La Liga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : Elche  - 29. listopadu 2021   21:00

CA Osasuna
7' Budimir
1:1
(1:1)
Elche
19' Fidel  (Morente)
CA Osasuna
Herrera – N. Vidal, U. García, D. García, Cote – Barja (79. R. Torres), Oier (C) (64. Brašanac), Moncayola, R. García (87. M. Sánchez) – Budimir (79. E. Ávila), Kike García.
De Mera – Becerril, Santaursula
Estadio El Sadar, Pamplona
Elche
E. Badía – Palacios (85. Barragán), Roco, González, Mojica – Morente, Marcone (60. Gumbau), Mascarell, Fidel (C) (60. Josan) – Lucas Pérez (86. Guti), Boyé.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 10:4. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 16:12.
Utkání je u konce a oba celky se rozešly smírně. Ve druhé půli jsme sledovali spíše boj, než přehršel technických parád a fines, přesto bylo k vidění i několik šancí. Ty nebezpečnější měli hosté, Boyé trefil tyč a Josana vychytal Herrera. V závěru zase zahrozili domácí, v závaru před Badíou zakončovali Torres a Kike García, jenže neuspěli a tak gólu jsme se ve druhé pětačtyřicetiminutovce nedočkali. Zápas skončil výsledkem 1:1 a po tomto výsledku je domácí Osasuna na desátém místě s 20 body, Elche je na 17. příčce s 12 body.
90+6'
90+5'
Manu Sánchez v těsném ofsajdu, Badía bude odkopávat.
90+4'
Vysoký centr skončil u Badíi, ten si zase dá s rozehrou načas.
90+3'
Edgar Badía s rozehrou od své branky nepospíchá, rozhodčí má zatím s jeho zdržováním trpělivost.
90+1'
Domácí ještě reklamovali hru rukou, penalta se ale pískat nebude. Co se pak pískalo, byl faul Manu Sáncheze a ten dostal žlutou kartu.
90+1'
Roberto Torres a po něm i Kike García mohli zakončovat z vápna, oba ale byli zablokováni. Tohle byl závar, který mohl přinést rozhodnutí zápasu!
90'
Bude se nastavovat pět minut.
89'
Aut pro Osasunu poblíž šestnáctky soupeře.
88'
Elche se brání centrům hlavně z pravého křídla, domácí se neúnavně snaží strhnout vedení na svou stranu.
87'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Rubén García, přichází Manu Sánchez.
86'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Lucas Pérez, přichází Raúl Guti.
85'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Helibelton Palacios, přichází Antonio Barragán.
85'
Palacios je při vědomí a už je na nosítkách odnášen mimo hrací plochu.
84'
Vypadá to, že Palacios má otřes mozku, už to vypadalo, že vstane, ale nakonec se mu zatočila hlava a na trávník musí nosítka.
83'
Palacios je v péči lékařů, mezitím se na lavičce Elche chystá střídání.
82'
Na centr z pravé strany si naskočil Brašanac, ve vzduchu ale hlavou trefil Palaciose a ten je teď hodně otřesený.
81'
Netrefil se ani Ávila, jeho rána z levé strany šla vysoko nad branku.
80'
Osasuna se snaží o vítěznou branku, v posledních chvílích to ale v koncovce hodně skřípe.
79'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Ezequiel Ávila.
79'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Kike Barja, přichází Roberto Torres.
77'
Hosté ještě chvíli reklamovali, že míč byl za brankovou čárou, to však nebyla pravda, stav je stále 1:1.
76'
Obrovská šance Elche na obrat ve skóre! Centr z levé strany prošel až k zadní tyči, kde si naběhl Josan, jeho hlavičku ale na brankové čáře vyrazil skvělý Herrera!
75'
Nepovedená akce domácích po levé straně, centr si bez potíží pokryl pozorný Badía.
73'
Domácímu publiku se současný fotbal moc nelíbí, z tribun se začíná snášet nespokojený pískot.
72'
Hostující Morente dostal dlouhý pas na levou stranu, chtěl si obhodit soupeře, ten ale srazil míč do autu. Elche vhazuje.
70'
Vznikl z toho roh, ovšem bez jakéhokoliv ohrožení branky. Kike Barja se pak navíc ještě dopustil útočného faulu.
68'
Dlouhý Herrerův odkop od branky, Osasuna se tak pokouší zase dostat na dostřel.
66'
Následný centr od rohového praporku vyřešil pozorný Badía, povedlo se mu míč vyboxovat pryč z šestnáctky.
66'
Brašanac centroval z levé strany na zadní tyč, tam pohotově zakročil Mojica a hlavou uklidil míč na roh.
65'
Hra se nám teď docela kouskuje častými přerušeními, je to spíše boj bez šancí.
64'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Oier, přichází Darko Brašanac.
62'
Osasuna se na chvíli usadila před vápnem soupeře, kromě vysokých míčů ale nic nevymyslela.
60'
Badía musel po dlouhé době do práce, musel krotit Moncayolovu střelu z dálky, která navíc nepříjemně padala k brankové čáře. Nadvakrát si poradil a skryl míč pod sebou.
60'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Fidel, přichází Josan.
60'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Ivan Marcone, přichází Gerard Gumbau.
59'
Pěkná kombinace hostů v pokutovém území, Boyé a Fidel se však přesně nedohodli.
58'
Hosté chystají střídání, a to hned dvojnásobné. Zatím se ale čeká na přerušení hry.
56'
O chvíli později chtěl míč vybojovat hostující Omar Mascarell, jenže fauloval a dostal za to žlutou kartu.
55'
Hosté rozehráli rohový kop, byly z toho dva centry a ten druhý skončil na tyči Herrerovy branky. Střelu, které scházely centimetry, vyslal Lucas Boyé!
54'
Rozhodčí kontroluje hostujícího Mojicu, který chvíli ležel na trávníku a reklamoval úder do žaludku právě při souboji o míč, který předcházel výpadu Osasuny.
53'
Kike Barja se uvolnil na pravé straně, zasprintoval a poté hledal Kikeho Garcíu. Dal mu ale až moc prudký pas a míč skončil mimo hrací plochu.
52'
Další nepříjemný centr do vápna hostů, Badía musel čelit hned dvěma protivníkům, přesto zvládl míč stáhnout do svých rukavic.
50'
Sudí se pak ještě vrátil k faulu hostů a Ivan Marcone za něj dostal žlutou kartu.
49'
Kike Barja dostal ponechanou výhodu a odcentroval z pravé strany. Hledal Budimira, ten byl dobře pokrytý.
47'
Krátký centr domácího VIdala skončil u obrany Elche, ta hravě odvrátila mimo šestnáctku.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.
Je za námi první poločas, který hlavně v úvodu přinesl velice dobrý fotbal. Domácí se dostali už v sedmé minutě do vedení, kdy Ante Budimir proměnil pokutový kop za zákrok na Nacha Vidala. Vedení ovšem Osasuně vydrželo pouze do 19. minuty, to Fidel odčinil penaltový zákrok a hlavičkou srovnal. Poté tempo lehce pokleslo a ubylo i šancí. A když tu největší neproměnil hostující Lucas Pérez, odešlo se do šaten za stavu 1:1.
45+1'
45+1'
Ještě jeden přímý kop pro domácí. Centr byl sice odvrácen mimo šestnáctku, pak se ale do míče opřel Moncayola a Badía si určitě oddechl, že tuto pumelici zvládli jeho spoluhráči zablokovat.
44'
Nakonec z toho byly rohy hned dva, ten druhý skončil mimo hrací plochu, Roco na míč nedosáhl.
43'
Roh pro Elche, domácí obraně se podařilo srazit střelecký pokus Lucase Boyého.
41'
Už je po všem, neboť v pokutovém území se se útočného faulu dopustil Kike Barja.
40'
Helibelton Palacios zablokoval centr rukou, následuje centr, který bude připomínat roh.
38'
Kličku na střed předvedl hostující Mojica, ráně ale scházela razance a hlavně přesnost.
37'
Akce domácí Osasuny teď ztrácí na přesnosti a momentu překvapení, vše končí před ohrožením gólmana Badíi.
35'
Už je po závaru před Badíou, Moncayola jeho branku netrefil, následuje odkop.
34'
Nakonec z toho budou rohy hned dva, první centr byl v chumlu odvrácen bojující obranou Elche.
33'
Domácí teď reklamovali zákrok na hranici vápna na Kikeho Barju, sudí však ukázal pouze na rohový praporek.
32'
Na centr si nejvýše naskakoval David García, obrana Elche to ale zvládla ukočírovat a míč dostala ven z vápna.
31'
A ve spolupráci se svými spoluhráči vybojoval pro tým standardku, bude to rohový kop.
30'
Domácí gólman se teď snaží uklidnit hru a pomaličku polehoučku se chystá k odkopu na útočnou polovinu.
28'
Vynikající Herrera! Hra se zase přenesla na druhou půlku, v pokutovém území se kličkou uvolnil Lucas Pérez, jeho střelu po zemi ale brankář Osasuny zvládl vyrazit!
27'
Po rychlém přechodu do vápna Elche přilétl centr, Kike Barja se ovšem k míči neprobil.
26'
Tempo nám teď lehce pokleslo, zlomit to chtěl Tete Morente, ale i on vymyslel pouze slaboučkou střelu. Herrera si připsal snadný zákrok.
24'
Po Budimirově akci pravou stranou se míče chopil Kike García, vyslal poté ale slabou střelu, se kterou neměl Badía žádné problémy.
22'
Nedovolený zákrok na hostující Péreze, Elche bude rozehrávat přímý kop poblíž středového kruhu.
20'
Zatím sledujeme hodně zajímavý duel, převaha domácích je pryč, naopak tempo začínají udávat hosté.
19'
Elche právě vstřelilo branku!
A je srovnáno! Hosté rozehráli rohový kop, na Morenteho centr si naskočil FIDEL, na kterého ve vápně pozapomněl Budimir a hlavičkou zády k brance se trefil přesně ke vzdálenější tyči – 1:1!
17'
Nyní musel Edgar Badía vyběhnout až na hranici své šestnáctky, ale vyplatilo se, zastavil rodící se výpad Osasuny.
16'
Budimirovi se z levé strany nepovedlo dostat hru do pokutového území, následuje odkop od Badíovy branky.
14'
Už se nám hra ale přesunula na opačnou stranu a hostující Mojica musel pohotově odvracet vysoký centr z levého křídla.
12'
Elche zase u míče, kombinace však probíhá spíše u půlící čáry, než u vápna...
10'
Mohlo být ale srovnáno, když po přihrávce z pravé strany zakončoval levačkou Boyé. Jeho rána byla sražena, ale další pokus dostal i Mojica. Ten už ovšem zakončil nad bránu.
9'
Osasuna je ale v laufu, vedoucí gól jim nalil další síly do žil a zase se hraje poblíž Badíovy branky.
8'
Rázem tak musí hosté přidat hlavně směrem kupředu, nebudou moci jen bránit.
7'
Osasuna právě vstřelila branku!
Míč si na penaltový puntík postavil ANTE BUDIMIR a i když gólman Badía vystihl směr střely, skončila prudká střela v síti a domácí tak vedou 1:0!
6'
Faulující Fidel navíc dostal za zákrok na Nacha Vidala žlutou kartu. Jeho protesty nejsou nic platné.
6'
Akce ale pokračovala a v pokutovém území došlo ke kontaktu, kdy hostující Fidel trefil soupeře rukou do obličeje. Rozhodčí okamžitě ukázal na penaltu!
5'
Jen centimetry scházely k tomu, aby Budimir otevřel skóre, svou dělovkou z vápna napálil břevno!
4'
Osasuna zatím má v úvodních minutách převahu, Elche odolává a odkopává.
3'
Teď už tu ale byla úvodní šance, na centr z levé strany si skrytě naběhl Kike García a jeho hlavička zblízka šla kousek nad břevno!
2'
Domácí v první akci utkání, snažili se o centr z pravé strany, obrana Elche jej srazila.
1'

CA Osasuna: Herrera – N. Vidal, U. García, D. García, Cote – Barja, Oier (C), Moncayola, R. García – Budimir, Kike García.
Náhradníci: Ramos – M. Sánchez, Brašanac, E. Ávila, J. Martínez, Aridane, Grau, I. Pérez, Cruz, Areso, Ontiveros, R. Torres.
Trenér: Jagoba Arrasate Elustondo

Elche CF: E. Badía – Palacios, Roco, González, Mojica – Morente, Marcone, Mascarell, Fidel (C) – Lucas Pérez, Boyé.
Náhradníci: Casilla, Werner – Benedetto, Jony Álamo, Gumbau, Milla, Josan, Piatti, Barragán, Verdú, Guti, Carrillo.
Trenér: Sergio Martínez Mantecón

Rozhodčí: De Mera – Becerril, Santaursula.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Estadio El Sadar začne ve 21:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Isidro Díaz de Mera, kterému budou na pomezí asistovat Rubén Becerril a Diego Santaursula.
Elche CF

Hosté jsou na tom ještě hůře, na 18. místě mají pouze 11 bodů a na výhru tým čeká už šest duelů. V minulém kole hrálo Elche doma s Realem Betis, nedalo ani gól a jelikož za hosty skórovali Juanmi, Willian José a Fékir, skončil zápas jasně 0:3. Dnes tak budeme sledovat zápas dvou celků, které nutně potřebují nakopnout.

CA Osasuna

Domácí tým je v tuto chvíli na 11. místě tabulky se ziskem 19 bodů. Po nadějném začátku se teď klub potýká s poklesem formy a už pět kol čeká na výhru. V této sérii vybojoval pouze dva body a už čtyřikrát v řadě nedal gól! Naposledy se Osasuna představila na půdě Atlétika Madrid a tento zápas rozhodl jedinou brankou v 87. minutě Felipe.

Osasuna – Granada 1:1
Real Madrid – Osasuna 0:0
Sevilla – Osasuna 2:0
Osasuna – Real Sociedad 0:2
Atlético Madrid – Osasuna 1:0
Dobrý večer u španělské LaLigy. Společně se podíváme na utkání 15. kola mezi týmy CA Osasuna a Elche CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.