La Liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : Getafe - 12. února 2022   21:00

Atlético
20' Á. Correa  • 27' Cunha (M. Llorente) • 45+5' Á. Correa (Lemar) • 89' Hermoso (Félix)
4:3
(3:3)
Getafe
30' B. Mayoral  (Jankto) • 37' Ünal   • 42' Ünal
Atlético
Oblak – Llorente, Savić, Felipe, Mandava – Correa (74. Vrsaljko), Koke /C/, Kondogbia (74. de Paul), Lemar (90+2. Herrera) – L. Suárez (60. Hermoso), Cunha (74. Félix).
Lecomte – Lodi, Herrera, G. Simeone.
De Burgos – Díaz, Núñez
Estadio Wanda Metropolitano, Madrid
45 033 diváků
Getafe
Soria – Dakonam /C/, Mitrović (77. Mata), Cuenca – D. Suárez, Rodríguez (81. Villar), Arambarri, Maksimović, Jankto (81. Silva) – Mayoral, Ünal (55. Yokuşlu).
Conde, Yáñez – Iglesias, Cabaco, Vitolo, Florentino, Álvarez.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 3:3. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 18:17.
Madridské derby přineslo neuvěřitelné zvraty. Favorizované Atlético neproměnilo hned v úvodu Suárezem penaltu, od 20. minuty se však změnilo skóre do přestávky hned šestkrát. Domácí vedli 2:0, jenže soupeř snížil, když si první asistenci ve španělské lize připsal český reprezentant Jankto, a dvěma penaltami v rychlém sledu za ruce otočil skóre na 2:3 Ünel. Do přestávky zase stačil vyrovnat Corréa.
Druhá půle nabídla mnohem méně zajímavých okamžiků, Atlético hrálo dlouho v oslabení po vyloučení Felipeho Monteira, jenže hosté si nic moc nevytvořili a v předposlední minutě je po trestném kopu srazil do kolen střídající Hermoso.
Atlético prodloužilo svou sérii bez porážky proti Getafe na 21 zápasů (18-3-0) a alespoň prozatímně se vrátilo do čtyřky postupujících do Ligy mistrů.
90+5'
90+5'
Žlutou kartu dostává Jonathan Silva (Getafe CF).
90+4'
Llorente odklízí nákop hostů odkopem ze všech sil zpět na jejich polovinu.
90+2'
Taktické střídání v celku Atlética Madrid: ze hřiště odchází Thomas Lemar, opačným směrem míří Héctor Herrera.
90+1'
Getafe vrhá vše do útoku. Tvrdá šleha Nemanji Maksimoviće nízko nad trávníkem letí decimetry vedle levé tyče.
90'
Rozhodčí nastavuje pět minut.
89'
Atlético právě vstřelilo branku!
Exploze nadšení na tribunách a ještě větší na hřišti. Trestný kop Rodriga de Paulu přiťukl João Félix hlavou pod sebe, kde se po zpracování za tělem nádherně položil do střely MARIO HERMOSO a polonůžkami napnul síť.
88'
Marcos Llorente dostal u postranní čáry štulec zezadu od Jorgeho Cuency.
87'
Atlético převzalo iniciativu a i v deseti drží míč na svých kopačkách.
85'
Hosté se ubránili, ovšem s protiútokem se také daleko nedostali a navíc je pískán faul na útočné polovině Silvovi.
84'
Centr Šimeho Vrsaljka od pravé lajny odhlavičkoval jeden z obránců Getafe na roh.
82'
Dnešní utkání sleduje 45 033 diváků.
81'
Naposledy střídá Getafe CF: ze hřiště odcházejí Jakub Jankto a Óscar Rodríguez, které nahradí Jonathan Silva a Gonzalo Villar.
80'
Lemarova střela z 20 metrů směřuje převelice vysoko nad bránu. Trenér Simeone přesto tleská.
79'
João Félix sprintoval za nakopnutým míčem, u kterého byl však dříve brankář Getafe Soria.
77'
Po útočném faulu hostů si staví míč k rozehrávce mezi velké vápno a postranní čáru Jan Oblak.
77'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Stefan Mitrović, přichází Jaime Mata.
74'
Reinildo Mandava nedůrazně odhlavičkoval centr, Óscar Rodríguez přiťukl míč na Nemanju Maksimoviće, který si pěkně připravil křížnou střelu. Ke smůle Getafe letěla těsně vedle.
74'
Atlético Madrid střídá hned tři hráče: ze hřiště odcházejí autoři všech branek Ángel Correa a Matheus Cunha a s nimi Geoffrey Kondogbia. Obranu dále vyztuží Šime Vrsaljko, dále přicházejí Rodrigo de Paul a João Félix.
72'
Po útočném festivalu z prvního poločasu není ani památky. Ve druhé části hry si ještě ani jedno z madridských mužstev nevytvořilo žádnou šanci.
70'
Jenže ani tento trestný kop nedokázalo Getafe využít, ani z něj jakkoli ohrozit bránu Atlética.
70'
Mauro Arambarri nádherným dloubákem uvolnil na levém křídle Jankta, jehož stáhl k zemi Marcos Llorente.
68'
Jan Oblak vyboxoval jednou rukou trestný kop hostů od pravé postranní čáry.
66'
Mayoral byl faulován při nápřahu ke střele. Getafe však rozehrává standardku opatrně do šířky.
65'
Fotbalisté z jižního předměstí Madridu zatím marně hledají cestu k bráně oslabeného favorita.
63'
Atlético snadno ubránilo roh, zůstává však zataženo v hlubokém obranném bloku.
62'
Arambarri přenesl hru doprava na Rodrígueze, jehož centr srazil Savić na roh.
62'
Jankto nabíhal po levém křídle, ale raději vrací míč pod sebe a kombinace Getafe proti oslabenému soupeři pokračuje.
60'
Diego Simeone reaguje stažením Luise Suáreze, místo něj na hřiště přichází obránce Mario Hermoso.
58'
Červenou kartu dostává Felipe Monteiro (Atlético Madrid). Vysokou nohou kopl do obličeje Maura Arambarriho. Úmysl v souboji určitě nebyl, ale hráč je zodpovědný za své tělo a brazilský obránce v nevhodnou dobu oslabuje na více než půl hodiny své mužstvo.
57'
První rohový kop po přestávce rozehrál domácí Thomas Lemar nepřesně.
55'
Čistě turecké střídání v mužstvu Getafe CF: dvougólového střelce Enese Ünala nahrazuje na hřišti jeho krajan Okay Yokuşlu.
54'
Cunha odzbrojil Arambarriho, ale vystřelil ukvapeně ze střední vzdálenosti po zemi. Soria neměl na čáře žádné potíže.
53'
Úspěšný zásah srbského obránce přichází i na druhé straně. Savić dostává pryč z vápna Rodríguezův nákop.
52'
Druhá půle zatím probíhá v opatrném duchu, míč na kopačkách drží převážně hráči Atlética.
50'
Trestný kop od pravé lajny rozehrál Thomas Lemar, jeho centr vystihl Nemanja Maksimović a razantně ho odhlavičkoval.
48'
Luis Suárez protáhl Soriu křížnou střelou halfvolejem z velkého vápna. Ovšem zřejmě by se stejně pískal ofsajd, i kdyby míč skončil v síti.
46'
Míč rozhodčího. Hosté totiž ten předchozí reklamovali, snad byl špatně nafouknutý, což se na téhle úrovni zase tak často nevidí.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 62% – 38%, střely na bránu 4:4, střely mimo 2:1, rohy 4:3, fauly 9:9, ofsajdy 0:0.
Šest gólů a ještě neproměněnou penaltu nabídl první poločas madridského derby. Favorizované Atlético vedlo 2:0, ale během několika minut inkasovali obhájci titulu třikrát a gólem do šatny se alespoň dočkali vyrovnání. Getafe hraje výborně a remíza je zasloužená.
45+8'
45+5'
Lemarův centr skočil nikým přes veškerou snahu netečován o trávník a ÁNGEL CORREA zařídil přesnou hlavičkou na zadní tyči v bláznivém závěru poločasu vyrovnání.
45+2'
Žlutou kartu dostává Luis Suárez (Atlético Madrid).
45+1'
Žlutou kartu dostává Koke (Atlético Madrid).
45'
Rozhodčí De Burgos nastavuje sedm minut.
45'
Domácí nevyužili svůj čtvrtý rohový kop.
42'
Getafe právě vstřelilo branku!
Autorem branky z pokutového kopu je ENES ÜNAL. Turecký útočník v krátkém sledu proměňuje i druhou desítku.
41'
Další penalta pro hosty! Rukou v pokutovém území zahrál po centru Óscara Rodrígueze domácí Lemar, což neušlo pozornosti videorozhodčího.
39'
Teď jsou obhájci titulu jako opaření, pokoušejí se založit akci, jenže přihrávka na levé křídlo utíká do autu.
37'
První gól tohoto celku z pokutového kopu v ročníku střílí bez zaváhání do protipohybu gólmana ENES ÜNAL.
36'
Byla nařízena penalta pro hosty! Na rohový kop vyskakoval Matheus Cunha a smolně si posunul míč stehnem na ruku.
35'
Rohový kop na levém křídle získává Getafe.
33'
Po úžasné desetiminutovce, která přinesla tři góly, se hra poněkud uklidnila a odvíjí se uprostřed hřiště.
31'
Pro českého reprezentačního záložníka se jedná o první "kanadský bod" v dresu Getafe po příchodu z Itálie.
30'
Damián Suárez centroval zprava šajtlí, do nedůrazně odhlavičkovaného míče se opřel Jakub Jankto a jeho skákavou střelu tečuje pod břevno špičkou kopačky BORJA MAYORAL.
29'
Getafe vybojovalo po sražené střele Óscara Rodrígueze roh, ale nedokázalo z něj ohrozit bránu.
27'
Llorente se uvolnil kolem Jankta a centroval podél malého vápna. Míč se lehce odrazil od zaklesnuté padající dvojičky, což rozhodčí opět neposoudil střet jako útočný faul, MATHEUS CUNHA se na zadní tyči odpoutal od Dakonama a ze dvou kroků zavěsil.
26'
Krátké období tlaku Getafe ukončil Damián Suárez útočným faulem na Kokeho Resureccióna.
24'
Hra je po z pohledu hostů sporném gólu rozháraná a plná tvrdých střetů.
22'
Žlutou kartu dostává Mauro Arambarri (Getafe CF) za faul na Luise Suáreze.
21'
Žlutou kartu dostává za protesty Nemanja Maksimović (Getafe CF). Rozhodčí si mohl vybrat, snad všichni hráči se sesypali kolem něj a reklamovali ofsajd nebo útočný faul na Dakonama. I podle VAR bylo ale vše v pořádku.
20'
Suárez se vyšponoval na křížný pas z hloubi pole a hlavou ho přiťukával před bránu. Tam z Dakonamova nešťastného zásahu těžil ÁNGEL CORREA, který vletěl mezi obránce a halfvolejem napnul síť.
19'
Borja Mayoral vletěl zezadu do Stefana Saviće, který si chystal rozehrávku a o protihráči vůbec nevěděl.
18'
Cuenca je v pořádku a po ošetření za bránou se hlásí zpět do hry.
16'
Po dalším Corréově rohu se míč odráží ven z vápna, rozhodčí rychle přerušuje hru a přivolává lékaře. Domácí Felipe Monteiro se srazil čelo na čelo s Jorgem Cuencou, který střet odnesl daleko hůře.
15'
Žlutou kartu dostává Djené Dakonam (Getafe CF). Cunhovi, který si ho obhazoval, nastavil do cesty úmyslně nohu.
14'
David Soria raději nepříjemný centr přehodil za cenu rohu do zámezí.
13'
Na půlící čáře byl faulován Correa. Domácí trenér Simeone se tak vehementně dožadoval žluté karty, že ho musel přiběhnout uklidnit hlavní rozhodčí a tam ještě za nějaké ostřejší slovo uděluje žlutou kartu na lavičku náhradnímu brankáři Benjaminu Lecomtovi (Atlético Madrid).
12'
Povzbuzené Getafe drží míč a hraje s favoritem vyrovnanou partii.
9'
Luis Suárez (Atlético Madrid) zahazuje pokutový kop! A to se stalo po šesti letech a 13 proměněných penaltách v řadě. Soria však jeho pokus skokem po pravici vystihl a nadvakrát dostává míč do bezpečí.
8'
Luis Suárez si ve vápně zkušeně došel pro penaltový faul, když se dostal do sevření Mitroviće a vybíhajícího brankáře Sorii.
7'
Jankto se vrátil a zastavil rychlou akci trojice domácích hráčů, když vystihl Cunhovu narážečku.
4'
Luis Suárez se v pokutovém území hostů odpoutával nedovoleně od Cuency, kterého zasáhl loktem.
3'
Žlutou kartu dostává Stefan Savić (Atlético Madrid) za faul na Borju Mayorala.
2'
Jorge Cuenca po rohu promáchl skákavý míč, který mu smolně skočil na břicho.
1'
Óscar Rodríguez si troufl ze 30 metrů na přímou střelu přes zeď a Jan Oblak musel hned v první minutě skokem k tyči předvést své umění.
1'
Trestný kop vybojovalo po sotva 20 vteřinách hry Getafe.
1'
Vřelého přijetí se dočkal trenér hostů Quique Sánchez Flores, který v letech 2009-2011 trénoval právě Atlético a dovedl ho k triumfu v Evropské lize.
Domácí budou hrát v červenobíle pruhovaných dresech a modrých trenýrkách, Getafe obléklo bílé sady s nádechem světle růžové.
Před výkopem dostává ještě trofej pro hráče měsíce ledna domácí Ángel Correa.

Atlético Madrid: Oblak – Llorente, Savić, Monteiro, Mandava – Correa, Resurección, Kondogbia, Lemar – L. Suárez, Cunha.
Náhradníci: Lecomte – Lodi, Hermoso, Vrsaljko, de Paul, Herrera, Félix, G. Simeone.
Trenér: D. Simeone.

Getafe CF: Soria – Dakonam, Mitrović, Cuenca – D. Suárez, Rodríguez, Arambarri, Maksimović, Jankto – Mayoral, Ünal.
Náhradníci: Conde, Yáñez – Silva, Iglesias, Cabaco, Pérez, Villar, Yokuşlu, Florentino, Mata, Álvarez.
Trenér: Flores.

Rozhodčí: De Burgos – Díaz, Núñez.
Vzájemné zápasy
Až pořádně hloubavý pohled do archívů odhalí poslední vítězství Getafe nad slavnějším městským rivalem. Getafe vyhrálo v září 2011, od té doby se to nepovedlo 20x v řadě, přičemž pouze třikrát během nevídaně dlouhé černé série bralo alespoň bod.
První duel letošní sezóny se pro Getafe vyvíjel nadějně po vedoucím gólu Stefana Mitroviće, ale v závěru udeřil dvakrát kanonýr Atlética Luis Suárez a v nastaveném čase otočil na konečných 1:2.
Getafe CF
Nový klub českého reprezentanta Jakuba Jankta (11 zápasů / 0+0) byl dlouho přilepen ke dnu tabulky, poprvé vyhrál až ve 12. kole, od té doby ale rozjel úspěšnou šňůru (6-4-2) a po poslední výhře 3:0 nad Levante se dostal mimo bezprostřední ohrožení sestupem. Všechna vítězství vybojovalo Getafe doma na předměstí Madridu. Jeho venkovní zápasy nenabízejí žádný útočný gejzír, už sedmkrát v řadě nedal nikdo ze soupeřů více než gól a výsledky v „dvojkové soustavě“mluví za vše (0:0, 1:1, 0:1, 0:0, 1:1, 0:1, 0:0).

Střelci: 9 – Ünal, 4 – Mata, Ramírez.
Atlético Madrid
Obhájce titulu minule v krásné přestřelce nevyužil přesilovku a podlehl Barceloně na Nou Campu 2:4, čímž vypadl ze čtyřky, která znamená účast v Lize mistrů. Od prosince má Atlético v lize neutěšenou bilanci 2-1-4, až na jeden případ vždy inkasovalo nejméně dvě branky a potřebuje se rychle vzchopit, aby se vůbec udrželo na pohárových příčkách. Na osmé Bilbao má například k dobru jen dva body. Se svalovým zraněním stále laboruje kanonýr Griezmann a také Kondogbia s Llorentem, jejichž start je nejistý.

Střelci: 10 – Suárez, 9 – Correa, 8 – Griezmann.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.