La Liga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Elche  - 18. prosince 2021   18:30

Barcelona
17' Blanc (O. Dembèlé) • 20' Gavi (Lenglet) • 85' González (Gavi)
3:2
(2:0)
Elche
62' Morente  (Boyé) • 63' Milla  (Morente)
Barcelona
ter Stegen – R. Araújo, García, Lenglet, J. Alba – F. de Jong (77. Puig), S. Busquets, Gavi – Ezzalzouli (89. Balde), O. Dembèlé, Blanc (73. González).
Elche
E. Badía – Palacios, Roco, González, Mojica (83. Josema) – Josan (46. Morente), Marcone (46. Gumbau), Mascarell (61. Guti), Fidel (61. Milla) – Lucas Pérez, Boyé.

Držení míče: 73 % : 27 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 6:2. Rohy: 5:0. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 13:17.
Barcelona nakonec zvládla těžké utkání s Elche a vítězí 3:2. Domácí se po dobrém vstupu dostali do vedení v 17. minutě, kdy se prosadil Jutlgla Blanc. O tři minuty později navíc přidal druhý zásah Gavi. Ve zbytku poločasu pak Barcelona kontrolovala své vedení. Ve druhé půli domácí lehce polevili. V 62. minutě po brejku snížil Morente a o minutu později hlavou vyrovnal Milla. Barcelona poté znovu zpřesnila svou hru, ale dlouho se nemohla prosadit. Až v 85. minutě rozhodl Nico González.
90+6'
90+5'
Hosté už nechávají v zadních řadách jen tři hráče. Toho chtěl využít Ousmane Dembèlé, ale na pravé straně si míč předkopl příliš daleko.
90+4'
Puig se z levého křídla tlačil do pokutového území, ale na jeho hranici neustál souboj s obráncem. Sudí dává gestem najevo, že penalta se pískat nebude.
90+3'
Domácí v nastavení s přehledem kombinují s míčem na kopačkách a soupeře už k ničemu nepouštějí. Baldé na levé straně získal další vhazování.
90+2'
Barcelona už v nastaveném čase zahrávala přímý kop. Puig narýsoval přihrávku na levé křídlo, ale Baldé pod tlakem získal pro domácí jen vhazování.
90+1'
Nastavuje se šest minut!
90'
Střídající Alejandro Baldé na levé straně bojoval o míč, ale pod tlakem nevyslal přesnou přihrávku. Míč tak propadl do autu a vhazovat bude Elche.
89'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Abde Ezzalzouli, přichází Alejandro Balde.
88'
Domácí celek po vstřelení branky pokračuje v kombinaci na polovině soupeře, ale s rozehrávkou zatím nikam nepospíchá.
87'
Branka platí a Barcelona skutečně vede 3:2!
86'
Žlutou kartu dostává Enzo Roco (Elche CF).
86'
Pozor! Ještě se zkoumá, zda brance nepředcházel ofsajd!
85'
Barcelona právě vstřelila branku!
Barcelona se nakonec pět minut před koncem dnešního souboje dostává do vedení! Domácí celek předvedl krásnou akci připomínající dobu její velké slávy. Na přihrávku za obranu si naběhl Gavi, který míč poslal pod sebe a osamocený NICO GONZÁLEZ zakončil do šibenice!
84'
Jordi Alba dostal přihrávku do pokutového území, jenže v náběhu nedokázal míč procedit do nebezpečného prostoru před brankou.
83'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Johan Mojica, přichází Josema.
82'
Právě Johan Mojica po předchozím souboji zůstává ležet na trávníku a drží se za tříslo. Uvidíme, zda dnešní duel dohraje až do konce.
81'
Mojica na kraji pohlídal rozběhnutého Démbéleho, kterého tělem nepustil do pokutového území. Elche je blízko k zisku cenného bodu.
80'
Žlutou kartu dostává Eric García (FC Barcelona).
79'
Barcelona zahrávala rohový kop. Jeho exekuce se tradičně ujal Ousmane Dembèlé, jehož centr od přední tyče hosté odehráli do bezpečí.
78'
Žlutou kartu dostává Gerard Gumbau (Elche CF).
77'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Frenkie de Jong, přichází Ricard Puig.
76'
Hosté měli obrovské štěstí! Po rychlé rozehrávce střílel Nico, který už překonal hostujícího brankáře, ale toho na brankové čáře zastoupil Helibelton Palacios.
75'
Gavi byl faulován na polovině soupeře. Roco taktickým faulem zastavil solidní možnost domácího celku.
74'
Abde Ezzalzouli na levé straně zkoušel obejít obránce, ale předkopl si míč příliš daleko před sebe a už vůbec neodcentroval.
73'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ferran Jutlga Blanc, přichází Nico González.
72'
Žlutou kartu dostává Pere Milla (Elche CF).
71'
Tete Morente táhl další útok hostujícího celku po pravé straně. Jeho průnik ale skončil nepovedeným centrem. Barcelona už opět spěchá vpřed.
70'
Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut a domácí Barcelona se zatím směrem vpřed nadále trápí.
68'
Ousmane Dembèlé táhl akci Barcelony po pravé straně, ale nedokázal si obhodit prvního soupeře v bílém dresu hostujícího Elche.
67'
Jenže Elche bude chtít pokračovat v aktivním výkonu. Hosté se hnali po pravé straně do útoku, ale Boyé si tentokrát míč předkopl daleko před sebe.
65'
Tohle může pro Barcelonu znamenat další obrovský problém. Domácí musí v závěrečných minutách hodně zabrat.
63'
Elche právě vstřelilo branku!
Neskutečné! Elche dokázalo během dvou minut vyrovnat! Po chybě Barcelony v rozehrávce hosté rychle přešli do útoku. Centr z pravé strany přiletěl na zadní tyč a nikým neatakovaný PERE MILLA hlavou vyrovnal!
62'
Tak pozor! Hostující celek dokázal snížit a vrací se do boje o body! Po průniku po levé straně se hosté hnali do brejku. Přihrávku do běhu dostal TETE MORENTE, který si míč navedl do vápna a dělovkou napálil míč pod břevno!
61'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Omar Mascarell, přichází Raúl Guti.
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Fidel, přichází Pere Milla.
60'
Je za námi hodina a Barcelona stále bez problémů drží své vedení. Po změně stran se ale prakticky vytratily všechny brankové možnosti.
59'
Barcelona se dostala na polovinu soupeře, ale kombinace domácího celku je zatím hodně kostrbatá. Elche v defenzivě domácí hráče aktivně napadá.
58'
Ousmane Dembèlé prošel do pokutového území, ale posledním dotykem si míč předkopl daleko před sebe a už jej nedohnal na trávníku.
57'
De Jong spěchal do pokutového území za zajímavým obloučkem, ale defenziva Elche si na jeho náběh dala dobrý pozor a odehrála míč do bezpečí.
56'
Gavi z levé strany pronikl do pokutového území, kam předložil přízemní centr, nicméně k jeho pobídce se nikdo z hráčů Barcelony nedostal.
55'
Diego González z levé strany vyslal do pokutového území přízemní centr, ale Marc-André ter Stegen byl připraven a schoval míč do rukavic.
54'
Marc-André ter Stegen s rozehrávkou rozhodně nespěchá. Domácí brankář míč několik sekund podržel a následně jej přenesl na pravou stranu.
53'
Palacios vhazoval na pravé straně hrací plochy, ale jeho aut směřoval jen do míst, kde číhali zadáci domácí Barcelony.
52'
Gavi se z hranice velkého vápna položil do odraženého míče, jenže jeho dělovka prolétla snad tři metry vedle pravé tyčky hostující branky.
51'
Domácí stoper Lenglet potáhl míč na polovinu soupeře, kde roztáhl hru na pravou stranu na de Jonga. Barcelona v úvodu druhé půle hraje s míčem na kopačkách.
50'
Aktivní Dembele sprintoval za obloučkem za obranu Elche, ale hostující brankář Badia skvěle vystartoval ven z branky a vyboxoval míč do bezpečí.
49'
Jordi Alba jako krajní obránce podpořil ofenzivní akci svého mužstva, ale jeho dloubáček za obranu skončil mimo hrací plochu.
48'
Ter Stegen musel zasahovat! K prudkému centru z pravé strany se ve vápně probil Gumbau, ale špičkou levé nohy míč sklepl do rukavic domácího brankáře.
47'
Barcelona se hned v úvodu druhého poločasu tlačí do útoku. Nákop na pravou stranu směřoval na de Jonga, ale ten si nepotykal se zpracováním.
46'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Ivan Marcone, přichází Gerard Gumbau.
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Josan, přichází Tete Morente.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce dnešního souboje může být spokojenější domácí Barcelona. Domácí se po dobrém vstupu dostali do vedení v 17. minutě, kdy se prosadil Jutlgla Blanc. O tři minuty později navíc přidal druhý zásah Gavi. Ve zbytku poločasu pak Barcelona kontrolovala své vedení.
45'
45'
Barcelona v závěru prvního poločasu kombinuje s míčem na kopačkách na polovině soupeře, ale už se nikam nežene. Domácí chtějí dohrát poločas za tohoto stavu.
44'
Clément Lenglet zatažením za dres poslal k zemi jednoho ze soupeřů a daroval Elche rozehrávku přímého kopu na polovině Barcelony.
43'
Gavi schytal v souboji na polovině soupeře hodně nepříjemný šlapák. Hlavní rozhodčí i v tomto případě nechal kartu v kapse.
42'
Ousmane Dembèlé se pro přihrávku stáhl hodně hluboko a sklepl míč na spoluhráče ze zadních řad. Elche v závěru poločasu jen vyčkává na hru soupeře.
41'
Gavi sprintoval za obloučkem za obranu soupeře, ale na dlouhou nohu si míč ze vzduchu nestačil stáhnout.
40'
Domácí už znovu kombinují na polovině soupeře, ale akce Barcelony je zatím hodně kostrbatá. Naopak defenziva Elche brání v devíti lidech.
39'
Boyé si řekl o další přihrávku do pokutového území, ale domácí stopeři si jeho náběh pohlídali a nepustili útočníka Elche k míči.
38'
Elche se po levé straně dostalo na polovinu Barcelony, ale Araújo se s rozběhnutým soupeřem bleskově stáhl a odkopl míč do bezpečí.
37'
Elche se po delší době dostalo do blízkosti velkého vápna. Centr z pravé strany přiletěl na malé vápno, ale asistent rozhodčího odhalil ofsajd.
36'
Dembele prošel po pravé straně do blízkosti šestnáctky, kde se k němu stáhl důrazný Mojica, který mu míč špičkou kopačky vypíchl.
35'
Abde Ezzalzouli dostal přihrávku do běhu na levou stranu, ve vápně se šikovnou kličkou zbavil obránce, ale technickým pokusem minul horní roh.
34'
Badia se ujal rozehrávky z velkého vápna. Hostující brankář nakopl míč na levou stranu, jenže k jeho nákopu se nikdo v bílém dresu nedostal.
33'
García jako stoper vyvezl míč na polovinu soupeře. Do blízkosti velkého vápna se poté dostal Gavi, ale jeho projektil zablokoval první soupeř.
32'
Gavi se ujal rozehrávky přímého kopu Barcelony poblíž velkého vápna. Jeho centr levačkou směřoval na malé vápno, kde zakročil Roco.
31'
Enzo Roco se ujal rozehrávky přímého kopu na polovině hřiště. Jeho nákop směřoval na Péreze, kterého poziční hrou ubránil Lenglet.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a Barcelona zatím bez větších problémů kráčí za ziskem tří bodů. Elche ale lehce vystruje růžky.
29'
Další obrovská šance Barcelony! Za průnikovou přihrávkou se probil Abde Ezzalzouli, který střílel pravačkou, ale brankář Badía jeho ránu skvěle vytěsnil!
28'
Barcelona se dostala do útoku pro změnu po pravé straně, ale obránce Araújo dloubáčkem do pokutového území odevzdal míč zadákům Elche.
27'
De Jong sprintoval za překvapivou přihrávkou do pokutového území, nicméně zakončení poněkud podcenil a míč prakticky netrefil.
26'
Domácí pokračují v ofenzivním představení. Busquets přihrávkou na levou stranu vysunul Gaviho, jehož zasekávačku obrana soupeře přečetla.
25'
Elche zahrávalo přímý kop na polovině Barcelony. Po krásném centru se k míči dostal právě Boyé, který byl sám za obranou, ale z malého vápna trestuhodně přestřelil!
24'
Lucas Boyé dostal přihrávku do běhu, prošel s míčem na hranici velkého vápna, ale vůbec nestačil zakončit. Domácí zadáci se bleskově stáhli.
23'
Hostující brankář nakopl míč na pravou stranu, nicméně domácí stoper Lenglet v hlavičkovém souboji uplatnil své kilogramy a soupeře si odstavil.
22'
Barcelona se tlačí do útoku. Po levém křídle se do pokutového území znovu dostal Gavi, ale technickou střelou tentokrát zasáhl prvního soupeře.
20'
Barcelona rychle přidává i druhý zásah! Díru v blízkosti velkého vápna dokonale využil GAVI, který se kličkou zbavil obránce a přízemní střelou z hranice velkého vápna poslal míč od tyče do branky!
19'
Domácí Barcelona pokračuje v aktivním vstupu do utkání. Favorizovaný celek si dal pozor při kombinaci na vlastní polovině a už se opět žene vpřed.
17'
Barcelona se dostává do vedení! FERRAN JUTLGLA BLANC si po rohovém kopu naskočil na povedený centr směřující na malé vápno a přesnou hlavičkou uklidil míč k zadní tyči!
16'
Ter Stegen se vydal daleko za hranici velkého vápna, odkud pomohl spoluhráčům s rozehrávkou vysokým nákopem. Německý brankář má dnes přesnou nohu.
15'
Dembéle se hnal za přihrávkou do pokutového území, ale hostující brankář Badia vystartoval ven z branky a schoval míč do rukavic.
14'
Na přetažený centr si v pokutovém území počkal Josan, který chtěl zakončit z voleje, ale rána pravačkou mu nesedla a skončila v rukavicích brankáře.
13'
Stopeři Elche kombinují s míčem na vlastní polovině a nikam se neženou. Naopak fotbalisté domácí Barcelony soupeřovu rozehrávku aktivně napadají.
12'
Marcone dostal přihrávku na polovinu hřiště, kde se skvěle otočil kolem obránce a rozehrál na pravou stranu. Jeho přihrávka však proskákala až do autu.
11'
Ter Stegen se musel zapojit do rozehrávky domácí Barcelony. Německý brankář nakopl míč na levou stranu, kde domácí získali jen vhazování.
10'
Palacios táhl ojedinělou akci Elche po pravé straně, ale z těžké pozice nedokázal přihrávkou za obranu najít někoho ze spoluhráčů v bílém.
9'
Barcelona zahrávala rohový kop. Nadýchaný centr přiletěl na malé vápno, ale defenziva Elche se bez větších problémů dokázala ubránit.
8'
Alba dostal prostor na levé straně, odkud odcentroval na přední tyč, ale defenziva Elche si s jeho pobídkou bez problémů poradila.
7'
Busquets vybojoval míč na polovině hřiště a přenesl hru na křídlo. Za jeho pobídkou spěchal de Jong, ale obránce Palacios měl k míči blíže.
5'
Dembéle dostal přihrávku na pravou stranu. Krajní hráč Barcelony centroval do velkého vápna, ale neoslovil nikoho ze spoluhráčů.
3'
Domácí sice hned po třech minutách dostali míč do branky, ale gól nemůže platit kvůli ofsajdu.
2'
Clément Lenglet potáhl míč na polovinu soupeře, přenesl hru na pravou stranu, ale tam neměl nikoho ze spoluhráčů v modročerveném dresu.
1'
Hostující Elche obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Domácí Barcelona už dnes na svém stadionu nutně potřebuje uspět.
1'

FC Barcelona: ter Stegen – R. Araújo, García, Lenglet, J. Alba – F. de Jong, S. Busquets, Gavi – Ezzalzouli, O. Dembèlé, Blanc.
Náhradníci: Neto, Peña – Balde, Coutinho, L. de Jong, Mingueza, González, Puig, Sanz, Umtiti.

Elche CF: E. Badía – Palacios, Roco, González, Mojica – Josan, Marcone, Mascarell, Fidel – Lucas Pérez, Boyé.
Náhradníci: Werner – Jony Álamo, Barragán, Carrillo, Donald, Gumbau, Guti, Milla, Josema, Piatti, Pastore, Morente..
FC Barcelona

Slavná Barcelona má letos obrovské problémy. Po šestnácti odehraných duelech má na kontě jen dvacet čtyři bodů a drží až osmé místo. Po letním výprodeji navíc Barcelona nepodstoupila do jarní fáze Ligy mistrů. V domácí soutěži má navíc velké problémy. Navic kariéru musel ukončit hvězdný Agüero. V posledním kole pak Barcelona remizovala 2:2 na půdě Osasuny. V týdnu navíc padla v přátelském souboji s Boca Juniors.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání La Ligy mezi FC Barcelona a Elche FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.