La Liga - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cádiz : Bilbao - 21. dubna 2022   20:00

Cádiz
56' Lucas Pérez  • 87' Sobrino (Negredo)
2:3
(0:3)
Bilbao
3' Raúl García  (I. Williams) • 22' Muniain   • 33' Vesga  (Muniain)
Cádiz
Ledesma – Akapo (55. Mari), L. Hernández, Chust (55. Fali), A. Espino (C) – Alejo, R. Alcaraz (74. Álex Fernández), San Emeterio (55. Lucas Pérez), Idrissi – Negredo, Lozano (70. Sobrino).
Gómez – Martínez, Ruiz
Estadio Nuevo Mirandilla, Cádiz
17 360 diváků
Bilbao
Simón – de Marcos (46. Petxarroman), Vivian, I. Martínez, Balenziaga – N. Williams (68. Zarraga), Dani García (68. Vencedor), Vesga, Muniain (C) (81. Berchiche) – Raúl García (76. Yeray), I. Williams.

To je ode mě z tohoto utkání všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.

Fauly: 9:15.
Domácí předvedli ve druhém poločase fantastický výkon a drtivá většina jeho času se odehrála na polovině Bilbaa, ztrátu z prvního dějství už ale Cádiz smazat nedokázal. Cádizu se povedlo poměrně rychle snížit, když dokázal využít chybičku jinak skvěle chytajícího gólmana Bilbaa Unaie Simóna Lucas Pérez a pak se začalo pro obranu Bilbaa peklo. Hosté byli každou další minutou pod větším tlakem a ten se ještě zvýšil po vyloučení Mikela Vesgy. Cádiz si vytvářel jednu gólovou příležitost za druhou, hlavní hvězdou se ale stal právě gólman Basků, který svůj tým mnohokrát podržel. Domácím se ho ale i tak povedlo ještě jednou překonat zásluhou Álexe Fernándeze a v závěru měl celý tým Bilbaa i pořádnou dávku štěstí, když Fali namířil do tyče branky hostů a Sobrino hlavičkou zblízka minul branku. Bilbao tak díky skvělé efektivitě v prvním poločase doslova vydřelo tři body, které mají po průběhu druhého dějství velkou cenu.

Cádiz se v tomto kole propadl na 17. příčku a na ní má před 18. Granadou náskok jediného bodu. Bilbao je na 8. pozici.
90+8'
90+8'
Tak přece jen měli domácí ještě jednu možnost vyrovnat! Idrissi nacentroval z levé strany hrací předmět na zadní tyč, kde ho zblízka hlavou usměrnil těsně mimo Simónovu branku Sobrino.
90+7'
Na poslední rohový kop si naběhl do šestnáctky Bilbaa i domácí brankář Ledesma a právě on se dostal k hlavičce, tou ale nasměroval míč jen do rukou svého konkurenta Simóna.
90+6'
Žlutou kartu za držení rozběhnutého Aleja dostává Unai Vencedor (Athletic Bilbao).
90+5'
Míč se na hranici šestnáctky Bilbaa odrazil k Falimu, jenž ho krásnou technickou střelou zakroutil do levé tyče Simónovy branky.
90+4'
Sobrino si naběhl na Alejův centr z pravé strany, míč ale dobře netrefil a na zadní tyči už míč ani ve skluzu nedokázal zasáhnout kapitán Cádizu Espino.
90+3'
Hra konečně pokračuje a jak jinak, útokem Cádizu. Dva centry domácího týmu z pravé strany odkopl do bezpečí z vlastní šestnáctky Vivian.
90+1'
Na trávníku kousek od hlavního rozhodčího teď z tribuny přistála láhev. Sudí odnesl láhev ze hřiště a na stadionu teď zní hlášení pořadatelů.
90'
Bude se hrát ještě pět minut.
89'
Tam ho ale neudrželi a naopak, do otevřené obrany Cádizu vyrazil po pravé straně Zarraga. Míč potáhl až k šestnáctce Bilbaa, jeho přihrávku na Iñakiho Williamse ale zastavil Fali.
88'
Hosté hned po výkopu po inkasované brance o míč přišli a okamžitě museli znovu zacouvat dozadu. Domácí nakopli míč na útočnou polovinu.
87'
Cádiz právě vstřelil branku!
Domácí snižují a čeká nás tak ještě dramatický závěr! Alejův centr z levé strany sklepl v šestnáctce Bilbaa Negredo hrudí na úplně volného RUBÉNA SOBRINA, jenž střelou z první namířil přesně k pravé tyči Simónovy branky. Asistence: Álvaro Negredo.
86'
Hosté konečně podrželi míč na svých kopačkách a snaží se navzdory vysokému presinku Cádizu zaútočit.
84'
Domácí se tak rychle vrátili na útočnou polovinu a na konci této útočné akce byl centr Aleja, který ze zakroutil daleko za brankovou čáru.
83'
Brankář Bilbaa Simón vyběhl daleko ze své branky, aby chytil nákop na Negreda. To se mu povedlo, jeho spoluhráči ale následný výkop ve středu pole vybojovat nedokázali.
82'
Idrissi se hezky prokličkoval přes dvojici obránců Bilbaa na levé straně, u šestnáctky ho ale zastavil Petxarroman. Ten pak odkopl míč alespoň do středu pole.
81'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Yuri Berchiche.
80'
Alejo rozehrál rohový kop nakrátko s Marim, jenž se pak dostal k centru. Jeho nákop na zadní tyč se snažil v ofsajdu zasáhnout Fali, ale neuspěl.
79'
Tlak Cádizu se každou minutou stupňuje a hosté už míče jen odkopávají co nejdále od své branky bez jakékoliv snahy o postupný útok.
78'
A opět se zaskvěl brankář baskického týmu! Alejův centr srazil ke vzdálenější tyči Vivian, gólman Simón ale dokázal výborným zákrokem tuto „střelu“ zastavit.
77'
Brankář Simón srazil centr z rohového kopu Cádizu ve vlastní šestnáctce k volnému Álexovi Fernándezovi, jehož pohotovou střelu z voleje pak vyrazil.
76'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Yeray.
74'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Rubén Alcaraz, přichází Álex Fernández.
73'
Rozehrávku následného přímého kopu na sebe vzal Negredo, tvrdou střelou ale vypálil přímo na připraveného brankáře Simóna.
72'
Vesga je po poradě hlavního rozhodčí a videoasistenta definitivně vyloučen. Domácí nadále protestují, nic se už ale na verdiktu hlavního rozhodčího nezmění.
71'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Mikel Vesga (Athletic Bilbao), jenž podrazil zezadu před vlastní šestnáctkou Mariho. Domácí ještě poukazují na to, že Mariho fauloval i Vivian, hlavní rozhodčí se ale radí s videoasistentem jen ohledně faulu Vesgy.
70'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Anthony Lozano, přichází Rubén Sobrino.
69'
Žlutou kartu dostává Daniel Vivian (Athletic Bilbao), jenž v souboji o míč ve středu pole stáhl zápasnickým chvatem na trávník Negreda.
68'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Dani García, přichází Unai Vencedor.
68'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Nico Williams, přichází Oier Zarraga.
66'
Hosté se nadále zuřivě brání. Domácí ve své snaze nepolevují, zatím se ale ne a ne dostat do dobré střelecké pozice.
65'
Alejův centr zprava vybíhající gólman Simón podběhl, míč ale naštěstí pro hosty odhlavičkoval na rohový kop za ním stojící Vivian.
64'
Hosté se dostali pod velký tlak domácího týmu a obrana Athleticu teď musí odvracet do bezpečí jeden centr za druhým. Zatím úspěšně.
63'
Žlutou kartu dostává za nesportovní chování Juan Cala (Cádiz CF), jenž sedí na střídačce.
63'
Žlutou kartu dostává za podražení protihráče ve středu pole Mikel Vesga (Athletic Bilbao).
61'
Držení míče: 53 % : 47 %
60'
Na centr Faliho z pravé strany si naběhl v šestnáctce Bilbaa Negredo, další hlavičkou ale tentokrát nasměroval míč nad Simónovu branku.
59'
Domácí cítí šanci na zvrat v dnešním zápase a mnohem více se tlačí dopředu. Teď se jim povedlo usadit se na útočné polovině.
58'
Míč z autového vhazování hostů prodloužil Raúl García do šestnáctky na volného Iñakiho Williamse, jenž obloučkem zasáhl pravou tyč domácí branky. Případná branka by ale kvůli zjevného ofsajdu útočníka Bilbaa neplatila.
56'
Domácí se vracejí do hry! Vysoký míč se po zmatku v šestnáctce Bilbaa snažil sklepnout hlavou Lozano, hrací předmět se ale odrazil směrem k brankáři Simónovi. Ten však míč chytit nedokázal, protože mu ho na několikrát vzal střídající LUCAS PÉREZ a ten ho po několika desítkách vteřin na trávníku dostal do sítě. Bez asistence.
55'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Carlos Akapo, přichází José Mari.
55'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Víctor Chust, přichází Fali.
55'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Fede San Emeterio, přichází Lucas Pérez.
53'
Ve středu pole si po jednom z hlavičkových soubojů lehl Raúl García na trávník. Hra je přerušena a hráč Bilbaa je ošetřován.
52'
Obránci Bilbaa nakopli míč za domácí obranu, kde se za ním rozběhl úplně volný Iñaki Williams. Naštěstí pro domácí vyštartoval ze své branky gólman Ledesma včas a míč ve skluzu odkopl do zámezí.
51'
Na centr Aleja si na přední tyč výborně naběhl Alcaraz, jehož prudká hlavička skončila těsně mimo branku Bilbaa.
50'
Žlutou kartu dostává Iñigo Martínez (Athletic Bilbao), jenž ostrým skluzem u autové čáry sestřelil rozběhnutého Idrissiho.
49'
Domácí na nic nečekali a rychle přenesli hru na opačnou stranu. Jejich akci zakončil střelou z velké dálky nad Simónovu branku Alcaraz.
48'
Na opačné straně pronikl zleva do domácí šestnáctky Iñaki Williams, jeho střílenou přihrávku ale dokázal zastavit domácí brankář Ledesma.
47'
Espino se na levém křídle protlačil přes střídajícího Petxarromana a dostal se k centru, který srazil obránce Bilbaa do rukou svého brankáře Simóna.
46'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Óscar de Marcos, přichází Alex Petxarroman.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:08.
Zajímavý první poločas je za námi a i když skóre vypadá jednoznačně, tak dění na trávníku rozhodně nebylo jednostranné. Ráz utkání určila rychlá branka Raúla Garcíi ze 3. minuty a celkově výborný vstup Bilbaa do utkání, kvůli kterého se domácí dostávali do hry jen velmi pozvolna. Postupně se Cádizu povedlo hru vyrovnat a oba týmy si vypracovávaly gólové příležitosti, proměnit je ale dokázali jen hosté. Nejdříve dorazil Muniain míč po neproměněné penaltě do odkryté branky Cádizu a po více než půlhodině překonal domácího gólmana Ledesmu hezkou ránou i Vesga. Před domácími je tak v druhém poločasu velká výzva pokusit se smazat rozdíl tří branek.

Fauly: 6:7
45+4'
45+2'
Hosté vstřelili další branku, ta ale naštěstí pro domácí neplatí. Muniainův centr ze standardky hlavou zasáhl Raúl García, jenž ho nasměroval do ramene Iñakiho Williamse a od něj se dostal k pravé tyči. Raúl García podle videoasistenta v ofsajdu nebyl, Iñaki Williams ale ano a branka nebyla uznána.
45+1'
Po delší době se Bilbao dostalo na útočnou polovinu a hned získalo přímý kop, protože Muniain byl zastaven před šestnáctkou faulem.
45'
Bude se hrát ještě dvě minuty.
44'
Idrissi se hezky uvolnil na levém křídle a dostal se i k centru, s tím si ale znovu poradil připravený brankář Simón.
43'
Nakonec přišel ze strany domácích jen poměrně zoufalý a zbytečný nákop na Negreda, u kterého byl ale opět jako první vybíhající gólman Bilbaa.
42'
Domácí mají v této chvíli výraznou územní převahu, do dobré střelecké piozice se ale ne a ne dostat. Hosté hrají v obraně velmi disciplinovaně.
41'
Alejův centr zprava sklepával Lozano hlavou na opačnou stranu šestnáctky na Negreda, jako první ale byl u míče vybíhající brankář Bilbaa Simón.
40'
Chust se chtěl dostat do střelecké pozice individuálně, zamotal se ale v kličkách a hosté mu míč odkopli za půlící čáru.
38'
Další pokus Cádizu o útok byl výrazně úspěšnější a domácí se postupnou kombinací dostal k šestnáctce Bilbaa. Centr Aleja zprava ale nenašel žádného spoluhráče v pokutovém území.
37'
Domácí si po autovém vhazování neporadili s vysokým presinkem hostů a ti se tak opět dostali k míči. Tentokrát ho ale nepřesnou přihrávkou vrátili domácím.
36'
Hosté po zisku míče rychle otočili hru na opačnou stranu a po krátké kombinaci se dostal k centru z pravé strany Nico Williams. Jeho vysoký nákop doletěl až do zámezí na opačné straně.
35'
Jejich pokus o přechod středu pole se povedl a žlutí se pomalu přibližují k pokutovému území Bilbaa. Hosté jsou seřazeni v obranné formaci.
34'
Domácí třetí branka zjevně zaskočila a najednou jako kdyby nevěděli, co dělat. Míč si tak přihrávají jen na vlastní polovině.
33'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Hosté pokračují ve svém skvělém výkonu a odskakují už na rozdíl tří branek! Muniain podržel míč na hranici šestnáctky Cádizu a pak ho přihrávkou do druhé vlny posunul na volného MIKELA VESGU, jenž střelou z první po zemi namířil nechytatelně k levé tyči domácí branky. Asistence: Iker Muniain.
31'
Idrissi našel výborným centrem z levé strany na zadní tyč Negreda, jehož hlavičku zlikvidoval gólman Bilbaa Simón.
30'
Iñaki Williams se dostal individuálním průnikem na pravou stranu šestnáctky Cádizu, z ostrého úhlu už ale vystřelit nemohl a místo toho posunul míč do středu pole.
29'
Hosté ale dokázali vystihnout rozehrávku Cádizu a nastěhovat se k šestnáctce domácích, kteří se zatáhli do hluboké obrany.
28'
Raúl García z první prodlužoval přihrávku ve středu pole za obranu Cádizu na rozběhnutého Iñakiho Williamse, před útočníkem Bilbaa ale míč zastavil Chust.
27'
Centr do šestnáctky obrana Bilbaa vyřešila a i když následný nákop zpět „do ohně“ usměrnil hlavou Lozano, tak míč skončil v rukou gólmana Simóna.
26'
Vesga zasáhl před vlastní šestnáctkou vysokou nohou do stehna Lozana. I když žlutou kartu nedostal, tak hlavní rozhodčí nařídil přímý kop.
25'
Držení míče: 59 % : 41 %
24'
Domácí se okamžitě snaží o odpověď, jejich další postupný útok se ale pro tuto chvíli zasekl ve středu pole.
22'
Hosté přece jen odskakují do dvoubrankového náskoku! Střelu IKERA MUNIAINA z bílého bodu do pravé strany sice brankář Ledesma vyrazil, míč se ale odrazil přímo před dobíhajícího Muniaina, jenž brankáře Ledesmu hezky obešel a pak míč poslal do odkryté branky Cádizu. Bez asistence.
22'
Iker Muniain (Athletic Bilbao) neproměňuje pokutový kop. Brankář Jeremías Ledesma (Cádiz CF) jeho střelu vyrazil.
21'
Žlutou kartu za nesportovní chování dostává Víctor Chust (Cádiz CF).
20'
Domácí proti tomuto verdiktu ještě aktivně protestují, nic se ale na něm zjevně měnit nebude.
19'
Nico Williams se elegantně prokličkoval přes Espina z pravé strany do šestnáctky a domácímu kapitnánovi už nezbylo nic jiného, než Nica Williamse stáhl za dres na trávník. Penalta pro Bilbao!
18'
Domácích tato šance povzbudila a svým presinkem dostali hosty pod velký tlak. Obránci Bilbaa nakonec museli míč odkopnout na polovinu Cádizu.
16'
Pak ale gólman hostů špatně rozehrál a Fede, jenž tuto rozehrávku vystihl, posunul míč na rozběhnutého Negreda. Ten se dostal mezi dvojici obránců Bilbaa do šestnáctky a dobíhající Vivian mu míč odkopl, přitom ale zřejmě Negreda i zasáhl. Hlavní rozhodčí penaltu nenařídil.
15'
Nakonec nakopl Chust trochu ze zoufalství míč za obranu Bilbaa na Negreda, brankář Simón ale přečetl hru a byl u míče jako první.
14'
Pokus domácích o postupný útok se ale prozatím zasekl na seřazené obraně Bilbaa. Hostům se pak povedlo vytlačit hráče Cádizu zpět za půlící čáru.
13'
Cádizu se po skvělém vstupu Bilbaa do utkání povedlo postupně vyrovnat hru a teď mají jeho obránci míč znovu na kopačkách.
12'
Centr od rohového praporku po zemi do šestnáctky posunul jeden z hráčů Cádizu na volného Negreda, jenž z první z otočky těsně minul Simónovu branku.
11'
Lozano si zpracoval pas na pravé křídlo a pokusil se prokličkovat přes Balenziagu. Ten mu odkopl míč na rohový kop.
9'
První žlutou kartu zápasu dostává za šlápnutí na nohu Martíneze Anthony Lozano (Cádiz CF). Obránce Bilbaa musí být ošetřen.
9'
Martínezův nákop se následně stal kořistí domácích obránců. Ti na rozdíl od hostů na nic nečekali a nakopli míč na polovinu Bilbaa.
8'
Bilbao má míč pod kontrolou a s rozehrávkou zatím nespěchá. Obránci hostů si hrací pŕedmět přihrávají na vlastní polovině.
7'
Poprvé v zápase zahrozili i domácí. Alejův centr z pravého křídla doletěl zhruba do středu šestnáctky, kde se dostal k hlavičce Negredo. Jeho střela skončila mimo Simónovu branku.
6'
Muniain pak rozehrál i rohový kop hostů, při snaze o vyboxování centru ale byl domácí gólman Ledesma faulován.
5'
Bilbao získalo další standardku, ze které nakopl míč do domácího pokutového kopu Muniain. Jeho centr srazil jeden z obránců Cádizu na rohový kop.
3'
Hosté bleskurychle otevírají skóre! Nákop Martíneze se dostal v šestnáctce Cádizu k Iñakimu Williamsovi, jenž ho znovu posunul za sebe patičkou. K míči se tlačil Fede, jemně ale uklouzl a tak se k němu jako první dostal RAÚL GARCÍA, jehož střela po zemi prošla brankáři Ledesmovi pod rukou do sítě. Asistence: Iñaki Williams.
2'
Domácí se snaží rozehrát svou první útočnou akci, vysoký presink Bilbaa je ale drží na jejich polovině hřiště.
1'
Hned na úvod měli hosté výbornou gólovou příležitost. Iñaki Williams si zpracoval pas za domácí obranu, potáhl míč na pravou stranu šestnáctky a tam ho přenechal patičkou za sebou svému bratrovi Nicovi, kterého ale vychytal vybíhající gólman Cádizu Ledesma.
1'
Cádiz bude hrát ve žlutých dresech, Bilbao v červeno-bílých.
Oba týmy právě vycházejí na hrací plochu, zápas se tak o malou chvíli začne.

Cádiz CF: Ledesma – Akapo, L. Hernández, Chust, A. Espino (C) – Alejo, R. Alcaraz, San Emeterio, Idrissi – Negredo, Lozano.

Náhradníci: Gil – Jönsson, Fali, Mari, Salvi, Álex Fernández, Perea, Cala, Arzamendia, Sobrino, Lucas Pérez, Parra.

Trenér: Sergio González

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos, Vivian, I. Martínez, Balenziaga – N. Williams, Dani García, Vesga, Muniain (C) – Raúl García, I. Williams.

Náhradníci: Agirrezabala – Petxarroman, Núñez, Yeray, Berenguer, Vencedor, Berchiche, Zarraga, Capa, Serrano.

Trenér: Marcelino

Rozhodčí: Gómez – Martínez, Ruiz.

Vzájemné zápasy

Od návratu Cádizu mezi španělskou elitu v minulé sezoně se oba kluby utkaly třikrát a pokaždé vyhrál tým hrající venku s čistým kontem. V minulé sezoně vyhrál Cádiz v Bilbau 1:0 a v odvetě Bilbao v Cádizu 4:0. V aktuálním ročníku vyhrál Cádiz v Bilbau v listopadu 2021 1:0.

Forma Bilbaa je v posledních týdnech velmi nevyrovnaná, kvůli čemu se Baskům postupně vzdálily pohárové příčky. Před tímto kolem bylo Bilbao na 8. místě, na 6. Real Sociedad však ztrácelo už 10 bodů a šest kol před koncem soutěže je tak šance na umístění Bilbaa v první šestce už velmi mizivá. Bilbao ale i tak nepředvádí v této sezoně fotbal, který by nějakým způsobem vyčníval z průměru nejvyšší španělské soutěže, a to podle žádného kritéria. Nejlepší střelec týmu Iñaki Williams má dokonce na kontě jen 7 branek, což znamená dělenou 25. příčku v tabulce střelců. Podobně jsou na tom Baskové i v tabulce zápasů venku, ve které jim patřilo 10. místo.

Cádiz CF

Cádiz se v posledních týdnech výrazně zlepšil, díky čemuž se dostal ze sestupové zóny. Z posledních 9 ligových zápasů prohrál jen dva a v pondělí navíc senzačně vyhrál 1:0 na hřišti Barcelony, což ho posunulo před tímto kolem už na 16. místo, ze kterého má před 18. Mallorcou dvoubodobý náskok. Důvodem tohoto posunu vzhůru je především výrazné zlepšení obrany, protože v těchto devíti zápasech inkasoval Cádiz jen pět branek a až šestkrát si udržel čisté konto. Doma se však Cádizu příliš nedaří a v této sezoně je zatím nejhorším týmem španělské LaLigy na vlastním hřišti.

Atlético Madrid – Cádiz 2:1
Cádiz – Villarreal 1:0
Valencia – Cádiz 0:0
Cádiz – Betis 1:2
Barcelona – Cádiz 0:1
Vítejte u on-line přenosu ze zápasu Cádiz CF – Athletic Bilbao. Utkání 33. kola španělské LaLigy začíná ve 20:00.