La Liga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : Vallecano - 2. ledna 2022   16:15

Atlético
28' Á. Correa  • 53' Á. Correa (Lodi)
2:0
(1:0)
Atlético
Oblak (C) – Trippier, J. Giménez, Hermoso, Lodi – Carrasco (90. Felipe), Kondogbia, de Paul, Lemar – Á. Correa, L. Suárez (72. Cunha).
Lecomte – Simeone, C. Martín, Cunha, Serrano, Felipe, Vrsaljko.
Figueroa – Becerril, Martínez
Estadio Wanda Metropolitano (Madrid)
Vallecano
L. Zidane – Balliu, Saveljich, Maraš, F. García – Comesaña (C) (76. Falcao), Valentín – Palazón (46. A. Martín), Unai López (59. Trejo), Kévin Rodrígues (59. Bébé) – Guardiola (82. Aguirre).
I. Arboleda, Dimitrievski – Recio, Trejo, Navarro, Mario Suárez, A. Martín, Bébé, Hernández, Falcao, Ciss, Aguirre.

To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek neděle!
Statistiky zápasu:
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 5:0. Střely mimo: 6:2. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:12.
Fotbalisté Atlética Madrid zvládli domácí derby proti Vallecanu a po sérii čtyř proher konečně zažívají radost z vítězství! To je navíc v tabulce posunulo na čtvrté místo právě před svého městského rivala.

Triumf Colchoneros byl naprosto zasloužený. Domácí byli lepším týmem a za celý zápas nepustili Rayo do jediné příležitosti. Oba góly vítězů vstřelil Ángel Correa. Argentinský útočník si nejprve ve 28. minutě našel míč po zablokované střele Hermosa a z úhlu ho poslal do sítě. V úvodu druhé půle pak zužitkoval přízemní centr Lodiho. Domácí pak měli i další příležitosti, ovšem Lemar po úniku těsně minul a Carrasco zakončoval do tyče.
90+2'
90+1'
Renan Lodi vyvezl míč dopředu a vysunul Matheuse Cunhu. Ten to z levé strany šestnáctky zkoušel přes bránícího Maraše, zamířil však vedle vzdálenější tyče... Druhá půle bude nastavena o dvě minuty.
90'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Yannick Carrasco, přichází Felipe.
89'
Právě Cuhna nasadil jesličky Balliuovi. Následně nahrával do šestnáctky pod sebe Ángelovi Correovi, jehož střela byla zablokovaná.
88'
Po útočném faulu Matheuse Cunhy se k balónu opět dostávají hosté.
88'
Na centr Balliua skákal Radamel Falcao, jehož však ubránil Trippier. Volný míč sebral brankář Oblak.
87'
Zápas se už zřejmě jen dohrává. Míč teď mají hosté, ale nevypadá to, že by s ním někam pospíchali.
84'
Domácí drží míč na útočné polovině a kontrolují zápas. Nevypadá to, že Vallecano bude mít síly na nějaký závěrečný nápor.
83'
Protiútok Atlética táhl Yannick Carrasco. Jeho průnik však čistě zastavil obránce Nikola Maraš.
82'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Sergi Guardiola, přichází Álvaro Aguirre.
81'
Po dalším rohu Carrasca se hosté ubránili a konečně vymanili z tlaku.
80'
Série rohů Atlética. Zakončení Ángela Correy z bezprostřední blízkosti vyrazil na další Luca Zidane! Argentinský útočník málem zkompletoval hattrick.
79'
Po rohovém kopu se k míči dostal Rodrigo de Paul. Ten zpoza šestnáctky vypálil a balón se od bránícího Guardioly odrazil těsně nad břevno! Zidane už padal k zemi a byl by bez šance.
78'
Kieran Trippier našel Yannicka Carrasca. Ten se už dostal do nulového úhlu, takže získaný roh byl pro Atlético asi maximem.
76'
V dnešním utkání si zahraje i Radamel Falcao. Zkušený kolumbijský útočník momentálně hájí barvy Vallecana, ovšem před lety hrával také za Atlético a místní fanoušci na jeho góly nezapomněli. Na hřišti ho vítají potleskem. Falcao nahrazuje Santiho Comesañu.
75'
Centr z pravé strany si stáhl do rukavic Zidane. Ten výhozem zakládá protiútok hostí.
74'
Rodrigo de Paul šel skluzem do souboje s Comesañou. Trefil jeho nohy a tak byl potrestán žlutou kartou.
72'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Luis Suárez, přichází Matheus Cunha.
72'
Do konce zápasu schází zhruba 20 minut. Atlético kontroluje situaci a směřuje za třemi body.
70'
Po ubráněném rohu se domácí vydali do rychlého kontru. Poté, co míč vrátil do šestnáctky Correa, měl na penaltě šanci zakončovat Yannick Carrasco. Před ním však bylo příliš mnoho hráčů Vallecana a belgický reprezentant obranný val nepropálil.
69'
Jeho exekuce se ujal Óscar Trejo. Domácí se ubránili.
69'
Po zablokované střele Óscara Valentína budou hosté zahrávat roh...
67'
Další šance Rojiblancos! Yannick Carrasco přebral míč na pravém křídle, dostal se až do šestnáctky a možná ještě s přispěním lehké teče protihráče orazítkoval vzdálenější tyč!
66'
Iván Balliu na půlce vystihl domácí rozehrávku a vydal se s míčem dopředu. Situaci se rozhodl řešit příliš ambiciózním pokusem zdálky, který skončil na těle prvního bránícího hráče.
65'
Střely na bránu – 4:0
64'
Standardní situaci zahrával Andrés Martín. Jeho centr ale nikdo ze spoluhráčů nezasáhl a míč skončil v rukavicích Jana Oblaka.
63'
Domácí stoper José Giménez poslal k zemi Óscara Treja, za což dostal žlutou kartu.
61'
Iván Balliu u postranní čáry fauloval Thomase Lemara. Rozehrávat budou Atleti.
59'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Unai López, přichází Óscar Trejo.
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Kévin Rodrígues, přichází Bébé.
58'
Hráči Vallecana stále ještě nevystřelili na bránu. I to značí, že současný stav ve prospěch Atlética je naprosto zasloužený.
57'
Mohlo to být už o tři góly! Luis Suárez vysunul Thomase Lemara, který zleva postupoval sám na bránu. Míč dloubl přes padajícího Zidana a jen těsně minul vzdálenější tyč jeho svatyně!
55'
Pro Colchoneros je to zase veselejší. Pokud Rayo výrazně nezabere, měla by z toho být výhra.
53'
Atlético právě vstřelilo branku!
Domácí navyšují vedení! Geoffrey Kondogbia vyvezl míč dopředu středem hřiště. Poté ho poslal doleva na volného Renana Lodiho, který oslovil přízemním centrem před bránu nabíhajícího ÁNGELA CORREU a ten balón zblízka poslal pod padajícím Zidanem do sítě – 2:0.
52'
Luca Zidane nahrával spoluhráči u pravé postranní čáry nepřesně. Míč skončil v zámezí a do hry ho vhodí Renan Lodi.
51'
Santi Comesaña byl nepříjemně napadán Ángelem Correou. Moc nescházelo a hráč Atlética balón vybojoval...
50'
Iván Balliu nedokázal odcentrovat přes Rodriga de Paula. Ten míč zablokoval tak šikovně, že se hrací předmět dostal do zámezí ještě odrazem od hráče Vallecana.
48'
Hosté kombinovali na útočné polovině, ale tak jako v první půli nic vážného nevymysleli.
46'
Hostující kouč Iraola sáhl k jedné změně v sestavě. Na pravém křídle skončil nevýrazný Isi Palazón, kterého nahradil Andrés Martín.
46'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Isi Palazón, přichází Andrés Martín.
46'
Po prvním poločase vede Atlético nad Vallecanem zaslouženě 1:0. Není to žádný ofenzivní festival, ovšem domácí byli přeci jen aktivnější a na rozdíl od soupeře vyprodukovali směrem dopředu alespoň něco. V první velké šanci ještě selhal Luis Suárez, ovšem ve 28. minutě se Colchoneros už radovali. Hermosovu střelu ještě obrana Raya zablokovala, ovšem volný balón si našel Ángel Correa, který z úhlu prostřelil brankáře Zidana. Hosté se za 45 minut hry nezmohli ani na jediný střelecký pokus, byť třeba nepřesný.
45+1'
45+1'
Pro centr de Paula si došel brankář Zidane. Rozhodčí vzápětí poločas ukončil.
45'
Běží už poslední minuta první půle. U míče domácí fotbalisté.
44'
O jeho exekuci se postaral Unai López. Centr na bližší tyč si však obrana Atlética pohlídala.
43'
Po akci Guardioly však uvidíme první rohový kop Raya...
42'
Hosté se směrem dopředu zatím vůbec k ničemu nedostali. Zatím potvrzují, že mnohem silnější bývají doma. Na vlastním stadionu ztratili jen dva body za remízu a v tomto ohledu jsou nejlepším týmem La Ligy.
41'
De Paul fauloval na půlícím kruhu Óscara Valentína. Rozehrávají hosté.
40'
Nikola Maraš si pohlídal Luise Suáreze. Přihrávku na něho odvrátil do zámezí.
39'
Nákop Frana Garcíi nenašel nikoho ze spoluhráčů. Kopat se bude od brány Jana Oblaka.
38'
Držení míče – 47 % : 53 %
37'
Lemar zahrál roh nakrátko. Domácí se pak k ničemu vážnému nedostali.
36'
Renan Lodi se dostal na levé straně až do pokutového území. Ranou přes bránícího Balliua prověřil Zidana, který si bližší tyč pohlídal a míč vyrazil. Hosté následně odkopávali na roh.
34'
Pokud by dnes Colchoneros zvítězili, posunuli by se v tabulce na čtvrté místo. O dva body právě před Vallecano.
33'
Střely na bránu – 2:0
Střely celkem – 5:0
31'
Luis Suárez si všiml, že je Luca Zidane daleko z brány a tak ho zkusil přehodit téměř z poloviny hřiště. Mířil nepřesně, ale myšlenku měl zkušený útočník rozhodně dobrou.
30'
Domácí, kteří prohráli poslední čtyři ligové duely, tedy mají zápas dobře rozehraný. Jsou přeci jen aktivnější a už dokázali vstřelit i vedoucí gól.
28'
Domácí se ujímají vedení! Základ úspěchu položil Rodrigo de Paul, který na pravém křídle pronikl přes několik hráčů až k brankové čáře. Tam uvolnil Yannicka Carrasca. Ten podél lajny dostal míč až do pokutového území, kde vyzval zpětnou přihrávkou ke střele Maria Hermosa. Stoper Atletů trefil pouze bránícího Comesañu, z pod jehož nohou však hrací předmět vydoloval ÁNGEL CORREA, jenž z úhlu prostřelil Zidana.
26'
Luis Suárez dostává pátou žlutou kartu v sezóně. To znamená, že v příštím utkání bude Atléticu chybět.
25'
Bránící Saveljich odehrál ve skluzu míč tak, že ten se otřel také o ruku spoluhráče z obrany Maraše. Domácí žádali penaltu, rozhodčí ale ukazuje, že se nejednalo o porušení současných pravidel o ruce. Stoper Raya ji měl u těla.
23'
Jen jsem to dopsal, tak měl obrovskou šanci Luis Suárez! Ten obral o míč váhajícího Comesañu a upaloval sám na bránu. Jeho obstřel kolem vybíhajícího Zidana však skončil vedle pravé tyče z pohledu gólmana Vallecana.
22'
Zatím se hraje bez gólových šancí. Kromě Suárezovy slabé střely jsme neviděli ani žádný pokus o zakončení.
21'
Také hosté nyní vysoko presovali a brankář Rojiblancos Oblak musel hrát směrem dopředu dlouhý míč.
20'
Fran García posouval u postranní čáry míč na Kévina Rodríguese, který byl ale rychle dostoupen Trippierem. Hosté budou vhazovat.
18'
Snahu hostí o rychlý brejk zhatila nepřesná přihrávka na Sergia Guardiolu. Tomu balón směřoval za paty.
18'
Také centr Lemara skončil pouze na hlavě bránícího hráče.
17'
Domácí zahrávali roh nakrátko. Poté centroval Yannick Carrasco, ovšem našel jen obránce Raya.
17'
Domácí získávají převahu. Z pravé strany centroval na zadní tyč Carrasco. Tento prostor zavíral levý obránce Renan Lodi, jehož však míč přelétl.
15'
Nyní jsme viděli slabou střelu Luise Suáreze. Ta hostující bránu neohrozila.
14'
Hostující brankář Luca Zidane špatně rozehrál a nabídl míč Luisovi Suárezovi. Tomu se však nepovedl první dotek, dal si balón daleko od nohy a jeden z obránců Raya ho odkopl do autu. Z toho mohla být velká šance Atletů.
13'
Yannick Carrasco si na pravé straně narazil míč s Trippierem. Poté se hezky zbavil Garcíi, ovšem následně spadl po kontaktu se stejným protihráčem. Podle rozhodčího se o faul nejednalo a hra tak pokračuje.
11'
Hosté dobře napadali a brankář Jan Oblak musel rozehrávat pod tlakem. Balón poslal za postranní čáru.
10'
Fran García startoval dopředu na levé straně, ale těžkou přihrávku od spoluhráče nezpracoval. Vhazování pro Los Colchoneros, tedy Atlético.
8'
Domácím byl odmáván ofsajd.
7'
Thomas Lemar byl faulován Ivánem Balliuem. Domácí kouč Diego Simeone si žádal žlutou kartu tak horlivě, že si ji z rukou sudího prohlédl sám.
6'
Kondogbia byl faulován při vedení míče na vlastní polovině. Balón pro domácí celek.
5'
Z levé strany centroval Renan Lodi. Hosté dokázali odvrátit míč alespoň do autu.
4'
Sergi Guardiola se ocitl v těsném ofsajdu. Rozehrávat budou domácí.
2'
Hostující brankář Luca Zidane musel rozehrávat před napadajícím Ángelem Correou. Zvládl to, míč poslal spoluhráči na půlce.
1'
Úvodní výkop zápasu provedli hosté. Teď už má míč Atlético.
1'
Aktéři zápasu už nastupují na hrací plochu Estadia Wanda Metropolitano.

Atlético Madrid: Oblak (C) – Trippier, J. Giménez, Hermoso, Lodi – Carrasco, Kondogbia, de Paul, Lemar – Á. Correa, L. Suárez.
Náhradníci: Lecomte – Simeone, Martín, Cunha, Serrano, Felipe, Vrsaljko.
Trenér: Simeone

Rayo Vallecano: L. Zidane – Balliu, Saveljich, Maraš, F. García – Comesaña (C), Valentín – Palazón, Unai López, Kévin Rodrígues – Guardiola.
Náhradníci: I. Arboleda, Dimitrievski – Recio, Trejo, Navarro, Mario Suárez, Martín, Bébé, Hernández, Falcao, Ciss, Aguirre.
Trenér: Iraola

Rozhodčí: Figueroa – Becerril, Martínez.
Trenéři Vallecana nakonec museli udělat oproti poslednímu ligovému utkání, které tým sehrál 18. prosince, čtyři změny v základní sestavě. To není tak strašné, jak napovídala informace hned o třinácti pozitivních testech na Covid. V nominaci na zápas úplně chybí stoper Alejandro Catena a křídelník Álvaro García. Na střídačce pak po tréninkovém výpadku začínají brankář Stole Dimitrievski se záložníkem a kapitánem Óscarem Trejem.
Oba týmy se naposledy utkaly v sezóně 2018/19, kdy Vallecano působilo v nejvyšší soutěži. Atlético vyhrálo oba zápasy výsledkem 1:0.
Atlético by nakonec mohl z lavičky vést kouč Diego Simeone. Ten měl sice po vánoční přestávce pozitivní test na koronavirus, ovšem na Nový rok už byl negativní.
Atlético Madrid (5. místo, 8 – 5 – 5, skóre 29:22, 29 bodů)
Úřadující mistr La Ligy neprožívá dobré období. Před Vánoci prohrál v lize čtyři zápasy v řadě a na vedoucí Real Madrid ztrácí už sedmnáct bodů. Do této série spadá i porážka 0:2 právě na půdě Realu. Naposledy Atleti padli 1:2 v Granadě. Také Rojiblancos musí řešit koronavirové absence. Pozitivní test nepustí do hry Kokeho, Griezmanna, Héctora Herreru a Joãa Félixe. Nakažen je také trenér Diego Simeone.

Posledních 5 zápasů Atlética:
Atlético – Mallorca 1:2
Porto – Atlético 1:3 (LM)
Real Madrid – Atlético 2:0
Sevilla – Atlético 2:1
Granada – Atlético 2:1
Rayo Vallecano (4. místo, 9 – 3 – 6, skóre 26:18, 30 bodů)
Nováček soutěže si vede výborně a aktuálně se dokonce nachází na příčkách, které by znamenaly účast v Lize mistrů. Z posledních pěti ligových utkání Rayo třikrát vyhrálo, jednou remizovalo a jednou prohrálo. Před Vánoci doma zdolalo 2:0 Alavés. Celek Vallecana se ale momentálně potýká s Covidem. Na konci roku mělo hned 13 fotbalistů pozitivní test. Jedním z nich byl také kolumbijskýs třelec Radamel Falcao. Otázkou tedy zůstává, s kým vlastně budou moci trenéři Raya počítat.

Posledních 5 zápasů Vallecana:
Guijuelo – Vallecano 1:1, 3:4 na pen. (Copa del Rey)
Vallecano – Espanyol 1:0
Villarreal – Vallecano 2:0
Bergantiños – Vallecano 1:3 (Copa del Rey)
Vallecano – Alavés 2:0
Utkání je madridským derby. Stadiony obou týmů od sebe nejsou příliš vzdáleny.
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! V neděli bude pokračovat 19. kolo španělské La Ligy prvními zápasy roku 2022. Já Vás provedu soubojem Atlética Madrid s Rayem Vallecanem. Asi málokdo by před zahájením ročníku čekal, že úřadující mistr a nováček soutěže budou tabulkovými sousedy. Rayo je na tom dokonce lépe, patří mu čtvrtá příčka. Atlético je páté.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.