La Liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  D. Alavés : Atlético - 25. září 2021   14:00

D. Alavés
4' Laguardia (R. Duarte)
1:0
(1:0)
D. Alavés
F. Pacheco – Navarro, Miazga, Laguardia (C), R. Duarte (79. Tachi) – Martín, Moya (79. Pina), Loum, Rioja (87. Saúl García) – De la Fuente (61. Pellistri), Sylla (61. Joselu).
Mateu – Cebrián, Porras
Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz)
Atlético
Oblak (C) – Savić, Felipe, Hermoso (61. H. Herrera) – Kondogbia (59. Cunha) – Trippier (59. Lodi), M. Llorente (74. Vrsaljko), de Paul, Carrasco (59. Á. Correa) – L. Suárez, Griezmann.
Lecomte – Cunha, Koke, Lodi, H. Herrera, J. Giménez, Vrsaljko, Á. Correa.

To druhé Atlético podruhé během sedmi zápasů ztrácí body a pokud dnes Real porazí Villareal, tak mu odskočí na pět bodů.
Neuvěřitelné se stává skutečností. Alavés dnes vstřelil svůj první gól v sezoně ze hry a brankou Laguardii ze čtvrté minuty při rohu poráží obhájce titulu. Výhru proti Atléticu si připisuje po osmnácti letech a dvanácti zápasech, ale nutno podotknout, že zaslouženě. Hosté absolutně vyhořeli v útočné fázi. Vůbec první střelu na branku vyslali až v 70. minutě a zvítězit si dnes prostě nezasloužili. Alavés se ubránil i závěrečnému tlaku, kdy nejblíže ke gólu měl zřejmě Correa pokusem do protipohybu brankáře, ale ten zasáhl nohou. Domácí předvedli skvělé nasazení a mohou se radovat ze senzačního vítězství. Jedná se pro ně o vůbec první body v tomto ročníku nejvyšší španělské soutěže.
Držení míče: 29 % : 71 %.
Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 5:10. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 18:11.
90+5'
90+5'
Suárez se ještě dožadoval ruky a penalty. Je pravda, že se podle všeho dotkl balónu horní končetiny Navarra při hlavičkovém souboji v šestnáctce, ale sudí Mateu nebude pískat pokutový kop.
90+5'
Rodrigo de Paul ještě rozehraje volný přímý kop z pravé strany, Oblak jde do vápna a tam je veselo, takže sudí Mateu má, co dělat.
90+4'
Centr z levé strany končí na hlavě obránce Deportiva.
90+3'
Domácí vhazovali z levé strany a nadvakrát nakopli míč do hostujícího vápna. Pak Atlético doslova darovalo soupeři další aut.
90+3'
Facundo Pellistri běžel přes pravou stranu, hodil si míč kolem Felipeho, na jeho ochotný pád ve vápně rozhodčí Mateu neskočil.
90+2'
Joselu měl daleko k nahrávce na levé straně po chybě hostů na ose hřiště.
90+1'
Atlético mělo výhodu, ale při centru zleva na vzdálenější tyč nebyl v onom prostoru nikdo z hostů a obránce sklepl balón hrudí do náruče Pacheca.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Při centru de Paula měl míč pořádnou faleš, ale přece jen se stočil v malém vápně do náruče Pacheca.
90'
Rodrigo de Paul kopl míč na bližší tyči, tam vznikl menší závar, ale Pacheco vůbec nezasahoval.
89'
Savićův pas srazil obránce do autu. Pak získal Vrsaljko s Griezmannem roh.
89'
Deportivo odehrálo míč na levou stranu až k Oblakovi.
88'
Šime Vrsaljko vyhrál hlavu s Joseluem, ale hosté chybovali v rozehrávce a domácí se snaží zdržovat.
87'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Luis Rioja, přichází Saúl García.
87'
Šime Vrsaljko pokazil nahrávku do běhu na pravou stranu a Griezmann, ani de Paul už nezastihli balón na hrací ploše.
86'
Míč rozhodčího patří Felipemu.
85'
Hosté přenesli hru zleva na pravou stranu a Vrsaljko poslal centr tentokráte na přední tyč, kde měl Cunha proti sobě Tachiho a Pinu, následně zůstal ležet na trávníku.
84'
Šime Vrsaljko centroval z pravé strany, Pacheco si hlídal zprvu spíše vzdálenější tyč, ale míč se snášel k přední tyči, nicméně domácí brankář stačil zareagovat.
83'
Rodrigo de Paul prohrál souboj jeden na jednoho na pravé straně a Pacheco rozehraje.
82'
Rodrigo de Paul zahrál roh z pravé strany na přední tyč, ten hosté prodloužili, jenže Pacheca neohrozili.
81'
Luis Rioja prošel na levé straně přes tři hráče a posunul pod sebe na střed, kde Pina překopl bránu. Tohle byla stoprocentní šance!
80'
Oblak nakopl míč na pravou stranu, ale ten propadl po souboji Rioja versus de Paul do autu.
79'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Rubén Duarte, přichází Tachi.
79'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Antonio Moya, přichází Tomás Pina.
79'
Rodrigo de Paul směřoval svým centrem jen na hranu malého vápna, pokračujeme autem Vrsaljka z pravé strany.
78'
Ángel Correa si obhodil soupeře na pravé straně a následovat bude roh.
77'
Luis Rioja trefil nečistě volej z levé strany vápna.
76'
Suárez prodlužoval centr z pravé strany na zadní tyči hlavou do malého vápna, ale tam na něj nedosáhl ve skluzu Llorente.
76'
Matt Miazga odkopl centr zleva na bližší tyči z prvního doteku ze své šestnáctky.
75'
Domácí obrana si poradila s centrem zprava z druhé vlny, hosté ale ještě kombinují.
75'
Ángel Correa byl na pravé straně faulovaný Riojou.
74'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Marcos Llorente, přichází Šime Vrsaljko.
74'
Dlouhá nahrávka na Lodiho na levou stranu, vykopává Pacheco.
73'
Antonio Moya našel na zadní tyči jen rukavice Oblaka a ten rychle rozehrál na pravou stranu.
73'
Hosté udělali faul z pravé strany.
72'
Centr Cunhy z pravé strany na přední tyč, jenže Correa měl špatný první dotek s balónem a míč skončil za brankou.
71'
Fernando Pacheco skvěle vyběhl z pravé strany a stáhl centr na Suáreze do náruče.
70'
Marcos Llorente vběhl do šestnáctky při sklepnutí Correy a postaral se o roh.
70'
Correa zakončil z úhlu a pravé poloviny vápna do nohy Pacheca, následoval ještě závar před domácím brankářem a zákrok na Suáreze u přední tyče opravdu penaltový nebyl.
68'
Poměrně s prodlevou se píská Cunhova ruka při rozehrávce Ivána Martína z pravé strany, u míče je Laguardia.
67'
Antoine Griezmann si na levé straně vynutil faul Navarra a bude se koapt standardní situace ze zajímavé pozice.
66'
Na držení míče vede Atlético 61:39, ale není mu to absolutně nic platné.
64'
Héctor Herrera podrazil protihráče na hranici středového kruhu a klidně mohl vyfasoval žlutou kartu.
63'
Stefan Savić překřížil Pellistriho a pomohl si zapojením Oblaka, ten si dnes snad ani nesáhl na míč.
62'
Poměrně laciná ztráta hostů na levé straně daruje domácím autové vhazování na jejich obranné polovině.
61'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Mario Hermoso, přichází Héctor Herrera.
61'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Miguel De la Fuente, přichází Facundo Pellistri.
61'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Mamadou Sylla, přichází Joselu.
61'
Diváci tleskají nepřesné nahrávce na pravou stranu na Griezmanna.
59'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Yannick Carrasco, přichází Ángel Correa.
59'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Kieran Trippier, přichází Renan Lodi.
59'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Geoffrey Kondogbia, přichází Matheus Cunha.
59'
Mamadou Loum se uvolnil po autu Duarteho, krásně se zbavil Felipeho a pravačkou z levé strany vápna přestřelil branku.
58'
Centr do levé poloviny vápna nenadělal Atléticu větší problémy.
57'
Hermoso se vzteká, že sudí pískl jeho zákrok z levé strany na Martína.
57'
Rioja vracel míč z levé strany do vápna jen na hlavu obránce.
56'
Přetažený centr po Riojově nahrávce končí zleva vedle zadní tyče.
55'
Žlutou kartu dostává Geoffrey Kondogbia (Atlético Madrid).
54'
I nadále není výkon hostů zrovna dvakrát ideální.
53'
Kieran Trippier zavadil o ruku rozběhnutého soupeře na polovině hřiště a vidí kartu.
51'
Felipe postrčil Syllu na levé straně při rychlostním souboji, rozhodčí nechává hru plynout.
49'
Miguel De la Fuente se svíjí na zemi po souboji s Kongdobiou, ale bude v pořádku.
48'
Alavés sice odvrátil centr na Suáreze na přední tyč, ale odražený míč poslal Hermoso volejem zleva vedle protější tyče.
47'
Alavés odhlavičkoval nahrávku z levé strany, hosté vhazují na polovině hřiště.
46'
Griezmann zkazil centr z pravé strany vedle zadní tyče.
46'
Alavés se na začátku svého šestého zápasu v tomto ročníku LaLigy dočkal úvodního gólu ze hry, když hned první roh rozehrál Duarte na hlavu Lugardii a ten o zem trefil horní roh brány. Byla to bohužel jediná střela na branku. Atlético má obrovskou převahu na držení míče, ale zatím mu vůbec nejde hra do plných. Alavés dobře brání. Do toho hodně tahá čas a zdržuje kdykoliv to je možné, aby co nejvíce rozkouskoval hru. Ostatně přesně na to si už stěžoval kouč Simone u hlavního arbitra posledního finále Ligy mistrů, který soudcuje i tento duel. Tak či onak – výkon Atlética v úvodních pětačtyřiceti minutách na půdě posledního celku nejvyšší španělské soutěže měl k ideálu hodně daleko.
Fauly – 13:5
45+2'
45+2'
Carrasco nacentroval pravačkou přes tři hráče ve zdi na přední tyč, ale domácí se ubránili bez pomoci Pacheca.
45+1'
Kongdobia zastavil kontr a při centru de Paula z levé strany se Martín dotkl balónu rukou.
45+1'
Minuta se nastavuje.
45'
Pas na pravou stranu přeskočil kopačku Trippiera a Pacheco bude tahat čas před rozehrávkou.
44'
De La Fuente nezpracoval rozehrávku Pacheca na pravé straně, Alavés ale pak dobře napadal hostující fotbalisty.
43'
Atlético kombinovalo na polovině hřiště, ale bylo to z jeho strany poměrně pasivní až na středu fauloval Suárez Moyu.
42'
Hermoso si nerozuměl se spoluhráčem na levé straně, Alavés bude vhazovat u střídačky.
41'
Jeden z domácích fotbalistů nyní přejel Hermosa zezadu a jeho Achilovka musela docela trpět, karta se ale udělovat nebude.
40'
Hermoso poslal centr zleva na zadní tyč, ale Griezmann hlavičkoval ze záklonu mimo branku.
39'
Trenér Simeone si podle všeho stěžoval na to, jak domácí zdržují. Rozhodčí Mateu nyní přiběhl ke střídačce, aby s ním pohovořil o této záležitosti.
39'
A nepřesná křižná nahrávka zleva, kterou nedostihne Trippier na hrací ploše, to jenom podtrhuje.
38'
Atlético si zatím moc neví rady proti zataženému soupeři, hosté dnes moc neumí hrát do plných.
37'
Střely – 2:2, střely na branku -1:0. Všichni víme, kde skončila ona jedna střela mezi tři tyče.
36'
Hermoso byl ubráněný na vzdálenější tyči a Pacheco vykopne míč zpět do hry.
36'
Domácí chybovali v rozehrávce, Kongdobia šikovně nastavil tělo před Louma na hranici středového kruhu, za jeho zákrok dostal výhodu, tu po pár sekundách sudí ukončil a vytáhl žlutou kartu.
35'
Griezmann byl na pravé straně v těsném ofsajdu a Deportivo opravdu nepospíchá s rozehrávkou.
34'
Stále čekáme na první pořádnou střelu hostů na branku.
33'
De Paul přenesl hru na pravou stranu, tam byl zdvojen Griezmann a akce hostů tak skončila.
32'
Protože přesně takové zákroky se na ME pouštěly a obecně výkony rozhodčích na evropském šampionátu byly až nebývale chváleny.
31'
Felipe byl důrazný na pravé straně při rychlostním souboji a po zákroku zezadu se dožadoval Sylla faulu. Místo toho dostal kartu za řeči. Nicméně rozhodčí Mateu dodržuje trend nastavený na letošním ME.
31'
Centr na zadní tyč tentokráte odvrací hlavou Savić.
31'
Celkem rozpaky panovaly v hostujícím vápně a Atlético otravoval Sylla až Felipe napálil balón na roh.
30'
Savić odkopává centr Sylly z pravé strany a už teď před autem se snaží domácí zdržovat.
30'
Při rozehrávce na levou stranu ukazoval Suárez, že nemůže hrát, protože vybíhá z ofsajdu.
29'
Už to vypadalo, že se domácí ubránili, ale pak přišla nahrávka do pravé poloviny šestnáctky, Griezmann nastřeloval do malého vápna a se štěstím odehrál Laguardia míč na roh.
28'
Agilní Kongdobia presoval z pravé strany proti Loumovi, zákrok zezadu byl čistý a Loum pak hrál rukou.
27'
Centr z levé strany odhlavičkoval Laguardia rybičkou jen k Lllorentemu a ten zprava vypálil vedle zadní tyče.
26'
Martín posunul centr z pravé strany u vzdálenější tyče nohou pod sebe na Pacheca a ten si dával pozor, aby se nepískala malá domů.
26'
S rohem de Paula na přední tyč neměla domácí defenziva problémy, hosté jsou ještě na míči.
25'
Hosté zase zmáčkli domácí celek až si Hermoso navedl míč zleva na střed na pravačku a jeho střelu tečoval obránce nad branku.
24'
Antonio Moya posadil míč na hlavu Sylly, ten výrazně minul tři tyče.
23'
Mario Hermoso zasáhl loktem do obličeje otáčejícího se hráče a hlavní sudí posledního finále Ligy mistrů nařizuje volný přímý kop z pravé strany.
22'
Sylla trošku dohrál rozehrávajícího Felipeho, ten se na něj zle podíval a konflikt musel řešit sudí Mateu.
21'
Bek odhlavičkoval nákop na levou stranu na Carrasca, krátce poté přišel faul na de Paula.
20'
Hermoso zasekl na levé straně a jeho centr srazil Martín zády na roh.
19'
Hosté sice mají výraznou převahu na držení míče, ale ještě nevystřelili na branku.
18'
Přetažený centr končí mimo hřiště.
17'
Savič zastavil rodící se protiútoku podražením na polovině hřiště a za faul na Rioju dostává první žlutou kartu v zápase.
17'
De Paul si nepřesně narazil na levé straně, ale netrvalo to dlouho a hosté získali míč zpět.
16'
Carrasco byl pozdě u balónu na levé straně a Navarro jej nechal dopadnout za domácí branku.
15'
Sylla odkopl míč po faulu na Griezmanna z pravé strany a koledoval si o žlutou kartu.
14'
Pas do pravé poloviny vápna na Suáreze byl až moc dlouhý a rozehrává tak Pacheco.
13'
Série rychlých nahrávek domácích na útočné polovině skončila ztrátou na levé straně a následným faulem.
12'
Kongdobia trefuje míč nečistě při střele a vykopává tak Pacheco.
12'
Carrasco centroval zleva na přední tyč a pokus hlavou Suáreze nad branku přizvedl bránící hráč. Suárez poděkoval Carrascovi za centr.
11'
Standardní situaci Carrasca domácí snadno odvrátili a hosté následně zapojili do hry i Oblaka.
10'
Domácí nyní byli pod tlakem až vystoupil Martín z pravé strany a podkopl Carrasca.
9'
Carrasco si chtěl píchnout míč z prvního doteku na levé straně kolem Navarra, to mu domácí krajní obránce neumožnil.
8'
Atlético se snad ještě nedostalo do vápna.
7'
De Paulovu nahrávku zleva tečovali domácí do autu, pokračuje Hermoso.
6'
De La Fuente byl podražený na polovině hřiště, domácí beci si poté přihrávají.
4'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
Duarte kopl roh z pravé strany na zadní tyč, kde zaváhal vyskakující Felipe a VICTOR LAGUARDIA zakončil z druhé vlny o zem do šibenice!
4'
Sylla získal při obhození Saviće na pravé straně rohový kop.
3'
De Paul překazil nahrávku na pravou stranu. Navarro vzal aut, ale De La Fuente nezvládl rychlostní souboj.
2'
Kongdobia přerušil postupný útok domácích zákrokem z levé strany, Navarro vhazoval pod sebe.
1'
Duarte pouštěl nepřesný centr z levé strany vedle zadní tyče, Pacheco rozehrál nakrátko.
1'

Deportivo Alavés: F. Pacheco – Navarro, Miazga, Laguardia, R. Duarte – Martín, Moya, Loum, Rioja – De la Fuente, Sylla.
Náhradníci: Sivera – Joselu, Guidetti, Pina, Pellistri, Godoy, Abqar, Saúl García, García, Martín, Tachi.

Atlético Madrid: Oblak (C) – Savić, Felipe, Hermoso – Kondogbia – Trippier, M. Llorente, de Paul, Carrasco – L. Suárez, Griezmann.
Náhradníci: Lecomte – Cunha, Koke, Lodi, H. Herrera, J. Giménez, Vrsaljko, Á. Correa.

Rozhodčí: Mateu – Cebrián, Porras.
Delegace
Hlavním rozhodčím tohoto duelu bude Antonio Mateu, jeho asistenty Pau Cebrián a Rubén Porras. Role čtvrtého sudího se zhostí Germán Cid.
Vzájemné zápasy
Alavés neporazil Atlético osmnáct let. V následujících dvanácti duelech se vítězství nedočkal ani jednou. V loňské sezoně to bylo na stadionu Alavésu pořádně drama, které rozhodl až Luis Suárez v 90. minutě. V odvetě urvalo Atlético tři body jediným gólem zmiňovaného uruguayského útočníka i kvůli tomu, že v závěru neproměnil Joselu penaltu.
Atlético Madrid
Atlético získalo na jaře svůj jedenáctý titul v historii, když o dva body přeskočilo Real. Luis Suárez to celé obrečel, protože loni se stal v Barceloně nechtěným a ačkoliv se stal historicky třetím nejlepším střelcem, tak se s ním Barcelona s největší pravděpodobností nerozloučila úplně ideálně. Jak uvádí server iSport.cz, tak Suáreze prodala Barcelona jen za 130 milionů korun. Z hlediska poměru cena versus výkon přišel v podstatě zadarmo a pro Atlético to byla trefa do černého a přispěl k tomu, že argentinský kouč Simeone už je víceméně legendou Atlética. Vždyť se jedná o teprve třetího trenéra v dějinách, který s Atléticem vyhrál dvakrát nejvyšší španělskou soutěž.

Co se týče pohybů v kádru před letošní sezonou, tak Atlético přivedlo na roční hostování s opcí Francouze Griezmanna. Ten přišel za zadlužené Barcelony a po dvou letech tak znovu obléká dres Atlética. Aktuálně platí, že Griezmann odehrál za Atlético 260 zápasů, přičemž skóroval ve 133 případech. Za Barcelonu nastoupil do 102 utkání a prosadil se pětatřicetkrát. Když vezmeme odchody, tak bývalý dlouholetý kapitán Saúl Niguez odešel do londýnské Chelsea a bude usilovat o to, aby Chelsea obhájila triumf v Lize mistrů.

Dodejme, že Atlético má za sebou v nejvyšší španělské soutěži šest zápasů s bilancí čtyř výher a dvou remíz. Při posledních dvou vítězstvích madridského celku to bylo vždy velké drama. Atlético vždy vyhrálo 2:1 a pokaždé otáčelo. Před dvěma týdny udolalo Espanyol srovnáním Carrasca a vítěznou trefou Lemara v deváté nastavené minutě. V úterý mu proti Getafe pomohlo vyloučení Aleni. Atlético využilo přesilovku dvěma góly Suáreze v 78., respektive 90. minutě.
Deportivo Alavés
Alavés hraje LaLigu nepřetržitě od sezony 2016/17. V jejím závěru skončil devátý a ve finále Copa del Rey podlehl Barceloně. Už v loňské sezoně nebyli domácí fotbalisté daleko od toho, aby sestoupili o patro níž. V konečném účtování obsadili šestnáctou příčku a získali o pouhé čtyři body než osmnáctá sestupující Huesca. Alavés si v dosavadním průběhu tohoto ročníku nejvyšší španělské soutěže koledují o to, že se jich opět budou týkat souboje o udržení ligové příslušnosti. Deportivo vstřelilo v šesti odehraných zápasech jediný gól a nachází se tedy o skóre za Getafem na samostatném chvostu tabulky. Asi nepřekvapí, že disponuje nejhorší ofenzivou v celé LaLize. Zatím se jako jediný prosadil Joselu při domácí prohře proti Realu Madrid v poměru 1:4, a to ještě ze značky pokutového kopu. Jinými slovy řečeno – Deportivo ještě v letošní sezoně ze hry neskórovalo. V posledních čtyřech duelech vyšlo bodově i gólově naprázdno (postupně prohry s Mallorcou, Valencií, Osasunou a Espanyolem). Tuto celkem tristní bilanci se bude snažit změnit i švédský útočník John Guidetti, který se představil na evropském šampionátu 2020 konaném v roce 2021.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu sedmého kola LaLigy, ve kterém se střetnou Deportivo Alavés a Atlético Madrid. Začínáme ve 14:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.