La Liga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : Bilbao - 3. ledna 2022   21:00

CA Osasuna
10' Kike García (Moncayola)
1:3
(1:2)
Bilbao
16' Sancet  (I. Williams) • 25' Sancet  (de Marcos) • 68' Sancet  (Berenguer)
CA Osasuna
Herrera – U. García (74. J. Martínez), D. García (C), Cruz – N. Vidal (64. R. Torres), Moncayola, Torró, R. García (74. E. Ávila), Cote (82. M. Sánchez) – Kike García, Budimir (64. Barja).
M. Ortiz – D. Medié, G. Porras
Estadio El Sadar (Pamplona)
16206 diváků
Bilbao
Simón – de Marcos, Yeray, I. Martínez, Balenziaga (90. Nolaskoain) – Berenguer (75. N. Williams), Vencedor, Dani García (75. Vesga), Muniain (C) (90. Petxa) – Sancet (84. Serrano), I. Williams.

Z tohoto pohledného klání je to vše. Děkujeme za pozornost a u fotbalu zase brzy na viděnou.
V dalším kole přivítá Osasuna 9. ledna předposlední Cádiz. Athletic si střihne ve stejný den druhé venkovní klání v řadě – tentokrát na stadionu osmnáctého Alavésu.
Osasuna tak nevyhrála v La Lize už podesáté v řadě a po slibném vstupu do sezony zůstává nadále na čtrnáctém místě. Bilbao si výhrou polepšilo na desátou pozici.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 5:7. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 11:7.
Fotbalisté Bilbaa otočili střetnutí v Pamploně a porazili tápající Osasunu 3:1. Hrdinou zápasu se stal autor hattricku Ohian Sancet, jenž měl před dnešním duelem na kontě jediný letošní zásah.

Do vedení šli po deseti minutách domácí. Moncayola odcentroval z pravé strany na zadní tyč a Kike García se hlavou nemýlil. Podobná akce se o šest minut později zrodila i na druhé straně. V roli centrujícího hráče byl Iñaki Williams a hlavou k levé tyči zakončoval Ohian Sancet. Stejný hráč se za necelých deset minut radoval podruhé, když přízemní ranou ze střední části vápna zužitkoval pro změnu centr de Marcose.

Definitivní úder zasadil jednadvacetiletý záložník Bilbaa domácímu souboru po změně stran. V 68. minutě využil Berenguer prostoru na pravém křídle a adresoval přihrávku na malé vápno, kde Sancet se štěstím prostřelil Herreru potřetí.
90+5'
90+4'
Žlutou kartu dostal za vzájemnou potyčku rovněž hostující obránce Iñigo Martínez.
90+4'
Ezequiel Ávila si v krátkém sledu vysloužil druhé žluté napomenutí a může jít do šaten seřídit teplou vodu. Domácí útočník při odchodu ze hřiště vehementně gestikuloval a závěr zápasu absolutně neunesl.
90+4'
Nico Williams chtěl přihrávat z levého okraje velkého vápna. Balon poslal jen na domácího Lucase Torra.
90+3'
Ezequiel Ávila skolil zbytečným skluzem Nica Serrana a inkasoval žlutou kartu. Odstartoval tím zároveň další strkanici. V závěru se na hřišti jiskří.
90+2'
Domácí drží balon, ale jen na své půlce. Kike García se drobně pošťuchoval s Iñakim Williamsem.
90+1'
Utkání bude nastaveno o čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Mikel Balenziaga, přichází Peru Nolaskoain.
90'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Alex Petxa.
90'
K Balenziagaovi zamířila nosítka, nakonec ale odchází ze hřiště po svých. Duel pro něj skončil.
89'
A teď už skutečné křeče, které postihly na trávníku ležícího Mikela Balenziagu. Momentálně se tak nehraje.
88'
Osasuna zabrala a znovu již kombinuje s míčem na polovině Athleticu. Jenže kombinaci místy připomínají křeč.
86'
Ezequiel Ávila mohl zdramatizovat stav! Střídající útočník Osasuny vyslal dělovku z hranice šestnáctky, kterou přizvedl Unai Simón konečky prstů na břevno!
85'
Vysoký centr z pravé strany si stáhl do rukavic Unai Simón. S balonem šel na zem, a uspořil tak zkušeně cenné vteřinky.
84'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Ohian Sancet, přichází Nico Serrano.
83'
Nico Williams vysunul přihrávkou do běhu Iñakiho Williamse, jenž mašíroval sám na Herreru. Toho přízemní ranou k pravé tyči i překonal, pískán byl ale ofsajd.
82'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Cote, přichází Manu Sánchez.
82'
Iñaki Williams dostal prudký balon mezi dva protihráče. Nezvládl si ho na středu vápna zpracovat. Navíc vše zavánělo ofsajdem.
81'
Fotbalisté Bilbaa zapojili zpětnou přihrávkou do hry i brankáře Unaie Simóna. Hosté jsou teď pány na hřišti.
80'
Nico Williams potáhl míč po pravé straně a poté jej přesunul nalevo. Rána Iñakiho Williamse byla zablokována.
79'
Ohian Sancet je evidentně při chuti. Merunu si navedl na střelu levačkou kousek zpoza vápna. Přízemní pokus prosvištěl vedle pravé tyče.
78'
Domácím se to samozřejmě nelíbilo. Za řeči vyfasoval žlutou kartu brankář Sergio Herrera.
77'
Tečovaná rána, kterou z levé strany vyslal Iñaki Williams, přináší Bilbau rohový kop. A hosté s jeho rozehrávkou pochopitelně nikterak nepospíchají.
77'
Lucas Torró přidržel za dres Nica Williamse a vykoledoval si žlutou kartu.
76'
Do konce utkání schází závěrečná čtvrthodina plus nějaké to nastavení. Tohle už bude mít Osasuna hodně těžké.
75'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Álex Berenguer, přichází Nico Williams.
75'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Dani García, přichází Mikel Vesga.
74'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Rubén García, přichází Ezequiel Ávila.
74'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Unai García, přichází Javier Martínez.
73'
Iker Muniain centroval z levé strany. K hlavičce se dostal Iñigo Martínez. Slabší pokus lapil u pravé tyče do rukavic Sergio Herrera.
72'
Bilbao má po faulu střídajícího Roberta Torrese k dispozici standardní situaci.
71'
Lucas Torró střílel z hranice šestnáctky znatelně nad branku. Tudy pro Osasunu cesta nepovede.
69'
VAR ještě zkoumal potenciální Sancetův ofsajd, vše ale bylo v pořádku. Branka platí!
68'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Hosté navyšují vedení! Álex Berenguer využil prostoru na pravé straně a odcentroval na malé vápno, kde Herreru tváří v tvář prostřelil se štěstím OHIAN SANCET. Na světě je hattrick!
67'
Žluté napomenutí vyfasoval za své protesty u střídačky domácí kouč Bittor Alkiza.
66'
Sudí Ortiz sáhl poprvé do kapsičky pro žlutou kartu. Tu udělil za zákrok na Juana Cruze Yerayovi Álvarezovi.
65'
Domácí kouč Bittor Alkiza se vcelku logicky rozhodl posílit ofenzivu. Uvidíme, zda to klubu z Pamplony přinese kýžené ovoce.
64'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Nacho Vidal, přichází Roberto Torres.
64'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Kike Barja.
63'
Cote adresoval z levé strany prudký centr před Simónovu branku. Odvracel ho pohotový Iñigo Martínez. Na domácí straně se mezitím chystá dvojité střídání.
62'
Domácí obraně zatápí na pravé straně aktivně hrající Álex Berenguer. Tentokrát se Cote ošálit nenechal. Osasuna by nicméně potřebovala být na úplně opačném pólu hřiště.
60'
Naplnila se hodina hry. Stále platí hubené vedení lehce favorizovaného Bilbaa, jehož hlavním hrdinou je dnes zatím dvoubrankový Ohian Sancet.
59'
Bilbao přidalo na obrátkách a je pevně usazeno na půlce Osasuny. Z hlediště se ozývá nespokojený pískot.
58'
Álex Berenguer se na pravé straně krásně zbavil Juana Cruze. Následně se střelou na bližší tyč prezentoval Iker Muniain. Sergio Herrera vyrážel pohotově na roh.
57'
S centrovaným balonem z kopačky Ikera Muniaina si domácí obrana poradila. Athletic vhazuje až z vlastní poloviny.
56'
Álex Berenguer sprintoval za přihrávkou na pravé straně. Na poslední chvíli před ním odvracel míč skluzem na roh Juan Cruz.
55'
Hosté si neporozuměli na levé straně. Míč skončil u Nacha Vidala, který jej posunul na polovinu hřiště.
54'
Osasuna drží balon. Směrem dopředu to zatím v podání červených vázne. Akce vedená po pravé straně skončila autovým vhazováním pro Bilbao.
52'
Iñaki Williams uspěl na pravém křídle v souboji jeden na jednoho proti Juanu Cruzovi. Jeho přihrávku na bližší tyč lapil Sergio Herrera.
51'
Sancetova střela byla zblokovaná. Nyní si již hýčkají balon opět domácí. Ti musí dotahovat jednogólové manko. Připomínám, že na výhru čeká Osasuna od 17. října.
50'
Cote oslovil na levé straně rozběhnutého Rubéna Garcíu. Jeho přihrávka do šestnáctky byla odvrácena za postranní čáru.
49'
Úvod druhého poločasu je zatím opatrný. Fotbalisté Osasuny kombinují s míčem na vlastní polovině a čekají na vhodný moment k přechodu do útoku.
47'
Dnešní utkání sleduje 16 206 diváků.
46'
Oba týmy nastoupily do druhého dějství beze změn v sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:06.
Utkání mezi Osasunou a Bilbaem nabídlo velice pohledný první poločas, který okořenily i tři přesné zásahy. Do vedení šli po deseti minutách domácí. Moncayola odcentroval z pravé strany na zadní tyč a Kike García se hlavou nemýlil. Podobná akce se o šest minut později zrodila i na druhé straně. V roli centrujícího hráče byl Iñaki Williams a hlavou k levé tyči zakončoval Ohian Sancet. Stejný hráč se navíc za necelých deset minut radoval podruhé, když přízemní ranou ze střední části vápna zužitkoval pro změnu centr de Marcose. K vidění byly na obou stranách i další velké možnosti, a tak je před druhým poločasem stále vše otevřené.
45+2'
45+1'
Osasuna měla v závěru dějství dobrou možnost na srovnání! Ante Budimir přihrál z levé strany na Nacha Vidala, jenž mířil uvnitř vápna střelou z první do protihráče. Poté se ještě míč dostal ke Kikemu Garcíaovi, který pálil vysoko nad.
45+1'
Lucas Torró sundal skluzem Ikera Muniaina. Bilbao zůstává na útočné polovině. Nastavovat se bude jedna minuta.
45'
Tentokrát bylo pískáno ve prospěch Bilbaa. To rozehrává v poslední minutě řádné hrací doby první půle z půlící čáry.
44'
Osasuna získala standardní situaci na polovině soupeře. Jon Moncayola ji rozehrál stříleným centrem, který proskákal pokutovým územím až za pravou tyčku.
43'
Mikel Balenziaga odcentroval z levé strany na zadní tyč. Do vzduchu se vyšponoval Álex Berenguer, hlavičkoval ale vysoko nad branku.
42'
Oba týmy jsou směrem dopředu nadále velice aktivní, nebezpečných střeleckých pokusů ale rapidně ubylo.
41'
Iñaki Williams obdržel pas na pravou stranu. Z hranice pokutového území následně vypálil vysoko nad branku Osasuny.
40'
Rubén García se v hostujícím pokutovém území provinil útočným faulem na Iñiga Martíneze. Ten pádu dost přidal, nedovolený zákrok to ovšem skutečně byl.
39'
Unai Vencedor hledal centrem za obranu rozběhnutého Iñakiho Williamse. Ten na vzdušný balon na levé straně vápna nedosáhl.
38'
Ante Budimir vybojoval balon na pravé straně velkého vápna. Pak si jej přehodil na střelu levačkou. Křižný pokus mu ale vůbec nevyšel, balon se stočil daleko za zadní tyč.
37'
Dlouhý domácí nákop z hloubi pole skončil pouze v rukavicích Unaie Simóna, jenž si včas popošel pro míč ze své svatyně.
36'
Další útočná akce Bilbaa ztroskotala na ofsajdovém postavení. V tom byl načapán Álex Berenguer.
35'
Dani García vyslal na pravou stranu nepřesnou přihrávku, která skončila po spolupráci s Iñakim Williamsem až v zámezí. Rozehrávat může Sergio Herrera.
33'
Kike García zkoušel vystřelit z hranice šestnáctky. Jeho pokus skončil na bloku poblíž stojícího protihráče. Do odraženého míče se opřel ještě Cote. Zleva pálil vysoko nad branku.
32'
Álex Berenguer rozehrál roh nakrátko, což se posléze neukázalo jako ideální řešení. Aktuálně již hrají s míčem na kopačkách domácí fotbalisté.
31'
Roh i na protějším konci hrací plochy. Tečována do zámezí byla rána, kterou vyslal Dani García. Sledujeme opravdu hodně pěkné utkání.
30'
Také nyní přišel centr z levé strany – tentokrát jej rozehrál Jon Moncayola. Hlavou jej odvracel připravený Mikel Balenziaga.
29'
Po teči Yeraye bude Osasuna kopat další roh.
28'
Rubén García rozehrál centrem z levé strany domácí roh. Míč se stočil na hlavu Kikeho Garcíi, ten ale poslal míč jen doprostřed branky, kde číhal připravený Unai Simón.
25'
Athletic otáčí skóre! Hosté obklopili domácí šestnáctku a nakonec vzešel z jejich kombinace de Marcosův centr z pravé strany, do kterého se na středu vápna bez přípravy opřel OHIAN SANCET. Toho včas nedostoupil Unai García, a tak se záložník Bilbaa po přízemní trefě do pravé části branky raduje z druhého gólu v utkání!
24'
Domácí zadáci pohodlně kombinují s balonem na vlastní polovině. Teď se hra trochu uklidnila.
22'
Iker Muniain si zasekl míč před hranicí šestnáctky, odkud si jej obklopen přesilou navedl na střelu. Tu zblokoval David García a hosté reklamovali ruku, ta ale byla u těla. Penalta se kopat nebude.
21'
Poblíž půlící čáry byl nedovoleně atakován Iñaki Williams. Autorem přestupku byl Juan Cruz, kterému hlavní arbitr důrazně domlouvá. Příště už by to mohlo být za kartu.
20'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka zápasu a rozhodně se nenudíme. K vidění je ofenzivní podívaná, která už stačila nabídnout i dvě přesné trefy.
18'
Nacho Vidal centroval z pravé strany hodně nepřesně. Balon doplachtil až do zámezí. Rozehrávat bude od své branky Unai Simón.
16'
Hosté bleskově srovnávají krok! Álex Berenguer rozjel rychlý protiútok a vysunul na pravé straně Iñakiho Williamse, jenž odcentroval přesně na hlavu OHIANA SANCETA. Také on zakončoval po akci, která byla dost podobná té předešlé, přesně k levé tyči.
14'
Sergio Herrera teď zahrál na nervy domácím příznivcům i svým spoluhráčům. Při souboji s napadajícím Ikerem Muniainem musel s míčem vyběhnout až na okraj vlastní šestnáctky. Nakonec se vše pro Osasunu obešlo bez újmy na skóre.
13'
Hosté z rohu nezahrozili. Po chvíli se do balonu opřel zpoza šestnáctky Álex Berenguer. Šlo ale o další nepřesný pokus, který skončil výrazně vedle levé tyčky.
12'
Uvidíme, kterak mírně favorizované Bilbao na inkasovanou branku zareaguje. Iñaki Williams nyní vybojoval pro své barvy rohový kop.
10'
Osasuna právě vstřelila branku!
Domácí tým jde velmi rychle do vedení! Jon Moncayola poslal z pravé strany čechraný balon před malé vápno a KIKE GARCÍA jej na zadní tyči uklidil do levé části branky. Unai Simón se natahoval marně.
9'
Rubén García zakombinoval na pravé straně s Nachem Vidalem. Druhý jmenovaný pak odcentroval na zadní tyč. Unai Simón se vyšponoval do vzduchu a merunu vyboxoval.
9'
Po bloku Mikela Balenziagy rozehraje Osasuna první rohový kop, a sice z pravé strany hřiště.
8'
Unaie Simóna pro změnu otestoval Ante Budimir. Šlo o střelu vyslanou ze střední vzdálenosti a přímo doprostřed branky. Hostující gólman tak neměl problém zasáhnout.
7'
A znovu Álex Berenguer. Tentokrát zakroutil svou ránu levačkou zpoza pokutového území zhruba půl druhého metru nad vzdálenější levý horní růžek branky.
6'
Bilbao se dostalo do první velké příležitosti! Po pasu z levé strany si zpracoval míč hlavou Ohian Sancet, jenž běžel sám na branku. Na poslední chvíli vyběhl Sergio Herrera, jenž byl u balonu o chloupek dříve. K odraženému míči se ještě dostal Álex Berenguer, zakončoval ale vedle pravé tyče.
5'
Je to tak. Fotbalisté Osasuny kombinují s balonem na útočné polovině a je u toho i Lucas Torró.
4'
Okolo domácího záložníka se shromáždili lékaři, vypadá to ale, že bude moci v utkání pokračovat.
3'
Lucas Torró se ve vzdušném souboji srazil na polovině hřiště s Iñakim Williamsem a zůstává otřesený ležet na trávníku.
2'
Jon Moncayola zkusil z velké vzdálenosti přímou střelu. Unai Simón zasahovat nemusel, balon zamířil poměrně dost vedle levé tyčky.
2'
Óscar de Marcos podrazil na obranné polovině v souboji dvou hráčů s osmnáctkou na zádech Kikeho Garcíu. Standardka pro Osasunu.
1'
Úvod zápasu se trochu opozdí. Oba týmy už jsou každopádně na hrací ploše. Osasuna bude hrát v červených dresech, hosté z Bilbaa ve světle zelených.

CA Osasuna: Herrera – U. García, D. García (C), Cruz – N. Vidal (64. R. Torres), Moncayola, Torró, R. García, Cote – Kike García, Budimir (64. Barja).
Náhradníci: J. Pérez – E. Ávila, Barja, Dufur, Grau, J. Martínez, Oier, Ontiveros, I. Pérez, Ramalho, M. Sánchez, R. Torres.
Trenér: Bittor Alkiza

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos, Yeray, I. Martínez, Balenziaga – Berenguer, Vencedor, Dani García, Muniain (C) – Sancet, I. Williams.
Náhradníci: Agirrezabala – Artola, Capa, Nolaskoain, Petxa, Serrano, Vesga, N. Williams, Bilbao.
Trenér: Marcelino García Toral

Rozhodčí: M. Ortiz – D. Medié, G. Porras.
Poslední vzájemné utkání obou celků se uskutečnilo 8. května. Bilbao tehdy doma dvakrát vedlo, nakonec si ale týmy po remíze 2:2 body rozdělily. Předchozí dvě klání získala nejtěsnějším rozdílem 1:0 Osasuna. Kdo se bude radovat tentokrát?
Bilbao má na kontě o dva body více (24) a při mírně pozitivním skóre 17:16 okupuje jedenáctou pozici. Poslední zápas odehrálo Bilbao dva dny před Štědrým dnem a podlehlo v něm na domácím stadionu 1:2 vedoucímu Realu Madrid. Athletic platí v La Lize za remízového krále, smírně se se soupeři rozešel hned v devíti letošních duelech. Nejlepším střelcem je s pěti zásahy sedmadvacetiletý španělský útočník Iňaki Williams. Bilbao vstupuje do nového kalendářního roku s celou řadou marodů. Chybět má z nejrůznějších příčin až osm hráčů, mimo jiné třeba obránci Yuri Berchiche či Inigo Lekue.
Osasuna se ve dvacetičlenné tabulce nachází s 22 body na čtrnácté pozici, a to při záporném gólovém skóre 17:22. Na první sestupovou příčku má klub z města Pamplona aktuálně šestibodový náskok. V posledním soutěžním vystoupení roku 2021 prohrála Osasuna po sérii tří remíz v řadě nejtěsnějším rozdílem 0:1 na půdě Getafe. Na ligovou výhru čeká od 17. října už devět kol. Mužstvo nemá žádného vyloženého střelce. Nejlépe jsou na tom s koncovkou dva třígóloví fotbalisté – sedmadvacetiletý argentinský útočník Chimy Avila a stejně starý španělský obránce David García.
Hezký pondělní večer. Španělská La Liga má dnes na programu poslední tři zápasy svého 19. kola. V jednom z nich na sebe narazí týmy CA Osasuna a Athletic Bilbao. Roli velice mírných papírových favoritů budou v utkání zastávat hosté.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.