La Liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Espanyol - 20. listopadu 2021   21:00

Barcelona
48' Depay
1:0
(0:0)
Barcelona
ter Stegen – Mingueza (88. Demir), Piqué, García, J. Alba – González (88. R. Araújo), S. Busquets (79. Puig), F. de Jong – Gavi (71. Coutinho), Depay, Akhomach (46. Ezzalzouli).
Espanyol
Diego López – Aleix Vidal, Sergi Gómez, David López (57. Morlanes), Cabrera, Pedrosa – Embarba, Y. Herrera (78. Wu), Darder (90+6. Dimata), Puado (57. Melamed) – de Tomás.

Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 4:9. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 7:1. Fauly: 17:9.
Je konec! Xavi zvládl premiéru na lavičce Barcelony, která v derby poráží Espanyol 1:0. Aktivnější byla domácí Barcelona, jenže Akhomach z malého vápna přestřelil branku a Depaye a Busquetse vychytal brankář. V závěru poločasu mohl Espanyol poslat do vedení de Tomás, ale Piqué jeho pokus srazil nad břevno. Do vedení se Barcelona dostala hned po přestávce, kdy se z penalty prosadil Memphis Depay. Hosté ale mohli vyrovnat, jenže hned dvakrát během druhé půle trefili tyč.
90+6'
90+6'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Sergi Darder, přichází Nany Landry Dimata.
90+5'
Jordi Alba u rohového praporku poslal jednoho ze soupeřů k zemi, ale podle sudího si počínal dovoleným způsobem.
90+4'
Žlutou kartu dostává Leandro Cabrera (Espanyol Barcelona).
90+3'
Do rozehrávky domácího celku se musel zapojit také brankář, který bez problémů přenesl hru na levou stranu. Barcelona je aktivnější.
90+2'
Barcelona kombinuje na vlastní polovině a nikam se nežene. Ani fotbalisté Espanyolu teď rozehrávku slavnějšího rivala neatakují.
90+1'
Nastavuje se šest minut!
90'
V závěru utkání se Barcelona znovu usadila na polovině Espanyolu. Favorizovaný celek už nechce soupeře nechat, aby si vypracoval střeleckou možnost.
89'
Marc-André ter Stegen dostává žlutou kartu za zdržování hry.
88'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Nico González, přichází Ronald Araújo.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Oscar Mingueza, přichází Yusuf Demir.
87'
Další obrovská možnost hostů! Pedrosa odcentroval z levé strany do vápna, kde byl de Tomás, ale jeho hlavička orazítkovala brankovou konstrukci!
86'
Espanyol předvedl povedenou akci po levé straně, ale Mingueza se v pravou chvíli stačil vrátit.
85'
Coutinho zůstává po jednom ze soubojů ležet na trávníku a drží se za levou holeň. Uvidíme, zda bude nadále pokračovat.
84'
Žlutou kartu dostává Frenkie de Jong (FC Barcelona).
83'
Nico byl faulován na polovině hřiště. Rozhodčí navíc dává poslední varování Cabrerovi, který do soupeře zajel hodně ostře.
82'
Raúl de Tomás se ujal rozehrávky přímého kopu Espanyolu a jeho pokus se otřel o vnější stranu pravé tyče!
81'
Piqué poslal přihrávku na pravou stranu, ale střídající Puig mu okamžitě pobídku vrátil zpátky. Hosté navíc vysunuli presink na polovinu Barcelony.
80'
Barcelona deset minut před koncem opět kombinuje kolem velkého vápna soupeře. Favorizovaný celek chce přidat pojistku.
79'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází Ricard Puig.
78'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Yangel Herrera, přichází Lej Wu.
77'
Jordi Alba z levé strany krásně dloubl míč do pokutového území, nicméně hostující brankář jeho pobídku ukryl v rukavicích.
76'
Depay chtěl přihrávkou na levou stranu najít Coutinha, jenže brazilský záložník zrovna udělal krok opačným směrem a už se k míči nedostal.
75'
Manu Morlanes vystoupil na hranici velkého vápna, kde jej v dalším souboji jeden z domácích obránců poslal faulem k zemi.
74'
Abde Ezzalzouli se z pravé strany nádherně prosmýkl do pokutového území, jenže levačkou poslal míč kousek nad břevno!
73'
Memphis Depay na hranici velkého vápna zkusil prodloužit míč za sebe, jenže rozběhnutý Coutinho se k jeho pobídce nedostal.
72'
Na Camp Nou během derby s Espanyolem panuje vynikající atmosféra. Domácí fanoušci hlasitým skandováním ženou Barcelonu do útoku.
71'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Gavi, přichází Philippe Coutinho.
71'
Mohlo být vyrovnáno! Obrana Barcelony zaspala a do šance se dostal Raúl de Tomás, jehož rána levačkou rozvlnila jen boční síť!
70'
Do konce dnešního souboje zbývá posledních dvacet minut. Domácí Barcelona je nadále aktivnějším týmem, ale nedostává se do šancí.
69'
Espanyol zahrával přímý kop v blízkosti velkého vápna. Střílený centr si domácí brankář pohlídal a vyboxoval míč ven ze šestnáctky.
68'
Abde Ezzalzouli fauloval při návratu do vlastní šestnáctky a může být rád, že soupeře netrefil v pokutovém území. Navíc tak tak unikl druhé žluté kartě.
67'
Eric García se jako stoper chtěl vydat na výlet do ofenzivy, nicméně obránce v modrobílém dresu jeho kličku přečetl a odstavil soupeře tělem.
66'
Frenkie de Jong sice po úniku překonal brankáře, ale jeho zásah nemůže platit pro ofsajd!
65'
Žlutou kartu dostává Oscar Mingueza (FC Barcelona).
64'
Barcelona hraje po změně stran častěji s míčem na kopačkách a tlačí se do útoku. Espanyol naopak číhá na nějakou možnost k protiútoku.
63'
Po následném rohovém kopu už se domácí nedostali do zakončení. Piqué navíc fauloval u praporku a nabídl Espanyolu rozehrávku.
62'
Domácí mohli navýšit své vedení! Na přihrávku za obranu si naběhl Ezzalzouli, který míč dloubl přes brankáře, ale vracející se Pedrosa zachránil Espanyol odkopem na roh.
61'
Žlutou kartu dostává Abde Ezzalzouli (FC Barcelona).
Žlutou kartu dostává Adria Giner Pedrosa (Espanyol Barcelona).
60'
Po hodině hry se u rohového praporku strhla menší potyčka. Je vidět, že městské derby má dnes šťávu.
59'
Alba na levé straně vybojoval odražený míč a z voleje jej nakopl směrem vpřed. Hráči Espanyolu rychle vystoupili a sklepli balón do autu.
58'
Střídající Morlanes se ihned po svém příchodu na trávník dostal k odcentrování do šestnáctky, ale García jeho pobídku líznul na rohový kop.
57'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Javi Puado, přichází Nico Melamed.
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází David López, přichází Manu Morlanes.
56'
Gavi se v pokutovém území snažil poprat s odraženým míčem, ale ke střele si jej chystal příliš dlouho a Cabrera mu míč odkopl.
55'
Frenkie de Jong se vydal na individuální průnik k pokutovému území, ale upadl. Sudí měl střet přímo před očima a rozhodl se nepískat faul.
54'
Nico měl moře prostoru na středovém kruhu, ale neoslovil nikoho ze svých spoluhráčů. Defenziva Espanyolu se rychle stáhla do bloku.
53'
Domácí zahrávali rohový kop. Na povedený centr si naskočil Piqué, ale pod tlakem hlavičkoval jen do rukavic hostujícího brankáře Lopéze.
52'
Hosté se po dalším útoku dostali do zakončení. Puado střílel levačkou, ale ter Stegen jeho přízemní projektil udržel v rukavicích.
51'
Darder si pokryl míč na polovině Barcelony a napadající Mingueza jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi.
50'
Domácí celek i po vstřelení úvodní branky pokračuje v aktivitě. Střelec Depay dohnal přihrávku na levou stranu, ale byl lapen v ofsajdu.
48'
Barcelona právě vstřelila branku!
Domácí celek se dostává do vedení! K exekuci pokutového kopu se postavil faulovaný MEMPHIS DEPAY, který míč s přehledem napálil do sítě!
47'
Pokutový kop pro Barcelonu! Memphis Depay vlétl do pokutového území kde upadl po souboje s Cabrerou a sudí ukázal na puntík!
47'
Domácí celek se hned v úvodu druhé půle vydal do útoku, ale akce vedená po pravé straně skončila nepřesnou přihrávkou za obranu Espanyolu.
46'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ilias Akhomach, přichází Abde Ezzalzouli.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme se úvodní branky nedočkali. Aktivnější byla domácí Barcelona, jenže Akhomach z malého vápna přestřelil branku a Depaye a Busquetse vychytal brankář. V závěru poločasu mohl Espanyol poslat do vedení de Tomás, ale Piqué jeho pokus srazil nad břevno.
45+1'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta!
45'
Hostující Espanyol mohl udeřit v samotném závěru pvního poločasu! Raúl de Tomás vlétl do vápna, kde jeho ránu Piqué tečoval kousek nad břevno!
44'
Espanyol se po dlouhé době na delší časový úsek usadil na polovině soupeře. Hosté zatím kombinují s míčem na kopačkách, ale nedostávají se do blízkosti velkého vápna.
43'
Alba našel přihrávkou do vápna Depaye, který zkusil takovou střelu z nouze, ale překvapit hostujícího brankáře se mu nepovedlo.
42'
Za přihrávkou do pokutového území se hnal Depay, nicméně brankář Lopez vystartoval z brankové čáry a schoval míč do rukavic.
41'
Gavi si navedl míč do blízkosti velkého vápna, ale zatím si nedokázal ideálně seřídit mířidla. Jeho dělovka prolétla vysoko nad břevnem.
40'
Barcelona zahrávala další rohový kop. Jordi Alba narýsoval přihrávku na zadní tyč, jenže tam se neprobil nikdo v dresu slavného klubu.
39'
Marc-André ter Stegen si dal pozor na nákop za obranu Barcelony a bez problémů ukryl míč do rukavic. Barcelona se znovu tlačí vpřed.
38'
Hosté si nyní troufli na riskantní kombinaci ve vlastním pokutovém území. Domácí sice aktivně napadali, ale Espanyol se vymanil z úzkých.
37'
Mingueza hledal přihrávkou na hranici velkého vápna Depaye, jenže nizozemský fotbalista pobídku snad o dva kroky přeběhl.
36'
Adria Giner Pedrosa prošel po levé straně do velkého vápna a vymyslel prudký centr na malé vápno. Marc-André ter Stegen jeho pobídku zalepil v rukavicích.
35'
Darder se dostal k přetaženému centru, ale už se nedostal do zakončení. Obrana domácího celku stojí v pevném bloku.
34'
Gavi si pohybem řekl o přihrávku na hranici velkého vápna, nicméně zadáci v modrobílém mu nedali ani metr prostoru navíc.
33'
Hosté se po delší době vydali do útoku, jenže nákop za obranu Barcelony doplachtil až do zámezí. Domácí už znovu spěchají kupředu.
32'
Ilias Akhomach zkusil střelecké štěstí z hranice velkého vápna, ale pokus levačkou se mu vůbec nepovedl. Espanyol brání výborně.
31'
Vzápětí přišla třetí obrovská možnost Barcelony! Busquets střílel zpoza velkého vápna, ale hostující brankář jeho pokus skvěle vyrazil!
30'
Je za námi úvodní půlhodinu dnešního souboje a domácí Barcelona je zatím mnohem aktivnějším týmem. Espanyol ale přestál dvě velké šance.
29'
Memphis Depay měl vyloženou šanci! Nizozemský střelec dostal přihrávku do vápna, ale střelu z malého vápna trefil brankáře!
28'
Depay si naběhl na přihrávku na hranici velkého vápna, ale sklepl míč na de Jonga, který neměl moc možností, komu přihrát.
27'
Na opačné straně se do pokutového území dostal Memphis Depay, který zakončoval z levé strany z ostrého úhlu a hostující brankář snadno zasáhl.
26'
Pedrosa vhazoval v blízkosti velkého vápna. Na jeho pobídku si naběhl Sergi Darder, ale Mingueza jej skvěle ubránil.
25'
Oscar Mingueza se na pravé straně chytře zbavil obránce a přenesl hru na levou stranu. Akce Barcelony ale opět neměla dlouhého trvání.
24'
Svůj první rohový kop v dnešním utkání zahrávala také Barcelona. Na vysokou pobídku od rohového praporku nikdo z domácích nedosáhl.
23'
Hostující Espanyol zahrával první rohový kop dnešního souboje. Centr od rohového praporku přiletěl na malé vápno, kde zasáhl Mingueza.
22'
Darder se na vlastní polovině skvěle prosmýkl mezi Busquetsem a Nicem. Hostujícího hráče nakonec Sergio Busquets takticky fauloval.
21'
Sergio Busquets nakopl míč za obranu Espanyolu. Depay musel počkat na spoluhráče a pod tlakem míč na dobíhajícího Gaviho neprocedil.
20'
De Jong na polovině hřiště získal odražený míč a pod tlakem si raději pomohl přihrávkou do zadních řad. Barcelona rozjíždí další útok.
19'
Z pravé strany hrací plochy chtěl do pokutového území odcentrovat Mingueza, jenže jeho pobídku odhlavičkoval do bezpečí Cabrera.
18'
Gavi dostal přihrávku k rohovému praporku, jenže tentokrát si jej obránci Espanyolu dobře pohlídali a nenechali domácího mladíka proniknout do vápna.
17'
Sergio Busquets na polovině hřiště napadal Herreru, jenže hostující záložník si míč skvěle pokryl. Hráči Barcelony se ale stačili stáhnout.
16'
Za přihrávkou za obranu Espanyolu se sice hnal de Jong, nicméně nizozemský záložník svůj pohyb zastavil, protože stál v době přihrávky v ofsajdu.
15'
Obrovská šance Barcelony! Po průniku z levé strany předložil míč do vápna Gavi, jenže Ilias Akhomach levačkou poslal míč nad břevno!
14'
Alba na levé straně rozběhl de Jonga, který chtěl odcentrovat do vápna, ale na hranici šestnáctky zasáhl pozorný obránce Espanyolu.
13'
García vyvezl míč z vlastní poloviny na polovinu Espanyolu. Hostující celek zatím v úvodních minutách vyčkává na své polovině.
12'
Memphis Depay se znovu tlačil do pokutového území, jenže na hranici velkého vápna se odehrál souboj, ve kterém fauloval rozběhnutý Nico.
11'
Přihrávku na hranici velkého vápna dostal Nico, který si míč připravil na pravačku, jenže ze záklonu poslal míč nad břevno hostující svatyně.
10'
Memphis Depay se na levé straně zmocnil odraženého míče, otočil se a chtěl odcentrovat. Nikdo v domácím dresu se ale včas nedostal do vápna.
9'
David López se otočil na polovině hřiště a přenesl hru na pravou stranu. Jeho pobídku si ale bez problémů pohlídal Piqué.
8'
Depay si z pravé strany navedl míč na levačku a snažil se zakončit. Jeho projektil ale zablokoval dobře postavený stoper Cabrera.
7'
Piqué potáhl míč na polovinu Espanyolu, kde roztáhl hru na pravou stranu. Defenziva Espanyolu zůstala stát v pevném bloku.
6'
Espanyol se v úvodu musí bránit. Barcelona se usadila na polovině svého městského rivala, ale kombinace je plná nepřesností.
5'
První zajímavá možnost domácí Barcelony. Zpoza velkého vápna se do padajícího míče položil Memphis Depay, jehož rána pravačkou skončila v rukavicích brankáře.
4'
Jordi Alba se ujal rozehrávky přímého kopu na levé straně. Krajní obránce Barcelony poslal centr na malé vápno, ale Vidal míč odkopl.
3'
Memphis Depay se dral na polovinu Espanyolu, kde si obhodil jednoho ze soupeřů a skončil na zemi. Barcelona může pokračovat v kombinaci.
2'
De Jong dostal přihrávku na polovinu hřiště, dobře se otočil kolem soupeře, ale už nepřenesl těžiště hry na pravou stranu.
1'
Espanyol obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Hostující celek se ihned vydal do útoku, ale nákop si obrana Barcelony pohlídala.
1'
Oba týmy už nastupují na trávník. Barcelona bude hrát v tradičních dresech, zatímco Espanyol bude hrát v modrobílém.

FC Barcelona: ter Stegen – Mingueza, Piqué, García, J. Alba – González, S. Busquets, F. de Jong – Gavi, Depay, Akhomach.
Náhradníci: Neto, Peña – R. Araújo, Balde, Coutinho, L. de Jong, Demir, Ezzalzouli, Lenglet, Puig, Roberto, Umtiti.

Espanyol Barcelona: Diego López – Aleix Vidal, Sergi Gómez, David López, Cabrera, Pedrosa – Embarba, Y. Herrera, Darder, Puado – de Tomás.
Náhradníci: J. García – Bare, F. Calero, Dimata, Melendo, Melamed, Miguelón, Mérida, Morlanes, Wu, Vilà..
FC Barcelona

Domácí Barcelona neprožívá vůbec dobré časy. Katalánský celek odehrál v letošním ročníku dvanáct zápasů a vybojoval v nich sedmnáct bodů. S tímto ziskem patří Barceloně devátá pozice ligové tabulky. Na pohárové příčky ztrácí Barcelona jen tři body, ale celek jejího formátu potřebuje hrát o titul. V lize naposledy vyhrála více než před měsícem. V posledním kole pak ztratil slibně rozehraný duel na půdě Celty Viga, kde remizovala 3:3.
Hostující Espanyol Barcelona odehrál v letošním ročníku třináct zápasů a vybojoval v nich sedmnáct bodů. S tímto ziskem patří Espanyolu jedenáctá pozice španělské ligy. Na hřištích soupeřů navíc vybojoval jen tři body. V posledním kole před reprezentační přestávkou Espanyol zvítězil doma 2:0 s Granadou.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu. Vítejte u sledování textového přenosu z utkání La Ligy mezi Barcelonou a Espanyolem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.