La Liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Cádiz - 5. listopadu 2021   21:00

0:1
(0:1)
Cádiz
6' Salvi  (Lozano)
Bilbao
Simón – Lekue, Núñez, Yeray, Balenziaga – Berenguer (46. N. Williams), Vesga (58. Raúl García), Dani García, Muniain (C) (76. Serrano) – I. Williams, Sancet (89. Morcillo).
Jaime – Bueno, Tresaco
San Mamés Barria (Bilbao)
Cádiz
Ledesma – Carcelén (71. Akapo), Harojan, Cala, A. Espino – Salvi (46. Chapela), Jönsson (84. Negredo), Álex Fernández (C), Perea (63. Arzamendia) – Lozano (71. Fali), Sobrino.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Předehrávka 13. kola španělské LaLigy skončila velkým překvapením, protože sestupem ohrožený Cádiz na stadiónu Athletica Bilbao urval všechny tři body za těsně vítězství 1:0.

Rozhodla akce z 6. minuty, kdy tvrdou střelou mezi nohy gólmana skóroval Salvi. Domácí byli po většinu času podle očekávání aktivnějším týmem, ale vůbec jim nevycházela koncovka akcí a po celých devadesát minut si nevytvořili žádnou šanci, kterou by šlo prohlásit vyloženě za tutovku.

Svěřenci kouče Cervery díky vítězství rázem poskočili z pásma sestupu na pěknou čtrnáctou pozici, zatímco Bilbao zůstává osmé a v průběhu víkendu lze očekávat jeho propad pořadím.
Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 6:1. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 14:19.
90+6'
90+5'
Zřejmě poslední příležitost Bilbaa zastavil Álex Fernández. Vystihl Yerayovu přihrávku středem na Morcilla, pak bezmyšlenkovitě odkopl kulatý nesmysl co nejdál.
90+4'
Velká honba domácích za vyrovnáním pokračuje. Ale chybí dobře vyřešená finální fáze. Nyní se ukličkoval Jon Morcillo, vhazovat bude Cádiz.
90+3'
Dlouho si dal Jeremías Ledesma na čas s odkopem. I v tomto případě visela ve vzduchu žlutá karta, gólman nakonec přeci jen stihl rozehrát v časovém limitu, pohárek Jaimeho trpělivosti ještě nepřetekl.
90+2'
Hodně rozzlobený byl Nico Williams poté, co mu pomezní odmával faul na Harojana. Právě na něm si domácí hráč vylil zlost, načež za odměnu dostal žlutou kartu od hlavního.
90+1'
Opět až příliš velká snaha domácího hráče při presinku. Jmenovitě Nica Serrana, jemuž sudí odpískal faul za stoupnutí na levou nohu Caly.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby pět minut.
89'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Ohian Sancet, přichází Jon Morcillo.
88'
Vlastní vinou skončil v úzkých Iñigo Lekue. Ze situace ovšem velmi dobře vybruslil, odvážnou kličkou proskočil mezi dvěma protivníky.
87'
Arbitr Jaime odpískal Nicu Williamsovi útočný faul a z hlediště je slyšet hlasitý pískot. Fanoušci nejsou rádi, že hosté mají zase čas na vydechnutí.
86'
Balón doskákal až k Sancetovi, který ho napálil z halfvoleje před bránu. Ledesma proti míči vystrčil pravou rukou a vyboxoval ho skoro až na polovinu hřiště.
85'
Žlutou kartu vyfasoval Varazdat Harojan. Stoper přiběhl do souboje s Iñakim Williamsem příliš pozdě, ve skluzu trefil místo míče jeho pravou nohu.
84'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Jens Jönsson, přichází Álvaro Negredo.
83'
Povedený obranný zákrok pro změnu v podání Faliho. Při odkopu omylem nastřelil pomezního rozhodčího, jemuž se okamžitě omluvil.
82'
Velkou rychlost vyvinul po pravé lajně Nico Williams, avšak cestu mu zkřížil skluzující Varazdat Harojan, Armén i s míčem dojel do autu.
81'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Od úvodu Cádiz udržuje těsný náskok a míří za překvapivým vítězstvím.
80'
Znovu chtěli domácí penaltu, zase neúspěšně. Santiago Arzamendia zezadu zdánlivě podrazil Sanceta, nicméně opakované záběry ukázaly, že nohu včas stáhl a domácí forvard upadl bez cizího přičinění.
79'
Centrem od rohového praporku Iñaki Williams pobídl k zakončení Yeraye. Stoper se nenechal dvakrát pobízet, leč kulatý nesmysl nasměroval přímo do gólmana.
78'
Unai Núñez přenesl hru doleva na rozběhnutého Serrana. Ten na míč čekal marně, protože bránící Fali odvrátil balón na roh.
77'
Více volného prostoru využil k centru zprava Nico Williams. Opět úřadoval Jeremías Ledesma, který skočil rybičku a pravou rukou balón odpálil do bezpečí.
76'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Nico Serrano.
75'
I přes veškerou snahu Iñaki Williams míč na hrací ploše neudržel. Pravou nohou ho odvracel o dobrý metr za čárou.
74'
Smyčka kolem pokutového území Cádizu se utahuje. Sancet střílel za hranicí šestnáctky, míč namířil těsně vedle prvé tyčky.
73'
Álex Fernández hledal stříleným centrem prostor, kde viděl Rubéna Sobrina. Tomu ještě pár kroků chybělo, ani ve skluzu na míč nedosáhl.
72'
Čas se krátí a Athletic marně usiluje o prolomení střelecké smůly. Kombinace teď probíhá kolem poloviny hřiště.
71'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Anthony Lozano, přichází Fali.
71'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Isaac Carcelén, přichází Carlos Akapo.
69'
Po odpískaném faulu jednomu z domácích hráčů vyletěl ze svého místa na střídačce Jon Morcillo a neodpustil si ostřejší slůvko směrem k pomeznímu. Podle očekávání následoval žlutý trest.
69'
Nejvýše na centr vyskočil útočící Dani García. Hlavičku sice vyslal prudkou, ale přímo do středu brány, Ledesma balón ukryl v rukavicích.
68'
Alespoň roh vydoloval ze zdánlivě ztracené situace Ohian Sancet. Kličkou na Jönssona sice nevyzrál, následně ovšem obránce nezvládl udržet míč ve hře.
67'
Akce dvou Williamsů k vyrovnání nevedla. Nico přes dva protihráče hledal Iñakiho, který ale lehce zpomalil a na míč pak nedosáhl.
66'
Až příliš okatě chtěl faul Iñaki Williams. Arbitr Jaime měl celou situaci přímo před očima a správně nechal ve hře pokračovat.
65'
Přetažený centr sklepl Raúl García pod sebe na Sanceta, který natáhl ke střele pravou nohou z voleje, cílové zařízení přestřelil.
64'
Nedovolené zákroky na domácí straně přibývají. Další předvedl Iñaki Williams u pravé lajny, když z frustrace podrazil Harojana.
63'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Alberto Perea, přichází Santiago Arzamendia.
62'
S odkopem váhajícího Ledesmu tvrdě dohrál Ohian Sancet. Ve finále mu nepříjemně stoupl na pravou nohu, zde nebylo o faulu pochyb.
61'
Hodina z utkání je pryč, do konce zápasu zbývá třicet minut. Cádiz zuby nehty drží těsné jednobrankové vedení, byť je pod velkým tlakem.
60'
Brankář Jeremías Ledesma dnes velkou měrou pomáhá obráncům, a to hlavně při centrovaných balónech, proti nimž často vybíhá ven z brány. Jako třeba teď, kdy vyboxoval pas Muniaina.
59'
Střílený centr Ohiana Sanceta odkopl do bezpečí Varazdat Harojan. Na polovině hřiště pak Unai Núñez zvládl zpracování na jedničku.
58'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Mikel Vesga, přichází Raúl García.
57'
Hra se začíná hodně kouskovat, což určitě vyhovuje spíše hostům, kteří mohou tímto způsobem eliminovat tlak konkurenta.
56'
U pravé lajny ukázal výborné krytí míče Iñigo Lekue. Zezadu k němu doběhl Lozano s jasným cílem získat míč, soka ovšem atakoval nedovoleným způsobem.
55'
Po srážce s Iñakim Williamsem zůstal ležet na trávníku gólman Jeremías Ledesma. Vypadalo to na nezaviněnou srážku, arbitr Jaime ale přeci jen odpískal domácímu hráči faul.
54'
Za šestnáctkou si připravil balón na střelu Nico Williams. Střílel k pravé tyči, kde viděl volný prostor, ale bránu o značný kus minul.
53'
Úmysl dobrý, realizace pokulhávala. Ohian Sancet přenesl hru doleva na Muniaina, který sice zvládl zpracování, ale až za postranní čárou.
52'
Červeno-bílí nastoupili do druhého poločasu s velkým odhodláním s nepříznivým stavem něco udělat. Hýří velkou aktivitou, ale v kolonce jejich vstřelených gólů stále zůstává nula.
51'
U levé lajny si Iker Muniain hravě poradil se Salvim. Následně mu cestu zkřížil Alberto Perea, na něj už domácí kapitán nevyzrál.
50'
O chvíli později přiletěl před bránu hosté centr od pravé lajny. Odražený míč si našel čerstvý Nico Williams, z voleje trefil blokujícího Harojana.
49'
Ve vzduchu kraloval Jens Jönsson. vyšplhal vysoko nad adresáta Yeraye, míč opustil pokutové území hostujícího Cádizu.
48'
Álex Fernández si při zpracování vysokého míči viditelně pomohl rukou. tato skutečnost neušla ani rozhodčímu, standardka pro Bilbao.
47'
Zatímco hostující trenér poslal do druhého poločasu totožnou jedenáctku, tak domácí kouč jednu změnu udělal, nevýrazného Berenguera nahradil Nicem Williamsem.
46'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Álex Berenguer, přichází Nico Williams.
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Salvi, přichází Iván Chapela.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:03.
Cádiz má po prvním poločase nakročeno k nečekanému vítězství, na stadiónu Bilbaa vede nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Doposud jediný gól střetnutí padl už v 6. minutě, kdy Lozano šťastně posunul míč k Salvimu, jenž tvrdou střelou propálil Simóna mezi nohama. Jinak jsou podle očekávání na míči aktivnější domácí, ale skrze solidně pracující defenzivu soupeře zatím neměli příležitost, jež by mohla znamenat vyrovnání skóre. Do druhé půle mají svěřenci kouče Marcelina rozhodně co zlepšovat.
45+3'
45+2'
V závěru úvodního dějství ještě domácí dostali možnost rozehrávat zajímavou standardku. Z poměrně velkého úhlu Iker Muniain zvolil zakončení, míč poslal nad horní tyč.
45+1'
Střílený centr Berenguera zprava Muniain přeběhl a Sanceta zase tělem odstavil Varazdat Harojan. Hrací předmět doputoval mimo hrací plochu.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu dvě minuty.
44'
Přenesení hry Muniainovi nevyšlo podle představ. Než balón doletěl k Berenguerovi, tak se k němu stáhl Salvi, který míč prodloužil mimo dosah konkurenta do zámezí.
43'
Pro změnu nedovolený zákrok na domácí straně. Álex Berenguer nezvládl zpracování a nataženou nohou podrazil na zaváhání soka včas reagujícího Jönssona.
42'
Na dlouhou nohu sice Anthony Lozano zasáhl míč, ale pak bolestivě došlápl na pravačku Yerayovi. Honduraský útočník si vyslechl ústní varování.
41'
Iker Muniain naznačil střelu, aby nakonec ještě posunul míč po levé ruce na Sanceta, jeho křižné zakončení zblokoval skluzující Harojan.
40'
Hrozící nebezpečí zažehnal Jeremías Ledesma. Dnes již poněkolikáté vyběhl z brány a ze vzduchu bez problémů sebral míč pro sebe.
39'
Nedorozumění Cádizu plyne v rohový kop. Alfonsu Espinovi nikdo nezakřičel, že je sám, proto pod dojmem tlaku hlavičkoval do autu za cenu rohového kopu.
38'
Lozano věděl, že v pádu Yeraye fauloval a ihned k němu přiběhl a omluvil se. Rozhodčí Jaime odpískal faul a přidělil míč Bilbau.
37'
Těžký zákrok musel Unai Simón předvést poté, co po centru zleva hlavičkoval Anthony Lozano. Poradil si, míč nadvakrát zalehl.
36'
Centr Lekueho do pokutového území pohlídal Alfonso Espino. Zapřel se a hlavou odklidil kulatý nesmysl mimo nebezpečí.
35'
Je sympatické, že hosté nezapomínají útočit. Po pravé lajně zkusil štěstí Isaac Carcelén, ale Balenziaga si na něj počkal a míč mu sebral.
34'
Na druhé straně kouzlil Iker Muniain. Přes tři protihráče přihrál do pokutového území Williamsovi, toho tělem odstrčil Cala.
33'
Bohorovnost Unaie Núñeze hosté málem potrestali druhým gólem! Stopera obral o míč Fernández a nahrál Lozanovi, který z dobré pozice nezamířil dostatečně přesně. Víceméně vystřelil do středu brány, kde byl připravený Simón.
32'
Ukázkovou defenzivní činnost ukázal Mikel Balenziaga. Do poslední chvíle čekal, co Salvi vymyslí, kličku po pravé lajně vypíchl.
31'
Vedoucí gól viditelně vlil do hostující hřad i velké sebevědomí. Álex Fernández si zažongloval ve střdu hřiště, v průběhu toho míč přehodil přes hlavu dvěma protihráčům.
30'
Po hlavičkovém souboji zůstal na trávníku ležet Iker Muniain. Výraznou měrou se o to zasloužil Jens Jönsson, protihráče totiž lehce pošťouchl loktem.
29'
Utkání pokračuje, Cádiz zatím o deseti. Salvi naštěstí vypadá býti v pořádku a už se za postranní čárou hlásí o návrat do hry.
28'
Střelec dosud jediného gólu zůstává ležet na trávníku a do akce dokonce museli i hostující zdravotních. vypadá to, že špatně dopadl.
27'
Prvním hráčem potrestaným žlutou kartou se stal Yeray. Nezachytil sprint Salviho po pravé lajně, zezadu jej pak zastavil stažením za dres.
26'
Álex Berenguer si u pravé lajny vyměnil míč s Lekuem a odcentroval do vnitra pokutového území. Z brány vystartoval Ledesma a míč vyboxoval mimo šestnáctku.
25'
Domácí mají míč zpátky ve své moci. Jmenovitě Dani García, který obral kličkujícího Pereu a hru zklidnil pasem k pravé lajně na Berenguera.
24'
Tvrdým skluzem Unai Núñez zastavil Lozana. Arbitr Jaime určitě uvažoval i o žlutém trestu, nakonec si vystačil s ústní domluvou.
23'
Standardku v podobě rohového kopu vybojoval Iker Muniain. Proti přesile nakopl do levé nohy Fernándeze, načež míč opustil hrací plochu.
22'
Pro obranný odkop Caly vyběhl Unai Simón. Gólmana nerozhodil ani dotírající Lozano, k míči měl totiž i tak výrazně blíže.
21'
Presink vysunul Alberto Perea. Yeraye obtěžoval dlouho, ale nakonec udělal zbytečnost, když mu stoupl na pravou nohu. Jasný faul.
20'
Sám proti dvěma byl Anthony Lozano bez šance. Tělem do něj strčil Unai Núñez, útočník z Hondurasu padl k zemi jako kus papíru.
19'
Pravou lajnou zkusil proniknout Iñaki Williams. Osobního strážce v podobě Perey se zbavil, nicméně cestu mu zkřížil Cala, na něj již nevyzrál.
18'
Cádiz si je moc dobře vědom, že má nakročeno k zisku cenného vítězství. Proto hru výrazně zatáhl a čeká, co vymyslí favorizovaný soupeř.
17'
Myslel to chytře, nicméně přebrání míče Rubén Sobrino nezrealizoval vůbec dobře. Pustil si hrací předmět mezi nohama a zastavil až za postranní čárou.
16'
Útočný faul zastavil ve sprintu Ikera Muniaina. Ten se po Calovi ohnal levou rukou a lehce ho zasáhl do obličeje, obránce okamžitě padl k zemi.
15'
Pohybem si řekl o balón Álex Fernández. Dostal ho, ale na paty, načež si s těžkým zpracováním neporadil a proto hrál protihráč Unai Núñez.
14'
Domácí pomalu, ale jistě přebírají otěže střetnutí do vlastní rukou. Stále ovšem platí, že prohrávají, takže mají co dělat.
13'
Nejprve Ohian Sancet skvěle proskočil mezi dvěma protihráči, jenže pak celou akci úplně zazdil. V situaci dva na jednoho příliš dlouho váhal, až ho zezadu odstrčil Jönsson.
12'
Iñaki Williams si troufl na Harojana. Kličkou do protipohybu ovšem Arménce nezaskočil, stoper před soka dal tělo a míč získal pro sebe.
11'
Dobrou práci odvedl domácí gólman Unai Simón. Včas vyběhl proti centru Perey od levé lajny, míč ve výskoku udržel v rukavicích.
10'
Čitelnou nahrávku Vesgy vystihl Jönsson. Po levé lajně vyslal do brejku Sobrina, jehož křižné zakončení minulo prostor mezi třemi tyčemi.
9'
Aktivní Salvi spěchal do další příležitosti, avšak zastavil jej hvizd hlavního rozhodčího, ten mu odpískal útočný faul na Balenziagu.
8'
Bude zajímavé sledovat, jak domácí na nastálou situaci zareagují. Určitě se vrhnou ještě více do ofenzivy, protože i remíza by byla ztrátou.
6'
Cádiz právě vstřelil branku!
Hosté získávají na svou stranu překvapivé vedení! Lozano nezvládl zpracování míče, ale nemusel smutnit, protože ho neúmyslně přisunul ke spoluhráči SALVIMU, jenž tvrdou střelou dokonale překvapil Simóna, jako sloup stojícímu brankáři míč proletěl do sítě mezi nohama.
5'
Narážečka mezi Williamsem a Muniainem neměla chybu. Následně pálil první jmenovaný z voleje, vysoko přestřelil.
4'
Nyní zaútočili i hosté. Jmenovitě Salvi, jenž si naběhl na nahrávku Lozana a technickým pokusem těsně minul levou tyč.
3'
Jasným favoritem jsou fotbalisté Athleticu. Ti také okamžitě naběhli na útočnou polovinu a hledají mezeru v defenzivě soupeře.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních červeno-bílých dresech. Hostující Cádiz pro dnešní ligovou předehrávku oblékl dresy barvy žluté.
1'

Athletic Bilbao: Simón – Lekue, Núñez, Yeray, Balenziaga – Berenguer, Vesga, Dani García, Muniain – I. Williams, Sancet.
Náhradníci: Ezkieta – Serrano, N. Williams, de Marcos, Raúl García, Morcillo, Capa, Petxa, Paredes.

Cádiz CF: Ledesma – Carcelén, Harojan, Cala, A. Espino – Salvi, Jönsson, Álex Fernández, Perea – Lozano, Sobrino.
Náhradníci: Gil – Osmajić, Fali, Mauro López, Arzamendia, Chapela, Jiménez, Chust, Alejo, Negredo, Akapo, Bastida.

Rozhodčí: Jaime – Bueno, Tresaco.
Cádiz CF

Cádiz řeší úplně jiné starosti, a to o poznání méně příjemné. Na kontě mají devět bodů a aktuálně okupují první sestupovou osmnáctou pozici, přičemž za Alavésem zaostávají o jediný bod. Cerverova družina čeká na vítězství dlouhých sedm zápasů, během této doby čtyřikrát remizovala a třikrát prohrála, v minulm utkání doma uhrála nerozhodný výsledek 1:1 s Mallorcou. Střelecké produktivitě celku vévodí Choco Lozano se čtyřmi trefami.
Athletic Bilbao

Fotbalisté Athleticu bojují o pohárové příčky, tedy alespoň v dosavadním průběhu sezóny. V jedenácti zápasech nasbírali osmnáct bodů, v tabulce jsou na solidním osmém místě s odstupem dvou bodů za šestým Vallecanem. Svěřenci kouče Marcelina naposledy prohráli koncem září, od té doby odehráli pět utkání bez porážky, minulý víkend remizovali na půdě lídra Realu Sociedad 1:1. Nejlepším střelcem týmu je Iñaki Williams se čtyřmi góly.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný píteční večer. Vítám vás při sledování předehrávky 13. kola španělské LaLigy, u zápasu mezi Athleticem Bilbao a Cádizem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.