La Liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : Eibar - 19. září 2020   16:00

Villarreal
63' G. Moreno (Chukwueze) • 70' Alcácer
2:1
(0:0)
Eibar
50' Kike García  (Expósito)
Villarreal
Asenjo – M. Gaspar (C), Albiol (78. Chakla), P. Torres, Pedraza (58. Estupiñán) – Chukwueze (85. Kubo), Parejo, Coquelin (58. Iborra), Moisés Gómez – G. Moreno, Alcácer (85. Trigueros).
Figueroa – Martínez, Masso
Estadio de la Cerámica (Villarreal)
Eibar
Dmitrović – R. Correa, P. Oliveira, Bigas, Rafa (84. Kévin Rodrígues) – Recio (84. Kądzior), S. Álvarez (89. Quique), Expósito – P. León (69. Atienza), Kike García (C) (84. Enrich), Inuj.
Y. Rodríguez – Burgos, Atienza, Enrich, Kądzior, J. A. Martínez, Muto, Quique, Tejero, Eñaut, Kévin Rodrígues, Dufur.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 7:6. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 9:5. Fauly: 5:12.
Villarreal ve druhém kole španělské La Ligy potvrdil roli favorita, na domácím stadiónu porazil Eibar 2:1. Avšak vítězství se nerodilo vůbec lehce. Hosté totiž v 50. minutě získali vedení na svou stranu, samostatný únik zakončil kličkou a střelou do prázdné brány Kike García. Žlutá ponorka vyrovnala v 63. minutě zásluhou aktivitou hýřícího Gerarda Morena, jenž se zbavil Bigase a křižnou střelou vyrovnal. Obrat dokonal druhý z útočníků Paco Alcácer. V krkolomné pozici dokázal zachovat chladnou hlavu a v pádu dokázal překonat marně padajícího brankáře. Eibar bojoval o vyrovnání, avšak domácí defenziva si tři body pohlídala.
90+6'
90+5'
S Emeryho družinou to vypadá velmi dobře. Na světelné tabuli ubíhají poslední vteřinky utkání, hráči ve žlutém kombinují na vlastní polovině.
90+4'
Roh Eibaru vůbec nevyšel. Žlutá ponorka pohlídala vysoký centr na zadní tyč s přehledem, nejvýše vyskočil stoper Pau Francisco Torres.
90+3'
Smyčka kolem velkého vápna Villarrealu se utahuje víc a víc. Zakončení Kevina Rodriguese z hranice šestnáctky Asenjo vyrazil na roh.
90+2'
Přes Estupiňána a Enricha doputoval balón k Expositóvi. Jeho polostřelu dokázala pozorná defenziva domácích včas zblokovat.
90+1'
Eibar útočí ze všech sil. Tentokráte jsme měli možnost vidět centr z levé strany, po němž Enrich hlavičkoval o pár čísel vedle levé tyče.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec zákldní hrací doby pět minut.
89'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Sergio Álvarez, přichází Quique.
89'
Rychlý protiútok táhl pravou lajnou Gerard Moreno. V blízkosti praporku poslal přízemní centr na Kuba, projektil mladého Japonce proletěl vedle.
88'
Dobrá práce Sergia Asenja, který v ideální okamžik vystartoval proti centru z levé strany. Balón schoval do koše.
87'
Ricardo Correa selhal při postupné kombinaci. Měl dost času i prostoru, přesto poslal přihrávku mimo hrací plochu.
86'
Hosté vyzkoušeli štěstí vzduchem. Eduardo Expósito odcentroval z pravé strany, Sergi Enrich přes dvojici stoperů nezakončil.
85'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Paco Alcácer, přichází Manu Trigueros.
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Samuel Chukwueze, přichází Takefusa Kubo.
84'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Recio, přichází Damian Kądzior.
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Rafa, přichází Kévin Rodrígues.
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Kike García, přichází Sergi Enrich.
83'
Domácí nechávají kombinovat soupeře, který má se zahuštěnou defenzivou soupeře velké problémy. Kolem šestnáctky není kudy projít.
82'
Což nakonec byla možná riskantnější varianta, než kdyby šel dopředu. Protože gólmanovi selahlo zpracování a před Reciem odkopával na poslední chvíli.
81'
Domácí už nikam nespěchají. Mario Gaspar mohl v klidu pokračovat v pohybu vpřed, ale raději zastavil a poslal malou domů Asenjovi.
80'
Máme před sebou poslední desetiminutovku základní hrací doby. Žlutá ponorka zvládla obrátit vývoj střetnutí ve svůj prospěch, Eibar bude usilovat ještě alespoň o vyrovnání.
79'
Marko Dmitrović předvedl snad první slabší chvilku v utkání, když mu vypadla z rukavic hlavička Alcácera. Před dotírajícím Morenem stihl zalehnout balón.
78'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Raúl Albiol, přichází Sofian Chakla.
77'
Zápas pokračuje. A to na obranné polovině Villarrealu, kde začínají kombinovat fotbalisté ve žlutých dresech.
76'
Trenér Medilibar je viditelně nespokojený s hrou svých svěřemců v posledních minutách. Eibar ještě určitě nesložil zbraně.
75'
Arbitr posílá i ve druhé půli oba celky na drobné občerstvení. V největší permanenci jsou teď domácí lékaři, kteří spravují Albiola.
74'
Levé křídlo Eibaru je v pořádku na nohou, naopak Albiolovi se spustila krev z nosu. Zatím těžko říci, co bylo příčinou.
73'
Obrovské štěstí stálo při Asenjovi. Gólman chybně vystartoval dopředu, ve výskoku sestřelil Inuje. Tady by se dalo mluvit o červené kartě, pokud by Japonec nebyl v ofsajdu.
72'
Pomezní okamžitě po gólu zvedl praporek na znamení ofsajdu. Po přezkoumání VARem však hlavní rozhodčí musel gól uznat, za Alcácerem totiž stál ještě Correa.
70'
Villarreal právě vstřelil branku!
Obrat dokonán, Žlutá ponorka vede! Prosadil se i druhý z útočníků, a sice PACO ALCÁCER, jenž si při přihrávce pohlídal ofsajdovou past. Při kličce se mu zamotal balón mezi nohama, ale Španěl si poradil parádně, v pádu poslal míč do soupeřovy svatyně.
70'
Kdo by čekal, že Eibar zavře vlastní šestnáctku a půjdu pro bod, ten by byl na velkém omylu. Hosté pokračují v aktivním pojetí hry, v posledních minutách jsou dokonce lepším týmem.
70'
Ofsajdů je oproti první půli podstatně méně, tohle byl teprve první v rámci druhého poločasu. Nachytat se nechal Eduardo Expósito.
70'
Po jednom ze soubojů zůstal na trávníku sedět Takaši Inuj. Spoluhráči balón nezakopli, pokračovali v akci, dalekonosná rána Bigase minula bránu.
69'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Pedro León, přichází Miguel Atienza.
68'
Středopolař Parejo ve své bohaté kariéře určitě kopl již množství lepších rohů. V tomto případě poslal míč přímo na Dmitroviće.
67'
Samuel Chukwueze ukazuje skvělou rychlost, horší je jeho technika. Te´d ovšem nigérijský záložník dokázal vybojovat roh.
66'
Pedro León si šel pro rohový kop, který ovšem nevybojoval. Chtěl nastřeli Albiola, jenže ten šikovně uhnul, čímž pustil míč ke gólmanovi.
65'
Začínáme prakticky zase od nuly, oba celky jsou na stejné úrovni. Psychicky posilnění však vzhledem k vývoji budou určitě domácí.
63'
Konečně se dočkal! GERARD MORENO dal gól z ofsajdu, několik dalších šancí zahodil, ale nyní už mu zásah nikdo nevezme. Španělský útočník se krásnou kličkou ve vápně zbavil Bigase a křižnou přízemní střelou překonal bezmocného Dmitroviće.
63'
Mizerně rozehraná standardka v podání Leóna, který napálil jediného protivníka stojícího ve zdi. Villarreal může pokračovat v honbě za vyrovnáním.
62'
Obranný zákrok Danimu Parejovi vůbec nevyšel. Prakticky naslepo pravačkou míč minul, místo toho zasáhl do lýtka jednoho z protihráčů.
61'
Pervis Estupiñán se neuvedl v příliš pozitivním světle. U lajny měl dostatek času i prostoru na rozehrávku, přesto trefil soupeře.
60'
Máme za sebou hodinu zápasu, který se zatím vyvíjí proti papírovým předpokladům. Domácí jsou sice aktivnějším týmem, ale prohrávají.
59'
Domácí si určitě musejí dávat velký pozor na rychlé brejky soupeře. Jeden takový podnikl León, jenž ve finále nepřesně hledal Kikeho.
58'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Francis Coquelin, přichází Vicente Iborra.
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Alfonso Pedraza, přichází Pervis Estupiñán.
57'
Paco Alcácer chtěl hlavičkovat, což se mu podařilo, ale přitom ještě zasáhl do hlavy i Oliveiru. Ten zůstává ležet na zemi.
56'
Tlak Žluté ponorky pokračuje. Dani Parejo si na středu narazil s Albiolem a vzápětí vypálil tvrdou ránu z dvaceti metrů. O kousek vedle pravé tyče.
55'
Marko Dmitrović po chvilce zase ukázal výborné reflexy. Z hranice šestnáctky na něj vyslal ránu Parejo, gólman vytěsnil míč nad horní tyč.
54'
Hosté se i nadále snaží hrát dopředu, což je určitě sympatické. Odvážný León vyzval k souboji Torrese, z pěkné akce vytěžil aut.
53'
A zase ten Moreno. Španěl obdržel výborný centr přesně do nohy. Měl dostatek prostoru, přesto zvolil zakončení z jedničky. Balón vyletěl vysoko nad.
52'
Žlutá ponorka je po většinu času aktivnějším týmem, avšak nyní bude muset dohánět. Eibar skóroval ze své čtvrté střely na bránu.
50'
Eibar právě vstřelil branku!
Dokonale zafungovalo otřepané pravidlo "nedáš-dostaneš!" Expósito vyslal do úniku KIKEHO GARCÍU, který potvrdil roli zabijáka. Asenjovi udělal úspěšnou kličku na levou stranu, následně poslal míč neomylně do prázdné brány.
50'
Sám Parejo se chopil rozehrání standardky. A balón kopl skvěle! Poslal jej na osamoceného Albiola, jenž pravačkou poslal kulatý nesmysl kousek vedle levé části brankové konstrukce.
49'
Budeme sledovat první, opravdu nebezpečnou standardku v utkání. Důvodem je tvrdý skluz Álvareze, kterým sundal k zemi Pareja.
48'
Gerard Moreno zoufale bojuje o gól, ale dnes mu vůbec není přáno. Útočník výborně přehodil vyběhnuvšího gólmana, za něhož zaskočil stoper Bigas.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal pro druhý poločas žádnou změnu v sestavě. Oba celky pokračují v původním rozpoložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:05.
Po prvním poločase zápasu mezi Villarrealem a Eibarem panuje na Estadiu de la Ceramica bezbrankový stav. Přitom jeden gól padl, a to už v 10. minutě, ale zásah Morena nemohl platit pro ofsajd. Své šance si vytvořili i hosté, avšak Inuje i Expósita vychytal Asenjo. Do druhého půle jsou šance na vítězství otevřené pro obě strany.
45+4'
45+3'
Poslední akce první půle patřila Žluté ponorce. Gerard Moreno hledal napříč celým vápnem Alcácera, jehož dobře pohlídal stoper Bigas.
45+2'
Bojovnost Robertu Correovi přinesla kýžené ovoce. Pravý bek ve zdánlivě ztracené situaci ještě šel do skluzu, díky čemuž získal standardku v podobě rohu.
45+1'
Samuel Chukwueze zase smutně běží na vlastní polovinu, protože při snaze o pokračování v rychlém brejku zase selhal při hlídání pozice vůči obranné linii soupeře. Ofsajd.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu tři minuty.
44'
Centr na přední tyč Expósitovi vůbec nevyšel. Raúl Albiol celou situaci kontroloval, osamocený poslal hlavičkou kulatý nesmysl mimo hrací plochu.
43'
Navzdory přečíslení si Pedro León poradil skvěle. U praporku nastřelil do pravé noho clonícího Pedrazu, čímž vybojoval rohový kop.
42'
Emeryho družina chtěla penaltu, avšak u sudího nepochodila. Torres sice poslal Alcácera k zemi, jako první ovšem hrál míč.
41'
Přetažený centr z přímého kopu doplachtil ke Correovi. Ten musel hrát pod tlakem, balón nacentroval přímo do Asenjových rukavic.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se gólu nebo půjdou celky do kabin za bezbrankového stavu?
39'
Žlutá karta putuje rovněž do domácích řad. Potrestaným hráčem se stal Francis Coquelin, jenž udeřil Inuje loktem do hlavy.
38'
A další postavení mimo hru. Samuel Chukwueze patří mezi velmi rychlé hráče, o čemž se přesvědčil i Torres. Než přihrál, byl jeho spoluhráč v ofsajdu.
37'
Sergio Asenjo drží nulu na svém kontě! Eduardo Expósito vyslal z kroku zajímavý pokus směřující k levé tyči, gólman ovšem vystrčil pravou ruku a zabránil míči v cestě do sítě.
36'
Tento zápas je zatím plná ofsajdů. Praporek nad hlavu vyletěl už posedmé, za obrannou linií Eibaru se zapomněl Paco Alcácer.
35'
Forward Moreno tentokráte v roli nahrávajícího fotbalisty. Průnikovým pasem posunul dopředu Coquelina, přízemní střelu snadno zblokoval Oliveira.
34'
Oba trenéři samozřejmě využívají krátkého brejku k udílení nových taktických pokynů vycházejících z toho, co zatím mohli sledovat.
33'
Hlavní rozhodčí nařizuje pauzu na občerstvení. Tato přestávka byla zavedena bezprostředně po znovubnovení fotbalových soutěží. Ve Španělsku se přenesla i do nového ročníku.
32'
Žlutá ponorka je přeci jen o něco aktivnější než outsider z Eibaru. Zprava přišel centr od Chukwuezeho, Dmitrović boxoval mimo šestnáctku.
31'
Gerard Moreno dnes doslova hýří aktivitou. Španělský útočník znovu zaběhl za obranu, tentokráte ale minul. I v případě zásahu by ovšem znovu přišel do hry VAR, Moreno stál opět v postavení mimo hru.
30'
Půl hodina z utkání je pryč. Zatím sledujeme vyrovnané utkání, které již nabídlo jednu branku, která však kvůli ofsajdovému postavení Morena nemohla platit.
29'
Ofsajdová past sklapla včas. Takaši Inuj viitelně očekával pas za obranu dříve, Eduardo Expósito prováhal ideální moment.
28'
Dění hry probíhá momentálně ve středu hřiště. Více presink vysunul Paco Alcácer, jenž ve finále nedovoleně atakoval Correu.
27'
Skvělá práce hostujícího strážce svatyně. Marko Dmitrović vystartoval proti Alcácerovi, jemuž odkopl balón přímo před nosem.
26'
Standardku rozehrál Dani Parejo na krátko, k centru nebo přímému zakončení to ještě nebylo. Nová kombinační akce začíná u domácích stoperů.
25'
Paco Alcácer se zachoval nesobecky, což ovšem způsobilo více škody než užitku. Forward mohl střílet z úhlu, místo toho hledal ještě Morena, který byl dobře pokryt Bigasem.
24'
První žlutou kartu v utkání si pěkně zblízka prohlédl Recio. Středopolař na polovině hřiště tvrdě zajel do Morena, jenž v té době dávno seděl na zemi.
23'
Velká šance Eibaru, skóre zůstává bezbrankové! Po levé straně utekl protihráčům Takaši Inuj, Japonec ale z bezprostřední blízkosti Asenja neprostřelil!
22'
Situace podobná prvnímu neregulérnímu gólu. Gaspar hledal přízemním pasem Morena, jemuž z pod kopačky vykopl míč skluzující Oliveira.
21'
Dlouhý hod Correyprodlužoval za sebe Recio. K míči se probojoval Leon, sám proti třem měl ale minimální šanci na úspěch.
20'
Svěřenci kouče Emeryho zkoušejí koučovu trpělivost. Mario Gaspar pomalým pasem vystavil velkému riziku Torrese, ten odkopával před hladovým Kikem do zámezí.
19'
Mizerná rozehrávka autu v podání Eibaru. Rafa hodil balón Álvarezovi, který mu z jedničky míč vrátil. Ale už do ofsajdu.
18'
Hodně slabý odkop Sergia Asenja, který sotva doletěl na polovinu hřiště. Paco Alcácer v hlavičkovém střetu přetlačil Bigase.
17'
Mario Gaspar riskoval, nakonec vše dopadlo v jeho prospěch. Lebý bek si dal před balón tělo, Sergio Álvarez ho nedovoleně povalil na trávník.
16'
Dlouhý nákop Daniho Pareja hledal Gerarda Morena. Útočník byl v rachlém pohybu směrem vpřed, Oliveira odhlavičkoval doslova v poslední chvíli.
15'
Z důvodu krvavého zranění pochopitelně musí opustit hřiště, domácí mužstvo musí na malý moment hrát bez svého obránce. Více do defenzivy se stáhl Coquelin.
14'
Na trávníku zůstal ležet Pau Francisco Torres. Stoper po hlavičce od kapitána soupeře dostal úder do nosu, z kterého se mu spustila krev.
13'
Útočí i Eibar. Eduardo Expósito si vyměnil míč s Leonem, aby vzápětí odcentroval na hlavu Kikeho, který mířil přímo do Asenja.
12'
Villarreal se nenechal rozhodit odvolaným gólem, okamžitě podniká další snahu o vstřelení regulérného zásahu. Parejo pálil z halfvoleje těsně nad.
11'
Ofsajdová pozice forwarda byla poměrně jasná, proto je s podivem, že pomezní rozhodčí tuto situaci neviděl. Naštěstí existuje VAR.
10'
Domácí se z vedení radovali jenom krátce! Gaspar sice krásným přízemním centrem uvolnil Gerarda Morena, jenž střelou k levé tyči prostřelil gólmana, jenže v době nahrávky již byl za posledním obráncem.
9'
Hra se vyrovnala, borci Eibaru konečně začali přemýšlet a snažit se také o nějakou konstruktivnější rozehrávku. Alvarezv souboji jeden na jednoho proti Gasparovi neuspěl.
8'
Na pravé straně dostal poměrně hodně volného prostoru Recio. Následoval centr do pokutového území, kapitán Kike střílel do padajícího Albiola.
7'
První kontr hostů táhl levou lajnou Rafa. Protugalský bek prošel přes dva protihráče, načež vystřelil do pozičně dobře postaveného Torrese.
6'
Nyní situaci uklidňuje gólman Marko Dmitrović, jenž výborně vystihl úmysl Pareja a u kulatého nesmyslu byl dříve než sprintující Alcácer.
5'
Takže pokračujeme bez faulu na jedné, či druhé straně. Hráči Žluté ponorky zatím na balónu dominují, protivníka nechali prakticky jenom rozehrát.
4'
Hlavní rozhodčí foukl do píšťalku a vše nasvědčovalo tomu, že se bude kopat penalta! Jenže faulovaný Moreno byl v době přihrávky v ofsajdovém postavení.
3'
Domácí fotbalisté začínají ve velkém stylu. Rychlým presinkem získali balón pro sebe a už kombinují na útočné polovině soupeře.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních žlutých dresech. Hosté z Eibaru do 2. kole španělské La Ligy oblékli dresy barvy modré.
1'

Villarreal CF: Asenjo – M. Gaspar (C), Albiol, P. Torres, Pedraza – Chukwueze, Parejo, Coquelin, Moisés Gómez – G. Moreno, Alcácer.
Náhradníci: Rulli – Baena, J. Costa, Chakla, Iborra, Kubo, Ra. Funes Mori, Ontiveros, Niño, Raba, Trigueros, Estupiñán.

SD Eibar: Dmitrović – R. Correa, P. Oliveira, Bigas, Rafa – Recio, S. Álvarez, Expósito – P. León, Kike García (C), Inuj.
Náhradníci: Y. Rodríguez – Burgos, Atienza, Enrich, Kądzior, J. A. Martínez, Muto, Quique, Tejero, Eñaut, Kévin Rodrígues.

Rozhodčí: Figueroa – Martínez, Masso.
SD Eibar

Fotbalisté Eibaru mohou být s průběhem uplynulého ročníku španělské nejvyšší ligy rovněž spokojeni. Primární cíl nesestoupit se podařilo vyplnit i s mírnou rezervou, Mendilibarova družina obsadila solidní čtrnáctou pozici. Eibar sehrál čtyři přípravná utkání. Jednou vyhrál, dvakrát remizoval, jednou prohrál. V prvním zápase La Ligy mu los postavil do cestu Celtu Vigu, s níž uhrál bezbrankovou remízu.
Villarreal CF

Villarreal má za sebou povedenou sezónu, v níž dokázal obsadit konečné páté místo, a tím pádem si zajistil účast v základní skupině Evropské ligy pro letošní rok. Svěřenci kouče Emeryho odehráli před startem ligy pět přípravných zápasů s bilancí dvou výher a tří porážek. Úvodní kolo jim postavilo do cesty Huescu a fotbalisté Žluté ponorky se s rolí favorita nevypořádali nejlépe, doma pouze remizovali 1:1.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásné sobotní odpoledne! Vítám vás při sledování 2. kola španělské La Ligy, u zápasu mezi Villarrealem a Eibarem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.