La Liga - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  D. Alavés : Cádiz - 22. května 2022   20:00

0:1
(0:0)
Cádiz
76' A. Lozano  (Carcelén)
D. Alavés
Sivera – Tenaglia, X. Navarro, Lejeune, R. Duarte (C) (59. López VIII) – Loum, Pons (79. Moya) – Martín (63. M. Tenas), García IX (79. Ropero), Jason (59. M. Vallejo) – De la Fuente.
F. Pacheco – Laguardia, Pina, García VIII, Abqar, Mendes, Gagua.
Sánchez – Cabañero, Gallego
Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz) [Kapacita: 19 840]
Cádiz
Ledesma – Carcelén, L. Hernández, Fali (74. Cala), Espino – Sobrino, Alcaraz (72. Mari), Ál. Fernández (C), Idrissi (83. Salvi) – Lucas Pérez (83. Alarcón), Negredo (72. A. Lozano).
Flere, D. Gil – Andone, Arzamendia, Chust, Parra, Perea.

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek nedělního večera a někdy příště opět na shledanou.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 5:6. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 11:13.
Dnešní utkání je za námi. Hosté ve druhém poločase dokázali vstřelit kýženou branku díky střídajícímu Anthonymu Lozanovi, který využil skvělého přízemního centru od Carceléna z pravé strany hřiště. Dnes tak poráží nejtěsnějším možným výsledkem Alavés a slaví setrvání v nejvyšší španělské soutěži i pro další sezónu. Domácí se dnes nedostali do žádné vážnější šance, a to i díky skvěle pracující defenzivě hostů.
Cádiz slaví setrvání v nejvyšší španělské soutěži! Granada na domácí půdě jen remizovala s Espanyolem 0:0 a je to právě ona, která sestupuje společně s Levante a Alavésem do druhé španělské soutěže.
90+6'
90+5'
Už nám běží poslední nastavená minutka utkání. Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu hřiště.
90+4'
Záběr na fanoušky hostů ukázal, že téměř všichni sledují dění na stadionu v Granadě. Ta stále hraje s Espanyolem bez branek. Už tam běží 90+4. minuta. Rozhodčí tam taktéž nastavil 5 minut.
90+3'
Hosté vybojovali míč na své kopačky, ale dopředu se příliš neženou.
90+3'
Domácí kombinují s míčem na polovině soupeře.
90+2'
Hra teď plyne velice pomalu. Oba týmy se příliš neženou směrem dopředu. U hostů je to logické, ale u domácích to příliš nechápu.
90'
Právě se nám rozeběhla poslední minutka utkání.
89'
Granada hraje v poslední minutě utkání s Espanyolem stále 0:0. Cádiz se tak zatím vyhýbá sestupovým příčkám.
88'
Hosté budou vhazovat na polovině soupeře, ale logicky nikam nepospíchají.
87'
Rozhodčí ukazuje, že Espino nezahrál rukou a penalta se tak nepíská!
85'
Domácí reklamují ruku Espina ve vápně, ale rozhodčí zatím zůstává v klidu. Celou situaci si však nechá zkontrolovat u videa.
84'
Domácí kombinují s míčem na vlastní polovině a hosté už pouze brání výsledek 0:1.
83'
Mallorca právě vstřelila druhou branku na půdě Osasuny a má tak už jistou záchranu v nejvyšší španělské soutěži. Tak teď už je to jen mezi Granadou a Cádizem.
83'
Střídání v týmu Cádiz CF:
ze hřiště odchází Lucas Pérez, přichází Tomás Alarcón.
ze hřiště odchází Oussama Idrissi, přichází Salvi.
82'
Granada stále hraje na domácí půdě s Espanyolem 0:0 a to znamená, že Cádiz je momentálně na sedmnácté příčce.
81'
Domácí drží míč na svých kopačkách a kombinují s ním na polovině soupeře.
79'
Střídání v týmu Deportivo Alavés:
ze hřiště odchází Manu García, přichází Unai Ropero.
ze hřiště odchází Pere Pons, přichází Antonio Moya.
78'
Lozano dostal skvělý pas za obránce od svého spoluhráče a následně vstřelil další branku. Tu mu však rozhodčí z důvodu ofsajdového postavení neuznává!
76'
Cádiz právě vstřelil branku! Hosté se dostávají do vedení! Obrovská radost všech fanoušků hostů, kteří dorazili do Alavésu, a také celého realizačního týmu Cádizu! ANTHONY LOZANO dostal skvělou přihrávku do vápna z pravé strany hřiště a míč těsně před Siverou poslal za brankovou čáru!
76'
Nepřesný pas za obránce od jednoho z domácích hráčů končí pouze v moci brankáře Ledesmy.
74'
Espino se tlačil do zakončení uvnitř vápna soupeře, ale nakonec se mu to nepodařilo, neboť ho skvěle ubránil Navarro.
74'
ze hřiště odchází Fali, přichází Juan Cala.
73'
Granada neproměnila penaltu proti Espanyolu a Cádiz tak má ještě velkou šanci na to, aby se udržel v nejvyšší španělské soutěži. Jen musí dnes vyhrát.
72'
ze hřiště odchází Álvaro Negredo, přichází Anthony Lozano.
ze hřiště odchází Rubén Alcaraz, přichází José Mari.
72'
Tenas se dopustil faulu na polovině soupeře a hrát tak mohou hosté.
70'
Cádizu už zbývá jen zhruba 20 minut k tomu, aby na půdě Alavésu vstřelilo branku a zvítězilo. Jinak to pro ně bude znamenat to, že sestoupí z nejvyšší španělské soutěže. Mallorca stále vede na půdě Osasuny 0:1, Granada hraje na domácí půdě s Espanyolem bez branek.
69'
Hosté teď byli blízko gólu, ale Idrissi bohužel ve druhé obrovské šanci selhal.
68'
Idrissi se dostal k míči uvnitř vápna soupeře. Následně zcela osamocen vypálil, ale svým pokusem trefil pouze tyč!
67'
Tenas se dostal s míčem na pravé straně hřiště za pomezní čáru a hosté tak budou vhazovat zhruba z poloviny hřiště.
66'
De la Fuente si tak dlouho hrál s míčem poblíž vápna soupeře, až o něj přišel a navíc následně fauloval Espinu.
66'
Domácí momentálně drží míč na svých kopačkách a kombinují s ním na polovině soupeře.
64'
Sobrino se dostal k hlavičce uvnitř vápna soupeře po centru z pravé strany hřiště. Zády k brance však poslal míč zhruba metr vedle levé tyče Siveryho branky.
63'
ze hřiště odchází Martín, přichází Marc Tenas.
63'
Cádiz je momentálně stále na sestupové osmnácté příčce, neboť sedmnáctá Granada zatím hraje na domácí půdě 0:0 s Espanyolem a šestnáctá Mallorca vede na půdě Osasuny 0:1.
62'
Hernández poslal do vápna centr z pravé strany hřiště, který však končí pouze v rukavicích brankáře Sivery.
61'
Hosté se usadili s míčem na polovině soupeře.
59'
ze hřiště odchází Rubén Duarte, přichází Javi López.
ze hřiště odchází Jason, přichází Manu Vallejo.
59'
Pérez se dostal ke střele z hranice vápna, ale míč poslal svou střelou vedle pravé tyče Siveryho branky.
58'
Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu hřiště.
57'
Carcelén se ocitl na trávníku po jednom ze soubojů na polovině soupeře, ale rozhodčí faul neodpískal.
55'
Idrissi poslal do vápna centr z levé strany hřiště, který však odhlavičkoval mimo vápno jeden z domácích hráčů.
54'
Carcelén se dostal s míčem středem hřiště až do vápna, kde však narazil na Navarra, který mu míč čistě odebral.
53'
Hosté drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.
51'
Sobrino se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře. Svým pokusem však trefil pouze jednoho z obránců, od kterého se míč odrazil k volnému Idrissimu, ale tomu střela vůbec nesedla a Sivera tak jeho střelecký pokus dokázal chytit.
50'
Ale ani následný rohový kop nenadělal hostům větší potíže.
50'
Tento přímý kop však hostům příliš potíží nenadělal, ale domácí ještě budou moc ohrozit branku soupeře po rohovém kopu.
49'
Domácí budou zahrávat přímý kop zhruba ze třiceti metrů.
48'
Mallorca se dostala do vedení v souběžně hraném utkání s Osasunou a Cádiz tak musí doufat, že Osasuna alespoň vyrovná a oni zvítězí zde na stadionu v Alavésu.
47'
Míč od rohového praporku skončil na hlavě Hernándeze, který však míč následně poslal svou hlavou pouze nad branku.
47'
Hosté budou zahrávat rohový kop z levé strany hřiště.
46'
Hosté rozehráli druhý poločas a s míčem momentálně kombinují na vlastní polovině.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:02.
V souběžně hraném utkání Mallorca taktéž po první půli hraje na půdě Osasuny 0:0 a momentálně je tak sestupujícím týmem spolu s Alavésem a Levante právě Cádiz, který tak musí ve druhé půli přidat a snažit se zvítězit. Uvidíme, zda se jim to podaří, či nikoliv.
První poločas je za námi. Zápas je zatím velice vyrovnaný a z obou stran opatrný. V prvních pětačtyřiceti minutách jsme nebyli svědky žádné vážnější šance a oba týmy tak odešli do kabin za stavu 0:0.

Držení míče: 50% – 50%
Střely celkem: 9 – 6
Střely na branku: 2 – 3
45+2'
45'
Právě se nám rozeběhla poslední minutka prvního poločasu.
44'
Míč od rohového praporku skončil na hlavě Tenaglii, který však svým následným hlavičkovým zakončením poslal míč nad branku.
44'
Domácí budou zahrávat rohový kop z levé strany hřiště.
44'
Duarte svým centrem z levé strany hřiště našel ve vápně pouze jednoho z protihráčů.
43'
Fernández poslal do vápna centr, který skončil u Sobrina. Ten však zády k brance našel svým hlavičkovým pokusem pouze dobře postaveného Siveru.
42'
Hosté budou zahrávat přímý kop zhruba z osmadvaceti metrů. Faulován byl Espino.
41'
Tenaglia poslal do vápna vysoký centr z pravé strany hřiště, který však nenadělal hostům větší potíže. Míč skončil v rukavicích připraveného Ledesmy.
40'
Další nepřesnost hostů na polovině soupeře a k míči se tak dostávají domácí, kteří s ním spěchají směrem dopředu.
39'
Fernández poslal nepřesnou přihrávku na levou stranu hřiště k Idrissimu a míč tak končí pouze v zámezí.
38'
Tento rohový kop nenadělal domácím sebemenší potíže. Následný střelecký pokus z velké dálky od Faliho skončil daleko vedle soupeřovy branky.
37'
Pérez poslal do vápna vysoký centr z hloubi pole. Na zadní tyči se k míči dostal Idrissi, ale Siveru prostřelit nedokázal. Hosté však budou zahrávat rohový kop.
36'
Carcelén byl faulován zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou hosté.
35'
Nepřesný pas jednoho z hostujících hráčů končí jen v zámezí. Domácí budou vhazovat na vlastní polovině hřiště.
34'
Jason se snažil projít s míčem poblíž vápna soupeře mezi dvěma obránci. To se mu však nepovedlo a o kulatý nesmysl přišel. Dopředu tak vyráží hosté.
33'
Lejeune se tentokrát chopil této standardky. Jeho střelecký pokus mířený k levé tyči Ledesmovy branky však skončil zhruba metr vedle.
32'
Domácí budou zahrávat další zajímavý přímý kop těsně za hranicí vápna soupeře. Faulován byl De la Fuente.
31'
30'
Mallorca hraje stále na půdě Osasuny bez branek. Sestupujícím týmem za tohoto stavu by byl tak Cádiz.
29'
Jason byl faulován zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou domácí.
28'
Jason to zkusil přímo na branku. Tu však zhruba o metr přestřelil.
27'
Domácí budou zahrávat velice zajímavý přímý kop hned za hranicí vápna soupeře. Luis Hernández navíc vyfasoval za svůj nedovolený zákrok od rozhodčího žlutou kartu.
26'
Duarte poslal míč do vápna od rohového praporku, ale mimo vápno ho dokázal odhlavičkovat jeden z hráčů ve žlutém dresu. Následný střelecký pokus jednoho z domácích hráčů končí daleko vedle soupeřovy svatyně.
25'
Loum napřáhl ke střele ze střední vzdálenosti. Ledesma však jeho pokus dokázal vyrazit mimo tři tyče. Následuje rohový kop domácích.
24'
Pons poslal nepřesnou přihrávku na rozeběhnutého Martína a míč tak končí jen v zámezí. Ledesma bude odkopávat od své branky.
23'
Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
21'
Tak nakonec ne, míč se odrazil do zámezí právě od útočníka Deportiva Alavés a Ledesma tak bude odkopávat od své branky.
21'
Domácí budou zahrávat rohový kop z levé strany hřiště, který pro svůj tým vybojoval De la Fuente.
20'
Domácí se po delší době dostali s míčem na polovinu soupeře, ale moc dlouho tam s ním nevydrželi, neboť po nepřesné přihrávce o kulatý nesmysl přišli.
19'
Pérez dostal skvělou přihrávku na hranici vápna soupeře, ale okamžitě byl zdvojený protihráči a o míč přišel.
18'
Hosté kombinují s míčem na polovině soupeře.
17'
Pérez poslal nepřesnou přihrávku na levou stranu hřiště a míč tak skončil jen v zámezí.
16'
Martín poslal do vápna centr z pravé strany hřiště, který skončil u Jasona. Ten následně i vystřelil, ale Ledesma jeho pokus v pohodě kryje ve svých rukavicích.
15'
Idrissi dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
14'
Sobrino odcentroval do vápna z pravé strany hřiště, ale míč skončil jen u jednoho z hráčů v modro-bílém dresu.
13'
Následný rohový kop domácích nenadělal hostům větší potíže.
13'
De la Fuente se dostal s míčem po levé straně hřiště až do vápna, kde však svou přihrávku nasměroval jen do Carceléna, od kterého se míč odrazil do zámezí.
13'
Sobrino se dopustil faulu uvnitř vápna soupeře a k míči se tak dostávají domácí.
12'
Tento rohový kop však domácím nenadělal sebemenší potíže.
11'
Ti však daleko nedošli a o míč přišli. Hosté budou zahrávat svůj první rohový kop v dnešním utkání.
11'
Espino se nedokázal dostat s míčem poblíž vápna soupeře přes Duarteho a dopředu tak mohou vyrazit domácí.
10'
Cádiz dnes hraje velice důležité utkání, neboť bojuje na dálku o sestup s Mallorcou, která momentálně hraje na půdě Osasuny. Stav utkání je i tam zatím bezbrankový.
9'
De la Fuente se dopustil faulu uvnitř vápna soupeře a k míči se tak dostávají opět hosté.
8'
7'
6'
Negredo se skvěle uvolnil poblíž vápna soupeře přes dva obránce, ale vystřelit se mu nepodařilo, neboť si míč v poslední fázi příliš předkopl, a ten mu tak utekl do zámezí.
5'
De la Fuente se dostal k míči uvnitř vápna soupeře. Tam však nic nevymyslel a hrát tak mohou hosté.
4'
Tenaglia napřáhl z velké dálky. Svým tvrdým střeleckým pokusem však trefil pouze jednoho z protihráčů.
4'
3'
Sobrino poslal do vápna centr z levé strany hřiště, který však přeletěl všechny hráče ve vápně a skončil v zámezí.
2'
Navarro poslal míč až ke svému brankáři, který ho následně poslal zpět do hry dlouhým odkopem.
2'
Jeden z domácích hráčů byl faulován zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou domácí.
1'
Utkání je zahájeno. Domácí dnes hrají v modro-bílých dresech, hosté dnes nastupují ve žlutých dresech.
1'

Deportivo Alavés: Sivera – Tenaglia, X. Navarro, Lejeune, R. Duarte – Loum, Pons – Martín, García IX, Jason – De la Fuente.
Náhradníci: F. Pacheco – Laguardia, M. Vallejo, Pina, García VIII, Moya, Abqar, López VIII, Mendes, M. Tenas, Gagua, Ropero.
Trenér: Julio Velázquez

Cádiz CF: Ledesma – Carcelén, L. Hernández, Fali, Espino – Sobrino, Alcaraz, Ál. Fernández, Idrissi – Lucas Pérez, Negredo.
Náhradníci: Flere, D. Gil – Alarcón, Andone, Arzamendia, Cala, Chust, Mari, A. Lozano, Parra, Perea, Salvi.

Cádiz CF

Pro Cádiz bude dnešní poslední utkání letošní sezóny velice důležité, neboť se v tabulce nachází na osmnácté příčce a mají stejně bodů, jako Mallorca, která se nachází na nesestupové sedmnácté příčce. Dnes tak jde Cádizu o vše a uvidíme, jak si s tím hráči poradí. Po sedmatřiceti odehraných zápasech mají svěřenci trenéra Sergia Gonzáleze na svém kontě 7 výher, 15 remíz, 15 porážek a šestatřicet bodů. Venku odehrál Cádiz osmnáct zápasů, ze kterých 4x vyhrál, 6x remizoval a 8x prohrál.

Nejlepším ligovým střelcem "Los Piratas" je momentálně španělský útočník Álvaro Negredo, který má na svém kontě 7 branek.

Deportivo Alavés

Deportivo Alavés se momentálně nachází v tabulce na poslední příčce s jednatřiceti body a už má jistý sestup do druhé ligy. Po sedmatřiceti odehraných zápasech mají svěřenci trenéra Julia Velázqueze na svém kontě 8 výher, 7 remíz a 22 porážek. Na domácí půdě odehrál Alavés osmnáct zápasů, ze kterých 7x zvítězil, 4x remizoval a 7x prohrál.

Nejlepším ligovým střelcem "Babazorros" je momentálně se čtrnácti brankami španělský útočník Joselu.

Levante – Alavés 3:1
Alavés – Espanyol 2:1
Celta Vigo – Alavés 4:0
Alavés – Villarreal 2:1
Mallorca – Alavés 2:1
Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu posledního kola španělské La Ligy mezi Deportivo Alavés a Cádiz CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.