Roberto López
Valladolid
Masip – Moyano (C), Fernández, Bruno González, Nacho Martínez – Míchel (70. K. Pérez), Fede – Plano (70. Hervías), Orellana, Rubio (80. Weissman) – Guardiola.
Roberto – K. Pérez, Luismi, Weissman, Raúl García, Sánchez, L. Pérez, Hervías, T. Villa, Zalazar Martínez, Erenas.
Melero – Martínez, Alcoba
Estadio Municipal José Zorrilla (Valladolid)
Remiro – Gorosabel, A. Elustondo (C), D. Llorente, Muñoz – Portugués, Zubeldia, Merino, Roberto López (78. Oyarzabal) – Isak (78. Bautista), Barrenetxea (78. Januzaj).
Moyà, Zubiaurre – Januzaj, Guevara, Bautista, Lobete, Oyarzabal, Guridi, Le Normand, Sagnan, Navarro, Blasco.

Remíza je spravedlivá a odpovídá dění na hrací ploše. V prvním poločase měli více ze hry domácí, když jednou překonaného Remira zachránil spoluhráč hlavou na čáře a následně si hostující brankář dobře postavil bližší tyč proti ráně Orellany. Domácí šli do vedení po trefě Míchela, který si seběhl na přihrávku Guardioly a se zvednutou hlavou zakončil podél gólmana.

Ve druhém dějství naopak tvořili hru hosté. Těžiště hry bylo hlavně na jejich útočné polovině až se jim povedlo vyrovnat. Nutno podotknout, že tento gól si bude Masip hodně vyčítat. Roberto López rozehrál volný přímý kop levačkou z pravé strany přes Rubia ve zdi a míč směřoval doprostřed branky, kde se zdálo, že jej Masip chytne, jenže balón mu propadl mezi pravou rukou a tělem těsně za čáru. Ve zbytku zápasu měl San Sebastian převahu, ale další branku už nepřidal a s Valladolidem si tak na úvod španělské ligy body rozdělil.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 5:6. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 15:16.
90+5'
90+4'
Masip vykopl míč středem, ale ten zpracoval pouze hostující stoper hrudí.
90+3'
Mikel Oyarzabal (Real Sociedad) mířil při trestném kopu z pravé strany levačkou hodně vedle protější tyče.
90+2'
Moc nechybělo, aby si Nacho Martínez vstřelil hlavou u pravé tyče vlastní branku, když chtěl poslat míč do náruče brankáře Masipa.
90+1'
Fede (Real Valladolid) se dotkl míče na levé straně rukou, hosté rozehrávají z vlastní obranné poloviny, u balónu Diego Llorente.
90+1'
Rozhodčí Melero přidal čtyři minuty.
90'
Nebezpečný centr Kikeho Péreze z levé strany skončil vedle delší tyčky.
89'
Guardiola se snažil o nahrávku křížem přes obránce na pravou stranu. Domácí posléze sevřeli protivníka, ale po centru na dlouhou tyč nepustili beci k míči Orellanu.
88'
Sergi Guardiola (Real Valladolid) byl na levé straně v ofsajdu a radši pustil míč až do vápna k brankáři Remirovi.
87'
Jordi Masip (Real Valladolid) nezasahoval. Rozhodčí ještě kontroluje, zda je po souboji ve vápně v pořádku hostující Jon Bautista.
86'
Hosté budou zahrávat roh z levé strany.
85'
Sergi Guardiola (Real Valladolid) našel centrem pravačkou z levé strany jen hlavu obránce u zadní tyče a následoval útočný faul domácího mužstva.
84'
Fabián Orellana (Real Valladolid) se pustil do útoku po levé straně a vyřadil ze hry prvního beka, posléze jej zastavil další obránce na první tyči.
83'
Javi Moyano (Real Valladolid) uklidil ve skluzu nahrávku po levé straně do autu.
82'
Cristian Portugués (Real Sociedad) si pomáhal rukama při autu z pravé strany na bližší tyč, pokračovalo se a proti přízemní schované střele se přesunul Masip k přední tyči.
81'
Fabián Orellana (Real Valladolid) zasáhl z levé strany rukama do obličeje Portuguése přímo před zraky pomezního rozhodčího, ale nepískalo se.
81'
Cristian Portugués (Real Sociedad) vyl zdvojený na pravé straně, ale hosté ještě budou vhazovat.
80'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Waldo Rubio, přichází Shon Zalman Weissman.
80'
Adnan Januzaj (Real Sociedad) si hned postavil míč při standardce z pravé strany, ale ta se mu směrem vedle zadní tyče vůbec nepovedla.
79'
Konec přestávky.
78'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Roberto López, přichází Mikel Oyarzabal.
78'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Ander Barrenetxea, přichází Adnan Januzaj.
78'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Jon Bautista.
76'
Opět pauza na občerstvení, stejně jako v prvním poločase.
75'
Cristian Portugués (Real Sociedad) měl daleko k balónu na pravé straně.
74'
Domácí rozehrávají a zapojili do kombinace také Masipa.
73'
Isako dostal nahrávku do běhu na pravou stranu a sklepl na Portuguése, následně vypálil Roberto López levačkou mimo branku.
73'
Adnan Januzaj (Real Sociedad) půjde za chvíli na trávník.
72'
Fabián Orellana stáčel rohový kop ke vzdálenější tyči, ale Álex Remiro vyboxoval balón pravou rukou.
71'
Waldo Rubio (Real Valladolid) přenesl hru křížem zleva a při centru zprava na zadní tyč měl Elustondo, co dělat, aby poslal balón do bezpečí před hlavou Guardioly.
70'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Óscar Plano, přichází Pablo Hervías.
70'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Míchel, přichází Kike Pérez.
69'
Joaquin Fernández (Real Valladolid) bude hrát pod hrozbu vyloučení, když držel rukama na ose hřiště Isaka.
68'
Roberto López (Real Sociedad) kroutil balón na bližší tyč, tam byl bránící fotbalista.
67'
Real Valladolid nerozehrál ideálně a Andoni Gorosabel se pustil na pravé straně do tří hráčů až jej podrazil jeden z nich.
66'
Roberto López (Real Sociedad) nezpracoval balón v pravé polovině vápna a rozehrát může Jordi Masip.
65'
Waldo Rubio (Real Valladolid) byl na pozici posledního beka na polovině hřiště a jeho zákrok byl až moc důrazný, prohlédl si žlutou kartu. Domácí fotbalisté s výrokem hlavního rozhodčího nesouhlasili.
64'
Po narážečce následoval Guardiolův centr z levé strany, s tím obrana neměla problémy.
64'
Centrem z levé strany trefuje Guardiola Llorenteho a balón se odráží na roh.
63'
Tak uvidíme, jestli srovnávací branka ovlivní psychiku domácích fotbalistů a Masipa. Nejde o to, že padla, ale jakým způsobem padla.
62'
Aritz Elustondo (Real Sociedad) potrestán žlutou kartou za zásah z pravé strany do nohy Guardioly.
60'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Tak tohle si Masip za rámeček opravdu nedá! ROBERTO LÓPEZ rozehrál volný přímý kop levačkou z pravé strany přes Rubia ve zdi a míč směřoval doprostřed branky, kde se zdálo, že jej Masip chytne, jenže balón mu propadl mezi pravou rukou a tělem těsně za čáru a hrubka domácího brankáře znamená vyrovnání.
60'
Při narážečce na pravé straně došlo k faulu na Portuguéese, který je ve druhém poločase hodně aktivní.
58'
Sergi Guardiola (Real Valladolid) byl podle svého názoru bráněn nedovoleně na levé straně u postranní čáry, v tom se s rozhodčím Melerem neshodl.
57'
Aritz Elustondo (Real Sociedad) si naskočil na zadní tyči, ale poslal na zem Fernándeze.
57'
Roh z levé strany proti domácím.
56'
Javi Moyano (Real Valladolid) odkopl míč z pravé strany do autu, následně se dožadoval Míchel odpískání faulu na svou osobu.
55'
Hosté se snaží prosadit, ale zatím kombinují jen před vápnem soupeře.
54'
Aritz Elustondo (Real Sociedad) odvrátil oba centry, ten druhý poslal do ohně Rubio pravačkou z levé strany.
53'
Cristian Portugués (Real Sociedad) je nyní všude, teď si pomohl faulem z pravé strany na Fedeho.
52'
Cristian Portugués (Real Sociedad) centroval jen vedle druhé tyče.
51'
Cristian Portugués (Real Sociedad) byl držený na pravé straně Nachem Martínezem a ten vidí žlutou kartu.
50'
Nacho Martínez (Real Valladolid) vystoupil z levé strany a posunul balón do autu, krátce poté byl Orellana faulován zprava Zubeldiou.
49'
Bruno González (Real Valladolid) se odpoutal od beka na delší tyči, ale hlavičkoval nad branku.
48'
Rubio vytěžil ze souboje s Elustondem roh z pravé strany.
48'
Aihen Muñoz (Real Sociedad) to zkusil ze střední vzdálenosti a levé strany, rána to nebyla vůbec špatná a přistála vedle zadní tyče.
47'
Jordi Masip (Real Valladolid) si zakřičel při centru z levé strany a obránci pustili balón do jeho rukavic.
46'
První poločas nenabídl žádnou strhující podívanou. Hosté nepředvedli směrem dopředu prakticky vůbec nic. To domácí měli více šancí. Jednou už Remiro překonaný a zachránila jej hlava obránce na brankové čáře. Pak si dobře postavil přední tyč proti ráně Míchela z levé strany. Ten nakonec otevřel skóre zápasu ve 39. minutě, když využil toho, že Guardiola obešel obránce a navíc na penaltě zaváhali dva bránící fotbalisté, takže Míchel uklízel s přehledem na svou levou stranou.
Ofsajdy – 1:1
45+5'
45+4'
Pískáno v neprospěch hostů a Masip má dost času na nákop z pravé strany.
45+3'
Ander Barrenetxea (Real Sociedad) udělal kličku na levé straně Moyanovi, ale posléze fauloval rukama v šestnáctce soupeře.
45+3'
Ander Barrenetxea (Real Sociedad) vracel míč z levé strany do vápna, ale Nacho Martínez zakročil u vzdálenější tyče.
45+2'
Domácí presovali zleva proti Remirovi, ten rozehrál na pravou stranu.
45+1'
Nastavují se čtyři minuty!
45'
Navíc faulovaný hráč byl ještě ošetřovaný. Ale vrátí se určitě do boje.
44'
Za šlapák na pravou nohu protihráče dostává Míchel (Real Valladolid) žlutou kartu.
44'
Po faulu z pravé strany se Nacho Martínez svíjí na trávníku, ale nebude zapotřebí ani ošetření.
43'
Domácí včas přistupovali k soupeřům až Guardiola rozjel na středu hřiště kontr, následně roztáhl hru na pravou stranu na Orellanu, ale hosté se stačili vrátit pod míč.
42'
Míchel pracoval nedovoleně rukama na levé straně na polovině hřiště.
42'
Cristian Portugués (Real Sociedad) poslal až moc dlouhou nahrávku na levou stranu a míč skončil za brankou domácího celku.
39'
Real Valladolid právě vstřelil branku!
Guardiola obešel obránce Munoze na pravé straně a Llorente ho už nechytil, nahrál tak zhruba na střed, kde dva hráči neubránili MÍCHELA. Ten zvedl hlavu a střelou po zemi do levé poloviny brány otevírá skóre zápasu.
39'
Míchel fauloval z pravé strany a hosté dostali výhodu, jenže nezafungovala jim přechodová fáze.
38'
Hosté to zkusili středem své útočné poloviny, ale to nepřineslo nic zásadního. Vzápětí si na pravé straně vynutil faul domácí Míchel, když jej rukama stáhl na trávník Ander Barrenetxea.
37'
Isako si našel centr z levé strany od Barrenetxey pod sebe a z voleje vypálil u bližší tyče vedle brány.
36'
Portugés nedosáhl na nahrávku lobem z levé strany na střed a balón si potom pohlídal Masip.
36'
Střela Zubeldii ze střední vzdálenosti letěla výrazně mimo domácí branku a míč si tak bere brankář Masip.
35'
Munoz vzal aut z levé strany, narazil si, ale neprosadil se přes pravého obránce.
34'
Hvizd španělského hlavního rozhodčího značí, že se bude opět hrát. Někteří hráči si o pauze dali mokrý ručník kolem krku.
32'
Rozhodčí Melero poskytl oběma celkům pauzu na občerstvení.
31'
Typický obrázek posledních minut – San Sebastian si přihrává na polovině hrací plochy.
30'
Ander Barrenetxea (Real Sociedad) dostal při rozehrávce na pravé straně nahrávku na dlouhou nohu a nezpracoval ji.
29'
Moyano vzal aut z pravé strany, ale hosté se bez potíží ubránili následnému centru z křídla.
28'
Domácí nadále běhají bez balónu a hosté mají míč na svých kopačkách. Snaží se změnit skutečnost, že zatím ani jednou nezakončili na branku v tomto střetnutí.
27'
Hostující celek drží míč na vlastní obranné polovině a nikam nespěchá.
26'
Domácí pouze odevzdali míč na levou stranu, kde Gorosabel pouštěl balón na kopačku brankáře Remira.
25'
Real Valladolid má o něco lepší útočnou fázi a zatím měl blíže k dosažení úvodního gólu utkání.
24'
Masip vykopl míč na pravou stranu, ale Moyano prohrál hlavičkový souboj s Munozem a balón tak vlastní hostující fotbalisté.
23'
Remiro zvolil rozehrávku nakrátko na levou stranu, domácí vysunuli presink, ale bez úspěchu.
21'
Masip byl u přihrávky do běhu z pravé strany na Portugése včas a ještě jej zmiňovaný hostující fotbalista fauloval nohou.
20'
Míchel (Real Valladolid) odmítl souboj jeden na jednoho v levé polovině vápna a hosté měli kliku, protože jeho ránu zastavila bližší tyč!
19'
Remiro úhel Orrelanovi z pravé strany, ten se zbavil hezky beka a při dorážce zleva už byl hostující brankář překonaný, jenže zachránila jej hlava obránce na brankové čáře!
18'
Při centru z pravého křídla pokryla domácí defenziva Isaka a Masip stáhl balón do koše.
17'
Míč padal tak dlouho až přistál na horní síti a vykopávat bude Masip.
16'
Bruno González (Real Valladolid) vyskočil z pozice stopera na záda Isaka a zazněl hvizd sudího Melera.
15'
Nechybělo mnoho, aby domácí přehodili z levé strany na zadní tyč brankáře Remira. Ten měl, co dělat, aby nataženou levou rukou vyrazil balón nad sebe.
14'
Míchel kopl trestný kop přes jednoho hráče ve vzdi na vzdálenější tyč, tam byly pouze černé dresy.
13'
To je hodně dobrá pozice pro domácí celek a může za to faul Barrenetxey na Guardiolu, zkrácený roh zprava.
13'
Domácí volí postupný útok pravou stranou, vhazuje Moyano.
11'
Óscar Plano (Real Valladolid) zakončoval u přední tyče hlavou o zem mimo branku.
10'
Rozhodčí pískl správně tvrdý skluz z pravé strany na nohu Nacha Martíneze.
9'
Roberto López (Real Sociedad) posadil rohový kop pouze na hlavu bránícího fotbalisty a následně byl na hranici malého vápna pískaný útočný faul rukama.
8'
Ander Barrenetxea (Real Sociedad) se nedostal k přetaženému centru z pravé strany na zadní tyči, kde zasáhl Moyano. Bude se kopat roh.
7'
Přímo před zraky rozhodčího Melera došlo k nedovolenému zákroku Míchela na hranici středového kruhu.
6'
Domácí akci ukončil ofsajd.
5'
Jordi Masip (Real Valladolid) se přesouval k bližší tyči proti střele rozběhnutého Baarentxey z praév strany, ale míč dopadl do boční sítě.
4'
Javi Moyano byl dohraný z levé strany u lajny v rozporu s fotbalovými zákony.
3'
Domácí zahrávali standardku z pravé strany, ale prodloužený míč chytil snadno Álex Remiro.
2'
Alexander Isak (Real Sociedad) se na ose hrací plochy nacházel v ofsajdu.
1'
Real Valladolid hraje v pruhovaném, Real Sociedad v černém.
1'
Španělsko bylo jednou ze zemí, kde se dohrávala nejvyšší fotbalová soutěž v uplynulé sezoně. Valladolid si v červnu nevedl špatně a za zmínku stojí, že dokázal remizovat se Sevillou, vítězem Evropské ligy. Tím tak překazil plány Tomáše Vaclíka na 100. čisté konto a vstup do Klubu ligových brankářů. Výborně si vedl také na půdě dalšího předního španělského mužstva, a sice Atlética Madrid, kde ve vyrovnaném utkání padl až brankou Vitola z 81. minuty.
Poslední sezona
Real Valladolid má před sebou třetí sezonu v řadě v LaLize. V předchozích dvou skončil na šestnáctém, respektive třináctém místě. Loni nasbíral v osmatřiceti odehraných zápasech celkem dvaačtyřicet bodů se šestibodovým náskokem na osmnácté, tedy první sestupující Leganes.

To Real Sociedad měl v létě mnohem příjemnější starosti a do posledního kola se rval o evropské poháry. Nakonec se po třech sezonách vrátí do pohárové Evropy a zahraje si základní skupinu Evropské ligy. V konečném účtování totiž skončil šestý před Granadou kvůli lepším vzájemným duelům. Poháry si zajistil remízou v závěrečném kole na hřišti Atlética Madrid. Pokud by prohrál, tak by samozřejmě šla do pohárů Granada. Té nebyla nic platná výhra 4:0 nad Bilbaem.
Překvapivé rozhodnutí španělské legendy
Největší posilou San Sebastianu před letošní sezonou je čtyřiadvacetiletý záložník David Silva, který po deseti letech, čtyřech titulech a 436 zápasech svlékl dres Manchesteru City aniž by dosáhl na vytoužený pohár pro vítěze Ligy mistrů. Silva se nepochybně zapsal do historie klubu. Vždyť před Etihad Stadium bude brzy stát jeho socha. Španělská legenda byla spojována hlavně s Laziem Řím a v hlavním italském městě brali v jednu chvíli jeho přestup za hotovou věc. Vedení klubu mu slíbilo plat 4 miliony eur za sezonu na tři roky. Jenže těsně před podpisem začal Silva Lazio ignorovat a vyhlásil komunikační embargo. Načež se zástupci římského týmu z webových stránek San Sebastianu dozvěděli důvod... V Laziu nemůžou Silvovi přijít na jméno. Dodejme, že v San Sebastianu by měl nahradit Nora Ödegaarda, který se vrátil z hostování do Realu Madrid.

Majitelem dvojnásobný mistr světa
V srpnu 2018 koupil Real Valladolid slavný Brazilec Ronaldo, který v letech 1994 a 2002 vyhrál světový šampionát. Valladolid tehdy postoupil do nejvyšší španělské soutěž, přitom čtyři roky hrál o patro níže. Ronaldo prohlásil, že tímto započala nová éra klubu.