La Liga - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : Sevilla - 16. května 2021   18:30

Villarreal
34' Bacca (Parejo) • 47' Bacca (G. Moreno) • 66' G. Moreno  • 79' Bacca
4:0
(1:0)
Villarreal
Asenjo – Albiol (C), P. Torres, Ra. Funes Mori, A. Moreno (82. Coquelin) – Pino (67. Raba), Trigueros, Parejo (82. J. Costa), Moisés Gómez – G. Moreno (81. Baena), Bacca (81. Niño).
Cuadra – Sobrino, López
Estadio de la Cerámica (Villarreal)
4 800 diváků
Sevilla
Bunú – Navas (C), Koundé, Diego Carlos, Acuňa – Rakitić (69. Munir), Fernando, A. Gómez (58. Gudelj) – Suso (69. Óscar Rodríguez), L. de Jong (58. Nasjrí), Ocampos (78. F. Vázquez).

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Villarreal v 37. kole španělské La Ligy porazil na domácím stadiónu Sevillu vysoko 4:0. Tímto výsledkem si zajistil kvalifikaci do evropských pohárů pro příští sezónu.

Zápas začali aktivněji hosté, ale jako první skórovali domácí. Ve 34. minutě otevřel svůj gólový účet Carlos Bacca, jenž uspěl hlavičkou po centru z rohového kopu. Zbylé zásahy přidala žlutá ponorka ve druhé půli. Nejprve podruhé skóroval Carlos Bacca, načež byl po druhé žluté kartě poslán do sprch Diego Carlos. Domácí využili přesilovku dvakrát, po zásahu nejlepšího střelce týmu Gerarda Morena zkompletizoval Carlos Bacca hattrick.

Svěřenci kouče Emeryho mají jistotu evropských pohárů, ale ještě není jisté, jaký si zahrají. Momentálně jsou sedmí, což by znamenalo Evropskou konferenční ligu, avšak za šestou příčkou, kterou stráží Betis a která zaručuje účast v Evropské lize, zaostává jen z důvodu horšího skóre vzájemných zápasů.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 2:5. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 9:7.
90+4'
90+3'
Poslední vteřiny zápasu tráví hráči ve žlutém na útočné polovině. Vyměňují si balón a čekají na závěrečný hvizd rozhodčího, hosté už ani nepresují.
90+2'
Těžce rozdýchává Daniel Raba střet s Koundém, který Cuadra posoudil jako nedovolený. Z vlastní poloviny zahajuje další poklidnou kombinaci Albiol.
90+1'
Ze střední vzdálenosti vypálil středopolař Manu Trigueros. Dobře mířená rána jen těsně minula cíl, míč lízl pravou tyčku z vnější strany.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
89'
Sevilla zabojovala alespoň o čestný zásah. Fernando centroval zprava na Nasjrího, toho o pár čísel přeskočil stoper Pau Francisco Torres.
88'
Dobrý přehled ve hře ukázal Ramiro Funes Mori. Očekával, že Óliver Torres přihraje středem na Vázqueze, pas bez problémů vystihl.
87'
Fernando Niño v rychlostním souboji předčil výrazně unavenějšího Marcose Acuňu. Pak ale vyslal střílený centr pouze do rukavic brankáře.
86'
Na polovině hřiště hrál proti pravidlům Daniel Raba. Ve skluzu sice trefil balón, jenže jako první trefil nohu Navase. Tato skutečnost arbitrovi Cuadraovi neunikla.
85'
Skvělou práci odvedl na pravém bekovi Raúl Albiol. Do posledního okamžiku vystál Júsufa Nasjrího, jemuž nedovolil průnik za svá záda.
84'
Útočným faulem se provinil Manu Trigueros. Ve snaze vystihnout nahrávku Koundého nakopl přes pravý kotník Nemanju Gudelje.
83'
Emeryho družina dnes předvádí parádní fotbal. Pochopitelně jí pomohlo i vyloučení Diega Carlose, i před ním však dokázala vstřelit dva góly.
82'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Dani Parejo, přichází Jaume Costa.
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Alberto Moreno, přichází Francis Coquelin.
81'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Gerard Moreno, přichází Álex Baena.
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Carlos Bacca, přichází Fernando Niño.
79'
Villarreal právě vstřelil branku!
CARLOS BACCA zkompletoval hattrick, demolice Sevilly pokračuje! Čtyřiatřicetiletý útočník nejprve vyslal do úniku Rabu, avšak těsně před ním zakročil Bunú. Balón ovšem poslal přímo ke kopačkám Baccy a ten neměl problém umístit míč do opuštěné brány.
78'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Franco Vázquez.
77'
I ve druhém poločase dal arbitr Cuadra oběma týmům možnost občerstvit se. Všech jednadvacet hráčů v poli této příležitosti využilo.
76'
Vyběhnuvšího Bunúa chtěl potrestat Nemanja Gudelj. Z dálky zkusil gólmana přelobovat, jenže míč se mu svezl po nártu a proletěl výrazně vedle levé tyče.
75'
Nechybělo moc, aby Pau Francisco Torres dosáhl na nahrávku Albiola. Špičkou kopačky míč jen jemně lízl a přenechal jej Nasjrímu.
74'
Standardku v podobě rohu hráli domácí na krátkou vzdálenost. Moisés Gómez následně poslal míč až na polovinu hřiště ke stoperům.
73'
Situaci čtyři na čtyři řešil Manu Trigueros pasem na nově příchozího Daniela Rabu, jehož střílený centr srazil Marcos Acuňa mimo hrací plochu.
72'
Bleskový protiútok zahájil Nemanja Gudelj dlouhým nákopem na Lucase Ocampose. Argentinec postupoval zprava do slibné střelecké pozice, samotnou ránu mu ovšem v poslední chvíli zblokoval Funes Mori.
71'
Žlutá ponorka zkusila štěstí levou stranou. Carlos Bacca uvolnil Alberta Morena, ten tváří v tvář Koundému neuspěl.
70'
Lze očekávat, že si domácí závěrečnou dvacetiminutovku s přehledem pohlídají. Disponují třígólovým náskokem, navíc proti oslabenému soupeři.
69'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Suso, přichází Óscar Rodríguez.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Munir.
67'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Yeremi Pino, přichází Daniel Raba.
66'
Je rozhodnuto. Mizernou zpětnou přihrávku Rakitiće vystihl GERARD MORENO, jenž si z levé strany navedl balón do šestnáctky, aby posléze vypálil přízemní ránu na zadní tyč, kam Bunú nedosáhl.
65'
Pěknou kličkou Suso vyzrál na Triguerose. Následně si míč posunul blíže středu hřiště, odkud vypálil přízemní ránu těsně vedle levé tyče.
64'
Kombinační zkouší uspět také Sevilla. Avšak žlutá ponorka má skvěle zorganizovanou obrannou linii a soupeře nepouští do příležitostí.
63'
Do hry nohama se zapojil rovněž domácí strážce svatyně Sergio Asenjo. Dlouho neotálel a vyslal vysoký míč na zcela volného Pareja.
62'
Nahrávku Baccy zpomalil Gerard Moreno, který původně nebyl autorem. Albero Moreno ještě zabral a míč stihl na hrací ploše, načež jej z nulového úhlu vypálil vysoko nad.
61'
Jesús Navas v souboji jeden na jednoho uspěl tak na půl. Sice se neprobojoval za záda Funese Moriho, ale získal aspoň aut.
60'
Hodina střetnutí je pryč, do konce základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. Villarreal drží nadějné dvoubrankové vedení, navíc hraje proti deseti.
59'
za přísného dozoru trenéra Emeryho domácí pokračují v kombinaci. Vedou si zatím velmi obstojně, vyšší presink hostů přichází vniveč.
58'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Luuk de Jong, přichází Júsuf Nasjrí.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Alejandro Gómez, přichází Nemanja Gudelj.
57'
Narážečka mezi Albertem Morenem a Moisésem Gómezem nevyšla podle představ. Druhý jmenovaný poslal spoluhráči zpětnou nahrávku za paty.
56'
Pas Pareja skrze zahuštěný střed neprošla až k Morenovi. Míč se ovšem šťastně odrazil k Albiolovi, který do hry zapojil Baccu.
55'
Jeden hráč k dobu musí být znám. Sledujeme obrázek dosud nevídaný, kdy domácí již delší dobu kombinují s balónem na útočné polovině.
54'
Exekuce volného přímého kopu se chopil Dani Parejo. Z dobré pozice střílel jenom do zdi, dorážku pro změnu poslal nad bránu.
53'
Ještě probíhala diskuze, zda domácí útočník nestál v době nahrávky v ofsajdovém postavení. Nebylo tomu tak, verdikt zůstává v platnosti.
52'
Další obrovská komplikace pro hostující mužstvo. Diego Carlos zatáhl za dres unikajícího Morena, za což si od rozhodčího vysloužil druhou žlutou!
51'
I druhý žlutý kartónek míří do hostujících řad. Marcos Acuňa podklouzl a přitom s sebou vzal Gerarda Morena, toho nepříjemně trefil na levý kotník.
50'
Pár metrů za polovinou hřiště šel k zemi Ivan Rakitić. Důvod? Ramiro Funes Mori, který soka zezadu poslal k zemi nedovoleném způsobem.
49'
Na Sevillu nyní čeká hodně těžký úkol. Hosty sice lze považovat za doposud aktivnější tým, jenže z důvodu nulové efektivity musí dotahovat už dvoubrankovou ztrátu.
47'
CARLOS BACCA střílí svůj druhý gól v utkání a posouvá žlutou ponorku ještě blíže vítězství! Skvěle načasoval náběh za obranu, kam mu poslal nahrávku Moreno. Následně udělal po pravé straně kličku gólmanovi a i navzdory skluzujícímu Koundému poslal míč do sítě.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Oba celky tak pokračují v původním rozložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:32.
První poločas zápasu mezi Villarrealem a Sevillou přinesl jedinou branku, o kterou se ve 34. minutě postaral kolumbijský útočník Carlos Bacca. Po centru z rohového kopu vyskočil nejvýše a balón umístil nechytatelně do levého horního rohu. Hosté jsou aktivnějším týmem, avšak z velkého množství šancí nevyužili ani jednu, Sergio Asenjo zatím drží žlutou ponorku výbornými zákroky ve vedení.
45+3'
45+2'
Na druhé straně zahrozil Luuk de Jong. Nechybělo moc, aby dosáhl na povedený nákop Rakitiće. Nakonec míč sebral Asenjo.
45+1'
Kousek za hranicí šestnáctky si balón zpracoval Gerard Moreno. Z druhého doteku vystřelil nad břevno, Bunú mohl zůstat klidným.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu dvě minuty.
44'
Přenesení hry domácím nevyšlo podle představ. Gerard Moreno sice napálil míč do prostoru, kde stál Dani Parejo, toho ovšem zradilo zpracování.
43'
Adresátem povedené nahrávky po levé lajně byl Ivan Rakitić. V plném sprintu posílal oblouček do pokutového území, pro ten si bez potíží vyběhl Asenjo.
42'
Jesús Navas vyslal centr na zadní tyč, kam nabíhal Lucas Ocampos. Argentinec nebyl v úplně ideální pozici, místo střely neúmyslně vracel na malé vápno, kde stáli pouze hráči ve žlutém.
41'
Smyčka kolem pokutového území žluté ponorky se postupně utahuje víc a víc. Sevilla tlačí, nechce jít do kabin ve ztrátě.
40'
Z těžkého úhlu chtěl Lucas Ocampos zaskočit domácího brankáře. Domácí gólman zůstal nehnutě stát na brankové čáře, ale měl štěstí, rána proletěla těsně vedle jeho pravé tyče.
39'
Sergio Asenjo zatím působí neprůstřelným dojmem! I hosté byli blízko zásahu po centru z rohového kopu, avšak gólman si poradil s prudkou hlavičkou de Jonga.
38'
Střílený centr Luuka de Jonga zleva bez problémů zpacifikoval Ramiro Funes Mori. Stoper poslal hrudí kulatý nesmysl mimo šestnáctku.
37'
Chyba při rozvíjení kombinační akce přisoudila míč Villarrealu. Fernando dal balón nepochopitelně do vzduchu, Suso na něj navíc nedoskočil.
36'
Fotbalisté v červených dresech jsou od úvodu střetnutí výrazně aktivnějším týmem, přesto prohrávají. Ve zbylých minutách úvodního dějství určitě zabojují o vyrovnání.
34'
Domácí rozehrávali rohový kop, výsledkem je vedoucí gól! Parejo zakroutil balón na hlavu CARLOSE BACCY, jenž usměrnil míč neomylně do levé šibenice. U tyče stojící Fernando vůbec nevyskočil a Bunú plachtil vzduchem marně.
33'
Tak nakonec je vše jinak. Cuadro totiž nejprve odpískal faul Morena na Carlose a až poté dal stoperovi žlutou za zbytečné oplácení. Proto hraje Sevilla.
32'
U střídaček doznívá zákrok Diega Carlose. Jeden z členů realizačního týmu Sevilly obdržel za nevhodné vyjadřování kartu žluté barvy.
31'
Ve Villarrealu panuje horké počasí, proto arbitr Cuadra nařídil pauzu na občerstvení. Nelehkou situaci mají i diváci, ti totiž v parnu musí sedět na tibuně v rouškách či respirátorech.
30'
Brazilský obránce si ještě celou situaci s hlavním rozhodčím vyříkává. Jeho verdikt však samozřejmě nezmění, domácí budou zahrávat volný přímý kop.
29'
První žlutou kartu střetnutí obdržel hostující stoper Diego Carlos. V blízkosti rohového praporku si počínal nedovoleně proti Morenovi, jehož trefil loktem do tváře.
28'
Domácí měli hned dvě velké příležitosti v krátkém časovém sledu. Nejprve Carlos Bacca neprostřelil Bunúa, vzápětí dorážku Pareja vyhlavičkoval Koundé. Avšak vzrušení zbytečné, protože první střílející se nacházel v době nahrávky v postavení mimo hru.
27'
Defenziva Villarrealu zazmatkovala, když si hráči místo dlouhého odkopu dávali přednost. Měli velké štěstí, že Luuk de Jong, k němuž se míč odrazil, se vracel z ofsajdu.
26'
Alejandro Gómez vymyslel zajímavý průnikový pas na Susa. Ten místo zakončení volil nahrávku naslepo pod sebe, kterou zachytil Raúl Albiol.
25'
Rychlý protiútok neskončil úspěchem. Suso přetáhl centr na de Jonga a na zadní tyči situaci uzavírající Rakitić z úhlu přestřelil.
24'
Útok žluté ponorky pokračoval rohovým kopem. Pau Francisco Torres vyskočil nejvýše na centr Pareja, avšak kolem vyběhnuvšího Bunúa poslal míč těsně vedle pravé tyče.
23'
Tak konečně. Gerard Moreno dobře odhadl, kam Ocampos nahraje a rozjel bleskový protiútok. Přes Baccu zamířil balón k nohám Pareja, který z těsné blízkosti nastřelil clonícího Koundého.
22'
Hosté nikam nespěchají. Vyměňují si balón na vlastní polovině. Vyšší napadání domácí musí stát hodně styl, navíc když nepřináší kýžené ovoce.
21'
Dobrou práci odvedl na pravé straně Dani Parejo. V souboji jeden na jednoho sice neuspěl proti Ocamposovi, ale vybojoval proti němu alespoň autové vhazování.
20'
Ofenzivní složku týmu podpořil i Diego Carlos. Nadýchaným obloučkem hledal za obrannou linií de Jonga, aby míč poslal jenom na hlavu Torrese.
19'
Chorvatský středopolař Ivan Rakitić nezvládl zpracování, ale ne vlastní vinou. Zezadu do něj totiž tvrdě narazil Ramiro Funes Mori. Jasný faul.
18'
Hra probíhá na obranné polovině Sevilly, kde si vyměňují balón obránci. Jules Koundé nakonec nahrál Bunúovi, jenž ho odpálil na útočnou polovinu.
17'
Lopeteguiho družina je při chuti. Kapitán Jesús Navas milimetrově přesným centrem oslovil Lucase Ocampose, ten poslal míč o pár čísel nad břevno.
16'
Proti vyššímu presinku žluté ponorky si hosté často rádi pomáhají s gólmanem. Jako v tomto případě, kdy Koundé otočil přes gólmana hru zprava doleva na Carlose.
15'
Luuk de Jong nepřetavil v gól ani svou druhou velkou příležitost! Sběhl si dále od brány, kam mu poslal balón ideálně do nohy Suso. Sergio Asenjo opět zachránil domácí od inkasované branky, když brzy vyletěl do vzduchu a rukama odklidil kulatý nesmysl mimo nebezpečí.
14'
Praporek pomezního vyletěl vzhůru poté, co se do hry zapojil Luuk de Jong. Nahrávka Susa na jeho osobu šla v momentě, kdy stál dobrý metr za posledním obráncem.
13'
Stoperská dvojice bez problémů udržela na uzdě rozběhnutého Carlose Baccu. Jules Koundé ho udržel na zádech, načež si vypomohl malou domů.
12'
Dalekonosný projektil vypálil z dobrých pětadvaceti metrů Alejandro Gómez. Balón poslal přímo do středu brány, brankář měl snadnou práci.
11'
Sergio Asenjo si v úvodu střetnutí na nudu rozhodně stěžovat nemůže. Z poměrně velkého úhlu jej vyzkoušel přízemním pokusem Suso, španělský gólman včas vykopl levou nohu.
10'
Tlak mírného favorita neutuchá. Opět přišel do šestnáctky Villarrealu vysoký balón, Ivan Rakitić střílel hlavou do pravého ramenem Funese Moriho.
9'
Sevilla byla blízko vedoucímu gólu! Suso svou přihrávkou z pravé strany šestnáctky našel na středu volného de Jonga, který ovšem namířil balón pouze do bránícího Albiola. Následně přišel centr znovu zprava, Ocampos v záklonu pro změnu hlavičkoval nad bránu.
8'
Hráči v červeném přebírají inciativu do své moci. Kombinaci přesunuli na útočnou polovinu a pokračují v hledání okének v defenzivě Villarrealu.
7'
Svěřenci kouče Emeryho se dožadovali odpískání pokutového kopu, a to po střetu mezi Carlosem Baccou a Julesem Koundém. Píšťalka rozhodčího zůstala němá.
6'
Centr na hranici penalty fotbalisté ve žlutých dresech odvrátili. Akce Sevilly však pokračovala a po střele Ocampose k levé tyči musel poprvé na zem Asenjo.
5'
První rohový kop utkání vybojoval Suso. Po levé lajně se prosmýkl kolem osobního strážce Funese Moriho, načež do nastavené levé nohy nastřelil Pareja.
4'
Vysoký presink útočníků žluté ponorky nadělal rozehrávajícímu gólmanovi Bunúovi velké problémy. Marocký reprezentant nakonec nahrál po své levici stojícímu Koundému.
3'
Na stadión bylo vpuštěno alespoň malé množství fanoušků. Jedná se o příjemné oživení, reálné skandování totiž k fotbalu neodmyslitelně patří.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních žlutých dresech. Hosté pro dnešní předposlední utkání ligové sezóny zvolili dresy červené barvy.
1'

Villarreal CF: Asenjo – Albiol (C), P. Torres, Ra. Funes Mori, A. Moreno – Pino, Trigueros, Parejo, Moisés Gómez – G. Moreno, Bacca.
Náhradníci: Álvarez – Alcácer, Pedraza, Baena, Coquelin, J. Costa, Estupiñán, Niño, Peña, Raba.

Sevilla FC: Bunú – Navas (C), Koundé, Diego Carlos, Acuňa – Rakitić, Fernando, A. Gómez – Suso, L. de Jong, Ocampos.
Náhradníci: Díaz, Vaclík – Munir, Nasjrí, Escudero, Sergi Gómez, Gudelj, Óscar Rodríguez, Rekik, Ó. Torres, F. Vázquez, Aleix Vidal.

Rozhodčí: Cuadra – Sobrino, López.
Domácí Villarreal čeká ještě tvrdá bitva o kvalifikaci do Evropské ligy pro příští rok. Každopádně ještě zůstává ve hře i o Ligu mistrů, a sice v případě, že v letošním finále Evropské ligy zdolá favorizovaný Manchester United. Zato Sevilla nemusí řešit žádní starosti. Kvalifikaci pro Ligu mistrů má jistou, náskok na Real Sociedad čítá propastných osmnáct bodů. Naopak ještě může zabojovat o vylepšení pozice, protože Barcelona má na třetí pozici k dobru pouhé dva body.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný nedělní podvečer! Vítám vás při sledování 37. kola La Ligy, u zápasu mezi Villarrealem a Sevillou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.